Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) #75128832 válasza Zafir78 (#44096) üzenetére


#75128832
törölt tag

Ha konkrétan tudod, hogy azok a régiek, akkor shift+del, és el is vannak felejtve.
Bár szerintem az a tiszta, ha még a Registryből is ki van irtva az írmagja is, mielőtt az újat felteszed.
Ez egyébként AMD Catalystre vonatkozik, nem tudom, hogy a GeForce Experience/akármi milyen fokon képes tisztogatni... :)

(#44102) Zafir78 válasza #75128832 (#44101) üzenetére


Zafir78
tag

Köszönöm !

(#44103) asvald válasza speedydb23 (#44045) üzenetére


asvald
senior tag

Ryse Son of Rome -ra is mondták, és az int hd 4600on elfut igaz full lowon+ 800x600ba :DDD
Egy hd 5770 is elviszi azt Middle Earth Shadow of Mordor -t csak kötni kell némi kompromisszumot

fbeni91: nem is kell külsérelmet látnod, ha a forrasztás engedett el vagy a pcb-be integrált vezetékek megszakadnak . Esetleg bios rezet/ másik lapban kilehetne próbálni , ha ott is ugyan ez a helyzet akkor szögre akaszthatod

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#44104) smooka1990


smooka1990
csendes tag

Hello üdv mindenkinek.
szeretnék venni egy ati 7990 -et az előző tulaj vízhűtéssel használta én pedig gyári hűtőjével szeretném használni.A vga karin még több mint 1 év gari van.A kérdésem az lenne h mivel el lett távolítva a gyári hűtője így a garancia él e még rá?

(#44105) Apollo_21 válasza smooka1990 (#44104) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha a csavarokon illetve egyéb helyeken nem szembeötlő a "változtatás", tehát teljes mértékben visszalehet állítani akkor él...ha levolt ragasztva a csavar vagy paszta volt babrálva már necces...
Nekem anno a pasztázás miatt dobták vissza h ez már nem gari:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44106) Danshee válasza BullDogh (#44099) üzenetére


Danshee
tag

Szia!

Azt a videó kártyát biztos nem fogod tudni használni ezzel a táppal. Ettől függetlenül meg van rá az esély, hogy nem csak a táp a kevés hozzá, de még valami probléma is van vele. Szerintem próbáld ki egy másik táppal, esetleg egy haver gépében. De abban biztos lehetsz, hogy ha leterheled ezt a kártyát, úgy hogy közel legyen a maximum TDP fogyasztásához ki fog kapcsolni a géped.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#44107) smooka1990 válasza Apollo_21 (#44105) üzenetére


smooka1990
csendes tag

köszi

(#44108) csontraket válasza csontraket (#44094) üzenetére


csontraket
tag

visszább vettem a gpu (gyári) órajeleit is de a hiba még mindig jelen van! 3D Mark-on el sem indul a teszt mert töltés után egyből ahogy futtatnia kéne a tesztet megint kiírja a monitor hogy power saveing mode még 10 mp-ig utána hallom a hangokat utána az is beakad! Onnantól nem reagál semmire csak a gép restartra. Utána nincs semmi baj a géppel egészen addig míg nem futtatok valami 3D alkalmazást! Utána megint ez a hiba. Tápegység vagy vga lesz a bűnös? Válaszotok előre is köszi!

(#44109) #97716736 válasza csontraket (#44108) üzenetére


#97716736
törölt tag

Akkor a VGA mehet gariztatásra, ha van rajta garancia.

(#44110) trancemusic válasza BullDogh (#44099) üzenetére


trancemusic
senior tag

Mindenképpen ha van rá mód,próbáld ki egy modern tápegységgel.
A watt önmagában kevés...
Hány amperig terhelhető a 12 voltos ág?( Láthatod a táppn)
Nekem 24 amperos chieftech,ami jó minőség,hd 6850-hez kevés volt. (500w)
30 amperos gagyi 520w- os pedig elêg.
Azért márkásat vegyêl,sztem 40 amperos 550-600 w-os elég.

[ Szerkesztve ]

(#44111) #97716736 válasza trancemusic (#44110) üzenetére


#97716736
törölt tag

Vessző után rakj már kérlek egy szóközt, mert rossz így olvasni :DDD ;]

(#44112) trancemusic válasza #97716736 (#44111) üzenetére


trancemusic
senior tag

Miközben.ezt.olvasod.Önkéntelenül.Szüneteket.Fogsz.Tartani.
A.Pont.Miatt.
:DD

[ Szerkesztve ]

(#44113) #97716736 válasza trancemusic (#44112) üzenetére


#97716736
törölt tag

Te bolond vagy :C

(#44114) Vakegérke válasza trancemusic (#44112) üzenetére


Vakegérke
veterán

A pont után is kell ám egy szóköz. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44115) csontraket válasza trancemusic (#44110) üzenetére


csontraket
tag

12V-os ág 62A-ig terhelhető 744Watt. Közben frissítettem dx-et és vga drivert is de még így is fennáll a hiba :( Ez 100% hogy vagy vga vagy táp a ludas benne. Most megyek délután ismerőshöz berakni a vga-t az ő gépébe és meglátjuk mi lesz. :F sajnos a vga-ra már nincs gari szerintem lssan már 3 éves a kártya (1 hónapja vettem használtan de eddig nem volt vele semmi baj) és random jelentkezett a hiba annyi hogy újraindítottama gépet és onnantól most mindíg 3D alkalmazásnál megadja magát a gép

[ Szerkesztve ]

(#44116) #97716736 válasza csontraket (#44115) üzenetére


#97716736
törölt tag

99% hogy VGA lesz a bűnös.

(#44117) #75128832 válasza trancemusic (#44112) üzenetére


#75128832
törölt tag

-Miközben.
(Ezt: olvasod?).
valóSzínűleg; őrültnek.
Fogsz!
"#tartani"

(#44118) trancemusic válasza csontraket (#44115) üzenetére


trancemusic
senior tag

BullDogh-nak válaszoltam,nálad az tárgytalan mivel tápegységet jófajta.
Te problémádon még gondolkozok...
:)

(#44119) csontraket válasza trancemusic (#44118) üzenetére


csontraket
tag

valahogy mindig kifogom a bonyolult hibákat pc-be... :W

[ Szerkesztve ]

(#44120) speedydb23 válasza asvald (#44103) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nem játszottam még vele így csak a hivatalos gégigényből indultam ki. :)

Amúgy Assetto Corsa-hoz is azt mondták nekem, hogy kell a 6GB ram meg 4 magos proci stb, mégis az Intel HD4000-el toltam 14 autós szerón szaggatás nélkül (full Low 1024×768)...

[ Szerkesztve ]

(#44121) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

4870 videókártyáról lenne szó a bios 1 hosszút és három rövidet sípol (ami bios hibakód, vga hiba, ezt megnéztem) kb 2x 3x utána elindul a bios betöltés is és a boot is.
Youtube képe szétesik és bezöldült az egész képernyő, számíthatok arra hogy meghalt a kártya vagy fog? driver a legfrissebb van fent. A gép csak netezésre és filmnézésre van használva.

A kártyán musashi hűtő van, hőfokok teljesen normálisak voltak mindig is. Esetleg egy újrapasztázás, tisztítás megoldaná a problémát?
6 éve van meg első tulaja vagyok, ha ennek kampec akkor helyette mit ajánlotok ami teljesítményben vele megegyezik? és mostani friss darab nem akarok használtat venni.
Lehet ati is és nvidia is

A gép egy core 2 duo E8400, asus p5b lap, 4 giga ram kingmax, táp seasonic s12+ 550 bronz fokozatú.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44122) solfilo válasza Razermazer (#44121) üzenetére


solfilo
veterán

Hogy a kártya kuka e, azt nem tudom, de ha kell újat venni, s tényleg nincs játék, csak netezés meg film, akkor egy HD6450 még jobb is, mint a mostanid, mert több mindent támogat hardveresen. (UVD 2.0 vs UVD 3.0)
Bár ugye teljesítményben sokkal gyengébb, de ez net/film alatt nem jön ki, csak játékban, viszont a kis 6450-es okosabb, lásd fenti linket.

Ha kell a játékteljesítmény, akkor zöld oldalon kb egy GT 740 GDDR5 lehet a befutó, míg pirosaknál mondjuk egy R7 250 GDDR5.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#44123) Apollo_21 válasza Razermazer (#44121) üzenetére


Apollo_21
addikt

Valszeg már nemhúzza sokáig igen.
Véleményem szerint ha nagyjából ugyanennyi tudással kell..akkor valahol az R7 250X vagy a másik oldalról az 560 környékén kellene nézelődni..árban a 25-30ezres kategória..

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44124) bajzal


bajzal
őstag

Van egy Sapphire HD 4890 1Gb Toxic-om, aminek valamiért nagyon magas volt a gpu hőmérséklete. Terhelés alatt elérte a 95°C-ot is :D és a memóriák, meg a vrm-ek szerintem még 95 fölött is voltak. Na és az a helyzet, hogy nem ad képet a vga. Elsült egy memória, vagy mi lehet? Vajon javítható?

(#44125) #75128832 válasza bajzal (#44124) üzenetére


#75128832
törölt tag

"Valamiért"?
Ment a venti rendesen?
GPU-t újrapasztáztad?
Láthatók égésnyomok a NYÁK-on?
Füstszag, ilyesmi, érezhető-e?
Alaplapi csatlakozókról megy a gép?
PCI-E-csatlakozó milyen állapotban van?

[ Szerkesztve ]

(#44126) djdaniel


djdaniel
senior tag

Mobilról irok elnezest a helyesirasert.
Na szoval flasheltem az adatlapomon található vga biosat, újabb verzióra, restart utan viszont fekete kep, meg a billentyűzeten a led se vilagit, viszont csipog 1et a lap, tehat rendben van minden, kep nincs, es maxon megy a ventilátor, hdmin nem volt kep,dvin adott kepet meg bootolt a gep, de mar azon sem, vmilyen megoldás van rosszul sikerült vga bios cserére ?

(#44127) #97716736 válasza djdaniel (#44126) üzenetére


#97716736
törölt tag

Második bios állás van a VGA-n?

(#44128) carlosGTX


carlosGTX
csendes tag

Sziasztok!

Új konfigomnál a HD 7790-es vga-m és a 32"-os LG led tévém akadt össze:
amint feltelepítem az amd control centert, lekicsinyül a képernyő (natív 1920x1080-as felbontáson) és homályos lesz a kép, főleg a szöveg. "blurry texts"-ről ír mindenki a különböző fórumokon, ahol ezeket a tippeket olvasni:

- állítsd overscant 0%-ra
- morpholigcal filteringet offold
- gpu scaling-et kapcsold be
- állítgasd a tévéd beállításait

Jelentem, egyikkel se történt változás. Most úgy vagyok, hogy letöröltem az egész ati drivert centerestül a francba és a generic pnp-ről megy az egész (ami ha nem tévedek, megint nem a processzorba integrált vga).

Valaki hasonló gondokkal volt már? :F

[ Szerkesztve ]

(#44129) djdaniel válasza #97716736 (#44127) üzenetére


djdaniel
senior tag

Igen, pci-e-re van állítva biosban.
Van a lapon integrált vga, de ha bent a kartya, azon sincs kep, h eljutnak a biosig is letiltanam a videokártyát h integráltal Menjen.
Mindenkep sima pci kartya kellene, h vissza tudjam tenni a kartya eredeti biosat ?
Ez a művelet nem kivitelezhető integrált vga-as lapon ügye ?

(#44130) nonsen5e válasza carlosGTX (#44128) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amennyiben újabb wined van (8+) akkor a windows szed le magának automatikusan drivereket a háttérben. A catalystos beállítások ugyan nem lesznek elérhetőek, de képet ad, és ki is tudja használni a kártya erejét (játékok).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44131) bajzal válasza #75128832 (#44125) üzenetére


bajzal
őstag

Nos igen... azért valamiért, mert használtan vettem ezt a vga-t és mint később észrevettem nem az eredeti venti van rajta, hanem egy másik sapphire. Mert ennek az eredetinél több lapátja van. Lehet ezért 95°C-os, mert egy gyengébb venti került rá. A nyák hátul már barnás volt, amikor megvettem. Amikor már kezdett idegesíteni, hogy mindig olyan meleg a vga mint egy radiátor akkor újrapasztáztam és egyből utána miután újrapasztáztam azóta nem ad képet. De egy újrapasztázást nem lehet elrontani :D

(#44132) speedydb23 válasza nonsen5e (#44130) üzenetére


speedydb23
senior tag

Nekem jelenleg Windows 8.1 van fent és egy HD7750 vga-hoz magától leszedte a Catalyst Centert is.

(#44133) fahrii


fahrii
őstag

Lenne egy HD6950 kártyám. Hűtésszerelésnél sikerült hazavágni. NAgyon vigyáztam rá szerelésnél, igazából fogalmam sincs hogy lehetséges... Bekapcsolásnál biosig se jut el a gép, semmi hibakód, csak pörög magának a gép. Van rá esély, hogy megcsináltassam vagy kuka?

(#44134) Razermazer válasza solfilo (#44122) üzenetére


Razermazer
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek a választ.
A gép igazából nem az enyém(már nem az enyém átadtam) hanem nővéremé, tehát a játék kizárva nála, csak filmet néz, youtube-ozik, így megfelelne neki a 6450-is.
Viszont a képet kirakja egy 82 centis lcd tv-re azt is kiszolgálja a 6450?

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#44135) #97716736 válasza djdaniel (#44129) üzenetére


#97716736
törölt tag

Nem erre gondoltam. Hanem szokott lenni VGA-nál 1. és 2. Biosállás. Bioskapcsoló akkor ezek szerint nincs rajta.
Szedd ki a kártyát elsődlegesnek használd az Onboard kártyát, PCI-t meg letiltod, és ha beteszed a kártyát, akkor az integráltnak kellene képet adni, mert nem az van beállítva elsődlegesnek.

(#44136) #75128832 válasza bajzal (#44131) üzenetére


#75128832
törölt tag

Történhetett olyan, hogy hozzáértél bárhol az oldalán kívül a VGA-hoz? Lehet, hogy ezzel valamit rövidre zártál, vagy éppen a statikus töltöttséged ütötte ki, bár ez utóbbi valószínűsége elenyésző.
De amúgy a gép többi része megy?
Az újrapasztázást nem is lehet elrontani, de a hűtő visszaszerelését igen ;]
A barna top alatt mit értesz? Tehát égésnyomos, vagy mi?

(#44137) aviator


aviator
tag

Sziasztok!

Beleástam egy kicsit magam ebbe a Vsync témakörbe, szimplán azért, mert érdekel és szeretném megérteni, de úgy látszik nem tudok kijönni belőle, valaki segítsen egy kicsit:

Azt értem, hogy a Vsync arra jó, hogy ne haladja meg az FPS a monitor refresh rate-ét mert különben bejön a képtörés (image tearing) és az nem jó. Azt is értem, hogy a Vsync korlátozza az FPS-t (felülről) 60-ra (ha 60 Hz-es a monitor) és ha beesik 60 alá az FPS akkor meg lefelezi ezt a felső korlátot (addig amíg nem megy újra 60 fölé az FPS), mivel ilyenkor az van, hogy megtelik mindkét buffer (az éppen kirajzolás alatt álló képkockát tároló buffer és a következő képkockát tároló buffer) és nem tudja a GPU hova tölteni azt amit éppen számol, tehát az elveszik, így minden második elveszik, ezért feleződik az FPS. Meg ezért akad ilyenkor észrevehetően a játék, vagy az akármi amit futtatunk. Itt már van egy kis homály, gondolom ez észrevehető, szóval ebben kérnék segítséget, hogy ezt segítsetek megérteni, hogy pontosan mi történik ilyenkor, ha valamit nem jól írtam.

Illetve ezzel összefüggésben még az lenne a kérdés, hogy mire jó, illetve mi értelme van az Nvidia 1/2 refresh rate technológiának (ami ugye fixen 30-ra korlátozza az FPS-t) egy 60 Hz-es monitor esetén, ha tudjuk hogy ha működik a Vsync akkor nem jó, sőt problémás, ha 60 alá megy az FPS.

Köszönöm!

Üdv:
Ádám

(#44138) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Adott az adatlapomon lévő gép. Az lenne a gondom,hogy a Call of Duty Ghosts nevű játékot kezdtem el játszani ami tökéletesen ment, viszont tegnap a játék vége felé jött az utolsó pálya és rögtön a pálya betöltése után fekete-fehér villogó textúrák jelentek meg olyan a kinézetük, hogy fehér foltok jelennek meg a foltok közepében pedig fekete kockák vannak. Amikor kilépek a menübe és újra nekiállok a pályának akkor meg nincs ez a jelenség, de harmadszorra is eljátszom ezt akkor újra előjön. Driver a legfrissebb van fent.Szerintetek mi a hiba oka?Köszi előre is....

(#44139) bajzal válasza #75128832 (#44136) üzenetére


bajzal
őstag

Hát olyasmi itt vannak képen (Már így vettem szóval az előző tulajnál is mehetett 90-95°C-ot):

[ Szerkesztve ]

(#44140) varmi2 válasza bajzal (#44139) üzenetére


varmi2
nagyúr

A képekből úgy látom, hogy ez nem égés, hanem fluxmaradvány. Maximum meg pörkölődött
Fluxmaradvány. Alkohollal letörölhető.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44141) trancemusic válasza djdaniel (#44129) üzenetére


trancemusic
senior tag

Vedd ki a vga-t.
Reseteld a biost.( clear cmos)
Alapbeállításnál igp- nek mennie kell.
Ha adja a képet,akkor elsődlegesnek állítsd be az igp-t.
Utána mehet vissza a vga,restart,eszközkezelőben szerepel,az jót jelent meet a windows látja.
Lehet biost flashelni...
:D

(#44142) trancemusic válasza djdaniel (#44129) üzenetére


trancemusic
senior tag

A gyártó oldaláról letöltöttel próbálkozz.
Lehet több is lesz ami passzol a kàrtyàdhoz:addig próbálkozz amíg vmelyikkel el nem indul.
Nekem hd6850-hez a 3. bios volt a jó.
15 ből nem is rossz arány. :)
Hajrà!!! :D

(#44143) csontraket válasza csontraket (#44119) üzenetére


csontraket
tag

na előrelépes legalább is úgy gondolom! Tegnap lefuttattam Aida64 extreme-el a gpu és minden más tesztet! így hogy nem kelett 3D megjelenítést alkalmaznia a gpu-nak átment a teszten viszont ebből az is levonható( mivel ez összefüggő teszt volt mindent egyszerre tesztelt tehát az áramfelvétele volt akkora mint ha játszottam volna és nem volt hiba teszt közbe így biztos hogy nem a tápom a hibás(szerintem a vga is csak ezért ment át rajt mert a teszben nem kellet 3D alkalmazást megjelenítenie csak terhelést kapott(Aida64-el) viszont ha 3D mark-ot futtatok vagy játékot akkor egyből előjön a hiba!

(#44144) #75128832 válasza bajzal (#44139) üzenetére


#75128832
törölt tag

Igen, ez valóban nem égés, úgyhogy efelől megnyugodhatunk.
Más gépben esetleg elindul? Táp tuti elég neki (Igen, tudom, hogy ez egy hülye kérdés.) ?
Hát, az enyém (9600GT) leáll, ahogy eléri a 90 fokot, ha ez annyin, meg többen ment, akkor könnyen elképzelhető, hogy az a GPU vagy egy VRAM agyát kissé felforralta, ami kb. azt jelenti, hogy vissza a feladónak/van egy javíthatatlanul rossz kártyád.
Ha áram alá helyezed, nem érzel füstszagot?
Ha bent van a PCI-E csatlakozóban, sípol valamit a BIOS?

(#44145) djdaniel válasza #97716736 (#44135) üzenetére


djdaniel
senior tag

köszönnöm! :) valahogy átsiklottam felette, IGFX-re állítva sikerült.

trancemusic : sajnos csak az eredeti biosával hajlandó működni...

(#44146) tagagaba53 válasza djdaniel (#44145) üzenetére


tagagaba53
tag

Üdv !

Van egy NVIDIA GeForce 9400 GT (1 GB)-s kártyám.
Egész nap tökéletesen működik.
De reggel, első indításnál nem ad képet. Rendszer elindul rendesen.
1-2 restart és onnantól megy akár éjfélig is zokszó nélkül.
Ha 10x indítom újra, akkor is.
Volt valakinek ilyen vagy hasonló probléma ?

Köszi

Nem válaszként akartam írni ! Bocsi !!!!

[ Szerkesztve ]

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#44147) trancemusic válasza tagagaba53 (#44146) üzenetére


trancemusic
senior tag

Szal hidegindításkor nem megy?
Csak ha kissé bemelegszik.
Akkooooorrrrr,tisztítsdmeg a pcie érintkezőit a kártyán meg a slotban is,de lehet ha ki-be rakod,megjavul.
Jártam már így. :)

(#44148) tagagaba53 válasza trancemusic (#44147) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

" Szal hidegindításkor nem megy?
Csak ha kissé bemelegszik. "

Igen !

" Akkooooorrrrr,tisztítsdmeg a pcie érintkezőit a kártyán meg a slotban is,de lehet ha ki-be rakod,megjavul. "

Ezek már meg voltak.

Paszta is új rajta.
A max, hőmérséklete is 60 fok volt eddig.
Húzva sose volt.

Köszi

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#44149) trancemusic válasza tagagaba53 (#44148) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ez szervízszagú eset.
Otthon ezt nem lehet megoldani.
Még Cink Eleken is kifogna... :DD
A vga piaci értékét nézve:nem érdemes vele szervízbe battyognod,jobban jársz ha újat veszel.
Óriási a választék a vga piacon,biztos találsz magadnak megfelelőt. :)
Ha jól tudom a tiéd a 8000 széria átnevezéséből született.Azokat meg sújtja az ólommentes forrasztóón kezdetlegességének hibája nem? (Rohs szabvány vagy mi a fene...)
Lehet nem jól tudom!

[ Szerkesztve ]

(#44150) tagagaba53 válasza trancemusic (#44149) üzenetére


tagagaba53
tag

Köszi, meg vigasztaltál ! :)

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.