Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44451) nonsen5e válasza olivera88 (#44449) üzenetére


nonsen5e
addikt

Bele tudsz rakni, amennyiben van megfelelő csatlakozó a számítógépedben (PCIe vagy ha régebbi akkor AGP). Nem kell újratelepíteni, csak drivert letölteni hozzá, és BIOS-ban átállítani a preferált videokéártyát a nem-integráltra.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44452) aram01 válasza KaiotEch (#44450) üzenetére


aram01
nagyúr

hd7750 vagy 7770

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44453) KaiotEch válasza aram01 (#44452) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszönöm, lehet túl sok is egy 775-ös cerkának :)

(#44454) olivera88 válasza nonsen5e (#44451) üzenetére


olivera88
veterán

MSI G41M P26 Az alaplapom. Azon már PCIE van gondolom. Az illesztő program telepítése után kell átállítani a BIOS-ban?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44455) nonsen5e válasza olivera88 (#44454) üzenetére


nonsen5e
addikt

Dugd rá a kártyát a gépre, arra a monitort. Ha ad képet, akkor hagyd békén a BIOS-t és jöhet az illesztőprogram. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44456) Speed® válasza KaiotEch (#44453) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nagyon nem mindegy, 430as Conroe-L cerka vagy E3xx0 pl. :U
Utóbbi azért 4GHz magasságában nem lassú..persze nem hűha.
Cimbim E3200@3.6G mellett használ 5770et, egész jól szalad..

(#44457) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Remélem itt ebben a porgosebb topicban tudtok válaszolni.

A nem régen kapott Dell precision M4800 as gépemen van integrált Intel HD grapfics (ha jól tudom ez az Core i7-el jon), és külön AMD Firepro 5100 (2GB), viszont csak Intelnek találom a kezelö paneljét, de semmi catalyst centert -ahol tudnék bármit is állítani- nem látok, ez így normális? Tehát csak onnan tudom hogy van videókari hogy látom az eszközkezelőben(ott a gep szerint minden illeszto progi rendben). mellesleg az elobb csekkoltam egy full HD-s filmet (ráadásul nem is a legjobb minosegut) az elore telepitett PowerDVD-n es kis szaggatast vettem eszre, holott ezen a konfigon Core i7- 8Gb- + videokártyák simán kéne futnia ...

Ja es ha mar itt tartunk Samsung FULL HD-s tv-re HDMI-n keresztul miert nem tudom a kepernyőduplikálást megoldani (képernyőkiterjesztés ill csak képernyő opció az megy) ...

nagyon szepen koszonom a segitseget

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44458) olivera88 válasza nonsen5e (#44455) üzenetére


olivera88
veterán

Értem. Köszi. :R

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44459) B.Á.L.!.N.T válasza Antonio (#44457) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát akkor told fel a catalyst-ot is.
A másik kérdésre nem tudom a választ.

(#44460) Speed® válasza B.Á.L.!.N.T (#44459) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Laptopnál nem ajánlott a gyártó szoftverein átlépni..ha a Delltől származó driverrel nem megy, akkor egyeztessen a supporttal.

(#44461) B.Á.L.!.N.T válasza Speed® (#44460) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hmm hát,akkor passz. Amúgy pont tegnap húztam újra egy laptopot. i5-ös proci, és Amd kari páros.
Feltoltam a HD Graphics Drivert is meg a Catalystot is, ment minden f@szán,ezért gondoltam nem lesz gond itt sem.

[ Szerkesztve ]

(#44462) aram01 válasza Speed® (#44460) üzenetére


aram01
nagyúr

ez szerintem marhaság, sokszor a gyárit kell lecserélni hogy jól menjen

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44463) Speed® válasza aram01 (#44462) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Szerinted..sokszor viszont gyári nélkül nincs váltás az IGP-dVGA között vagy nem használható az IGP a háttérben videós melóra stb. [link]

(#44464) Antonio válasza B.Á.L.!.N.T (#44461) üzenetére


Antonio
senior tag

Egy láma kérdés

most a graphics driver meg a catalyst az nem ugyanaz? meg vagyok zavarodva

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44465) B.Á.L.!.N.T válasza Antonio (#44464) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

HD Graphics megy az IGP-hez

Catalyst megy a Firepro-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#44466) Antonio válasza B.Á.L.!.N.T (#44465) üzenetére


Antonio
senior tag

A driver provider:helyén nem AMD szolgáltatőnak kellene lennie? ezt most másoltam ki ez van a gépemen.

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44467) B.Á.L.!.N.T válasza Antonio (#44466) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem jó ez így. De én feltenném még a catalyst-ot is.

[ Szerkesztve ]

(#44468) KaiotEch válasza Antonio (#44466) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért az Advanced Micro Devices az nem az? :U

(#44469) Antonio válasza B.Á.L.!.N.T (#44467) üzenetére


Antonio
senior tag

De az elobb pont erre kerdeztem rá hogy (most csak FirePro rol besz) a driver meg a catayst nem ugyanaz (magyarul a catalyst az maga AMD driver)? Erre válaszoltál hogy igen a catalyst az maga a driver.most meg azt mondtad hogy a linkelt kép alapján jól van ez így, de azért rakjam fel catalystot. azaz 2 driver legyen fent?

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44470) B.Á.L.!.N.T válasza Antonio (#44469) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

igen, 2 driver legyen fent.

(#44471) Antonio válasza KaiotEch (#44468) üzenetére


Antonio
senior tag

:B jaj, nem szoltam semmit, meg sose lattam igy kiirva (pedig 2 AMD oldal is megvan nyitva)

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44472) Antonio válasza B.Á.L.!.N.T (#44470) üzenetére


Antonio
senior tag

:F őőő es az biztos hogy jó? nem kavarnak be egymásnak?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44473) KaiotEch válasza Antonio (#44472) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Sőt, ha rámész az Intel-re, ott is ezt fogja kiírni :K

(#44474) B.Á.L.!.N.T válasza Antonio (#44472) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem kéne,hogy bekavarjanak egymásnak....

(#44475) Antonio válasza B.Á.L.!.N.T (#44474) üzenetére


Antonio
senior tag

Értem tehát a most fent lévő
Intel HD graphics driver
AMD FirePro driver mellé

nyugodtan rakjam fel még a megfelelő AMD catalystot is?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44476) B.Á.L.!.N.T válasza Antonio (#44475) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát a FirePro driver az maga a catalyst szerintem,de amúgy igen :)

(#44477) Antonio válasza B.Á.L.!.N.T (#44476) üzenetére


Antonio
senior tag

Ezt kerdeztem meg vagy 3x ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44478) Speed® válasza Antonio (#44475) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Catalyst jó esetben hozzáférést enged az extrább funkciókhoz, de maga a driver nélküle is működik. A kérdés az, vált-e adott esetben IGP-dVGA közt a rendszer. A leírtak alapján nem, ettől függetlenül nem kéne akadozást tapasztalnod pl.
Gyártó honlapján driverek közt javaslom leszedni a hozzá illő verziót,
(külön írja details alatt, hogy AMD driver előtt a HD rész legyen fent).

(#44479) aram01 válasza Speed® (#44463) üzenetére


aram01
nagyúr

oké, akkor úgy értem hogy nem törvényszerű

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44480) Speed® válasza aram01 (#44479) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Így kicsit másképp hangzik, mintha rögtön marhaságnak titulálod.
Kérdés amúgy, muxed/muxless a VGAk kapcsolata e modellben.
Mert előbbinél manual váltás kell, utóbbinál megy csak driverből..
Ha Switchable Graphics, akkor kell lennie gyártói toolnak hozzá..

(#44481) Antonio válasza Speed® (#44478) üzenetére


Antonio
senior tag

Igen köszönöm a választ,

én is valami ilyesmire gondoltam, csak nem vagyok a témában jártas. Egyébként ugyanazt olvasom én is AMD oldalán amit te is linkeltél. Csak furcsálltam hogy az erősebb hardverhez nincsen semmi beállítási opció csak az integrál Intel HD-hez ... Azt hiszem csinállok egy mentést a jelenlegi állapotrol és majd probélkozom az ajánlottakkal.

Kicsit idegesito hogy vesz az ember egy eros vasat amin egy full HD videonak nyekkenes mentesen kéne mennie oszt még se ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44482) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. mivel kimondottan tápos kérdések topikot nem találtam így jobb híján ide írom:
Adott egy FSP 400 60APN 80+ és egy (valószínűleg) hibás ASUS 7870 a kérdés hogy elbírná-e? (CPU 95W)
VGA-ra 2 x 6pin kell (175W TDP), ez molex átalakítóval lenne megoldva, tápnál a 12V-os ágakra 17A-t és összesen 336W-ot ír, ha jól számolok 12V és 17A az 204W, mivel a kártya tesztelve lenne (Furmark, stb.) így valószínűleg megenné azt a 175W-ot. Lehetséges hogy elbírja? :F

[ Szerkesztve ]

(#44483) Permet Elek válasza Milo629 (#44482) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Elbírja. Eleve a 175w- ból minimum 70-et a pcie foglalatból vesz fel.

[ Szerkesztve ]

(#44484) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Nem nagyon értek a VGA tuninghoz, de megpróbálkoztam vele.
Egy Gigabyte GTX 650 OC 2gb- os kártyám van, ezzel próbálkoztam az itt leírtak szerint:
[link]

De én MSIAfterburnerrel csináltam.
+100-al emeltem a Core és a memory clockot közben folyamatosan teszteltem heaven benchmark-al.
Felmentem +175-+175 re is de ott már illesztőprogram hibát írt ki és a benchmark is összeomlott.
Akkor adtam rá +15 core voltage-t. De többször már nem tudtam tesztelni, mert a benchmark továbbra sem működött, újratelepítés után sem.
Utána elkezdtem játszani, hogy úgy próbálom. kb 15 perc után a játék leállt hibaüzenettel.
Akkor visszavettem az órajeleket +100-+100-ra a feszültséget hagytam +15-ön.
Ezek után a játék nem omlott össze, kb még másfél órát játszottam, de nem történt semmi hiba.
A VGA végig 60 fokos volt nem emelkedett jobban a hőmérséklete.
Tuning előtt max.55 fokos szokott lenni, szóval +5 fokot növekedett a hőmérséklete a tuningal.

Egyébként az alap és a tuning között +22 fps külömbséget értem el, mikor +175-re emeltem az órajeleket.
Tehát most +100 az órajelek és +15 a core voltage.
Jó ez így szerintetek, nem lesz baja a VGA-nak?

Köszi!!

(#44485) Jeollam válasza aftercooler (#44484) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Ha a hőmérséklet valóban annyi, akkor nem lesz semmi baja. De tudnod kell, hogy ha ne adj isten a kártyád meghal, és rájönnek hogy azért halt meg mert tuningoltad, arra nincs már rá gari..

Egyébként +100 Mhz órajel emelés esetén bírja feszültség nélkül, akkor ne adj neki kakaót. Tovább nem próbáltad? Mondjuk 125Mhz? 150Mhz? Ha nem stabil 125-ön akkor próbáld meg a feszültségemelést.. Játszatsz a hűtőventillátor fordulatszámmal is.. Sok sikert.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#44486) aftercooler válasza Jeollam (#44485) üzenetére


aftercooler
aktív tag

+175 re is emeltem ott osszeomlott a program, akkor adtam rá +15 feszültséget,de nem tudtam tovább tesztelni, mert behal a benchmark és újratelepítés után sem hajlandó működni.

Akkor megpróbálom +135-re rakni feszültség emelés nélkül.

Így a 60 foknál 70% körül megy a ventillátor.

(#44487) Jeollam válasza aftercooler (#44486) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Próbáled meg azt :) Mutass majd eredményt, én kíváncsi vagyok rá :)

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#44488) aftercooler válasza Jeollam (#44487) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok,milyen programot ajánlasz a benchmarkhoz, mert a Heaven Benchmark - Unigine: real-time 3D engine program nem működik.

Ez jó lenne?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44489) Jeollam válasza aftercooler (#44488) üzenetére


Jeollam
aktív tag

hogy hogy nem működik? :O Azért fagyott ki, mert nem volt stabil a kártya az órajelek esetében.

Ha kilépsz belőle, és normálisan be van zárva, indulnia kellene..

De én azt mondom, hogy legjobb stressz program a játék..
Nekem pölö volt egy HD5770-em anno, ami csíkozott..

Semmilyen program sem tudta kihozni belőle a hibát, csak a BAD COMPANY 2.

Se BF3, semmi.

Próbáld magasabb részletesség melett futtatni a játékokat, had izzadjon a kari.
Próbáld úgy, hogy emelsz valamennyi Mhz-cet, amennyin stabil.. Kicsiket emelsz rajta, és ahol már nem stabil, ott feljegyzed, és elkezdesz pici feszt adni neki.. Így tovább..

időigényes..De én szeretem ezt tudni, mennyit bír a kari..

persze nem árt egy jó minőségű táp sem.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#44490) aftercooler válasza Jeollam (#44489) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Nem működik a progi, hiába telepítem újra, hiába veszem alapra az órajeleket akkor is hibaüzenettel leáll, amióta egyszer összeomlott.
Én sem értem, hogy újratelepítés után sem működik.

Most dolgozom, ha hazaérek, akkor kipróbálom valami másik programmal.

Én a Skyrimen próbáltam full hd texturákkal és Ultar grafikán, így 40-55 fps között volt +100 emeléssel.

A tera játékon is próbáltam +100-al itt is a legmagasabb beállításokkal, itt is 42-55 fps volt.

[ Szerkesztve ]

(#44491) Antonio válasza Speed® (#44478) üzenetére


Antonio
senior tag

Egyébként ezt hol tudnám megnézni a gépen (BIOS ban?) vagy meggyőződni róla hogy IGP és dVGA közt vált a rendszer a legoptimálisabb/legjobb teljesítményt adva? futtassak valami 3DMarkot és az értékek alapján el tudom dönteni?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#44492) Mezey Lipót


Mezey Lipót
tag

Sziasztok

Van egy érdekes VGA problémám és nem igazán boldogulok vele.
Hátha tudja valaki a megoldást... :W

Adott egy MSI gyártmányú MS-7366 V2.2-es alaplappal szerelt gép, amelyet gyárilag(Medion) egy Nvidia Geforce 8600 GS 250Mb-os VGA-val szereltek.
A gép azzal került hozzám, hogy egyik kimenetén sem ad jelet a monitor felé(ezen az alaplapon nincs GPU).
A videókártya két másik gépben(!) is kipróbálva(most is ez a kártya van egy másik gépben amin ide írok) viszont hibátlanul működik. Azonnal bekapcsolja monitort, az illesztőprogramja telepíthető, videó gyorsítás működik, a venti szépen forog és a hútőborda is kellően meleg.
A saját gyári(!) konfigurációjában viszont a venti ugyan forog, ám a hűtőborda végig hűvös marad.

És most jön a trükk...
Az eredeti MS-7366-os lappal viszont szintén két másik videókártyát kipróbálva(egy kisebb ATI és egy Quadro FX3500M/ez utóbbi már segédtápos/!), az alaplap mindig elindul és akár még a win7-et is telepíthetem velük az illesztőprogramokkal, a gép hibátlanul indul, megy, nem fagy, nem dob kék-halált, szóval semmi hiba. Kizárólag a saját, gyári VGA-val nem hajtja a monitort.

Olyan jelenségnek tűnt, mintha a BIOS nem ismerné fel a VGA-t, ezért még a BIOS-t is frissítettem a legújabbra, de semmi változás nem történt.
Ami még érdekes, annak ellenére, hogy az eredeti felállásban nincs VGA kimenet, a gép az induláskor nem áll meg hogy keresse a VGA-t, hanem szabályosan betölti az operációs rendszert, mivel a HDD hallhatóan ugyanúgy teszi a dolgát, mint amikor a másik kártyával van kép a monitoron. A power gomb megnyomása után szépen, szabályosan állítja le az oprendszert és a gépet.
A gép gyárilag szerelt tápja csak egy 350W-os FSP táp, amit egy 400W-os ra cserélve sem indult el a Geforce 8600 GS.
Jelenleg a Quadro FX3500M-el viszont rendben működik a gép.
Még annyit, hogy a segédtápos Quadro FX3500M a problémás alaplapban a segédtáp csatlakoztatása nélkül is elindul, működik, tehát a PCI Express sloton keresztül is jut a kártyához annyi táp, amennyi az átlagos Windows környezetben elég.
Egy, vagy talán két alkalommal az eredeti konfigurációban is pár másodpercre kiadta a képet a 8600GS, de csak HDD és más eszközök nélküli felállásban, majd a gépet kikapcsolás után újraindítva már nem volt reprodukálható a jelenség.

Ötletem sincs...

[ Szerkesztve ]

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#44493) Rico83 válasza Mezey Lipót (#44492) üzenetére


Rico83
tag

Egy hasonló problémát sikerült épp pár napja orvosolnom...
Betöltő képernyőig sem jutsz el?
Ha mégis, akkor nyomj F8-at boot-oláskor és ki kellene adnia egy olyan parancsot hogy "indítás vga módban"...
Ha addig sem jutsz el, akkor valószínűleg valami hardverütközés lehet...

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#44494) Mezey Lipót válasza Rico83 (#44493) üzenetére


Mezey Lipót
tag

Szia!

Köszönöm, jó ötlet a hw. ütközés téma, mivel elsőre bios, vagy táp gondra tippeltem volna.
A betöltő képernyőig sem jut el a gép, viszont amikor még eleinte egy alkalommal megjött a kép, - azaz a kétsoros szöveg a monitoron mi szerint nem lát rendszert - akkor éppen az alaplapi elemmel variáltam, azaz kivettem, majd visszatettem. Viszont az ismételt bios reset után már egyszer sem sikerült a GF8600-assal képet kapni.
Lehetséges, hogy van a lapon valamilyen eszköz, amivel ütközik a VGA kártya és ami gyárilag le lett tiltva és ami bios reset után ismét engedélyezett lesz? Furcsán hangzik mindenesetre...
Az biztos, hogy eszköz van a gépben dögivel, mivel van benne wifi, RF-táv vevő(X10), firewire, kártyaolvasó, 7.1es HD-audio, mpeg4-es és analóg és digitális tuner+digitalizáló és az eszközkezelő még valamilyen társprocesszort is kiír, csak tudnám hogy mihez :DDD.
A tunerkártyát kivettem, az nem játszhat be, a wifi+kártyaolvasó+RF-vevő komplexumot ugyan nem iktattam ki, de végülis abból indultam ki, hogy a rendszer évekig így működött.
A CPU nem a gyári C2D, hanem egy régebbi Pentium D csak próbára, mivel CPU és RAM nélkül került kozzám a gép.
Létezhet az, hogy ezzel a CPU-val, ebben a lapban ütközne a VGA?
Megpróbálom majd egyesével letiltogatni az alaplapi eszközöket a bios-ban és majd meglátom.
A Quadro FX-el is mehetne a cucc, csak az eredeti 8600GS tetején van egy csatlakozó az analóg TV kimeneteknek és pontosan a hozzávaló panel figyel mellette a hátlapon. No és persze a 8600GS-en van HDMI kimenet is...

Rendes vagyok. Segítek másoknak hogy legyen egy igazán sz@r napjuk.

(#44495) Rico83 válasza Mezey Lipót (#44494) üzenetére


Rico83
tag

Mindent vegyél ki vagy köss le, kapcsolj ki az alaplapról, csak proci és memória meg a vga legyen benne, ha így működik, akkor egyesével állíts vissza mindent.

Mivel a piros tablettákat is vényre adják már...így Neo-ra sem számíthatunk!

(#44496) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy olyan gondom a quadro fx1800m vidikarimmal, hogy ha pl véletlen kihúzom a laptopból a tápkábelt akkor energiagazdaságos módba vált és leveszi az órajeleket de hiába dugom vissza nem áll vissza. Illetve néha youtube nál is lemegy az órajel. Csak újraindítással tudom visszakényszeríteni. Más drivert már próbáltam.

(#44497) sun35


sun35
csendes tag

Sziasztok. Vettem eg yúj videókártyát, beraktam a gépbe ez a piros szöveg fogadott: YOU HAVE NOT CONNECTED ONE OF YOUR VIDEO CARD POWER CONNECTORS TO THE POWER SUPPLY. PLEASE REFER TO THE 'GETTING STARTED GUIDE' FOR PROPER HARDWARE INSTALLATION.
His radeon x1650 pro ice Q 256mb DDR2 128 bit-es videokáryta. Miért irja ki és mi a megoldás?. Köszönöm.

(#44498) nonsen5e válasza sun35 (#44497) üzenetére


nonsen5e
addikt

Plusz áramellátást igényel a kártya. Tápegységből dugd rá a kártya végére a megfelelő 6 vagy 8 pines csatit.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44499) sun35 válasza nonsen5e (#44498) üzenetére


sun35
csendes tag

Jól van. Köszönöm.

(#44500) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Ezzel a VGA-val kapcsolatban lenne egy kérdésem. [link]

Ha képes 2.0 porton is futni, akkor ennek milyen hatása lesz? Mármint konkrétan? Gondolom lassabb, de úgy kicsit részletesebben, mely értékek csökkennek s mennyire? Pl Windows 32 bites oprendszer nem lát 4 gigánál több rammot hiába van, a 64 bites már igen. Itt is hasonló adatokra lennék kiváncsi, hogy a memória sávszélesség, és méret csökken-e és mennyire, vagy épp a mag vagy az effektív órajelszám mennyire csökken le ha nem 3.0 porton fut majd? Köszönöm előre is az információdús választ!

Smoke some weed nigga!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.