Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) minek?:S válasza nonsen5e (#45049) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm.

Még lenne 2 kérdésem.
Az egyik az, hogy mennyire halk egy phantom hűtése? Most egy DCUII-es hűtésem van, ahhoz képest mondjuk? Illetve mennyire tudja hűvösen tartani a kártyát? Úgy normál net közben és viszonylag erős kihasználtság mellett?

Másik: Megéri a 30k-t?(GTX650Ti-t eladom 30ért, van rá vevő és ezt meg venném 30ért)

Üdv.:M.

(#45052) nonsen5e válasza minek?:S (#45051) üzenetére


nonsen5e
addikt

Phantom nem egy rossz hűtő, de személyes tapasztalatom egyikkel sincs, így összehasonlításról nem tudok nyilatkozni. Net közben (~idle) teljesen jó lesz a hőmérséklete / hangja az bizonyos, viszont az 570 elég durván tudja melegíteni magát és környezetét, ajánlott egy jól szellőző házba tenni.

Eléggé függ attól, hogy mit és milyen felbontásban szeretnél játszani, hogy megéri-e, mivel nyers erőben előrébb van mint egy hasonló HD 7850 (= r7 265) vagy egy GTX 650 Ti Boost, és árban is nagyjából ugyanott mozognak, viszont megterhelőbb játékokban / nagyobb felbontás, részletesség mellett az az ~1.3gb RAM kevésnek bizonyulhat.

Az meg már egy másik kérdés, hogy utóbbi kártyákra még nagy eséllyel X idő garanciát is kapsz, az 570-ekre meg már lejárt.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45053) minek?:S válasza nonsen5e (#45052) üzenetére


minek?:S
őstag

Hűtéssel talán nem lenne gond, nagyon jó szellős a házam és a többi cuccom sem radiátor, szóval az 570 lenne az.

Igen.. erősebb, csak én is keveslem a ram-ot.. mondjuk az még nem is lenne nagy baj talán, 1 giga után még az is előre lépés.

gari miatt necces igen, azt írja 1 hetet vállal. Van még olyan elképzelés is, hogy 750/Ti-t veszek, de az +~10k, és eléggé lehúzom magam most így évvére enélkül is. És mivel nV párti vagyok, AMD nálam szóba sem jöhet. Volt, hogy tetszettek, de lebeszéltek róla, amúgy sem volt nagy fellángolás. 570 játszik meg a 750Ti. Sajnos mind kettő mellett szólnak + érvek.

Üdv.:M.

(#45054) Predator2 válasza nonsen5e (#45046) üzenetére


Predator2
addikt

Nekem egy Asus r9 280x-em volt (280x-ekre sajnos nagyon jellemző tisztelet a kivételnek). Hasonló hibajelenséget produkált. A gondot a VRam-ok okozzák pontosabban azok túlmelegedése. A hibajelenséget artifact-nek hívják.

Az enyém pl így:
[link] [link]

Ha már kitárgyaltátok akkor elnézést

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#45055) keneseig


keneseig
tag

Sziasztok!

Van egy Panasonic plazma TV-m és az a problémám vele,hogy mikor a számítógéphez elsődleges vagy bármilyen képernyőként használom akkor általában az elején elmegy a kép/villog az egész.Máskor meg utána mintha bemelegedne és semmi baja nincs.A videókártya drivere friss.Nemrég ezt a villogást tv-re váltás után 5-6 percig csinálta,majd fél percig kb elment a kép a tv-ről(elsődleges képernyő volt),majd mikor visszajött magától utána 1 film végéig semmi baja nem volt.Valaki ötlet?

Köszönöm!

(#45056) TTomax válasza keneseig (#45055) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ötletünk sincs amíg az adatlapodat ki nem töltöd...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#45057) keneseig válasza TTomax (#45056) üzenetére


keneseig
tag

Mármint a Cuccoknál a Konfigot írjam be?

(#45058) t72killer válasza keneseig (#45057) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen.

Más monitorral nincs gond, ha HDMI-n csatlakoztatod? (Gondolom a plazma is ezzel van a géphez kötve)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45059) keneseig válasza t72killer (#45058) üzenetére


keneseig
tag

A monitoron nincs HDMI,DVI-vel van összekötve,úgyhogy nem tudom.Igen a plazma HDMI-vel.

(#45060) nonsen5e válasza Predator2 (#45054) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nagyon jól ismerem a jelenséget, de nálam ez direktben nem a túlmelegedéstől van. Kollégának lehet, hogy igen, mivel nem csak WoW alatt jött elő a probléma, és képet mutatott az esetről, de nálam nem az a helyzet.

-Vapor-X kb. az egyetlen 280x amin minden VRAM hűtve van normálisan.
-Hőmérsékletek bőven a 6X° sávon mozognak, belépés után fél perccel is előjöhet.
-Csak WoW alatt és csak azután a patch után, ami teljesen átalakította a grafikus motorját, renderelési módszerét.
-10 óra furmark, szintén 7-8 óra battlefield széria, tonnányi más egyéb játék alatt fel sikerült hevíteni majdnem 80°-ig, sosem jött elő. :K

minek?:S:1 hét = semmi. :K Sima 750 bár egy kicsit gyorsabb, ott az nVidia 1gb-re maximalizálta a VRAM-ot.
Itt hardveraprón én most is láttam 750 Ti-t garanciával 32 ezerért, az jó lenne neked - jobban megéri mint az 570. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45061) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!
Az lene a kérdésem, hogy:
Mini display, display és mini hdmi porton keresztül is ugyanolyan jó a kép, mint sima hdmi-n?

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#45062) nonsen5e válasza aftercooler (#45061) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45063) aftercooler válasza nonsen5e (#45062) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok,köszi!! :)

(#45064) minek?:S válasza nonsen5e (#45060) üzenetére


minek?:S
őstag

Rá írtam egy 750Ti s forumtarsra is, aki hamarabb ír, attól viszem. Köszi, hogy szóltál, 2k+ nem a világ. 750ti és 570 kozott mekkora a teljesítmény és teljesitmeny/fogyasztas különbség kb?

Üdv.:M.

(#45065) nonsen5e válasza minek?:S (#45064) üzenetére


nonsen5e
addikt

Olyan max. 10% olyan játékokban, ami nem fogyaszt sok VRAM-ot az 570 javára, ha meg fogyaszt, márpedig ma már szinte minden sokkal többet fogyaszt akkor hatalmas különbség lehet a 750 Ti javára. Továbbá ezzel biztosan nem lesz hőmérséklet / hang problémád, mivel a 750 Ti kevesebb mint HARMAD annyit fogyaszt mint az 570.

Erre kukkants rá. :) teljesítmény / fogyasztás

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45066) minek?:S válasza nonsen5e (#45065) üzenetére


minek?:S
őstag

Azt hiszem meg lettem győzve :C Ha van még kérdésem, szívesen jövök majd. Köszönöm a segítséget. :R

Üdv.:M.

(#45067) niekone


niekone
csendes tag

Sziasztok!
AGP-s videókártya csere után semmilyen agp-s kártyát nem ismer fel a gépem,indításnál fekete kép a monitor csak villog. BIOS-ban AGP engedélyezve van. Eddig egy 128MB-os NVIDIA GeForce 6800LE volt ami megfelelően működött de cserélni akartam egy 512MB_os ATI Radeon Sapphire HD3650 128bit-esre. Drivereket hiába telepítem fel előre semmi se. Valaki esetleg tudna segíteni?

(#45068) varmi2 válasza niekone (#45067) üzenetére


varmi2
nagyúr

Drivert nem kell előre feltelepíteni. Csak berakás után kell telepíteni. Próbálj meg egy bios resetet, mikor benne van az új kari.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45069) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Mi az a két kilógó kábel a tápcsati fölött? Dugjam rá molexre?
Egy radeon 5770-es kártyáról van szó.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#45070) TESCO-Zsömle válasza alienpapa (#45069) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem mérő-kábel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#45071) TTomax válasza alienpapa (#45069) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nézd meg mi van a tövére a nyákra írva,gyanítom VGPU,az egy mérési pont a gpu feszre.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#45072) alienpapa


alienpapa
senior tag

Ok! Köszi!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#45073) Snooker


Snooker
senior tag

Miért van az, hogy a VGA-m összeomlik, ha a youtube videók alatt be van kapcsolva a hardveres gyorsítás (lehet nem ez a neve...), illetve sokszor van olyan alkalom, hogy olyan weboldal alatt is ezt csinálja, amin valami flash-el kapcsolatos dolog működik? Játékok alatt nincs semmi baja. Most a VGA-m a szar, vagy valami "kodek" miatt van ez? Azóta ezt csinálja amióta megvettem (2010). Sokszor úgy kifagy, hogy újraindítani alig lehet a számítógépet... Már kezd nagyon idegesíteni mert az utóbbi időkben nagyon gyakorivá vált, ma pl facebook-tól is kifagyott az egész, szóval inkább a rendszert újratelepítettem, hogy működjön.

Gigabyte HD4850 1 GB, Win7 64 bit oprendszer

[ Szerkesztve ]

(#45074) Taifa Díaz válasza varmi2 (#45068) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Hogyan lehet előre drivert telepíteni :F Kezdjük ott, hogy fel se megy.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#45075) niekone válasza Taifa Díaz (#45074) üzenetére


niekone
csendes tag

Felmenni felmegy de csak az install mappa marad meg a gépen más nem :S viszont a BIOS restart bevált a régi kártya működik vele de az új továbbra se nyikkan meg. A ventillátor pörög de semmi létezne olyan,hogy a tápom gyenge lenne hozzá mert olvastam a sapphiretech-en,hogy ajánlják hozzá a 450W-os tápot nekem viszont csak 350W-os van.

(#45076) Duran válasza nonsen5e (#45046) üzenetére


Duran
tag

Sajna ez csak Tauri :DDD.. Cataclysm... FarCry 3 alatt is nagyon határozott hibák jelentkeznek.. 4x4 cm kocka a képen fekete fehér kocka halmazzá változik stb stb. Ritka de jelen van.. :-( remélem letudom gariztatni..

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#45077) zolee5016


zolee5016
őstag

sziasztok
GTX 590-et vettem az 580 matrix helyére..
1 probléma
nem tudom telepíteni a 344.75 drivert mindig azt írja telepítés sikertelen
(speckó külön driverrel ment a matrix)
2 probléma
3 monitort felismeri,asztal kezeli ,dzsangázhatok ide -oda, de csak 37xx-1024-re engedi kiterjeszteni,nem 51xx-re
lehet ez driver probléma?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#45078) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Egy valószínűleg egyszerű kérdésem lesz azokhoz akik értenek hozzá:
A intel Sandy vagy Ivy Bridge CPU-kban integrált HD 2/3/4000 gpuk hozzátesznek valamit a teljesítményhez, ha az adott alaplapban elsődleges módon EGY videó kártya már dolgozik (pci-e 2/3 slotban)?
(van valami crossfire szerepük saját maguk és a kártya között? használhatóak együtt bármilyen videókártyával, úgy hogy az integrált is működik közben, vagy ilyen esetekben az integráltak "kikapcsolt" állapotban vannak?)

- Köszönöm

(#45079) B.Á.L.!.N.T válasza customer114 (#45078) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nem tudnak együtt dolgozni a dedikált vga-val.
Az csak AMD-nél van.

(#45080) nonsen5e válasza Duran (#45076) üzenetére


nonsen5e
addikt

Akkor neked gariztatás, de esetleg próbáld meg addig lejjebb venni a VRAM órajelet / feszültséget.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45081) Snooker válasza Snooker (#45073) üzenetére


Snooker
senior tag

Hibaüzenet: a képernyőillesztő összeomlott, majd helyreállt. Ezután kikapcsol a monitor, és nem reagál semmire a gép. Mindenfajta driverrel ezt csinálja

(#45082) Duran válasza nonsen5e (#45080) üzenetére


Duran
tag

Nem bántom a feszültséget, ahhoz kellene másik bios, ha biosozom, akkor meg ugrott a gari.. sokan írják, hogy nem nagyon eszi meg a gyári biost miután reflashelted.. Órajelet visszavettem már 1500-ról 1200-re ... gput meg 1100-ról 800ra... semmit nem változott a probléma.. gondoltam ram túlmelegedésre, feltoltam kézi vezérléssel a ventilátort fullra, de nem segített. .. Meg ez már rev2.0 Gigabyte, és van fasza Ram hűtő rajta.. A gpu kb 50 fok körül szaladgál, a ram sem lehet melegebb. Szerintem döglött az a vram.. csak azt nem értem, hogy a vram stress test meg nem talált semmit folyamatos teszteléssel egy egész éjszaka alatt.. Akkor próbáltam ilyesmit, hogy feltoltam a ram "alapjárati" (idle) órajelit is 1500-ra, de nem segített.. Már csak egy ötletem van, hogy rátolok egy sima 7970-es biost (hynix), mert a Gigabyte a Hynix ramos verzióhoz nem adott ki bios frissítést, csak az elpidáshoz.. Hátha az segít.. de első kör a garancia.. :-/ nagyon reménykedem, hogy nem dobják vissza azzal a szöveggel, hogy nincs semmi baja..

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#45083) Marty


Marty
tag

Sziasztok!

Adott egy Asus HD 5770 (a link egy képet tartalmaz, nem feltétlen releváns információ, de hátha :) )

Szóval az esetleges hiba a következő:
Borzasztóan melegszik, és a venti folyamatosan pörög, brutál hangerőn.
Teszi mindezt kb 10-15 sec után ahogy a gép elindult.
Érintésre is meleg.

Amit próbáltam:
- Újrapasztáztam - nem segített
- Az alsó csavarok alá tettem még műanyag alátétet, hátha nem húzza rá rendesen, de nem javult
- Kipróbáltam másik táppal(eredetileg egy chieftec 460-as tápon ment, a másik egy Chieftec 750-es) az eredeti config egy i3 2100, 4 gb ram, 1 dvd, 1 vinyó, és a vga, tehát nem lehet kevés.

Valakinek valami ötlet?
Zárlatos lehet?

(#45084) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok

milyen magas általában egy videokártya?

EVGA GeForce GTX 980 Classified ACX 2.0 ő mondjuk 15cm magas.

A referencia karik olyan 12cm magasak, van ennél magasabb kari?

(#45085) Raizer001


Raizer001
csendes tag

Sziasztok,

Úgy 4 napja jött meg a ASUS Strix GeForce GTX 970-m és elég bizonytalan vagyok a teljesítményét illetően.

Far cry 4-t választottam és tele van mikró laggokgal Maxon kis felbontáson.

Azt szeretném tudni, hogy a hardwareimmel kompatibilis:

Asus Vanguard B85
Corsair 8gb ram
FSP 550w Táp
i7 4770
Benq monitor 1280x1024

Szóval nem tudom a laggot minek betudni mert szerintem ennek a konfignak es ezen a felbontáson simán lag mentesen kellene mennie a játéknak.

[ Szerkesztve ]

(#45086) speedydb23 válasza Raizer001 (#45085) üzenetére


speedydb23
senior tag

Gondolom jól optimalizált játék ismét, ezen a felbontáson mellesleg több feladat hárul a procira mint a vga-ra.

(#45087) Zoli54213 válasza Raizer001 (#45085) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Én akkor kapok R9 290 cf-el apró beakadásokat, ha gyorsan haladok mondjuk autóval. Szarul írták meg a játékot. Bár a driverből le van tiltva FC4-nél még a cf az AMD részéről...

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#45088) B.Á.L.!.N.T válasza Raizer001 (#45085) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Nálam is mikrolaggos, szóval nyugi, szinte mind1 mit állítok...
Nem a 970-el van a gond.

[ Szerkesztve ]

(#45089) TTomax válasza B.Á.L.!.N.T (#45088) üzenetére


TTomax
nagyúr

NV panelban Pre-Rendered frames 3 a megoldás...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#45090) Geresics


Geresics
addikt

Far Cry 4 beállítások jelentősége
Úgy hiszem, ezen a fórumon sokan veszik majd hasznát! ;)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#45091) t72killer válasza Goblin12 (#45084) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljesen változó, én azért is váltottam házat, mert ugyan a gd05-be rel hosszú (29centi) karik is elfértek, de szélességben 12centi körül volt a limit. (amit magasságnak hívsz én inkább szélességnek mondom - toronyházam van:P)

SzvSz a legtöbb érdekes kari szélesebb 12 centinél, ráadásul legtöbbször oldalról jön a PCIe táp, ami még kb 3 centit hozzáad a történethez.

#45085: próbált felrántani a procit 4.2GHz környékére + esetleg a RAM-okra is tegyél egy kis +frekit, hátha :U . Ilyen felbontáson nem szabad, hogy a VGA legyen a szűk keresztmetszet...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45092) Raizer001


Raizer001
csendes tag

sajnos az fps droppok más játékoknál(2 evvel régebbi játékok) is előjönnek nem csak a far cry 4nel és a kártya meg a proci a többi játéknak csak 30-40%al megy.

Az nem lehet h a kártya nem kompatibilis az egyik hardwarrel ami a gépben van?

Mert ez így nem igazán jó

Elvégeztem minden tesztet amit a prohardveres fiúk is, ott úgy 20 pont eltérés volt tesztenként.
3dmarkban pedig a firestrike nevű teszt is 9200+ pontot ért ami elvileg jobb mint az altat a program szerint.

[ Szerkesztve ]

(#45093) t72killer válasza Raizer001 (#45092) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Itt vmi disznóság van. Rendesen be vannak kötve a PCIe tápkábelek a kariba? Még ami eszembe ötlött: a Strix power limitje. Esetleg Evga Precisiönnel nézz rá, és próbáld +emelni (gpu órajelet nem kell, csak a power limitet, 120%-ra).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45094) nagyzolee


nagyzolee
csendes tag

Üdv!

MSI N210 LP 1GB 64bit DDR3, ez a videókártya többet tud mint a G2020-ban lévő IGP?
Használt gépben van együtt a kettő de ha felesleges akkor nem venném meg hozzá....
Habár alaplapon csak D-sub van ezen a VGA-n meg van talán HDMI vagy DVI....
Illetve nem terhelném a chipben lévő IGP-t ha ezt használnám+mivel van saját RAM-ja nem kellene a "közösből" adni neki...gondolom ez is gyorsítja netes videókat hardveresen?
Vélemény? Szerintetek felesleges bele?

(#45095) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok. szereztem egy kártyát ideiglenesen ez lesz most (9800gt).
Csíkozott,ezért a jó öreg "be a sütőbe 10 percre" módszerrel megcsináltam,most tökéletesen működik.
Annyi a bajom vele,hogy hamar felmelegszik és játék közben eléri a 75 fokot úgy,hogy a nyákoldalra is tettem egy ventilátort. Msi afterburnerrel próbálom emelni a gyári ventilátor fordulatszámát,de hiába.
van még valamilyen program,amivel ventilátort tudok szabályozni,vagy esetleg ez a vezérlés végleg beoffolt a a kártyán?
régen a sima nvidia control panelt is ki lehetett nyitni valahogy,de nem emléxem,hogy volt! :F

üdv.

(#45096) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Barátom most vett egy asus strix 970et és rengeteg játéknál fps dropp-ja van pedig i7 4770 8gb ram van mellé, luxmark lett futattva és hozta az eredményt. Ilyenkor mi lehet?

(#45097) trancemusic válasza Maxell014 (#45096) üzenetére


trancemusic
senior tag

Én kipróbálnám a te gépedben. (látom te a másik oldalon állsz... :) )
Ugyanazzal a driverrel persze.

(#45098) t72killer válasza nagyzolee (#45094) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Felesleges ilyen régi kari bele, gyengébb lesz az IGP-nél. Ha erősebbet szeretnél, akkor GT 730/r5 240 körül kezdődnek az intelnél gyorsabb grafikák.

#45095: én EVGA Precision-t (letöltés) használok vga-tuningra/ventiszabályzásra, de nem minden kari hagyja magát:(.

#45096: 5HSZ-en belül te vagy a második Strix-es ezzel a problémával. Esetleg a 970-es topicban kérdezz rá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45099) Maxell014 válasza trancemusic (#45097) üzenetére


Maxell014
senior tag

szóval azt mondod, hogy amd oldalon is meg kellene nézni ? mert én is cpu vagy alaplapra gyanakodom nála...

(#45100) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok
Kb két héttel ezelőtt már kérdeztem, de azóta sikerült kicsit konkrétabban megtudni a hiba okát.
Adott egy gép: FX 4130, Gigabyte 970a-ud3, R7 260X(Asus, 1gb, DCU II) és egy FSP 400 60APN 85+.
Az volt a probléma, hogy miután kiléptem egy játékból, akkor nem az asztal fogadott, hanem fekete képernyő. Ez teljesen random volt, tehát nem mindig fordult elő. Játék közben semmilyen hibát nem észleltem, tökéletesen működött minden, a hőfokok is rendben voltak.
Most átraktam egy másik gépbe a kártyát. FX 6300, Gigabyte 970a-UD3P, Evga 500B.
És itt is ez történik. Két napja van benne a kártya, ma csinálta először.
Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy ez mitől lehet.
Reset után minden tökéletesen működik, illetve, ahogy írtam játék közben is minden rendben van, csak miután kilépek, akkor történik valami.
Amiket már próbáltam:
-másik driver
-vírusírtó kilőve
-másik windows (win7-win8.1)

Játékok, amivel játszok: Battlefield 3-4, Cs:go, Race 07, Assassin's Creed Black Flag, Kivétel nélkül mindegyiknél előfordult a jelenség.

Mit lehet kezdeni ezzel?
Mert ugye, hiába küldöm vissza garanciába, ha ott tökéletesen működik ez a szutyok... az a szerencse rám nézve, hogy nem az én kártyám, hanem öcsémé, mert ezzel így semmit nem lehet kezdeni (eladni nem lehet, garanciázás is necces)...

Ötleteket, tanácsokat várom, hogy mit tudunk ezzel kezdeni.

#KeepFightingMichael

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.