Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) juve600 válasza guftabi96 (#45100) üzenetére


juve600
nagyúr

sztem a 260X topicjában kérdezz rá,elég sok a hibás darab belőle ,sajnos

(#45102) guftabi96 válasza juve600 (#45101) üzenetére


guftabi96
addikt

kitettem oda is, csak hátha itt is van, aki tudja rá a megoldást. Bár van egy olyan sanda gyanúm, hogy erre nincs megoldás. :(

#KeepFightingMichael

(#45103) trancemusic válasza Maxell014 (#45099) üzenetére


trancemusic
senior tag

Csak hogy kiderüljön,a vga-e a ludas,vagy valami más.
Esetleg driver hiba.
Vagy asus bug,amire majd új bios lesz a megoldás.

(#45104) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Gépcsere előtt vagyok és a jelenlegi (Core2Duo 3Ghz, 4 GB ram) gépemet szeretném tv mellé filmnézős gépnek használni. Melyik a legolcsóbb gcn architektúrás amd kártya ami tudja gyorsítani a lejátszást vagyis támogatja az avivo, uvd3, dxva hármast?
Konkrét típust is kinéztem :Sapphire R7 240 1GB DDR3 11216-11-20G ,de a leírásban nem láttam az uvd3 / avivo funkciókat, csak a 128 bit / gddr5 félépítésűben Sapphire R7 240 1GB DDR5 Boost 11216-01-20G . Lehetséges, hogy a kisebb kártya nem támogatja a videó gyorsítást?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#45105) mufi


mufi
senior tag

Egy ismerősömnek szerváltam egy 8800GTS kártyát, mert arra volt költségvetése. Persze én megvettem a kártyát majd ő kifizette nekem szóval elméletileg tőlem vásárolta a kártyát, ami most tönkrement...
Egy vacak kínai tápra kötötte rá, ami azt hiszem hogy még 200W se nincsen, nem tudom fejből majd kiszámolom nem is ez a lényeg, hanem tudom, hogy amikor elvitte a kártyát mondtam neki, hogy cserélje le a tápját mert ahhoz a kártyához minimum 25 de inkább 28A-es táp ajánlott. Ezzel most csak az a probléma, hogy a neten nem találok hivatalos adatot sehol sem.
Gondoltam visszaadom neki a pénzét és felejtésbe teszem az ügyet még ha az én károm is, de akkor is megmutatom neki, hogy igazam volt a táppal kapcsolatban és hogy attól ment tönkre a kártya - azt ár nem is kommentelem, hogy egy pc szervízben a gépére at mondták, hogy rendben van, gondolom le sem mérték a tápot normálisan, sőtt szerintem hozzá sem nyúltak a szervízben a táphoz külön.
Egyébként a táp egy többéves neo v blueberry táp....

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#45106) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Azt mi okozhatja, hogy amikor a gépre rá van kötve egy TV is HDMI-n keresztül, akkor a monitor időnként villog, illetve néhány vastagabb fekete csík villan be rajta... Amikor kihúzzák, akkor megint megy frankón

═════════════════════════════════════════

(#45107) DR|FTK|NG válasza betegphiu (#44909) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm. :R

És bocsánat, hogy ilyen későn válaszoltam rá.

(#45108) P.Dude


P.Dude
őstag

Amikor oda van írva egy videókártyához, hogy pl: minimum 4 giga memória kell neki, azzal mire céloznak?

Zoll

(#45109) ittakary


ittakary
nagyúr

Ez mi a bús nyavaja lehet? Monitor kezd gallyra menni? Nincs diszkrét VGAm, hanem 6800Król jön a videó egy DVI kábelen. Soha nem csinált hasonlót még!

YouTube link!

Konfigom az adatlapomon

(#45110) nonsen5e válasza P.Dude (#45108) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha tippelnem kéne, akkor olyasmire gondolhatnak, hogy a videokártya teljes kihasználásához (játékban) megfelelően magas beállítások mellett ajánlatos annyi RAMnak lennie a gépedben, vagy különben az lesz a szűk keresztmetszet. :U De ezt csak én gondolom, szerintem hülyeség ilyeneket ráírni a kártya dobozára.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45111) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok

Lenne 1 nagy problémám, hátha valaki tud rá magyarázatot és remélhetőleg megoldást adni :)

Van 1 club3D 7950es kártyám, amit anno használtan félve vettem mert hát nem 1 nagy márka, gari se volt rá de nagy meglepetésemre egész csendes viszonylag hűvös és nagyon jól bírj a tuningot 1150/1600on használom, de teszt erejéig 1210/1700on is ment! Most építgetem az új gépemet, így ahhoz vettem még egy 7950et, Sapphire Vapor-x-et! Ami elméletben sokkal jobb mint a Club3D, mivel új gépem még nincs kész, mostani alaplapom meg nem támogat CF-et így egyenlőre kiszedtem a clubot és beraktam a vaport, mégis csak ez a jobb. Már a beüzemeléssel gondom volt mert tápomon 650W chieftec nincs 8pines csati, ennek meg 2 is kell, club az 2, 6pinesel megy, na de volt hozzá gyárilag molex átalakító, így azzal oldottam meg 4db molexet be is dugtam, megy is is szépen, kb 8fokkal hűvösebb is mint a club, ekkor még örültem neki nagyon.... de azt vettem észre hogy mintha lassabbak lennének a játékok, néztem FPS értékeket és igen 5-15fps-el is lassabban mennek mint eddig... igaz vapor gyári alap órajele kisebb mint a clubbé, (930) vapor 850/ boost 950 lenne de valamiért nekem csak 850en megy és nem vált 950re soha, gpu-z is 850 et ír, mikor beraktam a gépbe akkor még 950et írt, de nyomkodtam a kártya oldalán a kéken világító gombot mert ilyet még nem láttam :D aztán most már sehogy nincs 950es értékem, nem tudom ennek van -e köze a gomb nyomkodásához, igazából azt se tudom mire jó az a gomb... de szépen világít :D

Na de manuálisan felhúztam 950re és mértem 3Dmark fire strike tesztet és 4011 pont :( kb a régi 7850 es kártyám is hozott ennyit tuningolva... szóval valami nagyon nem oké, kiszedtem a Vaport visszaraktam a club3D-t lefuttattam ezzel is a fire strike tesztet és 5671 pont, nagyon nagy a különbség, ráadásul vapor tuningba 1080on már kifagy 1.3V-al is, club meg 1200on is megy 1.25-el.... Mind a 2 kártyánál újra raktam a drivert!
Mi lehet a gond? Nem hiszem el hogy ez a batár nagy vapor-x ami súlyra is vagy 2x nehezebb mint a club3d ennyivel gyengébb legyen, kizárt dolognak tartom hogy csak 7850szintet tudna....

(#45112) modern válasza Nwis86 (#45111) üzenetére


modern
aktív tag

Üdv.
Lehet, hogy most lesz egy furcsa kérdésem, de épp gépváltás előtt állok és érdeklődnék hogy adott egy AMD A8-6600K Radeon HD 8570D int. vga-val.
Ez mennyivel jobb/rosszabb mint ha veszek egy LGA1366 i7-920-at + egy gt730-at? (használtan annyi a proci meg a vga mint az A8).

Szóval az A8 teljesítményben jobb mint egy 920 + egy alsó kategóriás vga?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#45113) Taifa Díaz válasza Nwis86 (#45111) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A helyedben megpróbálkoznék egy CMOS resettel, hátha utána "megszokja" a lapod a Vaport is.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#45114) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne hogy egy raden 6670-et mennyire lenne érdemes húzni ha piszkálni szeretném picit? :R

(#45115) Dexar007 válasza polgi803 (#45114) üzenetére


Dexar007
veterán

Minden kartya mas.Probalj 50 esevel haladni,aztan majd meglatod mikor fagy ki.

Give me your cum,bull!

(#45116) Duran válasza polgi803 (#45114) üzenetére


Duran
tag

Ovatosan huzd 15-osevel eloszor csak a gput, aztan ha azzal megvan a stabil orajel, mehet a memoria. Kozben minden huzas utan teszt, es figyeld a homersekletet, ha megszalad, tegyel ra a ventilatorra. Ha hibazik vegyel vissza 10 mhz-t es teszt ujra. 6670-est szerintem 950(gpu)/4600(qdr) orajeleken lehet jaratni stabilan, gyari feszen. Ha annyira nem vagy otthon a temaban a feszt ne bantsd mert gyorsan tonkre lehet tenni a kartyat vele..

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#45117) Dexar007 válasza Duran (#45116) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem ez tulzott ovatossag,es egyben rengeteg ido.
Fesz modositas nelkul nem lehet elszarni a kartyat,legrosszabb esetben ki fog fagyni.

Give me your cum,bull!

(#45118) polgi803


polgi803
őstag

Köszönöm szépen a segítséget!

(#45119) Nwis86 válasza modern (#45112) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Az ilyen kicsi VGA-kat nem igazán ismerem... de talán 1 kicsivel jobban jársz az AMD-vel! Viszont a 920 szerintem jobb, pláne tuningolva! De ha kicsi VGA van mellette akkor nem sokat ér... ha lenne 1 jó videokártyád, és úgy néznénk akkor 920at mondanám! De kérdés mire kell, játékra?? Arra igazából egyiket se ajánlanám AMD gyenge, 920 meg régi. Ha kevés a pénz rá akkor inkább 1 olcsó alaplap és i3 meg valami kicsit normálisabb vga használtan... Na de szerintem ezt a kérdést inkább tedd fel 1 processzoros fórumba!

(#45120) Nwis86 válasza Taifa Díaz (#45113) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Azóta 2x ki be raktam a régi és az új kártyát tesztelgetni és 1x csak megjavult :DD nem tudom mi volt a baja de lényeg hogy most jó, és a tuningót is bírja :)

(#45121) FoLey-v


FoLey-v
addikt

Hali!

Csaj haveromnak karácsony után szeretné lecserélni a HD5450-ét.Azt mondta,hogy maximum összege 40K lenne rá,így ajánlottam neki,fogyasztásilag is a Geforce 750Ti-t,ha nem is hajtja ki a processzora a 100%-ot akkor is megérné neki ebben az árkategóriában és legalább elfut medium beállításon pl. Far Cry 4?

AMD Athlon X3 455 3.30 GHz processzora van 4GB ram-al,amit később bővíteni fogja,meg szerintem a processzort is. :)

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#45122) mufi válasza Nwis86 (#45111) üzenetére


mufi
senior tag

Milyen CPU-d van?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#45123) nonsen5e válasza FoLey-v (#45121) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha csak új kártya jöhet szóba, akkor a 750 Ti a legjobb választás. FC4 meg nem fog elfutni sehogyan sem, mivel 4 szál alatt nem hajlandó futni (fekete képernyő). - Mondjuk e körül van valami vita, hogy össze-vissza ki-be patchelgetik azt nem tudom, kérdezd meg az FC4 topikjában, ott biztosan jobban tudják.
Esetleg ha hazárdjátékozva unlockolva lenne a processzor negyedik letiltott magja, akkor simán menne.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45124) FoLey-v válasza nonsen5e (#45123) üzenetére


FoLey-v
addikt

Hallottam cpu fix-ről is valamelyik topic-ban és egyik ki is próbálta és megy neki 2 magoson is,de ezen kívűl többi játékkal,hogy birkózik meg?
A másik kártya AMD R7 260x-et nem nagyon ajánlottam,többet is fogyaszt meg hallottam,hogy problémák vannak vele.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#45125) nonsen5e válasza FoLey-v (#45124) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az R7 260x az a HD7790 átnevezve. A 750 Ti az nagyjából a HD7850/R7 265/GTX 650Ti Boost hármasnak felel meg, gyorsabb mint a 7790.

A legtöbb játékot, ha nem is maximálison, inkább a minimumhoz közeli beállításokkal de el fogja vinni. (Ez főleg a CPU miatt).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45126) FoLey-v válasza nonsen5e (#45125) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ha 4 magosítva lenne akkor is? Mondta,hogy mindegy milyen beállítással csak fussanak és ne keljen 2-3-4 éven belül költenie,ha low vagy mediumon menne akkor is neki elég lenne,említettem neki a processzor cserét,de ő most nem tudna.

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#45127) Nwis86 válasza mufi (#45122) üzenetére


Nwis86
aktív tag

1 régi Xeon E5450 (Q9650) De már itt az új i7 Xeon X5650 csak új géphez még hiányzik a táp...

(#45128) RootRulez válasza RootRulez (#45106) üzenetére


RootRulez
félisten

Senki? :F

═════════════════════════════════════════

(#45129) nagyzolee


nagyzolee
csendes tag

Üdv!

Egy G2020 a benne lévő IGP-vel elég netezésre 3-5 évig. (flash, stream videó, youtubeHD, élő sportHD, indafilm...) Játék nincs. Simán viszi a fenti oldalakat és ha beletekerek sem akad le? (4GB Ram)

(#45130) Storms


Storms
őstag

üdv

Egy GTX650 2GB GDDR5-t szeretnék venni innen az apróbol, kértem gpu-z képet az eladótól, ezt küldte:
[link] ezzel valami nem stimmel, 96 CUDA cores? Néztem a neten utána , olvastam külföldi fórumon hogy másnak is volt ilyen, valami GT430 BIOS-ról beszéltek hogy az van rajta?? Ilyen létezik?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#45131) Geresics


Geresics
addikt

Arról lehet tudni valamit, hogy mikor jön az új AMD és az új nVidia széria, és mi lesz a nevük? Kifejezetten az R9-270X, és GTX760 utódai érdekelnének...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#45132) Apollo_21 válasza Storms (#45130) üzenetére


Apollo_21
addikt

Valami ilyet kéne virítani ha tényleg 650 volna..szóval én aztmondom NE vedd meg:)

[link]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45133) mefistofeles

Srácok!
Olyan problémám van, hogy egy kis netezés után (semmi letöltés, semmi katyvasz) kiléptem a böngészőmböl és azt vettem észre, hogy eltünt a tálcám! Pontosabban ott van de annyira "lecsúszott" az asztal, hogy a tálca nem látszik, felül viszont pont ekkora csíkban egy fekete sáv látszik.
Próbáltam mindent monitor kalibrálás, kijelző állítás, újraindítás semmi. Mikor letiltottam a videokarimat (9600 GT) akkor ugyan alacsony felbontásban de helyreállt a rend. Mikor újra engedéjeztem a karit újra ez a hiba. Hol lehet a karit pzicionálni ha lehet? Egyébként tökéletes a megjelenítés tehát elvben a kártya nem halhatott be.
SyncMaster 943 monitorom és win 8.1 rendszerem van......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#45134) trancemusic válasza Storms (#45130) üzenetére


trancemusic
senior tag

Így van!
Ne vedd meg!!!!
Gt 630 ami fermi alapú,nem is kepler,valszeg az lesz ez a kártya!!!

(#45135) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, átmenetileg egy 7600 gt-t használok, a következő lenne a kérdésem, minden ok, de ha kiterjesztem az asztalt a tv-re (lg42LB671V) , akkor a hang nem megy át filmeknél.

dvi-hdmi átalakitóval használom, létezik, hogy a dvi-n nem meg át a hang :F bár ez sztem hülyeség

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#45136) Borisz76 válasza LÁZ (#45135) üzenetére


Borisz76
veterán

Wikipedia oldalon a Video Only résznél található meg a DVI....tehát csak képet visz át, hangot nem !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#45137) Duran válasza LÁZ (#45135) üzenetére


Duran
tag

Létezik. A DVI nem visz hangot. (Digital Video Interface)

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#45138) Geresics


Geresics
addikt

khm... DVI tud hangot is ám! :K Csak nem mindegy, hogy melyik változata!
(Viszont arra már nem emlékszem, hogy meilyik, de valami olyasmi rémlik, hogy pl. AMD HD3xxx szériától kezdve támogatott csak...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#45139) LÁZ válasza Borisz76 (#45136) üzenetére


LÁZ
addikt

igen, ezt természetesen elolvastam..., de máshol meg azt irták, hogy át tudja vinni a hangot is, ahogy geresics kollega is irta, ezek szerint a 7600gt-n egyik dvi kimenet sem tudja még.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#45140) nagyzolee


nagyzolee
csendes tag

Üdv!

G2020 prociban lévő IGP elég pár évig netezni? Játék nincs.
Főleg flash,youtubeHD, stream Videó, élő sportHD....simán lejátsza ezeket?
GIGABYTE GA-H61M-DS2, tudok ebbe később i3,i5 procit tenni?, csak netre fejleszteném....

(#45141) Geresics válasza nagyzolee (#45140) üzenetére


Geresics
addikt

netezésre simán elég. HD videókat anno nem próbáltam (monitor hiányában), de szerintem nem lehet neki gond, ha van elég memória, és a gép sincs teleszemetelve...
Később tudsz belerakni i3-at és i5-öt is. Gyártó honlapján megtalálod a kompatibilitási listát, ahol mutatják a szükséges BIOS verziót is, erre csere előtt figyelj, mert előfordul, hogy a jelenlegi procival még megy a gép, de az újjal már kellene frissebb BIOS! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#45142) mefistofeles

Srácok!
Erre esetleg valakinek nincs tippje? Már mindent megpróbáltam.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#45143) Geresics válasza mefistofeles (#45142) üzenetére


Geresics
addikt

próbáld a monitort másra rákötni, és megnézni ugyan ezen a felbontáson...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#45144) Northman


Northman
csendes tag

Sziasztok,

Érdemes egy R7 240 videó kártyában gondolkodni vagy milyen kártya lenne jó választás ár/érték?, HTPC-be kellene amivel Bluray iso-t -t beleértve 3D-t is le tudnák játszani rendesen sajnos most egy Gf 210 izzad alatta eleinte lapozik de felpörög :),lenne egy lapom H81 és i3 4130, 8 Gb ram de sajnos az alaplap kimenete Diplayport és D-Sub, viszont Displayport ésHDMI átalakítóról nem megy a TV ...vagy inkább az alaplapot cseréljem le...

(#45145) kemszi


kemszi
csendes tag

Helo!
adott a következő alaplap: ASUS SABERTOOTH 990FX ,kérdésem a következő egy VGA esetén azt rakhatom másik pcie slotba ?
A honalpon ezt írja: Két grafikus kártya használata esetén a kártyákat az első és a harmadik PCIex16-ba helyezve érhető el a legjobb teljesítmény.
Szóval ha csak a 3. slotba helyezem a kártyát akkor tud 100%-osan működni,vagy egyáltalán működik ott?

(#45146) kispal87 válasza mefistofeles (#45142) üzenetére


kispal87
aktív tag

Nem lett egy véletlen mozdulattal áthelyezve felülre a tálca?
Vagy a monitoron egy automatikus kalibrálást elvégezni, hátha belövi rendesen.
Esetleg még talán a kontroll panelben (atinál - catalyst, nv-nél - control panel talán) állítani a képernyő pozícióját.
Más ötletem nincs:

[ Szerkesztve ]

(#45147) kispal87 válasza kemszi (#45145) üzenetére


kispal87
aktív tag

3 db PCIe 2.0 x16 (két x16 vagy x16, x8, x8)

Szerintem működik x16 módban a 3. hely, ha csak egy kártyát használsz. (A fekete az csak x4-et tud!)

Tehát:
- 2 kártya - 2*16x módban,
- 3 kártya - 1*16x és 2*8x módban,
- 4 kártya - 1*16x, 2*8x és 1* 4x módban működnek.

[ Szerkesztve ]

(#45148) Comes


Comes
tag

Sziasztok!

A Far Cry 4-ben ezzel a grafikai jelenséggel találkozom. Minden LOW-on és OFF-on van, de így sem szűnik meg a jelenség.

A VGA drivere frissítve van, a legújabb Catalysttal.

Gép leírása: Intel i7-3630QM (2,4 Ghz), Ati Radeon HD 7670M 2GB , 8GB DDR3 , 1 TB HDD.

http://kepfeltoltes.hu/view/141121/20141121_192836_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/141128/20141120_184432_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Segítségeteket előre is köszönöm ! :)

ASUS ROG 850W - ASUS Crosshair VIII Dark Hero - Ryzen 9 5950X - 128GB Kingston 3200Mhz DDR4 RAM -ASUS TUF RTX 4080 16GB

(#45149) dunc válasza Comes (#45148) üzenetére


dunc
nagyúr

csinálj tiszta vga driver telepítést , és előtte esetleg töröld a far cry felhasználói adatait

(#45150) kemszi válasza kispal87 (#45147) üzenetére


kemszi
csendes tag

okés,köszi.ha elfér a kártya a felső slotban akkor amúgy is tárgytalan a dolog,de azért jobb biztosra menni

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.