Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44601) danihawer


danihawer
csendes tag

"Vakegérke" Megneztem , kaptam is 2 db iet a kartyahoz csak nincs mire csatlakoztassam mivel csak 1 aram csatlakozo van szabadom

[ Szerkesztve ]

(#44602) Tournament válasza GNoRbY888 (#44599) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ha melegszik nagyon esetleg a VRM-re kéne borda lehet az melekszik túl rajta cicergo sistergő hangot nem halasz esetleg ?

[ Szerkesztve ]

(#44603) danihawer


danihawer
csendes tag

ja elneztem bocs, arra gondolsz hogy arra az 1 aram kijovetere vegyek elosztot vagy atalakitot? gondoltam ra de az ugy elbirna a videokartyat , mert ha eloszlodik az aram akkor veszit az erejebol es lehet nem birna ? Nem nagyon ertek ehhez de nekem valami iesmit mondot valaki....

(#44604) Tournament válasza Tournament (#44602) üzenetére


Tournament
aktív tag

Esetleg néz meg a forasztási pontokat vagy nem e hiányzik a karirol valami kis smd lehet az is okozhatja

a táp csatinál annál a 3-3 db egységnél ami van a kockák kőrnyékén ott

[ Szerkesztve ]

(#44605) Speed® válasza danihawer (#44603) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Használd a "válasz" gombot, ha valakinek írsz ;)

Az egyetlen PCIe tápkábelt nem fogod tudni elosztani, de molexekből kettő már kiad egy 2.at. A kártya ezek nélkül nem fog elindulni. Hovatovább, milyen 500as táp az, amin nincs 2x6 PCIe csatlakozó..?

(#44606) Villeneuve


Villeneuve
csendes tag

Sziasztok.

Egy Sapphire Radeon HD 6870 tulajdonosa vagyok, és 2 nappal ezelőtt történt hogy bekapcsoltam a számítógépet és 100%-on pörgött a ventilátor. Azóta ugyanezt csinálja, és akkor áll le ha teljesen kikapcsoltam a gépet. Mit javasolnátok? Köszönöm.

(#44607) danihawer válasza Speed® (#44605) üzenetére


danihawer
csendes tag

Bocs, lehet én vagyok béna hozzá de minden más kábel már csatlakoztatva van valahova.

(#44608) Speed® válasza danihawer (#44607) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Elhiszem, azzal nincs gond..bár meglepő. Milyen táp ez pontosabban és mi van a gépben..? Adatlapod megfelelő része egyébként arra való, hogy az efféle felesleges köröket kilőhessük.

(#44609) danihawer válasza Speed® (#44608) üzenetére


danihawer
csendes tag

Értem. Most vettem új gépet, proci i5-4440 3.1 ghz, 1 Tb HDD , 4 Gb RAM asus alaplap es nem volt benne csak alaplapi videokártya ezért vettem bele. A tápnak nem tudom pontosan a tipusát de mindjárt megnézem

[ Szerkesztve ]

(#44610) sun35


sun35
csendes tag

Sziasztok. Vettem egy használt videokártyát sehogy se tudom működőképesé tenni. Ez a szöveg fogad mikor elinditom a pc-t: You have not connected the power cable to your video card. Please refer to 'getting started guide' for proper hardware installation" at startup.
Utánna A tápról van a kis 4 eres kabel azt csatlakoztattam a videokártyához, akkor meg semmit se csinál a pc csak zúg és várja , hogy bottoljon a rendszer.
Videokártya:his x1650 pro agp 256MHz DDR2 128 bit
Alaplap: asus a8v deluxe.

Mi lehet a gond? Nem jó a videokártya, vagy más probléma van?. Köszönöm.

(#44611) Speed® válasza sun35 (#44610) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Bott->boot..

Ha más gépben sem mozdul meg, hibás a kártya. Nem mai darab :U
Esetleg véletlenül nem fordítva próbáltad meg rádugni azt a kis kábelt?

(#44612) varmi2 válasza sun35 (#44610) üzenetére


varmi2
nagyúr

A videokártyára 6pines tápcsatit kell kötni. A 4 pines az a cpu 12V-os tápcsatlakozója. Azt az alaplapra kell kötni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44613) Permet Elek válasza varmi2 (#44612) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Arra bizony nem 6 pines tápcsatit kell kötni. Nézd meg te is. Google.

(#44614) goku888


goku888
tag

Hello van egy Asus r7 260x 2gb videokártyám amivel olyan gondom lenne hogy ha felteszem a drivert és utána újra indítom a gépet akkor csak fekete képernyő van de ha csökkentet módba indítom és a rendszert vissza állítom arra az időre mikor még nem volt fent a vga driver akkor bejön a kép

(#44615) trancemusic válasza goku888 (#44614) üzenetére


trancemusic
senior tag

Lehetséges hogy nem jól érintkezik a vga a slotban.Próbáld meg felfele majd lefele nyomva a vga-t indításkor.
Ésszel,nem kell eltörni a nyákot! (Görbe az már anélkül is)
Nem egyedi eset a Tied...
100k+ vga-nak is görbe a nyákja...

(#44616) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Javasoltak nekem egy : ASUS Radeon R9 280 DirectCU II 3GB 384bit GDDR5 PCI-E R9280-DC2T-3GD5 VGA-t.
Szerintetek jó ez a kártya?

Én mindig Nvidiás voltam és kétségeim vannak a többi márka iránt.
Mit javasoltok?
GIGABYTE Gtx 760 vagy ASUS Radeon R9 280 ?

Köszi!!

(#44617) csontraket válasza aftercooler (#44616) üzenetére


csontraket
tag

az Asus-t azért nem ajánlanám (ASUS Radeon R9 280 DirectCU II) mert ugye átnevezett hd 7970 igaából picit finomhangolva. Viszont az Asus a HD 7970-es szériába és sajnos még a 280-as szériában is nagyon sok VRAM hibás jött ki a gyárukból (nagyon sokan panaszkodtak rá) de hozzá kell tennem hogy csak ezt a két szériát érinti. Hát lehet hogy te épp nem egy hibásat fognál ki de én nem kockáztatnék.

(#44618) aftercooler válasza csontraket (#44617) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, és mit javasolnál helyette ilyen árkategóriában és 384 bitesben?

(#44619) trancemusic válasza aftercooler (#44618) üzenetére


trancemusic
senior tag

Az MSI kínálatából válassz,neked kedvező árú modellt!
Asus szép,de spórolós a nyák.
Gigabyte hűtője gagyi hatású műanyag,venti lapátok vékonyak.
Ha az MSI-t a kezedben tartod,érzed hogy ez csúcsminőség.
És kevés rá a panasz!!! :)

(#44620) aftercooler válasza trancemusic (#44619) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, tehát akkor ezt:
[link]

(#44621) csontraket válasza aftercooler (#44620) üzenetére


csontraket
tag

igen az MSI jó választás esetleg még Sapphire-t ajánlanám!

(#44622) trancemusic válasza aftercooler (#44620) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igen-igen!
Nem fogsz benne csalódni!
Ha elfogadsz egy tanácsot:spórolj még egy hónapig,90 ezer ft-tól már kapható az r9 290!!!
Ez már újjabb fejlesztés,tisztességes tempót tud!

[ Szerkesztve ]

(#44623) gamer187


gamer187
tag

Üdv

Szakavatottabb emberkék segítségét szeretném kérni abban hogy ebbe a konfigba, melyik videókártya lehet a legjobb választás? A kártyára maximum 35k szánnék jelenleg.

A konfig:

Processzor: AMD FX 8320 3.5Ghz
Tápegység: Corsair 550W VS550
Alapalap: Gigabyte 970A-DS3P
Memória: Kingston 8GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black
Merevlemez: Western Digital 1TB 64MB SATA3
Számítógép ház: Cooler Master RC-K350-KWN2-EN Elite Knight 350

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44624) trancemusic válasza gamer187 (#44623) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ennyiért a mai ajánlatunk r7 260x 1gb neked szimpatikus gyártótól.
Szóba jöhet esetleg gtx750...
Ennyiért 1 gb bőven jó,ne várd hogy 4k- ban fogsz játszani.
2-4! Gb ebben a kategóriában parasztvakítás!

[ Szerkesztve ]

(#44625) Danshee válasza gamer187 (#44623) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Gigabyte 270 OC-t találtam 35 ezerért, szerintem ennél sokkal jobbat nem tudsz belerakni ennyi pénzből.
Esetleg, ha rá tudsz dobni még egy 5 ezret akkor egy GTX 670-et találtam 40 ezerért.

270OC: [link]

GTX 670: [link]

Üdv!

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#44626) trancemusic válasza Danshee (#44625) üzenetére


trancemusic
senior tag

Ajánlatodban elfelejtetted megemlíteni,hogy használt!!!
(Újszerű,karcmentes,alig ment,sose volt huzva,lány használta netezni blablabla... )
Szénné volt húzva,feszültséget is adtak a szájának elhiheted!
Nem bántásképp írom,hanem ez így van a valóságban!
A fehér ember módszere: a csalás!

(#44627) gamer187


gamer187
tag

Köszi mindent, én is az R7 szériát nézegettem szerintem az lesz.

(#44628) Danshee válasza trancemusic (#44626) üzenetére


Danshee
tag

Szerintem a srác teljesen egészséges és megtanult olvasni is, úgyhogy valószínűleg rájött, hogy amit linkeltem az nem az iPon-ból van... De azért köszi legközelebb azt is kiírom, hogy ha használtat linkelek, hogy "használt" vagy azt, hogy melyik magyar nyelvkönyvet érdemes olvasgatni ha még is probléma lenne. :D

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#44629) trancemusic válasza Danshee (#44628) üzenetére


trancemusic
senior tag

:DD

(#44630) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősöm ma vette meg a gépét, és rám írt, hogy valami nem jó vele, alacsony az fps-e, hiába állítja low-ra vagy high-ra a grafikát, veszi le a felbontást, nem változik jelentősen az fps-e (+-10fps max). Hasonló géppel rendelkező ismerőse durván 2x annyi fps-t kap azonos felbontáson majdnem ugyanilyen VGA-val. Ezen kívül kb 5 percenként fps droppjai vannak kb 10mp-ig, és ekkor csak 60 fokos a kártya, olyan, mintha nem lenne kihasználva.
Ezen kívül nagyon gyakran elsötétedik a monitor nála 2-3mp-re, majd visszajön a kép, továbbá minden kb 5. elsötétedésnél már nem jön vissza a kép, amíg nem húzza ki és dugja vissza a kábelt. A monitor is új. Vajon hol lehet a hiba?

Konfig:
Gigabyte 970A-UD3P
AMD FX-6300
4GB HyperX 1866 MHz
Sapphire R9 280 Dual-X
Cooler Master Elite 600w

A táp szerintem gyenge hozzá, lehetséges, hogy ez okozza az egészet? Vagy VGA/monitor hiba lenne? Monitorhiba nem magyarázná meg az alacsony fps-t.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#44631) trancemusic válasza A_ScHuLcZ (#44630) üzenetére


trancemusic
senior tag

Vga+proci kb.:360wattot fogyaszt tuning nélkül.
Elég a táp,feltéve hogy a 12 voltos ágon egy 40amperig minimum terhelhető legyen!
Próbáljátok ki procilimites ill. vga limites 3dmark-val!
Összehasonlítjátok a ph!toplista eredmênyekkel,hogy legyen kiindulópont...
Ezzel a vga-val procilimites: 2001(xp-alatt több a pont!!! )
05-06 3dmark.
03-as az 50-50%.
Vga limites: vantage,11 (vga pontszámot nêzzétek,mert az fx lehúzza az összpontszámot.
Érdekes hiba,kíváncsi vagyok a fejlemênyekre!
Ha meglesz melyik lustálkodik,cpu vagy vga,utána lehet érdemben vizsgálódni.
Az alap mondanom sem kell,hogy másik (régebbi,újjabb ) vga driverrel is ki lett próbálvpróbálva! :)

[ Szerkesztve ]

(#44632) csontraket válasza A_ScHuLcZ (#44630) üzenetére


csontraket
tag

hát a tápnak elégnek kéne lenni egy ilyen konfignak bőven! Az hogy a vga 60 fokos még el is képzelhető egy jól szellőző házban(bár a proci határeset lehet hogy nem hajtja ki teljesen) viszont annyira kikéne hajtania hogy a teljes használathoz képest(ha kilenne hajtva teljesen a vga) csak pár fps különbségnek kéne lenni hozzá képest(ugyan is ennek a procinak amit leírtál elvileg olyan 90% felett ki kéne kihajtania a kártyát)

bár nem ártana tudnunk pontosan mennyi is az a "kevés fps" és milyen játékkal!

az fps drop okozója lehet vinyó(míg nekem is sima vinyón futottak a játékok nekem is voltak) SSD orvosolja ezt a problémát.

ha a monitor új akkor valószínű a vga a bűnös a kép elsötétedésért és ezzel együtt véve amiket leírtál lehet az a felelős az összes többi dologért is amit leírtál még. Meg kéne nézni ismerősöd gépében egy másik kártyát hogy azzal is jelentkeznek-e a problémák!

[ Szerkesztve ]

(#44633) trancemusic válasza csontraket (#44632) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nekem ata vinyón is van game ( ata-sata átalakítóval ) úgy mennek a játékok mint kés a vajon...
Jó,ez nagyrészt az i5 érdeme meg a gtx770-é.

(#44634) csontraket válasza trancemusic (#44633) üzenetére


csontraket
tag

jó-jó hát nálam se azt kell érteni hogy beakadt a játék :D bf4-ben elég észrevehető volt pl míg vinyón futott 50-110 fps között mozgott a játék most ssd-ről 95-110 fps között mozog. Nem mindegy :)

(#44635) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Esetleg valaki erre valami okosat?

[link]

(#44636) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

(#44637) Permet Elek válasza Wiz Khalifa (#44636) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Semmiképp se vegyél ref hűtőst.

(#44638) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Akarok venni egy GTX 750 Ti-t és meg is rendeltem a Gainward Golden Samplet de most látom hogy csak miniHDMI van rajta. Csak HDMI kábelem van és a legtöbb kártyán az van, az átalakítóval lenne valamilyen jelveszteségem vagy késésem? Bár most elgondolkoztam hogy veszek egy mezei Gigabyteot az 5 rugóval lenne olcsóbb és átalakító sem kell.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#44639) Wiz Khalifa válasza Permet Elek (#44637) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Köszönöm! :)

Erre a válaszra vártam már. Emiatt nem vettem meg még a karit. De most 128k-ért van a PC Land-nak. :)

Smoke some weed nigga!

(#44640) Permet Elek válasza Wiz Khalifa (#44639) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Még jó,hogy a nem ref hűtősök már 100ezerért kaphatók. :DDD :N

(#44641) Wiz Khalifa válasza Permet Elek (#44640) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Én most nem a refhűtősről beszélek.

Hanem erről. :)

Smoke some weed nigga!

(#44642) Permet Elek válasza Wiz Khalifa (#44641) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Akkor jó. De mintha kitárgyaltátok volna a héten, hogy ezt vedd. Ha jól emlékszem. Szóval ref hűtőst semmi képp.

[ Szerkesztve ]

(#44643) csontraket válasza Wiz Khalifa (#44641) üzenetére


csontraket
tag

Igazából ha van pénzed rá hogy a 290x-et vedd meg vapor-x ből akkor azt vedd de ha engem kérdezel felesleges mert 1-2% teljesítmény különbség van a 290-hez képest és ráfizetsz majd 30 ezret(azt az 1-2%-ot meg 290-el is eléred ha picit húzol rajta)! Viszont maga a Vapor-x a lehető legjobb választás hőfok és teljesítmény szempontjából! Nagyon erős a többi 290-hez képest! Tapasztalatból mondom mert volt már ilyenem majd fél évig.

[ Szerkesztve ]

(#44644) Sev!er


Sev!er
aktív tag

Sziasztok! Újonnan vásárolt gépembe gigabyte gtx 970-et vettem aminek elvileg az órajele: BASE: 1114 MHz / BOOST: 1253 MHz

Megnéztem cpu-z-vel és 405 mhz-et mutatott, valamint csináltam 1 screenshotot aida-ról: [link]

Ezek normális értekek? Nem 1114 mhz-en kéne lennie?

Köszi szépen előre is!

bocsi ha tudatlan vagyok :))

(#44645) varmi2 válasza Sev!er (#44644) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha nincs terhelve, akkor vissza veszi az órajelet, hogy kevesebbet fogyasszon. Terheld le, és akkor nézd meg az órajeleket.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44646) TTomax válasza Sev!er (#44644) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,ezek az órajelek ha 3D terhelést kap, a desktop nem az...

(#44638) Redneck

Semmiféle veszteség nem történne,mindkettő digitális jellel dolgozik csupán plussz költség...amúgy lehet venni olyan kábelt is aminek az egyik oldala miniHDMI a másik normal méret,talán lehet jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#44647) cassius.clay válasza TTomax (#44646) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Nagyon dühítő problémával állok szemben. Adott egy Dell Inspiron 3521 tipusu laptop Intel HD 4000 videókártyával és mellette még egy ATI 8730-assal. Az Istennek se tudok az ATI-ba életet lehelni.

-A géphez hivatalos win 8.1 van
-Mivel a Windows által felrakott driverekkel, frissítésekkel nem működött a az ATI vga, ezért teljesne töröltem azokat, majd próbálkoztam az AMD oldaláról letöltött legfrissebb szoftverrel. Ez sem működött. Aztán töröltem az Intel és ah ATI drivereket is, majd mindkettőt a DELL honlapjáról töltöttem le, mivel hibrid rendszernél ezt javasolja az ATI, ha nem két ATI kártyáról beszélünk. Tehát a Notebogk gyártó által készített drivereket is letöltöttem. Már windows 7-el is próbáltam, ott sem működik, hogy egy játék az ATI vga-t használja. Csak az Intel-t használják. Hiába állítom be a jobb klikk váltható grafikus rendszerben , hogy magas teljesítményen fusson "X" program, mert nem működik akkor sem. Mi a teendő?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#44648) görcs


görcs
csendes tag

Sziasztok!
Összeraktam egy új konfigot,de a vga kártya nem ad képet! :U
Összetevők:
ASUS R9270X-DC2-2GD5 R9 270X 2GB GDDR5 PCIE
Alaplap:GIGABYTE GA-990FXA-UD3
táp:CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Proc:AMD FX-8350 4.00GHz AM3+ BOX
16Gb hyperx 1866Mhz ram
Minden teljesen új, garanciális darab.
Mivel a vga-n nincs hagyományos dsub, átalakító meg nem volt a dobozban ,túrtam egy használt régebbit. A gép elvileg elindult,1 csippanás :) aztán semmi! :O
Lehetséges hogy nem jó a régebbi D-Sub/DVI-I átalakító? (hagyományos d-sub monitor van csak,nem tudom máson próbálni)
Vagy sikerült kifognom az első ipari hulladékot,ami 1 másodpercig sem működött? :W
(beleraktam a régi gtx7800top karit,azzal elindult,frissítettem alaplap biost,de így sem csinál semmit a vga :(
Mind a 2 zöld led világít a vga-n,indulásnál ventik felpörögnek,aztán le is állnak,de csippanás után ujra pörögnek,hűtő langyi )
Valakinek ötlet?javaslat?
Köszi

(#44649) Directors válasza görcs (#44648) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni de az ASUS R9 270-es széria katasztrófa. Nekem is az van.Bár az enyém is garis és valószínű cseréltetem egy másik gyártóéra. Az enyém csíkoz stb.
VGA gond lesz.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#44650) Grave_444 válasza Directors (#44649) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az enyémmel semmi gond 1100/1400-on vígan megy. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.