Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44051) #75128832 válasza CJ4567 (#44046) üzenetére


#75128832
törölt tag

Mit akarsz, azok a legreálisabbak :D
Ja, és a legszókimondóbbak is: ha kell a játéknak valami a 60 fps-hez, akkor az ált. a hivatalosban az ajánlott fölött van valahol. Itt meg az az alap ;]

(#44052) #01750272


#01750272
törölt tag

Sziasztok! Hd 5870-hez melyik catalystot ajánlanátok?

(#44053) GomezGTS


GomezGTS
tag

Szevasztok!

Többször feltettem egy -számomra- érdekes kérdést, de válasz nem született.
A probléma továbbra is adott. Van egy VTX 6850 karim, amin egy LG TV és egy régebbi Samsung monitor van bekötve. Szerintem ez a része jelentéktelen, de ki tudja..

A kártya szinte új korától fogva rosszalkodott, csíkozott, kettévágta a képernyőt, stb. Szervizben 2 alkalommal járt, egyszer sem sikerült hosszútávra megoldani a gondot. Volt hogy fél évig semmi probléma nem jelentkezett, de onnantól hetekig, napokon keresztül elő-előjött 1x, 2x. Ha terhelést kap a kártya akkor az esetek 70%-ában bumm, jön a zöld, kék, szürke függőleges csíktenger és a hullámzás, képernyő vagdosás.

Van, hogy terhelés mentesen, windows alatt is elköveti ezt! Ilyenkor gyakran a kép is eltűnik és mondjuk egy világoskék teli képet ad be, a háttérben működő winnel. Az is segített ha kihúztam a kábelt, majd újra visszadugtam. De olyan is van, hogy ez után is minden csíkos, vagy egyszínű marad. A kábel nem lehet ludas, a monitor és a tv sem.

Egyszerűen a karival van valami. De mi? Sosem főtt meg, sosem tuningoltam, csak használni akartam. Amikor vettem épp 40ezer ft-om bánta. Nem vagyok az a típus, aki hetente rak össze új konfigot, mert nem tehetem meg.
Ezért, és egyébként is, KÉRLEK HELP! :R
Köszönöm!

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#44054) Ratman válasza Sanyi19 (#44041) üzenetére


Ratman
tag

OK, köszi.

(#44055) floax94


floax94
tag

Hali ! Kis tanácsot szeretnék kérni ,hogy mi alapján válasszak vga-t ? Nyilván a pénztárca számít ,de mire kell jobban oda figyelni ? Bocsi ha volt a kérdés de most nem tudok visszakeresni !

(#44056) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok!

Van egy Palit GTX260 Sonic 1792 MB VGA-m.
575/999Mhz en dolhozik.

Az lenne a kérdésem, hogy egy magasabb órajelű BIOS-t rá lehet erre tenni?
pl Asus-t találtam 650/1150 mhz-el.

Számít az , hogy ez 1792Mb os?
Egy magasabb órajelű általában magasabb feszt is tartalmaz?

(#44057) Danshee válasza Pepe78 (#44056) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Ne tegyél rá másik biost, egy másik bios általában más feszültségeket és más időzítéseket is ad a videó memóriának, ami tönkreteheti a kártyádat, tehát csak nagy körültekintéssel szabad ilyet csinálni.
Sokkal egyszerűbb, ha felraksz egy MSI Afterburner-t, kitolod az órajel limitet, illetve adsz egy nagyon kicsi feszültséget, ha arra is szükség van.
Üdv!

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#44058) Pepe78 válasza Danshee (#44057) üzenetére


Pepe78
senior tag

Üdv!

Afterburnerben semmilyen feszültségi értéket nem tudok állítani így esélyem sincs egy komolyabb eredményt elérni.
Ezért is kérdeztem a BIOS csere lehetőséget..
A hűtés bírná gond nélkül.

Valahogy fel lehet oldani a feszültség állítás blokkolását?

(#44059) Danshee válasza Pepe78 (#44058) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Természetesen fel lehet oldani a feszültség korlátozást!
Menj be a settings-be és ezeket pipáld ki még ha nincsenek: "Restore settings after suspended mode", "unlock voltage control", "Extend official overclocking limits", illetve az unofficial overclocking mode legyen "with powerplay support"-ra téve. Ezután kelleni fog egy rendszer restart de utána már kezdheted is a tuningolást. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#44060) floax94


floax94
tag

Hali ! Melyik az a kártya amivel a WoW fullon futna egy i5 4590 + 8 Gb ram mellett? ( A célnak megfelelő ,legolcsóbb kártyára gondolok :D) Csak kíváncsiságból !

(#44061) #75128832 válasza floax94 (#44060) üzenetére


#75128832
törölt tag

R9 270/270x/280? Nézz videókat, ahol ez a proci+egy másik, középkategóriás videokártya szerepel, és maxon megy a WoW. Ha a min. 30 fps mindig megvan, akkor még egy rákérdezés itt, és mehet is.

//nVidia oldalon nem tudom.

(#44062) nonsen5e válasza #75128832 (#44061) üzenetére


nonsen5e
addikt

270-nel is bőven megy maxon, de raidek alatt / városban MINDEN konfiggal be fog akadni, nem kicsit... ;] :O

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44063) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!
Pár hónapja HD5770-el hőmérsékleti problémáim voltak itt található a hsz.-em. Rájöttem,hogy pasztázni kéne, ezt meg is tettem az útmutatás szerint, Cooler Master E1 pasztát használtam. Utána kicsit jobb lett (1080P videó "csak" 60-61 fok),de most újra nagyon elkezdett zúgni a venti játék közben és 10 perc után 89-90 fokon van a kártya.. YT 1080P videónál pedig 65 fok. Mit tudnék kezdeni vele? Tudom,hogy így is "használható" , csak a bibi az,hogy ez a hűtés minimum 20 fokkal alacsonyabb hőfokokat tudott újonnan. :( Lehet vele valamit kezdeni?

(#44064) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok sima d subos monitorra, hogy tudok rál
kötni egy GTX 660at? Mert azon csak dvi+hdmi van!

(#44065) varmi2 válasza dunc (#44064) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az egyik dvi csatira rádugsz egy ilyet:pl

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44066) dunc válasza varmi2 (#44065) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezt ismerem, de a mai vga kal működök, régebben tartozék volt a vga knál!

(#44067) #97716736 válasza dunc (#44066) üzenetére


#97716736
törölt tag

Igen volt. Most már DVI to HDMI van.

(#44068) varmi2 válasza dunc (#44066) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen működik, ma is, de csak a dvi-i csatira dugva. Általában azért van a vga kártyákon kettő db dvi port, mert az egyik dvi-d(csak digitális), és a másik dvi-i(digitális, és analóg kivezetés) Ha linkelsz egy konkrét típust, akkor meg tudjuk mondani, hogy neked melyik dvi-ra kell dugni az átalakítót. Bár a csatlakozó mellé oda is szokott írva lenni.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44069) hollosi válasza CJ4567 (#44046) üzenetére


hollosi
csendes tag

már mint melyik pontokat?

(#44070) dunc


dunc
nagyúr

Köszi mindenkinek! :R

(#44071) dunc válasza dunc (#44070) üzenetére


dunc
nagyúr

Itt jelöli a közös portot!

(#44072) varmi2 válasza dunc (#44071) üzenetére


varmi2
nagyúr

Így van, oda kell dugni a dvi d-sub átalakítót, és menni fog, a d-sub monitorod.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44073) hollosi válasza #75128832 (#44044) üzenetére


hollosi
csendes tag

van rá dögivel az euro jeckpot -ot játszom és 17 milla eurot fizet ha bejőnek a számok :Y

(#44074) hollosi válasza speedydb23 (#44045) üzenetére


hollosi
csendes tag

a procim egy régebi négy magos itt alul irja

Minimum: Intel Core i5-750 or AMD Phenom II X4 965
You Have: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q9550 @ 2.83GHz

a tápom az a zen 400 as tipusu ha jol emlékszem

(#44075) hollosi válasza Akos1994 (#44063) üzenetére


hollosi
csendes tag

most lehet más azt írja faság de ha kipróbálnád a vízhűtés dolgot nem csak a zaj szüne meg hanem a hőfok is extra alacsonyan menne .

(#44076) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!
Van egy XFX GTX285 vgám amint össze szeretnék kötni a tvmmel.
A dolog úgy néz ki hogy van egy svideo dugóm ami át alakul sárga rca kábellé amit meg beledugok a TV sárga rca bemenetébe majd a tvt átkapcsolom av-ra és semmi. próbáltam mindent állítgatni a vga driverén meg asztal kiterjesztés és semmi :( Mit tehetek?

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#44077) varmi2 válasza 1989rigo (#44076) üzenetére


varmi2
nagyúr

A driver érzékeli a tv-t, ha rá van dugva?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44078) Akos1994 válasza hollosi (#44075) üzenetére


Akos1994
aktív tag

Utoljára a Geforce 8800GTS-em, a hírhedt G80-as maggal produkált ilyen hőfokokat ref.hűtővel.
Nem a szőnyeg alá söpörni akarom a problémát több 10 ezerért (egy alig 10k-t érő kártyával) hanem megoldani szeretném. Következő kártyánál (gépnél) majd esetleg.
Szétszedem megint és átnézem, hátha szétment a paszta amikor rányomtam a hűtőt vagy esetleg valami egyéb paranormális természetfeletti jelenség történt..

(#44079) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Lenne nekem egy "Lenovo Thinkcentre M58" alaplapom, a hivatalos leírásban az szerepel hogy: "One half-length, full-height, PCI Express x16" - ez pontosan mit jelent esetleg bele tudnék tenni egy Radeon HD4890-et ? :R

Mármint azt értem hogy fél hosszúságú a slot, csak ez befolyásol valamit, vagy ez teljes értékű PCIE x16 slot ?

Illetve így van pontosan:

One half-length, full-height, PCI Express x16
One half-length, full-height, PCI Express x1
Two full-length, full-height, 32-bit PCI 2.3 (5v)

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#44080) 1989rigo válasza varmi2 (#44077) üzenetére


1989rigo
tag

Ez a furcsa hogy nem.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#44081) varmi2 válasza 1989rigo (#44080) üzenetére


varmi2
nagyúr

Akkor szerintem a kábel nem jó. Meg kellene próbálni másik kábellel.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44082) 1989rigo válasza varmi2 (#44081) üzenetére


1989rigo
tag

azt próbáltam többel is.
Nem lehet hogy ilyen dugó kellene amit most ide kitettem? Mert amit én használok annak több tűje van mint 4.

http://cdn-write.demandstudios.com/upload//9000/000/70/7/259077.jpg

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#44083) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Az MSI EX630X tipusu laptopomban csucsulo talan 9300M/8400M VGA-t szeretnem komolyabbra cserelni. Melyik topic erre a leg megfelelobb?

Koszonom a segitseget elore is!

:R

Köszi!

(#44084) solfilo válasza kem (#44083) üzenetére


solfilo
veterán

Szia!

Esetleg itt lehet tudnak segíteni.

solfilo

(#44085) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Egy ideje már nem követem a vga piacot. Érdemes r9 290et venni hardveraprón vagy jön ki a valami gyökeresen új radeon a közeljövőben? PL kisebb csíkszélességgel készülő vagy dx12-t tudó kártya...

(#44086) nonsen5e válasza Dr V (#44085) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az árától függ, hogy megéri-e. Ha meg kijön, akkor a 290 is (mint minden GCN alapú kártya) támogatni fogja a DX12-t.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44087) efegyke


efegyke
tag

Sziasztok!

Azért írok ide,mert VGA hibára gyanakszom a gépemben. Az van, hogy játék közben vagy néha windowsban youtube nézés közben megáll a kép és nem indul újra magától a gép hanem úgy marad.A kép nem esik szét.
Próbáltam Vantage-ot futtatni, a loading képernyőnél kiakad és lefagy. A Company of Heroes Benchmarkja szintén.

Memóriabajt 30óra memtesttel kizárnám,ismereteim szerint a procit is. A VGA egy Sapphire 6850.

Jól sejtem a dolgot?

(#44088) #97716736 válasza efegyke (#44087) üzenetére


#97716736
törölt tag

Esetleg egy másik táp, vagy a mostani táppal egy másik hasonlóan fogyasztó VGA-val tesztelés.

(#44089) AlexFelfoldi


AlexFelfoldi
újonc

Sziasztok!

Lehet felmerült már ez a probléma, de én kb. 100 fórumot átolvastam és még senki sem tudott nekem értelmes választ adni.

Hp Probook 4730s notebook, i3 proci, 8giga ram, win7/64bit, és két videókártya van benne. Egy integrált intel HD graphics fos és egy AMD 7400M 1Gb rammal, szóval csillagászatilag jobb.
Na most az a probléma, hogy bármit is teszek, mindenképpen a fos intel HD integráltat használja a játékoknál és sehogy sem tudom átállítani. Ha valaki tudna valami működő megoldást hálám örökre üldözné. :)

Eddigi próbálkozások és eredményeik:
1. Intel kártya letiltása - kiírja, hogy nincs grafikus kártya egyáltalán (nem is látja innentől az AMD-t.)
2. Driverek, bios updatelése - semmi változás
3. Driverek, bios visszaállítása régire - semmi változás
4. Ati CCC-ben switchable graphic átállítása - nem lehet átállítani, az összes videót átnéztem, de nekem nincsenek olyan menüpontjaim, amiket mások használnak, holott a legutolsó verzióm van CCC-ből.
5. Bios-ban switchable letiltása - automatikusan leblokkolta az AMD-t, innentől nem is látta. Valamint nekem a Biosban nem létezik switch/fix átváltás, csak le tudom tiltani a kártyák közötti switchet.

Fórum komment a témában:
1. Csak az intelen keresztül működik az AMD is, tehát a játék használja azt, csak nem írja ki. (Ezt erősen kétlem, hiszen pld médium graphicon a Skyrim akadozik rendesen, amit a régi asztali gépem jóval gagyibb videókártyájával és procijával sem csinált.)
2. HP hivatalos oldala szerint ez nem igaz, mert win7 pro már támogatja a váltást a két kártya között. Igen, a menüpontom meg is van, csak a menüben nem az van, aminek kellene lennie. :W

Végül, mivel elég frusztrált vagyok, nagyra értékelném, ha valaki olyat mondana, ami működik is és nem csak azt, hogy próbáld meg a fenti 5 pont valamelyikét újból.
Ja az utolsó gondolatom: Ha nem tudom használni az AMD-t, amúgy akkor minek van benne? Ezt most meg is írom a HP-nek, az AMD-nek és az Intelnek is.

Köszönöm,

Alex

(#44090) efegyke válasza #97716736 (#44088) üzenetére


efegyke
tag

Másik táp?eszembe se jutott.Egy Enermax Liberty ECO 400W van most.Annak lehet ilyen baja?

(#44091) #97716736 válasza efegyke (#44090) üzenetére


#97716736
törölt tag

Bármilyen jó tápnak lehet, de nem nagy a valószínűsége hogy azzal van baj, de előfordulhat. Nem kap elég kakaót a VGA, és amiatt van ez a jelenség.

(#44092) snake1977


snake1977
őstag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék, lenne egy sapphire 7870 nagyon jó áron, de félek a black screen hibától, nem tudjátok hogy ebből a tipusból is volt már rá példa hogy hibás legyen? A gigabyte karikból sok hibás jött ki ezt tudom.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / www.www.tiktok.com/@brszk_official / https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#44093) Zafir78


Zafir78
tag

Segítsetek nekem abban, hogy melyik fileokat, esetleg mappákat lehet letörölni win7 alatt, nvidia kártyáknál, amik a driver frissítések nyomán felhalmozódnak, egyre több helyet foglalnak. Persze anélkül, hogy gondot okozna a működésben. Előre is köszönöm !

(#44094) csontraket válasza snake1977 (#44092) üzenetére


csontraket
tag

Ma nekem is egy elég súlyos hiba adódott a gépem működésében! Az összes játéknál általában 1-5 perc alatt (random ezen az időn belül) kikapcsol a monitorom kiírja hogy power saveing mode és a hang is beakad! Onnantól nem reagál semmire a gépem! CSak az újraindítás segít. a Tápegységet,processzort.vinyót,ssd-t leteszteltem semmi hibájuk nincs! Levettem a memóriám is 2133-ról 1333-ra de a hiba továbbra is fennáll! Nekem nagyon gyanús hogy vga hiba. 3 éves a kártya már használtan vettem 1 hónapja de eddig hibátlanul működött! Egy Sapphire Radeon HD 6950 ref hűtős. Túlmelegedés is kilőve ugyanis míg nem jelentkezik ez a hiba folyamatosan néztem a vga hőmérsékletet és 55-60 fokos ami nagyon is ideális.

UI: ja és a tápegységem bőven elég egy 850 Wattos minőségi tápom van 80+ bronz minősítéssel! Az előző kártyám egy Sapphire r9 290 vapor-x volt és hibátlanul elvitte a táp.

[ Szerkesztve ]

(#44095) #75128832 válasza Zafir78 (#44093) üzenetére


#75128832
törölt tag

1.) Letörölsz mindent, aminek a nevében benne van az nVidia.
2.) Felteszed a legújabb drivert.

Máshogy nem megy, sosem tudhatod, mit használ éppen, mit nem, viszont ha mindent letakarítasz, aztán tisztán rakod újra, akár még gyorsabb is lehet. Ja, meg tutibiztosan nem teszed tönkre részleteiben, hogy elkezdjen leállogatni, meg kékhalálozni(na jó, amiatt csak nem....).

(#44096) Zafir78 válasza #75128832 (#44095) üzenetére


Zafir78
tag

Kösz ! Az a helyzet, hogy feltettem már a legújabbat. Az NVIDIA mappában van egy mappa Displaydriver néven, ott vannak a régiek, egyenként mind vagy 4-500 mb. Szóval így simán nem szabad letörölni őket ?

[ Szerkesztve ]

(#44097) efegyke válasza #97716736 (#44091) üzenetére


efegyke
tag

Hello ismét!

Rádugtam a kártyára a másik 6pines csatlakozót.A Vantage lefutott 3ból 1szer de hülyéskedett is.Ugyanúgy kimerevszik a kép...
Jól gondolom hogy lekapcsolásnál azért fordul elő mert a kártya tápellátásában gubanc van és nem tud normálisan leállni?

Szerinted indíthatom a VGA garanciáztatást?eléggé megalapozott ez a gyanú a hibára?

(#44098) #97716736 válasza efegyke (#44097) üzenetére


#97716736
törölt tag

Ha van ismerősöd akinek hasonló kártyája van, próbáljátok ki azzal, vagy ezt a VGA-t, más gépben esetleg.
Ha netán ez a VGA más gépben is rosszul megy, akkor mehet a garanciáztatás.

(#44099) BullDogh


BullDogh
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom, hogy szereztem egy asus hd 6970 2gb vga-t.

egy ilyen konfigba:

GIGABYTE GA-F2A78M-DS2 - alaplap

AMD A8-6600K 3.90GHz FM2 BOX - cpu

HyperX 8GB FURY DDR3 1866MHz CL10 HX318C10FB/4 - Ram

SPIRE SP-ATX-550W-PFC - Jewel 550W - Táp

A vga ba 2 tápcstatlakozó kell, egy 6 tűs és egy 8 tűs. Mivel a gépembe csak össz vissz 2db molex csati volt szabadon, vettem átalakítót és így oldottam meg...

A kártyát nehéz volt működésre bírni, hogy egyáltalán képet adjon.. sztem valami csatlakozás gond volt, de aztán képet ad, viszont miután bejön a windows kb fél percre rá kaptam egy " :( a windows hibát észlelt ...stb ezért újra indul... és mindig ez jött be. Újra akartam tenni a win-t (amúgy win 8 64 bit) de telepítésnél mikor az eszközöket állítanál, hiba és hibát dob ki megint.... Majd visszadugtam az integrált igp-re, felment a win, semmi baj, ujra beraktam a karit kicsi vackolás elindul, nem dob hibaüzit, majd raknám a drivert és megint ugyan az...
Van valakinek 5lete hogy a táp ill áramellátás lehet e vacak, vagy a vga f*s?!

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#44100) fbeni91


fbeni91
tag

Üdv Srácok.

Következő relikviánál szeretném kérni ase gítségeteket!

Leadtek winfast A400 GT "AGP"

Ma került hozzám akártya!

Képet nem ad! Venti nem indúl el!

Monitor led zöldre vált! GPU Memoriák melegszenek! Le húzom atápját és újra indítom akkor akártya sípol h nem kap elég kakaót!

Ötleteket kérnék szépen! semmi hiba nem látszik akártyán! Kondik nem púposak!

Köszönöm! :R :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.