Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) trancemusic válasza Vesgar (#45198) üzenetére


trancemusic
senior tag

Kipróbálhatod másik gépben,vagy ha van alaplapodon másik pcie slot,akkor abban működik-e.
Garanciáztatást elindíthatod,elmondodamit ide írtál.Az a biztos. :)
Ha a kártya tökéletesen működik másik gépben vagy másik slotban,van hogy csak azért sz@rakodik,mert nem érintkezik rendesen a slotban.

[ Szerkesztve ]

(#45202) Vesgar válasza trancemusic (#45201) üzenetére


Vesgar
csendes tag

Sajnos egyikre sincs mód jelenleg. A garanciáztatást pedig korainak érzem, főleg, hogy tudom csak annyit tenne az üzlet, hogy átveszi a kártyát, ül rajta egy kicsit és valószínűleg visszaküldi egy "minden rendben" címkével.

Sajnos még mindig csak a tápra tudok gondolni. Már lassan 4 éves lesz, így elképzelhető, hogy kezd kevés lenni a már közel sem 450W. Hasonló problémaleírással csak integrált vgas topicokba jutottam, de nálam nem ez a helyzet. Jelenleg is használom a gépet, bár még mindig csak a windows által felsimert generic display driverként.

(#45203) trancemusic válasza Vesgar (#45202) üzenetére


trancemusic
senior tag

Csak 3d-ben kapcsolnak fel a kártyák magasabb órajelre.
Egyébbként takarékos üzemmódban vannak.
Nem a táp kevés.
Azt próbáld ki,hogy kiveszed,majd be teszed a slotba.
Lehet csak nem jól érintkezik.

[ Szerkesztve ]

(#45204) Vesgar válasza trancemusic (#45203) üzenetére


Vesgar
csendes tag

Sikerült telepíteni. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy tényleg ennyi volt. Eszembe nem jutott volna, hogy a vga érintkezésével lennének problémák, ami azóta nem lett megmozdítva, hogy először telepítettem.

Nagyon szépen köszönöm a kitartó segítséget. :)

(#45205) trancemusic válasza Vesgar (#45204) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igazán nincs mit!
:D

(#45206) keehl-m válasza keehl-m (#44995) üzenetére


keehl-m
tag

ezzel kapcsolatban valakinek bármi ötlete, mer azóta is ugyanez van

a dvi átalakítóra gondoltam én, de az előző karinak is volt olyanja és mégse volt ez a szarozás vele ...

(#45207) plekk


plekk
tag

Üdv mindenkinek!

A konfigom:

sima i5-2500 ~4 ghz (OC)~
CM Hyper T4
ASUS P8Z68V-LX
MSI HD 7970 Lightning BE 3 Gb
Kingston HyperXGrey 8GB DDR3 1600Mhz
FSP.Hexa 500 W
Seagate Barracuda 1TB SATA3

Most szereztem be egy MSI 7970 lightning BE típusú videókártyát.
(Előtte egy ASUS 7870 dc2-v2 volt.)

Gyakorlatilag kivettem a 7870-et és beraktam a 7970-et.
Eleve úgy indult el a rendszer hogy be bootolt a win jelig és újraindult, másodjára viszont már betöltötte a rendszert. Eleinte csak a CPU-ba integrált VGA működött de egy kis idő elteltével felismerte a 7970-est.

FullHD-s a monitorom és most kisebb lett a megjelenítés mert nem tudtam kihúzni a szélekre a képet mivel a Catalyst CC-ben nem hozta be a méretezési beállításokat pedig rákattintottam vártam vele de nem jött be.

Ilyenkor mit kellene tennem?
A driver ami fenn van a legújabb WHQL 14.9

Valakinek ötlet?

(#45208) nonsen5e válasza plekk (#45207) üzenetére


nonsen5e
addikt

Hát ha a monitort te a videokártyára dugtad rá, akkor az működött. :K Csak nem 100%-on.
Töröld le a drivert + DDU, restart majd telepítsed újra.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45209) customer114


customer114
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek megoldást:
röviden: véletlenszerű monitor ki-be kapcsolás, színspecifikus (szerintem piros) csíkozás mellett
(főleg alapjáraton, tehát játék közbe 70fokon nem jött még elő egyszer sem, se az aida 2 órás stability tesztje alatt, se a 3d mark teszt alatt)

hosszabban: Új konfigot raktam össze a minap, mely egy régebbi (de biztosan 100%ig hibátlan) asus HD6670el le is lett sikeresen tesztelve, minden tökéletes.
Itt jön a probléma, ugyanis egy asus HD7770 került ebbe az új konfigba, amire véletlenszerű képernyő ki- és be kapcsolások, valamint kis mértékű csíkozódás jelent meg (ahogy én tapasztaltam főleg piros színek esetén). Ez 1-2 óránként jelent meg és kb. 1 percig, ha tartott az egész, főleg üresjárat mellett. Jelenleg a legújabb CCC van fent, de régebbi verziókkal is csinálta. Hogy biztos legyek benne, hogy a HD7770el nem stimmel valami beletettem a régi konfigba (amiből a teszteléshez vettem ki a 6670et), és itt szintén csinálta a monitor villogtatást és a csíkozást, adott színekre specifikusan.
Rendben van, gondoltam én a 7770el van baj, gariba vissza is viszem.
Azonban itt jött a meglepetés: A régi konfigba visszatettem a 6670et (a 7770es teszt után) és ami eddig 2 éve tökéletesen működik, most elkezdett csíkozni és ki be kapcsolni a monitor, ugyanúgy véletlenszerűen, mint azt a 7770el tette.

Amik biztosan jók és hibamentesek:
- a monitor lg 22mphq fullhd ips, hdmi-vel használom
- tápellátás (kap elég áramot biztosan)
- az új és a régi konfig (minden hardware-e) és az asus 6670 is biztosan tökéletes
- hőmérséklet értékek, a 6670 nem megy 50, a 7770 70 fölé terhelés alatt, üresjáraton mindkettő 30fokos

? próbáltam több CCC verzióval is, lehet nem találtam meg a megfelelőt?
? az egész hiba jelenség egy videókártya csere után kezdődött, lehet, hogy valamilyen software-es hiba lenne ami érzékeny arra, ha kicserélem az adott konfigban a videókártyát?
? mégis a 7770 hibás?

Bármilyen véleményre, javaslatra nyitott vagyok, miután egy napom már elment hibakeresésre írok ide elég tanácstalanul.

Köszönettel,
customer114

[ Szerkesztve ]

(#45210) DrTechnoid válasza dunc (#45190) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nincs integrált kártya a deszkán, de addig b@aszattam míg elindult és safe módban visszatettem a 337.88-at, és most megy ( kopp-kopp-kopp) , bár párszor még bedobja a fekete képernyőt. Köszönöm azért, de mostmár nem úszom meg az új konfig vásárlást.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#45211) t72killer válasza customer114 (#45209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lehetséges, hogy most halt meg a kábeled :F Olyankor szokott csíkozni, és ahogy nézem, kb ez (és a monitor) a közös pont a két kísérlet között.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45212) plekk válasza nonsen5e (#45208) üzenetére


plekk
tag

Igen igazad van, csak megzavart hogy nem ismerte fel egyből a 7970 est.
Megpróbáltam uninstallálni a Drivert viszont nem sikerült mert valami hibát írt ki az összetevők észlelésével kapcsolatban.
Gondoltam akkor nem uninstallálom hanem csak simán újra elinditom a telepítést és majd felülírja a Drivert.
De ott is ugyanúgy kilépett.
Próbáltam a 14.9 és a 13.12- es driverrel is de mindkettő igy járt.
:F Volna valami megoldás vagy csak az op. rendszer ujratelepités jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#45213) nonsen5e válasza plekk (#45212) üzenetére


nonsen5e
addikt

DDU = DisplayDriverUninstaller (volt Driver Sweeper) [link] Ezzel is próbáltad?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45214) plekk válasza nonsen5e (#45213) üzenetére


plekk
tag

Még nem de akkor megnézem azzal is.

(#45215) nonsen5e válasza plekk (#45214) üzenetére


nonsen5e
addikt

Effektívebb mint a sima uninstallok. :K

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45216) customer114 válasza t72killer (#45211) üzenetére


customer114
senior tag

Sajnos a kábelben is biztos vagyok, hogy tökéletes, bárcsak az lenne.

(#45217) plekk válasza nonsen5e (#45215) üzenetére


plekk
tag

Probléma megoldva. Megjegyzem ezt a programot.
Köszönöm szépen a segítséget! :R

(#45218) t72killer válasza customer114 (#45216) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kifogytam az 5letekből. A monitor esetleg?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45219) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Hasonló problémám akadt nekem is, mint a fenti kollégának.

Adatlapomon szereplő gép 2 éve hibátlanul teszi a dolgát. Ma délután játék közben becsíkozódott a kép. Újraindítás után a képernyő feketén, de világítva indult el. Csökkentett módban Display driverrel leszedtem a Cata-t. Gépet szétszedtem, karit slotból kivettem, port mindenhonnan kifújtam. Újraindítás, csökkentett mód, legutóbbi catalyst+driver felment gond nélkül. De újraindítás után megint az, win betöltőképernyő után ilyen "fényes" fekete, de nincs asztal. Most ismét csak csökkentett módban vagyok.

Mi lehet a gond?

(#45220) MK VII


MK VII
veterán

Üdv mindenkinek!
Lenne egy PowerColor HD6950 videó kártyám és kezd hangos lenni a venti. Szeretném szabályozni a ventiket hogy simán netezés közben ne pörögjenek annyira... Zavaró! :(((
Van program vagy megoldható,hogy én állítsam be a fordulatot a hűtésen? Előre is köszi a választ! ;) :R

(#45221) nonsen5e válasza MK VII (#45220) üzenetére


nonsen5e
addikt

MSI Afterburner, EVGA Precision X, de kb. minden szabályzóprogram tudja.
Settings // Fan fül alatt mindkettőnél (Rivatuner alap miatt tökugyanolyan)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45222) MK VII válasza nonsen5e (#45221) üzenetére


MK VII
veterán

Köszönöm! Kipróbálom őket. ;)

(#45223) trancemusic válasza MK VII (#45220) üzenetére


trancemusic
senior tag

Egy újrapasztázás,lamellák kitakarítása pl.:sűrített levegővel,éss láss csodát: olyan halk lesz mint újkorában.
Sztem szimplán túlmelegszik,nem hatékony már a hűtése,persze hogy magasabb fordulatra kapcsolja magát ugyanolyan terheléskor mint régebben...
Ne a ventit szabályozdd le ha jót akarsz! :D

[ Szerkesztve ]

(#45224) nonsen5e válasza trancemusic (#45223) üzenetére


nonsen5e
addikt

Bizonyos hőfok után úgyis 100%-on fog járni, ha fejre áll is. :)
Mondjuk az igaz, hogy ha már netezés közben is zavaróan hangos, akkor lehet ott pár kiló por.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45225) trancemusic válasza nonsen5e (#45224) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igen,hajszárító,hőlégfúvó effektus: geforce fx5800 :DD

(#45226) DrTechnoid válasza Skyhunter (#45219) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Egy próbát megér, gép indítás után az F8 nyomkodással előhozod a menüt, és ott nem a normál meg csökkentett módot választod, hanem a utolsó helyes beállítások, vagy valami ilyesmi megnevezéssel van ellátva. Nekem ezzel sikerült.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#45227) Skyhunter válasza DrTechnoid (#45226) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Közben haver hozott egy Nvidia kártyát. Ezzel viszont egyáltalán nem indul, próbáltam mindkét slotban.....A képernyő energy saverre kapcsol. Most már nem tudom mi lehet. Monitor? Alaplap? Tápegység?

(#45228) MK VII válasza trancemusic (#45223) üzenetére


MK VII
veterán

Nem nyert hangszórót..
1 hónapja pasztáztam és kéthetente kompresszorral pucolom... Alapjáraton 37fokos a gpu terhelve 60 szóval hatékony a hűtés...
Tényleg szarok már a ventik rajta,de azért köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#45229) trancemusic válasza MK VII (#45228) üzenetére


trancemusic
senior tag

Mellé... :W
Egy kis műszerolajat nem tudsz a venti csapágyhoz juttatni vhogy?
Csodákra kêpes! :)

(#45230) MK VII válasza trancemusic (#45229) üzenetére


MK VII
veterán

Éppenséggel tudok.. :) Van hozzá szerszámom meg olajam is :)

(#45231) trancemusic válasza MK VII (#45230) üzenetére


trancemusic
senior tag

Eljáràs ua. mint a pasztánál!
A kevesebb:több! :)

(#45232) MK VII válasza trancemusic (#45231) üzenetére


MK VII
veterán

Ugyan az...
Először azt hittem milyen jó csendes.. Aztán kezdett melegedni.. na mondom mi... 42-46-48-52-56-58..... Hopp mondom nem dugtam rá a venti csatit a kártyára.. :D
Szóval nem segített.. Tényleg szarok már a ventik.. :-/

[ Szerkesztve ]

(#45233) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Adott lenne egy Saphire Radeon R7 250x videokártya + Saphire Trixx program. Sajnos a Trixx-ben a settings menübe nem tudok belépni, mivel ismeretlen okból leáll a program. A legfrissebb verzió van letöltve, igazából nem tudom, hogy milyen nyomon is indulhatnék el a hiba kijavításán. A gyártó honlapján régebbi verziót meg nem találtam... Win 8.1-en fut, ha ez számít.
Ha van valakinek ötlete, szívesen meghallgatom! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#45234) dunc válasza csiben1 (#45233) üzenetére


dunc
nagyúr

Nekem is ezt csinálja. Esetleg próbáld meg valamilyen kompatibilitási módba! ;)

Megnéztem úgyse jó!

[ Szerkesztve ]

(#45235) dunc válasza csiben1 (#45233) üzenetére


dunc
nagyúr

(#45236) csiben1 válasza dunc (#45234) üzenetére


csiben1
tag

Nekem se jó.. De legalább nem vagyok egyedül... :U
Igazából csak annyit akarok beállítani, hogy induljon el automatikusan a windows-al, mert így minden egyes gépindításkor nekem kell elindítani ahhoz, hogy az általam beállított hűtési sémát kövesse...

Nah köszi szépen, ez nekem is működik! :R Amúgy honnan szedted le?

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#45237) dunc válasza csiben1 (#45236) üzenetére


dunc
nagyúr

Az új igazából a köztes szériára 285, és 290 re való!

"Supports Sapphire R9 285 Series.
Fix a potential crash at TriXX startup with R9 290/290X Series and R7 260X while YouTube is playing.
Fix an issue that Crossfire clock is not displayed if ULPS is active.
Fixed fan speed monitoring on some cards."

[ Szerkesztve ]

(#45238) csiben1


csiben1
tag

Lenne még egy kérdésem a szakikhoz. Saphire Radeon R7 250x kártyánál a hőmérséklet terhelés nélkül 30-35fok, játék közben 60-70fok. Kérdésem az volna, hogy ezek mennyire elfogadható értékek?

You can walk straight through hell with a smile

(#45239) dunc válasza csiben1 (#45238) üzenetére


dunc
nagyúr

Jó értékek, javítható jobban szellőző házzal!

(#45240) VoidXs válasza csiben1 (#45238) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bőven. Nálam is ennyi, nagyobb kártyán.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#45241) csiben1 válasza dunc (#45239) üzenetére


csiben1
tag

Hát mini-itx-ben van benne, szóval nagyon szellős ez már nem lesz :DDD Még a héten beüzemelem a ház ventillátorát, az hátha csökkent majd még pár fokot... :K

[ Szerkesztve ]

You can walk straight through hell with a smile

(#45242) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv. 650Ti-hez képest a Boost mennyire lenne előrelépés? 1.5 év gari-s 32k. (Ha a 750Ti nem jönne össze). Megéri a cserét?

Üdv.:M.

(#45243) nonsen5e válasza minek?:S (#45242) üzenetére


nonsen5e
addikt

Egy jó 25+% benne van. De mindenképpen 2GB VRAM-os verziót vegyél

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45244) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Az asztali gépet szeretném összekötni az lcd tv-vel.A vga egy MSI 5770 (PM2D1G),a tv pedig egy LG 32LB650V.

Milyen HDMI kábel kell hozzá? Bármilyen jó vagy mire kell figyelni vásárláskor?
Nem a hang miatt gondoltam a HDMI-re (úgyis erősítőről megy a hang) hanem mert a vga DVI kimenete már foglalt.

Üdv:Viktor

(#45245) nonsen5e válasza Viktoár (#45244) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mehet bele bármilyen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45246) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az otthoni asztali gépemet kikötöttem, s fektetve ráraktam az ülőgarnitúrára.
Kb.40cm magasságról lecsúszott a szőnyegre.
Van-e olyan videokártya RAM tesztelő program, amivel lelehet ellenőrizni a kártyát?
Feltételezem, hogy ilyen kis fizikai behatástól, beépített, üzemen kívüli videokártya esetébén elég kicsi a meghibásodás esélye.De nem vagyok biztos bene.

(#45247) Geresics válasza GEPESZ66 (#45246) üzenetére


Geresics
addikt

Beírod gugliba, hogy VGA stress test, és kidob egy csomót (pl. FurMark) :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#45248) fererencz89


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Üdv!
Remélem jó helyre írok, ha mégsem, bocsi! :)

A probléma:
asus R9 280 DC2T kártyámra működés közben ráesett egy kábel fém csatija, pont a betáp forrasztásra. Vetett egy szikrát, és leállt a gép. Aztán áram ki-be, újra megy.
Viszont azóta fura kis "cicergéseket", "csipogásokat" hallok innen-onnan. Érdekes, hogy nem terhelésnél jön elő, szinte bármikor. Nem hangos, de gyanút keltő. Érdekes, hogy valamiért futtattam egy Windóz élményindex értékelőt, és akkor különösen ciripelt, minden irányból, többféle hangon (a táp szerintem nem).

Ami még van a gépben:

ASUS M5A97 PRO
FX 8350 (jól hűtve)
FSP600 80bpn 85+ táp
mindez egy jól szellőző házban, elvileg nincs melegedés sehol.

A zaj a proci és a videókártya környékéről jön, de nem tudom a pontos forrást. :(

Lehet, hogy a videókártyámmal esett így baj? Vagy az alaplap? Esetleg gyenge egy komponens? (minden alap beállításon/órajelen megy).

A segítséget köszönöm! :))

Nem szotkam hibázni.

(#45249) MK VII válasza fererencz89 (#45248) üzenetére


MK VII
veterán

Sok minden lehet...
Lehet,hogy zárlat van valahol az alaplapodon és azért cicereg a táp..
Nekem van egy javított alaplapom.. Elégett rajta egy szál a nyákon és meg lett javítva,de valószínű,hogy kis zárlat maradt rajt... Működik a gép használható,de működés közben halkabban viszont kikapcsolt állapotban elég hangosan cicereg a táp,ha áram alatt van. Ha átteszem a tápot egy másik gépbe akkor semmi baja.. Szóval azért gondolom,hogy alaplap miatt cicereg..
Tesztelgesd le külön a hardver elemeket egy másik gépben,ha van rá lehetőséged és ki tudod szűrni a hibás darabot! Én már tudom,hogy az alaplapom miatt cicergett a tápom..
Nálad lehet,hogy a vga-n keletkezett kisebb zárlat és ott cicereg. Ki tudja.. :)
Sok sikert. ;)

[ Szerkesztve ]

(#45250) fererencz89 válasza MK VII (#45249) üzenetére


fererencz89
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a villámgyors válasz! :)

Ha ott van "gond", akkor az elmúlik? Ne is foglalkozzak vele különösebben, vagy nagyobb baj is lehet belőle?
Viszonylag halk, csak kiszűrődik a ventizajból, stabilitással nem volt gond.
Csak elkezdtem aggódni... :(

A jó tanácsokat viszont köszönöm, megpróbálom szűrni a hibát! :R

Nem szotkam hibázni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.