Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) aftercooler válasza csontraket (#44800) üzenetére


aftercooler
aktív tag

És ez nem jó kártya ennyiért?
61500 ft volt.

(#44802) kispal87 válasza aftercooler (#44798) üzenetére


kispal87
aktív tag

Az 1072/1250-es órajel a Gigabyte-nál a sima 280-as értékei, nem az x-esé!

[ Szerkesztve ]

(#44803) aftercooler válasza kispal87 (#44802) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ez sima nem x-es.

de egyébként jó kártya ez?

Ez az pontosan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44804) kispal87 válasza aftercooler (#44803) üzenetére


kispal87
aktív tag

Én is ilyet vettem, pénteken jött meg, még tesztelgetem amikor időm engedi.

(#44805) aftercooler válasza kispal87 (#44804) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Még sosem vettem ATI vga-t mindig Nvidias voltam , szóval nem tudom mit hogy állítgassak, de próbálkozom.
Esetleg majd írj privátban, hogy te mire juttotál, milyenek a beállításaid stb...
Köszi!!

(#44806) perfegor17


perfegor17
senior tag

fx-8120+r9 280-as kártya 550-es adata táp.Battlefield 3 ultrára elég.Battlefield 4 ultrán már kikapcsol a gép :D

(#44807) trancemusic válasza aftercooler (#44799) üzenetére


trancemusic
senior tag

A radeon kábé 2,5x!!! gyorsabb a nyers erőt nézve!
Meglepődnél az fps számon,ha egy 4ghz-körüli i5 mellé tennéd be!

(#44808) Taifa Díaz válasza perfegor17 (#44806) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Azzal a táppal ne is csodálkozz rajta.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#44809) perfegor17 válasza Taifa Díaz (#44808) üzenetére


perfegor17
senior tag

Már keresem az utódot :D

(#44810) csontraket válasza perfegor17 (#44809) üzenetére


csontraket
tag

amit linkeltem feljebb ha azt választod nem fogsz csalódni ;)

(#44811) Okoschka


Okoschka
csendes tag

Most Hybrid crossfire X-ben használom:

M4A785TD-V EVO (alaplapi HD4xxx videokártya sideporttal, Hybrid Cross Fire X)
Sapphire HD 5770 1GB GDDR5 PCIE 2xDual DVI, 1xDP, 1xHDMI

Heterogén monitor rendszer:
..........név.................felbontás...felhasznált csati.....................meghajtás
LG 1720P........1280x1024......DVI-D........................alaplapi integrált HD4350-ről
Dell P2010H......900x1600......DVI-D Pivot módban.....HD 5770 kártyáról
Dell 2209WA...1680x1050......DVI-D............................HD 5770 kártyáról
Dell U2211H....1920x1080...DisplayPort......................HD 5770 kártyáról

Továbbfejlesztés megy-e ezzel:

Pl. Asus R7 260x 2GB 4db csatlakozójába így dugva:

DVI ............................... Dell 2209WA,
DVI ................................Dell P2010H,
HDM->DVI átalakítóval..LG 1720P,
DP..................................Dell U2211H

Működne a dolog ???

Köszönet

(#44812) 1989rigo


1989rigo
tag

Udv mindenkinek!

Van egy asus 8500gt vgam ami nem mindig ad kepet elsore csak egy ket reset gomb nyomasa utan. Da ha bekapcsol akkor teljesen jol megy. Mi lehet a baj vele? Tobb labba is ezt csinalja.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#44813) Thaddius


Thaddius
tag

Üdv,

Fx 8120 mellé melyik VGA legyen ?

GTX 630 2 GB

R7 250X 2 GB

GTX750 2 GB.

táp : sharkoon 450W.

(#44814) Okoschka


Okoschka
csendes tag

Namá !

Esetleg kinéztem: Gigabyte GV-N75TOC-2GI
( Dual-link DVI-I / DVI-D / HDMI*2 )

használata: [link]

(#44815) trancemusic válasza 1989rigo (#44812) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nemsoká vége lessz...
Hallottál a vga sütésről?
Na a 8000-es nvidiakat javították így.Olvass utána neten.

(#44816) Duran


Duran
tag

Sziasztok, párom gépében van egy r9 270x, és néha játék közben, nagyon ritkán, de egy két elem hibásan jelenik meg. Mintha lenne egy kis vram hiba, de sosem ugyanott, sosem ugyanaz az elem.. Kezdjek aggódni? Pl a falon egy két textúra, látszik szépen, aztán picit arrébb mozdulsz és színes kockák halmazává változik. Hangsúlyozom a jelenség ritka, de jelen van...

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#44817) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Ilyenkor mi a teendő..lapot váltottam, elötte müködött a cf...most annyi történt h újratettem a win-t egy másik lapba duruzsolnak ahol már el is férnek..de sztem nemmegy a cf..mert nem írja a gpu2-höz az adatokat gpu tweak/hwinfo64 sem hoz róla infót ha kérem...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44818) Thaddius


Thaddius
tag

Üdv,

GTX 650 Ti Boost v, GTX 750 ?

(#44819) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok !

A képen a piros keretben lévő rész azt jelentené,hogy a kártya 2x-es sebességet tud pci-e 3.0-án?

Előre is köszi.

(#44820) betegphiu válasza Thaddius (#44818) üzenetére


betegphiu
senior tag

650ti boost ellenfele a 750ti.
a fapados 750 elég gyengére sikerült.

650 ti boost árán kapsz 750 ti-t ! utóbbi csak 70 watt körül fogyast,míg a ti boost 130-körül.
ha jól emléxem :)

szóval 35-ért van msi 750 ti,az kell neked,főleg a tápodat nézve !

[ Szerkesztve ]

(#44821) Thaddius


Thaddius
tag

Itt kint sajnos nagyobb a kül. 33.000-ért van 650 Ti a GTX 750 ti pedig + 10.000.

(#44822) csontraket válasza Duran (#44816) üzenetére


csontraket
tag

valószínű vram lesz a bűnös talán próbáld meg a vga órajeleit picit lejebb venni (ha kell még egy picit akár gyári alá) sajnos nem egyedi a vram meghibásodás a 270 és 280-as szériában , ezeknél szerettek spórolni a vram hűtéssel és sajnos a vásárlók látták ennek a kárát.

(#44823) trancemusic válasza betegphiu (#44819) üzenetére


trancemusic
senior tag

2.0 2x-es sebesség.
Ellenőrizd aidaval,cpuz-vel.
Ha így van valójában,az vga vagy alaplap hibát feltételez!!!
Próbáld vga-t alátámasztva indítani a gépet ( nem kell eltörni,csak finoman )
Nálam görbe nyák miatt volt hogy 1x-es sebességbe ment a vga... :W :O

(#44824) varmi2 válasza betegphiu (#44819) üzenetére


varmi2
nagyúr

Lehet csak az energiatakarékosság miatt veszi vissza. Terheld le a vga-t, és akkor nézd meg ismét, hogy mit ír ki.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#44825) kispal87 válasza varmi2 (#44824) üzenetére


kispal87
aktív tag

Szerintem is csak takarékoskodik, a kis kérdőjelre való kattintással le is tudod terhelni és akkor a terhelés közben használt sebességre vált a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#44826) betegphiu válasza kispal87 (#44825) üzenetére


betegphiu
senior tag

ez terhelés közbeni sajnos... :(

akkor a felső pcie slotban ezért nem adhat képet? mert szerintem az alsó slot nem tudja azt a sebességet.
vadi új lap ez,most lett cseréltetve. előtte ment egy évet ez a vga ugyanilyen lapban.

(#44827) trancemusic válasza betegphiu (#44826) üzenetére


trancemusic
senior tag

8x-os sebességet tudnia kellene a 2. pcie slotnak!
4x meg 1000%!
Még egyszer leírom: 2x-es sebesség alaplap vagy vga hibát feltérelez.
Ettől még működik,bár nem olyan gyors mint amilyen lehetne... :(
Legrosszabb esetben az északi híd be fog krepálni!
Jobbik eset,hogy a vga fizikailag nem érintkezik a slot hátsó részével,de megy 2x-es sebességen.
Másik slotban azért nem ad képet mert a slot elején nem érintkezik.
Tessék próbálgatni,nemcsak berakni,a vga sarkát fel vagy le nyomva ( ésszel ) indítani a gépet.
Alátámasztod,kikötöd vagy bármi!
Ez nem vicc!
Ez a spórolós cégek görbe pcb-je kérem!
Táncsak nem asus a vga?

(#44828) Duran válasza csontraket (#44822) üzenetére


Duran
tag

Tegnap végigtoltam egy vmt-t. Full test, fél éjjel ment, de nem talált hibát.. Gyárilag OC változat, windforce 3x hűtővel. Abszolút nem melegszik amúgy, 50-60 fokos.. Bár mondjuk attól, hogy a gpu dióda 50 fokos a memóriák még izzhatnak.. A kártya egyébként garanciális még, de nem tudom bizonyítani, hogy akármi baja is van, mert a teszteket végig csinálja, csak 10 óra játék alatt egyszer megbotlik a vram.. jó mondjuk v-sync off.. lehet azt benyomnám aztán meg is oldaná a problémát, csak ahhoz meg kicsit kevés a kártya teljesítménye..

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#44829) csontraket válasza Duran (#44828) üzenetére


csontraket
tag

igen sajnos lehetetlen bizonyítani a vram hibát garizásnál :( én is végigjártam ezt a kört a hd 7970 matrix platinumommal (ráadásul azt anno még arany árban vettem) Én azt javasolom hogy próbáld meg az órajeleket viszább venni kicsit! Lehet megoldja a problémát (játékokban meg 1-5 fps különbség nem vészes)

(#44830) Chp


Chp
őstag

Sziasztok! Hosszú évek után ismét nV tulaj leszek(750ti) és azt szeretném kérdezni, hogy ha Haswellel fogom együtt használni, akkor az IGP driverét is fel kell telepítenem az nVidia driver mellé? Rég voltam ezen a platformon. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44831) Duran válasza csontraket (#44829) üzenetére


Duran
tag

Előbb utóbb úgyis összeszarja magát teljesen. Vagy nem jellemző, hogy romlani kezd? Ez így abszolút nem zavaró vagy ilyesmi, csak megijedtem, mert messze szól a garancia, és nincs kedvem annyira futkozni miatt 200 km-eket.. Bár lehet, kövi driver megoldja a problémát. Lehet csak pár rossz memóriahivatkozás okozza a sztorit.

[ Szerkesztve ]

Töredezettségmentesíteni azért kell, mert a lemezen a forgás szétdobja az adatokat

(#44832) Vakegérke válasza Chp (#44830) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szükségtelen.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44833) Chp válasza Vakegérke (#44832) üzenetére


Chp
őstag

Értem, akkor csak nV driver.

(#44834) betegphiu válasza trancemusic (#44827) üzenetére


betegphiu
senior tag

nem. vtx3d.

(#44835) csontraket válasza Duran (#44831) üzenetére


csontraket
tag

Hát nem tudom hogy romlik-e a dolog. Igazából játékfüggő is hogy mennyire mutatkozik a hiba. Nekem pl bf4 alatt nagyon rossz volt de pl egy AC black flag alatt alig észrevehető. Nem tudok konkrétumot mondani hogy romlik-e a dolog én 3x küldtem vissza gariba 2x visszadobták hogy semmi baja...(ipon) harmadjár írtam nekik egy szép levelet hogy ha nem küldik egyből a gyártói szervízbe akkor jogi útra terelem a dolgot. Hát egyből elküldték onnan visszajött(azt írták a papírra hogy nem találtak hibát) de onnantól már nem volt ilyen problémája a kártyának(szerintem nem merték bevallani a vram hibát de valahogy kijavították) ez nekem több mint fél éves nyuglődés/idegörlés volt. Majd a sok rossz emlék miadt már ugyan nem volt hibás de eladtam.

(#44836) Dexar007


Dexar007
veterán

Azonnali kerdesem lenne.: Miert van ennyire hypeolva a gtx 970?
Ph teszt.:,,Aktuális játékcsomagunk összesített eredményei alapján a GeForce GTX 970 nagyjából a Radeon R9 290 szintjén van, míg az ASUS kissé tuningolt megoldása az R9 290X szintjét nyaldossa. A közvetlen előd GTX 770-nél 30-35%-kal gyorsabb a GTX 970."

Az r9 290 mar lassan 1 eve a piacon van,es ugyan azt tudja. Mas kerdes,hogy 50%-kal tobbet fogyaszt. De erre azt mondoom,hogy 100 ezres vga-ra volt penz,havi szinten +500ft-ra mar nem?
Szoval ez a verzio is kiesik nalam.Kivancsi lennek,hogy miert olyan csuda kartya ez.

Give me your cum,bull!

(#44837) Gibo válasza Thaddius (#44813) üzenetére


Gibo
senior tag

Én a GTX 750et választanám, márcsak a gyenge táp miatt is...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#44838) mufi


mufi
senior tag

Szetszedtem a videokartyamat, gondoltam kiporolom. Eszrevettem, hogy egy fekete kocka szeru 1R0 jelzesu ic-nek a teteje piciket megpuposodott, szinte alig, viszont latszik, hogy meg van repedve. Nem tudom e zmikor tortent - kozel hagyhattam a villanykalyhahoz es attol, de nem is ez a lenyeg, hanem az erdekel, hogy ha beleteszem a gepbe, akkor lehet e valami baja a kartyanak/szamitogepnek?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#44839) csontraket válasza Dexar007 (#44836) üzenetére


csontraket
tag

egyetértek a gondolatmeneteddel! :) bár jó dolognak tartom mert nagyon jól beárazták nem úgy mint pl a gtx 780-at ami volt 150 ezer és gyengébb volt egy r9 290-nél ami még olcsóbb is volt :D Ezt viszont teljesítmény/ár arányban jó hogy lett olyan kártya az nv-nél is ami nem kerül csillagászati összegbe és a teljesítménye sem rossz. Szerintem pont ezért lett nagyon népszerű

(#44840) gera021


gera021
aktív tag

sziasztok,

ma elromlott vmi a gepemben, szerintem a vga, 7990 es asus megjelenitom van a gepben es nem indul a gepen ha benne van 1 eve hasznalom es ujkent vasaroltam, cm v700 tappal hasznalom a gepem, ha kiveszem elindul a gep es az integraltal mukodik rendesen, vmi tipp?

(#44841) mufi válasza gera021 (#44840) üzenetére


mufi
senior tag

Szerintem logikus, nem? :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#44842) gera021 válasza mufi (#44841) üzenetére


gera021
aktív tag

ertem, akkor gari lesz belole, es mit vegyek helyette ami kb egy szinten van vele

(#44843) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Ha a winbe lépéskor a 2.vga ventije leáll..tehát kikapcsol a kártya akkor az az elétgelen tápteljesítmény miatt van? Cf-em van..pár hete..most hozzájutottam a megfelelő laphoz...
Asus Maximus V Formula...elötte egy Maximus V Gene volt..ott pl mentek a kártyák gond nélkül...ebben pedig leáll a 2. kártya, néha ha gpu tweakbe állítgatom felpörgeti a ventit de ismét leáll.
A kártya hibátlan, ahogy a lap is..eddig csak a táp amit nem tudtam kicserélni másikra..
GS600 a szóban forgó táp..80+ Bronz minősítéssel 576W leadására képes..sztem kevés:)
De várom az észrevételeket.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44844) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

max payne 3 nevezetű játék a jelenleg legfrissebb amd driver miatt nem működik normálisan (se a beta, se a normál driverrel) kipróbáltam egy pár hónappal ezelőtti verzióval, azzal tökéletes, ilyenkor kinek kell jelezni ezt? azért tekintettel lehetnének a régebbi játékokra is

Samsung Galaxy S23

(#44845) kispal87 válasza Apollo_21 (#44843) üzenetére


kispal87
aktív tag

Nekem úgy rémlik, hogy ez normális. A második kártyát lekapcsolja, nem pörgeti feleslegesen. Persze az is lehet, hogy tiszta hülyeséget beszélek, nem volt még CF konfigom. :D
Játék alatt sem pörög fel?? Ha nem akkor viszont tényleg valami gond lesz.

(#44846) Apollo_21 válasza kispal87 (#44845) üzenetére


Apollo_21
addikt

ööö..nemnéztem még..igazábólm zavar h furmark azt írja h gpu1 és a típust..amugy h cf enabled 2vga card..de a gpu2 részt már nemtölti..ki..és úgy emlékszek az előző lapban az is kivolt töltve:D
Még ráfekszek, de sztem kevés lehet a táp.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44847) Dexar007 válasza csontraket (#44839) üzenetére


Dexar007
veterán

Szoval akkor most annak kell nagyon orulni,hogy az nvidia 1 ev utan hozott egy kartyat ami eleri a 290-es radeon szintjet,es nem kerul csillagaszati osszegekbe? Hat ez nagyon jo. :DDD
Igazabol en egyik "oldalon" sem allok,tokre leszarom,hogy milyen markaju kartya van a gepemben,de ez akkor is fura,mert a csapbol is a gtx 970 folyik.

Give me your cum,bull!

(#44848) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Mennyi a megengedett maximális hőmérséklet egy gigabyte r9 280-as VGA-nál?
Nekem a benchmark alatt 75-re ment fel, az még elfogadható?

Köszi!!

(#44849) CJ4567 válasza aftercooler (#44848) üzenetére


CJ4567
veterán

75 fok R9 280-nál tökéletes, 80-90 fokok szoktak lenni.

No Sana No Life

(#44850) csontraket válasza gera021 (#44840) üzenetére


csontraket
tag

mivel egy két gpu-s kártyád van(ami elromlott). A mai napig nincs egy gpu-s kártyában olyan ami erősebb lenne! az r9 290x és a gtx 980 is bőven alatta teljesít szóval nem fogsz tudni venni olyan erőset helyette. Persze ha van elég pénzed akkor nincs probléma mert ott az r9 295x2 na az még erősebb is lesz a 7990-nél.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.