Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) codec válasza gubabela (#45698) üzenetére


codec
senior tag

Sajnos simán elképzelhető inkompatibilitási probléma is. Akkor is csinálhat ilyent.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45702) Csabesz666 válasza Taifa Díaz (#45699) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

A Kártya 1 GB-s . Ezeket én is végignéztem, de sajnos ilyen burkolattal, kinézettel, egyik sem szerepel. Azért kellene eredeti bios, mivel a gazdálya, félre flesselte a karit. sajnos a kártyán lévő tipusszám jelzések, meg le vannak kopva.... Az eredeti biiosát, meg nem mentették le persze.... :(

(#45703) Martin560 válasza syler123 (#45700) üzenetére


Martin560
csendes tag

Akkor se kéne rosszabul futni a játékoknak, mint a 6870-el. Mondjuk érdekes hogy ez a rendszermegszakítások eszik a cpu-t 25%-on. Valószínüleg újra kéne rakni mert még a 6870-el raktam fel a win 8.1-et igaz egy darab drivert nem tettem fel vele. Sőt erősen gyanítom mert azt írták erre a rendszermegszakításokra hogy akkor terheli a cpu-t ha valamilyen driver nem oké, viszont nem volt fent egy sem, de ki tudja.

...............

(#45704) afrojack1


afrojack1
senior tag

erre valaki?

SC: Herczku_Death

(#45705) nonsen5e válasza afrojack1 (#45704) üzenetére


nonsen5e
addikt

Itt van, csak rossz embernek címeztem:
No erről jó lenne látni egy videót ha meg tudod oldani (lehet akár mobillal is csak látható legyen). - De a lényeg az, hogy, hogy csíkozódik? Amennyiben analóg (D-sub, DVI-I) kábelt használsz akkor lehet horizontálisan csíkozó hatása a képfrissítésnek - azért meg lehet különböztetni egyszerűen ezt a csíkozást attól amit esetleg egy haldokló kártya csinál. Kis felbontásban, alacsony beállításokkal az AA/AF hiánya okozhat vibrálást, viszont ha ezek egyike sem igaz akkor driver törlés, újratelepítés, ha akkor is rossz akkor meg haldoklik.

gubabela: A csíkozás nem ide akart menni, csak rosszat nevet copy-pasztáltam. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45706) modecom1994


modecom1994
tag

Na mostmár másik gépen is csíkoz mostmár akkor az a problémám hogy sz...r. Driver előtt tökéletes utánna nincs kép valamelyik drivernél windows betöltése után kékhalál display..... a régebbieknél pedig nem ad le képet a windows betöltése után

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#45707) afrojack1 válasza nonsen5e (#45705) üzenetére


afrojack1
senior tag

Hdmi-t haszhálok!
A videó megoldható! Friss driverek vannak fent, próbáltam régivel is de ugyan az! :)

SC: Herczku_Death

(#45708) gubabela válasza codec (#45701) üzenetére


gubabela
senior tag

Én is erre gondoltam, pedig a gyártó ugyanaz(gigabyte) és másnál ezzel a chipsettel (965) meg simán megy. Ki érti ezt? Nem lehet, hogy előtte egy nvidiás kártya volt benne és valamiért ennek a driverével összeakad?

(#45709) dokee78


dokee78
félisten

Ide is beteszem hátha:

"Van egy Chieftec CTG 500 tápom.
Elvileg vinnie kéne egy 9800 GTX VGA-t.
Viszont nem jön be a kép a monitoron,de a ventije pörög.
Amikor először betettem sípolt egy hosszút a BIOS.
De csak akkor.

A tápra ezek vannak kötve:
2 HDD
2 DVD
3 venti van a gépben
+ a 9800 GTX lenne.

9600GT-vel megy semmi baja,de az csak egy 6 pines csatolóval táplálkozik."

(#45710) B.Á.L.!.N.T válasza dokee78 (#45709) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Akkor bizti,hogy működik az a 98gtx ?

(#45711) dokee78 válasza B.Á.L.!.N.T (#45710) üzenetére


dokee78
félisten

Azt mondták működik,elvileg ki lett próbálva.

(#45712) B.Á.L.!.N.T válasza dokee78 (#45711) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Aha, hát azért ha van lehetőséged, próbáld ki másik gépben is, ha ott sem jó akkor valszeg átverés áldozata lettél....

(#45713) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy vadiúj konfig ((i54460 GTX70Ti), felraktam rá próbaképp a NFS World Onlinet.
Akadozott. Mintha a VGA nem menne, csak az IGP.
A háttérben hagytam futni az Aida stabilitás tesztjét, vagyis nem indítottam el, csak a táblázat ment, h lássam a hőfokok hogy alakulnak.
A GPU hőfokát mutató csík meg se moccan, nem emelkedett a hőmérséklete, vagyis a GPU nem dolgozott, csak az IGP-é emelkedett. Tehát jól sejtettem, az a gond, h nem kapcsolt be a dedikált GPU a 3D-s alkalmazás közben.

Hol kell ezt állítani?
Azt gondoltam volna, ez automatikusan megy.

BIOS-ban nem találtam különösebb menüpontot erre, természetesen elsődleges video megjelenítőnek a PCI-E eszköz van kiválasztva. (Asrock B85M-PRO4)

Az nVidia vezérlőpaneljében hol kell ezt állítani?
Egyáltalán, miért nem vált át automatikusan?
Nekem sose volt még ilyen gondom, ez a gép meg nem nekem lesz, aki használni fogja, nem arra számít, h hókuszpókuszolni kell a géppel majd neki, h használni tudja.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45714) varmi2 válasza Thunderzolee (#45713) üzenetére


varmi2
nagyúr

A monitor mire van kötve? Alaplapi kimenetre, vagy a dedikált vga-ra?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45715) nonsen5e válasza Thunderzolee (#45713) üzenetére


nonsen5e
addikt

Amennyiben a videokártyára van rádugva az adja a képet, bármit csinálsz. És ez fordítva is igaz. Lehet hülye kérdés, de a drivereket feltetted az nVidia kártyádhoz (bár az nvcp-ből gondolom igen).

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45716) Thunderzolee válasza varmi2 (#45714) üzenetére

Ja igen, nem írtam bele, de hát persze, h a videokártyára. :K

A laptopos topicokban szoktam ezzel a kérdéssel találkozni, de egyrészt ez nem laptop, másrészt nem ugrik be, h náluk mit kellett átállítani.

Gertrius:
Igen, driver fent van, hiszen az nVidia vezérlő is ahhoz kapcsolódik.

Keresek még valami játékot, és kipróbálom azzal is.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45717) nonsen5e válasza Thunderzolee (#45716) üzenetére


nonsen5e
addikt

Vagy valami más játék letöltése helyett megpróbálhatod a GPU-Z program beépített pirinyó render testjével is.
Ír órajeleket, memóriahasználatot, hőfokot, %-os kihasználtságot 0.1 seces intervallumonként.

Amiről beszélsz az az nVidia Optimus technológia, de az Intel driverfrissítési szokásainak hála laptopon sem a legjobb dolog, de desktopon nincs ilyen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45718) simos


simos
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy DVI-D aljzatot át lehet e alakítani hagyományos vga foglalatra. (D-SUB)
( R7 240 ) --- > D-Sub -os monitor

Előre is Köszi a segítséget !

(#45719) varmi2 válasza simos (#45718) üzenetére


varmi2
nagyúr

Dvi-d nem tartalmaz analóg érintkezőket, csak a dvi-i. De ez is megoldható, de aktív átalakítóra van szükség, aminek borsos az ára.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45720) Taifa Díaz válasza Csabesz666 (#45702) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

EZ 100% jó lesz neked.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#45721) simos válasza varmi2 (#45719) üzenetére


simos
tag

Igen, látom. Már találtam. 6.600. ft.
Te is ilyesmi árra gondoltál? :)
Az igazság az, hogy két monitort kellene használni.
De akkor csak így oldható meg?

(#45722) varmi2 válasza simos (#45721) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, ilyen ár kategóriára. Dvi-i nincs azon a kártyán?
Ha a monitoron van másik bemenet is nem csak d-sub, akkor van más megoldás is. De ha kettő d-sub-s monitort akarsz rákötni, és nincs dvi-i a kártyán, akkor nincs más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45723) simos válasza varmi2 (#45722) üzenetére


simos
tag

Sajnos nincs :(
Csak ezek :
D-SUB
HDMI
DVI-D
És olyat találtam, hogy HDMI -----> D-SUB
Ez olyan drága sajnos.

(#45724) varmi2 válasza simos (#45723) üzenetére


varmi2
nagyúr

A hdmi-->d-sub aktív átalakító is jó. De sajnos drágák az aktív átalakítók. Ezt a békát le kell nyelned. Vagy másik kártya, vagy másik monitor vétel. Melyik a legolcsóbb? Ugye, hogy az átalakító a legolcsóbb megoldás.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45725) simos válasza varmi2 (#45724) üzenetére


simos
tag

Így így ! Ezt most benyelés lesz !! :)
Köszönöm a válaszidat. :R Mindig tanul az ember !!!

MINDENKINEK BOLDOG KARÁCSONYT !!!!!

(#45727) B.Á.L.!.N.T válasza ALONSO11 (#45726) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én még azt is el tudom képzelni,hogy a játék bugzott be....

(#45728) Bjørgersson válasza ALONSO11 (#45726) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Anno nekem egy GTX460 csinált ilyet a Far Cry 3-mal, akkor a driver volt rossz, majd egy GTX660 a Battlefield 3-mal, ott pedig a BIOS. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#45729) Thunderzolee válasza nonsen5e (#45717) üzenetére

Na, megoldódott a gond.

Igen, az Optimusra gondoltam én is, laptopokon azzal szokott néha gond lenni.

Nem tudom mi volt a probléma, leszedtem az alaplaphoz tartozó, de szükségtelen Inteles (bizonyára rendkívül fontos) segédprogramokat, amik az óra melletti ikonok között "foglalták a helyet".
Nem hiszem, h közük volt a problémához, de mindenesetre akármit elindítok játékot, most már futnak tökéletesen.

Igen, a GPU-Z-t is felraktam én is közben, az lett volna a köv. lépés amúgy is, h abban is megnézzem a VGA mennyire van leterhelve. Szóval már a VGA van használatban 3D-s alkalmazások alatt.

Köszi az együttérző hsz-okat, tanácsokat. :)

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#45730) codec válasza ALONSO11 (#45726) üzenetére


codec
senior tag

Régebbi driverekkel is csinált ilyent? Ez a hiba Beta drivernél simán elképzelhető.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45731) pcgamer01 válasza ALONSO11 (#45726) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Nekem ilyen utoljára Cod4-ben volt ilyen,ezt egy játék reinstall oldotta meg. :)

Samsung Galaxy S10+

(#45732) fbeni91 válasza modecom1994 (#45706) üzenetére


fbeni91
tag

Írj rám privátban. Tudnék segíteni! üdv.

(#45733) ronaldu98


ronaldu98
tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem ugyanis tegnap délután óta a gépem ilyeneket csinál:
Böngésző
Játékok
Azért írok ide mert szerintem a videókártyától lehet, de ha nem akkor légyszi irányítsatok át másik topikba.
Nem tudom mit kéne csinálnom vele, a gépem így szinte használhatatlan. :/

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#45734) nonsen5e válasza ronaldu98 (#45733) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én VRAM hibát mondanék, ha az akkor a kártya kuka.
Amúgy milyen modell? Abban az esetben ha túl lenne húzva (ha nem, akkor is megér egy próbát) vedd vissza az órajeleit egy programmal (pl. MSI Afterburner) kicsit, hátha elmulasztja a problémát / időt nyer neked.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45735) ronaldu98 válasza nonsen5e (#45734) üzenetére


ronaldu98
tag

Sapphire Ati Radeon HD 4830 512Mb húzva sosem volt.

(#45736) richie8


richie8
csendes tag

Hali srácok!

Van egy idegesítő problémám. Gigabyte GTX550Ti kártyáról van szó. Friss driver, újrapasztázva, játékok szépen mennek vele. Idle-ben 30 fok körüli, terhelve 68 max.

A gondom:

Windows alatt, illetve böngészőben megfigyeltem, ahogyan az egérkurzor átvált egy másik jelre (linkre mutatva kézre pl.) villan egyet a monitoron a kép, mintha frissítene a VGA. Valakinek valami ötlet hogy miért?

Inner peace.

(#45737) codec válasza richie8 (#45736) üzenetére


codec
senior tag

Próbáld meg a böngészőben a hardveres gyorsítást kikapcsolni, hátha csak annyi a baja.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45738) Vadasz1 válasza codec (#45737) üzenetére


Vadasz1
tag

Sziasztok az mitöl lehet hogy ha meg mozgatom a kártyát fekete képernyö lessz .a házban eléggé mozog

(#45739) nonsen5e válasza Vadasz1 (#45738) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kontaktos a PCIe.
Ha tudod, tedd át egy másik (lehetőleg x16) slotba, esetleg ha eddig nem tetted volna meg, csavarozd be a végét a házba.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45740) Vadasz1 válasza nonsen5e (#45739) üzenetére


Vadasz1
tag

Szia az mit jelent

(#45741) nonsen5e válasza Vadasz1 (#45740) üzenetére


nonsen5e
addikt

Itt a csatlakozóban lévő fém pöckökhöz nem érintkezik normálisan / mindig.

Megpróbálhatod még kiszedni a kártyát és kifújni sűrített levegővel.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45742) Vadasz1 válasza nonsen5e (#45741) üzenetére


Vadasz1
tag

igen és tudok vele csinálni valamit hogy jó legyen

[ Szerkesztve ]

(#45743) nonsen5e válasza Vadasz1 (#45742) üzenetére


nonsen5e
addikt

Az adatlapodon lévő alaplapodban van egy másik PCIe csatlakozó, abba tedd át és nézd meg úgy fennál-e a probléma.
Ha eddig nem tetted még meg, csavarozd be a videokártya végét - ha nagyon lötyög, akkor van esélye, hogy ez nem történt meg - és akkor tágulhat is az egész csatlakozó ezzel egy idő után elrontva azt.

Vagy fújd ki (ha van sűrített levegővel, de a száj sem olyan rossz a PCIe csatlakozódat.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45744) Vadasz1 válasza nonsen5e (#45743) üzenetére


Vadasz1
tag

Oké csak pattintós és nem tudja leszóritani rendesen ,lögyög ,meg próbálom masikban

(#45745) richie8 válasza codec (#45737) üzenetére


richie8
csendes tag

Sajnos nem jött össze :S Egyébként simán Windows alatt is csinálja amikor nincs megnyitva semmi sem.

Inner peace.

(#45746) codec válasza richie8 (#45745) üzenetére


codec
senior tag

GPU-Z programmal nem nézted még, hogy ilyenkor nem vált feljebb a kártya órajele? Régebbi driverrel is csinálta?

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#45747) OddMan


OddMan
őstag

Olvastam, hogy a registry-ben a "DMMEnableDDCPolling" bejegyzés 0-ra állításával le lehet tiltani a HDMI hot plug detektálást. Elképesztően idegesítő, hogy akárhányszor bekapcsolok egy második monitort, ami a gépemhez van csatlakoztatva, akkor állandóan elsötétül a fő monitor és néha még az ikonok is elmászkálnak az elsődleges asztalról. A kérdésem, hogy a „DMMEnableDDCPolling„ trükkel sikerült már valakinek letiltania szoftveresen a hdmi hot plug detektálást?
Egyelőre nekem csak úgy sikerült letiltanom ezt a funkciót, hogy leragasztottam a hdmi kábel 19-es lábát és akkor tényleg nincs ez az idegesítő jelenség. Csak sajnos, ha kihúzom a hdmi kábelt valami miatt, akkor általában leesik róla a ragasztó csík és kezdődik az egész szopás előröl. Ezért keresek valamilyen szoftveres megoldást, ha egyáltalán létezik ilyen. :W

[ Szerkesztve ]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#45748) richie8 válasza codec (#45746) üzenetére


richie8
csendes tag

Régebbivel is csinálta igen, és nem, nem megy feljebb az órajel. Próbáltam más felbontással/frissítési frekivel, de ugyanaz. MSI Afterbunerrel lejjebb is vettem az órajelekből,de nem változott.

Inner peace.

(#45749) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Milyen vga-t érdemes venni egy régi gépbe?

Sapphire R7 240 1GB 14k-ért garival és új vagy használt HD4850-es 10k-ért?

2GB DDR2-800 ram
AMD Athlon X2 4000+ AM2
PCI-E X16 1.0
NVIDIA nForce 520

Full HD felbontáshoz

Valami mást tudtok ajánlani?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#45750) nonsen5e válasza Ciccuka (#45749) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mire használod a gépet? Én a HD 4xxx szériából már semmi képpen sem vennék, régi, garanciátlan, időzített bomba, nincs dx11, stb...

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.