Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) MK VII válasza toki87 (#45850) üzenetére


MK VII
veterán

Itt adtak tanácsot,hogy GT610-et vegyél a 3850 helyére?
Hát árban olcsó viszont teljesítményben is szerény. A HD3850 körberöhögi a GT610-et. Koránt sincsenek egy szinten viszont,ha nem játszol akkor úgy elég a 610 netezni meg HD filmeket nézni... Szóval ilyen szempontból megfelelő.

(#45852) toki87 válasza MK VII (#45851) üzenetére


toki87
tag

Remélem nem lesz vele baj :S Elég öreg az alaplapom, nem akartam nagy befektetést. De köszi a segítséget, majd írok ha sikerült :)

(#45853) MK VII válasza toki87 (#45852) üzenetére


MK VII
veterán

Baj nem lesz vele :)

(#45854) fityesz9


fityesz9
tag

Helló! A legjobb napon kell, ha topic szakértőinek segtségét kérjem... :) Szóval a gép bekapcsolásnál elmegy win töltó képernyőig, utána kiírja, hogy nincs jel és a monitor kék lede visszavált narancssárgára, de látszólag a gép megy probléma nélkül. Mi lehet a baj? A monitort rádugtam netbookra azzal ment, meg köbe nnéha fehércsíkok is megjelennek rajta, de netbooknál ez a gond se áll fenn, szóvla így jutottam arra a konklúzióra, hogy vga probléma. 3 éves a gép, egy msi gtx460 van benne, műs jelét nem adta a problámának.
Azért lenne sürgős, mert nem elég, hogy ünnepek vannak, de államvizsga is közeledik. :D
Minden segtséget előre köszönök és boldog karácsonyt midnen fórumtársnak! :)
(elgépelésekért elnézést, a netbook öreg és lassú, úgy követi le, amit írok...)

Garrus, am I your dirty little secret?

(#45855) fbeni91 válasza fityesz9 (#45854) üzenetére


fbeni91
tag

Írtam. :R

(#45856) fityesz9 válasza fbeni91 (#45855) üzenetére


fityesz9
tag

Thx, én is. :R :R :R

Garrus, am I your dirty little secret?

(#45857) mighty eagle


mighty eagle
csendes tag

Hali mindenkinek!
Nem találtam jobb topikot, remélem jó helyre írok. Szóval van egy notebookom(ASUS N550) amiben a dedikált kártya egy nVidia GTX850M. Sok helyen olvasgattam az nVidia Shadowplay-ről és ki szeretttem volna próbálni. Na most a hardver elvileg bőven meg van, meg be is tudom kapcsolni ezt a funkciót, azonban amikor felvételre kerülne sor egyszerűen nem indul a rögzítés. Egyszerűen nem értem. :F
Akinek bármiféle ötlete van mitől lehet ez és megosztaná velem azt nagyon megköszönném. :)

(#45858) thebigK


thebigK
addikt

Hali. Jövő hónapban szeretném lecserélni a HD 6770et (picivel) erősebbre. Kérdés, mi az amit még szerintetek elbírna a táp? Chieftec Delta GPS-400W
Jelenleg egy Xeon E5450et hajt még, 4gb ddr2-vel és egy 160as vinyóval. Gigabyte p35-ds3l alaplap. Köszönöm :R

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#45859) cinkoxid válasza thebigK (#45858) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Újabb fajta 650-es nvidiát használtan egész jó pénzért vehetsz, én azt ajánlom.

(#45860) JC


JC
tag

Adott egy ACER Veriton 7600 GT (P4 2,6 GHz. MSI 6763 alaplap) gép. Kicsit felszeretném javítani, beleraktam egy Sapphire HD 3450 AGP 512M videokártyát. Az oprendszer windows XP SP3. A windows csak "Videovezérlő (VGA-komaptilis) -ként ismeri fel. A Sapphire oldaláról már letöltöttem több Catalyst verziót (12.3., 12.6., 14.4) de továbbra sem ismeri fel a Windows a videokártyát.Mi lehet a probléma? Hardveres? Szoftveres? A videokártya korábban gond nélkül működött egy másik gépben.Igaz ott win7 volt a gépen, a proci egy Barton 3200-as egy Gigabyte GA-7N400pro alaplapban.

[ Szerkesztve ]

(#45861) thebigK válasza cinkoxid (#45859) üzenetére


thebigK
addikt

:R
Még az r7 260x és a 750 ti pároson gondolkodom. Vélemény?

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#45862) hoho34


hoho34
tag

Sziasztok

Lenne egy ilyen videokártyám, de nem találok se drivert se leírást róla. Tudna valaki segyteni?

Köszönettel
Zsolt

(#45863) Apollo_21 válasza hoho34 (#45862) üzenetére


Apollo_21
addikt

Elég nehéz ihletet meríteni belőle..de sztem valamiféle Geforce 210 esetleg 220lehet..azok készültek gt218as kódnevű chip-el.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45864) hoho34 válasza Apollo_21 (#45863) üzenetére


hoho34
tag

Az auto detect az nvidia oldalon nem talál semmit. Mivel küldjek infót hogy segítsen.

(#45865) Apollo_21 válasza hoho34 (#45864) üzenetére


Apollo_21
addikt

OEM gép? mondjuk ez csak alátámasztja hogy pontosan melyik..mert ha OEM cucc és nemutolagos bolti vásárlás külön akkor gt210...ha utóbbi akkor 220...
Milyen Winhez? mert most kerestem ki nvidia oldalán drivers menüpont alatt..tehát van:D

[link]
Legújabb driver..pl jó hozzá. Win7 64bit..

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45866) hoho34 válasza Apollo_21 (#45865) üzenetére


hoho34
tag

Elsőnek köszönöm a segítséget. Ezt a drivert feltelepítettem, de csak 1024X768 ig engedi beállítani képet. Nekem ez a legnagyobb baj. Nem megy feljebb akármit csinálok. Amúgy ez egy kis piros kártya nem szabványos kimenete van. Egy átalakító van hozzá.

(#45867) cinkoxid válasza thebigK (#45861) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Eredetileg a 750 ti karit akartam javasolni az extrém alacsony fogyasztás és jó teljesítmény miatt, csak azt hittem olcsóbban keresel. 30 körül már fel szoktak tenni ide garisat, azzal jó ideig el leszel.

hoho34

valószínűleg csak a gyártó által kiadott driverrel fog megfelelően működni. Szükség lenne a gép nevére.

275.33-desktop-winxp-32bit-international-whql

Ezt a verziót még próbáld ki hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#45868) fbeni91 válasza thebigK (#45858) üzenetére


fbeni91
tag

250W Videó kártyá-ig el mehetsz nyugottan. :)

(#45869) fkagot


fkagot
újonc

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy újra raktam a számítógépemet és mikor a videokártya drivert felrakom a gép újraindítását kéri, miután újraindul a gép, a windows indítása képernyő után nem ad képet..Csökkentett módban rendszer-visszaállításával tudom újra elindítani normál üzemmódban a gépet.Mit tudnék vele csinálni?Mert a játékok kérik a driver frissítését.. A gépen win7 32bit fut. Alaplap: Asus P5K, Videokártya: Sapphire radeon hd 6570 1gb ddr3. :W

(#45870) nonsen5e válasza fbeni91 (#45847) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ejj, itt van a válaszolgatásra a fórum, most miért kell mindig titkolózni? :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45871) hoho34 válasza cinkoxid (#45867) üzenetére


hoho34
tag

Az a baj win7 van a gépen.

(#45872) cinkoxid válasza hoho34 (#45871) üzenetére


cinkoxid
senior tag

ugyanezt keresd meg win7-esben, vagy vistás változatban. Telepíteni se muszáj, csak az eszközkezelőben a vga driver frissítésénél tallózd be a driver mappáját, miután kicsomagoltad az nvidia telepítőt.

(#45873) fbeni91 válasza hoho34 (#45871) üzenetére


fbeni91
tag

ne mondj hülyeségeket.. pff.. :W

(#45874) fbeni91 válasza nonsen5e (#45870) üzenetére


fbeni91
tag

Nem szabad titkolózni? :P :P

(#45875) fbeni91 válasza fkagot (#45869) üzenetére


fbeni91
tag

cinkoxid Jol mondta! Vista drivereket tegyél fel! :) Úgy jónak kell lennie! :) :C

(#45876) fkagot válasza fbeni91 (#45875) üzenetére


fkagot
újonc

Vista videokártya drivert próbáljak feltenni?o.O

(#45877) nonsen5e válasza fkagot (#45876) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45878) fityesz9 válasza nonsen5e (#45870) üzenetére


fityesz9
tag

Igen, talán azért írt privit, mert rendes volt, de sajnos a sejtésem igazolta be, hogy a vgam halott,
vagy legalábbis nagyon közeli állapotban van. :)
Bár ha más fel tud támasztani egy msi gtx460at, ami nem akar működni annak hálás lennék. :D

Garrus, am I your dirty little secret?

(#45879) nonsen5e válasza fityesz9 (#45878) üzenetére


nonsen5e
addikt

Semmi probléma a privi írással, csak simán le lehet itt a topikban, kereshetően leírni. Hátha valakinek jövőre ugyanez a problémája lesz, és akkor rögtön megtalálhatja rá a megoldást, várnia sem kell a segítő válaszokra. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45880) fbeni91 válasza fkagot (#45876) üzenetére


fbeni91
tag

így van. :) :C

(#45881) thebigK


thebigK
addikt

@cinkoxid, fbeni91 - :R

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#45882) fkagot válasza fbeni91 (#45880) üzenetére


fkagot
újonc

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/product_index.aspx?pid=1171&lid=1#
Innen próbáltam letölteni drivert.Megpróbáltam vistásat is de azzal sem működött.Valami ötlet még?

(#45883) cinkoxid válasza fkagot (#45876) üzenetére


cinkoxid
senior tag

szerk: nem neked ment a válasz, nem láttam még a kérdésed

Előzőleg milyen driver volt fent, milyen oprendszer mellett?

[ Szerkesztve ]

(#45884) fkagot válasza cinkoxid (#45883) üzenetére


fkagot
újonc

Ez a videokártya most lett véve használtan mert az előző bekrepált..

[ Szerkesztve ]

(#45885) fkagot válasza cinkoxid (#45883) üzenetére


fkagot
újonc

A windows-os kártyaillesztővel tudom használni a gépet csak játékra nem, mert oda kéri hogy frissítsem a drivert.De egyébként minden más működik.

(#45886) cinkoxid válasza fkagot (#45885) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Mármint írtad, hogy újratelepítetted a géped. Tehát előtte milyen driver volt fent, milyen oprendszer mellett?

(#45887) fbeni91 válasza fkagot (#45885) üzenetére


fbeni91
tag

http://www.softwarepatch.com/drivers/amd-radeon-hd-6570-graphics---windows-7-32-bit.html

Hátha. :) de ha így sem akkor valszeg a kártyáddal lesz a baj! nem a driverr-el! Nekem is volt egyszer ilyen még régen. ott pl a kártya volt hibás! :/

(#45888) fkagot válasza fbeni91 (#45887) üzenetére


fkagot
újonc

Köszi.Megpróbálom!:)

(#45889) fbeni91 válasza fkagot (#45888) üzenetére


fbeni91
tag

:R szívesen. :)

(#45890) fkagot válasza fbeni91 (#45889) üzenetére


fkagot
újonc

Nem sikerült sajnos.. :( Csak azt nem értem, hogy más miért működik ha a videokártya a rossz.

(#45891) fbeni91 válasza fkagot (#45890) üzenetére


fbeni91
tag

Mert a vga hiba nem hat ki más eszközre álltalában! :(

Valószínűleg gpu probléma lesz. :/

(#45892) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Üdv mesterek!

HD5870-hez jó a 6970 ventilátora? Ref mind a kettő. Illetve a 6970 burkolatát rá tudom tenni az 5870-re? Ha jól láttam képek alapján egy darab csavarjuk nem egyezik az pedig a csatiknál van de azt megoldanám.

Előre is köcce!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Smoke some weed nigga!

(#45893) nonsen5e válasza Wiz Khalifa (#45892) üzenetére


nonsen5e
addikt

Én is csak képek alapján tudom mondani, de a tápcsatlakozók miatt maga a hűtés, burkolat nem fog rámenni a másikra, viszont a ventilátort gond nélkül cserélheted.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45894) cinkoxid válasza Wiz Khalifa (#45892) üzenetére


cinkoxid
senior tag

ha az ember találékony, rá fog menni :D

(#45895) Ferlito


Ferlito
tag

Sziasztok!

A hírek a DX 12-vel kapcsolatban teljesen elbizonytalanítottak. Szerintetek érdemes most beruházni videokártyára? Létezik olyan a piacon amely full támogatással bír majd a legújabb dx 12-höz? Ha igen melyiket érné meg?

Ronald Reagan

(#45896) P.Dude


P.Dude
őstag

Sziasztok!

A gtx 750-nél milyen probléma az, hogy egyes játékoknél, mint pl: tf2, killing floor, a lámpa pislákoló effekt eléggé bugosan pislákol.

Zoll

(#45897) nonsen5e válasza Ferlito (#45895) üzenetére


nonsen5e
addikt

[link]
Minden AMD GCN architektúrás kártya teljesen támogatni fogja, (TIER_3), Intel Gen7.5, Gen 8, és nVidia Fermi, Kepler, Maxwell pedig (TIER_1) szintet fog támogatni. De ettől függetlenül minden DX12 kompatibilis hardwaren futni fog az adott kód.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45898) Ferlito válasza nonsen5e (#45897) üzenetére


Ferlito
tag

Értem, vagyis nem teljesen... Az R9-es széria támogatni fogja? mondjuk r9 290x?

Ronald Reagan

(#45899) richie8


richie8
csendes tag

Halihó, Mindenkinek utólag is Boldog karácsonyt! :)

Már írtam ide Nektek egy idle-ben vagy böngészőben való GTX550Ti villódzós hibájáról, és most azt hiszem, révbe ért a hibafeltárásom. A kártya önmagában Gigabyte. Próbáltam frissíteni a bios-t, de a weboldalról leszedett updater nem is ismerte fel a kártyát. Ekkor tűnt fel, hogy a subvendor nem gigabyte, hanem asus...

Vagyis véleményem szerint valaki okostojás elflashelte a kártyát. Valahogy vissza tudnám rá rakni a Gigabyte-os bios-t?

nvupdater-el és nibitor-al próbáltam, de az órajelek részt üresen hagyja és így nem merem beírni a kártyába a bios-t. Auto updater pedig azért nem engedi, mert a kártyán a subvendor ID az asus, a bios-é amit rá akarok tenni az pedig gigabyte.

Jól jönne egy kis segítség, valószínű ez meg fogja oldani a problémát :)

Ui: Remélem érthető volt amit leírtam xD

Inner peace.

(#45900) Taifa Díaz válasza Ferlito (#45898) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Igen. GCN architektúrás.

richie8: emlékeim szerint az nvflash-nek van olyan kapcsolója, amivel kérdés nélkül rá lehet erőszakolni a vga BIOS-t, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.