Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) Apollo_21 válasza Comes (#45148) üzenetére


Apollo_21
addikt

Csinálhatsz új driver telepítést teljesen előről..bár én annyit fűznék csak ehhez hogy nekem FC4 és új COD alatt is van h jelentkezik...2külön kártyával és egyéb beállításokkal is csakúgy amikor ő gondolja:)
Tehát nemhiszem hogy vga hiba.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#45152) mzsolty


mzsolty
tag

Üdv.
Szerintetek az még elfogadható, ha a vga filmnézés közben 56 fokos játék alatt pedig felmegy egészen 85 fokra? MSI HD 6850 a kártya. Mitől lehetne ezt hűvösebben tartani?

(#45153) nonsen5e válasza mzsolty (#45152) üzenetére


nonsen5e
addikt

Egy nagyon kicsit lehetne hidegebb, gondolom VRM lehet már simán van 90+ is, mondjuk azok jobban is bírják a meleget.

Fontos kérdés, hogy MSI referencia, vagy custom kártya? Ventillátor fordulatszámot szabályozhatod, esetleg visszavenni az órajeleket és feszültséget (teljesítményveszteséggel jár) vagy a házba még ventilátort, jobban szellőző gépházra váltani.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45154) mzsolty válasza nonsen5e (#45153) üzenetére


mzsolty
tag

Szerintem referencia kártya. Semmi tuning nincs rajta. Ventillátor szabályzás automatára van állítva. Csak 3 venti jár a házhoz és több nem is tehető bele. Igaz most tervezek venni egy nagyobb házat.

(#45155) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ilyenek ezek a referenciahűtők.
A ventilátorok jó elhelyezése (ki és beáramlás) nagyon sokat tud számítani.
Automata mellett megpróbálhatnál egy hőmérséklet / fordulatszám szabályzó félautomata üzemmódot beállítani.
Említeném még az újrapasztázást, és van 3rd party hűtő is, Accelero Twin Turbo néven ami elvileg kompatibilis 6850-nel is, és sokkal jobban hűt. Csak kérdés az, hogy megéri-e arra a kártyára még annyit költeni? Szerintem nem.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45156) D4v3


D4v3
őstag

Hello!

Ma játék közben ki-kifagyott a gép, majd kicsit később már blue screen fogadott restart után is. Ati 4850 kártya van benne, a hőmérsékletek a gépben rendben vannak. Viszont az gondolom nem oké, hogy a gép vizsgálása közben találtam egy ilyet: [link]
Ez honnan hiányzik és mit lehet ellene tenni? Illetve hogy tudnék meg több infot a kék halál okáról? Csökkentett módban amúgy elindul.

(#45157) nonsen5e válasza D4v3 (#45156) üzenetére


nonsen5e
addikt

Semmi probléma nincs ezzel a bigyusszal. Ez az alaplapra rádugható alap csipogó (speaker pineket keress az alaplapon), ami BIOS szinten hibák esetén elcsipogja a hibakódot.
Ennek semmi köze nincs a kékhalálhoz.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45158) trancemusic válasza mzsolty (#45152) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nekem volt sapphire 6850,1000 mhz-re húzva csak furmark alatt ment fel 80c°-ig.
Feszkó is volt adva neki (1,18 volt talán...)
Szal egy újrapasztázással biztos javul a helyzet,ez így nagyon sok.

(#45159) mzsolty válasza trancemusic (#45158) üzenetére


mzsolty
tag

Ha magam pasztáznám újra mire kéne vigyáznom? Nagyon el lehet ezzel rontani a videókártyát?

(#45160) D4v3 válasza nonsen5e (#45157) üzenetére


D4v3
őstag

Ez egyrészt jó hír, másrészt annyira gyorsan restartol a kék halálkor, hogy esélytelen, hogy elolvassak bármit rajta. Mit tudnék tenni? :/ Sajnos nincs itthon másik vga, pedig azzal könnyű dolgom lenne gondolom..

(#45161) nonsen5e válasza D4v3 (#45160) üzenetére


nonsen5e
addikt

Indítsd el csökkentett módban, és az eseménynaplóban meg lehet találni a kékhalálok üzeneteit.
Aztán csökkentettben radírozd le a videokártyád driverét (unintstall + DDU), és próbáld elindítani simán a gépet.
Integrált videokártya nincs a gépedben?

D4V3: Kis pötty paszta a GPU közepére, előtte tisztítsd le alkohollal, vagy simán fülpiszkálóval, majd nyomd össze, esetleg kend el bankkártyával. Ne legyen túl sok. :)

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45162) speedydb23


speedydb23
senior tag

Egy kis segítség kellene:
Adatlapomon a konfigom.

Ma szereztem egy HD6750 1GB GDDR5 videokártyát.
Mielőtt betettem a gépbe letisztítottam az összes AMD drivert, aztán a Windows feltette az 1.3 WDDM drivert, ezzel kezdtem el tesztelni a kártyát és netezés alatt „A képernyőillesztő nem válaszolt, és utána helyreállt”. szöveget dobta fel az értesítési területen, de nem villant vagy feketedett el a képernyő, csak feljött az értesítés.

Aztán feltelepítettem a 14.9 drivert, ezzel meg olyat produkál, hogy a CCC-t megnyitva aztán kilépve ezt írja ki:

Mi lehet a baj, ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#45163) Nagylajos_1


Nagylajos_1
tag

Sziasztok!

SLI ben , és CF ben nagyon nem vagyok jártas... Nézegettem bench-eket, 290x cf és 780 sli között, a 290x cf elverte ezt az SLI-t, és olcsóbb is lenne, viszont én személy szerint ati kártyákkal,driverekkel már sokat szenvedtem... Tehát igazából a kérdésem annyi, hogy ti melyiket ajánljátok inkább, és miért? Miért jó az ati és miért az nvidia ebben a dologban. 4K-s felbontásban szeretne játszani a tag, akinek segítek, és van már neki a gépében egy asus 290 dc2oc, tehát valamivel jobb lenne ha csak az mellé kéne venni még egy ugyanolyat, de ha sok gond van a cf-el v a driveres részével, akkor hajlik az SLI felé, viszont sztem az már irreálisan drága....

Előre is köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=pbL6P_z9YyY

(#45164) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Adott egy konfig.

Gigabyte GA-B85N Phoenix
Intel Pentium Dual Core G3220
Arctic Freezer Xtreme rev2
1x8GB Kingstone DDR3
XFX HD5850 Black Edition
3x WD 3,5 HDD, 1x Hitachi 2,5 HDD
Cooler Master V700

Ehez a konfighoz keresek házat. És találtam egy házat ami tetszetős nekem. Nektek mi a véleményetek egy Thermaltake Core V21-ről? Nekem pont ideális méretileg, elférnék benne jól.

Ha a ház is okés lenne egy kérdésem. Hol tudnék venni a PCI-e foglalathoz riser-t vagy mit? Hogy a VGA-t a legutolsó felfogatási részbe tehessem. Jó messze a laptól. :)

Előre is köszi!

Smoke some weed nigga!

(#45165) D4v3 válasza nonsen5e (#45161) üzenetére


D4v3
őstag

Köszi!

A hőmérséklette tuti nincs gond, ilyen 40-50 fokokat mértem ma progival.
Sikerült leszedni csökkentett módban a drivert, viszont ahogy visszatér a windows (legalább haladunk :D) felteszi a default win 7es drivert, ami kér egy restartot és megint kezdődik előlről a dolog.. Illetve az előbb tök fehér kép fogadott a bekapcsolás után egyből..
Most csinálok egy újabb pucolást és csökkentett módban felteszem a legújabb drivert. Bár eddig az utolsó ehhez a kártyához kiadott drivert használtam és semmi gond nem volt vele soha..

(#45166) trancemusic válasza mzsolty (#45159) üzenetére


trancemusic
senior tag

Valszeg 4 csavar tartja a nyákon az egész hűtőt lamellástól burkolattal eggyütt.
Ha a lamellák nagyon porosak,fújasd ki a port kompresszorral,vagy sűrített levegővel.
Por hőszigetel,evvel nyersz kb. 5c°-ot.
Pasztázásnál arra ügyelj,hogy ne túl sok kerüljön rá.Ha fém bázisú,akkor erre különösen ügyelj!!!
A régi beszáradt pasztát puha ruhával el lehet távolítani.Sehol ne maradjon,főleg ha az is ezüst paszta volt,még zárlatot okoz!
Youtube-on találsz millió videót erről.
Nem olyan nagy ördöngősség. :)

(#45167) nonsen5e válasza D4v3 (#45165) üzenetére


nonsen5e
addikt

A default win7 driver alatt a "microsoft generic vga driver"-t vagy egy a windows által automatikusan leszedett AMD drivert értesz? Utóbbiak automatikus letöltését ki lehet kapcsolni valahol a control panel // system alatt.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45168) nonsen5e válasza Wiz Khalifa (#45164) üzenetére


nonsen5e
addikt

Annyira eszméletlenül nem fogyaszt az a kártya, hogy amiatt kéne messze tenni a processzortól, ami még annak töredékét sem eszi.
Beírod Google-be, hogy "PCIe x16 riser kábel" és jönnek a találatok, 10k alatt nem nagyon fogsz kapni, inkább több.
Amúgy a Freezer Xtreme hűtővel passzívan szeretnéd lehűteni? Mivel amellé a processzor mellé hatalmas overkill. :K

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45169) D4v3 válasza nonsen5e (#45167) üzenetére


D4v3
őstag

Felismeri, hogy HD 4800 series (MS Corporation WDDM 1.1), de amúgy amint felteszem a hivatalos, amd-től szedett driver-t egyből jön a kék halál megint :S Lehet nem úszom meg win reinstall nélkül az egészet..
Csak ilyenkor tudom használni a gépet, amikor csökkentettben leszedtem a drivert és újraindindul a gép, belép winbe és kérné a következő restart-ot a driver miatt :S

(#45170) trancemusic válasza D4v3 (#45165) üzenetére


trancemusic
senior tag

Próbáld ki indításkor f8-at nyomkodd mint a barom,mielőtt win logo megjelenne.
Vga mód engedélyezése-vel indítsd,talán akkor tudod telepíteni azt a drivert amit akarsz.
Win7-es topicba írj inkább,mert ezt a win funkciót le is lehet tiltani vhogy.
Ddu-val (display driver uninstaller) is meg lehet oldani,csak telon vok,nem emlékszem pontosan hogy,én is úgy csináltam. :)

(#45171) D4v3 válasza trancemusic (#45170) üzenetére


D4v3
őstag

Valami okból kifolyólag persze az F8-ra egyáltalán nem reagál a gép :) pedig az alaplap kézikönyvében is írják, hogy így kell. Elvileg futtatás -> cmd.exe alatt is el lehet indítani így a gépet, de persze az sem megy..
Nagyon úgy néz ki, hogy nem úszom meg a win installt :S

(#45172) trancemusic válasza D4v3 (#45171) üzenetére


trancemusic
senior tag

Nekem így van beállítva,így nem telepít a windows automatikusan drivert a vga-hoz.
Drivert eltávolítod,restart,"szabványos vga adapter" lesz telepítve ha megnézed eszközkezelőben.
Mehet fel amelyiket akartad. :K

(#45173) Wiz Khalifa válasza nonsen5e (#45168) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nem passzív lesz. :) És remélhetőleg max 2hó és jön a helyére az i5 4570.

Ezt néztem. Ez mennyire biztonságos a VGA számára? [link]

Azért akarom lejebb tenni amúgy mert a hőtő nem fér el a VGA miatt. Vagy fordítva.

Smoke some weed nigga!

(#45174) nonsen5e válasza Wiz Khalifa (#45173) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem-húzott Intel proci alá még akkor is hatalmas overkill, de mindegy - nem ez volt a kérdés. :K
Elvi akadálya nincsen, mivel csak egy szimpla dróthálózat 2 pont között, de az ilyen filléres kínai dolgoktól azért én tartok a minőséget illetően.
Másik kérdés, hogyha ezt bedugod a PCIe-be, majd lejjebb ebbe a kártyát, majd azt becsavarozod hátulra, akkor mi fogja megtartani magát a kártyát - mert az a 2 csavar a hátlaphoz biztosan nem? :U

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45175) Wiz Khalifa válasza nonsen5e (#45174) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Overkill alatt mit értesz? Hogy nagy hülyeség ekkora hűtő rá? :) Mert ha ezt érted akkor annyit tudok mondani hogy csak ez van itthon. Én meg a gyárit biztos nem rakom rá.

Na majd ha itt a lap akkor meglátom élőben mit tudok kihozni. Az is lehet hogy akkor a CPU hűtőt vízszintesbe rakom és úgy hogy a venti fentről szívja a levegőt. Mivel a háznak minden oldala szellőzőnyílásos. De akkor meg a VGA-ra nyomatja a hőt. Ha nem is sok a hő de akkor is. :)

Smoke some weed nigga!

(#45176) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali
Tuningoltam a videókártyám, minden jó stabil stb. De ha újraindítom a gépem, vagy bekapcsolom akkor megint alapon megy. És a tuning adatok elveszlenek. :F
Valakinek ötlet?

SC: Herczku_Death

(#45177) nonsen5e válasza Wiz Khalifa (#45175) üzenetére


nonsen5e
addikt

Jaa, ha már megvan akkor teljesen jó. :) Arra szerettem volna kilyukadni, hogy ha még vásárlás előtt állsz, akkor fölöslegesen nagy lenne.

afrojack1: A tuningprogramban pl. EVGA Precision X / MSI Afterburner állítsd be, hogy Start with Windows és Apply overclocking at system startup.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45178) Wiz Khalifa válasza nonsen5e (#45177) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az AMD-s gépről marad meg. :) Mert Csak lapot, procit, ramot és házat cserélek egyenlőre.

Kompakt vízhűtőkkel mi a helyzet? Mert azt szeretnék rá ha úgy van. Rajta gondolkodok.

Vagy ha végre megjelenne a Raijintek vizes hűtése akkor azt venném meg. :)

Smoke some weed nigga!

(#45179) persil


persil
nagyúr

Sziasztok!

Parom szuleinek a gepet szeretnem felujitani, viszont mivel fekvohazuk van, nem tudom, hogy ez mennyivel befolyasolna a vga meretet. Van ezzel valakinek tapasztalata?
Tehat leegyszerusitve a kerdest, az, hogy fekvo, vagy allo a haz szamit e valamit a vga mereteben, vagy fekvonel is pusztan a hosszarakell figyelni?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#45180) nonsen5e válasza persil (#45179) üzenetére


nonsen5e
addikt

Fekvő házak általában kevésbé mélyek, szóval a kártya szélességét is figyelni kell.
Erre gondolok, itt mindig megzavarodok, hogy most melyik a szélesség és melyik a mélység. :)

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#45181) varmi2 válasza persil (#45179) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az attól függ, hogy teljes magas, vagy félmagas kártyák mehetnek bele. Fényképezd le a hátulját, akkor meg tudjuk mondani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45182) persil válasza nonsen5e (#45180) üzenetére


persil
nagyúr

Ertem, most mar igy kepben vagyok, koszi mindkettotoknek! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#45183) haladó


haladó
tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy a pár napja vett GTX680-at, amire 4en licitáltak 57k-tól indulva. Most 50ért akarnák csak elvinni??

A milyen VGA-t vegyek topicban rákérdeztem hogy 57k-ért JÓ VÉTEL-e, sok gari is van még rajta és egy hozzáértőtől (semmi macskaköröm tényleg annak tűnik) igenlő választ kaptam.. Most meg kb 1 hét után 13k-t buknék rajta..

(#45184) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó topicot választottam.

A következő lenne a kérdésem.

Lenne egy ATI HD7700 videokártya.
3 db monitort szeretnék meghajtani róla.

(Az AMD catalyst contorlban találtam rá megoldást, AMD eyefinity néven, de hiába van 3 monitor csatlakoztatva a VGA kártyáho csak 2 monitort tud összefűzni.)

A monitorokat a következő képpen csatlakoztattam.

a monitor [HDMI-HDMI]
b monitor [Display-DVI]
c monitor [DVI-HDMI]

A válaszokat előre is köszönöm.
Remélem tudtok segíteni.

(#45185) D4v3 válasza D4v3 (#45169) üzenetére


D4v3
őstag

Nem volt meg a reinstall. Már konkrétan képet sem ad egyáltalán a kártya, 2 monitoron is megnéztem, de csak sötétség.. Este kapok egy pótkártyát, de esetleg addig van még valami, amit meg tudnék próbálni?

(#45186) varmi2 válasza sesomaru1989 (#45184) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az eyefinity akkor működik, ha a displayport átalakító az aktiv átalakító. Ha passzív, akkor az a gond. Az aktív átalakítók 8-10k körül indulnak. Csak ezekkel lehet aktiválni az eyefinity-t.
Más megoldás:
Shaphire márkának van FLEX verziós kártyái, ennél nincs szükség se displayportra, se displayport hdmi aktív átalakítóra.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45187) sesomaru1989 válasza varmi2 (#45186) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ.

Aktív Display port alatt értjük azt, hogy külön tápegység biztosítja az áramellátást?

(#45188) varmi2 válasza sesomaru1989 (#45187) üzenetére


varmi2
nagyúr

Íme egy pár aktív átalakító.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#45189) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

A GeForce updater folyamatosan jelzett hogy frissítsek, én ellenálltam eddig. Most elkövettem azt a hibát hogy rányomattam a frissítésre és a 337.88 helyett fel is raktam a 340.52-t.Viszont a rá következő indításnál már össze is omlott a kép,és azóta úgy is maradt, már az indításnál szokásosan látható fekete kép a fehér szövegekkel sem látszik. Tehát se safe mód, se más nem érhető el. Ez kb negyed órája történt, most már csak az okostelefon maradt. A frissítés szabályosan történt,előtte levő verzió teljes törlése. Mit tudok tenni, új VGA a 260 helyett???

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#45190) dunc válasza DrTechnoid (#45189) üzenetére


dunc
nagyúr

Ha van alaplapi integrált vga d akkor szedd ki a pci vga t, és indítsd el a gépet az alaplapival, majd távolítsd el a nvidia drivert ddu val, aztán vissza a vga, és hátha! Ha nincs alaplapi akkor win telepítővel , próbálj egy rendszer visszaállítást csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#45191) Jeollam válasza guftabi96 (#45100) üzenetére


Jeollam
aktív tag

szia. sajnos kártya hiba lesz, én is ezért hagytam ott anno a 260x-et. tapasztalat. gariba meglehet próbálni a beküldést, hátha alapon.

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#45192) niekone


niekone
csendes tag

Sziasztok! AGP port-ot hogy lehet tesztelni,hogy működik-e?

(#45193) B.Á.L.!.N.T válasza niekone (#45192) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Hát mondjuk bele teszel egy AGP-s vga-t ...

(#45194) niekone válasza B.Á.L.!.N.T (#45193) üzenetére


niekone
csendes tag

Kettővel próbálkoztam már. Egyik ami eddig is benne volt ami másik gépben működik és a másikat tesztre kaptam. Létezik más fajta megoldás a próbára?

(#45195) B.Á.L.!.N.T válasza niekone (#45194) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Szerintem nem.

(#45196) nagyzolee válasza Geresics (#45141) üzenetére


nagyzolee
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszod....
1155 a tokozása az Ivy-s G2020 procinak, ebbe gondolom csak ilyen i3,i5 mehet bele......az IGP-rész aggaszt csak mivel látom az Intel supportja elég gyenge.....mindig csak az előző szériára ad ki új drivereket.
Broadwell van most és már csak az Ivy-ra adott ki most, Sandy-ra nem....igazából nem értek hozzá mi ez a támogatottság dolog, ha nem ad ki hozzá akkor nem megy a net vagy a videók vagy mire jó ez a friss driver dolog?

(#45197) t72killer válasza nagyzolee (#45196) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A friss driver leginkább akkor kell nagyon, ha új oprendszerre térsz át - pl windows 10 alatt már nem biztos, hogy gond nélkül menni fognak ezek az IGP-k. Mindenesetre 2-3évig alap netezésre (fullHD youtube-ig) jók lesznek ezek, utána meg procicsere helyett inkább egy akkor aktuális alap grafkarit javasolnék majd bele.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45198) Vesgar


Vesgar
csendes tag

Hello!

Lenne egy problémám, remélem valaki tud segíteni.

Ma délelőtt óta windows boot után csak egy fekete képernyő fogadott. Próbáltam többféle javítást, system restoret és társait, de nem segített. Frissen telepített Windows 8.1 után a rendszer hajlandó volt elindulni, de a driverek telepítésénél megint előjött a fekete képernyő. Pontosabban az nvidia driver telepítése közben jött elő a se kép, se hang.

A videókártyám egy MSI GTX970, amit egy Cooler Master GX450-es táp hajt. Tudom, hogy nem ideális, de már lassan egy hónapja tökéletesen működött minden ebben a felállásban. Viszont sajnos másra nem tudok gondolni, mint hogy a táp már nem bírná el a kártyát és a rendszer így védené magát.

Bárminemű segítséget, ötletet szívesen vennék.

(#45199) dunc válasza Vesgar (#45198) üzenetére


dunc
nagyúr

Nincs véletlenül rákötve tv, mert akkor azon lesz a kép driver telepítés közbe arra vált! :D

(#45200) Vesgar válasza dunc (#45199) üzenetére


Vesgar
csendes tag

Egyetlen egy monitor van a kártyára kötve, semmi más. :)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.