Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44401) Nyuszo01 válasza Bjørgersson (#44400) üzenetére


Nyuszo01
tag

Ujrainditottam a gepet, ujraraktam a gpuz-t es mar bevan pipalva.... Csak nagyon megiedtem :B

(#44402) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok,paromnak egy gt210 1gb-os vga volt a gepeben. En beszereztem magamnak egy gtx760-at, es gondoltam berakom a parom gepebe az en regi vga-mat, ami egy gtx560ti. Parom gepe, a nappaliban van es azon szoktunk filmezni is, ossze van kotve hdmi kabellel a tv. Csak van egy kis gond... A gt210-nek a hatuljan kozepen volt a hdmi kimenet, a dsub es a dvi kozott. A 560ti-nek meg a szelen van, es emiatt nemtudom bedugni a hdmi kabelt a vga-ba mert a gephaznak egy resze pont rossz helyen van es nemfer oda a kabel. Ezert beraktam egy dvi-hdmi atalakitot, es ugy mar rendesen osszetudtam kotni a tv-vel. De azt vettuk eszre, hogy mintha nem lenne olyan eles a kep mint a gt210-es kartyan. Van egy film amit nemreg neztunk es bennunk van az emleke a Rio2 ;) :C Es szoval nem olyan eles, meg mintha a szinek nem lennenek olyan szepek. Az letezik hogy ez a dvi-hdmi atalakito miatt van? Es ez az atalakito kepes annyival gyengiteni a kepet, hogy igy eszre vesszuk?

(#44403) aram01 válasza Nyuszo01 (#44402) üzenetére


aram01
nagyúr

"nem olyan a képe" pontosan miben nyilvánul meg? meg azért a két kártyát ne vedd egy lapra

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44404) Nyuszo01 válasza aram01 (#44403) üzenetére


Nyuszo01
tag

Mintha, fakobbak lennenek a szinek, az élesség is gyengébbnek tűnik... De a tv-n nem valtozott semilyen szin beallitas

(#44405) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. egy R9 270-et:
-Kihajt-e egy Athlon II X4 750k 4.3Ghz-en?
-Elbír-e egy FSP 400 60APN 80+?

(#44406) Apollo_21 válasza Milo629 (#44405) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nagyjából rálehet mondani hogy igen. De erősebbet neméri meg belepróbálni.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44407) aram01 válasza Milo629 (#44405) üzenetére


aram01
nagyúr

határeset

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44408) Bjørgersson válasza Nyuszo01 (#44401) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A driver újratelepítésére gondoltam. :)

DVI és HDMI ugyanazt a digitális jelet használja, annyi különbséggel, hogy a HDMI-n kép mellett hang is megy, DVI-n pedig csak kép, úgyhogy egy átalakítótól nem lenne szabad rosszabb képminőséget kapni. Másik átalakítóval is próbáltad? Egy fotót tudnál egyébként csinálni a videokimenetekről, hogy miért nem fér be a HDMI kábel?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44409) Milo629 válasza Apollo_21 (#44406) üzenetére


Milo629
aktív tag

+@aram01: Amikor vettem a 750k-t, azt mondták, hogy max. egy 7850-et hajt ki, azt is 4Ghz felett, és a mostani szériából ahogy elnéztem nagyjából egy R9 270-nek felel meg (+20W, kicsit jobb teljesítmény), azzal tisztában voltam / vagyok, hogy nagyobbat felesleges lenne.

(#44410) Bjørgersson válasza Milo629 (#44409) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az R7 265 gyakorlatilag egy átnevezett, megemelt órajelű 7850.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44411) tagagaba53 válasza Bjørgersson (#44408) üzenetére


tagagaba53
tag

Hali !

Szóval, ha nálam a gép és a lapos HDMI kábellel van összekötve
szemre is szebb a képe. Akár filmnél, akár játéknál. De DVI a gépből
HDMI a laposba, úgy már nem olyan szép.

- Mielőtt megszólalsz, gondolkodj el azon, szebb-e az amit mondanál mint a csend amit megtörnél vele. -

(#44412) Apollo_21 válasza Milo629 (#44409) üzenetére


Apollo_21
addikt

Kb ottvan igen:D Teljesen jó választás:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#44413) Bjørgersson válasza tagagaba53 (#44411) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na ez érdekes. :) Megpróbálok keríteni valahonnan egy HDMI kábelt, aztán kipróbálom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44414) Milo629 válasza Bjørgersson (#44410) üzenetére


Milo629
aktív tag

Ez a "köztes" megoldás eszembe se jutott, gondolom erre nagyobb biztonsággal lehet mondani hogy kihajtja. :D

(#44415) Jeollam


Jeollam
aktív tag

sziasztok. érdeklődnék, hogy 1280x1024-es felbontásban mennyire kell vram? 2gb vram van a kártyámon, az elég ebben a felbontásban? mert nem éppen lowon akarok játszani, és azért kérdezem. köszi a választ

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#44416) Speed® válasza Jeollam (#44415) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban a felbontásban a 2GB jellemzően nem limitál. GPUból viszont nem árt valami értelmesebb, mert HD+nak számít lényegében. Szóval a vérpityu edísön GT610 és cimborái csoport felejtős, HD7770/GTX460 az alja, GTX750TIkig bezárólag.

(#44417) Lacuss20 válasza Apollo_21 (#44397) üzenetére


Lacuss20
senior tag

GIGABYTE GA-970A-DS3P-re lett végül módosítva. ;)

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#44418) Bjørgersson válasza Milo629 (#44414) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azért a milyen videokártyát topikban kérdezz rá, mennyire ajánlott az a széria, mert az R7 260X például nem az.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44419) Jeollam válasza Speed® (#44416) üzenetére


Jeollam
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors választ! Nyilván nem HD6450-el fog menni :) r7 250x 2gb a kiszemelt. :R

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#44420) Milo629 válasza Bjørgersson (#44418) üzenetére


Milo629
aktív tag

Rendben, köszi a figyelmeztetést. :R

(#44421) aram01 válasza Jeollam (#44419) üzenetére


aram01
nagyúr

nem bántásból, de ez sem valami bika kártya

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44422) Speed® válasza aram01 (#44421) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1280ra bőven megteszi..HD7770. Cimbim 1680ban BF3mazik vele X4-955el.

Jeollam
Azt mondjuk hozzátenném, ide felesleges 2GB VRAM. R7-265/GTX750TItől kezdve van értelme nagyjából. Szóval nyugodtan vehetsz 1GBost olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#44423) aram01 válasza Speed® (#44422) üzenetére


aram01
nagyúr

igazad van, az 1280 elkerülte a figyelmem :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44424) Nyuszo01 válasza Bjørgersson (#44408) üzenetére


Nyuszo01
tag

Szia, drivert nem raktam ujra... de megcsinalom. Foto is lesz 10perc, de egyebkent nekem dvi bol jon a hang is....

(#44425) Diablo-Santo válasza Bjørgersson (#44400) üzenetére


Diablo-Santo
csendes tag

Olyan programot ahol álíthatom a kártya memo,és órajelét is

Az igazi ellenségek (...) nem azok az ellenfelek, akik azért jönnek, hogy próbára tegyék a bátorságodat. Hanem a gyávák, akik azért jönnek, hogy próbára tegyék a gyengeségedet.

(#44426) Borisz76


Borisz76
veterán

Erre esetleg valaki tud válaszolni ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44427) Nyuszo01 válasza Bjørgersson (#44408) üzenetére


Nyuszo01
tag

Itt vannak a képek. Persze akkor sem fer oda ha leveszem az atalakitot, csak most nemvolt kedvem lecsavarozni... Mert ugyis latszodik mi a baj,,, kep1
kep2
kep3

Amugy nekem ezelott egy haf922-es hazban volt, es ott sem tudtam radugni... Az a hdmi nagyon rossz helyen van

[ Szerkesztve ]

(#44428) Bjørgersson válasza Nyuszo01 (#44427) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Gondolom pártized milliméteren múlik az egész... Érdekes, hogy ilyen tervezési hibákat "engednek meg" maguknak ilyen nagy cégek. :) Holnap megnézem én is, hogy odaférek-e a HDMI csatlakozóhoz. :D

A képminőségromlására egyébként nincs ötletem, hátha valaki mond valami okosat. :)

(#44425) Diablo-Santo: MSI Afterburner pl.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44429) Nyuszo01 válasza Bjørgersson (#44428) üzenetére


Nyuszo01
tag

Megneztem a gigabyte oldalan, neked 750ti-d van az adatlapod szerint. Szoval a lenyeg neked azert sok hely van a hdmi kimeneted es a kartya szele kozott. Itt jol latszodik az elso kepen nagyon a szelen van...:(
itt

(#44430) Bjørgersson válasza Nyuszo01 (#44429) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, tudom, ~egy hónapja adtam el az ilyen videokártyámat (nagyon szerettem), előtte pedig GTX460-am volt. Ugyanígy Gigabyte, Windforce hűtővel, a kimenetek is így voltak elrendezve, de annak tudtam használni a HDMI csatlakozóját. Igaz akkor még egy CM Elite 335 házban lakott a gép.

Most jut egyébként eszembe, hogy ezeken még miniHDMI van, "nem normál". Nem lehet, hogy ez a baj forrása?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44431) Nyuszo01 válasza Bjørgersson (#44430) üzenetére


Nyuszo01
tag

Kaptam hozza ilyen mini hdmi atalakitot, fekete szinu. De az sem fer oda a gephaztol..:D

(#44432) Bjørgersson válasza Nyuszo01 (#44431) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor nincs mit tenni, marad a gépházcsere. :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44433) Nyuszo01 válasza Bjørgersson (#44432) üzenetére


Nyuszo01
tag

Es szerinted, kipakolok mindent a gepbol, egy kis flex? :B :DDD Ez jutott eloszor is eszembe.....
Nah de tenyleg ezen az em nagyon segitene, ha cserelem. Mert nekem ez a kartya haf 922-es hazban volt. Es ott aztan van hely. Es ott sem tudtam radugni.

[ Szerkesztve ]

(#44434) Bjørgersson válasza Nyuszo01 (#44433) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Éppen meg lehet próbálni, bár én nagyon nem vagyok az efféle kókányolás híve. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#44435) Vakegérke válasza Bjørgersson (#44434) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kárt nem okoz vele, és mivel hátul van, nem is látszik. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44436) aram01 válasza Nyuszo01 (#44433) üzenetére


aram01
nagyúr

dekorpapírral nyomd, ne flexel

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44437) kispal87 válasza Nyuszo01 (#44433) üzenetére


kispal87
aktív tag

Én már vágtam ki fekvő házból egy darabot, hogy rendes (nem low profilos) videókártyát is bele tudjon tenni ismerősöm :)) :DD
Esetleg egy lemezvágó ollóval is nekiállhatsz..., vagy farghatsz a hdmi kábel dugójából is. :D

(#44438) balageeee


balageeee
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy használt fujitsu asztali pc-t. Ezt
A problémám az lenne, hogy bárhogy próbálom működésre bírni a dedikált vga-t, sehogy sem megy csak az integrált. Ha kártyára dugva indítom a gépet, nem ad jelet a monitorra. Ha integrálttal simán megy, de adia64 sem látja a dedikált vga-t.

- A gép BIOS-ban lehet olyat is választani, h nvidia driver a boot-nál, de ezzel csak tölt, nem csinál semmi (lehet h ezt kéne jól működtetni?)
- a driver geniussal sikerült elindítani egy csomag frissítés után,kapott jelet a monitor, de a windows írt egy újraindítást és utána megint csak az integrált ment. (aida akkor látta is a kártyát, restart után mág nem)

Szóval csak megy a kártya, de olyan mintha valahol be lenne állítva, hogy csak az integrált működjön. Szerintetek mit lehetne még kipróbálni?

Köszönöm a segítségetek

(#44439) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hali, Kártya kuka?

(#44440) aram01 válasza balageeee (#44438) üzenetére


aram01
nagyúr

ajánlanám hogy végy egy normális lapot, ha szükséges akkor használtan, mert ez egy hulladék már megbocsáts. Egy csomó későbbi problémát megelőzöl vele.

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44441) privatzulu


privatzulu
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni.
Windowst installáltunk egy gépen, a jelenség az, hogy friss windowsban nem tudunk felbontást állítani (Eddig lehetett) minden hibátlanul működik amíg nem rakjuk fel a catalystet, ahogy felmegy újraindul a gép win7 esetén az alapháttér betölt és nincs tovább, nem jelenik meg semmi. Win8 esetén addig jut h betölti a tálcát a háttér, de a tálca jobb oldala már tök üres ahol az órának kéne lennie a hangerőnek stb. Ha pl a sajátgépet megakarjuk nyitni akkor a tálcán megjelenik, hogy megvan nyitva de az ablakot már nem lehet látni mintha ott se lenne. Szinte biztos, hogy valami a videókártyával van, viszont érdekes, hogy az én gépembe átraktuk a kártyát ott meg megy rendesen. Ha az én régebbi kártyámat (Ati radeon HD4670) átrakjuk a gépbe akkor semmi baja.
A kártya ami ezt produkálja az egy Ati radeon HD 7770. Próbáltam régebbi catalystel hátha... de úgy sem. Remélem érthetően fogalmaztam. Van valami ötletetek?

(#44442) betegphiu válasza Milgram1 (#44439) üzenetére


betegphiu
senior tag

teljesen úgy néz ki.. :(

(#44443) Jeollam válasza aram01 (#44421) üzenetére


Jeollam
aktív tag

szia! eddig is volt HD7770-em, bf4,bf3,bc2 minden ment szuperül vele. persze akkor még i5 volt, de 1680x1050-ben multizni király volt vele. min fps olyan 60 körül volt, de mivel én inkább infantry-s vagyok, így 70 alatt sosem láttam :) persze nem ultrán, de hát multiban nem kell jó grafika..nekem legalábbis.

most akkor kisebb felbontásban jobb fps-ek kellenének hogy legyenek, igaz?

0 és 1 között végtelen mennyiségű szám van.

(#44444) aram01 válasza Jeollam (#44443) üzenetére


aram01
nagyúr

igen, fentebb én néztem be. Valamiért azt hittem hogy FHD-ban nyomod

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#44445) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

PC TV összekötésére milyen hdmi kell? Apa-apa kábelt néztem, de nem vagyok benne biztos, hogy az kell.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44446) Permet Elek válasza Speeedfire (#44445) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Igen, apa kell.

[ Szerkesztve ]

(#44447) Speeedfire válasza Permet Elek (#44446) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#44448) Milgram1 válasza betegphiu (#44442) üzenetére


Milgram1
aktív tag

:O

(#44449) olivera88


olivera88
veterán

Integrált alaplapot használok. Be lehet rakni mellé külön VGA-t? A Windowst újra kell telepiteni utána ha rakok be másik VGA-t?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44450) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Kollégák melyik az az alacsony(abb) fogyasztású PCI-os nV kártya, ami kb a HD4850 szintjén van? Jó lenne 80-100w alatt maradni :R

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.