Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) B.Á.L.!.N.T válasza Skalci (#44298) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Én egy darabig hajtottam vele a 670-est. Háát,édes kevés volt neki, szerintem max. egy gtx 660. És akkor is húznám a procit...

(#44302) Aron989


Aron989
csendes tag

Sziasztok! Van egy Hd 5450-es videokártyám, van rajta egy dvi, egy hdmi, egy crt kimenet . 2 db monitorom van 2db Dell u2713hm . Hiába akarom mind a két monitort használni egyikbe dvi másikba hdmi amelyikben van a hdmi nem reagál (nincs kép) hiába rakom az alaplapon található dvi vagy hdmi foglalatba azt a kábelt amelyik azé a monitoré ami nem jeleniti meg a képet sehogy sem jó. Az lenne a lényeg hogy nekem pokerre kéne mind a két monitor az eddig R9 290 volt 2 db dvi mind a kettőt rá kötöttem úgy jó volt. Nem szeretnék másik vgat, valaki tud valaki valami alternatívát, hogy mind a kettő monitoron legyen kép ? köszi!

(#44303) Permet Elek válasza Aron989 (#44302) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Ha jól értem egyszerre akarod használni az alaplapi és a rendes videókártyát? Az úgy nem fog menni.
Vagy ha én értem rosszul, és a mindkettő a videókártyára van dugva. Akkor terjeszd ki vagy oszd meg a képernyőt ha a gép látja. Akár catalystba, akár a képernyőfelbontásnál.

[ Szerkesztve ]

(#44304) Aron989 válasza Permet Elek (#44303) üzenetére


Aron989
csendes tag

Szia, nem ! A legnagyobb gondom ,hogy nem tudok 2 monitort kiterjeszteni, úgy hogy a vga kimeneten az egyik dvi, a másik a hdmi megy. Ha pedig az alaplapra kötöm a hdmit + a dvit akkor egyiken sincs kép. Magát a dvit kötöm csak a vga-ra akkor jó az egyik monitor. Nem tudom mi lehet..

(#44305) Permet Elek válasza Aron989 (#44304) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Bazd. Most nézem milyen monitoraid is vannak. Kevés nekik az a videókártya. Ha látja őket a gép, vedd le a felbontásuk. Full HD-ra, vagy még lejjebb. Hátha.

(#44306) Tomi229


Tomi229
tag

Sziasztok!
A problémám az hogy egy hete nem futnak rendesen a játékok a gépemen. Gyakoriak a hiányzó textúrák, akadások vagy visszhangzás olyan játékoknál melyek eddig tökéletesen futottak. Felraktam win 7, 8.1, 10-et és mindig ugyan ez a helyzet. Mi lehet a rossz? Videokártya?
(Nvidia geforce gtx 550 ti, amd phenom x4 3.2gh)

(#44307) aftercooler válasza Taifa Díaz (#44288) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Köszi!! :)

(#44308) nonsen5e válasza Tomi229 (#44306) üzenetére


nonsen5e
addikt

Mindig ugyanazt a drivert próbáltad a kártyához? Ha igen, melyiket? Esetleg meg lehetne próbálni más verziójút.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44309) Tomi229 válasza nonsen5e (#44308) üzenetére


Tomi229
tag

A két legutóbbit próbáltam. Az mondjuk igaz hogy elég sűrűn jön ki új.

(#44310) nonsen5e válasza Tomi229 (#44309) üzenetére


nonsen5e
addikt

Írtad, hogy egy hete nem futnak jól. Akkor szerezted be a kártyát, valami új alkatrészt a gépedbe, vagy egyszerűen csak reggel bekapcsoltad és pukk ilyen lett?
És melyik játékok és milyen gyakorisággal?
Rögtön előjönnek amint belépsz a játékba, vagy bizonyos idő után?

De neked legalább jönnek - nekem AMD oldalon jelenleg az a legnagyobb bajom, hogy nem... :(((

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44311) badcoy


badcoy
csendes tag

Tanácsra illetve érvekre lenne szükségem hogy melyik ill. milyen VGA-t vegyek.

Jelenleg Shappire 260X-em van.(Fx 8320,8Gb Ram társaságában)
Ezt fogom cserélni.

A kérdés MSI GTX 770 vagy MSI 280X vagy Shappire 285 OC.Esetleg jobb ötlet a felsoroltaknál.

COD,Wow és majd Evolve amivel játszok..

A válaszokat előre is köszi.
Üdv.

(#44312) nonsen5e válasza badcoy (#44311) üzenetére


nonsen5e
addikt

A három közül a 285 a leggyengébb. Wowról tudom, hogy nvidia kártyákon megy jobban, többiről passz. 770-ből csakis a 4gb-os verzió jöhet szóba, 2 az nevetségesen kevés egy olyan volumenű kártyánál.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44313) Tomi229


Tomi229
tag

A videokártyát 3 éve vettem, viszont egy hangkártyát mostanában vettem amit már ki is vettem a gépből emiatt. Alien Isolation és Operation Flaspoint-ot próbáltam ami ugye más grafikai szinten van de mégis ugyan az a helyzet.

(#44314) Tomi229


Tomi229
tag

És igen rögtön előjönnek, már a pályák betőltésénél látszik először a probléma.

(#44315) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok. létezik olyan,hogy egy alaplapban a vga a pci-e -1-es slotban egyik napról a másikra nem működik,csak a 2-esben ?
mert velem ez az érdekes eset történt. egy másik alaplapban pedig működik a kártya rendesen,ugyanazokkal a ramokkal,vinyókkal ,csak a proci más. ??

(#44316) Permet Elek válasza betegphiu (#44315) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Elő. De ez inkább alaplapi hiba, ha a a két slotból a másikba működik.

(#44317) degec


degec
senior tag

Szakik! Tisztelet !

BOCS alap lama kérdésért de egy 5870-es ATI-t a saját driverén belül található overdrive helyett, mivel lehet manipulálni?? elsősorban a ventilátor forgási sebességét szeretném állítani kézzel.. illetve csak azt..!!! ram gpu-hoz nem nyúlnék. van erre vaami kis okos util? Köszöntem ! :R

(#44318) nonsen5e válasza degec (#44317) üzenetére


nonsen5e
addikt

MSI Afterburner.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44319) betegphiu válasza Permet Elek (#44316) üzenetére


betegphiu
senior tag

vadi új alaplap,most lett gariztatva,pont emiatt...

(#44320) Permet Elek válasza betegphiu (#44319) üzenetére


Permet Elek
senior tag

És visszaadták ugyan azt az alaplapot? Nekem is volt egyszer rammal ilyen gondom. Csak abba a lapba nem ment egy idő után. Visszavittem gariztatni a lapot. Kifizetteték velem a bevizsgálási díjat is. Hogy jó. De a rammal nem ment. XD

(#44321) betegphiu válasza Permet Elek (#44320) üzenetére


betegphiu
senior tag

ki lett cserélve újra.ezt onnan tudom,hogy az egyes pci-e porton le volt törve a vga zárópöcök,ezen meg rajta van. továbbá nagyon új szaga van.
én már másra nem tudok gondolni. az alsó slotban megy a kártya,megy a gép,minden klappol.
sőt ez a kártya is megy másik lapban.

[ Szerkesztve ]

(#44322) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Egy mezei r5450-es (mondjuk egy ilyen: [link]) vga tud két monitor kezelni?

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44323) Permet Elek válasza Picturemaker (#44322) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Attól függ milyen monitorokat. Ha kicsit visszaolvasol Aron989 nek nem sikerült összehozni a két monitoros dolgot egy ilyen típusu vga-val.

betegphiu: Fogalmam sincs mi lehet, de mint írtam vannak érdekes jelenségek a pc világában. Én a természetes elhasználódás érvel lettem bevizsgálási díj kifizetésére ösztönözve a kedves aqvánál pedig látták, hogyx minden jó, csak együtt nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#44324) Picturemaker válasza Permet Elek (#44323) üzenetére


Picturemaker
őstag

Két egyforma monitorról lenne szó. Egy Intel proci igp-je tudja ezt a ficsőrt az alaplap különböző kimenetein keresztül? Mert ha igen, akkor nem kell bele a dvga.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44325) nonsen5e válasza Picturemaker (#44324) üzenetére


nonsen5e
addikt

Ha "új" processzor, tehát Sandy Bridge, Ivy Bridge, vagy Haswell akkor tudja.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#44326) Picturemaker válasza nonsen5e (#44325) üzenetére


Picturemaker
őstag

Haswell lenne. Utoljára két monitoros rendszer Matrox G550-nel csináltam. Azóta még kipróbálás szintjén sem kellett vele foglalkoznom. Akkor nem is nézek külön vga-t, marad az igp, mert "csak" olyne munkára kell ahol a vga erő nem szükséges.

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#44327) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Köszönöm mindenkinek, a tegnap esti segitséget, kivettem minden ramot, visszaraktam, és minden jó:)

(#44328) mystgun


mystgun
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítség kellene. Van egy AMD Phenom II 810(2,6GHz) X4 procim.
Az alábbi kártyák közül melyiket bírná még kihajtani:
Asus R9 270 2GB DDR5
Asus R7 265 2GB DDR5
Asus GTX750 2GB DDR5(128 bit miatt nem igazán választanám csak akkor ha a CPU nem lenne elég erős a másik kettőhöz)
Választ előre is köszönöm.

(#44329) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Az mit jelenthet, ha két és fél perc furmark után a gép megfagy? A fánk mozdulatlan, ctrl-alt-del sem csinál semmit. Nem kikapcsol, nem újraindul, megfagy. A GPU kb 70 fokig melegedett. Ez lehet VGA hiba?

4670-ről van szó, a 3dmark06 lefut faszán, fifa 14 is megy...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#44330) Permet Elek válasza RootRulez (#44329) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Lehet. Nem egy mai kártya. Akár a kora miatt egy újrapasztázásra is megérett. De inkább az lehet a baja, hogy DX11 et nem tud. Bár nem tudom mit ereszt rá a furmark teszt alatt, mert nem használom. De egy 3d mark 11 is megfektetné szerintem, ha egyáltalán elindulna.

Erre valaki esetleg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#44331) RootRulez válasza Permet Elek (#44330) üzenetére


RootRulez
félisten

Max Vantage futna le. :K

Másodjára már ment 3 percen túl...

═════════════════════════════════════════

(#44332) trancemusic válasza mystgun (#44328) üzenetére


trancemusic
senior tag

Sajnos egyiket sem..
:(
Hd6850-esem hasonló procival szenvedett...
I5 4670k mellett ehhez képest szárnyalt...
R7 265 kb olyan teljesítményű mint a hd6850-es...

[ Szerkesztve ]

(#44333) fagy53 válasza RootRulez (#44329) üzenetére


fagy53
nagyúr

A furmark a GPU dolgoztatja meg, de azt keményen....ha nincs húzva, akkor degradálódhatott az idők folyamán, mert a jelenség tipikusan az adott órajelhez tartozó feszültség alacsony volta.
Feszültség állítás híján az órajelből vegyél vissza kb 5%-ot próbaképpen és elképzelhető a siker!

[ Szerkesztve ]

(#44334) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!!

Hogy van ez az nvidia geforce experience?
Ugye elméletileg a legjobb beállításokat kéne alkalmaznia egy bizonyos játék futtatásához.
Nekem egy GTX650 oc 2GB -os vga-m van. Nem sok játékkal játszom, de néhány játék azért érdekel és azokkal szeretek játszani.
Egy konkrét példa: A Tera nevü játéknál a játékon belüli videobeállítási opciókat a legmagasabbra állítom 1920 x 1080 mellett és így 55-60 fps között fut a játék.
Megnyitom a geforce experience-t és ott ugye mutatja, hogy a játék még nincs optimalizálva és ha kattintok, hogy ok akkor optimalizáld akkor teljesen 0-ra vesz szinte mindent, hogy ez az optimális.

A többi játéknál is kb ezt csinálja.
Ennek így kéne működnie?

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#44335) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, lenne egy kerdesem. Masfel napja van egy gtx760as kartyam,gigabyte. Es mikor bekapcsolom a gepet a kartya hutoje szerintem max fordulaton megy. Es ahogy megjelenik a windows utana elhalkul es minden szuper csendben folytatodik. Ezt kitudom kapcsolni hogy boot kozben ne legyen hangos?

(#44336) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Gigabyte GA-K8NS (rev. 1.x) alaplapom, raktam bele egy AGP-s SAPPHIRE HD 3650 512MB DDR2-es VGA-t. Felraktam az ajánlott Catalyst 13.9-est, de még sem műxik.
Csak az AMD VISION Engine Control Center van fenn telepítés után
Ezt írja ki:
Megjelenítés:
Videokártya Szabvnyos VGA grafikus adapter (16 MB)
3D gyorsító ATI Radeon HD 3650 AGP (RV635)
Képernyő Általános PnP képernyő [NoDB]
[ Szabvnyos VGA grafikus adapter ]

Videokártya tulajdonságai:
Eszköz leírása Szabvnyos VGA grafikus adapter
Adapter leírás VGA
BIOS leírás 01.00
Lapka típusa ATI ATOMBIOS
DAC típusa 8 bit
Memória mérete 16 MB

Telepített illesztőprogramok:
vga 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
framebuf 6.1.7600.16385 (win7_rtm.090713-1255)
vga256
vga64k

PCI / AGP videó

Eszköz leírása Eszköz típusa
ATI Radeon HD 3650 AGP (RV635) Videokártya
ATI Radeon HD 3650 AGP (RV635) 3D gyorsító

GPU

[ AGP 8x: ATI Radeon HD 3650 AGP ]

Eredeti Win 7 64bit fut rajta, proci AMD Athlon 3700+, 2GB Ram, 550W-os minőségi táp(próba képpen volt benne egy 850W-os is, de azzal sem volt semmi változás), Samsung 19"-os monitor.

Szóval mi lehet a hiba?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#44337) davidsone


davidsone
addikt

Hali!
Ti melyik gtx 970et vennétek?
Teljesítmény/ár/csönd :DDD /melegedés
Egyszerűen nem tudok dönteni 8000 oldalt végéig néztem hol ez hol az,
leszűkítve: EVGA ACX; MSI GAMING; ASUS STRIX ((ASUS felé húz a szívem csak ő a leggyengébb ami kicsit zavar) v jobb ötlet?
:R

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44338) Permet Elek válasza davidsone (#44337) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Én a helyedben várnék. Jön a DX 12, meg sokminden más. DDR4 stb-stb. A 660TI-d en is elfut minden. Max nem az ultra beállításon. De ha van pénzed Asus. Leggyengébb XD

(#44339) davidsone válasza Permet Elek (#44338) üzenetére


davidsone
addikt

:R
Nem most tervezem csak ne akkor kelljen sz*rakodni :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44340) trancemusic válasza davidsone (#44337) üzenetére


trancemusic
senior tag

Én is várnék inkább!!!
Jön az R10 390X...
Erre az nvidia engedêlyezi a gtx900-akban letiltott cuda tömböket,itt van a GÉTÉIX 980TI... :) :D :DD
Csak viccelek,ha van rávalód ne várj,sztem az msi-t válaszd! :)

[ Szerkesztve ]

(#44341) davidsone válasza trancemusic (#44340) üzenetére


davidsone
addikt

kicsit várok :K persze ennyi erővel örökké csak várhatnék dobálják percről percre az új okosságokat hetente vehetnénk újakat ;] 100alá bemegy már veszem is :K
Miért az msi-t javaslod?

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44342) trancemusic válasza davidsone (#44341) üzenetére


trancemusic
senior tag

Havernak az van...
Ó,egy álom. :)
Csöndes,bődületes tuningpotenciállal.
Fesz piszkálás nélkül 25%-os tuning.
Nekem is kell legalább egy ilyeeeeen...

(#44343) asvald válasza fagy53 (#44333) üzenetére


asvald
senior tag

Én is erre a degradálódásra gondoltam ,de megelőztél .. Viszont pont most volt egy ilyen baja ismerősnek és + fesz kellet a hd 5770hez ,hogy lefussanak a teszt programok ,bár játék alatt neki se volt probléma

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#44344) schrank


schrank
tag

szevasztok
most le tudnám cserélni a 4770 512MB-os vga-mat, egy használt 6670 1GB DDR5-re.
a battlefield play 4 free-re van használva a gép és azért akarom lecserélni a VGA-t , mert a 4770-nel nem tudom elég FPS-sel futtatni high-on video beállítás, HD ready felbontás mellett.
Volt lehetőségem belepróbálni a 7 éves konfigomba (C2D 1.8 E4300, 4GB 800-as RAM)
és meglepődtem, hogy ezzel a VGA-val sem megy high-on .
Lehetséges, hogy annyira gyenge a proci, hogy nem tudja kiszolgálni a VGA-t ?
köszi

(#44345) Permet Elek válasza schrank (#44344) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Én nem csodálkoznék semmi. KB ugyan azt tudja a két kártya. Csak az egyik már DX11 es.

(#44346) CJ4567 válasza schrank (#44344) üzenetére


CJ4567
veterán

Ha a C2D E4300 helyére beraksz egy erősebbet, a 4770 simán fogja vinni Highon.

No Sana No Life

(#44347) trancemusic válasza schrank (#44344) üzenetére


trancemusic
senior tag

Igen,gyenge a proci...
Mai játékoknál 20 fps körülinél többre nem elég,bármilyen vga-t raksz a gépbe. :( (persze van amire elég)
Hasonló procival hd6850,gtx770-nel sem lett több fps. :(
Azt tanácsolom: használtan vedd meg a nagytesót,E8400!!!
Azzal még el lehet lavírozni a játékok világában. :)

[ Szerkesztve ]

(#44348) schrank válasza trancemusic (#44347) üzenetére


schrank
tag

és akkor maradhat a mostani procihűtő ?
illetve ha beleveszek egy ilyen 3GHz-es C2D-t a BF3 -mat el fogja vinni multiba a 6670-sel ?
itt már ugye nem igényelném a high-ot elég a low-is csak legyen FPS , köszi...

[ Szerkesztve ]

(#44349) trancemusic válasza schrank (#44348) üzenetére


trancemusic
senior tag

Youtube-on rengeteg video van,ahol láthatod ezt... :)
Igen,lesz elég fps...
Nagyon jól lehet tuningolni is,4ghz tuti.
Akkor már sztem nem elég a gyári hűtő.
Ha nem akarsz alaplap+memoria+ cpu venni,sztem jó lesz az a proci...
(Csak vêlemény,nem akarlak rábeszélni) :)
A mostanit próbáltad tuningolni?
Van bennük potenciál bőven...

(#44350) Gokardo


Gokardo
tag

hello mindenkinek.

Nem tudom hogy ezt ide kellene-e írnom vagy nem de szeretném a segítségeteket kérni.
Meg lett a gépem végre, de volt is már egy incidens vele tegnap játék közben és nem tudom miért (Cs.Go-nál)
Eddig egyszeri alkalom de jó volna tudni mi lehet az oka ( Driver vagy a VGA a rossz vagy talán más )

Videót is csináltam hogy meg tudjam kérdezni mi lehetett az oka:
https://www.dropbox.com/s/754lascktxdop3v/VID_20141029_220341.mp4?dl=0

Diver kép:

Minden válasznak nagyon örülök! köszönöm előre is a segítségeteket.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.