Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 23:23:26

LOGOUT.hu

Ebben a topicban tehetitek fel a videokártyákkal kapcsolatos azonnali, sürgős kérdéseiteket! Javasoljuk, hogy mielőtt kérdeztek töltsétek ki az adatlapotokon a konfigurációra vonatkozó részt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44951) Chaser válasza olivera88 (#44937) üzenetére


Chaser
titán

Apám az ilyenek miatt nem nyitok számtechboltot. Az emberi hülyeségnek mindig kiderül újra és újra hogy nincs határa...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44952) Komplikato válasza birno (#44942) üzenetére


Komplikato
veterán

Lehet kapni DVI-HDMI átalakítót, de szvsz szerencsésebb direkt eleve ilyen kábelt venni a felesleges plsuz hiba források elkerülése végett. Annyi, hogy a hangot külön kell kivezetned majd. Elméletileg elcsúszhat a hang ha nem szinkronban van a HDMI-re küldve, de én még senkitől sem hallottam ilyesmire panaszt.
Létezik olyan DVI-HDMI kábel, aminek a DVI felőli végén be lehet kötni a hangkártya digitális kimenetét is, ilyenkor egy kábelen megy a kép és hang, az elméleti csúszás viszont ekkor is lehetséges. Ez a fajta kábel sajnos ritka idehaza és ezért elég drága a sima átalakító kábelhez képest.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44953) haladó


haladó
tag

Sziasztok!

a megfelelő topicban már kérdeztem, de azért ez a topic jobban pörög ugyhogy itt is megkérdezem:

"gtx680 PH-s tesztben olvstam hogy hiányolták az eco módot. Feltételezem hogy ez egy szoftver függő dolog, de igazából nemtudom. Mostani friss driverrel van automatikus eco módba váltás pl netezésnél, vagy mivel a 680-nál ilyen nem volt, így már nem is lehet/lesz?"

Kiegészíteném a kérdést azzal, hogy van e bármilyen takarékos üzemmódja ennek a kártyának? (ASUS GTX 680 DirectCU II OC)

------------------------------------------------------------------------

Még azt szeretném tudni, hogy a gyári cd használata nélkül (nem tervezek cd/dvd olvasót a gépbe) a gyártó oldaláról (asus gtx680-ról van szó) maradéktalanul telepíteni tudok minden szükséges szoftvert a vga-hoz (lehet buta kérdés, mert ugyis frissiteni kell, de kitudja..)?

Itt kaptam választ hogy honnan tudom letölteni a driver, de ez nekem nem egyértelmű válasz a kérdésemre. A gyári cd-n csak a driver van, vagy van egyéb a vga-hoz tartozó progi is? Mivel a frissen letölthető driver 300+ mega lehet hogy ez egyenlő a gyári cd tartalmával csak friss verzióban(?).

[ Szerkesztve ]

(#44954) Dryman válasza olivera88 (#44939) üzenetére


Dryman
aktív tag

A foteles malőr nem árthatott a kártyának nyugi...csak a támláról csúszott bele a fotelbe ugye? a fotelról is csinálnál egy képet? :)

(#44955) Geresics válasza haladó (#44953) üzenetére


Geresics
addikt

A takarékos módra sajnos nem tudok válaszolni (reméljük más megteszi), de a CD-n levő drivert alapból felejtsd el! :K
A CD-n lévő driver legjobb esetben is egyidős a kártyával, de általában még régebbi, így az a driver jellemzően nem küszöböl ki a gyártás óta felismert hibákat, stb. A lényeg, hogy mindig az elérhető legfrissebb stabil drivert telepítsd, és akkor nagy baj nem érhet. ;)
A CD-n még van egy csomó más felesleges program, amik csak lassítják a rendszert, és az esetek 90%-ában csak parasztvakításnak valók. Persze van kivétel, de azok nélkül is lehet nyugodtan élni! :B
Válaszolva tehát semmi hátrányod nem származik abból, ha nem lesz optikai meghajtó a gépedben! :)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44956) mufi válasza olivera88 (#44923) üzenetére


mufi
senior tag

NE haragudj normalis esetben nem cikizek senkit de ez szerintem qrvara gaz :DDD
Mindenesetre, made my day. :DDD Szoktam ilyenkor neha hisztizni de ezen most csak vigyorgok, lesz mit mutogatni a kollegaknak :DD

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#44957) olivera88 válasza betegphiu (#44941) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. most frissítem a drivert mert mikor írtál már fel volt telepítve a CD ről.

mufi Volt egy olyan érzésem tegnap h ezt alaplaphoz is kellene csatlakoztatni mikor láttam h nem működik illetve milyen csúnyán log lefelé. Már egy hete vártam ezt VGA, teljesen elvoltam szállva. :DD Nem is csoda h nem figyeltem..

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44958) masterchief9 válasza olivera88 (#44923) üzenetére


masterchief9
csendes tag

Hát lehet nem kap áramot :D

(#44959) kiszi07 válasza olivera88 (#44939) üzenetére


kiszi07
senior tag

XD, mivel települt, ezért nem. De legközelebb előbb kérdezz utánna cselekedj! De Köszi fel dobtad a napunkat :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#44960) Vakegérke válasza olivera88 (#44957) üzenetére


Vakegérke
veterán

Immáron teljes a boldogságod. Használd egészséggel a gépedet. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44961) olivera88 válasza olivera88 (#44957) üzenetére


olivera88
veterán

Nem sikerült frissíteni a régi drivert. :W [link] Esetleg törölni kellett volna az előző verziót?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44962) Vakegérke válasza olivera88 (#44961) üzenetére


Vakegérke
veterán

Indítsd el a telepítőt, és egyedi, tiszta telepítést válassz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44963) t72killer válasza Duran (#44945) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Milyen kari? 280x? Annál írtak ilyenekről. Legújabb catalyst van fenn? Ha igen, megpróbálnám gariztatni a kártyát, mert ez hardveres hibának (VRAM v GPU) tűnik.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44964) zs-mate


zs-mate
tag

Sziasztok,

Összeállítgattam magamnak az alábbi konfigot, de még minden alapbeállításon van. Nem szeretnék átesni a ló túloldalára, de tudnátok segíteni abban hogy-mit állítskj biosban egy alap tuninghoz, semmi őrültség :))

M5A97 R2.0
FX-6200
2x4gb kingston 1600mhz cl9
HD 7770 1gb oc

corsair vs 450

hűtés: északi déli hídon 1-1 3cm, elöl hátul 12-12cm, oldalában 3x9cm, proci hűtő asus silent knight II+zalman ventiszabályzó

A hűtéssel úgy érzem nem lesz gond, ha segítenétek a tuningban nagyon megköszönném :R

(#44965) olivera88 válasza Vakegérke (#44962) üzenetére


olivera88
veterán

Köszi. Megpróbálom. Remélem igy már jó lesz.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44966) haladó válasza Geresics (#44955) üzenetére


haladó
tag

Köszi! :R

zs-mate
Neked ez a topic kell:
milyen asztali gépet vegyek

(#44967) olivera88 válasza olivera88 (#44965) üzenetére


olivera88
veterán

Sikerült. :C

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#44968) Moyko


Moyko
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következő problémára:
adott 3 db 4K-s TV (6480x3840) amiket állítva használnánk egymás mellett. - nem játékra.
(tv-ken csak hdmi van)

Van-e olyan kártya ami ezt magában elviszi?

Illetve mi a legolcsóbb megoldás a Pc-s fronton. 2 vagy 3-Way SLI vagy bármi? (gondolok itt 2 vagy 3 db egyszerűbb VGA-ra).

Nagyon köszönöm !

There is only one Boss!

(#44969) Borisz76 válasza Moyko (#44968) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudástár : Többmonitoros rendszerek.

A hardver tekintetében Radeon HD 5000, 6000 és 7000 szériás megoldásra van szükség, ám ezen belül nagy a szórás, hogy mely termék hány kijelzőt támogat. Három minimum garantált, de az új generációs megoldások jellemzően hattal is megbirkóznak. A technológia megkötése, hogy három monitor mellett egy, míg hat monitorral kettő kijelzőt DisplayPort kimenetre kell kötni, vagy ha ez nem lehetséges, akkor aktív átalakítót kell vásárolni, és azzal kell csatlakoztatni a DisplayPort bemenettel nem rendelkező megjelenítőt.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44970) t72killer válasza Moyko (#44968) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy mi fut rajta? Ha akármilyen 2006 utáni játék, akkor Quad-SLI/CF, ha csak desktop, akkor bármelyik kari megteszi, amin van 3db displayport. Nekem pl egy ilyenem van, elvileg vinnie kéne akár 4db 4k-s monitort is.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44971) Gézengúz válasza t72killer (#44970) üzenetére


Gézengúz
addikt

"amiket állítva használnánk egymás mellett. - nem játékra"

(#44972) Vakegérke válasza olivera88 (#44967) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megy ez neked. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#44973) Moyko válasza t72killer (#44970) üzenetére


Moyko
csendes tag

Köszönöm!

De 970 kártyánál Digital max resolution 4096 X 2160 - az nekem gyanus.

"És semmilyen játék nem futna rajta. Desktop felhasználás. (kép esetleg video - a TV mivoltából)"
Eyefinity nekem is ismerős volt. De a DVI az nem elég a 4K-ra, nem?
a kártyákon meg 1 DB display port van.

így működne?
ezek szerint

VGA1 +DP +átaliktó HDMI - TV 1
+DP +átaliktó HDMI - TV 2

VGA2 +DP +átaliktó HDMI - TV 3

There is only one Boss!

(#44974) t72killer válasza Moyko (#44973) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"De 970 kártyánál Digital max resolution 4096 X 2160 - az nekem gyanus."

Képernyőnként értendő:R.

" a DVI az nem elég a 4K-ra, nem?" - nem bizony, oda Displayport vagy HDMI 2.0 kell. Gondolom a TV-ken HDMI 2.0 van (azaz 60Hz-esek), akkor oda kell figyelni, hogy a konverter ezt is tudja.

Ahogy leírod, úgy is működik, bár SzVSz 1db karival is megoldható, amin van elég DP.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44975) Borisz76 válasza Moyko (#44973) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudástár :

"A technológia megkötése, hogy három monitor mellett egy kijelzőt DisplayPort kimenetre kell kötni, vagy ha ez nem lehetséges, akkor aktív átalakítót kell vásárolni, és azzal kell csatlakoztatni a DisplayPort bemenettel nem rendelkező megjelenítőt."

Keress az online üzletek kínálatában olyan AMD-s kártyát amin minimum 1 db DP kimenet van.
Elviekben az 5000-es széria már támogatja az AMD Eyefinity-t.
És a megkötésed is az volt , hogy olcsó legyen....

Bár szerintem abban a kategóriában nem találsz olyat....

Sapphire Radeon HD7850 Dual-X OC 2GB PCIe (11200-24-20G)

Ez viszont jó lehet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#44976) Moyko válasza t72killer (#44974) üzenetére


Moyko
csendes tag

Uh, elnézést, ezt elfelejtettem. A legjobb ha veszek egy 970-est. 100K és le van tudva.

There is only one Boss!

(#44977) t72killer válasza Moyko (#44976) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ja, nem mind1, hogy melyiket, fontos, h legyen rajta elég port:) (Az Asus strix-en asszem csak 1db DP van) - illetve férjen be a házba, mert a giga karik elég hosszúak.

És még ott marad a DP->HDMI átalakítók, elvileg egy jobbféle 1.4-es is megteszi (30Hz-ig), sajnos DP->HDMI 2.0-ás átalakítót nem láttam még. (1db-ot megspórolhatsz, mert 1db HDMI 2-es kimenete van minden 970-nek).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44978) Moyko válasza t72killer (#44977) üzenetére


Moyko
csendes tag

Nagyon köszönöm a válaszokat srácok !

Csak high-end kártyák vannak hdmi 2.0 -val? (később elterjedhet ez is? vagy kell a kraft a 4K60Hz-nek)?

There is only one Boss!

(#44979) t72killer válasza Moyko (#44978) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egyelőre csak a 970/980, de a jövőévi eresztés jó eséllyel egész fronton HDMI 2 lesz. Alap megjelenítéshez (=nem játékok, 1db monitor/TV) még egy újabb IGP-nek is elégnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44980) Moyko válasza t72killer (#44979) üzenetére


Moyko
csendes tag

Egyszóval a termék beelőzte a átlag technológiát a piacon
Az hogy kábel és átalakítok még nincsenek egyértelművé teszi hogy jelen pillanatban egyértelműen és egyszerűen nem tudom megoldani, 3 db hdmi 2.0-ás 970-es azért drága dolog :D

ha jól értem Display Port - HDMI átalakítással ill lesznek bajok.
ez esetben venne az ember

3 db ilyet: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4985#sp

plusz

3 db ilyet : http://store.apple.com/hu/product/HFQL2VC/A/moshi-mini-displayport-%E2%80%93-hdmi-adapter-4k

és jóidő. :C

There is only one Boss!

(#44981) t72killer válasza Moyko (#44980) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

2db a linkelt grafikusokból elég, uis 2db mini DP port van rajtuk. A Moshi adapter az egyetlen, amit láttam a témában, de tesztet még nem láttam róla, h a valóságban is tudja-e a minőségi 4k@60Hz adatszállítást. Bár az almás cuccok általában tudják azt, amit ráírnak.

Igen, nagyon összeszedetlen még a 4k megjelenítés, az átalakítók elvileg jönnek, de ha nem sürgős a projekt, még 1 kicsit várnék vele (vagy átmenetileg megoldanám 2db DP->HDMI 1.4-es adapterrel + 1 natív HDMI 2.0-ás kapcsolattal, végülis nem annyira drágák ezek a (nem apple) átalakítók)

Milyen TV-k lesznek a gépre akasztva?

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44982) birno válasza Komplikato (#44952) üzenetére


birno
addikt

Kosz, de a gond pont, az, hogy nincs tobb DVI kimenetem, lehet felreethetoen fogalmaztam, mert azt akarom, hogy mindharom ra legyen kotve egyszerre.
Csak nem tudom hogyan plusz videokartya nelkul.

(#44983) shootme2 válasza birno (#44982) üzenetére


shootme2
aktív tag

A GTS 250 egyszerre maximum 2 megjelenítőt tud használni tehát ha lenne elég csatlakozó akkor sem működne. Esetleg DVI elosztóval lehetne megoldani de akkor 2 monitoron ugyanaz lenne egyszerre.

(#44984) birno válasza shootme2 (#44983) üzenetére


birno
addikt

Akkor majd meg kitalalom mi legyen, koszi.

(#44985) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy laptopra letöltöttem az aktuális CCC drivert, win 7 (home premium) alá, ledobta 640x480-ra a felbontást, majd jött az újraindítós kérdés, naná, hogy ok. Aztán azóta nincs kép.
Kirántottam a tápkábelét, bedug, újra inít normál módban. Így már addig látni, amíg a win betölt, de onnan netovább. Csökkentett módban meg nem lehet eltávolítani.

Hogy javítsam meg?

(#44986) t72killer válasza sanyek2 (#44985) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eléggé windows reinstall-szagú a dolog:(. A ccc uninstallerje nem műkszik csökkentett módban? Esetleg csökkentett módban rendszervisszaállítás? Nekem ez egyszer megspórolt egy újratelepítést.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44987) sanyek2 válasza t72killer (#44986) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajna nem műkszik a ccc uninstallja sem. :(

És ha először eszközkezelőben ha eltávolítom? Csökkentett módban engedi?
Vagy halottnak a csók?

[ Szerkesztve ]

(#44988) t72killer válasza sanyek2 (#44987) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"halottnak a csók?" - kb. Én kimenteném a kimentendőket a rendszerből (csökkentett módban, ha oda még bejutsz, vagy ubuntu liveCD/USB-vel) és újrahúznám.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44989) sanyek2 válasza t72killer (#44988) üzenetére


sanyek2
senior tag

Pics... :( :O

(#44990) Chaser válasza sanyek2 (#44989) üzenetére


Chaser
titán

Rendszer visszaállítás korábbi pontra?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44991) sanyek2 válasza Chaser (#44990) üzenetére


sanyek2
senior tag

Még keresem.. Szlovák nyelvű a rendszer. :)
Viszont valószínű, hogy újra teszem, mert:
-Home premium,
-a vírusírtó sem tetszik a rendszernek
-4 éves már a rendszer,
-ha a WHQL driver nem funkcionál, akkor ott nagy a gond.

Csak akartam időt spórolni.. :/

(#44992) Geresics válasza sanyek2 (#44991) üzenetére


Geresics
addikt

ezek alapján még szívességet is tesz neked ez a hiba! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#44993) Nemmegy


Nemmegy
csendes tag

Ha van egy hibás kártyám, akkor a 3D mark megmutatja? Ugy ertem azonos feltételek mellett futtatok tesztet, mint ahogy egy megjeleneskori teszten csinálják és más, gyengébb az eredmény, betudható annak hogy vhol vmiben hibas a kártya?

(#44994) trancemusic válasza Nemmegy (#44993) üzenetére


trancemusic
senior tag

Furmark-ot bróbáld.
Jobban izzasztja a kártyát.
3dmark van hogy a pontszámot nagyban befolyásolja a cpu.
Közel egyforma teljesíményű pc-vel igen,összemérheted az eredményt.

(#44995) keehl-m


keehl-m
tag

Olyan problémám van, hogy a videókari, bekapcsolás után, azt írja ki, hogy nem támogat, végül aztán bejön a windows, de az elején valamiért "nem támogat"-ot ír ki.

Telepítésnél át kellet raknom egy régi crt monitort (amúgy valami TFT monitor van és azzal ezt csinálja) hogy telepíteni tudjam egyáltalán. viszont ezzel TFT monitorral és az előző videókarival nem volt ilyen gond.

Utána (telepítés): még egy ideig akkor is nem támogat-ot ír ki, mikor már be kéne jönnie a windowsnak, végül nagy nehezen, nem tudom valójában miért, de a windowsnál már bejött kép, de továbbra is így kapcsol be hogy az elején a DOS(?)-os részt nem mutatja, azt írja ki, hogy nem támogat.

a videókari gt240

az előző videókarijaim amivel működött a dolog 8600GTS, 8600GT, x1600xt

ez mi lehet?

(#44996) keehl-m


keehl-m
tag

A videókari azt írja ki helyett: a monitoron ez jelenik meg.

(#44997) scope2007


scope2007
addikt

üdv

most figyeltem fel rá.. mit takar ez az nvidianál?

GeForce Game Ready Driver?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#44998) haladó válasza haladó (#44953) üzenetére


haladó
tag

Senki nem tudja???

"gtx680 PH-s tesztben olvstam hogy hiányolták az eco módot. Feltételezem hogy ez egy szoftver függő dolog, de igazából nemtudom. Mostani friss driverrel van automatikus eco módba váltás pl netezésnél, vagy mivel a 680-nál ilyen nem volt, így már nem is lehet/lesz?"

Kiegészíteném a kérdést azzal, hogy van e bármilyen takarékos üzemmódja ennek a kártyának? (ASUS GTX 680 DirectCU II OC)

(#44999) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Üdv, olyan kérdésem lenne , hogy a következő proci kihatja-e a következőket ( AMD Phenom II X3 710 2.6GHz AM3 Processzor).

- Radeon 260x
- Gf 750

THY :R :R :R :R

(#45000) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Ha most veszek új videokártyát a gépbe ami eddig intel HD-val ment, érdemes a windowst újrarakni, vagy nem kell?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Azonnali VGA-s kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.