Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135101) Bibby


Bibby
addikt

Köszönöm a lemezkezelő nem jutott eszembe, valóban csak az intéző nem látta.
Viszont most meg az a bajom hogy letöröltem minden partíciót, de egy kb 500 megás darabot nem akar a többihez hozzávenni, hanem csak külön meghajtóként engedi. :F

Ελευθερια η θανατος

(#135102) King Unique válasza Bibby (#135101) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor mondjuk nem ártott volna screenshot mutatni a lemezkezelőről, hogy látszódjon pontosan mi a helyzet.
A Windowsok beépített lemezkezelőjével partíciót kiterjeszteni csak akkor lehet, ha a hozzáadni kívánt másik törölve van (nem lefoglalt terület) és közvetlenül a kiterjeszteni kívánt partíció után illetve mellett helyezkedik el. Ellenkező esetben viszont nem, vagy max. 3rd party particionáló programmal (példa). Vagy az alább ismertetett és az előző válaszban amúgy már említett módszerrel, meg ha nincsen semmilyen fontos adat a pendrive-on és nem gond a teljes törlése majd újraparticionálása.
Az előző válaszban már linkelve lett a parancssoros (vagy így) módszer a pendrive törléséhez + újraparticionálásához + újraformázásához. Vagy ha az egyszerűbb számodra, akkor a már linkelt példában említett Rufus is megoldja, aminél ilyenkor a legördülő menüben a nem bootolható opciót célszerű beállítani, stb.

[ Szerkesztve ]

(#135103) sisi22 válasza mezis (#135095) üzenetére


sisi22
tag

A "dupla biztonsag" erdekeben "francia kockas"-ban, ugye, hogy a nyelvi forditas egy ujabb extra vedelmet adjon? ;]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#135104) sisi22 válasza sisi22 (#135048) üzenetére


sisi22
tag

Csinaltam par kepernyokepet peldakent, lathato, hogy elindul pl. 6 Mbps-rol, majd egy ido utan beall minden szalnal a max. 32 kbps-re:


A letolteseknel pedig nemelyiknel tenylegesen sokszorosat tolti le az elore jelzettnek:

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#135105) w.miki


w.miki
veterán

WinMate M101BT tabletbe milyen töltő passzol?
Pontosabban... milyen méretű töltőfej?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135106) Exodius


Exodius
őstag

Üdv mindenkinek!

Tegnap beszereltem egy új HDD-t és azóta leválasztható meghajtóként érzékeli a Windows, mintha egy pendrive lenne.
Ezt hol tudom kikapcsolni? :U

(#135107) King Unique válasza Exodius (#135106) üzenetére


King Unique
titán

Elsődlegesen értelemszerűen a BIOS-ban pl. a SATA Configuration —► Hot Plug menüben, + akár magában a Windowsban is beállítható, + van hogy akár a megfelelő driver telepítése is megoldhatja.

[ Szerkesztve ]

(#135108) Adirotor


Adirotor
tag

Sziasztok!
Kérdésem az lenne, hogy ezeket összepakolhatom egy géppé?
Egyik oldalról van egy
- Gigabyte GA-Z77M-D3H LGA1155 alaplap
- GIGABYTE Radeon R9 290 WindForce3 4GB GDDR5
- Corsair VENGEANCE LP 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz CML16GX3M2A1600C10B
- i7 gen3 (már rajta van a lapon)
- Arctic alpine 12LP
Másik oldalról
- Cooler master elite 335
- Cooler Master eXtreme Power Plus 400W (RS-400-PCAP-A3)
- Cooler Master A12025-12CB-3BN-F1
- Hitachi 320GB 16MB HDS721032CLA362
- dvd writer model sh-s223
Előre is köszönöm :)

(#135109) Csupingo válasza Adirotor (#135108) üzenetére


Csupingo
veterán

A tápegység valószínűleg kevés lenne, azon kívül szerintem rendben van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135110) Pyttawrx válasza Adirotor (#135108) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ahogy Csupingo is írja a táp az kevés, ha jól emlékszem hirtelen ennek a VGA-nak 600W kell minimum. Illetve én azt a HDD-t meneszteném és valam SSD-t tennék bele plusz a keret: 240-250GB nagyságban, Belépő SSD pl WD GREEN, PNY CS900, ha már van keret rá, akkor WD BLUE 3D, Csak a 2 SATA3-as port egyikére tedd. :)

[ Szerkesztve ]

(#135111) Adirotor


Adirotor
tag

Köszönöm szépen akkor tápot nézek.
SSD is lesz igen!!

(#135112) Pyttawrx válasza w.miki (#135105) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Linkedben a válasz: [link]
Vélhetően a 2,5x5x5 lesz, de nem 100%, az adott linken szereplő cikk számok alapján keress rá.

(#135113) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

helo van nekem egy logitech bilentyüzetem de nem nagyon müködik rajta például a windowz előhivó gomb meg kérdöjelet se lehet nyomni rajta,meg az eggyik kontrol se jó,szét szedtem lepucoltam az érintkezőket belül de nem jó,akkor ez igy marad?

(#135114) Csupingo válasza Nihed555 (#135113) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem 2-3 réteg fólia van belül? Esetleg azoknak a belső felét (ahol egymásnak nyomódnak) meg lehet pucolni a problémás gombok alatt, pl. alkoholos ablaktisztítóval. Talán helyrerázódik.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135115) Nihed555 válasza Csupingo (#135114) üzenetére


Nihed555
lelkes újonc

ha veszek pálinkát az jó?nincs itthon semmi

(#135116) Csupingo válasza Nihed555 (#135115) üzenetére


Csupingo
veterán

Vegyél ablaktisztítót. :) Persze azt nem tudod meginni. A pálinka kicsit cukros, ilyen dologra talán nem a legjobb, de végső esetben még jó is lehet. Mondanám a gyógyszrtári alkoholt, de az se olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135117) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok, ebben tud valaki segíteni?

Nem minden vándorút céltalan...

(#135118) Pyttawrx válasza Nihed555 (#135115) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

isopropyl

(#135119) Nihed555


Nihed555
lelkes újonc

fél liter pálinka 2500ft-a pennybe aldiba lidl-be vagy teszkoba.de nincs esetleg 2000 ért valahol?mert sokszor ennyire akciozák le

[ Szerkesztve ]

(#135120) Hosssszu válasza Nihed555 (#135119) üzenetére


Hosssszu
őstag

Az nem pálinka. :U
És ahogy írták előttem a pálinka sem lenne jó erre, nem hogy még ez a szeszes ital.

(#135121) Csupingo válasza 3.Aragorn (#135117) üzenetére


Csupingo
veterán

Valószínűleg "zárlatot" okozott a folyadék. A tünetek alapján talán konkrétan a "lock" gombnál. Látni kéne, hogy milyen a felépítése, de talán alaposan ki kéne szárítani, pl. hajszárítóval, vagy ha hozzá lehet férni, akkor megpucolni alkohollal, féktisztítóval, stb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135122) 3.Aragorn válasza Csupingo (#135121) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez a panel van a gombok alatt.
Szétszedve így néz ki.
A réz gombokat nem szedtem szét, de a fehér kábelköteg tövénél az érintkezőkön fehér vízkő-szerű kosz volt, lehet, hogy ott van a gond. Lepucoltam (wd40-el, mert más nincs, a rum, vagy az ír whisky meg nem hiszem hogy használna neki. :DDD ), hajszárítóztam, összerakni viszont már nem sikerült, ezt a kis fekete lefogatót kellett volna a fehér csatlakozóba benyomni úgy, hogy a fehér vezeték alatta van, ez sajnos meghaladta a jelenlegi kézügyességemet. :( Bele is tört az egyik kis pöcök.

Viszont szerencsére a monitor az előlapi panel nélkül is működik, annak funkciói akkor jönnek elő, ha záródik 1-1 áramkör. Jelenleg mind nyitva van, ez olyan mintha semmi nem lenne megnyomva soha, szóval most ki van iktatva ez az alkatrész teljesen. És a lock-unlock villódzás sem jelentkezett azóta.

Nem minden vándorút céltalan...

(#135123) Csupingo válasza 3.Aragorn (#135122) üzenetére


Csupingo
veterán

Lehet, hogy meg is találtad a hiba okát és tényleg a vízkőszerű anyag okozta a rendellenes működést. Ha lesz rá mód és megint nekiállsz, akkor azt kéne valami oldószerrel, alkohollal, vagy valamivel eltüntetni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#135124) mezis válasza 3.Aragorn (#135122) üzenetére


mezis
nagyúr

'réz gombok": mikrokapcsolók ? Azok nem szétszedhetők, illetve szét lehet szedni csak az összerakás nem fog menni.
A kapcsoló panelen nem látok elektronikát, így amikor nem csatlakozik elektronikához, Ohm mérő műszerrel ellenőrizhetőek.

mezis

(#135125) 3.Aragorn válasza Csupingo (#135123) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Már a Wd40-el és egy fültisztítóval lejött. Összerakni nem tudom.
mezis: Igen, azok mikrokapcsolók, nem szeretném őket szétszedni. Műszerem nincs, de ha lenne, mit kellene nézzek rajta?

Nem minden vándorút céltalan...

(#135126) sisi22


sisi22
tag

Tudna valaki adni par linket, ahol erthetoen le vannak irva, hogy hogy mik a mai, illetve a kozeljovore varhato jo adattarolasi megoldasok elonyei es hatranyai?

Csak erintolegesen ismerek par dolgot es van egy erzesem, hogy valami rosszba akarnak belerangatni.

Amikrol hallottam eddig valamennyit fel fullel:
Anno volt a biztonsagi mentes, (magnesszalag, floppy, hdd)
majd a biztonsagi merevlemez, (ket azonos hdd, egyik hasznalva, masikra naponta mentve az elsorol az adat)
majd a Raid fokozatok jottek,
kozben volt valami NAS, meg SAN es talan meg valamilyen megoldas, amiknek mar kulon PC kellett
majd.. ?? majd jottek a kotozkodesek, hogy mindig mindegyikkel bajok vannak es legyen SSD es felhos tarolas, mert, ugye, ott soha semmi baj nem lehet... :U

[ Szerkesztve ]

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#135127) Borisz76 válasza sisi22 (#135126) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology - Összefoglaló bejegyzésem.

Remélem találsz benne hasznos dolgokat.
Ez a NAS dolog az otthoni felhasználás , adatmentés módja.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#135128) pjen válasza sisi22 (#135126) üzenetére


pjen
félisten

Ez adat mennyiségtől is függ. Nekem vannak 20 éves és régebbi CD és DVD lemezeim egy nem túl száraz pincében tárolva és semmi bajuk. Természetesen mellette egy biztonsági HDD, SSD.

[ Szerkesztve ]

(#135129) Morgal


Morgal
tag

Sziasztok!

Egy jó ideje olyan problémával küszködök, hogy ha bekapcsol az átfolyós kazán a monitor kikapcsol pár másodpercre majd vissza. Ezen kívül ha az aktív hangfalam be vagy kikapcsolom akkor is ez a jelenség van. A hangfal folyamatosan bekapcsolva hagyása nem megoldás, ugyanis - mivel nem ez a lakossági "Genius" és társai kategória, minden Leállításkor egy hangosat pukkan, ha bekapcsolva hagyom. Érdekes módon a hangfalas probléma csak akkor jelentkezik ha az USB-s hangkártya be van dugva, ha kihúzom megszűnik.

Idővel a hálózatra gyanakodtam és vettem egy minőségi Emos túlfeszültség védős elosztót - nem oldott meg semmit.

Vettem egy szünetmentes tápot is Eaton 5E850IUSB, de ez sem oldott meg semmit. A hangfal ki-be kapcsolására kikapcsoló monitor probléma még csak a szünetmentessel üzemelő gépen is ugyanúgy fenn áll - a kazánra legalább nem "reagál" ilyenkor :))

A napokban rászántam magam, hogy a tápom lecseréljen, vettem egy EVGA SuperNova 550 GA - 550W Gold Moduláris tápegységet, a probléma azonban még mindig fenn áll ugyanúgy.

- Hangfal: Edifier 2.0 R1100-BK
- Külső hangkártya: Behringer UMC204HD
- Monitor: Dell SE2416H
- Alaplap: MSI B450- A PRO MAX
- Tápegység: EVGA SuperNova 550 GA

Mi lehet a probléma?

(#135130) Aryes válasza sisi22 (#135126) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem a két különböző gyártmányú, nem túl nagy méretű HDD + felhő tűnik a legbiztonságosabbnak. A flash alapú tárolás, főleg a QLC térhódításával egyáltalán nem biztonságos hosszú távú adattárolás céljára (talán a régebbi SLC, MLC még megbízható volt valamennyire).

(#135131) Pyttawrx válasza sisi22 (#135126) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#135132) Cs1csó válasza Morgal (#135129) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet a monitor tapja.

(#135133) Morgal válasza Cs1csó (#135132) üzenetére


Morgal
tag

Még egy másik monitort nem próbáltam az biztos :R

(#135134) mezis válasza Morgal (#135129) üzenetére


mezis
nagyúr

"Idővel a hálózatra gyanakodtam"
Helyes. De a hibakeresést Paksnál kell kezdeni: a 230V-os hálózatod mikor volt utoljára karbantartva? (Csatlakozási pontok,...)

Ha van 3 fázisod is, próbálkozhatsz másik fázisra kötni a monitort, akár csak egy próba erejéig.

mezis

(#135135) Morgal válasza mezis (#135134) üzenetére


Morgal
tag

Ez jó kérdés, mert albérletben lakunk kb 18-20 éve épült a ház. A fázis próbát már megléptem, sajnos semmi.

(#135136) mezis válasza 3.Aragorn (#135125) üzenetére


mezis
nagyúr

Nyitott állapotban szakadás vagy legalább 100MOhm, zárt állapotban csupán 1 - Ohm.

Az Ohm mérés "nagy feszültséggel/árammal" (akár pár Volt is) tönkre teheti az elektronikát, de a mikrokapcsolókat, vezető rézsávokat nem.

mezis

(#135137) Morgal válasza Cs1csó (#135132) üzenetére


Morgal
tag

Most másik monitor híján egy Tv-t kötöttem rá, ritkábban jelentkezik a probléma :Y Akkor ez a tápja lesz? Mit lehet ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#135138) w.miki válasza Pyttawrx (#135112) üzenetére


w.miki
veterán

Megvan az eredeti töltő is. Képek
Tolómérőm nincs, mérőszalaggal lemérve nagyjából:
Külső átmérő: 5 mm
Belső átmérő: 3 mm
Hossz: 13 mm
Fémes rész hossza: 12 mm

Csak ilyen méreteket nem láttam a termék lapon :DDD

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135139) w.miki válasza Pyttawrx (#135112) üzenetére


w.miki
veterán

Ez a cikkszám van a töltőn. EA10633B-190
Akkor tényleg 5.5/2.5mm adaptert kell keresnem?
Így tölthető lesz egy Baseus GaN 65W USB töltőfejjel a tablet?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135140) pjen válasza w.miki (#135105) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem kimész a piacra, max viszed a tabletet is. Árulnak töltő fej csomagot, biztos lesz közte belevaló.

(#135141) Doky586 válasza w.miki (#135139) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha megvan a régi akkor egy csípőfogó, forrasztópáka és pár zsugorcső és átrakod. :DDD
De a mutatott fej teljesen szabványos és gyakori.

(#135142) Pyttawrx válasza w.miki (#135139) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudom milyen cikszám van rajta. Ha kézben a töltő akkor mérd le
Dehogy lesz, ez 20V (ez már lehet sok lenne) 1.5A(ez meg kevés, mert 3,42A kell neki, a leírás szerint) Miért bonyolítod túl ezt is...
Használtan itt eg yilyen töltő kb 3-5e ft

Jah láttam aképeket is ez az lesz amit írtam

[ Szerkesztve ]

(#135143) w.miki válasza Pyttawrx (#135142) üzenetére


w.miki
veterán

Mert nem a nagy töltővel akarom tölteni, és azt hurcibálni, hanem egy kisebb telefon töltővel..
Ezért keresek adaptert.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135144) Pyttawrx válasza w.miki (#135143) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

de ugy ami ennyit ad le az általában usb-c, ez meg régi, így nem fogsz ilyet találni szerintem.

(#135145) w.miki válasza Pyttawrx (#135144) üzenetére


w.miki
veterán

Ez van itthon: Baseus GaN 65W USB

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135146) Pyttawrx válasza w.miki (#135145) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen type c-n ad le 65w-ot (20V 3,25) usb-n meg 30w-ot (20V 1,5A). Ez nem lesz jó, max ha valaki fabrikál neked egy ilyen kábelt, bár akkor sem célszerű, mert ugye a tabnak 19v 3,42A kell.

(#135147) w.miki válasza Pyttawrx (#135146) üzenetére


w.miki
veterán

Kábelem van, csak adapter fej kell hozzá.
Az, hogy 1V több, és 0,2A kevesebbet ad le, az már számít a tabletnek, és szerinted nem fog menni vele?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#135148) Pyttawrx válasza w.miki (#135147) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az, hogy 1V több, és 0,2A kevesebbet ad le, az már számít a tabletnek
ezeknek a mondatoknak volt már párszor rossz vége, de mindemki saját felelősségére használhatja, akkor meg a fej amit mondtam elvileg 5,5x2,5

(#135149) Cs1csó válasza Morgal (#135137) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biztosnak nem biztos, de első körben - ha megoldható -egy másik tápegységgel próbálnám ki. Akár a VGA-val is lehet gond bár nem hiszem. De ha nem a monitor akkor ez a kettő a sanszos a táp vagy a képet szolgáltató VGA.
Ha van alaplapi VGA akkor le lehet húzni a kártyát és azon tesztelni a monitort. A tápegységet persze csak cserével lehet tesztelni.

(#135150) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Van egy "APC Essential SurgeArrest, 8 aljzat koaxiális vonalvédelemmel és RJ11".
Korábban is ilyen volt, ez már a második. A kapcsolója minden egyes kapcsolásnál szikrázik, néha ijesztően még szikrákat is szór kifelé. Nem akarom, hogy egyszer csak leégjen a ház. Ez egy fos termék, mert ugye 2-ből kettő ezt csinálta. Előzőt szét is szedtem, a kapcsoló körül tisza fekete volt az egész...

Tudnátok ajánlani egy megbízható terméket?
Legyen legalább 8 dugalj, és kb. min. 2 db legyen olyan, hogy lekapcsolva is áram alatt legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.