Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105951) Aryes válasza Tompo92 (#105936) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak a Soundcloud nem megy rajta rendesen, vagy más bajod is van vele?
Soundcloud flash vagy HTML5 alapon megy? És a mac-en?

(#105952) quailstorm válasza Aryes (#105951) üzenetére


quailstorm
nagyúr

HTML5 mindenen.

(#105953) UnChico


UnChico
csendes tag

Sziasztok, egy mobiltelefonos-számítástechnikai webshopot keresek, amit évekkel ezelőtt meglehetősen rendszeresen böngészgettem, de most az istennek sem akar eszembe jutni a neve. :D Magyar nyelven is elérhető az oldal, de alapvetően külföldi, egy Európa-térképen lehet kiválasztani Magyarországot, ha a helyi elérhető kínálatra vagyok kíváncsi; fehér alapon kék betétek jellemzik a színösszeállítását, és olyan kategóriák vannak, mint mobiltelefon, számítástechnika, fotó-optika, laptop, stb. :) Google-ben sem találok rá semmilyen releváns kereséssel... előre is köszönöm a segítséget!

(#105954) Bog válasza UnChico (#105953) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Expansys

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#105955) Aryes válasza quailstorm (#105952) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kérdés, hogy Tompo92 gépén is? Mikor a flash player sandbox módban üzemel, az csinálhat ilyen problémákat.

(#105956) quailstorm válasza Aryes (#105955) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az oldal megy flash nélkül is, a kódját elnézve még benne van a flashplayer is. Ki lehetne próbálni olyan böngészőt amiben nincs flash. Mármint Tompo92-nek.

[ Szerkesztve ]

(#105957) Tompo92 válasza Aryes (#105955) üzenetére


Tompo92
senior tag

Na ez jó kérdés hol tudom megnézni mit tudok csinalni?
Egyébként nem mindenhol csinálja de elég sok helyen.
Mivel soundcloudon érezhető a legjobban ezért hoztam fel példaként, meg elég sokat is használom az oldalt.
Chrome-ot használok mindenhol..Mac-en is Win-en is

[ Szerkesztve ]

(#105958) attilav2


attilav2
őstag

Megvan a megoldás! Meghajtja a H81M-K lap a Radeon 6670 kártyát csak nem DisplayPorton hanem DVI-on kellett rákötnöm a monitorra! Így simán bebootolt a rendszer, míg ha DP kábellal van rádugva meg sem nyikkan a lap. Mondjuk nem tudom mi köze van ahhoz az alaplapnak hogy a vga-nak milyen csatlakozói vannak.
Az is érdekes ha DP kábellal van rádugva a monitor és kihúzom akkor ennek hatására egyből bekapcsol a lap, de be nem bootol csak kettőt sípol. AMD-n (X4 860K, A88X-Plus) simán bootol DP kábellal is. Érdekes anomália! Lehet hogy köze van a dologhoz a H81M-K-n levő bios frissítetlenségéhez? 1002-es bios van rajta, a legújabb meg a 1104-es.

Én az A88X-Plus-on rendszeresen frissítem a biost, lehet azért nem volt vele ilyen gondom. Aki kölcsönadta H81M-K-t kifejezetten kérte hogy ne frissítsem.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#105959) Aryes válasza Tompo92 (#105957) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pl. egy jobb klikk az egérrel, és rögtön kiderül. De egy flash uninstall is megadhatja a választ. :)
(Amúgy a helyedben első dolgom lett volna még legalább két másik böngészőben kipróbálni.)

(#105960) MasterMark válasza attilav2 (#105958) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor valami BIOS inkompatibilitás azzal a kártyával.

Switch Tax

(#105961) cheatergs


cheatergs
senior tag

Erre vmi javaslat?

Mindig minden mindegy

(#105962) Tompo92 válasza Aryes (#105959) üzenetére


Tompo92
senior tag

Na holnap megnézem mindenképp már nem vagyok gépközelben..

(#105963) hundai válasza cheatergs (#105961) üzenetére


hundai
aktív tag

Nézd meg a vinyót másik gépben HD sentinellel, lehet BAD sector-ra rakja az OP valamely részét.

-Wake up Neo!

(#105964) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Posta csomagautomatába lehet utánvétes csomagot küldeni ?

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#105965) Vakegérke válasza CartmanLand0 (#105964) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

A rendelésem összegét csak átvétel után szeretném az automatánál kifizetni. Lehetséges ez?

Igen, a Csomagautomatára rendelt áru díját átvételkor kártyával tudja rendezni az automatánál.

Forrás

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#105966) CartmanLand0 válasza Vakegérke (#105965) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Szuper. Itt kerestem direkt, de nem találtam az infót :K :W Köszi :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#105967) Vakegérke válasza CartmanLand0 (#105966) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szívesen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#105968) kenwood


kenwood
veterán

Mi az oka annak,hogy a privat uzenezrol erkezo emailekrol nagyon gyakran 15-30 perccel kesobb jon meg az ertesites,mikozben push notification van ?
ki a ludas?
Ph, mailszerverem vagy az androidos telefonom email kliense?

Telefonomon a messenger,viber mindig nehany masodpercen belul jelez.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#105969) Tirol66 válasza kenwood (#105968) üzenetére


Tirol66
csendes tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy tettem a gépbe egy SSD-t és újra lett telepítve a gép.
Rá egy-két napra nem bootol-be a gép, ezt sikerült megoldani nagy nehezen de azóta néha beakad a hang 1-2 másodpercre. (És elég lassúnak is tűnik)

Gép:
Alaplap: Gigabyte GA-H97-D3H
CPU: i5-4690
GPU: MSI GTX760 2GB
Memória: Corsair 2x4GB DDR3 1600MHz
SSD: Kingston 128Gb KC400

(#105970) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha a gépem azt írja (win7 x64)
Nem található fontos frissités
utolsó frissités dátuma 2017.05.13
Akkor 100 hogy védve vagyok a Wanna Cry tól ?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#105971) schawo válasza DonThomasino (#105970) üzenetére


schawo
titán

A helyi hálózaton automatikusan terjedő változattól igen. De a user által kézzel feltelepítettől nem.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#105972) DonThomasino válasza schawo (#105971) üzenetére


DonThomasino
veterán

A user es változat az ami emailben terjed?
Ha nincs helyi hálózat akkor csak a kézzel telepítettet lehet bekapni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#105973) schawo válasza DonThomasino (#105972) üzenetére


schawo
titán

Igen

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#105974) kenwood válasza DonThomasino (#105970) üzenetére


kenwood
veterán

tuti megoldas csak egy van :
minden erzekeny adat (csaladi fotok,hivatalos dokisik stb ..) legalabb ket helyen legyen meg fizikailag is elkulonitve.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#105975) philoxenia válasza kenwood (#105974) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tuti megoldás a palatáblagép.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#105976) Zin


Zin
senior tag

Szfvárról Siófok keleti M7 kijároig jó a veszprém megyei megyematrica?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#105977) SkiDev


SkiDev
senior tag

Sziasztok! A helyzet az, hogy havernak a gépén elég ronda vírus-csomag volt (beépült a chromeba barként, ikonokat rakott ki, windows defendert kikapcsolta, malwarebyte-ok mind exe hibával kiléptek). Adwcleaner és HitmanPro is gyalult. Látszólag eltűnt minden probléma, viszont a Chrome-ot nem tudja újrarakni (mivel a Mozillával együtt azt is kukázta). Valami blokkolja, nem ír ki semmit, rákattint a telepítőre, de egyszerűen semmi. Ilyenkor mit lehetne? %Temp% fájlok törölve, CCleaner is futott.
Mozilla rögtön visszatelepült.

Választ köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#105978) HoaryFox válasza Zin (#105976) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

80 km Polgárdi és 98 km Siófok kelet között érvényes, szóval kellene egy Fejér megyei is.

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#105979) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Jelen pillanatban van otthon egy hálózati médialejátszóm (Raspberry Pi2) két merevlemezzel, illetve egy asztali számítógépem szintén két merevelemezzel, hol ezzel dolgozok, hol azzal, van ami az egyiken van meg és van amelyik a másikon.

Milyen eszközt kell beszereznem amibe bele tudom pakolni legalább azokat amiken adatok vannak, és eléri mind a lejátszó, mind a pc, esetleg mondjuk távolról is elérem a fájlokat rajtuk?

Let the Zone take me if I am.

(#105980) cheatergs válasza hundai (#105963) üzenetére


cheatergs
senior tag

100/100-nak írja ki.

Mindig minden mindegy

(#105981) kenwood válasza kutga (#105979) üzenetére


kenwood
veterán

NAS

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#105982) genndy válasza kutga (#105979) üzenetére


genndy
addikt

+ kenwood:
Igen, NAS. Legismertebb és legkedveltebb típusok talán a QNAP és Synology (csak hogy akkor már legyen típus is). Csak figyelj arra, hogy a legtöbb úgy kezdi, hogy a belepakolt vinyót nullára gyalulja (saját fájlrendszer+oprendszer miatt).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#105983) kutga válasza genndy (#105982) üzenetére


kutga
nagyúr

Oké köszi, arra az időre majd átpakolom valahova a cuccokat. Szép áraik vannak mondjuk az értelmesebb daraboknak. ;]

MOD
kenwood
+1 :R

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#105984) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata panel lakás teraszára való áram kivezetésével kapcsolatban? Kell rá valamiféle engedély?

(#105985) Kernel válasza Bull Boss (#105984) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kell szerintem, csak szakszerűség. Vagy úgy is mondhatnám, én biztosan nem kérnék, de nekem papírom van erről a szakmáról is, ha nem is művelem.

Lehet használni falra szerelhető kábelcsatornát is, ha úgy jobban tetszik.

De ha megfigyeled esetleg a pincékben is alkalmazott falon kívüli, vízmentes szerelési technikát (rögzítők a falon, vízmentes szerelvények és megfelelő kábel), azt is leutánozhatod. Szaküzletben az eladó is segít, hogy mi kell hozzá.

Olyan helyszínt is el tudok képzelni, ahol még a vízmentességet sem fontos erőltetni, de ezt már te látod jobban.

Van valahol villanyszerelő topik is, a további részletek kedvéért.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#105986) CartmanLand0 válasza CartmanLand0 (#105964) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Újabb postai kérdés :) Utánvétes csomagküldésnél kb mennyi idő alatt érkezik meg az összeg hozzám ? Számlára kértem a pénzt.

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#105987) kenwood válasza kutga (#105983) üzenetére


kenwood
veterán

Arra,hogy a fileokat tobb geprol is elerd,mar a huszezres kategoria is boven megfelel.

Persze a torrent,a gigabit,az eros hardver,a sok okos szoftver meg a tobbi extra jo dolog,ha belefer a budzsebe,erdemes legalabb 60-70-et szanni ra.

Engem az olcso nasokban egyedul a hutes zavar,mert beleraknak egy 15 forintos, 40 mm-es kinai ventit,aminek olyan hangja van,mint egy traktornak.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#105988) varmi2 válasza CartmanLand0 (#105986) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nekem volt már ilyen, és kézbesítés után 1-2 nap.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#105989) CartmanLand0 válasza varmi2 (#105988) üzenetére


CartmanLand0
senior tag

Köszi, a próféta szóljon belőled :R :R

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#105990) Demokatona


Demokatona
tag

Sziasztok!

Nagyon nehezen akart elindulni a gép állandóan azt írja,hogy hiányzó Boot_MGR indítsa újra a gépet.A sata kábeleket ide-oda rakosgatom és akkor elindul.Gépem:
ASrock H81M-DGS R2.0
i3-4150
2x4GB hyperx fury
kingstone hyperx ssd
500GB WD blue
250GB Hitachi

Az normális,hogy az ssd-n három rész van?

[kép]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#105991) Feketelaszlo válasza Demokatona (#105990) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Az OS le szokott magának foglalni a telepítéskor valamennyit a lemez elején, az normális, a végén meg gondolom te vetted 450 megával kisebbre, de az sem tragédia. Hibakeresési sorrend:
1. Boot sorrend. Lehet, hogy bedugtál valami USB eszközt, amit az SSD elé vett?
2. AsRock alaplapnál érdemes kikeresni BIOS-ban a storage opciót, s ott elvileg minden SATA portra külön be lehet/kell állítani, hogy Hot-Plugot, energiatakarékos módot támogasson-e: ezek néha okoznak bonyodalmakat.
3. Az alaplapod kézikönyve szerint csak 1 SATA vezérlő van ugyan, de 2 SATA2-es és 2 SATA3-as porttal (különböző színűek) - próbáld meg az SSD-t az egyik SATA3-as portba dugni, az tuti natív
4. Ellenőrizd, hogy nem-e tört meg a SATA kábel vagy valamelyik csatlakozó nem-e hibás, koszos.

Még az AHCI/IDE mód probléma jutott eszembe, vagy hogy lemerült a gombelem és elfelejti mindig a boot sorrendet, de ezek valószínűtlenek. Mindenesetre ha legközelebb is kiírná a Boot_MGR problémát ne a restart gombbal indítsd újra, hanem állítsd le teljesen és úgy indítsd el. Ha így sikerrel elindul, akkor a SATA vezérlővel van valami gubanc.

(#105992) Demokatona válasza Feketelaszlo (#105991) üzenetére


Demokatona
tag

Az ssd végét nem én vettem le.Csak egy webcamera meg a nyomtatónak a kábele van bedugva usb-be.Megkerestem és beállítgattam egyesével a Hot-Plugot és külön azt,hogy ssd a meghajtó nem merevlemez.SATA3-as (SATA_0)portra van dugva az ssd.Most elsőre kikapcsolás után elindult.Köszi a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni , de ha ezt elmulasztod , akkor bunkónak tartalak .

(#105993) Ezustroka


Ezustroka
tag

Sziasztok!

Nem vagyok benne biztos, hogy a kérdésemmel jó helyen járok, de mivel a problémát sem tudom beazonosítani, gondoltam teszek egy próbát itt.

A következő tehát a gondom:
A minap a pc-t használat közben kicsit megmozdítottuk véletlenül (sajnos a lábunk mellett van, de helyszűke miatt egyelőre nem találtam jobb megoldást), aminek következtében feltehetően valamelyik ventilátor kibillenhetett az egyensúlyi állapotából, mert elkezdett kissé zúgni. Gondoltam semmi probléma, leállítom a gépet, hogy megálljon a ventilátor, s akkor újraindításnál nem lesz gond. A zúgás meg is szűnt, azonban amikor beindítottam a gépet, az alaplapot/BIOS-os (nem tudom sajnos minek hívják ezt a képernyőt pontosan) még megjelent, aztán amikor a windows kezdőképernyőjéhez ért eléggé szétesett a kép, homályos is volt, aztán az egész fekete lett. Újraindítottam megint, akkor a BIOS-os képernyő bejött jól, utána a fekete képernyőn volt némi folt, majd teljes sötétség, Ismételt újraindításnál már rendben ment minden. Azóta még egyszer eljátszotta ezt az utóbbi jelenséget indításkor, de újraindításra megoldódott a dolog.

Ötletem sincs, hogy ez mitől lehet. Nézzek bele a gépbe, lehet hogy valamelyik alkatrész elmozdult (bár nem értem, hogy akkor miért indul el végül rendesen), vagy valamelyik hardvernek lett valamilyen komolyabb baja? Esetleg a videókártyának? Bár a játékok futnak továbbra is rendesen.

Kissé nyugtalanít a dolog, nem akarom, hogy azzal még nagyobb bajt okozzak, hogy nem csinálok vele semmit.

Köszönöm az ötleteket és a segítséget :)

(#105994) SP4C3 válasza Ezustroka (#105993) üzenetére


SP4C3
veterán

Lehet a videókártya mozdult el a foglalatban. Milyen idős a gép?

Lehet nem ártana a ventiket átnézni, mert attól ha meglöki valaki még nem kellene berezonálnia (tipikusan idős, kiszáradt csapágyú ventik produkálják a jelenséget). Valamint portalanítást is 3-6 hónaponta elvégezni mivel a gépház a földön van és ott jobban porosodik, ha szőnyeg van alatta, akkor meg pláne.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#105995) Ezustroka válasza SP4C3 (#105994) üzenetére


Ezustroka
tag

Októberben vettük a gépet, a videókártya is egy új 1060-as kártya. De a portalanítást mindenképpen meg fogom akkor ejteni.
Mondjuk a ventilátorok a gépház eredeti ventilátorai, azt meg nehéz megmondani, hogy mennyi idősek pontosan, mert habár én újonnan vettem, a gépház nem vadi új típus, szóval ki tudja a gyártás óta mennyit állt.
És akkor ez lehet az indítási hiba oka is? Mert leginkább ezt nem tudom mire vélni, hogy nem az van, hogy nem megy és kész, hanem hol minden rendben, hol csak újraindítás után.

(#105996) SP4C3 válasza Ezustroka (#105995) üzenetére


SP4C3
veterán

A kép szétesést nem szabadna produkálnia (venti miatt báris). Új kártyáról lévén szó, szerintem driver csere / cleanup és fizikai helyreigazítás megoldja.

Amúgy azt POST-nak (Power-On-Self-Test) hívjuk. (bios-os kép)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#105997) Ezustroka válasza SP4C3 (#105996) üzenetére


Ezustroka
tag

Köszi a segítséget, ezeket megcsinálom, aztán kiderül, hogy produkálja-e még a hibát. :R

[ Szerkesztve ]

(#105998) Csápájev


Csápájev
őstag

Sziasztok

A Viber desktop alkalmazásom kb két hónapja úgy döntött többé nem hajlandó elndulni. Hiába jött azóta frissítés,nem változott a helyzet. Települ,rákattintok,picit forog is,mintha el akarna indulni,de semmi sem történik. Leszedtem,visszatettem már vagy százszor,semmi :(, pedig rengeteget használnám PC-n, fontos lenne,hogy működjön. Nincs valami ötletetek?
Win 7/64 van a gépen,nem szeretném újratenni,ha nem muszáj. :R

(#105999) SP4C3 válasza Csápájev (#105998) üzenetére


SP4C3
veterán

A gépednek semmi baja. A software szar. Viber-t az 5-ös verziója óta használom desktopon és már akkor rémálom volt, azóta csak romlott a helyzet.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#106000) Csápájev válasza SP4C3 (#105999) üzenetére


Csápájev
őstag

:((( nincs olyan desktop verzió,ami még használható? Vagy a leállíthatatlan frissítés miatt fölösleges régi verzióban gondolkodni?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.