Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Mitre válasza bsh (#19193) üzenetére


Mitre
csendes tag

Ha fejről hajtod akkor a dsk-t is vedd fel a listára mert ez nagyon érzékeny, mondhatni kifejezetten erre való!!! És ahogy mondták ne vegyél morelt mert ha fejről hajtod AKKOR NEM FOG SZEBBEN SZÓLNI sőt még szarabbul fog szólni mint a szarabb minőségű olcsóbb de érzékenyebb hangszóró!!!!!!!!! Tehát nincs értelme nagyon jó hangszórót venni ha nem adsz meg neki mindent!!!!!! (erősítő, szigetelés, JÓ FEJEGYSÉG) :)

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#19202) shteer válasza Soma01 (#19199) üzenetére


shteer
titán

németországban is megtalálod azt amit itthon ajánlanak

..szerintem jónak tűnik

(#19203) WunderKinder


WunderKinder
tag

Szerintetek érdemes egy Kicx ALQ-6.2 szett magasait kicserélni DT-284-re? Eléggé kemény, fémes a hangjuk. Egy Alpine 9887 és egy Crunch X4150 hajtja őket aktívban.

(#19204) orbano válasza Soma01 (#19199) üzenetére


orbano
félisten

genesis, audison, steg, esx, dls, kérdés hogy mihez, stb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19205) zolikaDB válasza WunderKinder (#19203) üzenetére


zolikaDB
veterán

Neked hogy vált be ez a szett? Miről hajtod, milyen a hangja?

(#19206) Soma01 válasza orbano (#19204) üzenetére


Soma01
veterán

Ha minden jól megy Morel Elate 6.2 (használt). :U
Ha nem megy minden jól, akkor AS X-ION, vagy használtan valami egyéb jó cucc.

(#19207) WunderKinder válasza zolikaDB (#19205) üzenetére


WunderKinder
tag

Nekem a magasai nem váltak be. Nagyon fémes, karcolós hangjuk van és bármit csinálsz velük mindig üvöltenek. Nagy hangerőn meg összeomlanak. A mélyközepei nekem jónak tűnnek, de igénylik a normális döntött ajtópanelt. Nálam sajnos a döntés hiányzik. A másik ami nem tetszik az az általános minősége a szettnek. így nehéz elmondani, de ha egyszer a kezedbe fogod rögtön érzed. Olyan mintha csak úgy összedobálták volna az egészet, kifolyt ragasztások meg hasonlók, mintha mnc lenne.
Alpine 9887 hajtja aktívban és egy Crunch PowerOne X4150.

(#19208) Az-X


Az-X
őstag

Továbbra is van pár eladó cuccom :B

Erősítők:
Audison VR 404 XR - 27.000Ft
Sony XM-C2000 - 17.000Ft
Xetec Xircuit Xi 240.4 - 27.000Ft

Hangszórók:
Dynaudio MD 140/2 (lágydóm középsugárzó pár) - 32.000Ft
Dynaudio 3 utas szett (MW-180 MD-140/2 MD-100) - 90.000Ft
Audio System HX 165 Phase szett - 90.000Ft
MB Quart QM 200 TC (20cm-es mélysugárzó pár) - 17.000Ft

:)

(#19209) orbano válasza WunderKinder (#19207) üzenetére


orbano
félisten

ha összeomlik a hangja, akkor ott első körben nem a hangszóró lesz a hibás szerintem. ott valami durvább kiemelés/fázishiba van. próbáltad forgatni/jelszintet lejjebb vinni, más vágást, időkorrt variálni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19210) MunezXBK válasza Az-X (#19208) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az Audison-ról hol találok bővebb infot? :U

(#19211) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ha van a fejegységen rca kimenet mélyhez, ahhoz kell külön erősítő, vagy képes meghajtani a hátsó 2 gyári hangszórót?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19212) shteer válasza Victoryus (#19211) üzenetére


shteer
titán

RCA-rol biztosan nem hajtasz hangszorot direktbe :)
De milyen hatso 2 hangszororol van szo?
Mert kozvetlen meghajtashoz nem rca kell, hanem erositett csatorna kimenet. Ugy gondolom az rca-hoz igy nem sok koze van.

..szerintem jónak tűnik

(#19213) WunderKinder válasza orbano (#19209) üzenetére


WunderKinder
tag

Jelszintet lejjebb vittem, de akkor halkan nem jó. Egy bizonyos hangerő felett elkezd üvölteni mint a sakál. Vágást próbáltam lejjebb vinni. Most 3,2khz/12db van, de félek ha lejjebb viszem kinyírom a hangszórót(a saját váltója 3,1khz/12db). 2,5khz-en próbáltam vágni úgy kicsit jobb volt, de a harsogás nagyobb hangerőn megmaradt. A késleltetéssel próbálkoztam, de ezen nem segített, vagy csak nem jól állítottam be. Igazából nem is tudom hogyan kellene csinálni, most mérőszalaggal :) állítottam be.
A magas tükörháromszögben van, egy síkban a mélyközéppel. Majd megpróbálom próbára átrakni az A oszlophoz, az segíthet rajta? Kb. 25 centivel kerülne előrébb. Merre irányítsam őket?

(#19214) orbano válasza WunderKinder (#19213) üzenetére


orbano
félisten

inkább feljebb vidd a vágási frekit, lejjebb naná, hogy jobban visít egy ilyen hangszóró. ha ennyire nem megy a beállítás, kérj segíséget. lurdy?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19215) WunderKinder válasza orbano (#19214) üzenetére


WunderKinder
tag

Amatőr vagyok, aktív cuccom nem is volt még. Segítséget meg éppen most kérek. :)
Feljebb is próbáltam egyébként, de akkor meg a mélyközepet is utána kellett engedem. Úgy nagyon nem tetszett.
Lurdy sajnos messze van, kecskeméti vagyok. Segítséget itt nem nagyon tudok kérni senkitől. Autóhifi boltosokkal meg helyileg meg vagyunk áldva erősen. A 30k-s hangszórószettet, akciósan számla nélkül 55k-ért már odaadták volna. :W

[ Szerkesztve ]

(#19216) WunderKinder válasza WunderKinder (#19215) üzenetére


WunderKinder
tag

Juteszembe. Amíg a gyári hangváltóval használtam a szettet, meg volt fordítva a jobb oldali magas polaritása. Úgy talán jobb volt egy fokkal.

(#19217) orbano válasza WunderKinder (#19215) üzenetére


orbano
félisten

nem kell utánaengedni. legyen mondjuk 4k/6db a magas és 2k/18db a kick, aztán ezt próbáld meg fázisba hozni időkorrekcióval. ezt mondjuk nehéz elmagyarázni, gyakorlott fül kell hozzá. kb. a metódus, amit lehet követni:
- minden hsz időkorrja legyen valami nagyobb szám, mondjuk 100cm, csak hogy visszafele is tudj állítani, ne csak növelni.
- kapcsold le a bal oldalt és állítgasd a magas időkorrját úgy, hogy a jobboldal fókuszáltan, tisztán, minél magasabbról és szélebbről szóljon olyan helyről, ahol nincs hangszóró.
- kapcsold le a magasakat, csak a két kick szóljon. most ezt is állítsd be úgy, hogy középről, minél magasabbról és minél fókuszáltabban szóljon (pl. ha egy énekes énekel, a különböző hangszíneken ne nagyon másszon el a pozíciója, illetve minél inkább egy pontból szóljon). mindezt a baloldali kick időkorrjának állításával. itt fontos, hogy a kick felül ne legyen vágva, szóljanak a beállítás alatt a magas hangok is.
- kapcsolj vissza mindent, és állítsd be a baloldali magasat, hogy minden a helyére kerüljön.

ha sikerült, az összehatás sokat javul: minden hangszer a helyén van, jól kivehető külön, a középtartományod szinte "harap", nem mállik szét, sokkal élethűbb lesz minden zene.

persze ezt így leírni könnyű, kihallani egy lépésnyi időkor által okozott különbséget már nehezebb :) ráadásul ez még így önmagában sem old meg mindent, mert lehet a beállított vágás nem adja ki a legjobb fázismenetet, próbálkozni kell másikkal. lehet változtatni kell a hangszóró elhelyezését, vagy épp a kick alsó vágását. persze ezek után mindig újra belőve az időkorrt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19218) WunderKinder válasza orbano (#19217) üzenetére


WunderKinder
tag

Köszi, megpróbálkozom azzal amit írtál. A fülem meg gyakorolhat addig. :D
Most a magas 4k/12db a kick 2,5k/6db-el van vágva, így jobb mint volt eredetileg.

(#19219) Az-X válasza MunezXBK (#19210) üzenetére


Az-X
őstag

Hívj fel, adatlapomon ott a számom :)

:)

(#19220) m47rules


m47rules
tag

Teljes (?) a kollekció: RSII, Phoenix Gold ZX450, U-Dimension ProXm6+ProXt2 :U :C

(#19221) gabo01 válasza m47rules (#19220) üzenetére


gabo01
senior tag

Jól hangzik! :C ;)

(#19222) Soma01 válasza m47rules (#19220) üzenetére


Soma01
veterán

:K

[ Szerkesztve ]

(#19223) Nescafé válasza m47rules (#19220) üzenetére


Nescafé
őstag

jó szól amugy?
Nekem is rsII van meg phoenix gold zx450.
Csak én egy U-Dimension El Comp6-ot hajtok vele.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#19224) m47rules válasza Nescafé (#19223) üzenetére


m47rules
tag

Köszi srácok :)

Nem tudom, még éppen most csomagoltam ki az erőt. Rá kell szánjak egy egész napot a beépíttetésre, nagy munka lesz, de amint kész, úgyis megosztom az élményt :K

Te meg vagy elégedve velük? Mióta vannak meg?

(#19225) Nescafé válasza m47rules (#19224) üzenetére


Nescafé
őstag

Nekem féléve éve van meg az rs2 meg a zx450is meg vagyok vele elégedve jó kis erősitő.
Van egy zx350-em azzal meg subot hajtok csak most kondit kell cserélni benne nem mai darab ez se.Azzal meg egy MB quart rsh252-megy.

 iPhone 15 Pro

(#19226) k-feri65 válasza m47rules (#19224) üzenetére


k-feri65
senior tag

én is kíváncsi vagyok, mit művelnek azok majd együtt?..

értem én de le sz@..m

(#19227) zolikaDB válasza k-feri65 (#19226) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is szeretném hallani! :) Remélem, mihamarabb fogom is!

(#19228) harcikoca


harcikoca
senior tag

Olyan gondom van, hogy: Vettem egy alpine 3523s erősítőt, ezt hajtanám egy wharfedale wcd 712(gagyi) fejegységről, amin nincs rca kimenet. Vettem hozzá egy jelszint átalakítót, rákötöttem a két rear hangszórót, és mikor az erősítőbe bedugom a két rca kábelt akkor csak serceg, nem ad ki hangot, ha az egyik rca-t kihúzom akkor szól a mélynyomó, de szerintem nem úgy ahogy kéne. A jelszint átalakítón nem állítóttam semmit, gyári álláson van, az erősítőn sem állítottam, úgy van ahogy hagyta az előző tulaj. Én köthettem el valamit, vagy mi lehet ilyenkor a probléma?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#19229) k-feri65 válasza harcikoca (#19228) üzenetére


k-feri65
senior tag

mi az átalakító tipusa ? esetleg valami link rólla???

értem én de le sz@..m

(#19230) harcikoca válasza k-feri65 (#19229) üzenetére


harcikoca
senior tag

ilyen

AMD+Ati powee'R

(#19231) harcikoca válasza harcikoca (#19228) üzenetére


harcikoca
senior tag

Időközben megoldódott a probléma :)

AMD+Ati powee'R

(#19232) k-feri65 válasza harcikoca (#19231) üzenetére


k-feri65
senior tag

na mi volt??
tekergettél?

értem én de le sz@..m

(#19233) dreed


dreed
tag

Hova állítsam a potikat, gombokat ezen az erősítőn? Soundstream 800.4
Az 1-es és 2-es csatornán hajtsa az első szettet, m.dimension element 6.

A 3-as és 4-es hídban egy zárt 32l-es m.dimension 12s4.

Ha egy hozzávetőleges támpontot kapnék, nagy segítség lenne. :R

Üdv: Károly

(#19234) harcikoca válasza k-feri65 (#19232) üzenetére


harcikoca
senior tag

Hát ugye alapból sztereó állásban volt, azért szólt csak egy kábellel, aztán meg azért szólt megint csak egy kábellel, mert van rajta mono Left és mono Right, úgyhogy ahova állítom az az oldal fog szólni csak monoban :)

AMD+Ati powee'R

(#19235) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Vki ismeri a Hertz EBX300-at?

(#19236) Zoleka


Zoleka
csendes tag

Sziasztok. Hátha tudok vmi ötletet esetleg. Asszony kocsijába (rover25) volt egy régi JVC fej (még az írott lemezt sem olvasta...), viszont a rádio kellemesen szólt. Vettem bele egy Pio 2400UB-t a minap, beletettük, és sajnos azt vettük észre, h doboz szerű hangja van, és borzalmasan rosszul szól akárhogy állítom. Felmerül a kérdés, hogy a hangszóróval (valszínűleg gyári) lehet-e gond, viszont akkor a JVC-vel miért szólt szépen (főleg ehhez képest), vagy esetleg hamis terméket kaptam (erre kicsi esélyt látok, de egy webshopból vettem, magyar leírás nélkül...)?!

(#19237) orbano válasza Zoleka (#19236) üzenetére


orbano
félisten

mit jelent a doboz szerű hang? az akárhogy állítás mit takar? hpf min van?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19238) dreed válasza dreed (#19233) üzenetére


dreed
tag

Az ATT gombot off-on hagytam mindkét oldalon. A sub(LP) 18db-n, a szettek(HP) 12db-n.
A hawkins és a subsonic alatt lévő potikkal mit és hol vágok? :(

Üdv: Károly

(#19239) WunderKinder válasza dreed (#19238) üzenetére


WunderKinder
tag

A subsonic-kal a mélyről vághatod le a túl mély hangokat, hagyhatod 10hz-en. A mellette levővel állítod a vágási frekvenciát, a tolókapcsolóval a hangváltó módját alul/felüláteresztő és nincs vágás. A hawkins alatt levő kettővel mélykiemelést (milyen frekvencián és hány db-t emeljen) tudsz állítani. Az att gomb szerintem némítja a csatornát.

(#19240) dreed válasza WunderKinder (#19239) üzenetére


dreed
tag

Az ATT-t benyomva tényleg halkabb lesz. A hawkins alatt lévőkkel a subot vágom 18db-en kb. 70hz-n a szetteket 12db-en kb 80hz-n. A subsonic alatt lévőkkel a mélyet hagyom 10hz így maradnak a nagyon mély hangok? Ha feljebb megyek úgy lesz egyre kevesebb? Itt hova állítsam a vágási frekit? A szett oldalán, ha minél magasabban vágom annál kevesebb mélyet kapnak a szettek. Nem ez lenne a dolga a hawkins alatt lévőnek? Bocs a láma kérdésekért. :)

Üdv: Károly

(#19241) Joe fiú válasza dreed (#19240) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha szigetelt az ajtód, nyugodtan leengedheted a szettet kb. 60 hz környékére.
A sub az bőven elég ha ~10 és 70 hz között dolgozik.

(#19242) WunderKinder válasza dreed (#19240) üzenetére


WunderKinder
tag

A Hawkins alattiak a mélykiemelő áramkörhöz tartoznak. Nem tudsz vágási meredekséget állítani. A vágási frekvenciát az X-over alattival állítod.
A subsonic-kal a túl mély frekiket vághatod le a mélyládáról, 10-20hz között teljesen korrekt.
Hátha a gyári manual is segít egy kicsit.

(#19243) Victoryus válasza Zoleka (#19236) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Hmm, pedig egy Pioneertól nem ezt várnánk. Nálam is benne volt a pakliban, de én végül az LG-t választottam, mert olcsóbb volt. Kíváncsi lennék, egy JVC KD-X30 jobb vagy rosszabb-e.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19244) orbano válasza Victoryus (#19243) üzenetére


orbano
félisten

ebben a kategóriában talán al egjobb hangjuk a kis JVCknek van, az LGnél tuti ezerszer jobb :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19245) dreed válasza Joe fiú (#19241) üzenetére


dreed
tag

Félkész. Egy réteget tettem a külső lemezre, de az itt olvasottak alapján minimum 2 kell. A szettet akkor lejjebb viszem.

Üdv: Károly

(#19246) dreed válasza WunderKinder (#19242) üzenetére


dreed
tag

Köszönöm. Egyre nagyobb a káosz a fejben, de talán ez majd segít. Remélem nektek se ment elsőre, mert én igencsak csehül érzem magam. :D

Üdv: Károly

(#19247) birozoli7800


birozoli7800
senior tag

Üdv mindenkinek!

Sajnos igen maradi, és tájékozatlan vagyok az autó hifi világában ezért a segítségeteket kérem. Adott egy 3-as golf ha jól tudom 3 éves akksival (A paramétereit sajnos nem tudom de utána tudok nézni). Szereztem bele szinte ingyen egy pioneer deh-1700 fejegységet. A legfőbb probléma az hogy nincs bekábelezve az autó az akksitól a fejegységig. Erre milyen kábel a megfelelő? Kaptam hozzá szintén nagyon olcsón egy 30 cm átmérőjű mac audio mély ládát, aminek a pontos típusát nem tudom, akitől kaptam azt mondta hogy elvileg 400W-os a teljesítménye. Ehhez kellene nekem nézni egy megfelelő erősítőt, akár használtan is. A blaupunkt termékei mennyire jók az alacsony árkategóriában?

Nyíregyháza közelében esetleg valaki nem tud olyan autó hifi szaküzletet ahol be tudják nekem szerelni az egész szettet? Vagy esetleg egy sima autó villamossági szakember is meg tudja oldani?

(#19248) MunezXBK válasza birozoli7800 (#19247) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Sőt, akár egy hobbi szerelő is, annyira nem bonyolult.

(#19249) footy válasza birozoli7800 (#19247) üzenetére


footy
addikt

Szia,

a fejegységhez "dedikált" tápot csak high end készülékeknél szoktak tenni. A belépő kategóriánál tökéletesen megfelel az ISO csatlakozó. A fejegységet te is be tudod rakni ISO csatlakozóval, de ha nem bízol magadban akkor természetesen érdemes felkeresni egy szakembert. Mielőtt mélyládát veszel mindenképp olvasd el az első hozzászólást a fórumban, mert sok hasznos tanácsot találsz benne. A blaupunkt termékei nem igazán esnek az ajánlott kategóriába. Találj ki egy összeget amennyit az egészre rászánnál és úgy könnyebb ajánlani valamit.

(#19250) birozoli7800 válasza footy (#19249) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Sajnos ISO csatlakozó sincs bevezetve az akkumulátortól azért kérdeztem hogy milyen típusú kábellel kell elvinnem az akkumulátorig. A csatlakozót már megvettem hozzá. A fejegységet és a mélyládát már megvásároltam, a kettő 10.000 Huf volt, remélem ezzel nem rossz üzletet csináltam. (A mélyláda hangszórója ezüst színű nem tudom ez mennyire segít a beazonosításban.) Az erősítőre még kb. 10.000 magyar forintot szánnék, tudom hogy nem sok de sajnos az anyagi körülmények csak ezt engedik meg. Az erősítőt a fejegységre rca kábellel kell csatlakoztatni? Ez teljesen mindegy hogy milyen fajta, vagy ebből is célszerű minőségit vásárolni?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.