Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) k-feri65 válasza trencsy (#19650) üzenetére


k-feri65
senior tag

akor passzolom a kérdést,, de szerintem nem smd bizti mert akkor pukkanna ha csak az egyik erősitő lenne rádugva is..

próbáld az alpit fixedre a másiknak a gain-jét visszább venni,,szoktak ezek a némitó ic-k pukkasztani,,ha nem a rendes rca-volt kimenetre vannak "hangolva" az erősítő bemenetek...

értem én de le sz@..m

(#19652) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Most szeretnék normális autó hifit kiépíteni az új autómba (Chevrolet Lacetti), és jelenleg egy gyári rendkívül silány Blaupukt lejátszó van benne. Van itthon egy Kenwood KDC-4051UG, de ez csak 1 dines és én 2 dinesre gondoltam, mivel az elegánsabb, bár drágább is.
A hangszórók egyelőre gyáriak lennének, később majd költök rájuk valószínűleg, de először egy Magnat Edition Two 500W-os erősítőt és az ehhez kapott 800W/250W-os ládát szeretném a fejjel meghajtani.
Első körben egy Alpine CDE-W233R-re gondoltam, ez 45k most akcióban, (50k-ig nézegetném őket) de van még ilyen áron JVC is .
Az alpine felé jobban hajlok, már a márka miatt is, de ha a JVC is ugyan azt tudja akkor lehet hogy azt venném inkább. Ti mit ajánlotok? HPF és a LPF is kellene, mivel elől van 2 magas és 2 középmély is, hátul pedig 2 középmély, még a láda lenne benne és ahhoz pedig jó ha le lehetne venni a mélyet a többi hangszóróról.
Használtan sajnos nem találtam megfelelőt, de ha valaki tud jó áron, jelezhetné :)
Szóval mi a véleményetek?

*Sn0w

(#19653) sosperec18


sosperec18
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy szakmai kérdésem:

Peugeot 207-ben szeretném a gyári blaupunkt rd4-est lecserélni, hogy a beszerzett Focal komponens szettet normálisan megtudjam hajtani. Bonyolítja a dolgot, hogy céges autó lévén, ki van benne építve Nokia kihangosító rendszer. A kérdésem az, hogy az új fejegységet iso csatlakozóval csatlakoztatva megmarad-e a rendszer kihangosítási képessége, vagy Bluetooth-os fejegységet kell vennem (és ennek kihangosítóját kell használnom), ha a mindennapjaim során használni akarom a kihangosító adta lehetőségeket.

Tehát a kérdés:
-vehet bármilyen fejegységet, iso-csatlakozóval hozzákötve tudom használni a gyárilag kialakított kihangosítást
-vagy Bluetooth-os fejegységgel tudom csak a kihangosítást megoldani?

Előre is köszönöm!

üdv,
sosperecek18 :R

(#19654) trencsy válasza k-feri65 (#19651) üzenetére


trencsy
csendes tag

Köszi, meglesem, de ezt már csak holnap reggel valamikor.
Majd megírom, hogy ok-e a dolog ezek után...

-trencsy

(#19655) sosperec18 válasza sosperec18 (#19653) üzenetére


sosperec18
csendes tag

Elfelejtettem, hogy Nokia CK-100 a kihangosító típusa

(#19656) xuser


xuser
tag

Senkinek semmi tapasztalata ezt illetően?? [link]

[ Szerkesztve ]

(#19657) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat, tegnap végül sikerült beépíteni az erősítőt is, így már megfelelően szól az egész rendszer! Már csak a bejáratási időt kell megvárni... :-)

Viszont az erősítő rögzítésére szeretnék kérni néhány ötletet: Sedan Civic, jó nagy csomagtartóval, csomagtértálcával... Jelenleg az erősítő a pótkerékben van benne, rögzítés nélkül. Erre kerül rá a védőlap, ill. a csomagtértálca. A hátsó ülés hátuljához sajnos nem lehet rögzíteni, mert a hátulja sajnos nem egy fémlemez, hanem 2 vékonyabb cső, így azt nem lehet megfúrni. A csomagtartó alja szintén nem jó megoldás, mert a csomagtértálca teljesen elfedi. Arra gondoltam, valamilyen kis "állványt"/lapot kellene készíteni, amivel stabilan megáll a pótkerékben (csak mankókerék, így nem olyan nagy méretű). Az erősítő típusa ALPINE MRP-F306, szintén nem túl nagy méretű...

Esetleg van valakinek egyéb ötlete?

(#19658) zolikaDB válasza Stehe (#19657) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is töröm ilyesmin a fejem, h majd kesztyűtartóba hogy lehetne beapplikálni egy kisebb erősítőt. Pont ki van neki számolva a hely, nade nem szeretném kifúrkálni, ill. csavarhúzó úgysem fér oda. Szóval valami kis lapra rögzíteném, a lapot meg valami sínbe tolnám be, ami kétoldali ragasztóval rögzítek. Ilyen elképzelésem van.

(#19659) KonzolKartel

Régebben írtam, hogy generátorzajjal szenvedek a kocsiban. A mai nap sikerült megszüntetni azzal, hogy le testeltük az RCA-t. Azt mondta a szerelő, hogy valszeg a beépített zavarszűrő szart be. van valami hátránya annak, ha így használom?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19660) gabber01


gabber01
addikt

Mi a különbség a Hertz DSK 165/165.1/165.2 között? :S

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19661) KonzolKartel válasza KonzolKartel (#19659) üzenetére

egy Pioneer DEH-P88RS lenne szó

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19662) shteer válasza Stehe (#19657) üzenetére


shteer
titán

csomagtér oldalfal?

..szerintem jónak tűnik

(#19663) Stehe válasza shteer (#19662) üzenetére


Stehe
aktív tag

Néztük azt is, de sajnos ott nincs akkora felület, amekkora az erősítő. A Honda csomagtartója elég barlangos sajnos...

(#19664) k-feri65 válasza KonzolKartel (#19661) üzenetére


k-feri65
senior tag

smd biztit cseréltesd ki azzal az "okos" szerelővel,,mert kilőheted a némitó áramkörö-ket,,ha letesteled direktbe.

értem én de le sz@..m

(#19665) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Havertol most vettem bar meg nem fizettem ki.:) ( 20e ) Magnat Xpress Reflex 112 ladat, Magnat Energy 150 erositovel.
Seat Cordobam van (2004es) gyari elso hangszorokal, a magno egy eleg regi sony. ( meg kazettas )
A leggyengebb lancszem gondolom a radio lenne?
Mit kellene cserelni benne, hogy szepen/szebben szoljon?
Gondolom van olyan aki azt mondja, hogy az egeszet.:) De bizonyos kereteken belul ertem a cseret.
Nem akarok versenyeken indulni vele az utcat sem akarom ellatni zenevel csak magamnak szeretnem, hogy jol szoljon.

Elore is koszi a valaszokat.

udv: seca

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#19666) gtamate2 válasza gtamate2 (#19652) üzenetére


gtamate2
veterán

Valaki?

*Sn0w

(#19667) KonzolKartel válasza k-feri65 (#19664) üzenetére

köszi!

ezek szerint, ha ez megoldotta, akkor biztos az SMD a ludas, nem?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19668) k-feri65 válasza KonzolKartel (#19667) üzenetére


k-feri65
senior tag

rs-nél az szokott kipukkanni

értem én de le sz@..m

(#19669) footy válasza adamssss (#19649) üzenetére


footy
addikt

Ird le, hogy mennyit szansz a hangszorok cserejere, es mi hianyzik most ami miatt cserelni akarsz. (pl.: keves a dinamika, nincs eleg mely, szur a magas)

(#19666) gtamate2
A 2 dines fejegysegek felejtosek zenere. 1Din-esbol ugyanazt a hangminoseget, 20-50-80%-kal olcsobban megkapod

(#19670) KonzolKartel

esetleg esztergomban vagy a megyében nem tudtok valakit aki híradástechnikai szervizeléssel foglalkozik?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#19671) gtamate2 válasza footy (#19669) üzenetére


gtamate2
veterán

Hát tudom, de elegánsabb tőle a kocsi, meg ugyebár az Alpine azért csak nem gyenge minőségű lesz már, tudom hogy 1 dinesbe van ilyen 30-ért is, de azért elég jó lenne ennek is a hangminősége?

*Sn0w

(#19672) Fecogame


Fecogame
veterán

Ez megérhet annyit, amennyit kérnek érte? :R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#19673) MunezXBK válasza Fecogame (#19672) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Háát...ha azt az igénytelen ládát el tudod viselni az autódban...

Látszik rajta, hogy megviselte az élet. Meg az az erősítő bekötés is...

(#19674) sfefe válasza sfefe (#19665) üzenetére


sfefe
őstag

Valaki tudna segiteni?

Koszonom.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#19675) mercenaire válasza sfefe (#19665) üzenetére


mercenaire
tag

Szia.Elsősorban fejegységet, meg a két első hangszórót mindenképpen.Ha visszaolvasol a fórumon, nagyon sok jó ötlettel leszel gazdagabb.Üdv.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19676) Joe fiú válasza Fecogame (#19672) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pénzt ne adj érte!

(#19677) Joe fiú válasza sfefe (#19665) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Veszel bele egy alap fejegységet. Pioneer MVH-1400UB . Bepróbálod a haverod ládáját és erősítőjét és ha tetszik amit hallasz akkor örülsz mert nem kell több pénzt ráköltened, ha nem tetszik akkor ide visszejössz és valószínűleg azt mondjuk cseréld ki a gyári hangszórókat.

(#19678) attila666 válasza Joe fiú (#19622) üzenetére


attila666
tag

Végül sikerült találnom egy MX165 Plus komponens szettet, nem üzletből, de kicsomagolatlan volt és viszonylag jó áron adta el a srác (65 euróért - kb 19 000Ft). Sajnos itt Szlovákiában a legolcsóbb internetes áruházban is 100 euró (30e Ft) felett vannak ezeknek a komponens szetteknek az árai, a használtaké pedig általában nem sokkal olcsóbbak.
Ma meg is érkeztek, csak az autóm a szerelőnél van, rozsdafoltok kijavitása céljából. Addig elkezdtük otthon kivágni a kiemelőgyűrűket, 2db kiemelőgyűrű van összerakva, darabonként 2cm vastagok és az aljára fog menni mégegy szélesebb, ami az ajtóra fogja felfogatni őket, valósznűleg az is 2cm vastag lesz (feltéve, hogy a kárpitnak nem lesz útjában), gondolom, hogy igy legalább a beépitési mélységnek megfelelően ki lesznek a hangszórók emelve, remélhetőleg a kárpit mögött elbújik a hangszóró is.
Valahol olvastam, hogy ezek a kiemelőgyűrűk magába szivhatják a nedvességet és tönkremehetnek, lakk vagy valami hasonlóval kenjem át őket vagy ez hülyeség? Az alsó kiemelőgyűrű és az ajtó közé szoktak rakni valamilyen puha anyagot (szivacs, pamut vagy hasonló) vagy csak egyszerűen fogassam fel néhány csavarral?

Esetleg valakinek ilyennel van tapasztalata? Először csinálok ilyet, úgyhogy nem tudom, hogy nem-e rontok el valamit vagy mire kell figyelni. Tudom, hogy nem a legjobban néz ki, de kárpit mögött nem látja senki és igy megtakaritok 15e Ft-ot (nálunk üzletben 5000e Ft-ért árulnak egy pár kiemelőgyűrűt), csak a jól szóljon és ne essen szét :D

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#19679) shteer válasza attila666 (#19678) üzenetére


shteer
titán

Az alsó kiemelőgyűrű és az ajtó közé szoktak rakni valamilyen puha anyagot (szivacs, pamut vagy hasonló) vagy csak egyszerűen fogassam fel néhány csavarral?

én "hangszórótömítőt" fogok, amit a szobai hangfalakba kerül, hangszóró és a doboz közé - ilyen nyúlós, ragadós cucc

pácolhatod, lakkozhatod kedvedre

jó lesz, nem apróztad el :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19680) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Egy JVC KD-BT11 megér szerintetek használtan 18e forintot? Havernak kéne a kocsiba valamilyen bluetooth képes fejegység. Erről elég vegyes vélemények vannak, egyik tesztben azt írják, hogy minden ok vele, másikban meg azt hogy alig hallja a másik fél a telefonálót. Amúgy a hangminőségét zenénél dicsérik. Kérdés, hogy pl egy Galaxy S3-mal vagy egy Zte Blade-del egyáltalán együttműködik-e.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19681) footy válasza attila666 (#19678) üzenetére


footy
addikt

A kiemelő gyűrűket kend át csónaklakkal vagy kültéri lazúrral. Szigetelésnek pedig használj szilikon alapú tömítőt. (pl.: Xiloplast) Ha a kárpit mögé kerülnek a gyűrűk akkor érdemes kívűlről valamilyen rezgéselnyelő anyaggal borítani. (Pl.: STP, Soudaband)

(#19682) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Aki keresett 2DIN-es fejet: Kenwood
Plusz: olyan autóba, amibe elfér mélységben is, és átmérőben is a gyári helyen a hangszóró, oda akkor nem kell kiemelőgyűrű, ugye? Illetve ha mondjuk műanyagból marom meg, vagy aluból, az jó, mint anyag? Astra G-ben gyárilag 16-os van? (nem szedtem még szét...)

[ Szerkesztve ]

(#19683) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

Kis helpet szeretnék kérni tőletek, mivel 100% amatör vagyok az autóhifi témában.
Adva van egy Ignis, a maga 2din blau, 13cm hátsó / 10cm első hangszórókkal.
Nem akarok koncerttermet, szétfürészelni sem szeretném, de nem ártana egy kicsivel több hangerő.
Rábeszéltek egy mac Audio Pro Flat 13.2 és egy mac Audio Pro Flat 10.2-ra.
Nem tudom mennyire jó a gyári cd, de nem estem hanyatt eddig.
Mivel sokat utazunk, lecserélném a gyári Blaut egy jobb 2 dinesre.(ha érdemes 2din-ben agyalni)
Esetleg navi, dvd lejátszás, (tv?), jó lenne ha támogatná az új fiú.
A [JVC KW-AV60-t] szemeltem ki, bár, nagyon nem olcsó.
Szivesen fogadok minden tippet, 1din-s megoldás is érdekel, mint írtam tök hülye vagok hozzá.

(#19684) Joe fiú válasza t.imi (#19683) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pont feletted linkelt a kollega 2dines fejegységet, azokat a mekkaudiókat meg felejtsd el, ha tényleg nincs további igényed hifi terén csak valami szóljon akkor érdemes lenne audio system, hertz hangszórót nézni, ha jól tudom van 10 cm-es hangszórójuk, mondjuk én a helyedban csak beapplikálnék valami nagyobb hangszórót előre.

(#19685) zolikaDB válasza t.imi (#19683) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha már 2DIN-es, ez árban jó, és mivel Kenwood, nem okozna csalódást: #19682

(#19686) t.imi válasza Joe fiú (#19684) üzenetére


t.imi
addikt

Köszi a gyorsat.

A mekket már megvettem, nagyon győzködtek a boltban, hogy 2012, tesztgyőztes, spéci membrán, stb....
A csak valami szóljonnál többet szeretnék, ha lehet.
Nem tudom, elé-e erre a gyárilag kiirkált 4x50/53/75 watt.
Néztem az elsőket, ki kellene venni a műszerfalat és sacc 12cm amit ki lehetn vágni v. az első ajtóban fenék vonal / magasságban férne el max 16 cm.

zolikaDB Néztem már, köszi. Még megrágom, most nagyon rákattantam a filmnézegetésre. :B

(#19687) shteer válasza t.imi (#19686) üzenetére


shteer
titán

a gyárilag kiirkált 4x50/53/75

azaz a gyári valós 4x10,12 de nagyon ritkán 15W? :)

..szerintem jónak tűnik

(#19688) trencsy


trencsy
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha az audiorendszer kábeleit vastagabb ALUFÓLIÁBA betekerem és úgy behúzom gégecsőbe javítana a zavarok megszüntetésén??
Vagy elég csak a gégecső??
Vagy rontana a helyzeten (mármint a fólia), mert pl interferálna a miatta??

Nem kis munka lenne csak azért kérdezem, mert nem szeretném kétszer-háromszor szétkapni a kocsi belsejét az összes kábel miatt...

Előre is köszönöm!!

Üdv.:

-trencsy

(#19689) shteer válasza trencsy (#19688) üzenetére


shteer
titán

van itt akinek így oldódott meg :K (orbano?)

..szerintem jónak tűnik

(#19690) k-feri65 válasza trencsy (#19688) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem ha zajod van azt nem igy kéne megszüntetni,,ráadásul ha betekered,,még kondi ként is münködik a kábel,,de lehet ez csak wodooooo...

értem én de le sz@..m

(#19691) zolikaDB válasza t.imi (#19686) üzenetére


zolikaDB
veterán

Fejtamlamonitor es a gyerekek mesezzenek. En nem vagyok szakerto, de ha nem show-kocsi es nem vagy taxis, akkor hanyagold, nem feltetlen az autoban van ennek helye, eljutunk A-bol B-be, esetleg ez akar 1-2e km is lehet, de en specko a nappaliban szeretem ezt muvelni. Ha minden kotel szakad, akkor se egy fejbe epitett monitoron. Ott mar jocskan van hibalehetoseg.
A mekkaudio es egy egyszeru Hertz kozott meg egy botfulu szamara is nagy a kulonbseg!

(#19692) Joe fiú válasza t.imi (#19686) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Menet közben úgysem néznél filmet, szvsz. tök felesleges,hacsak nem valami éjszakai őr vagy,aki kocsiból figyel,ha meg a gyerekek miatt akarsz akkor nekik hátra fejtámlába valami.
Jobban jártál volna ha a mekkek helyett az első ajtóba beraksz egy 16-ost, meglepődtél volna mennyivel jobb.

zolikaDB: :C

[ Szerkesztve ]

(#19693) trencsy válasza k-feri65 (#19690) üzenetére


trencsy
csendes tag

Első szett bekötése után jelentkezett egy "kis" generátorzaj.(erősítő + szett)
Most agyon agyalok, hogy normálisan bekábelezek mindent, fémig szétszedem a belsejét és gégecsőbe bújtatva megcsinálom...
A fólia csak ötlet volt, ezek szerint az hanyagoljam??

[ Szerkesztve ]

(#19694) trencsy válasza shteer (#19689) üzenetére


trencsy
csendes tag

Mármint fólia-gégecső kombóval?

(#19695) k-feri65 válasza trencsy (#19693) üzenetére


k-feri65
senior tag

kábelezd be.. indítsd be,, ha nincs gen..zaj akkor rakd össze, ha van,, akkor rakosgasd a kábeleket ide oda kicsit,,néha 1-2 centi is segít

értem én de le sz@..m

(#19696) trencsy válasza k-feri65 (#19695) üzenetére


trencsy
csendes tag

Lehet az lesz :)

(#19697) shteer válasza trencsy (#19694) üzenetére


shteer
titán

elég rákeresni az alufólia szóra

..szerintem jónak tűnik

(#19698) trencsy válasza shteer (#19697) üzenetére


trencsy
csendes tag

THX

(#19699) LEFTHORSE1 válasza trencsy (#19688) üzenetére


LEFTHORSE1
őstag

Akkor már miért nem raknád egyből fém gégecsőbe?

Cseberből vederbe

(#19700) shteer válasza LEFTHORSE1 (#19699) üzenetére


shteer
titán

pl azt az én autómban azt nem húznád be a kárpit alatt :) nem fér el

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.