Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) zolikaDB válasza gabo01 (#19800) üzenetére


zolikaDB
veterán

De ha nincs, akkor mi a teendő? A magasak a fejről továbbra is, a kick-ek meg RCA-n keresztül az erősítőről?

(#19802) orbano válasza zolikaDB (#19801) üzenetére


orbano
félisten

pénzkidobás

A vér nem válik VAZZE!™

(#19803) Swiss_audio


Swiss_audio
tag

Egy ismerősömnek van 1 ilyen Pioneer erősítője. Hertz DSK hajtásához megfelelő lenne? Dicsértétek a régi Alpine erősítők hangját. Ez a Pioneer felveheti vele a versenyt vagy jobban járnék egy Alpine-val?(Mac erősítőt cserélném le)

Kép 1

felirat

Belső

[ Szerkesztve ]

(#19804) hugi0 válasza G.Zs. (#17272) üzenetére


hugi0
őstag

Es mennyiert ?
Ezen a szamon hivj legyszives:
vodafon 7777 ot nulla egy

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#19805) zolikaDB válasza krisztian7 (#19796) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ground Zero Hydrogen, 4e HUF az autohificentrum oldalan. Ennel olcsobban mar csak a SAL es tarsai vannak.

(#19806) G.Zs. válasza hugi0 (#19804) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az már rég nincs meg. :(

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#19807) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A Carpower HPB-204-ese ugyan mire elég? 4x20W 4Ω-n. És ~17e Ft! :)

(#19810) t.imi válasza trencsy (#19808) üzenetére


t.imi
addikt

Jobb lett volna ide biggyesztened, ez itt a fórum. :R

(#19811) trencsy válasza t.imi (#19810) üzenetére


trencsy
csendes tag

Sorry !!

(#19812) t.imi válasza trencsy (#19811) üzenetére


t.imi
addikt

Szólj egy mederátornak,sec perc alatt átpakolja :)

(#19813) Foglalt név válasza t.imi (#19812) üzenetére


Foglalt név
addikt

Átpakolni nem triviális, de valóban aprót kéne feladni!

(#19814) Norbi14


Norbi14
senior tag

Ma kapcsoltam a fejegységet és valami förtelmes élmény fogadott, eltűntek a mélyhangok teljesen, nem is szól tisztán, recsegős lett nem lehet 10es fölé tekerni a hangerőt mert akkor még borzalmasabb. Mi történhetett? Alpine 9812, hertz dsk 165

(#19815) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Erre valaki?

(#19816) aneda válasza zolikaDB (#19815) üzenetére


aneda
aktív tag

Semmire, pontosabban arra amire a fej végfoka.
Ennyiért használtan fasza erősítőket lehet kapni.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#19817) zolikaDB válasza aneda (#19816) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valahogy sejtettem...
CS-en valami f.sza négycsatis?
Apropó: érnek valamit az ötcsatornások? Van értelme?

(#19818) aneda válasza zolikaDB (#19817) üzenetére


aneda
aktív tag

Azt nem tudom, de nekem van egy eladó Phase Linear PB FOUR, 25k-ért.
De gondolom másnak is van eladó/elfekvő cucca itt a fórumon.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#19819) Bibby


Bibby
addikt

FM transmitter kellene nekem, semmi extra, csak pendrive/sd kártya, meg mondjuk tudjon normálisan mappát kezelni.
A pár ezer forintos cuccokkal rosszul lehet járni? Gondolok itt pl erre.

Ελευθερια η θανατος

(#19820) cicmanyek válasza zolikaDB (#19817) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Tessék, ez elég jó ;)

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19821) HabyRolika


HabyRolika
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő volna Sinus Live SL-A1500-as erősítőről mit lehet tudni? mennyire jók vagy rosszak?!

A segítségetek előre is köszönöm!

Bad Boys Bad Boys a Laci haja dús a Laci haja dús, mint a rántott hús :)

(#19822) Soma01


Soma01
veterán

Tudtok ajánlani valami jó, normális használt első szettet 15-20 ft környékén? Esetleg erősítőt is ajánlhattok meg fejet. Ez most láttam ([link]), milyen egy első szettnek meg egy mélynyomónak?
Nem kell csúcs, inkább olcsó és jó minőség legyen. A gyári Ford rendszer lenne lecserélve jobbra. Olyan AS MX / Radion minőségi osztály kellene hangszóróban és hozzá erölködő...

(#19823) zolikaDB válasza Soma01 (#19822) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mint kiderült, (debreceni) MM-ban 15e HUF a Hertz DSK 165.
Kérdésem: Astra G-be hogyan tudom ezt vagy más 16.5 centis szettet beépíteni? Mindenképpen kell a kiemelőgyűrű?
Másik: Alpine SPG 17 CS membránjában az a kúp miért van? (láma vagyok)
Illetve: fentiek tükrében: DSK, ESK vagy Alpine előre? (15k, 32k, 28k)

(#19824) row


row
csendes tag

Szevasztok! Pioneer (2 DIN) szakikhoz lenne egy kérdésem: nem rég vettem egy SPH-DA01-es App Radiót 2003-as lagúnámba. Minden egyes alkalommal, ha ráteszem a gyújtást, feldobja ezt a KRESZ-es figyelmeztető szöveget, amit le kell okéznom. Ezután bejön az alap képernyő, ahol i kell választanom, hogy mit akarok hallgatni (rádió, mp3...).

Nem tudnám valahogy örökre eltüntetni ezt a figyelmeztető szöveget?
Ha igen, megoldható lenne az, hogy a 30 éves kazettás rádiókhoz hasonlóan gyújtás után a korábban hallgatott rádióállomás, vagy mp3 esetében az utolsó track jöjjön be?

Köszi!

(#19825) gtamate2 válasza Bibby (#19819) üzenetére


gtamate2
veterán

Amikkel én találkoztam idáig azoknak mind szörnyű minőségük volt, volt alapzaj és a minőség is nagyon gyenge volt, hiába voltak a számok jó minőségben rátéve.

Más:
A kocsimban gyárilag egy Blaupukt fejegység volt, viszont nagyon gyenge volt, szóval kicseréltem a Kenwood 4051ug-mra. Amikor kicseréltem láttam hogy valami átalakító van a multikormányhoz benne, viszont elvileg a Kenwoodon is van multikormány előkészítés.
Na akkor nekem kellene venni egy ilyen átalakítót a Kenwoodhoz is ha szeretném használni a multikormányt?

*Sn0w

(#19826) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Eddig nem volt fontos számomra a kérdés, mert nem volt autóm, most viszon lesz. Bluetooth-os kihangosítást szeretném megoldani a járműben, iPhone4-el, mégpedig nem külön eszközzel, hanem egv BT képes fejegységgel.
Nincsenek extra igényeim (szerintem), csak azt kéne tudnia megbízhatóan, hogy ha zenét hallgatok (rádió/cd/usb...)akkor halkítsa/némítsa le magát, ha bejövő hívásom van, illetve ha a telefonon futó navigációs rendszer (iGo Primo) közölni szeretne velem valamit.
Esetleg úgy is el tudom képzelni, hogy a telefon küldi a zenét BT-on az "autónak".
Konkrét készüléket is ajánlhattok, ha valaki használja ilyen módon.
Előre is köszi a segítséget.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19827) orbano válasza zolikaDB (#19823) üzenetére


orbano
félisten

ha már vesz normális erősítőt, nem feltétlen egy dsk-t kéne elé tenni...
lesz erősítőd? ha nem, akkor a 32 és 28k pénzkidobás, de 30 körül elementet érdemes venni szvsz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19828) Stehe válasza Játékos (#19826) üzenetére


Stehe
aktív tag

Szia!

Én kb. egy hónapja vettem egy Pioneer DEH-4400BT típusú fejegységet, nekem jól szuperál, ha a közelében van a telóm egyből felismeri, BT-n keresztüli zenejátszás is jól megy, a hangminőségen meglepődtem én is. IGO-t még nem próbáltam rajta, de felteszem működik az is. És elég baráti áron lehet kapni, én 33.500-ért vettem...

(#19829) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Bocsánat az off-ért, de mivel itt sokan érdeklődnek akár vásárlási tanácsot kérve, hátha érdekelne valakit a cuccom ami feleslegesé vált.

[ Szerkesztve ]

(#19830) zolikaDB válasza orbano (#19827) üzenetére


zolikaDB
veterán

Iggenn... Szarér-hugyér lett egy Hertz EP2, de vadiúj, bontatlan.
Viszont, mivel megfordult a világ, letettem a nagy tervekről, egyszerű, a gyárinál jobb első szett a cél, meg esetleg, nagyon esetleg egy kisebb DLD (vagy más) hátra. És azon töröm a buksim, h hogyan tovább.
Előre fejről a DSK, hátra meg EP2-esről hidalva egy DLD500+, SPL V300 D2, Rockford Fosgate P1S812. Illetve bminemű jóság a CS-ról.
Vagy előre az EP2, hátra meg valami mono erő, esetleg, az EP2 menne a lecsóba, helyette egy 4 csatis, 2 csatorna előre, 2 hátra, hídban.
Sajnálnám ezt a kis erőt... :S Tudom, tudom, oda az aktív rendszer, és b.sszam meg.
Úh, ez van, változik a világ.

[ Szerkesztve ]

(#19831) orbano válasza zolikaDB (#19830) üzenetére


orbano
félisten

első körben legyen egy jó szetted erősítőről hajtva, addig hagyd a ládát!

A vér nem válik VAZZE!™

(#19832) Játékos válasza Stehe (#19828) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Ez nekem is tökéletesen megfelelne, ilyesmit néztem én is! :K A Hangminőségen azért lepődtél meg, mert jobb, mint vártad, jól értem?
Szóval telefon kihangosítás, illetve zenelejátszás jól megy iPhoneról.
Akkor már csak arra az aprócska szivességre kérnélek, hogy ha a következő 1-2 napban van egy kis időd, akkor kipróbálnád, hogy az iGo küldi-e neki a hangot?
Előre is köszönöm szépen! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19833) Stehe válasza Játékos (#19832) üzenetére


Stehe
aktív tag

Igen, a telefonon lévő mp3-jaim nem a legjobb minőségűek, és szépen szóltak. Nekem nem iphoneom van, hanem ANdroid, de ebből a szempontból kb. egy kutya! :-)

Az autóm jelenleg szervízven van (időszakos szervíz), de hét vége felé kipróbálom megy-e onnan is az IGO!

(#19834) Játékos válasza Stehe (#19833) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi előre is! Esetleg, ha valaki tud segíteni a kérdésben, akkor szívesen veszem!
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19835) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Tudna vki segiteni aki vagja az angolt?
[link]
Ennel a tipusnal lehet melyhangot vagni? Az elso hangszoroknal kellene...
( specifikacional irhatjak talan )

[link]
Ennel a tipusnal es a feljebb levoknel az audional konkretan szerepel a Low pass filter.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#19836) orbano válasza sfefe (#19835) üzenetére


orbano
félisten

Az elso hangszorokhoz HPF kell es nincs benne ilyen sajnos

A vér nem válik VAZZE!™

(#19837) Az-X


Az-X
őstag

Ezer éve nem jártam erre... sok fejlemény nincs is a kocsimmal kapcsolatban. Elkészült a PC projekt, de nem vagyok elégedett vele... pontosabban rengeteg nyűgje van, az amúgy sok előnyével szemben. Viszont mostanában foglalkoztat egy passzív rendszer építése. Ezzel kapcsolatban van valakinek komolyabbnak nevezhető tapasztalata?

:)

(#19838) orbano válasza Az-X (#19837) üzenetére


orbano
félisten

Hegedűs Zolit kérdezd ő meglehetősen benne van :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19839) Az-X válasza orbano (#19838) üzenetére


Az-X
őstag

He he... épp tegnap hívott telefonon :D Lehet vissza kéne hívnom :D

:)

(#19840) gabo01 válasza Az-X (#19839) üzenetére


gabo01
senior tag

Szeva Haver! Passzív mi? :Y ;)

(#19841) zolikaDB válasza orbano (#19838) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi az, h passzív rendszer?

(#19842) #25954560 válasza zolikaDB (#19841) üzenetére


#25954560
törölt tag

olyan, mint a passziv dohanyzas: nem te csinalod, neked csak jut a jobol :D
nincsenek benne aktiv keresztvaltok.

(#19843) zolikaDB válasza #25954560 (#19842) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hogy épül fel egy ilyen rendszer, mi az értelme, azaz miért jó?

(#19844) #25954560 válasza zolikaDB (#19843) üzenetére


#25954560
törölt tag

varjuk meg vele a hozzaertoket.

(#19845) cicmanyek válasza zolikaDB (#19843) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nincs időkorrekció és nincs aktív crossover , így a hangja sokkal természetesebb mint a digitális társainak.
Hátránya , hogy csak a hagszóróelhelyezéssel lehet játszani , ami autóban nehezen kivitelezhető , illetve a fázisokat megtalálni sem könnyű.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19846) zolikaDB válasza cicmanyek (#19845) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R

(#19847) gtamate2 válasza gtamate2 (#19825) üzenetére


gtamate2
veterán

valaki?

*Sn0w

(#19848) Az-X válasza gabo01 (#19840) üzenetére


Az-X
őstag

Szeva! :) Occsóér lett egy MB Quart QSD 216 :D A PC-vel kapcsolatban sajnos egyre több nyűgöm van. Verseny nem hiszem, hogy lesz már. A gyári fejem hangja nem volt annyira rossz a QSF-fel annó passzívban, de az sem kizárt, hogy a kesztyűtartóba vagy a csomagtartóba bedobnék mondjuk egy Nakát. Aztán ha mégis mindenáron versenyezni szeretnék veszek egy ilyen Audison DSP-t :)

:)

(#19849) jaja1981


jaja1981
addikt

Sziasztok!

Sedan autóba szeretnék a kalaptartóba egy mély hangszórót, mert nem akarom a csomagtartót elfoglalni, az kell.
Ami a lényeg, hogy van egy Blaupunkt 2x75W hidalható erősítőm, az hajtané meg.
20cm-es méretben gondolkodtam, de lehet 25cm is elfér.

Mit ajánlotok nyitott hangszóróban?
Nem kell a legdrágább, de normális legyen.

Köszönöm.

(#19850) Samus


Samus
addikt

Mi történik, ha egy három utas hangszóróból csak mely lesz? Vagyis egyszerűen elvágom a közép felé menő drótot? Marad a 4 ohm? Illetve mitől recseghet a középsugarzo? Egy 16 cm Ground Zero hangszóró... Nem mindig recseg, és ahogy hallgattam, nem a magas, hanem a közép recseghet...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.