Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) orbano válasza trencsy (#19450) üzenetére


orbano
félisten

ott van az eladó 16-os element ha még megvan. mennyi a keret a szettre?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19452) krisztian7


krisztian7
tag

Ajtószigetelésre melyik olcsóbb anyagot ajánljátok? Van már annyiféle , így utánaolvasva ( soudal, stp, k flex st). Soudaband-ot néztem elsősorban, de mindenhol csak 2 tekercset lehet venni. Nem tud valaki esetleg szerezni olcsón, vagy olyan helyet ahol egy tekercset is adnak, mert szerintem elég lenne egy a citroen xsara 2 első ajtó szigetelésére.

(#19453) trencsy válasza orbano (#19451) üzenetére


trencsy
csendes tag

Hangzásban az megfelelő lehet a meglévő dolgaimhoz szerinted?

Max 30 kb.....

(#19454) mercenaire válasza trencsy (#19450) üzenetére


mercenaire
tag

Az a baj, hogy hiába veszed meg a akár legjobbat, lehet, hogy beépítve nem fog szépen szólni. Tehát, az összhatás nem lesz olyan, amit te elvárnál tőle. Azt javasolnám, mint alfa156 kollégának is, hogy látogasson meg egy hifi műhelyt és ott kérjen segítséget. Jó minőségű, használt cuccokat is ki lehet fogni ezeken a helyeken.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19455) orbano válasza trencsy (#19453) üzenetére


orbano
félisten

még telne alá egy jófajta régi alpine erőre és szerintem tetszene elektronyos zenére, jó dögösen szól a kickje.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19456) shteer válasza krisztian7 (#19452) üzenetére


shteer
titán

elég lenne. keress vkit akivel veszel 2 tekercset, én zselénél nem találtam olcsóbbat

..szerintem jónak tűnik

(#19457) trencsy válasza orbano (#19455) üzenetére


trencsy
csendes tag

Lebeszélve a U-dimension EL-Comp 6, csütörtökön érkezik.
Kíváncsi vagyok rá nagyon :)

Köszönöm mindenkinek az eddigieket!

(#19458) orbano válasza trencsy (#19457) üzenetére


orbano
félisten

gart :K a magas elhelyezésére majd figyelj oda, eléggé tud visítani, ha rossz helyen/szögben van. egyébként ha jól tévedek ezt a példányt még én vettem újonnan :D

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19459) Nescafé válasza orbano (#19458) üzenetére


Nescafé
őstag

Igen jól sejted:D

 iPhone 15 Pro

(#19460) trencsy válasza orbano (#19458) üzenetére


trencsy
csendes tag

Próbálgatva lesz mindenképp.
A közepet szerintem kissé megdöntve fogom elhelyezni az ajtóban.
Már csak az a kérdés hogy legyen-e hozzá erőlködő.
Bántani nem akarom, de úgy a fej is kímélve lenne ...

Ötlet?

(#19461) orbano válasza trencsy (#19460) üzenetére


orbano
félisten

persze hogy kéne erősítő hozzá :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#19462) zolikaDB válasza orbano (#19461) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy Hertz EP2 szerinted kihajthatná? 4Ohmon? Vagy 2-n jobb?

(#19463) trencsy válasza orbano (#19461) üzenetére


trencsy
csendes tag

Erősítőből könnyebben lehet szemezgetni, ha jól sejtem :)

Egyébként UP a fórumnak, több helyen is kértem a szakik segítségét, de ........ visszaírni.

(#19464) orbano válasza zolikaDB (#19462) üzenetére


orbano
félisten

egy 4ohmos hangszórót elég nehéz 2 ohmon a gyári hangváltózjával meghajtani. de fölösleges is. hertzet nem ismerem, soha senki nem ajánlotta a márkát. inkább valami régebbi jóhangú erősítő...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19465) orbano válasza trencsy (#19463) üzenetére


orbano
félisten

azért abból sem akad mindig jó áron jóhangú darab, de azért azok gyakrabban cserélnek gazdát mint a szettek

[link] kis kétcsatis alpine nem lehet rossz, de majd az alpine szakértők megaszondják :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19466) trencsy


trencsy
csendes tag

Akkor keresgélek erre-arra, de ha valaki belefut 1 jóféle darabba kérem jelezze :)

(#19467) k-feri65 válasza orbano (#19465) üzenetére


k-feri65
senior tag

ott a négycsatis mellette ... egy pár versenyen nállam is olyan szólt,,,vagy lehet, hogy épp az...

mármint a 3552 alpi

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#19468) trencsy


trencsy
csendes tag

Szerintetek a kis Alpine 3525,2 hogy illene a u-Dimension Element EL-Comp 6-hoz??

(#19469) k-feri65 válasza trencsy (#19468) üzenetére


k-feri65
senior tag

a 3552 vel jobban járnál szerintem

értem én de le sz@..m

(#19470) orbano válasza trencsy (#19468) üzenetére


orbano
félisten

ki kell próbálni. de akkor már inkább a 3552, ahogy a Mester mondja...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19471) k-feri65 válasza orbano (#19470) üzenetére


k-feri65
senior tag

:R

értem én de le sz@..m

(#19472) trencsy válasza k-feri65 (#19469) üzenetére


trencsy
csendes tag

Lehet ráveszem magam :)

(#19473) karakpecze21


karakpecze21
senior tag

Szevasztok.

Lenne egy gyors kérdésem ami nem 100%-ban ide tartozik, de fontos lenne és talán nem köveztek meg. :D

Telefonomat GPS-ként használom gyakran, de nincs hozzá szivargyujtós töltőm.
Kaptam hozzá viszont USB csatlakozású töltőt.
Kérdésem annyi lenne, hogy ha a kocsim fejegységén van USB csatlakozó, akkor töltés céljából be szabad oda dugnom a telefont?Nem árt neki?

Előre is köszönöm.

(#19474) Norbi14 válasza karakpecze21 (#19473) üzenetére


Norbi14
senior tag

Nem árt neki, nyugodtan töltheted onnan!

(#19475) orbano válasza Norbi14 (#19474) üzenetére


orbano
félisten

legrosszabb esetben nem tölti

A vér nem válik VAZZE!™

(#19476) zolikaDB válasza karakpecze21 (#19473) üzenetére


zolikaDB
veterán

Media Markt-ban egy USB->szivargyujto par szaz forint.

(#19477) karakpecze21 válasza Norbi14 (#19474) üzenetére


karakpecze21
senior tag

Értem, köszönöm szépen. :R

zolikaDB : Hát a környékünkön sajnos nincs, max ha egyszerjárok Pécsen akkor veszek egyet.külön azért nem utazok be.

(#19478) LaptopSystem

van egy ilyenem ha valakinek kellene

nekem túl nagy a mérete miatt inkább eladóm árába!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#19479) shteer válasza karakpecze21 (#19473) üzenetére


shteer
titán

En is igy hasznalom a blade-et

..szerintem jónak tűnik

(#19480) cort x-1


cort x-1
tag

Hi!Tudnátok ajánlani 4csatis erőlködőt max 40k ig,nem a hangerő a lényeg ink minőség:) 9812rb hez kellene köszi előre is:) :R

Lumia 620

(#19481) orbano válasza cort x-1 (#19480) üzenetére


orbano
félisten

használt játszik? milyen hangszóróhoz? milyen zehéhez?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19482) cort x-1 válasza orbano (#19481) üzenetére


cort x-1
tag

jelenleg mac Revolution X 2.16 de ez majd cserés lessz vmi normálisabbra,zenébe minden evő vagyok rock tól rap ig minden:) :R

Lumia 620

(#19483) cort x-1 válasza cort x-1 (#19482) üzenetére


cort x-1
tag

jah és nem zárkózom el a használtól se,de kiwi vok mit ajánlasssz ujbba ennyiért :R

Lumia 620

(#19484) orbano válasza cort x-1 (#19482) üzenetére


orbano
félisten

előbb szerintem a hangszórót találd ki, hogy milyent, mennyiért, milyen beépítéssel lesz (vagy van). 40ért nem tudnék mit venni újonnan. talán a hollywood hxa40-et, de azt hiszem az egy kicsit drágább.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19485) cort x-1 válasza orbano (#19484) üzenetére


cort x-1
tag

sztem ilyen lessz ha minden igaz : Audio System Radion 165,mondjuk még a 45 az belefér a hollywood excursion hxa 40-ért mennyire jó szted?ez az erőlködő? :R

Lumia 620

(#19486) cort x-1


cort x-1
tag

[link] ez mennyire jó? :F :)

Lumia 620

(#19487) orbano válasza cort x-1 (#19485) üzenetére


orbano
félisten

a radion árában akkor már inkább udimension element. alpine erő passz. a hollywoodot hallottam, szép, részletes, dinamikus hangja van. de használtan ennyiből sok jó dolgot vehetsz, sokkal jobbakat, mint újonnan.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19488) profi91


profi91
tag

Srácok, 65-ből maximum mit tudnátok ajánlani egy régi VW Sharanba?
Fej, első szett, szigetelés, esetleg fej+elsőszett+erősítő+nyomó?

A lényeg, hogy azért basszus legyen benne, USB-t kezeljen. Nem a nagyon szép hangzás számít, mert tudom, hogy 65-ért nem kapok koncerttermet, de össz-vissz ennyi kp van rá.
Néztem használt Pio USB-s fejet, 18-ért, azt gondolom, hogy az alapnak jó lenne.
Használtban gondolkodok leginkább. :K

(#19489) Stehe


Stehe
aktív tag

Hétvégén sikeresen beszereltük a hangfalakat, ami végül nem udimension lett, hanem hollywood excursion! :-) Eddig jól szólnak, csak van 150 óra bejáratási ideje, ami nem kevés... Az erősítő csak a következő körben kerül majd beszerelésre. Fejegységből a Pioneer BE-4400BT lett végül, amin jelenleg a Demo mód kikapcsolásával szenvedek, nincsenek benne olyan menük, amit a leírás említ! :-)
De ez nem is baj, fejegységgel kapcsolatban már csak a mikrofon felszerelése van hátra, abban viszont bizonytalan vagyok... Hova érdemes tenni? "A oszlop" tetejére nem szeretném kivezetni, ahhoz meg kellene bontani fél műszerfalat. Esetleg a kormány állító alá tenni rossz ötlet? Vagy műszerfal belső részéhez, ahol nem annyira látszódik?

(#19490) Mitre


Mitre
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem hogy szerintetek a DSK-n kívül és azon magyarázaton kívül hogy a (90 db feletti érzékenységű hangszóró...) melyik az a hangszóró ami kifejezetten fejegység hajtásához alkalmas, vagy legalábbis alkalmasabb mint a többi társai. Csak az Érzékenység az ami befolyásolja??? Van a dsknál érzékennyebb hangszóró?? Van olyan amit direkt erre gyártanak??? Én nem találtam... :F

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#19491) mercenaire válasza Mitre (#19490) üzenetére


mercenaire
tag

Szia. Ebben sem csalódnál:) [link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19492) shteer válasza Mitre (#19490) üzenetére


shteer
titán

DLSek kozott talalni 93dB erzekenysegut is

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19493) aneda válasza Mitre (#19490) üzenetére


aneda
aktív tag

Audio System MX-165 Plus

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#19494) profi91 válasza profi91 (#19488) üzenetére


profi91
tag

Valaki, valami ötlet? :)

(#19495) codilandi válasza profi91 (#19494) üzenetére


codilandi
tag

Szia!

Szigetelés- 8,5e (Soudaband)

Fej- (passz)- Pioneer, Alpine, stb. kb 20e

Szett- Pl. U-d Element / AS MX 165 - 15e

Láda- most van egy CS-n, boci adja, Phoenix Gold 25-ös zárt. 12ezer (megéri!!!)

Erősítő- valami 4 csatis- 15 környékén

Ez így 70 pénz. Kb így meg lehet szerezni, de ha mákod van, lehet 65-ből is kijön.

Ennyiért kb ilyesmiket tudsz összepakolni és akkor kihoztad a pénzedből a maximumot!

(#19496) gabber01


gabber01
addikt

Hali!

Erről Alpine CDA-9852 RB mi a vélemény? Nem mai darab, tudom, havertől tudnék hozzájutni. Illetve, mennyit ér kb?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19497) sixer66


sixer66
senior tag

Lenne egy két kérdésem....Adott egy olyan autóhifi összeállítás, hogy..LG fejegység 4x53W.Innen hátramegy a gyári hangszóró kábel a kocsiban (2001-es swift), ami elég cérna, és még a vége fele toldva is van egy 1.5mm-essel kb. 1m és rá van kötve egy pár 18cm es kevlár membrános max 300W-os ovál hangszóró.Nah most szól még a fejegységről elöl 2x8cm-es és 2x13cm-es hangszórópár és a problémám az lenne, hogy hátul ami van 4 utas ovál ott nem igazán hallom a mélyet, inkább csak a magasat.A hangszóróval nincs baj, de hiányolom a közép mélyet és a mélyet belőle.Lehetséges, hogy a cérna kábel ami hátra jön, nem adja le neki olyan szinten a jelet, hogy nincs benne erő?Van bent hátul egy mélynyomó erősítőre kötve,ami 4 csatornás 1500W-os, de inkább arra 2 csipogót kötnék még, és nem a két ovált, így nem csak hátulról hallanám a zenét.Akinél voltam hifisnél, inkább azt mondta átkábelezi Nekem az egészet, de a pénztárcám ezt nem engedi most, viszont van tapasztalat, hogy tényleg akkora a különbség, hogy ha ezt a cérna kábelt kihúzom és a helyére behúzok egy 1.5mm-es hangszórókábelt akkor jóval jobb lesz a hangzás?Tudom ezt látatlanba nehéz megmondani, de ha esetleg van ilyen saját tapasztalat azt szívesen venném. :R

(#19498) tomtom9


tomtom9
tag

Van 2db 100/270w mélynyomó és egy 300/600wattos erősítő. Ha túl nagy basszust ad a láda akkor az erősítő lekapcsol... Miért lehet ez? Tudtommal az erősítő simán bírja a nyomókat és direkt visszavettem 3/4-ére az erősítőt...

(#19499) zolikaDB válasza sixer66 (#19497) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kimondtad a lényeget. Inkább elöl hallgatnád a zenét. Akkor variáld meg úgy a dolgot, h elöl legyen valami combosabb, amit erősítővel megtámogatsz és hátra semmi, mert te magad beláttad, h nem hallod, azaz fölösleges. Erősítő mehet szintén kesztyűtartóba, ülés alá, kesztyűtartó alá, és kevesebb kábel is kell!

(#19500) gabber01 válasza tomtom9 (#19498) üzenetére


gabber01
addikt

Nem akarok hülyeséget mondani, de használsz kondikat? Mert ha nem, akkor ha hirtelen nagy teljesítmény kéne a technikának kifullad az akksi, így nem jut elegendő nafta, azaz lekapcsol a cucc...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.