Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) orbano válasza zolikaDB (#18594) üzenetére


orbano
félisten

Az URL helyere beirtad a linket?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18602) Soma01 válasza nyikoláj (#18599) üzenetére


Soma01
veterán

Ha hátra viszed a mély ládát, akkor táp meg RCA úgy is kell neki. Amivel több a pénz, az a plusz kábel a szettnek. Ennyi. De lehet tenni az ülés alá is az erősítőt, ahogy írták is.

Az eredeti kábeleket kihúzzák szerintem minden képen. Legalább is 16-ért szerintem bele kellene férnie. Nekem ez a srác rakta be és itt vannak a kábel készletek ára is is: [link] Ezek olyan minőségűek (pl. a Caliber), hogy arra érdemes lecserélni a gyárit. Ja és a kábel szettekben annyi a kábel, hogy hátra érnek a fejtől ill, a akksitól. (5m kb.) 20-as nem fog ártani ha hátra teszed pl. [link].

Darabokban vagy egyben...? Az első szett is jó lesz erősítőről. A mély ládákat meg úgy is válogatni kell, hogy melyik fér be, melyik tetszik, melyik passzol a szetthez, melyikre van pénzed.

Tök mindegy hány dB-es a szett, erősítőről jobban szól, mint akár egy nagyon érzékeny szett fejtől.

Amiket eddig írtam az szerintem jó, minőségre és ár szempontjából is. De szerintem írkálok még majd. Ha lesz erősítő is, akkor kevésbé számít, hogy milyen érzékeny. Ne legyen extrém érzéketlen, de amúgy 88 vagy ilyesmi simán jó.

Számolgass csak!! :C

Én azt venném amiket írtam. Fej mi tetszik, Rx44 erő+AS szett+AS sub+valami tűrhető kábel. (később majd egy kis szigetelés az ajtóba ;) )

[ Szerkesztve ]

(#18603) orbano válasza Soma01 (#18602) üzenetére


orbano
félisten

no ige, az erősítő nem a hangerő miatt kell elsődlegesen

A vér nem válik VAZZE!™

(#18604) Joe fiú válasza Soma01 (#18596) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Komolytalan az eladó,felhívtam beszéltem is vele,de nem jutottam vele semmire, ennyiért pedig elvittem volna,bánom,hogy eladtam az enyimet.

(#18605) zolikaDB válasza orbano (#18601) üzenetére


zolikaDB
veterán

Megy szépen, megoldottuk!

(#18606) Soma01 válasza Joe fiú (#18604) üzenetére


Soma01
veterán

Mit mondott? Nem akarja eladni, vagy mi?

(#18607) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Szerintetek megér ez az erősítő 4-5000Ft-ot?

Sony XM-4045

- Built-in pulse power supply for stable and regulated output power
- Separated pulse transformer for both positive and negative power supplies.
- Wide dynamic range and low distortion ( THD less than 0.005% )
- Frequency Respond 5 Hz to 100,000 Hz
- Stereo Operation : 2 – 8 Ohm
- Bridging Operation : 4 -16 Ohm
- Built-in low pass and high pass filter
- 40 rms x 4 @ 4 Ohm
- 50 rms x 4 @ 2 Ohm
- 40 rms x 2 + 100 rms x 1 @ 4 Ohm
- 100 rms x 2 @ 4 Ohm
- Damping Factor : < 300

(#18608) Talas válasza attila666 (#18607) üzenetére


Talas
tag

Meg, korrekt táp és szűrés. Régi iskola alapján épült, ez még nem 4*450 W-os :) csak 4*45

(#18609) zolikaDB


zolikaDB
veterán

A Hifonics erőket szeretjük vagy nem?

(#18610) Soma01 válasza zolikaDB (#18609) üzenetére


Soma01
veterán

:K

Hajrá Debrecen! ;)

(#18611) orbano válasza zolikaDB (#18609) üzenetére


orbano
félisten

Én csak annyit tudok, hogy van belőlük jó is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18612) Soma01 válasza nyikoláj (#18599) üzenetére


Soma01
veterán

"néztem a JBL-eket"

A 3 betűsöket hagyd ki! :)) tudod... MNC, SAL...

(#18613) Sotime


Sotime
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Pioneer DEH-P88RS fejegységem utódját keresem..:) A jelöltek: RSII, 8400BT illetve ez a 80PRS. A jó minőségű hang az elsődleges szempont, de nem tudom, hogy az én autómban kijön egyáltalán a különbség ezek között... Gyári BOSE rendszer (6hangszóróval 1 mélynyomóval 1 erősítővel) A hangminőségen felül örülnék még a BT-nak, de ehhez nem ragaszkodom. Illetve nincs végtelen pénzem, ez is szempont...:D
Előre is köszönöm!!:)

(#18614) orbano válasza Sotime (#18613) üzenetére


orbano
félisten

minek utód a P88RS-nek? milyen feature hiányzik? ezek közül az utódja most egyértelműen a P80PRS, csak még ölég ritkán kapni itthon, hiány van belőle.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18615) Nordik


Nordik
őstag

Van egy par 16,5cm es Clarion hangszorom hatul, elol pedig 1par 10cm-es Pio hangszorom, ezeket sajnos egy Clatronic fejegyseg hajt meg. A hangszorok nem voktak tul dragak 5-10ezres kategoria.
A lenyeg, hogy magasabb hangeron torzit. Ez vajon a fejegysegnek tudhato be?

(#18616) Norbi14 válasza Nordik (#18615) üzenetére


Norbi14
senior tag

16os kéne előre, és a 10centiset meg kivágni. Valamivel jobb lesz a helyzet, de fejegység is cserés ha jobb minőséget akarsz.

(#18617) orbano válasza Nordik (#18615) üzenetére


orbano
félisten

mondjuk hallani kéne a torzítást, de legsanszosabb az, hogy a fejegység végfoka nem bírja.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18618) STC Speed


STC Speed
őstag

Hali!

JBL cs1204b mélyláda (RMS:250W,max 1000W)
Blaupunkt GTA 260 erősítő ez hídba kötve 400W-tud.

Tudom,autóhifinél nem a wattok számítanak,viszont megkérdezném ,hogy a mélyláda 250W RMS hez nem lesz "túl erős" a 400W erősítő?
Ha jól tudom,az sosem jó ha erősítő túlhatja a ládát....

(#18619) Joe fiú válasza STC Speed (#18618) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A ládád jobban terhelhető, az erősítőd viszont nem tud 400W-ot úgyhogy nem fogja túlhajtani.

(#18620) STC Speed válasza Joe fiú (#18619) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi a választ! :R

Akkor ha állítgatom az erősítőt,nem lesz gond ugye?
A 400W akkor csak ilyen "reklámfogás"?Mi a valós értéke?

(#18621) zolikaDB válasza Soma01 (#18610) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hifonics TX880, NX880? Csupán érdeklődésképpen. Orbano pedzegette a tutit, de nem árt résen lenni :D

[ Szerkesztve ]

(#18622) Sotime válasza orbano (#18614) üzenetére


Sotime
csendes tag

Miért?:) Mert ez a fogyasztói társadalom lényege...:D Ha van jobb akkor az kell... Viccet félretéve, jobb hangminőség illetve beépített BT ami miatt cserénék... Másnak nincs ötlete? :)

(#18623) Joe fiú válasza STC Speed (#18620) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Amit találtam róla leírást ott 180W RMS-t írnak 4 ohmra, szóval valahol 200W körül lehet a valós teljesítmény. Arra figyelj,hogy az erősítő gainjét ne csavard 2/3 érték fölé mert akkor torzításba mehet át, amúgy nyugodtan hajthatod nem lesz baja a ládának.

(#18624) Sotime


Sotime
csendes tag

Nem ismer véletlenül valaki olyan autóhifist, aki számla nélkül nettó áron tud beszerezni ezt-azt?:) Ha valaki tud ilyenről, privátba írja meg legyen szíves! :))

(#18625) STC Speed válasza Joe fiú (#18623) üzenetére


STC Speed
őstag

Értem,köszi a segítséget!

És akkor csak egy érdekes felvetés: Néha van olyan h megráz kis csípéssel az autó,ugye a test kábelen keresztül nem lesz baja az erősítőnek? :B

(#18626) Joe fiú válasza STC Speed (#18625) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha kis csípés van amikor kiszállsz akkor nem kell aggódni,olyan nálam is megesik,de azért mielőtt bekötöd a cuccot nézd át a testeléseket, hogy nincs-e véletlenül oxidáció,illetve nem laza-e a rögzítés.

(#18627) STC Speed válasza Joe fiú (#18626) üzenetére


STC Speed
őstag

Nagyon kis csipés:) Átnézem azért,de sok autónál érzékeltem ilyet! :R

(#18628) zolikaDB válasza STC Speed (#18627) üzenetére


zolikaDB
veterán

Vagy gyakran hordasz kötött pulcsit :DD :DDD

(#18629) Soma01 válasza zolikaDB (#18621) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem nincs ilyesmi, csak hallottam és sok jót olvastam a márkáról. De ilyen "apró" különbségeket nem tudok. TX vagy NX. :F
De megkérdezem neked ott ahol árulják, vagy te is vagy regelve? :U

(#18630) rooland válasza Sotime (#18624) üzenetére


rooland
senior tag

Na ez az igazi hozzáállás minálunk...
Gyári BOSE rendszerünk van 6 hangszóróval, mélynyomóval, erősítővel fitti-ritti pappa-rappa X5, X6, X7, X128 és számla nélkül kéne az új cucc. Gondolom a BOSE is nettó volt.

(#18631) zolikaDB válasza Soma01 (#18629) üzenetére


zolikaDB
veterán

CS-en fent vagyok én is, aztán ott láttam ezeket eladóként, tűrhető áron. De ennyi, meg hallottam én is róla, h van, meg erősít, oszt kész :DDD

(#18632) orbano válasza Sotime (#18622) üzenetére


orbano
félisten

a jobb hangminőség nálad a gyári bose hifi kiszerelésével kezdődik szerintem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18633) cOxeR


cOxeR
Ármester

Újra nekilátnék nézelődni, és végre előbbre lépni:
Mit szóltok az alábbi fejegységhez?
CDA-9886R

(#18634) Mitre válasza nyikoláj (#18553) üzenetére


Mitre
csendes tag

Szia ! Nekem audi system mx hangszóróm van.Nagyon elégedett vagyok vele csakajánlani tudom. A JBL-ről azt hallottam hogy eléggé univerzális szóval nem hinném hogy nagyon mellényúlnál.

DE

Láttam hogy írtad h egyben akarod az egészet megvenni! Én is azt javasolnám hogy darabokban inkább mivel lehet hogy veszel egy fejegységet (az a legmeghatározzóbb) ha lehet (Pioneert) már annyival jobb lesz a rendszered hogy nem is akarsz több pénzt költeni. Szóval szerintem a fejre költsd el a pénzed nagy részét, ugyanis ha nem akarsz erősítővel hangszórót hajtani akkor nincs sok értelme ilyen meg olyan hangszórók vásárlásának!!!!!!!!
viszont gyári hangszóró arra lett kitalálva hogy fejegység hajtsa és ha nincs széthajtva és egy kicsit jobbfajta meg esetleg 16 os méretű, akkor az nem is annyira vészes.

Tehát egy normális fejegység gyári hangszórókkal és a maradék pénzből pedig egy mélyládával kiegészítve egy olyan alap rendszert tudsz csinálni magadnak ami az igényeidet maximálisan ki fogja elégíteni. HA NEM akkor költekezzél tovább.

Én is estem abba a hibába hogy vettem jó kis hangszórókat erősítő nélkül és valamilyen mp3-mat játszó fejegységgel és nyugtatgattam magam hogy jaja ez jobb mint a gyári rendszer! Valójában adtam a szarnak egy püdösnagy pofont és még pénzbe is került!!!!!!

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18635) Osynho válasza Mitre (#18634) üzenetére


Osynho
addikt

Ha már mélyládát vesz, (amihez erősítő és kábelezés is kell), nem sok + kiadással vehet a 2 helyett 4 csatornás erősítőt, amivel megtudja hajtani az első szettet is. ;)

(#18636) Nordik válasza Norbi14 (#18616) üzenetére


Nordik
őstag

Az a baj 10cmesnel nagyobbat gyarilag nem tudok betenni sehova... Szetvagdosni meg nem nagyon szeretnem ezert a belsejet a kocsinak. Ezert igy tudtam csak megoldani.

Igazabol azt mondom, hogy ez igy majdnem meg is felel nekem, de szerintem ez a fejegyseg elront mindent, utalom is, csak az elozo tulaj bennhagyta igy eddig nem csereltem le. Hianyoznak a melyek kozepes hangeroig akkor radiot is szarul veszi...

Ha lecserelnem valami normalisabbra akkor sokkal szebben szolnanak a hangszorok es valoszinu a radiovetel is jobb lenne?

(#18637) orbano válasza Osynho (#18635) üzenetére


orbano
félisten

akkor azért kábelezni is kell pluszban, és hangszórót is kell venni, a gyáriakhoz nincs értelme erősítőt venni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18638) orbano válasza Nordik (#18636) üzenetére


orbano
félisten

igen

A vér nem válik VAZZE!™

(#18639) Nordik válasza orbano (#18638) üzenetére


Nordik
őstag

Köszi!

Ha azt mondom, hogy van 15ezer forintom rá akkor találok már valami használhatót ami az én igényeimnek megfelel?

(#18640) Nescafé


Nescafé
őstag

Sziazstok
Van egy olyan heyzet hogy:
pioneer p88rs2
phoenix gold zx450
Element 16-os szett

Most egy ideje azt csinálja hogy,bal oldalon nem szól csak a magasom.
Rs2-őn áttolom hogy csak a bal hangszóró szoljon,feljebtekerem a hangerőt vagy 35-re elkezd recsegni a hangszóró és megjön a hang.
mi lehet a gond?
Erősitő.?

 iPhone 15 Pro

(#18641) cicmanyek válasza Nescafé (#18640) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

V.leg megégett a tekercs a hangszóróban.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18642) Nescafé válasza cicmanyek (#18641) üzenetére


Nescafé
őstag

Akkor lehet hangszóró baja van,nagyon örülök neki.
Valahogy nem lehet azt megnézni?

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#18643) Xero


Xero
nagyúr

Lenne egy két kérdésem hátha valaki már belefutott hasonlóba.

Szóval a közeljövőben cserélem az autót és amit lehet valamint amire szükség van azt átraknám az újba.
Páran tudják mi a mostani kiépítés, de leírom azért:
-első szett - Infinity Reference 6520CS
-mély - Infinity Reference 1030W 22-es zárt ládában
-erősítő - SPL DK4-680
-DLD kábelezés, bitumen stb stb.
-Alpine fej marad a helyén a mostani autóban

Tehát ez van most egy 206-osban, de a következő autó egy facelift után E46-os BMW lenne. Ami ki van szemelve az speciel pont nagy navis. Első körben ennek a hangjára lennék kíváncsi. Van értelme vele foglalkozni? Nyilván első sorban a kormány vezérlés és a gyári kinézet miatt tartanám meg.
Annak már sikerült utána járnom, hogy egy Intravee II-re és egy Alpine KCA-420i-re lesz szükségem az iPodhoz. Ez kapásból nem kevés pénz, így ha nem csikarható ki a gyári fejből jobb hang, akkor el kellene indulnom a 2din-es újabb fejek irányába is amik adott esetben már iPod readyk (2006 után már elég a KCA-422i is, ami van).

Van egyáltalán vállalható hangú ezek között? Régi szokásomhoz híven húz a szívem az Alpine felé.

E46-nál mire kell majd odafigyelni, hol érdemes csillapítani-szigetelni, lesz-e gondom az első szett beépítésnél? Az első szettet és a ládát mindenképpen be akarom tenni. Azzal sem vagyok tisztában, hogy ha gyári h/k audio-s autót veszek annak milyen erősítője van és mennyire bírkózna meg ezekkel!? :F

Segítséget előre is köszi. Nem sürgős a dolog, de jobb elébe menni az ilyesminek. :K

(#18644) zárlatos


zárlatos
csendes tag

sziasztok,mi az akusztikai rövidzár?mi tapasztalható ha akusztikai rövidzár van?elöre is köszönöm

(#18645) cicmanyek válasza Nescafé (#18642) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Óvatosan meg kell nyomkodni , ha nehéz vagy karcoló hangot ad akkor ott a baj... :(

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18646) cicmanyek válasza zárlatos (#18644) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nagyon röviden , mintha egy sokolt hallgatnál , eltűnik a mély.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18647) zárlatos


zárlatos
csendes tag

ezt hogy lehet megszüntetni?pont ez a bajom.

(#18648) orbano válasza zárlatos (#18647) üzenetére


orbano
félisten

úgy, hogy a hagnszóró előtt és mögötti térrészt közel (a hangszóró közelében teljesen) légmentesen elszigeteled egymástól. erre használjuk a bitumenlapokat. soudaband, stp, dynamat, stb.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18649) orbano válasza Nordik (#18639) üzenetére


orbano
félisten

akkor azt mondom dobj rá még ötöt: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18650) Osynho válasza orbano (#18637) üzenetére


Osynho
addikt

Hát az amúgy is szétbontott autóba kell behúzni a hangszórókábeleket, meg max még 1 rca-t. Nekem biztos megérné. :)
Mondjuk eleve egy átlagos fejről hajtott átlagos gyári hangszóró mellé érdekes egy sub. :U 2x10W-on erőlködik az amúgy is szokol hangú első szett, mellé több száz W rms-el küldött mélyláda. A gyári motyó nem megy elég mélyre, lesz egy luk a hangban, vagy 100hz felett kell vágni a subot, akkor meg csomagtartó hangja lesz. Szerintem. Talán életrevalóbb megoldás először egy korrekt első hangszórót meghajtani erősítőtől, és később sub, ha kell.

Más: tanácsodra bedugtam a reflex nyílásokat az Absolute ládámon és jobb lett a hangja! Köszi a tanácsot! :C Maradhat így hosszútávon is, nem lesz baja? Elég kézenfekvő megoldás, mégse gondoltam volna. Következő kérdés, hogy egy rendes, méretezett zárt ládában mennyivel szólna jobban :F
Megint más. Erősítőmön az előző tulaj elcseszte a kábelrögzítéseknél a menetet. Lötyög benne a csavar. Erre mi a megoldás? Nagyobbra kell fúrni?

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.