Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) orbano válasza k-feri65 (#19150) üzenetére


orbano
félisten

? :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#19152) k-feri65 válasza orbano (#19151) üzenetére


k-feri65
senior tag

szombat miskolc???

értem én de le sz@..m

(#19153) Petyka3 válasza orbano (#19149) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Stop. Rosszat úgy értettem, hogy valami hülye gyerek által széthajtott, tekercs éget, stb. 5-6e a keret, mondom, nem akarok csúcsminőséget! Persze költhetnék rá, de az a pénz inkább a lakatolásba, illetve a vezérlésbe fog invesztálódni :))

(#19154) Banán polo9N válasza orbano (#19151) üzenetére


Banán polo9N
csendes tag

küldtem privátot.

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19155) Banán polo9N


Banán polo9N
csendes tag

xcbiker-t keresem

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19156) shteer válasza Banán polo9N (#19155) üzenetére


shteer
titán

xcbiker :)

..szerintem jónak tűnik

(#19157) Banán polo9N válasza shteer (#19156) üzenetére


Banán polo9N
csendes tag

köszi

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19158) Skillet


Skillet
addikt



üdv urak. korábban már írtam egy frissen vásárolt pio mvh-1400ub miatt. a fejjel meg vagyok elégedve. közben egyre jobban érdekelt a képeken látható, kalaptartóban gyárilag kialakított hangszóró hely. lemértem nagyjából, amennyire tudtam... elkezdett esni az eső :) szóval a csavaroknál az átmérő kb 23cm, magának a lyuknak az átmérője pedig kb 17cm. ez így mit is jelent? mekkora hangszóró való erre a helyre? a két beépített gyári amúgy kb 17es csavar átmérő és sacc 13-as lyuk átmérő. (ez utóbbi lenne a 16os hangszóró, az előbbi pedig a 20as?)
a fő kérdésem igazából az lenne, hogy érdemes ide valamilyen hangszórót berakni? ha igen, akkor utána azt mivel kellene meghajtani? a fejegység sw kimenetét egy erősítőre rakni és úgy? a rendszer amúgy gyári 6 hangszórós. 2 az ajtóban alul, 2 csipogó az ajtóban felül és ugye 2 a kalaptartóban. köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#19159) Osynho válasza Skillet (#19158) üzenetére


Osynho
addikt

Semmit se érdemes oda tenni. :N Ha több mély kell, vegyél egy mélyládát. A 6 hangszóró ugye valójában 4, hiszen attól, hogy a csipogót külön veszed a mély középtől, még 1 hangszórónak (szettnek) számít.

(#19160) Skillet válasza Osynho (#19159) üzenetére


Skillet
addikt

hmm. értem. a méreteket jól írtam? 16 és 20?
mélyláda... akkor annak a bekötése is az lenne amit írtam, hogy kell egy mono vagy 2 csatornás erősítő, arra rávinni az sw-t a fejről és úgy meghajtani a ládát? nálam 2 pár kimenet van a fejen. ebből a hátsó bal van sw-nek jelölve. ha úgy döntenék, hogy mind a 4 csatornát rákötöm egy erősítőre, akkor az sw-t el is felejthetném? hogyan is van ez? :) bocsánat a hülye kérdésekért, de nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#19161) orbano válasza Skillet (#19160) üzenetére


orbano
félisten

jól gondolod. az egy pár RCA kimenetedet jobb hívján meg lehet hekkelni: elosztod kétfelé, és rákötöd egy 4 csatornás erősítőre, olyanra, amin van LPF/HPF (majdnem mind ilyen), a fejen pedig nem SW hanem normál kimenetre állítod a kimenetet, hogy majd az erősítő szűrjön külön frekit a két csatornapárra.
abba a lukba a kalaptartón is lehet rakni hangszórót, de nem lesz az igazi, legfeljebb a láda árát spórolod meg, annyit pedig megér a jobb mély.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19162) Osynho válasza Skillet (#19160) üzenetére


Osynho
addikt

16,5 és 20cm a szabvány méret.
Egy 4 csatornás erősítővel 4 csatornát tudsz meghajtani (pl a mostani 4-et, de gyári hangszóróknál nem tudom mennyit ér), vagy 2 csatornát hídba kötve mélyládát + 2 csatornával 1 szettet, vagy 2-2 csatornát hídba kötve.
Legjobb az lenne, ha kihajítanád hátulról a hangszórókat, előre tennél egy jó komponens szettet (vagy, ha elég jó a gyári, akkor azt megtartani), és egy mélyládát a csomiba. Ezeket hajtanád egy 4 csatornás erősítővel. A fej 2 kimenete menne a subnak, másik kettő meg a szettnek.

(#19163) k-feri65 válasza orbano (#19161) üzenetére


k-feri65
senior tag

én meg tennnék abba a lukba egy szubot:))))

értem én de le sz@..m

(#19164) orbano válasza k-feri65 (#19163) üzenetére


orbano
félisten

engem lebeszéltek régen erről a megoldásról. bár tény, hogy más kategóriába neveztem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19165) k-feri65 válasza orbano (#19164) üzenetére


k-feri65
senior tag

engem is lebeszéltek, (próbáltak) de úgy tűnik egy odaillő hangszóróval igenis van esély a jó hangra..

na de majd hétvégén meglátjuk, hogy mit mondanak a Mentorok rá. merthogy nállam ott figyel a free-air

értem én de le sz@..m

(#19166) orbano válasza k-feri65 (#19165) üzenetére


orbano
félisten

és van valami plusz merevítése a kalaptartónak? vagy szimplán elég, hogy merci? :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#19167) k-feri65 válasza orbano (#19166) üzenetére


k-feri65
senior tag

szimplán 2 milis lemez,,hosszába keresztbe hajtogatva,rajta egy 3 mm-es bituba ragasztott 6mm-es lószőr szigetelés,és ezen egy 2 milis műanyagra ragasztott plüs kárpit.

a sub hang az nem jön valahonnan,,,az csak úgy van..

értem én de le sz@..m

(#19168) szijartg


szijartg
senior tag

szerintetek, egy u-dimension el comp6 magasnak lehet valami baja? bár biztos...
szóval, úgy kezdődött a történet, hogy 1hónapja kb, elment a bal ajtóba a csipogó, nem tulajdonítottam nagy dolgot neki, majd rá egy hétre megjavult.
most egy hete megint megszűnt élni... tegnap szétszedtem az ajtót, azt hittem, hogy kicsúszott a sok csapkodástól a kábel. de sajnos nem, miden jól volt a helyén.
leszedtem a csipogót, majd átraktam a másik oldalra, gondolván a kábel törhetett meg.
de ott sem szólt.
már csak a gyári fekete kábel volt rajta, próba... azzal sem szólalt meg.
kicsit a fekete ragaszót lekapartam a kábel forrasztásról, de, ott sem szólt.
szerintetek teljesen kuka? vagy hogy tudnám kimérni?

(#19169) bsh


bsh
őstag

sziasztok, tudnátok nekem hangszórókat ajánlani?
egy toyota carinába lesz a gyári helyett, első és hátsó ajtóba. előre 16, hátra 13 centis fér el. előre 2 komponensest gondoltam, magasakat felhozni a műszerfalra vagy az A oszlopra, hátra 2 utas koaxiálist. nincs semmi erősítő, rezgéscsillapítás, szigetelés, kábelezés, mélynyomó vagy ilyesmi; egyszerűen a fejegységről lenne hajtva minden. (amit szintén cserélek, most egy sony cdx-f5500 van, ehelyett egy kenwood kdc-bt42 lesz szerintem.) keret 50-70k.
(szerk.: az ajtó szigetelés, kábelezés ilyesmi az majd később lehetséges, de most egyelőre nem aktuáli$$$.)

[ Szerkesztve ]

(#19170) MunezXBK válasza bsh (#19169) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Komponens szett előre, magas a mélyközéppel egy síkba, hátulra felejtős a koax..meg úgy minden.

Helyette láda a csomiba és lőn öröm, bódottá.

(#19171) orbano válasza bsh (#19169) üzenetére


orbano
félisten

hátra ne vegyél semmit, főleg ne 13-ast. milyen zenét hallgatsz a leginkább?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19172) bsh válasza orbano (#19171) üzenetére


bsh
őstag

leginkább rádiót hallgatok csak, ritkásan progresszív house-t. a láda az kizárt. tudom, hogy anélkül rendes mély nem lesz, de nem is kell tökéletesre csinálni. a mostaninál jobb lesz, az biztos, mert ez úgy szól, mint egy mobiltelefon kihangosítva. és hátra is szeretnék hangszórót, még ha nem ér semmit és pénzkidobás, akkor is; én úgy nyugodtabban alszom. :DDD

(#19173) orbano válasza bsh (#19172) üzenetére


orbano
félisten

az nem igaz, hogy nem ér semmit, mert jelentősen ront a hangminőségen ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19174) bsh válasza orbano (#19173) üzenetére


bsh
őstag

tehát konkrét típusok?
én morelt vennék szívem szerint (pl. tempo 6), mert hifi körökben a morel nagyon jó hangszórókat csinál. egy ismerős dls-t ajánlja erősen. egy másik meg impact-ot. morel és dls belépő szintű modelljei ezen az árszinten érnek valamit, jobbak, mint egy bármi más olcsó valami?

(#19175) Banán polo9N


Banán polo9N
csendes tag

Uraim!Keresek Genesis Four Channel,DLS A4 erösitöt megvételre.ha valaki tud segiteni kérem vegye fel a kapcsolatot velem!Elöre is köszönöm a segitségeket.06702423363

[ Szerkesztve ]

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19176) shteer válasza bsh (#19174) üzenetére


shteer
titán

miről akarod hajtani a szettet? ajtószigetelés?

..szerintem jónak tűnik

(#19177) bsh válasza shteer (#19176) üzenetére


bsh
őstag

(#19178) orbano válasza bsh (#19174) üzenetére


orbano
félisten

mivel fejről szeretnéd hajtani és ragaszkodsz a hátsó hangszórókhoz, így inkább vegyél valami olcsóbbat, pl. egy hertz dsk 165-öt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19179) Soma01


Soma01
veterán

Írjatok már légyszi pár olyan erősítőt (márkát) amit érdemes keresgélni használtan. A minőség a lényeg, a terv aktív rendszer. 4 csatis kellene, kb. 4x80-100watt RMS@4 ohm.

(#19180) orbano válasza Soma01 (#19179) üzenetére


orbano
félisten

4x80-100 watt? dzsízüsz mihez kell ez?

A vér nem válik VAZZE!™

(#19181) shteer válasza bsh (#19177) üzenetére


shteer
titán

Vagy amit orbano kollega javasolt, vagy egy uD element. Ha nem hagyod lebeszelni magad a hatso hangszorokrol, ebbol a szeriabol talalsz 13as koaxot is.

..szerintem jónak tűnik

(#19182) orbano válasza bsh (#19172) üzenetére


orbano
félisten

esetleg kompromisszumos megoldás, ha megveszed a hátsó 13-as koaxokat, beszereled, de nem kötöd be a hangszórókábelt. így megnyugodhatsz, elköltötted a pénzed, be is szerelhetted a lukba, de nem rondít bele a hangzásba :) mindenki csak jól jár

A vér nem válik VAZZE!™

(#19183) bsh válasza orbano (#19182) üzenetére


bsh
őstag

vagy esetleg megveszem az elsőket, meghallgatom hátul is, és ha jó, akkor nem veszek hátra?
miért ezeket ajánlottátok? ár miatt? nem érdemes drágábbat berakni úgy sem, hogy majd egyszer le lesz rendesen szigetelve stb.? vagy ezek olyan jók?

(#19184) shteer válasza bsh (#19183) üzenetére


shteer
titán

Megveszed az elsoket a fejjel. A mostani hatsokat nem kotod be es kenyszerited magad arra, hogy elorol hallgasd a zenet. Aztan kiszigeteled a front ajtokat. Aztan hallgatod igy egy darabig. Ha meg mindig hianyzik a hatulrol jovo hang, megveszed es beszereled.

Arkategoriajukban kiemelkedoen jok es fejrolis hajthatok (a morellel szemben). En mult heten vettem meg az elementet.

..szerintem jónak tűnik

(#19185) bsh válasza shteer (#19184) üzenetére


bsh
őstag

mi az, hogy a morel nem hajtható fejről? :F

(#19186) orbano válasza bsh (#19183) üzenetére


orbano
félisten

nagyon egyszerű oka van: még a legolcsóbb, leggagyibb hangszórót is jobb tisztességes erősítőről hajtani, mint arról a szutyokról, ami a fejegységben van. ehhez egy morelt venni olyan mint ha vennél otthonra egy martin logant és egy gagyi stk végfokos noname erősítőről hajtanád. ráadásul minél jobb hangszórót veszel, az annál inkább úgy fog viselkedni, ahogy az erősítő mondja neki. no már pedig egy ilyen integrált sz*r nem beszél valami szépen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19187) zolikaDB válasza bsh (#19185) üzenetére


zolikaDB
veterán

Minden hajtható fejről, amit bele tudsz dugni, de érzékenységéből kifolyólag bizonyos szettek nem kifejezetten igényelnek erősítőt. Kb 90dB-től.

(#19188) orbano válasza zolikaDB (#19187) üzenetére


orbano
félisten

a morel 90db-es. ettől függetlenül persze nem érdemes ilyet venni fejről hallgatásra.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19189) bsh válasza orbano (#19186) üzenetére


bsh
őstag

tehát akkor az udimension olyan sz¤r, hogy ahhoz jó a fejegység is...? ;] :DDD

(#19190) zolikaDB válasza orbano (#19188) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valahogy nem tudtam kifejezésre juttatni a lényeget... :DDD
bsh: :F :W

[ Szerkesztve ]

(#19191) shteer válasza bsh (#19185) üzenetére


shteer
titán

Kimaradt egy sz: Elegsegesen hajthatok fejrol. Element is 90dB, ne erdekeljen.

..szerintem jónak tűnik

(#19192) shteer válasza bsh (#19189) üzenetére


shteer
titán

Az a fej nem eleg szar hozza ;]

..szerintem jónak tűnik

(#19193) bsh válasza shteer (#19191) üzenetére


bsh
őstag

ugye? így mennyivel más a mondat jelentése? :K amúgy én olyan kis hangerőn hallgatom (nem diszkó ez), hogy még a legkisebb érzékenységű hangszóró is bőőőven nekem elgégséges hangerőt produkál még ezzel a hínár fejegységgel is, és még nem is torzít ezen a hangerőn.
akkor ezt az udimensiont felveszem listára, kösz.

(#19194) Joe fiú válasza orbano (#19186) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nekem nem tetszik a Martin Logan hangja, pedig csöves erősítőről hallgattam :DDD

(#19195) m47rules válasza orbano (#19182) üzenetére


m47rules
tag

Úgy látom ma sziporkázol, mindegyik hsz-eden szakadok ;] :C

(#19196) shteer válasza bsh (#19193) üzenetére


shteer
titán

általában elégséges ami van addig amíg meg nem hallgatózol egy igazán jót

..szerintem jónak tűnik

(#19197) Soma01 válasza orbano (#19180) üzenetére


Soma01
veterán

Kevesebb is elég, de gondoltam ha nem hajtom akkor is kell tartalék. :U
Amit láttam "kicsi" BRAX is 4x100-as.

(#19198) orbano válasza Soma01 (#19197) üzenetére


orbano
félisten

én csak ismételni tudom magam, 86db-hez 50 wattom van minimum gainen. mondhatni bőven van tartalék :) persze a lényeg továbbra is az, hogy a wattok nem számítanak. egyáltalán nem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19199) Soma01 válasza orbano (#19198) üzenetére


Soma01
veterán

Ok. Vonatkoztassunk el tőle. Nagyon engem sem érdekel, inkább a minőség kell. Milyen cuccokat érdemes keresni németországban? Erősítőre gondolok. Márkák...? (4 csatis kellene)

(#19200) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Úgy tűnik két év után végre kezd valami normális,szerethető,hallgatható rendszerem lenni :DDD Már csak egy ládikó kell és minden tuti...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.