Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) orbano válasza codilandi (#18200) üzenetére


orbano
félisten

:))

A vér nem válik VAZZE!™

(#18202) codilandi válasza orbano (#18201) üzenetére


codilandi
tag

xm6 helyét mi veszi át Nálad? (ha nem titok :D )

[ Szerkesztve ]

(#18203) orbano válasza codilandi (#18202) üzenetére


orbano
félisten

egy másik xm6 :D de már át is vette

A vér nem válik VAZZE!™

(#18204) codilandi válasza orbano (#18203) üzenetére


codilandi
tag

:Y és milyen ??? az meg hogyisvanez??

(#18205) orbano válasza codilandi (#18204) üzenetére


orbano
félisten

jónak tűnik. de még csak most kezd megjönni a hangja, van még vele meló bőven. ami nekem volt az a prototípus, és vettem egy széria gyártásút, mert azon van díszkeret meg rendes rács felfogatás. no meg ugye kapott egy új, nagyobb panelt.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18206) codilandi válasza orbano (#18205) üzenetére


codilandi
tag

akkor kezd összeállni végre? a fejegységed meggyógyult?

(#18207) Soma01 válasza Hooper (#18194) üzenetére


Soma01
veterán

"Na, utána kérdeztem kicsit. Tény, hogy erősítővel járnál a legjobban. DE! Van azért olyan szett ami hajtható fejről is, ez jellemzően a 90 dB feletti érzékenységű hangszórók. Ilyen pl. az ugyan ilyen árkategóriájú Kicx ICQ-6.2 16cm 80W komponens szett. És ez jobban szól, mint az ugyan ilyen árú Hertz DSK (amit ajánlottak). És ezt hajthatod később erősítőről is. Elviekben a ALQ 6.2 és a GFQ 6.2 is megfelel, ez utóbbi 2 drágább, de nem ismeri őket a haverom (én meg pláne nem ::) ). Szóval én körülnéznék a KICX márka kínálatában is. Ezeket később tudod hajtani majd erősítőről is természetesen.
Most látom, hogy a PRO 62N is kijön a pénzből, de nem tudom erősítő nélkül mit tud majd, de 91 dB-es."

ui.: ezek szerint a szigetelést itt nagyobbra értékelik mint ahogy én olvasgattam eddig.

Most látom, hogy ezeknek a mélysége elég nagy, az ICQ talán belefér.

[ Szerkesztve ]

(#18208) orbano válasza codilandi (#18206) üzenetére


orbano
félisten

igen, kezd végre, már csak egy jó RCA hiányzik, de egyelőre szöszölök a neotech 321-gyel, aztán letesztelek pár kiszemeltet.
A fej nemgyógyult, még most van bent Gombinál, próbálja helyretenni. Azóta lett egy dex p9.
ha kész a cuccod kilátogatsz lurdyhoz?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18209) footy


footy
addikt

Nagyjából kezdenek bejáródni az új komponenseim, de valahogy nem hozták eddig az elvárt szintet. Kizárólag iphoneról szólt lossless, valahogy mégsem volt elég részletes és nem volt elég tér meg dinamika a zenében. Próbaképpen letöltöttem az SQPA anyagát, kiírtam EAC-val aztán ledöbbentem. Olyan hangok jöttek elő, akkora dinamikával, hogy tátva maradt a szám. Most nem tudom, hogy a gyári iphone kábel ennyire fos, vagy az iphone-ról nem lehet rendesen zenélni, de valami másik kábellel tuti kipróbálom. Elsőként megnézem mit hoz az alpine kábel. Az audioqest forest-et ismeri valaki?
Egyébként más is tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#18210) Soma01 válasza Soma01 (#18207) üzenetére


Soma01
veterán

Audio Systemből az MX, meg Radion is kijön a pénzből. A Radion 165 FL Plus be is fér simán a 42-es mélységével. Az érzékenységét nem tudom. :DDD Nekem ilyen van, igaz erősítővel. De mély ládával lesz az igazi.
Arra gondoltam, hogy lehet szetségtörés, de ha nem lesz mély láda, akkor mehetne hangsóró hátra is. Akár ovál is.

[ Szerkesztve ]

(#18211) codilandi válasza orbano (#18208) üzenetére


codilandi
tag

dex-p... hát jó az cseredarabnak :DDD

Ha kész egyszer felmegyek még verseny előtt... RCA gondok vannak nálam is. A mogami nem ér el addig ameddig kéne neki. A két mélyközepet MONSTER rca fogja táplálni Alpine 3544 társaságában...attól sokat várok!!! A magasnak és a középnek kell RCA...lehet betoldom a cat-ot és a mogamit...csúnya megoldás, de toldva van a fejegységnél is alapból, szóval meglátjuk :))

Jóccakát!

(#18212) orbano válasza footy (#18209) üzenetére


orbano
félisten

én csak pioneer ipod adaptert hallottam, de az elég gyatra volt az rsII futóművéhez képest... az ezüstözött USB kábelben meg valahogy nem hiszek. de majd ha lesz egy USB-s DAC-om kipróbálom

A vér nem válik VAZZE!™

(#18213) orbano válasza codilandi (#18211) üzenetére


orbano
félisten

úúú van mogamid? majd elkérhetem egy meghallgatásra vmikor? ő is kiszemelt volt, csak nem látok sehol... 'ccakát.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18214) codilandi válasza orbano (#18213) üzenetére


codilandi
tag

persze meghallózhatod, de hirdettem is 15ért a 2 párat :K

(#18215) orbano válasza codilandi (#18214) üzenetére


orbano
félisten

mekkorák?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18216) Hooper válasza Soma01 (#18210) üzenetére


Hooper
őstag

köszönöm hogy utána néztél :R
"Sajnos" azonban az építési mélység kizáró tényező..61mm fér be.
yaris fórumban írták:
"62mm volt a max ami befért a Yarisba, de az már olyan szinten a vége, hogy a sötétítőfóliát összekarcolt az üvegen, ahogy a rázkódástól hozzáért az üveg a hangszóró mágneséhez!"
Egyedül az ALPINE-t találtam alternatívaként, de az 30k, árban már sok.

(#18217) Soma01 válasza Hooper (#18216) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor a "Radion 165 FL Plus" is beférne simán (42), de az is "drága" akkor. :W
Vannak más gyártónak is flat hangszórói.

(#18218) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki
Ha valakinek plexire lenne szüksége az irjon 1 privát üzenet.
Van bőven szinte minden méretben

(#18219) dreed


dreed
tag

Bent a helyén a Dragster...Hihetetlen a változás a Mac-hoz képest. Sokkal dinamikusabb, erőteljesebb, hallgathatóbb. A hangok nem csilingelnek, a magas sem bántó már. A zenekar megtalálta a helyét a színpadon. Szinte látom a zongorán a leütött billentyűket. :) Kicsit bíztam benne, hogy elég lesz a mélynek is, papíron 2x210W-ot ad le folyamatosan, de nyitott ládában épp hogy elég. Megnézem azért
zártban érzékenyebb tányérral, de sok bizodalmam nincs benne. :( Megtudná mondani valaki nekem, Soudabandot hol kapni és kb mennyibe kerül?

Üdv: Károly

(#18220) gabo01 válasza dreed (#18219) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Melyik Dragster ez? :U

(#18221) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenkinek!
Alpine 9853-ashoz milyen átalakító kell, h Astra G-be be tudjam kötni? A 7pár tűst nem tudom belenyomni a fejbe (nem is akarom agyonerőltetni).

(#18222) begrimisu


begrimisu
aktív tag

sziasztok! adott egy aktiv mély láda még nincs az autó bevezet ékelve addig tudom használni úgy hogy rádugom a fejegység rca kivezetésére vagy nem? azt vágom hogy a ládában levő erősítő nem fog dolgozni amíg nem kap tápod de ától fügétlenül szólni fog? köszi

begrimisu felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#18223) shteer válasza begrimisu (#18222) üzenetére


shteer
titán

Nem

..szerintem jónak tűnik

(#18224) zolikaDB válasza zolikaDB (#18221) üzenetére


zolikaDB
veterán

Tárgytalan, megoldva :D

(#18225) codilandi válasza orbano (#18215) üzenetére


codilandi
tag

fél méteresek a mogamik! Neutrik dugói vannak!

Ha kell még eladó, aztán nehogy be akarjam tenni, mert akkor nem lesz az :)

(#18226) orbano válasza codilandi (#18225) üzenetére


orbano
félisten

huhh fél méter az necces. na majd jövő héten alkotun kvalamit Szakállal, aztán talán elég lesz anny iis. Addig maradjon a polcon ha lehet :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#18227) codilandi válasza orbano (#18226) üzenetére


codilandi
tag

a dugóit felhasználom, így a kábelt olcsóbban odaadom, de mindenképp megmarad!!!

(#18228) dreed válasza gabo01 (#18220) üzenetére


dreed
tag

DA 604.

Üdv: Károly

(#18229) Az-X válasza dreed (#18219) üzenetére


Az-X
őstag

Látod, mondtam én, hogy jó erősítő ez :) Nem kifejezetten ládához való, de egy érzékenyebb subot azért meg tud kergetni rendesen.

:)

(#18230) orbano válasza Az-X (#18229) üzenetére


orbano
félisten

egy macnél nem nehéz jobbnak lenni :)) :P

A vér nem válik VAZZE!™

(#18231) Nescafé


Nescafé
őstag

üdv
Kondi ugyben irok,itt nálluk hol lehet kapni mondjuk elna kondit?
Webshop lenne legjobb
4 darab 2200UF 50V os kellene a zx350-be a kondijaim teteje púposak eléggé.
Én nem találok seho la neten,csak e-bay-en.
Köszönöm

 iPhone 15 Pro

(#18232) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Mostmár értem, mi az Alpine-ok varázsa (9853) :) Még a kis nyomorult alap Astra hangszórókból is olyan hang jött ki, amilyet még nem hallottam. Mi lesz itt 2 Hertz társaságában? :D
orbano, Wackond (telefonon): köszönöm a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

(#18233) rudeee válasza orbano (#18190) üzenetére


rudeee
őstag

Úgy döntöttem, hogy elég lesz egy aktív mélysugárzó a csomagtérbe. Nem akarom szétrázni az autót és a csaomagtér sem túl nagy a Swiftben. A [Blaupunkt GTb 8 A] mellett döntöttem. Kicsi és elvileg elég jó is. Teljesítménye nekem elegendő lesz.
A másik problémám a fejegység körül van.
Most ugye elöl van 2 és hátul 2 hangszóró. A fejegységről megy mindegyik és 20-as hangerő fölött leszabályzott basszusnál már vikkog az előlap, 25-ös körül pedig egyenesen betorzít.
Haveromnak a fejegységére szintén 4 hangszóró van kötve és neki lazán viszi magas hangerőnél is.
Az én fejegységem Sony DriveS cdx-gt410u típusú.
Mi lehet a probléma? Nem kap elég táplálást vagy kondira volna szüksége?

Még egy dolog:
Az első hangszórók a műszerfal alsó részébe vannak építve és még a gyáriak. Nem túl szép a hangjuk, kevés a dinamika, nincs nagyon magas hang sem. Megnézem egyik nap ki tudom-e cserélni őket valamire.
Ebből adódóan a hátsó két sugárzó ami szépen adagolja a közép és magas tartományt, így őket kénytelen vagyok megtartani a sub mellé.

Mit tanácsoltok a fejegységgel kapcsolatban?

ui: Az akkumulátor új Bosch 45Ah-s. A fejegységet még nem tudtam kiszedni hogy a kábelezést megnézzem.

(#18234) footy válasza orbano (#18212) üzenetére


footy
addikt

Letesztelem először a gyári Alpine usb-ipod kábellel aztán kipróbálom a full speed porton, ha úgysem tetszik, akkor valószínűleg beruházok egy audioquest forestre. A vicc az, hogyha az eredeti apple kábelt akarja valaki megvenni, kb 5000Huf az audioqest pedig 6500. Így már nem is tűnik olyan drágának.

(#18235) Hooper


Hooper
őstag

hozzáértőktől kérdezem hogy ez az állítás helytálló? :))

"A DSK szett azért jó választás, mert a rádió 4 kimenetére lehet kötni a 4 hangszórót, lévén külön hangváltója van az összesnek. Így több energia jut a fejegységből egy hangszóró megszolaltatására, szebb lesz és hangosabb a zene, valamint a EQ el lehet felejteni, a FADER-rel lehet majd állítani a mély-magas arányt!"

(#18236) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. ez lehet hülye kérdés, de a jvc fejeknél a bluetooth csak akkor működik ha veszel hozzá ilyen bta100 adaptert?

(#18237) shteer válasza Hooper (#18235) üzenetére


shteer
titán

Ugy hulyeseg ahogy le van irva szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#18238) G.Zs. válasza Hooper (#18235) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem hülyeség. Tényleg megoldható. Láttam már olyat, aki így használta. Erős kétségeim vannak, hogy ettől jobb hangja lesz, hisz mégiscsak fejjel hajtod, mindenesetre testre szabhatóbb.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18239) gabo01 válasza Hooper (#18235) üzenetére


gabo01
senior tag

A nejem kocsijában is így van megoldva! Előnye,hogy a DSK visítós magasának a hangerejét be lehet lőni a kick-hez! :K

(#18240) orbano válasza gabo01 (#18239) üzenetére


orbano
félisten

pont ezt akartam mondani: ez az egy előny. de az a több energia jut dolog marhaság, a csipogók és a kick között nagyságrendbeli teljesítményigény-különsbég van, nem hinném, hogy az eleve agyontorzított hangú gagyi végfok bármivel is jobbat tudna produkálni elenyészően kisebb teljesítményszitnen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18241) orbano válasza rudeee (#18233) üzenetére


orbano
félisten

kondi? semmi köze ennek a kondihoz, meg a fejegység tápellátásához. egy 4x10 wattos lófing erősítőről beszélünk. a műszerfalvilágítás több áramot fogyaszt, még sincs előtte kondi.
két dolog lehet szerintem:
1. az átlagosnál még szarabb végfok van a sonyban
2. kisebb az érzékenysége pár decibellel a hangszóróidnak.
+1: esetleg rosszabb minőségűek a hangszóróid.
+2: a helyük a kocsiban rosszabb, így adott hangerőn kevesebb mélyhangot produkálnak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18242) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenkinek!
Láttam jó áron erősítőt, kérdés, h jó-e? (újonnan 15k ill 20k áron)
- Hertz EP2 (mondjuk egy pár DSK 163-hoz?)
- JBL GT5A604 (fenti plusz esetleg egy nyomó)
Vagy elvetendőek?

(#18243) shteer válasza G.Zs. (#18238) üzenetére


shteer
titán

de ahhoz azért egy normális fej kell - minimum aktív.
eleve hangváltóval forgalmazzák a dsk szettet (ha van a mélyközép és a magasba építve felül ill aluláteresztő szűrő, ám legyen - elfogadom)
a fader-rel állított mély-magas arányt viszont blődségnek tartom - külön hangerőt tudsz adni nekik, de ez semmi jóra nem való egy dsk szett esetében

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#18244) G.Zs. válasza shteer (#18243) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Miért is nem jó, ha külön hangerőt tudsz adni? :F
Szerintem pont az ilyen olcsó kategóriás szetteknél jelenthet sokat. Nyilván nem ezzel fogod megváltani a világot, de akkor is jobban testre szabhatod a magas hangerejét a középhez képest.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18245) gabo01 válasza G.Zs. (#18244) üzenetére


gabo01
senior tag

:K :C :R ;)

(#18246) orbano válasza shteer (#18243) üzenetére


orbano
félisten

egy ilyen alap installnál a legnagyobb probléma az szokott lenni, hogy a magas iszonyatosan visít a kickhez képest. persze be lehet lőni az elhelyezésével, de iszonyat segítség, ha a hangerőt is tudod állítani. mit gondolsz egy aktív fej mit csinál? ugyanezt, csak nem fadernek hívják.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18247) orbano válasza zolikaDB (#18242) üzenetére


orbano
félisten

én néznék valami értelmesebbet használtan... pl. a dragster da604-et, vagy egy jó alpinet, de 20-40k között bőven van minőségi választék.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18248) Soma01 válasza orbano (#18246) üzenetére


Soma01
veterán

Hangváltón nem lehet ezt állítani? Mintha úgy emlékeznék, hogy az enyémen lehet.

(#18249) orbano válasza Soma01 (#18248) üzenetére


orbano
félisten

néhányon lehet +-3dB-t, de azért ez nem alap.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18250) Soma01 válasza Hooper (#18235) üzenetére


Soma01
veterán

Legyen az.
De olyan nehezen hiszem el, hogy nincs jobb... :F

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.