Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) shteer válasza HabyRolika (#19948) üzenetére


shteer
titán

uD Element

..szerintem jónak tűnik

(#19952) gabo01 válasza shteer (#19950) üzenetére


gabo01
senior tag

Ez a gyártók nagy részére igaz de vannak kivételek! Pl: Dynaudio! ;) :K

(#19953) Játékos


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#19954) shteer válasza gabo01 (#19952) üzenetére


shteer
titán

mert az szaaar :DDD ;]

..szerintem jónak tűnik

(#19955) gabo01 válasza shteer (#19954) üzenetére


gabo01
senior tag

Ne már! Pedig én most építek full Dyno 3 utat a kocsimba! Bakker lehet le kell cseréljem SAL-ra?! :DDD ;)

(#19956) zolikaDB válasza gabo01 (#19955) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha már SAL, akkor ahhoz erősítő is dukál: 2 csatis, USB-s 3500-ért! :D

(#19957) gabo01 válasza zolikaDB (#19956) üzenetére


gabo01
senior tag

Meg kő venni! :K :DDD

(#19958) zolikaDB válasza gabo01 (#19957) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mindent tud, illetve fontos még, h "Super Heavy Duty alumínium ház, amely tartja a készüléket hideg"

(#19959) shteer válasza gabo01 (#19955) üzenetére


shteer
titán

:K
:DDD
SAL állat! MNC is legyen benne! de gyári fejet használj csájníz FM transmitterrel!!

bevásároltál Az-X-től? :) láttam próba volt már. első benyomások?

..szerintem jónak tűnik

(#19960) gabo01 válasza shteer (#19959) üzenetére


gabo01
senior tag

Még csak egy gyors próba volt de biztató! Közepem és magasam volt már csak a kick-et vettem Tomitól! :K ;)

(#19961) Az-X válasza gabo01 (#19960) üzenetére


Az-X
őstag

Már nagyon nagyon kíváncsi vagyok mit fog tudni a Dyno. Nekem most érkezik egy MB Quart QSD 216. Ennek elvileg a mélyközepe nagyon hasonlít a QSF-re, viszont a magasa teljesen más. Ausztriából érkezik, elvileg már postán van :)

:)

(#19962) gabo01 válasza Az-X (#19961) üzenetére


gabo01
senior tag

Én is kíváncsi vagyok mit mutat 3 útban! Szerintem jó lesz! Ha minden jól megy kedd este kész!
Ha olyan mint a QSF akkor rossz nem lehet főleg a Te autód ajtajában! :K :DD

(#19963) Samus


Samus
addikt

Jópár hozzászólással ezelőtt linkeltétek a 2012es SQ tesztzenéket. Csak sajnos a kért oldal nem létezik. Lehetne egy olyan kérésem, hogy valaki megosztja velem, akinek megvan? Hálás lennék érte...:R

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19964) WunderKinder válasza Samus (#19963) üzenetére


WunderKinder
tag

De létezik, csak be kell jelentkezned.

(#19965) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Erről a ládáról van valakinek tapasztalat?
[link]

most egész jó áron megtudnám venni egy ismerőstől, meghallgatni nem tudom, mert még ki sem volt próbálva.

(#19966) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Apropó, volt már szó itt mindenféle dolgokról, de: szubcsőről sosem beszéltek. Miért?

(#19967) Peti66 válasza zolikaDB (#19966) üzenetére


Peti66
senior tag

Beszéljünk? :DDD :W

[ Szerkesztve ]

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#19968) shteer válasza zolikaDB (#19966) üzenetére


shteer
titán

azért mert szar!!!

:D

..szerintem jónak tűnik

(#19969) shteer válasza Intruder A 6 (#19965) üzenetére


shteer
titán

tessék meghallgatni, saját autóban

..szerintem jónak tűnik

(#19970) Intruder A 6 válasza shteer (#19969) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Igen, csak amint írtam még nem üzemelt sosem, bontatlan termékről van szó.
hiába ismerős nem fogja nekem megbontani azért, meg nincs is jelenleg mire rákötnöm :(

(#19971) zolikaDB válasza shteer (#19968) üzenetére


zolikaDB
veterán

Valahogy éreztem! :D Az ember színe fehér, az autót benzin hajtja, a szub meg ládából jön :DDD

(#19972) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, kövezzetek meg de nem tudom a különbséget.. :D Mi különbség van a Hertz DSK 165.1 és a 165.2 szett között? :F
60Euróért tudok bontatlan tiszta újat 2 év garanciával, megéri? :)
Előre is köszi :DDD

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#19973) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Van egy Sony CDX-GT210 fejegységem amihez le akarnám cserélni a gyári hangszórókat. (Két mexikói papírmembrános Pioneer 15W amik elég hamar elkezdenek zizegni.)

Elbírná ezeket?

ALPINE SPE-69C3

Elvileg 4x50W-ot tud a lejátszó, a hangszórók meg 35W-osak lennének...elöl meg hagyom a két kis cicergőt. :)

[ Szerkesztve ]

(#19974) trencsy


trencsy
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki Bitumenlapot jó áron ajtók szigeteléséhez??

Jöhet PM is :)

(#19975) trencsy válasza vbbb (#19973) üzenetére


trencsy
csendes tag

Szia.

Nem akarnék okoskodni, de inkább valami első szettet tegyél bele, hamár költekezni akarsz.
Nem bánnád meg szerintem.

Mit szóltok?

(#19976) vbbb válasza trencsy (#19975) üzenetére


vbbb
őstag

Mire gondolsz? :U

(#19977) trencsy válasza vbbb (#19976) üzenetére


trencsy
csendes tag

Olvass vissza a fórumban, volt már róla szó, ha jól emlékszem.
Saját hangváltóval mélyközép + magas ...
És nézz körbe, mert használtan is ki lehet fogni egész jókat jó árban, én is úgy jutottam hozzá.

Bár nem tudom Neked mekkora fér az első ajtóba, akarsz-e kiemelőgyűrűt, már ha szükséged van rá ...
El lehet velük játszadozni, beépítés, miegymás, de megéri a fáradozást.

(#19978) vbbb válasza trencsy (#19977) üzenetére


vbbb
őstag

Neeeem akarok én ennyire belemerülni a dolgokba, ezért is akarnám csak a hátsó speakereket lecserélni csak normálisabbra. :)

(#19979) trencsy válasza vbbb (#19978) üzenetére


trencsy
csendes tag

" A jó dolgok szembe jönnek veled "
Gondolok itt a hangokra is, de nem akarnálak rábeszélni semmire se.

(#19980) Samus válasza vbbb (#19978) üzenetére


Samus
addikt

Csatlakozom. Előre valami 16cm-es komponens szett (mélyközép az ajtóba, csipogók az A oszlop aljára vagy a műszerfal tetejének két szélére), többet ér, mint bármi hátulra, én sem hittem, még ki nem próbáltam. Akármit teszel hátulra, furcsa lesz, hogy nem elölről jön a hang. Valamelyik fórumon olvastam, egy tag írta, hogy: "nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én vezetés közben elöl ülök".

Nekem csak egy SAL WRX 16S szett van elöl, nem is nagyon hallottam komolyabb rendszereket, de tetszik, tiszta, szép hangzás, én anno 12k pénzért vettem, most 18k az ára, a Hertz DSK165 jobb beruházás, de nem bántam meg. Igazából mindenki szidta-hordta, de már a dobozt bontva sem az a kínai érzés fogott el, igaz, a gyári rácsok kuka, azon látszik, honnan jöttek (én cseréltem őket). Szóval első szettben gondolkozz, hátra mélyen kívül nem érdemes mást tenni...de majd az okosak mondnak jobbat :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19981) trencsy válasza Samus (#19980) üzenetére


trencsy
csendes tag

Osztom a válaszod és egy DSK alkalmas lenne neki fejről is.
Amúgy meg nem a hátul ülőknek kell jólérezniük magukat :) :)

(#19982) gabo01 válasza Peti66 (#19967) üzenetére


gabo01
senior tag

Nicsak az elveszett ember! Nagyon el voltál tűnve az utóbbi időben! :K ;)

(#19983) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Erről mi a véleményetek? Roki 4600x. 1994-es "születésű".

(#19984) gabo01 válasza zolikaDB (#19983) üzenetére


gabo01
senior tag

Ezt speciel nem ismerem de a hozzáértők azt mondják Roki-ból a trapézok a királyok! 800a2, 800a4, 400.4

(#19985) Peti66 válasza gabo01 (#19982) üzenetére


Peti66
senior tag

Hát,ja a melódia.Total leamortizált :B Most kezdek észhez térni :B :D
Visszaolvastam vagy 1000 kommentett,na ez se két perc volt.
A Cs-én láttam,hogy válltól a Vifáról a NAGY Dynóra. Na, ez igencsak meglengeti
a gatyaszárat :D :C Szub marad?(Polk audio)
Hol vágnád a 3 utas szetett?
És, na elkészült a magas panelja. :F Vazze, ennyi idő alatt komplett Showcart nyomnak zakk-pakk ;) De ami tény az tény jó lesz ez.Sőt nem is akármennyire.
A midbass az már megvolt vagy később szerváltad :F

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#19986) Peti66 válasza zolikaDB (#19983) üzenetére


Peti66
senior tag

A legtöbb RF-re igaz, hogy alul rúg felül üt megállapítás. lágy hangú szettel kell párosítani
úgy nagyon jó is tud lenni :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#19987) gabo01 válasza Peti66 (#19985) üzenetére


gabo01
senior tag

A lényeg, hogy újra itt vagy! (Én nagyon örülök :K :C )
A szub egyenlőre marad de Szakáll szerint nem annyira illik majd a képbe! Meglátjuk!

A kick alja szerintem 31.5 vagy 40Hz a teteje 500Hz! A közép alja 633Hz a teteje 4 vagy5 kHz! A magas meg 5 vagy 6 kHz körül! Persze még sok állítgatás van vissza!

Dehogy készült! Voltam olyan hülye, hogy elvittem máshoz az autót aki csak kárt csinált de megjött a jobbik eszem és mostantól csak Szakáll csinálja az autót!
Egyébként most nála van péntek óta és várhatóan keddre lesz kész vele!
A kick-et most kaptam kölcsön Tomi-tól és a próba után úgy döntöttem meg is veszem tőle! :K

a szombati próba egyenlőre ideiglenes kiemeléssel

[ Szerkesztve ]

(#19988) Az-X válasza Peti66 (#19986) üzenetére


Az-X
őstag

Hali! Korábban mintha említést tettünk volna az MB Quart QSD szettről... picit már késő a kérdés mert megrendeltem... De neked volt vele dolgod? Passzív rendszert szeretnék építeni belőle. Ha bármi ezzel kapcsolatos tapasztalatod volna, szívesen fogadnám.

:)

(#19989) Peti66 válasza gabo01 (#19987) üzenetére


Peti66
senior tag

Jól mondja,Egy hét szub nélkül ebben a felállásban és csak figyelsz majd :K
Na és hát ja, a szub fázis ---na, ez nem lesz piskóta(belőni)
Tesztlemezeket elő venni és a lovak közé csapni :D
A frekik akár jók is lehetnek,de mondom a sub bele fog pofázni.forgatni kell minden irányba
és menni fog ez :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#19990) Peti66 válasza Az-X (#19988) üzenetére


Peti66
senior tag

Szia! holnap priv megy :K

Pio 99r ,Alpi 3539,,,+mrv f407,,, 5' Focal acces,,Hivi dmo 50 közép dóm, Dayton rs 28 f- 4 reference magas...

(#19991) gabo01 válasza Peti66 (#19989) üzenetére


gabo01
senior tag

Lesz vele munka az kétségtelen!
Ha összeáll holnap az autó akkor szombaton lehet kigurulok Szentendrére SQ kupára csak, hogy mik a bírák benyomásai! :K :DDD
Szerencsére Tomi sokat segít amiért nagyon hálás vagyok neki!

Megcsináljuk a tesztet a kickre szerintem szeptemberben, aztán kiderül mi fogja hajtani!
Lesz a tesztben:
- Dragster DA2002
- DLS a3
- Rockford 800a2
- Rockford 400.4
- Rockford T600-2

Azért ennyi Roki mert egyszer próba képen egy 800a4-el volt hajtva a Vifa meg a láda és nagyon jó volt! :K :D

(#19992) vbbb válasza Samus (#19980) üzenetére


vbbb
őstag

Na jó majd átgondolom, max megveszem ezt most olcsóért és legközelebb meg belemerülök jobban ha lesz rávaló....egyenlőre a gagyi speakerek lecserélése a fő szempont, nem a zene minőségi visszaadása. :)

(#19993) footy válasza vbbb (#19992) üzenetére


footy
addikt

Ha nem az a szempont akkor miért váltasz? Nem kötözködni akarok, de így nem sok értelme van bármit is venned. Az első hozzászólásban találsz hasznos infókat, azzal kellene kezdened.

(#19994) vbbb válasza footy (#19993) üzenetére


vbbb
őstag

Gatyák a hangszórók, mindenképpen kell vennem.

(#19995) orbano válasza vbbb (#19994) üzenetére


orbano
félisten

az mit jelent, hogy gatya? szarul néz ki? büdös? esetleg ciki a haverok előtt?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19996) vbbb válasza orbano (#19995) üzenetére


vbbb
őstag

Nem, már kis hangerőn is szarul szólnak. Erősen torzítanak mivel nem mai papírmembrános darabok. Most már világos?

(#19997) orbano válasza vbbb (#19996) üzenetére


orbano
félisten

azt írtad, hogy nem a hangminőség számít, hanem hogy lecseréld. a kérdés az ok, akkor talán tudunk segíteni. persze ha nincs ok, csak az hogy lecseréld, akkor tök mindegy mit veszel, mert azzal teljesül az óhajod. célszerű a legolcsóbbat venni, mert azzal úszod meg a legolcsóbban.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19998) vbbb válasza orbano (#19997) üzenetére


vbbb
őstag

Az eredeti kérdés.

Szerintem világosan kérdeztem.

(#19999) Joe fiú válasza vbbb (#19973) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem fogsz érdemleges választ kapni, mert gyakorlatilag tökmindegy mit veszel,bármi kielégíti az igényeidet. A fejegység mint a hangszórót "meghajtó" eszközt el is felejtheted, mert sosem fogja meghajtani,max. csak megszolaltatni, ugyanis annyira kis lófing valami van benne,hogy az nem érdemes hangszórók normális kihajtására. Ha valamit is számít a minőség akkor előre veszel az itt minden 2. hsz-ben ajánlott hangszórókból, ha nem számít,akkor bármit vehetsz.

(#20000) vbbb válasza Joe fiú (#19999) üzenetére


vbbb
őstag

Na végre, köszi a pontos választ. :)

Azt tudom, hogy nem fogja kihajtani őket, viszont akkor torzítani se fog negyed hangerőn ami esetemben számít.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.