Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) Adonimus válasza WunderKinder (#19049) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Hát elég durvára sikerült ez a kábelezés dehát most ennyire telt, majd kialakul. Remélem megoldja. Köszi. :K

orbano: Nincs.

De amint lesz pénz, természetesen minőségi cuccok kerülnek a kocsiba, de a semmiböl ennyit sikerült csinálnom.

[ Szerkesztve ]

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19052) Joe fiú válasza Stehe (#19045) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha mindenáron akarsz subot és fontos,hogy kicsi legyen,akkor Audio System HX08SQ,elég picike,viszont azért tud vad is lenne,ha van előtte erő.

(#19053) orbano válasza Adonimus (#19051) üzenetére


orbano
félisten

akkor alufólia és csokolom :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19054) Adonimus válasza orbano (#19053) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Merész de igazad van :D

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19055) Stehe válasza orbano (#19039) üzenetére


Stehe
aktív tag

Hardveraprón találtam, ez az Alpine erősítő elég lehet az említett udimension szetthez, vagy a DSK-hoz? 4x25W RMS-t azt meddig lehet terhelni? Vagy hídban összekötve 2x70W-ot ír, de ott már a THD érték rohamosan nőtt...

(#19056) orbano válasza Stehe (#19055) üzenetére


orbano
félisten

passz. egyébként 4x25 wattig lehet terhelni :) carstylingon is vannak régi alpineok most olcsón, de én nem tudom melyik milyen. talán a többiek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19057) Joe fiú válasza Stehe (#19055) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Szerintem az Elementhez nem elég,de orbano tud róla nyilatkozni, neki volt Elementje, DSK is elviselne nagyobbat,de mivel elég érzékeny a DSK így ahhoz jó lenne, főleg,hogy biampolható a DSK váltója így félaktív rendszert is építhetsz vele,magyarán a mélyközepeket és a magasakat is külön-külön erősítő csatorna hajtaná meg,így már elég is lenne szerintem.
Amúgy az enyém az erősítő,szóval ha konkretizálódik valami akkor tudunk egyezkedni, amúgy én AS MX165 szett alá terveztem betenni.

(#19058) orbano válasza Joe fiú (#19057) üzenetére


orbano
félisten

wattban miért lenne kevés? a DSK überérzékeny, elviszi egy nyamvadt fejegység is és elég brutál hangerőt produkál. 25 watt az legalább a duplája annak, az element meg nincs 3 decibellel érzéketlenebb, tehát elméletileg jó hangerő érhető el vele.
persze ezek csak számok, wattok alapján nincs értelme erősítőt választani.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19059) harcikoca válasza Joe fiú (#19057) üzenetére


harcikoca
senior tag

Van egy asztali hangszóróm, mélynyomónak használnám a kocsiba, mert 25cm-s mély van benne. most csak simán direktbe rávan kötve a 30w-os fejegységemre. A kérdésem az lenne, hogy pl egy ilyen 25w-os erősítővel mennyivel dübörögne jobban a mélynomóm? Ígyis eléggé feljavítja a gyári hangtechnikát, de hamar torzít :(

AMD+Ati powee'R

(#19060) orbano válasza harcikoca (#19059) üzenetére


orbano
félisten

sokkal jobban. az a 30 watt nem 30 watt, jó ha megvan 8-10, és persze azt is óriási torzítás mellett. de két csatist nézz hozzá, van 7k-ért cs-n.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19061) Joe fiú válasza orbano (#19058) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Nem tudom,nincs tapasztalatom elementtel ezért is írtam,hogy majd te megmondod, a DSK-hoz azt írtam,hogy elég hozzá,de nyílván elviselne nagyobb erőt is,de már ezzel az erővel is kellően hangos lesz.

harcikoca: Sokkal jobb lenne mint fejegységgel,habár nem tudom milyen is az a bizonyos hangszóró mint amit említettél,ha csak ezt szeretnéd meghajtani vele,akkor 7-8k körül vannak Alpine kétcsatisok,azok is jók lennének hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#19062) harcikoca válasza orbano (#19060) üzenetére


harcikoca
senior tag

a "cs" mit takar? :DDD

AMD+Ati powee'R

(#19063) cicmanyek válasza harcikoca (#19062) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

CarStyling

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19064) harcikoca válasza Joe fiú (#19061) üzenetére


harcikoca
senior tag

így néz ki a hangszóró kívülről, viszonyításképp egy spirálfüzet van mellette. Így pedig belülről. Semmi adatot nemtudok róla, nincs rajta semmi, annyi h sony wega márkájú. Pl ebben a hirdetésben szereplő Alpine 3523-as erősítő megfelelne a célnak? mert ilyen árban van ilyen is, de gondolom az alpine sokkal megbízhatóbb?

AMD+Ati powee'R

(#19065) Joe fiú válasza harcikoca (#19064) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sajnos nem sikerült rájönnöm a típusára,de a mágnes méretéből ítélve valami magasabb érzékenységű , kisebb terhelhetőségű hangszóró lehet. Ha csak ezt szeretnéd hajtani akkor az Alpine 3523 jó választás lehet, lehet,hogy 6ezerért hozható is lenne, Mac-et felejtsd el.
Az Alpival is ésszerűen mert könnyen túlvilágra küldheti.

[ Szerkesztve ]

(#19066) harcikoca válasza Joe fiú (#19065) üzenetére


harcikoca
senior tag

mármint az erősítő vághatná tönkre a hangszórót? :DDD

AMD+Ati powee'R

(#19067) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Szerintetek melyik jobb választás 20e körül? A lényeg, hogy usb-s legyen. Ezt a kettőt találtam ami márkás. Vagy esetleg van még valami alternatíva?
Pioneer MVH-1400UB (ha nem lenne piros, akkor egyből megvenném... )
JVC KD-X30 USB (ezen meg alig van gomb, ezek szerint mindent menüből kell intézni?)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19068) footy válasza Victoryus (#19067) üzenetére


footy
addikt

A Pio már bevált egy pár embernek. Én a helyedben azt venném, ha nem akarnék kockáztatni. Tuti nincs más színben? Pio-nál talán 20-as számmal jelölik a zöld világításút.

(#19069) Joe fiú válasza harcikoca (#19066) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen,persze, ésszel kell beállítani a hangerőt :)

(#19070) attila666 válasza footy (#19068) üzenetére


attila666
tag

Itt van zöldben, igaz, hogy CD mechanikával.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19071) Victoryus válasza attila666 (#19070) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

igen, ezt is megtaláltam, csak korábban nem dobta ki a kereső, mivel direkt cd nélkülit kerestem. Találtam még egy szép hibridet, a JVC KD-R432-et. Tetszik mindkettő, remélem találok valahol kipróbálható példányokat a városban.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19072) orbano válasza Victoryus (#19067) üzenetére


orbano
félisten

Pio DEH-1400UB :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#19073) jonasg


jonasg
csendes tag

Sziasztok!

Egy különös problémában szeretném a segítségeteket kérni! Előre szólva csak annyit, hogy nem vagyok nagy szekértő autóhifi témában!
Szóval a kocsiban van egy első szett( 2 db közép + 2 magas) és hátul a mélyláda! Szépen szól, illetve szólt! Ugyanis azt vettem észre (bármilyen fura is) hogy amikor hűvösebb van (hajnalban, este) akkor a magas hangszórók nem szólnak! Ha már egy kicsit melegszik az idő akkor minden ok, megy a muzsika! Ez a hibajelenség már rendszeres!
Van valakinek valami tippje mi lehet a probléma?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#19074) jonasg


jonasg
csendes tag

0

[ Szerkesztve ]

(#19075) jonasg


jonasg
csendes tag

0

[ Szerkesztve ]

(#19076) jonasg


jonasg
csendes tag

0

[ Szerkesztve ]

(#19077) jonasg


jonasg
csendes tag

0

[ Szerkesztve ]

(#19078) MunezXBK válasza jonasg (#19073) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vezetékeld át, fater kocsijában ilyen az ablakemelő. :D

(#19079) harcikoca


harcikoca
senior tag

Autós erősítőben milyen márkákat ajánlatok, ami nem gagyi, és nem megy tönkre hamar?

AMD+Ati powee'R

(#19080) zolikaDB válasza harcikoca (#19079) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ilyesmi kérdésed nem volt már? Plusz, milyen célra és mihez? Amúgy Alpine, uDimension, Carpower, Hertz, Hollywood, Steg, Mosconi, stb...

(#19081) Banán polo9N


Banán polo9N
csendes tag

sziasztok,ha van valakinek DLS A4,GENESIS FOUR CHANEL ami eladó kérem jelezze nekem.köszönöm

Renszerem:DLS A4,DLS A3,DLS UR36S,Clarion DXz788R,neotech kábelezés

(#19082) tomtom9 válasza attila666 (#19017) üzenetére


tomtom9
tag

Kipróbáltam és működik! köszönöm! Megmentettél egy új fejegységtől... :)

(#19083) harcikoca


harcikoca
senior tag

olyan letezik h kiveszem az autobol az akksit, visszateszem, es nem kapcsol be a fejegyseg?

AMD+Ati powee'R

(#19084) tomtom9 válasza harcikoca (#19083) üzenetére


tomtom9
tag

gyári a fejegység?

(#19085) zolikaDB


zolikaDB
veterán

9853-asról AUX-on keresztül melyik csatival tudok ipodról/iphone-ról lejátszani?
- 1
- 2 (ez miben különbözik az elsőtől?)
- KCE-422I

(#19086) footy válasza zolikaDB (#19085) üzenetére


footy
addikt

Az utolsó full speed, az első kettő szerintem AI-netes. Más szabvány. Kérdés az is hogy milyen ipoddal akarod használni, mert nem biztos hogy tölteni fogja. Általában a régebbi fejek régebbi ipoddal kompatibilisak. Ha ipod classic-od van az jó eséllyel kompatibilis minden fejjel.

(#19087) zolikaDB válasza footy (#19086) üzenetére


zolikaDB
veterán

És mi az a full-speed ill. al-net? Tkp iPhone-al kéne, h szóljon, vasárnap egy srác Piojával próbálgattuk, ott iTouch-ról és az én iPhone-omról is jött zene. Nem teljes értékűen kezelte az enyémet, de számokat mutatta, váltotta, tekerte, hangerőt felvette-levette. Ennyi elég.

(#19088) orbano válasza zolikaDB (#19087) üzenetére


orbano
félisten

az ainet egy digitális interface. mivel az aux in bemeneten keresztül, ami egy analóg vonalbemenet nehezen lehetne a fejről számokat választani és vezérelni az iphonet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19089) johndeegwed válasza orbano (#19088) üzenetére


johndeegwed
tag

Hello mindenki valaki meg tudná nekem mondani hogy miért hallok 1-ik naprol a másikra generátor zajt???
2 héten keresztül minden szépen ment.
ma reggel beülök a kocsiba és hallom a generátort.
le kellett vennem 2 ovált erősítőröl hogy ne legyen zavaró de mélyen is hallani.
tudnátok valami megoldást lehetőleg ne zaj szürőt említsetek

(#19090) shteer válasza cicmanyek (#19003) üzenetére


shteer
titán

köszi még 1x a pénteki bemutatót :R

uD element megrendelve :)

..szerintem jónak tűnik

(#19091) zolikaDB válasza orbano (#19088) üzenetére


zolikaDB
veterán

Akkor nekem a full-speed-es jó?

(#19092) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Megvettem az új fejegységet, egy LG LCS-500UR -t. Egy bajom van vele, hogy a kezelési útmutatója egy rakás ... szerencsétlenség. Ha van valakinek ilyen, legyen szíves mondja meg, hogy lehet mappát váltani magán a fejen. Távirányítóval tudok köztük váltani, de erről a részről nincs semmi a leírásban.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19093) orbano válasza Victoryus (#19092) üzenetére


orbano
félisten

nem hiszem, hogy itt bárkinek is lenne LG fejegysége... :N legfeljebb ha nagyon nem akart ránk hallgatni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19094) Victoryus válasza orbano (#19093) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

18ezer forintos kategóriában szerintem tök mindegy melyiket veszem. Tudását tekintve elég jó ár/érték arányú lejátszó. Vannak külön gombok az fm adóknak, nem kell mindenért a menübe mászkálni. Az előző hifim egy JVC KD-S71R-volt, tulajdonképpen nincs különbség hangerőben és hangzásban se, a rádió vételi képességekben se. Gyári hangszórók vannak a kocsiban úgy is. Átlag felhasználásra bőven elég. Közben rájöttem a mappaváltásra is, a hangerőgombot kell hosszan nyomni, utána lehet mappát választani.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#19095) shteer válasza Victoryus (#19094) üzenetére


shteer
titán

Pedig nem.

..szerintem jónak tűnik

(#19096) orbano válasza Victoryus (#19094) üzenetére


orbano
félisten

a hangsúly a "szerintem" szón van ebben a kijelentésben. de a lényeg hogy te elégedett vagy vele, más nagyon úgysem számít.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19097) cicmanyek válasza shteer (#19090) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nincs mit. :DDD

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19098) akos86


akos86
aktív tag

Sziasztok fórumtársak!

Azért fordulok hozzátok mert nagy segítségre illetve tanácsra lenne szükségem. Lényeg az autómba szeretnék mély ládát venni elsősorban ezt néztem ki -> blaupunkt gtb 8a kicsit félek tőle szóval nem tudom hogy szépen dübörögne e. Egész jó áron van és aktív szubláda de vajon megérné?. 4 db pioneer hangszóró van az autóban szépen szólnak csak a mélyet azért hiányolom és nem tudom hogy ez jó vétel lenne e?

a segítségeteket köszönöm előre is üdv akos86

3dfx, gone but never forgotten...

(#19099) MunezXBK válasza akos86 (#19098) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha csak a dübörgés a lényeg, zárj be valakit a csomiba. :D

(#19100) akos86 válasza MunezXBK (#19099) üzenetére


akos86
aktív tag

azért nem csak ez számítana de azért jó poén! ;)

3dfx, gone but never forgotten...

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.