Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) codilandi válasza orbano (#18249) üzenetére


codilandi
tag

Nah szabadok a mogamik :) Kell rá 8 dugó és készen van. 50 centis kábelek ugye, két út aktívhoz :) Ha kell akkóóó majd jelezz! :)

Alakul a 3 út, mostmár célegyenesben van szinte...mármint a beépítés és az egész terv összeállt, kábelek, minden.

Az-X dóm közepei vannak itt, Dynaudio...nagyon kíváncsi leszek milyen lesz...basszus olyan nehezek mint egy 16-os kick majdnem... külön házat kell gyártanom...az egyiké már kész...durva cucc ;]

(#18252) shteer válasza G.Zs. (#18244) üzenetére


shteer
titán

tehát szigorúan a csupasz dsk szettnél maradva - hogy vágod a frekit aktív fej nélkül? mert ugye az int szűrő még mindig kérdéses

..szerintem jónak tűnik

(#18253) shteer válasza orbano (#18246) üzenetére


shteer
titán

hanem minek? ;]
nem alap installról volt szó, hanem konkrétan egy csupasz dsk-ról

..szerintem jónak tűnik

(#18254) rudeee válasza orbano (#18241) üzenetére


rudeee
őstag

Értem, köszi a tanácsokat.
Haveromnak egy technostar fejegysége van amiről meghajt 4 hangszórót az Opel Astrájában gond nélkül. Az övé való igaz hogy márkátlan, de sokkal újabb mint az enyém.
A nálam lévő első hangszórókról nem tudok semmit, de a hátsók 90db feletti érzékenységűek és 4ohmosak. Hogy őszinte legyek fejegységről elég ratyi hangerőt produkál még akkor is, ha az első hangszórókat teljesen leszabályzom.
Ezek szerint a fejegységem erősítője igen ratyi.
Kipróbálom majd haverom technostar fejegységével hogy azzal mit csinál a rendszer.
Ha azzal jó lesz, akkor fejegységcsere javasolt gondolom.
Milyen fejet javasoltok 30k-ig (márka és típus ami korrekt belső erősítővel van ellátva)? Az aux és usb bemenet fontos lenne.
Köszönöm!

(#18255) Joe fiú válasza shteer (#18252) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Sehogy nem vágod a frekit,ez nem is kérdéses, a lényeg itt az, hogy biampolható hangváltója van és a mélyközép illetve a magas között tudod állítani a szintet.

rudee: Nincs olyan fejegység ami korrekt belső erősítővel lenne ellátva, mondjuk az Alpine fejemnél észrevettem,hogy belső erősítőjével is sokkal jobb mint egy másik fej.

[ Szerkesztve ]

(#18256) orbano válasza rudeee (#18254) üzenetére


orbano
félisten

32k-ert van elado alpine 9853 cs-n. Ugyan nincs usb, de a hangminoseg karpotol... Csak olvass vissza par hsz-t ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18257) Soma01


Soma01
veterán

Azon gondolkodtam, hogy mondtátok itt, hogy az ajtók kiszigetelése milyen jó dolog. Szerintetek ha valamilyen parafa termékkel lenne bevonva az ajtó, az milyen lenne? Mert ahogy én gondolom, olcsóbb mint a spéci szigetelők. Annyira víz álló amennyire ott kell, jó hang szigetelő... Vagy van vele valami "baj" azért nem alkalmazzák? Az otthoni hangfalak is fából, mdf-ből vannak, és nincsenek bitumennel meg xy csillapítóval van még bevonva az belülről.

(#18258) orbano válasza Soma01 (#18257) üzenetére


orbano
félisten

nem zajszigetelőre van szükség, hanem olyan anyagra, ami az ajtó saját rezgését csillapítja (illetve hangolja le). erre a bitumen a nagy sűrűségével és meglehetősen alacsony saját frekijével, magas belső ellenállásával és kiváló árával (8500ft egy tekercs soudaband amiből kijön egy átlagos ajtó) sokkal jobb megoldás.

az otthoni hangfalak fából/MDF-ből/bútorlapból készülnek, nem pedig acélból, mint az autók ajtajai, így csak az állóhullámok/visszangok/mittudomén elnyelése, illetve hangolás (közép/mély arány) miatt kell bele csillapító anyag.

ráadásul a kocsik ajtajai lukacsosak is, aminek a "befalazására" a bitumen alkalmas.

egyébként az ajtók kiszigetelése mellett egyaránt fontos dolog a jó ajtópanel, hogy a hangszóró megfelelően legyen rögzítve és elég tér legyen mögötte, hogy "elférjenek" :D a mélyhangok, tudjon levegőzni a kick. a megfelelő irányításáról (kicsit a hallgató felé döntés) nem is beszélve.

és nem az, hogy jó dolog, igazából a hifihez szükséges. otthon sem raknak szűk bádogdobozokba hangszórókat :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18259) Soma01 válasza orbano (#18258) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Ez? http://www.soudal.hu/termekshow.php?pos=144&kat=40

[ Szerkesztve ]

(#18260) Soma01 válasza orbano (#18258) üzenetére


Soma01
veterán

És ez is van olyan jó mint a drágább, erre a célra kifejlesztett anyagok? Mert akkor Hooper-nek is jó lenne és lehet olcsóbban jönne ki.

[ Szerkesztve ]

(#18261) orbano válasza Soma01 (#18259) üzenetére


orbano
félisten

:K a szélesebbik (30cm) a nyerő. jó még az STP is, de az drágább mulatság, a soudabanddal pedig könnyebb dolgozni a szűkebb helyeken (cserébe szöszölősebb vele a nagy felületeket "befalazni")

A vér nem válik VAZZE!™

(#18262) orbano válasza Soma01 (#18260) üzenetére


orbano
félisten

szerintem neki is ajánlottuk ezt.
lényegében an agy nevek ugyanezt az anyagot használják, csak raknak mellé marketing rizsát így drágábban árulják. láttam már közelről (:D) dynamatot, meg dynalinert, lényegében pontosan ugyanazok az anyagok, amiket az iparban is alkalmaznak (szellőzőcsatornák, légkondik, kazánok -> jóbarátom ezzel foglalkozik, nem a kisujjamból szoptam) szigetelésre és zajcsillapításra, csak épp rá van szitázva az, hogy Dyna... ezért egy nullával többet lehet az árcédulára írni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18263) gabo01 válasza codilandi (#18251) üzenetére


gabo01
senior tag

Milyenek lesznek a dómok? K....va jók ne aggódj! Nekem is ilyen közepeim vannak hozzá tartozó Dyno magasakkal! Eddig még senki nem mondott rá negatívat! :K ;)
Mivel lesz hajtva és milyen komponensek vannak mellé? :DDD

(#18264) G.Zs. válasza shteer (#18252) üzenetére


G.Zs.
senior tag

A szűrő nem kérdéses, van a magashoz és a középhez is külön külön. :K

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18265) Hooper válasza orbano (#18261) üzenetére


Hooper
őstag

"8500ft egy tekercs soudaband...1 ajtóhoz elég"
STPt raknak majd fel nekem, paradoxék azt mondák 2csomagból azaz 8000ből kijön 1 ajtóra :K
(3000 a felrakás /ajtó) csak gondoltam megosztom az infót, hátha valaki ilyesmiben gondolkozik :)

(#18266) orbano válasza Hooper (#18265) üzenetére


orbano
félisten

most látom következetesen szarul írtam, a komplett első traktus kijön egy tekercsből... persze csak ha nem volvod van :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#18267) Hooper válasza orbano (#18266) üzenetére


Hooper
őstag

na remek :D és hol lehet ilyet kapni? vagy megéri inkább STP silverrel a 2 első 16ért?

Paradoxnál csak STP van, lehet viszek akkor inkább magammal olyan cuccot 8500ért és a különbségből a DSK helyett inkább az Alpine SPG 17CS-t veszem meg náluk...
Szerinterd? :F

[ Szerkesztve ]

(#18268) Hooper válasza Hooper (#18267) üzenetére


Hooper
őstag

Toyota yaris..kisajtós :D

DSKtol kicsit megijedtem most hogy írták többen is hogy "visítós, kiabálós magasa van az olcsó csipogójának" :(

Soma01 - nekem is nehéz elhinni, de ennyi pénzért nem nagyon van olyan ami 60mm mély..
Ezt az alpinet találtam amit fentebb linkeltem. (meg inkább ott nézem első sorban ahol be is szereltetem, meg csinálják a szigetelést majd)

(#18269) gabber01


gabber01
addikt

Hali!

Kicsit off, de valaki tud egy üzletet ajánlani Vas megyében, elsősorban Szombathely környékén, ahol autóhifivel foglalkoznak? (kereskedés, beépítés) Interneten kerestem, de mintha nem is létezne ilyen errefele... :S

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18270) orbano válasza Hooper (#18267) üzenetére


orbano
félisten

nem rossz az STP, sőt, ennyiért szerintem simán jó amit csinálnak, ha jól csinálják.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18271) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Az Alpine SPG-17C2 az mitől különbözik a CS-től? Amint látom, a Lanos-ban mintha gyári helyen lenne, gyári ráccsal...

(#18272) orbano válasza zolikaDB (#18271) üzenetére


orbano
félisten

és az miért kunszt hogy gyári helyen van gyári ráccsal?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18273) zolikaDB válasza orbano (#18272) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem kunszt, csak kérdeztem, h ennyi lenne a különbség, h ez kiemelő nélkül is elfér?

(#18274) orbano válasza zolikaDB (#18273) üzenetére


orbano
félisten

miből gondolod, hogy nincs mögötte kiemelő gyűrű? nekem is egy jókora mdf karika volt a hangszóró alatt, és befért a honda gyári rácsa alá. pedig nem egy nagy ajtó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18275) Hooper válasza zolikaDB (#18271) üzenetére


Hooper
őstag

A c2 a koax változata.

orbano: "nem rossz az STP"??! :D 2szer annyiba kerül, azért kérdeztem hogy jobb e annyival mint a soudaband?

[ Szerkesztve ]

(#18276) Soma01 válasza Hooper (#18275) üzenetére


Soma01
veterán

Én úgy csinálnám ahogy fentebb is írtad. Soudaband és az ár különbségből valami jobb szett.

(#18277) orbano válasza Hooper (#18275) üzenetére


orbano
félisten

soudabanddal is ugyanúgy le lehet szigetelni egy ajtót, mint STP-vel, és tisztességes munka esetén ugyanolyan jó lesz a végeredmény.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18278) Soma01 válasza Hooper (#18267) üzenetére


Soma01
veterán

Az az Alpine: "Érzékenység: 88.5dB" Fejről nem tudom mit fog szólni. :F

(#18279) Osynho válasza Hooper (#18268) üzenetére


Osynho
addikt

JBL GTO-6508? 59mm a beépítési mélysége és 92db érzékenységű. A hangjáról majd nyilatkozik valaki, aki ismeri. :)

(#18280) orbano válasza Osynho (#18279) üzenetére


orbano
félisten

Emlékeim szerint az a 92db csalóka, nem összevethető a dsk 91db-ével.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18281) Hooper válasza Soma01 (#18278) üzenetére


Hooper
őstag

ja ezt benéztem.. 90-91rémlett.. :(((

egyébként nézegetem én ezt az érzékenységet, de mivel pár napja foglalkozok a dologgal tökre nem vágom...

"Fejről nem tudom mit fog szólni" - ez azt jelenti hogy halkabb lesz csupán? vagy a hangminőség (tisztaság, magasak, mélyek) is romlik?

Gondolom akkor a pio kis 22wattja jobban (hangosabban?) megszólaltat egy 93dbs DSKt mint egy 88as Alipnet?

(#18282) orbano válasza Hooper (#18281) üzenetére


orbano
félisten

mivel kell egy fix hangerő a kocsiban, hogy halld menet közben a zenét, így a lényeg, hogy azonos hangerő mellett torzabb lesz a hangja, mert jobban erőlködik a fejegységbe épített fostaliga.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18283) Hooper válasza orbano (#18282) üzenetére


Hooper
őstag

értem :)
és a PIO 22wattjából azért valami hangosabb hangerőt amin már lehet élvezni a zenét, de nem hallja a fél utca ki lehet csikarni, vagy beszélgetős háttérzenére lesz csak jó? :D
88.5dBs Alpine gondolom akkor erősítő nélkül kb k*ssban lesz :(

(#18284) orbano válasza Hooper (#18283) üzenetére


orbano
félisten

oszd el legalább kettővel azt a 22 wattot. ha érzékeny a szett és tisztességesen meg van csinálva az ajtó, illetve a hangszóró helye, akkor azzal már lehet dübörögni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18285) KonzolKartel

Sziasztok!

Néha generátor zajt lehet hallani. Ami vicces, hogy nem állandó a dolog, sőt.
Mit javasoltok a szűrésre?
Fejegység: Pioneer DEH-P88RS
erősítő: 2db pioneer gm x602
kondit nem tudom :F sok kis kondiból áll. kb 12db.

A kábelek jó minőségűek. Én elég béna vagy a dologhoz, így vettem az autót, de szívesen foglalkozom a dologgal.
És baromi idegesítő néha ez a zaj

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18286) orbano válasza KonzolKartel (#18285) üzenetére


orbano
félisten

hát, ha "béna" vagy, akkor vidd el valami hifis szakihoz a környezetedben. gyanúgy, hogy csak néha csinálja. RCA kábelek csatlakozásai rendben vannak? próbáld meg lehúzni őket, majd vissza, hogy változike valami, illetve hogy tudd, ha lehúzod őket teljesen, megszűnik-e (nekem pl. nem).
bonyolult ügy sajnos a generátorzaj...

függ valamitől egyébként hogy mikor jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18287) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki melyik hangszóró jobb???
Hertz-ecx-165 energy vagy pedig Emphaser ECP-6-kick????

(#18288) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Kényszer szülte az új akksit (8 éves gyári Opel kifújta az orrát reggel): Exide Exell 62Ah.

(#18289) m47rules válasza zolikaDB (#18288) üzenetére


m47rules
tag

Hol vetted az új aksit Debrecenben? Nekem is kell, mert mióta megvettem a vasat, még a régi van benne... :(

Amint lesz egy szabad fél órám, válaszok a privire is :D

(#18290) KonzolKartel válasza orbano (#18286) üzenetére

köszönöm a választ.
Valószínűleg kénytelen leszek elvinni egy hifishez. RCA-k rendben vannak.
Hmm. Ezt majd megnézem, mármint, hogy megszűnik e.
kár, hogy ilyen bonyolult. Pedig ha már "minőségi" a kocsiban a cucc örültem volna ha ez nincs:(.
Az, hogy mikor jelentkezik azt passzolom. Nem rég vettem át az autót, és ezt még nem tapasztaltam ki.

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#18291) orbano válasza KonzolKartel (#18290) üzenetére


orbano
félisten

Nekem sem epp gagyi, es megis alaposan negszenvedett vele a szakim. De meg mindig van egy minimalis :N

A vér nem válik VAZZE!™

(#18292) cicmanyek válasza orbano (#18291) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nekem fejcserével oldódott meg 100%-osan a generátorzaj.
Alpine-al csinálta , Klárival néma kuss... :))

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18293) orbano válasza cicmanyek (#18292) üzenetére


orbano
félisten

nekem 3 féle fejjel, kétféle erősítővel és többféle RCA-val is produkálta, fejegység átkábelezés után is. most attól csökkent le drasztikusan (lényegében a használat közben nem hallható szintre), hogy kicseréltük a hangszórókábeleket (eleve coaxra), és be lettek vonva alufóliával: ezt egy Chrysler 300C-ben sütötte el Szakáll először a Mészáros Gyuri ajánlására, semmi más nem oldotta meg ott sem. Érdekes, mert "papíron" semmi haszna nem kéne legyen :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18294) zolikaDB válasza m47rules (#18289) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Széchenyi végén, az akksis boltban, annál sokkal olcsóbban nincs a városban.

[ Szerkesztve ]

(#18295) zárlatos


zárlatos
csendes tag

kinek mi a véleménye a DLS UR36S szettről?

(#18296) Soma01 válasza Hooper (#18267) üzenetére


Soma01
veterán

..bocsi.

[ Szerkesztve ]

(#18297) draco31


draco31
veterán

Ismerős kocsijában egy ilyen szerkezet duruzsol. Írtam egy dvd-t, amin filmek és zenék is vannak Összesen két mappa van a lemezen: ZENE és VIDEO. Mindig Disc Error-t ír ki. Minden más lejátssza a lemezt (asztali dvd, pc). Mi lehet a gond? 8x-oson lett írva a lemez, más dvd-t lejátszik.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18298) Hooper válasza Soma01 (#18296) üzenetére


Hooper
őstag

?

(#18299) Soma01 válasza Hooper (#18298) üzenetére


Soma01
veterán

Semmi. Csak találtam olyan Alpine-t olcsóbban, de aztán jutott eszembe, hogy lehet nem is azt teteted be.

Amúgy mi lesz bent jelen állás szerint?

(#18300) Soma01


Soma01
veterán

A Phonocar milyen amúgy? Érdemes megvenni, foglalkozni vele? [Phonocar 2/818] kb. 26k

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.