Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) razRR válasza Az-X (#18050) üzenetére


razRR
csendes tag

Számítógépesről, a márkáját nemtudom.

Szerk.: Mik számítanak jó márkának? :)

[ Szerkesztve ]

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#18052) zolikaDB válasza razRR (#18051) üzenetére


zolikaDB
veterán

Amik jónak számítanak, abból szobait veszel...

(#18053) razRR


razRR
csendes tag

értem. Köszönöm mindenkinek a segítséget! :) :R

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#18054) Az-X válasza razRR (#18051) üzenetére


Az-X
őstag

Számítógépesről nem fog menni. Zúgni, búgni fog, meg sustorogni. Ráadásul neked ugye a PC tápjából csak a 12V-os ág kell. Hiába tud a táp 300-400-500W-ot, a 12V-os ág ennek csak a töredékét. Ráadásul nem is egy kimeneten jön ki. Én vettem külön erősítő próbálgatásra egy 12V 30A-es tápot, de egy rendes subhoz ez is édeskevés. Arról nem is beszélve, hogy az autó erősítők a névleges teljesítményüket csak 13,8-14V körüli feszültségen tudják leadni. Szóval ez nem ilyen egyszerű dolog ám.

:)

(#18055) razRR válasza Az-X (#18054) üzenetére


razRR
csendes tag

Külön tápra akarom kötni, nem a számítógépemére. Én ezt mind tudom. Nem mindegyik erősítő 14V-on adja le a teljesítményét. Van amelyik 12V-on adja le. Ha bevállik lakásba és jól szól akkor bennthagyom, ha nem akkor megy ki a kocsiba, és ott fogom használni. :)

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#18056) orbano válasza razRR (#18055) üzenetére


orbano
félisten

Marmint azt akartad mondani, hogy nem minden erosito teljesitmenye van 14 voltra megadva az adatlapon. Attol meg 14 volton tobbet ad le.

Az-x: a terhelest tudja rendesen kovetni a pcs tap? Nem tul lasu?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18057) orbano válasza zolikaDB (#18045) üzenetére


orbano
félisten

passz. En tuti nem vennek keszen szubot.
A rendszered osszeallt mar amugy?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18058) Az-X válasza razRR (#18055) üzenetére


Az-X
őstag

Tégy úgy ahogy jónak látod ;) Csak gondoltam megóvlak egy csalódástól.

:)

(#18059) Az-X válasza orbano (#18056) üzenetére


Az-X
őstag

A PC tápban van egy 4700 jobb esetben 6800uF-os puffer :D Ez gyakorlatilag lószar. Próbáltam annó egy autohifi kondit rárakni (1F) de letiltott a táp túláramvédelme. De had próbálkozzon, baja nem lesz tőle :C Én is megpróbáltam, pedig sokan mondták, hogy nem érdemes ezzel foglalkozni.

:)

(#18060) footy válasza rooland (#18037) üzenetére


footy
addikt

Kozben talaltam megoldast, kell egy masodik aksi meg egy "battery isolator" (ez valami levalaszto lehet). ITT irnak eleg alaposan rola. Az egyik forumon pedig ILYET ajanlgattak. Az ebay-n viszont van belole joval olcsobb is. Azt nem tudom, hogy mukodne-e mondjuk egy robogo aksival, mert akkor egy 10-esbol meguszhato lenne a projekt ami azert nem halalos.

(#18061) orbano válasza footy (#18060) üzenetére


orbano
félisten

17k körü lehet kapni kis biztonságtechnikai yuasa np szériás akksit 17Ah-s. nagyon faja kis cucc :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#18062) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hello mindenki. A segitségeteket kérném olyan ügyben hogy van 1 pioneer hangrendszerem , sajnos pontos tipus most nem tudom le irni. Erősitőm nevét sem tudom fejböl de az biztos hogy nem pioneer annyit tudok róla hogy össz teljestiménye azt hiszem 900watt 4 csatornán.
2-2 csatornát lehet állitani mélyre középre magasra. Problémám végülis az lenne ha kicsit jobban meg terhelem akkor az erősitő letilt zöldröl át vált pirosra és hang nem jön kibelőle.
Volt aki azt mondta hogy kicsi a tép kebelem kb 7-8 mm átmérülyü , olyant is mondtak nekem hogy az erősitőben a tilto rendszer reléje el van fáradva és azért tilt le.
1 biztos hogy a tép kábelek nem melegednek. Viszont maga az erősitő melegszik.Szerintem nem tulzottan ezt abbol gondolom hogy kézrátételnél nem kell elkapnom kezem sac per kb 35-40 fok lehet. Kicsit neten is utána néztem én személy szerint arra gondolok hogy esetleg kondenzátor megoldaná a problémám. De gondoltam előtte irok ide 1-et mert nem vagyok szakértő ezen a téren. Pontos tipusokat délután tudok irni.
Válaszokat előre is köszönöm

John

(#18063) johndeegwed válasza johndeegwed (#18062) üzenetére


johndeegwed
tag

Még valami!
JVC KD-LX555R fejegység mennyire jó ma viszonyokhoz képest vagy pioneer deh-2200Ub-hez képest. Mivel ez a fejegységem van most ami nem valami nagysszám . Szóval ez a csere
mekkora javulást eredményezne???? Viszont transzmitterrel szeretném használni a JVC Chameleont.
Én ugy tudom hogy 2007-8 ban csucs kategória volt.

[ Szerkesztve ]

(#18064) orbano válasza johndeegwed (#18063) üzenetére


orbano
félisten

1. ne vegyél kondit.
2. transzmitterrel szvsz mindegy milyen fejegységed van.
3. ha elégedett vagy a mostani rendszered produkciójával, akkor pláne kár cserélni. ha nem vagy, akkor az egész rendszerről kéne infó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18065) razRR válasza orbano (#18056) üzenetére


razRR
csendes tag

orbano : Igen. :)

Az-x : Köszönöm. :R Akkor sincs baj ha nem kap elég áramot tápról, megy ki a kocsiba, tehát nincs nagy baj, ha nem jó. :) :DD Meg most kezdek érdeklődni "hangtechnika" terén, és hát saját hibáiból tanul az ember. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha küzdesz veszíthetsz, ha nem küzdesz veszítettél"

(#18066) johndeegwed válasza orbano (#18064) üzenetére


johndeegwed
tag

Autós rádio nevét már leirtam "pioneer....."
Első ajtoban 1-1db 8cm-es 2 utas hangszóró nevét teljesitményét nemtudom.
Hátsó ajtóban 1-1db 5 cm-es 2 utas hanszóró ezeknek sem tudom sajnos teljesitményét és model számukat.Utóbiakat autó raádio hajtja 4x50watts. Kárpitot nem szeretném leszedni de hátsók lehet előbb utóbb csere lessz a vége mivel van már EM.Pheaser ECP 6KICK tipusu 200 watos hangszóróm. Csak nemtudom mennyire ilene a renszerhez. Kalaptartóban 2db ovál hangszoró pioneer 250Wattosak model számot sajna itt sem tudok mondani. Csomagtartóban van az akumlátor Erősitő onnan kapja a tápot kb 6-7mm-vastag kábeleken. 4 csatronán kapja a jelet és továbitja 1 ultimat mélyládába és 2 ovál pioneer hangszóróba ami 3 utas. Amit még tudni kelle hogy a radios magnón csak 2db rca kimenet van amit erősitrőre rca elosztóval oldottam meg 4 esre.
Erősitő tipusa: CLIMAX BULLET 900

(#18067) johndeegwed


johndeegwed
tag

Hátsó ovaálokat megtudtam nézni pioneer ts-a6903i

(#18068) Az-X válasza johndeegwed (#18066) üzenetére


Az-X
őstag

ha tetszik a hangja, akkor hozza ne nyulj! az esetedben eleg komolyan neki kene allni a dolgoknak ha rendes hifit szeretnel. milyen auto ez?

:)

(#18069) johndeegwed válasza johndeegwed (#18066) üzenetére


johndeegwed
tag

Egyébként kicsit el kanyarodtunk a probléma témárol hogy mi miatt kapcsolki nagyobb terheléskor az erősitő. És még valami vanmikor 1ik oval hangszóró nem szol van mikor meg csak torzitt

(#18070) johndeegwed válasza Az-X (#18068) üzenetére


johndeegwed
tag

Autom Mercedes c 200 d 1997 évjárat Ovál hangszórókat cserélni nem akarom.
habár 1-iket lehet javitatnom kell

De a hangja nem igazán tetszik. most mélyet hidba kötöttem valamivel élvezhetőbb a mély.
De a magas közép nem az igazi. Fejegységem miatt lehet ez??? Mert Jvc cameleonra cserélném ha jobb eredményt kapnék.
Továbbá nem értem miért tilt le erősitőm ha jobban meg van hajtva.

[ Szerkesztve ]

(#18071) Az-X válasza johndeegwed (#18070) üzenetére


Az-X
őstag

El kell szomorítsalak, de a 8 és 5 cm-es hangszórók az ég világon semmire sem valók. Az oválok szintén nem. Tehát ha fejleszteni szeretnél, és valami normális minőségre vágysz akkor gyakorlatilag az összes cuccodat ki kéne rámolni a kocsiból :O

:)

(#18072) johndeegwed válasza johndeegwed (#18070) üzenetére


johndeegwed
tag

Na nehézségek árán most már gyönyörü a hangzás.
Elfelejtettem emlitteni erősitőre kötött magas csipogót hangváltóval szerintem az fojtotta vissza erősitő teljesitményét. Vagyishogy erősitőben maradt a felvett energi és ezért melegedett és tiltotta le. Most kiszedtem magast hangváltóval 1 ütt. És minden klappol.
Full terhelés mellett sem kapcsol le erősitő és oval sem torzitt.
Habár szerintem 1 fejet kéne cserélnem.
Ugyhogy a kérdés adott hogy JVC Chaméleon csere szebb hangzást eredményezhet e.
JVC-t tanulmányoztam 1 kicsit elég sok funkció van benne . Pl mély közép magas Mhz Khz tartómányt is lehet állitani. Vagyis hogy a mélyeket mekkora mhz-n lölkje ki magasnál és középnél is ugyan ez. De nem tudom hogy ezek a funkciók szebbé tennék e a hangzásomat.
Pioneerhez képest.

Gondoltam le irom hátha tanul belőle valaki.

(#18073) orbano válasza johndeegwed (#18072) üzenetére


orbano
félisten

szerintem meg párhuzamosan kötötted valamivel és túlterhelte az erősítőt. esetleg zárlatos volt a csipogó, vagy a hangváltó.

De olyan, hogy benne maradt a felvett energia? ilyet még viccből se írj le ide, mert valaki olvassa és komolyan veszi :U

mhz tartomány? az kemény. olyat még az én piom se tud. szerintem ne pazarold a pénzed, ha tetszik a mostani rendszer hangzása.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18074) Mitre


Mitre
csendes tag

Sziasztok! Arról szeretnék tájékoztatást kapni valakitől akinek volt ALPINE 9887-es fejegysége, hogy A Parametrikus EQ és a Grafikus EQ között mi a különbség? A Parametrikus EQ-ban miért lehet frekvenciákat állítani 31hz 40 hz 63hz hogyha egyszerre változtatja az egészet? Nem beszélve arról hogy a legalacsonyabb erősség és a legmagasabb erősség között alig van változás nem csak mélynél magasnál is!!!!! Kiemeltük a magasat maxra és mintha nem csináltunk volna semmit!!!!!!!!!!!! Nem akarom elhinni hogy az egyik legjobbnak vélt alpine fejnek ilyen szar az EQ ja egy rs-hez képest. Világosítson már fel valaki!!! Remélem csak én vagyok hülye hozzá és nem így van!! Köszi

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18075) codilandi válasza Mitre (#18074) üzenetére


codilandi
tag

Nálam van G.Zs 9887-e tegnap óta.

Az előző hsz-ben Mitre erről beszél. Hangja tetszik, jól teszi a dolgát, de a menü meg az eq egy katasztrófa. Passzívan van használva, de nem tudom, hogy lehetne mondjuk egy hpf-et állítani...ha egyáltalán lehet...Amúgy jól szól ahogy van, de valahogy én sem hiszem el, hogy nem lehet úgy megoldani a dolgokat mint egy RS-en.

Valaki írjon egy picit róla, mit hogyan, merre :)

(#18076) johndeegwed válasza orbano (#18073) üzenetére


johndeegwed
tag

Pénzt nem nagyon akarok már én sem költeni mert ami azt illeti elég szépen szól igy is.
De Az emlitett Jvc fejegység már meg van csak azt a kis teherautómban használom.
Arra gondoltam hogy átcserélem őket csak nem 1x-ü müvelet lenne mivel Mercimben nincsenek csokik. Vagyishogy nemtudom csak rácsusytani

(#18077) johndeegwed válasza Az-X (#18071) üzenetére


johndeegwed
tag

2 pár ajtóban lévővel tisztábán vagyok hogy nem valami jó szett.
De 2 ovalrol sok jót hallaottam illetve olvastam már.
Egyébként mit ajánlanál???????

(#18078) johndeegwed válasza johndeegwed (#18077) üzenetére


johndeegwed
tag

Habár szerintem 2 ovál nem gyatra minőség árban és teljesitményben sem találtam sokkal erősebbet

(#18079) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Ha valakit érdekelne van egy Alpine 9812 RB-m eladó. Patika állapotú.

(#18080) Az-X válasza johndeegwed (#18077) üzenetére


Az-X
őstag

Ha az oválokról sok jót hallottál, olvastál, akkor nagyon rossz helyen hallgatózol, nézelődsz. De tényleg, újra mondom amit korábban is... ha elégedett vagy vele, hozzá ne nyúlj! Ezen fejleszteni nem nagyon éri meg. Ami működne az az, hogy építesz egy új rendszer 0-ról. Fejegység cserének ilyen komponensek mellett nem sok értelmét látom.

:)

(#18081) orbano


orbano
félisten

No elkészült a paripa, előkerültek a hangok, és még szép is lett az új panel. Holnap ki lesz kint?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18082) johndeegwed válasza Az-X (#18080) üzenetére


johndeegwed
tag

Bocs két hátsot rosszu irtam le habá akkorsem jobb sokkal mert elől 12 cm
hátul 8cm.
De nem értem oválokkal mi a baj??????
Mert eddig semmi konkrétumot nem mondtál hogy ez lenne jo..... vagy ez azért nem jó mert.... Vagy ez kéne neked hogy jó legyen .... Érted mire akarok célozni csak nem akarom mindezt megfogalmazni ugy hogy megsértselek.

(#18083) Az-X válasza johndeegwed (#18082) üzenetére


Az-X
őstag

Pfff... no akkor leírom, nem akartam elvenni a kedvedet de legyen.

- a 8 cm-es hangszóróból gyakorlatilag nem jön semmi! Jobb ha kiveszed, csak ront a helyzeten.
- a 12cm-es hangszóró (valószínűleg inkább 13-as mert az a szabvány), középtartományban már működhetne is. De mint említetted 2 utas, és gondolom az ajtóban van így aztán abból nem igazán jut sok hang a füled környékére ( a lábadra igen, de gondolom nem azzal hallgatsz zenét)
- a kalaptartóban elhelyezett oválokkal csak még jobban elrontod az egészet. Abból ugyan már áradhat akár még mélyhang is (persze csak ha normális a kalaptartód), de mivel a hátad mögött van, és a hátsó ablakra sugároz, onnan verődik tovább a füledre, így abból is csak valami katyvaszt hallasz.
- arról az erősítőről inkább nem mondok semmit ami a kocsidban van :O

Ahogy egy normális rendszer felépül:

- először is kipucolod az ajtót, kiveszel belőle mindent, hangszórót, kábeleket... mindent. Fogod szépen bithumen lappal kiszigeteled, és ha ajtópanelt nem is akarsz legalább egy fa kiemelőgyűrűt készítesz. Ezt megcsinálhatod magadnak is kb 10-15e Ft-ból megvan. Mivel neked valószínű 13-as a gyári hely az ajtódban valószínű picit flexelni is kell majd, hogy felbővítsd 16-osra.
- ezután elkezdesz nézelődni valami normálisabb 2 utas első szett után ami mondjuk 15-20e Ft feletti ársávtól indul. Feljebb lehet menni, többnyire az árral emelkedik a minőség is.
- ha megvan a szetted akkor nekiállsz keresni egy valamire való erősítőt. Érdemes 4 csatornásat nézni mert így megoldhatod egyből a láda kérdést is majd. Ez szintén olyan 15-20e Ft-tól indul felfelé...
- ha ez is megvan eltervezed hová teszed az erősítőt, és ehhez mérten kiválasztasz hozzá kábelezést. Ha az ülés alá teszed rövidebb kábelek kellenek, ellenben variálni kell a hellyel. Ha a csomagtartóba teszed hosszabb kábelek kellenek viszont kényelmesen vagy. Kábelből kell RCA amivel összekötöd a fejet és az erősítőt, kell sugárzókábel amivel a hangszórókat kötöd be, illetve kell külön tápkábel az erősítőnek. Ez így összesen ha spórolsz 15-20e
- ha minden megvan összerakod és jéééé elsem hiszem, hogy eddig a régi szutykot hallgattam :C
- ha kevesled a mélytartományt, bár olyan is előfordult már a történelemben, hogy egy 16-os kick kielégítő volt, akkor nézel egy jó ládát. Nem ilyen SAL meg MNC meg fene tudja, hanem valami rendeset. 20-as körül ebből is kapsz jót.

Amiket írtam persze mind használtak, ha újat akarsz akkor szorozd fel 2-3-mal.
Ennyi, és nem kell célozgatni!!!

:)

(#18084) Az-X válasza Az-X (#18083) üzenetére


Az-X
őstag

Ja és még valami ami nagyon fontos. A hozzászólásaidból nagyon nagyon látszik, hogy icipicit sem értesz hozzá!!! Ezért mielőtt bármire is kiadnál pénzt kérdezz!!! Mert 100-120e Ft-ból össze lehet tenni olyan rendszert is ami nagyon kellemes, és olyat is amit pár percnél tovább nem lehet hallgatni.

:)

(#18085) footy válasza orbano (#18061) üzenetére


footy
addikt

Az mit jelent hogy biztonsagtechnikai? Riasztohoz valo? Szerinted kellene egyebkent 17Ah-s? Mondjuk az is szempont, hogy a generatort ne terheljem le nagyon, azert neztem kicsiket.

(#18086) Norbi14 válasza Joe fiú (#18079) üzenetére


Norbi14
senior tag

Hogy hogy máris eladod?

(#18087) footy


footy
addikt

Gotham GAC 4/1 kabelt hol lehet venni Magyarorszagon?

(#18088) footy válasza footy (#18087) üzenetére


footy
addikt

Van valakinek elado 1m-es RCA-ja? Szelessavuhoz kellene.

koszi

[ Szerkesztve ]

(#18089) zolikaDB válasza Az-X (#18083) üzenetére


zolikaDB
veterán

Na, így is van!
orbano: dehogy állt össze :( Bújom a carstylingot nap, mint nap, aztán majdcsak belecsapok a lecsóba! Főleg, h elvileg ma jön meg a jogsim :DDD :DD

(#18090) orbano válasza footy (#18085) üzenetére


orbano
félisten

igen, riasztohoz valo. nem tudom nagy-e a 17Ah, de van ilyenekből kisebb is olcsóbban, keress rá erre a szériára.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18091) orbano válasza zolikaDB (#18089) üzenetére


orbano
félisten

akkor addig ne is álmodozz szubról, amíg nincs normális rendszered :P
a jogsihoz meg grat!

A vér nem válik VAZZE!™

(#18092) zolikaDB válasza orbano (#18091) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szóval nem mondtam, h kell a sub, csak mondom, h lesem a carstylingot. Amiben döntöttem, az az első szett lesz: Hertz DSK. Max akkor nem, ha lesz vmi más értelmes 16.5-ös cucc, értelmes árban.

(#18093) Joe fiú válasza Norbi14 (#18086) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Soknak érzem a rendszerhez,nem tudom kiaknázni rendesen, ha sikerül eladni akkor jön egy olcsó pio helyette, ha nem akkor marad mert nagyon szeretem.

(#18094) Norbi14 válasza Joe fiú (#18093) üzenetére


Norbi14
senior tag

De ha később bővítesz akkor meg már meg lesz hozzá a fejed. Nekem is ilyenem van, szeretem én is, persze jó lenne ha lenne usb...de hát minőségnek ára van.

(#18095) Az-X válasza footy (#18087) üzenetére


Az-X
őstag

Penna

[ Szerkesztve ]

:)

(#18096) Joe fiú válasza Norbi14 (#18094) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ezt az autót már nem tudom bővíteni,új autó még nagyon messze van, úgyhogy a fejcseréért kapott plussz pénzből elmegy olajcserére inkább az autó :DDD

(#18097) orbano válasza Joe fiú (#18093) üzenetére


orbano
félisten

időkorr-t nem tudod benne kihasználni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18098) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
egy 2004es toyota yaris gyári hangzását szeretném feldobni.
Most a gyári CDs rádió és hangszórók vannak benne.
(próbáltam neten utána nézni mi lehet benne és mekkora hely van, mert barátnőm kocsija és meglepetés lenne, szóval nem mehetek ki a garázsba és kaphatom szét..pláne hogy kb semmit nem értek az egészhez)
Az első ajtóban elvileg 16os hely van (16.5ig belemegy), de nem túl mély ahogy olvastam.
A szélvédőnél pedig egy 10es.
A gyári rádiót is cserélném, alatta van beépítő keret (itt egy másik kép) az új számára (itt kérdezném hogy ide bármekkora fejegység befér vagy csak "rövidebb" esetleg CD nélküliek?

Szóval első körben fejegységre kérnék tippet. CDnem igazán kell bele, inkább SD/USB bemenet és/vagy iPhone csatlakozás lenne fontos. Az első hangszórókat biztos ez hajtaná, szóval gondolom 4*50w kell. Én a Pioneer MVH1400UBt néztem ki (árban is).

A hangszórókra jelenleg nem sok ötletem van a 16os és a felső 10es helyére.
Gondolkoztam egy SUBon is hátra, de a csomagtartó így is nagyon kicsi, max valami kisebb férne el, nem tudom annak mennyi értelme lenne.

Anyagilag kb 50re gondoltam.. gondolom ez alapból elveti a SUB+erőlködő lehetőségét, de azért minden lehetőséget, tippet, tanácsot szívesen fogadnék!
köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18099) orbano válasza Hooper (#18098) üzenetére


orbano
félisten

A lényeget kihagytad: milyen zenét hallgat a hölgyike?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18100) Hooper válasza orbano (#18099) üzenetére


Hooper
őstag

Főleg elektronikus. Az "éneklősebb" fajtára gondolok, sok basszussal. Nem a dubstep, minimal techno irány (pl ilyesmi vagy ilyen), valamint POP, RnB.
A hangrendszereket megizzasztó szinfónikus vagy rock "szerencsére" nem játszik :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.