Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) johndeegwed válasza Az-X (#18083) üzenetére


johndeegwed
tag

Na valami ilyesmi hozzászólást akartam olvasni.
Célozgatásommal mégis elértem hogy valamirevaló hozzászólást kapjak.
De még ennél is irhattál volna bővebben :) Pl mégis milyen ládát kéne vennem + hangszórókat. előre hátra stb.
Kalaptaró ausztriában lett készitetve csak oval lehet belerakni szerintem elég jó.
Irjatok le mindent mert ahogy kolega emlitett autó hifihez nem nagyon értek.
Amit tudni kell mindenképpen hogy merdcedes c 200d-t hajtok ebbe megy a zene.
Aksi hátul van

Kalaptartóm

[ Szerkesztve ]

(#18102) Az-X válasza johndeegwed (#18101) üzenetére


Az-X
őstag

Húha... ezért a kalaptartóért gondolom kifizettél egy vagyont. Nem ajánlották ott, hogy inkább egy rendes ajtót építenek???

Láda, hangszóró... attól függ. Mit szeretnél hallgatni?

:)

(#18103) johndeegwed válasza Az-X (#18102) üzenetére


johndeegwed
tag

Nem igazán ajánlottak mást. Meg nekemis eléggé elnyerte a tetszésemet a kis kalap.
Zenét szinte mindent halgatok de leginkább minimal hause , minimal techno , electro és roma flokot.

(#18104) Talas válasza johndeegwed (#18101) üzenetére


Talas
tag

Az ott egy sorrund back hangszóró a két pio között? Mi ez valami 6.1? ;]
Zenében elől vannak a hangszórók, 2.0 vagy 2.1 rendszerrel (a .1 a sub, ami lehet hátul), ha video is van akkor lehet dts meg egyéb koncertvideo cucc, ott jöhet a 4.1, 5.1 meg 6.1 rendszer és befigyelhet a hátsó kalaptartós beépítés is de nem ilyen Piokkal.... :N

(#18105) Az-X válasza johndeegwed (#18103) üzenetére


Az-X
őstag

Ahha... ebben a témában nem tudok érdemlegesen hozzászólni. Kifejezetten akusztikus zenét hallgatok. De biztosan van itt aki hallgat ilyet.

:)

(#18106) orbano válasza johndeegwed (#18103) üzenetére


orbano
félisten

Lehet én vagyok túlzottan öntelt, de szerintem ne menj olyan helyre többet szereltetni, ahol még csak meg sem kérdezik, hogy nem akarsz-e egy korrekt első szettet a piszlicsáré vackok helyett :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#18107) johndeegwed válasza orbano (#18106) üzenetére


johndeegwed
tag

Hát most ez van amit láttok.
Ebből ami van hogy lehetne kihozni a maximumot?????
Egyébként középen nincs semi csak ráraktam a kalaptartót ne a merevitő panelek lessenek vissza.

(#18108) johndeegwed válasza johndeegwed (#18107) üzenetére


johndeegwed
tag

Leginkább első szettek kellenének nekem lehetőleg olyan ami gyáriba be illeszkedik.
Ha lehet márkákat kérnék modell számmal.

S ha tudtok tölthetnétek fel saját rendszeretekröl képeket vagy privátban hogy láthassam mégis milyen 1 profi hangredszer.

[ Szerkesztve ]

(#18109) Az-X válasza johndeegwed (#18108) üzenetére


Az-X
őstag

Ha semmikép nem akarod kibővíteni az ajtót... akkor egy 13-as szett és egy rendes ládikó. De ehhez a zenei stílushoz szerintem sovány lesz egy 13-as. Az összes többi cuccod kuka. Ezért mondtam ha szereted a hangját akkor szeresd!!! Akkor hozzá se nyúlj! Mert ha hozzányúlsz akkor csak úgy fog menni, hogy kuka és nulláról az egész. Ez viszont alsó hangon 100-120k

Nekem volt normális 13-as első szettem. Rainbow CS 230 Professional a neve. De nem tudom ez hogy muzsikálna azon a zenén amit Te hallgatsz. Az én zenéimhez jó kis szett volt. Bár elég nehéz hozzájutni.

Profi e... mindenesetre az enyém :) [link]

:)

(#18110) johndeegwed válasza Az-X (#18109) üzenetére


johndeegwed
tag

Szép munka gratulálok.
Én is valami ilyesmit szeretnék. Hogy gyári ajtó panelhez hasonlitson ha mindenkép hozzá kellene nyulnom. Honnan lehet beszerezni kiemelő gyürüket és ami még kellhet az ajtó át varázslásához????
És még valami mély középnek nem e lenne jó emphaser ecp-6 kick.
Szerintem mostani pioneer-nél jobb.

(#18111) orbano válasza johndeegwed (#18110) üzenetére


orbano
félisten

kell:
MDF lap
gitt
műbőr
sok bitumenlap
ragasztó(k)
megfelelő vágószerszámok az ajtó és az mdf karikák formálásához
hőlégfúvó a bituhoz és a bőrözéshez

plusz nem árt némi tapasztalat, hogy mit mivel hogyan, milyen szögben szól jól a kick, mennyire érdemes elemelni az ajtótól, stb.

a mostani pioneer ne legyen etalon, egy ajtóba suvasztott koaxnál még egy kavics is szebben szól.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18112) johndeegwed válasza orbano (#18111) üzenetére


johndeegwed
tag

Akkor készen nem nagyon lehet kapni.
Szakszervizben meg jópár 10ezrest el kérnek gondolom.

És ha gyári helyére rakom vagyis pioneer helyére?

[ Szerkesztve ]

(#18113) Hooper válasza Hooper (#18098) üzenetére


Hooper
őstag

Ha van tipp ne kíméljetek :D

közben amit még kikukáztam hogy 60mm az ajtó építési mélysége. 13as a gyári méret.. elvileg 16os belefér az ajtóba de csak valami kerettel vagy mi a szösszel.

(#18114) Osynho válasza Hooper (#18113) üzenetére


Osynho
addikt

Léteznek alacsony beépítési mélységű 16,5-es hangszórók. Mindenképpen komponens szettben gondolkozz szerintem, felülre ne tegyél gagyi 10cm-es zümmögőt, oda menjen a komponens magas sugárzó része. A fej 4x50W-ja mese, annyit sose tud, tehát érdemes erősítőt tenni mellé, használtan olcsón kapni 2 csatornásokat, vagy direkt érzékeny hangszórót keresni, amit könnyebben meghajt a fejegység. Hogy kell-e mélyláda, azt te tudod, de akkor többet kell költened (4 csatornás erősítő + kábelek, stb).

(#18115) Hooper válasza Osynho (#18114) üzenetére


Hooper
őstag

A mélyet egyenlőre levettem a listáról, inkább egy jó középmély+csipogó párost vennék első körben.
Alacsonyból ezt találtam: MAC pro flat 2.16
van erről tapasztalat?
Erőlködő nélkül nagyon gyéren szólna?

Jó szakit, szervízt BPn tudtok esetleg?

(#18116) Osynho válasza Hooper (#18115) üzenetére


Osynho
addikt

Mekkaudiót itt senki sem fog ajánlani, ahogy olvasgatom a topicot. :) Ráadásul nem is olcsó. :/ Nekem egy Mac Audio Premium 2.16-am van és egyáltalán nem vagyok megelégedve vele. Fiatal voltam, mikor vettem és nem jártam körbe a témát.
Első körben le kellene mérni, hogy milyen mélységű hangszóró fér el a gyári helyen. Lehet, hogy nem is kell ilyen "vékonyat" keresned.
Egyébként, amit ajánlani szoktak a tényleg hozzáértők ebben a topicban: Hertz DSK 165, Audio System MX-165, u-Dimension Element EL-Comp 6.

(#18117) orbano válasza johndeegwed (#18112) üzenetére


orbano
félisten

elkérnek igen. enélkül szarul fog szólni. egy kiemelő gyűrű és az ajtó megfelelő bituzása kell ahhoz, hogy ne csak visíson valami az ajtóban. ezért is mondtuk, hogy a továbblépés zsebbenyúlós móka sajnos.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18118) orbano válasza Osynho (#18116) üzenetére


orbano
félisten

ezek közül az első kettőt fejről hajtani szoktuk ajánlani, az element már komolyabb cucc egy fokkal, az már zenehallgatásra is alkalmas :)
Ráadásul nem egy túl mély kick, be szokik férni a kis helyekre is (japán autóm van, tudom miről beszélek :D)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18119) Csygusz válasza johndeegwed (#18112) üzenetére


Csygusz
tag

Neki lehet állni otthon is, de a végeredmény az, hogy rengeteg idő és pénz elmegy. Ha mással csináltatod, csak a pénz megy el (ami nem sokkal több, mintha Te csinálod)
A bituzás csak az ajtókra normálisan kb. 15-20 ezer lenne neked. A panelt, ha egyszerűen meg lehet oldani, akkor kb. 20-25 ezer. Aztán jöhetnek a hangszórók, amik többet érnek, mint egy "kavics" :D Az is alsó hangon egy Deák Ferenc lenne. Egy normális rádió 40 000.
Aztán ezt egy darabig hallgatgatod, és ha nagyon érzed, hogy ez még kevés, akkor egy kis erősítő + szubbal meg lehet tolni :)
És Bőven elhagyod a 100 ezer forintot egy teljesen alap rendszerrel :D

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#18120) johndeegwed válasza Csygusz (#18119) üzenetére


johndeegwed
tag

Azt hiszem 1 darabig most jó lessz eddigi rendszerem.
Jővő 7en vagyinkább 2 hét mulva bedobom emphaser kick-eket előre. Remélem hogy már kiemelőkkel tudom behelyezni de előbb utóbb szakitok rá 1 kis pénz.Emlitett középmély szerintetek befér gyári helyre emelő nélkül???? Idejgleessen
Bitumen lapot nem lehet valami mással pótolni????

[ Szerkesztve ]

(#18121) Csygusz válasza johndeegwed (#18120) üzenetére


Csygusz
tag

Hááát... talán betonnal, de az nagyon húzná a zsanérokat :)

Az a baj, hogy olcsó, de jó megfelelője nemigazán van, különben mindenki azt használná.

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#18122) johndeegwed válasza Csygusz (#18121) üzenetére


johndeegwed
tag

Bhetonnal ez jó :DD
És emlitett bitumen lapot hol lehet beszerezni???
Barkácsboltban kapható?? Vagy csak utóhifi boltban??
Vagy hol a legolcsóbb????

(#18123) Csygusz válasza johndeegwed (#18122) üzenetére


Csygusz
tag

Barkácsboltban azt hiszem praktiker vagy baumax(?) fene tudja, ott lehet kapni soudabandot. Ezzel az a probléma, hogy vékony, és kutya fülét sem ér, de kidobtál 9000ft-ot az ablakon.
Sokkal ésszerűbb valahonnan levadászni egy kis STP Silvert 0,4 m2 4100Ft ebből az anyagból. Ez könnyen kezelhető, könnyen felragasztható az ajtóra, nem jön le, nem maszatol, és egészen elfogadható a minősége. Szerintem internet barátunk gyorsan kidobja, hol lehet kapni ilyet :)

Az ígéret szép szó, ha megtartják.

(#18124) johndeegwed válasza Csygusz (#18123) üzenetére


johndeegwed
tag

THX

(#18125) Hooper válasza Osynho (#18116) üzenetére


Hooper
őstag

Úgy néz ki össze állt...
A fej marad a Pioneer mvh-1400ub, a 2utas szett pedig a Hertz DSK 165.2
(61mm éppen hogy befér).
A -remélhetőleg- jobb hangzás érdekében pedig az első 2 ajtót STP silverrel leszigeteltetem (stp gold megéri a felárat?! -spec szerint a rezgést kicsit jobban elnyeli, de nem csillióbilliós hifi lesz benne 1millio wattal :F )

A szigetelés egyébként nagyon macerás?
Bár szerintem kedvező árat kaptam rá (anyag +6ezer a 2 ajtó) de ha felragasztom mint egy matricát kategória akkor lehet megpróbálom megoldani...
és akkor az árából megcsinálom a tetőt is :D

A 16os beépítő keretnél nagyon sokat számít hogy műanyag vagy MDF?

[ Szerkesztve ]

(#18126) zolikaDB válasza Hooper (#18125) üzenetére


zolikaDB
veterán

Szabad tudni, h a szigetelést kitől veszed és mennyi? Ill. a beépítőkeret honnan van?

[ Szerkesztve ]

(#18127) LaptopSystem

Sziasztok ti próbáltatok már hasonló kínai multimédiás fejegységet?

[link]

Kérdésem az lenne hogy mennyire jók ezek és,hogy szólnak megéri megvenni őket?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18128) zolikaDB válasza LaptopSystem (#18127) üzenetére


zolikaDB
veterán

Fentebb írta vki, h eleve a SAL fejegység, ami nem tud sokat, már rádiózásra sem való, mert nagyon gyenge a vétel. Ebből kiindulva szerintem a használtpiacon különbb készülékeket vehetsz ennyiért Pioneer, JVC stb. márkákból.

(#18129) LaptopSystem válasza zolikaDB (#18128) üzenetére

köszi!

kerestem de nem igazán találok használtat! :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18130) LaptopSystem

ez sem rossz de ez is kínai!

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18131) zolikaDB válasza LaptopSystem (#18129) üzenetére


zolikaDB
veterán

(#18132) Hooper válasza zolikaDB (#18126) üzenetére


Hooper
őstag

Paradoxautihifi - 4k a silver /db
A beépítő is tőlük.. telefonon beszéltem velük, mondta hogy majd az is kell és h 2k.. gondolom műanyag.

(#18133) LaptopSystem válasza zolikaDB (#18131) üzenetére

ja amit nem mondtam,hogy 2Dines kell és GPS-t tudja :K

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18134) zolikaDB válasza LaptopSystem (#18133) üzenetére


zolikaDB
veterán

Azt hiszem, olyan is volt a listában. De aki keres, talál is!
Hooper: :R

[ Szerkesztve ]

(#18135) LaptopSystem válasza zolikaDB (#18134) üzenetére

Vettél végül is Alfa 156-ost?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18136) LaptopSystem

egész jó

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18137) zolikaDB válasza LaptopSystem (#18135) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem, Astra G sedan lett a "győztes" :)

(#18138) Maad


Maad
tag

Sziasztok!Szeretném lecserélni cd-s fejegységemet usb-re. Milyet ajánlotok? Daewoo kalosba kellene a hangszórók gyáriak.Árban 15-20K körül engedhetem meg magamnak.
Előre is köszi.

(#18139) zolikaDB válasza Maad (#18138) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csak szimplán ennyi a feltétel, h USB?

(#18140) Hooper válasza Maad (#18138) üzenetére


Hooper
őstag

Én a Pioneer MVH-1400UB-t választottam (CDnincs benne)

(#18141) Joe fiú válasza Hooper (#18125) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én is gondolkodom ezen a Pio fejen,megtennéd,hogy írsz majd róla egy pár sort,ha megvetted, gondolok itt kezelhetőségre, tunerjára, illetve,hogy kezeli-e a wawot usb-ről.

(#18142) johndeegwed


johndeegwed
tag

Na most minden kiderült :)) vagy beborult :(((
Mai nap folyamán eléggé unatoztam gondoltam ránézek ajtóban lévő pioneer hanszorokra.
gyári burkolatot leszedtem és észre vettem hogy csavarok ki voltak lazuva a muanyag kiemelőgyürükböl. Gondoltam ha már kivan lazulva a rögzittés akkor kicsit még csavarok.
igy derült ki hogy 16cm-esek a kicsikék és 3 utasok . Mivel kiszedtem piokat gondoltam bele próbálom emphaser ecp-6 kicket. Na itt kezdett beborulni. mivelhangszó csatlakozója kb 3-5 mm-er miatt nem tudtam rendesen bele illeszteni. Talán ha kicsit tuszkoltam volna bele illeszkedett volna de kicsit csattogott az emphaser szerintem azért mert nem volt rendessen rögzitve de ezt talán ti jobban tudjátok miért van.Lényeg a lényeg hogy végülis be tudná paszirozni és rögzitteni emphasert ami majd később meg is fog történi.
de előtte gondoltam kérek 1 kis tanácsot. Mert elképzelésem a következő emphaser első két ajtóba nem tudom ehez kelleni fog e hangváltó de erősitőre szeretném kötni és véleményem szerint talán magas sugárzó vagy csipogo is kéne mellé. Két oval pioneer fejesröl szólna ,
első ajtóban emphaser + magas erősitőröl.+mélyláda. hátsó ajtóban lévő 8 vagy akárhány cm-es kicserélve lenne 16 cm-s piora és ez ovallal szólna fejesröl.
Jobb lenne mostani rendszeremnél????????????

(#18143) Hooper válasza Joe fiú (#18141) üzenetére


Hooper
őstag

úgy fest hónap végén lesz.. keress rá itt valakinél olvastam nemrégen hogy beszerelt egyet.
waw tudtommal van

(#18144) Joe fiú válasza Hooper (#18143) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen a leírásokkal én is tisztában vagyok, csupán a reál életbeli tapasztalatokra is kíváncsi lennék.

(#18145) orbano válasza Csygusz (#18123) üzenetére


orbano
félisten

Ezért szokás 2, vagy 3 rétegben felvinni...

A vér nem válik VAZZE!™

(#18146) orbano válasza johndeegwed (#18142) üzenetére


orbano
félisten

Az-X már egyszer leírta:hifi = magas ("csipogó") + mélyközép (alias kick) + szub
tehát nem kellenek: plusz koax, triax, lofax hangszórók a hátsó ajtóba, vagy a kalaptartóba, vagy akárhova.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18147) orbano válasza LaptopSystem (#18127) üzenetére


orbano
félisten

szerintem felejtsd el a kínai sz*rokat úgy en bloc

A vér nem válik VAZZE!™

(#18148) zolikaDB válasza orbano (#18147) üzenetére


zolikaDB
veterán

Én is ezt mondtam. Igaz van 23 plusz funkciója, meg csillog, de egy Alpine csillogás nélkül is minőség. Ha jól tudom :)

(#18149) Osynho válasza johndeegwed (#18142) üzenetére


Osynho
addikt

Tényleg nem értem, hogy miért kell feldíszíteni a kocsi utasterét, mint egy karácsonyfát. :DDD Rengeteg féle hangszóró, rengeteg irányból, fejről és erősítőről is hajtva + mélyláda. :U Kész káosz lesz.

(#18150) footy válasza Hooper (#18125) üzenetére


footy
addikt

A gold állítólag nem annyival jobb mint amennyivel drágább.
Ha nem csináltál még szigetelést, bízd szakemberre a feladatot. A gányolás sosem hoz jó eredményt. Nem is maga a felragasztás a trükkös, hanem inkább a kárpit leszedésénél szokták eltörni-összekarcolni a dolgokat az emberkék.

A beépítő keretnél számít az alapanyag.Máshogy nyeli el a rezgést, más a merevsége a fának és a műanyagnak. Ha műanyag kereted lesz, akkor érdemes feltölteni műgyantával, mert úgy már elég jó merevséget ad.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.