Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Debesq válasza orbano (#19350) üzenetére


Debesq
tag

Ezen a fejegységen pont 2 van. Legalábbis ezt írják. Gondolom az elsőkhöz erősítő akkor kell majd, ha azt is cserélem valami komolyabbra. Beszereléstől félek egy kicsit, mert a mostani levehető előlapos és még annyira nem néztem meg, hogy kell az ilyet kiszedni. Otthon megoldható ez?

(#19352) mercenaire válasza Debesq (#19351) üzenetére


mercenaire
tag

Elvileg igen, de nem árt ha megvan hozzá az a két fém lapocska amivel ki lehet akasztani a keretből. Elvileg ilyet minden autómagnóhoz adnak alapból.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19353) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!

Minden kenwood autórádiónak ilyen a csatlakozója?
Sajnos tönkrement a kenwood rádióm a kocsiba, és újat kellene helyette vásárolnom, de nem akarom az egész autót bontani ez miatt.

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#19354) Debesq válasza mercenaire (#19352) üzenetére


Debesq
tag

Van hozzá 2 fém valami, gondolom akkor azaz. Az újhoz adnak valami leírást, hogy kell kiszerelni? Vagy ilyet hol találok? A másik a csatlakozó(k). A régiből ki, újba be? Vagy nem ilyen egyszerű? :)

(#19355) mercenaire válasza Debesq (#19354) üzenetére


mercenaire
tag

A két fémlapocskát be kell dugni a magnó két oldala mentén, miután a keretet levetted. Akkor elvileg ki lehet húzni a magnót. Mikor az újat beteszed akkor ahhoz is jár egy keret, amit be kell tenned, miután a régiét kivetted. A kis füleket ki kell hajtogatni, hogy stabilan legyen benne. A csatlakozók általában már szabvány szerint készülnek, de lehetnek eltérőek is. Csak egyféleképpen leget összedugni őket, úgyhogy nem tudod ezt a részét elrontani. Más kérdés, hogy esetleg ha passzol is minden a memória szálat lehet, hogy át kell dugni egy másik lyukba de nem biztos. Én már jártam így. Ilyenkor az a tünet ha nem jó helyen van, hogy elfelejti a beállításokat. De a leírásában le van rajzolva minden :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19356) Debesq válasza mercenaire (#19355) üzenetére


Debesq
tag

Értem, szerintem nem lesz gond :) Ez a fejegység egyébként most 2 RCA kimenetes vagy 1? Mert mind a kettőt olvastam róla. Mert ha már veszek egyet, jó lenne olyat amit fokozatosan bővíthetek majd, ahogy lesz pénzem.
Pioneer MVH-1400UB

(#19357) nyikoláj


nyikoláj
tag

Hi!

Tud vki akármi rosszat vagy jót a [ Crunch GPX500.2]-ről? Illetve, hogy lehet az, hogy az alul és a felül áteresztő szűrője tartományára ugyanúgy 50Hz-250Hz van feltüntetve (pl. nem 80Hz-20Khz körüli értéknek kellene a felül áteresztőnél lenni?)? Valószínűleg ez lesz (mert olcsó volt) csak kellene hozzá vmi alap, kezdő mélyláda 10-15 körül használtan..., itt vkinek eladó esetleg (ilyesmit keresek [macAudio SX BOX 10Z]?

Üdv

(#19358) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Üdw.

Le akarom cserélni eddigi dupla ládámat, 2x 20 centis hangszórók, 2 reflex nyílással.
Erősítő Axton, 2x260 wattot ad le max.

A kedvencem az MNC Spidershoxx, a 25 centis nagyon jól szól. Egy helyen találtam jó árban + külön dobozt de nem tudom, hogy mennyivel lenne jobb, mint a gyári dobozos 20 centis változata.

Ezt néztem ki.

Kérdés:
Megéri megvenni ezt a ládát?
Mennyivel gyengébb, mint a 25 centis, 60 literes dobozba szerelt változata?
Van olyan a 20 centis SPidershoxx, mint egy 30 centis, 40x30x25-ös zárt ládába szerelt Magnat Xpress hangja?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#19359) mercenaire válasza Debesq (#19356) üzenetére


mercenaire
tag

Ez két pár (RCA) kivezetéses. Tehát kettő :) Ezt tudod majd bővíteni, de feneketlen kút az autóhifi :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19360) Debesq válasza mercenaire (#19359) üzenetére


Debesq
tag

Igen, már én is megtaláltam. :) Nem is nézelődök tovább, majd csak ha lesz pénzem a többi cuccra is. Már így is belebonyolódtam. Majd jövök akkor is tanácsokért. :) Köszönöm a segítséget.

(#19361) mercenaire válasza Debesq (#19360) üzenetére


mercenaire
tag

Nagyon szívesen :R :R :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19362) DeNOx válasza WunderKinder (#19347) üzenetére


DeNOx
tag

Sikerült elhárítani a problémát! :) Minden frankón működik most már. A gond az volt hogy az a biztosíték ami ugye kiesett megszüntette a két sárga kábel összeköttetését ugyanis az lett volna köztük az összekötés. Levettem a vezetékekről azt a tokot, leblankoltam a kábeleket, összekötöttem őket, faszán megszikszalagoztam és most már működik minden. :D Nagyon szépen köszönöm neked a segítséget még egyszer! :)

(#19363) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Megrendeltem a hangszórókat az autóba, végül ezekre esett a választásom:
[link]
[link]

Erősitőben szeretnék tanácsot kérni, milyet érdemes venni?
A keret 40-60000ft körül több nem megy, gondolom ebből azért már lehet venni valami jót.
amiket néztem eddig:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#19364) Joe fiú válasza Intruder A 6 (#19363) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Öhhh...csak azért is olyan hangszórót vettél ami nem volt az ajánlott kategóriában?

De ha sok a pénzed,költsed bátran :B :B

[ Szerkesztve ]

(#19365) Intruder A 6 válasza Joe fiú (#19364) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Túl sok választás nincsen ebben a méretben, beépitő kerettel meg nem akarok vacakolni.
Mi bajod ezekkel?

(#19366) Joe fiú válasza Intruder A 6 (#19365) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Azonkívül,hogy ovál és feleslegesen drága? Semmi..ennyi pénzért olyan szettet kaptál volna használtban,hogy az állad leesik,azt se értem,hogy minek kell hátra is egy koax ovál....

2-3 ezerért kaptál volna 16-os keretet.

[ Szerkesztve ]

(#19367) zolikaDB válasza Joe fiú (#19366) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ennyiért "lefosom-a-bokám" szett is van..

(#19368) mercenaire válasza Intruder A 6 (#19363) üzenetére


mercenaire
tag

Szia.
Itt azért találsz okos tanácsokat. Érdemes elolvasni. De több honlap is foglalkozik ezzel a témával.

[link]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19369) orbano válasza Intruder A 6 (#19365) üzenetére


orbano
félisten

ennyiből be is építenek neked egy használható szettet... akármekkorát

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19370) orbano válasza Intruder A 6 (#19363) üzenetére


orbano
félisten

4 csatis hollywood hxa 40 asszem a típusa. de komolyan nem értem mi a lóf*sznak vettél hátra egy koax gagyi szar ovált egy 40k-s első szett mellé :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#19371) mercenaire válasza Intruder A 6 (#19363) üzenetére


mercenaire
tag

A srácoknak igaza van sajnos. Megveszed az összeválogatott cuccot és mikor bekapcsolod egyáltalán nem biztos, hogy jól fog szólni. Nagyon ingoványos talaj ez. Érdemes lett volna egy autóhifivel foglalkozó céggel felvenni a kapcsolatot. Én is a saját hibámból tanulva próbálok segíteni ötletekkel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19372) gsc73 válasza footy (#19340) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszönöm a képeket, valóban sokatmondóak. Amikor odakerülök lehet hogy még kérdeznék, de akkor már én is fotókkal.

rbalint88: Köszi a tanácsot, ezt a vonalat is meg fogom vizsgálni.

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#19373) gabo01 válasza Intruder A 6 (#19363) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Igaz kicsit drágábban (80e) de nekem van egy ilyenem eladó: Mosconi
Szerintem ezzel tuti nem nyúlnál mellé! Február végén vásárolt dobozos garanciális természetesen karcmentes!
Ha érdekel keress meg! ;)

(#19374) misirulez


misirulez
senior tag

Sziasztok!

Autómba kritikán aluli a gyári 6 hangszórós cucc, Nem tudom megfogalmazni mi a bajom, mert egyébként nem vagyok nagyon vájtfülű, de kb. úgy tudnám leírni, hogy akkor is halknak hallom, amikor már zavaróan hangosan szól. Valahogy az egész olyan teljesen erőtlen. (99 golf4)

Az lenne a kérdésem, hogy minimális ráköltéssel, mivel lehetne valami javulást elérni?
Láttam árgépen léteznek kész szettek, de az a helyzet hogy én még azt se tudom mi-micsoda mi-mire való. Igazából úgy mint általában a hifi témában laikusokat engem is a jó mély hang vonz, de külön mélynyomó nélkül. Mondjuk 20-30e ráköltéssel.

(pl. van egy pár ezer forintos fejhallgatóm minden zenét teljesen jól ellhalgatok vele számítógépezés közben, szóval tényleg nincsenek nagy igényeim.)

[ Szerkesztve ]

(#19375) rbalint88 válasza misirulez (#19374) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor neked is leírom, mint gsc73 kollégának: gyári dsp hifiből kell bele a hangszóró.
alig egy hónapja adtam el a golf4-em (gti gyári 180 ló). abban a közepes szett volt, teljesen jól szólt, egyedül tényleg magas hangerőn és mélygazdag zenén volt már csak vékony a hangja. ma bekerült a passatomba az alap szett helyére a dsp szett, gyári erősítő nélkül, csak fejről hajtva, hát ég és föld a különbség.
néhány megállapítás a bekapcsolást követő 2 percben:
-jé, van színpad!
-jé, van mély!
namost. vagy összevadászod ebayről a cuccot, vagy megrendeled újonnan, akkor 16500Ft/db egy hangszóró.

nekem mindkét autóban alpine fej volt-van, nem tudom neked milyen van, de a gyárival elég döglötten szól, az tuti.

(#19376) shteer válasza misirulez (#19374) üzenetére


shteer
titán

fejcsere elsőnek, másodiknak ajtószigetelés, első szett cserével kész az első fázis

nulladik lépés: hátsó hangszórók kikötése/kikapcsolása

..szerintem jónak tűnik

(#19377) rbalint88 válasza shteer (#19376) üzenetére


rbalint88
addikt

a hátsó hangszórókat bőven elég lekapcsolni, van aki szokott utasokat is vinni, plusz ha van gyerek, akkor annak nehéz lesz elmagyarázni, hogy hófehérke a hangminőség miatt csak elölről dumál.
másrészt igényesebben elhelyezett gyári rendszerek esetében ha kicsit is előre tolod a hangot, már egyáltalán nem hallod a hátsó részt.

20-30e ráköltéssel első körben tényleg fejcsere lenne a legpraktikusabb.
ebben az árkategóriában olyan nagy különbség nem lesz közöttük, úgyhogy amelyik szimpatikus. személyes ajánlásom sony, alpine, pio.

(#19378) shteer válasza rbalint88 (#19377) üzenetére


shteer
titán

Nem veletlen volt a /
Ha megse szamit az utas, nem minden gyari fejjel lehet kikapcsolni.
Nalam gyerek nincs, utas nem indok :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19379) mercenaire válasza shteer (#19376) üzenetére


mercenaire
tag

Up. Ettől jobban én sem fogalmaztam volna meg! Így ebben a sorrendben!!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=mercenaire

(#19380) orbano válasza rbalint88 (#19377) üzenetére


orbano
félisten

"másrészt igényesebben elhelyezett gyári rendszerek esetében ha kicsit is előre tolod a hangot, már egyáltalán nem hallod a hátsó részt."

akkor annak köze sincs az igényeshez. egy jó szett elölről az egész kocsit betölti zenével... ne a szanaszét erőlködő gyári lófing kis hangszórókban gondolkodj, amik a hallható frekitartomány egyötödét se képesek normálisan leadni. Egy jó hifi néha hátulról még jobban is tud hallatszani, mert nincs olyan közel a hangszóró a fejhez, valahogy kellemesebb.
Én a kisherceget gyerekkoromban a melelttem lévő szekrény tetejéről hallgattam, és nem áltam meg tőle a növésben :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19381) rbalint88 válasza orbano (#19380) üzenetére


rbalint88
addikt

azért mondjuk egy audi bang&olufsen rendszerét -ami 2millás extra- vagy a vw-k dynaudioját ne szarozzuk már le ;)
utóbbit hallgattam egy passatban és hát ejha.

(#19382) gabo01 válasza rbalint88 (#19381) üzenetére


gabo01
senior tag

Azért mert 2 milla még nem biztos, hogy olyan jó is! :N ;)

(#19383) rbalint88 válasza gabo01 (#19382) üzenetére


rbalint88
addikt

mint általában mindenben, itt sem lineárisan javul a hang a rendszer árával arányosan.
de úgy gondolom, hogy az audi -aminek a jelmondata vorsprung durch technik-, illetve a b&o se adná a nevét egy ilyen árú extrához, ha az nem szólna úgy, hogy attól leteszed a hajad. eddig ahány tesztet olvastam, olyanokat írtak benne, hogy még otthoni hifiből sem hallott olyan szépen szólót, mint az a rendszer.

(#19384) gabo01 válasza rbalint88 (#19383) üzenetére


gabo01
senior tag

Sajnos én még nem hallottam ilyen rendszert de azt gondolom az árának a feléből biztos hasonló vagy jobb rendszert össze lehet állítani! Mondom ezt én akinek a magasai és a közepei Volvo-ból bontott Dynaudio hangszórók! :K ;) :DDD

(#19385) orbano válasza rbalint88 (#19381) üzenetére


orbano
félisten

szerintem gyere le a köv. sqpára aztán majd meglátod ;)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19386) orbano válasza rbalint88 (#19383) üzenetére


orbano
félisten

ha otthoni rendszerből nem hallott jobbat, akkor nem tudom mi a fenéért ír véleményt róla, egyértelműen nem ért hozzá :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#19387) gabo01 válasza orbano (#19386) üzenetére


gabo01
senior tag

:C ;) :DDD

(#19388) rbalint88 válasza orbano (#19385) üzenetére


rbalint88
addikt

köszi, egy ideig dolgoztam a megboldogult zeneautóban (acr-es bolt) és ott is voltak elég elvetemült rendszerek. annyira nem vonz ilyen szinten az autóhifi, beteg dolognak tartom adott esetekben, hogy az autó értékének többszöröse van ráköltve a hifire, ami még mind nem tud úgy szólni, mint feleannyiból egy szobahifi.
viszont azt vegyétek figyelembe, hogy azért aki autóhifizik, az általában nem 20-30milliós autóba épít, valamit aki ennyiért vesz autót, az nem akarja szétfaragni.
a passatba a dynaudio rendszer 325120Ft, abból nehezen hiszem, hogy össze lehet hozni jobbat ;)

(#19389) orbano válasza rbalint88 (#19388) üzenetére


orbano
félisten

az, hogy nehezen hiszed, nem sokat jelent ;)
mondom, gyere le sqpára. a drága autókról meg ennyit, nézz körül a referenciák között: [link] itt van pl. egy kiemelt munkája: [link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19390) orbano válasza rbalint88 (#19388) üzenetére


orbano
félisten

egyébként pedig nem értem miért beteg dolog szeretni a zenét annyira, hogy valaki a kocsiban is hallgatni akarja, amikor utazik? olyankor aligha vígasztal, hogy otthon milyen jól szólna... viszont ilyet beírni egy autóhifis topikba... nem értem, flamelni jöttél? :(

A vér nem válik VAZZE!™

(#19391) rbalint88 válasza orbano (#19390) üzenetére


rbalint88
addikt

egyáltalán nem, ez egyszerűen tény :) nem tudod úgy elszigetelni a külső zajokat, hogy azok érdemben ne zavarják a zenehallgatást.
én is szeretek zenét hallgatni, de tisztában vagyok azzal, hogy egy autó (főleg szép nagy kombi) nem annyira alkalmas hely a zenehallgatásra, és ezen a peres gumi, sportosabb futómű és a dízelmotor sem segít. a másik dolog pedig az, hogy azt ne felejtsük el, hogy a külvilágtól teljesen izolálni magunkat nem kellene, pl olyan okok miatt, hogy halld, ha jön a mentő meg ilyesmik, amit már egy sima gyári rendszer is el tud nyomni, igaz, az nem szól jól.

és autóhifis topikban felhozni azt, hogy milyen autókba építenek hifit vicces dolog :) nem az emberiség 99,9%-át reprezentálja ;)

ettől függetlenül tisztelem-becsülöm azt, aki ennek él, de szerintem némi belátó képességgel rendelkezve elismerhető az, hogy igen erős és egyre inkább visszaszoruló kisebbségben vannak az autóhifisták az egyre jobb és integráltabb gyári rendszerek világában.

(#19392) Joe fiú válasza rbalint88 (#19391) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egyetértek veled :R

(#19393) orbano válasza rbalint88 (#19391) üzenetére


orbano
félisten

egyre jobb gyári rendszerek (melyik cég marketingje hipnotizált?)? külső zaj? elszigetelés? wtf? az a baj, hogy olyan dologról beszélsz, amit még elméleti szinten sem értesz, de nagyon bátran nyilvánítod ki tényként a prekoncepcióidat :U no offense, de tényleg nem értem micélból osztod olyan témában az észt, amiről gőzöd sincs. ha nem akarsz autóhifizni, hát ne tedd. csak nem értem akkor minek írkálsz ide ilyeneket.

a kisebbségben levés meg tény, de ugyanígy kisebbségben és visszaszorulóban van minden minőségi dolog a Világban, mert a hozzád hasonlók beeszik, hogy a gyári gagyi szar egy valag pénzért jó, mert az autógyár mottója azt mondja. vorsprung durch technik, ja... vagyon durch a tudatlanok lehúzása.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19394) MunezXBK válasza orbano (#19380) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aztat bárki mondhassa! :DDD

(#19395) orbano válasza MunezXBK (#19394) üzenetére


orbano
félisten

k@bbe :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#19396) k-feri65


k-feri65
senior tag

:W

értem én de le sz@..m

(#19397) orbano válasza k-feri65 (#19396) üzenetére


orbano
félisten

na mia? :Y neked is sipít a középtartományod? :(

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19398) k-feri65 válasza orbano (#19397) üzenetére


k-feri65
senior tag

miért kinek "sipit?? az miaz a sipit???

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#19399) orbano válasza k-feri65 (#19398) üzenetére


orbano
félisten

nekem. az énekhangok tetejefelé szétmászik a fázis, ettől elég fülsértő tud lenni a hangja. remélem időkorral meg tudom oldani, csak lenne végre rá egy kis időm...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19400) k-feri65 válasza orbano (#19399) üzenetére


k-feri65
senior tag

:))))) nállam nem sipít....jössz szentendrére??? tekergetünk???

értem én de le sz@..m

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.