Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Djmarko


Djmarko
tag

Mert eddig erről a márkáról nem nagyon hallottam:DD

(#19602) Djmarko válasza orbano (#19600) üzenetére


Djmarko
tag

Akkor nem ajánlod?

(#19603) orbano válasza Djmarko (#19602) üzenetére


orbano
félisten

leírtam egyel előtte hogy mi a helyzet

(használd plz. a szekesztés funkciót, nem posztolj egymás után percenként, mert a modik nem szeretik)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19604) Djmarko


Djmarko
tag

Akkor szerinted AS-nél maradjak?

(#19605) Djmarko


Djmarko
tag

Amúgy hátul is ki lesz cserélve a hangszórópár.
Oda már meg van, az egy DLS PS6.
Ez volt a utolsó commentem:DD
Bocs

[ Szerkesztve ]

(#19606) footy válasza Djmarko (#19605) üzenetére


footy
addikt

Eloszor is olvasd el a legelso hsz-t. Masodszor pedig felejtsd el a hatso hangszorot.

(#19607) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Sziasztok!

Van egy pár hangszóróm:

Az egyik azt kezdte el csinálni, hol recseg, hol nem.
A kábelezése nem keresztezni a mélyláda kábelezését.
Párja nem produkálja a hibát.

Akkor kuka lett a hangszóró?

Köszönöm

Picture me Rollin' by 2pac

(#19608) shteer válasza Cxgrav (#19607) üzenetére


shteer
titán

mikor csinálja? egészen rendszertelenül

de megküldöd rendesen és végleg kihal, akkor kiderül :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#19609) Cxgrav válasza shteer (#19608) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Nem hagyott nyugodni, ezért kiszedtem a helyéről, rákötöttem a másik hangszóró kábelezésére, hátha a kábel a ludas, de nem.

A membrán mozgásakor ad ilyen súrlódó hangot és sajnos ez nem szűnik meg.

Picture me Rollin' by 2pac

(#19610) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Néhány hónapja kértem itt tanácsot, de sajnos nem fogadtam meg és rossz emberek tanácsa alapján jártam el.
Skoda Feliciában cseréltem ki a gyári kazettás rádiót egy Pioneer DEH-1420UB-re, az előző tulaj elöl kiégett hangszórókat hagyott, túl macerásnak és drágának tűnt rendesen beépiteni egy 16.5-ös komponens szettet, igy 13cm-es JBL CS-5-ös koaxiálisak lettek rakva a gyári helyre, (kárpiton levő műanyagba). Először nem akartam mélynyomót, igy hátulra lettek rakva nagyoválok, mivel az előző tulaj kivágta a lyukat nekik, meg azt állitották, hogy a hátulülőknek is kell valamit hallani, JBL GT-69-ek lettek hátra rakva, az első és hátsók is csak a fejegységre vannak kötve. A kalaptartó alá lett rakva egy vastag bútorlap, valamivel erősebben szólnak a nagyoválok, de messze nem úgy, mint azt vártam. Később szinte ingyen hozzájutottam egy subcsőhöz, amiben valamilyen 150W körüli SAL hangszóró van, ehhez szereztem egy Sony XM-4045 erősitőt (4x45W RMS, ha jól emlékszem), erre van rákötve a subcső hidban, 2 csatorna pedig üres rajta. Az erősitőre 5mm2 kábel lett húzva az akksitól. Később kaptam két kinai 1000ft-os csipogót, amit előre tettem a műszerfal és a szélvédő közé és az első koaxiális hangszórókon lekötöttem a gyári csipogót. Szól mindenhogyan csak nem úgy, ahogy elképzelem. Elölről mély egyáltalán nem jön, esetleg rezonálás, kopogás, a középtartomány sincs rendben, a magasak pedig szerintem halkak. Hátulról jön valami mény, de a közép és magas gyatra. Talán ami annyira nem szúrja a fülem az a mélnyomó.

Találtam néhány linket, ahol 16.5-ös komponens szetet tesznek tisztességesen Felicia ajtóba, nem is tűnik, annyira bonyolultnak, mint elsőre gondoltam.

http://www.audioland.cz/Montaz-reproduktoru-a-tlumeni-dveri-do-auta-Skoda-Felicia.html
http://kina.biznisweb.sk/mdf-vyrobky/adapter-pre-skoda-felicia/

Azt tervezem, hogy a szinte új nagyoválokat és az első 13cm-es koaxiálisakat megpróbálom eladni és helyette beszerzek használtan egy Hertz DSK 165-öt vagy KICX ICQ6,2 vagy hasonló árfekvésű komponens szettet, ezeket hasonlóan, mint a két linkelt oldalon, kiemelőgyűrűvel beépitem és a Sony XM-4045 két kihasználatlan csatornájára rákötöm. Ha az ajtót nem szigetelem ki, vagy csak a kárpit és az ajtó közt azokat a lyukakat szigetelem az nagyot fog rontani az egészen? Illetve létezik erre valamilyen olcsóbb anyag, mint a Dynamat vagy STP? Illetve mennyi kell belőle a két első ajtóra?
A csipogókat általában hová érdemes rakni vagy milyen irányba jó forditani őket? Láttam olyat, hogy az ajtó kárpit felső részébe volt rakva, a tükörnek szemben az ajtóra, az A oszlopra fejmagasságban, a műszerfal tetejére, stb.

Ez nagy minőségbeli változást csinálna? Megérné egyáltalán az egész? Nem akarok már sokat rákölteni, igy is az autó árának majdnem a felét teszi ki a mostani "rendszer" és mégsem vagyok vele megelégedve, igaz, hogy rossz irányba mentem.

Elnézést, hogy hosszú lett, de mindent le akartam irni. Tudok esetleg képeket hozzárakni. Minden tanácsot szivesen várok.

Köszönöm!

(#19611) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Tipikus a hibád, én is ugyanígy kezdtem. Adj el mindent, az első ajtót szigeteld ki,bele vagy DSK165 vagy MX165. Ha már szigeteled az ajtókat akkor érdemes külső-belső lemezt szigetelni és a szerelőnyílásokat lezárni, ajtónként kb. max. 1-1m2 szigetelőanyag szükséges szerintem. Az első hangszórókat majd rákötheted a Sonyra,illetve rajtahagyhatod a Subcsőt ha tetszik neked amit produkál, ha nem fog tetszeni az eredmény akkor még játszadozhatsz,hogy milyen mély kerüljön be, a legfontosabb,hogy az első ajtó rendben legyen.

(#19612) gabber01


gabber01
addikt

Én még nagyon új vagyok a témában, de miért beszél mindenki a hátsó hangszórókról úgy mintha az vmi sátántól való dolog lenne? Ez a két első hangszóró téma kb. mintha szent és sérthetetlen lenne. Jó induljunk ki onnan, hogy az az első lépcsőfok egy optimális rendszer felé, meg a legfontosabb, meg minden, de azok minden körülmények között elegendőek?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19613) shteer válasza gabber01 (#19612) üzenetére


shteer
titán

tedd fel ezt a kérdést a hifi-s topikban is :) miért ördögtől való 5.1-en zenét hallgatni?

..szerintem jónak tűnik

(#19614) gabber01 válasza shteer (#19613) üzenetére


gabber01
addikt

egyrészt nem ördögtől való, mert azon is lehet kiváló minőségben, csak az halandónak megfizethetetlen. de ne keverjük az almát a körtével, ahogy mélyen tisztelt elöljáróink fogalmaznának :D. egy autó azért teljesen más, és az sem biztos hogy mindenkinek az a célja, hogy minden hangszert meg tudjon különböztetni, és el tudjon helyezni a térben (pláne, hogy sokaknak olyan botfüle van...:D ). na mindegy, szóval attól még szólhat jól mert van hátsó hangszóró. vagy nem? :D

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19615) footy válasza gabber01 (#19612) üzenetére


footy
addikt

Ha józan ésszel belegondolsz, a zene sztereóban van rögzítve. Ha több helyről próbálod visszaadni a két csatornát az már eleve bukod a helyes színpadot. Egy koncerten pedig nem a zenekarba ülsz be hanem eléjük.

(#19614) gabber01
az sem biztos hogy mindenkinek az a célja, hogy minden hangszert meg tudjon különböztetni, és el tudjon helyezni a térben (pláne, hogy sokaknak olyan botfüle van

Az ilyen embereknek felesleges gyári rendszert cserélni.
Én irigylem az ilyeneket, mert nem kell nagy pénzeket ölni bele, hogy élvezze amit hall.

na mindegy, szóval attól még szólhat jól mert van hátsó hangszóró. vagy nem?
van rá esély hangprocesszorral, hogy jó lesz, de otthon nem tudod belőni magadnak az tuti

[ Szerkesztve ]

(#19616) gabber01 válasza footy (#19615) üzenetére


gabber01
addikt

persze, de ennyi erővel a mélynyomót sem hátra kéne tenni, sőt akkor már az első hangszórók is rossz helyen vannak.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19617) footy válasza gabber01 (#19616) üzenetére


footy
addikt

A 100Hz alatti hangoknak nem tudod megmondani az irányát, egy ideális rendszernél a mélynyomó pedig ez alatt szól.
Az sem véletlen, hogy sokan átalakítják az A oszlopo/műszerfalat.

De ami a legfontosabb, hogy ha elégedett vagy a jelenlegi rendszereddel, ne kezdj el fejleszteni, mert az csak pénzkidobás.

(#19618) attila666 válasza Joe fiú (#19611) üzenetére


attila666
tag

Köszönöm a válasz!

Ha nem gond, akkor még kérdeznék mielőtt belevágok.

Láttam olyan megoldást, hogy az ajtóra úgy volt ráerősitve a hangszóró, hogy épphogy a hangszóró mélységével volt azonos a kiemelés és olyat is, ahol 4-5db kiemelőgyűrűvel volt felrakva. Illetve olyat is láttam, ahol olyan gyűrű volt használva, amelytől a hangszóró felfelé volt irányitva, ezek befolyásolnak valamit vagy csak a kinézetet?
Az ajtón a szerelőnyilásokat azért kell leszigetelni, hogy lényegében egy "dobozt" készitsünk a hangszórónak, vagyis a megmozgatott levegő ne menjen ki sehová, vagy azért hogy ez a levegő ne rezgesse a kárpitot?
A belső szigetelésnél a hangszóró mögé lehet rakni vékony hangelnyelő szivacsot?
1.5mm2-es kábeleknek elegendőnek kell lennie a hangszórók és az erősitő közé, kb 3-4m van most benne?
A Sony XM-4045 erősitő jó minőségben kell hogy megszólaltassa ezeket a komponens szetteket?
Tudna valaki tanácsot adni a magassugárzók megfelelő elhelyezésével kapcsolatban?

Amit leginkább hallgatok az pop, rock, dance, stb.

Úgy látom, hogy a komponens szettek beszerzése lesz nehéz, ahogy nálunk nézegettem használtak árai 1500-3000Ft-al olcsóbbak az újaktól és az eladók makacsak, nem engednek.

(#19619) gabber01 válasza footy (#19617) üzenetére


gabber01
addikt

Ja, dehogy, távolról sem vok elégedett (még egy halom teendő van az autóban :), amihez persze egy halom pénz is kéne), meg olvasgattam már itt is meg máshol is. Meg tudom, hogy a hátsó hangszóró alapesetben nem ideális.
Csak azt mondom, hogy van akinek ez nem fontos, csak szóljon tűrhetően, és olcsón. :) Nem azt mondom, hogy ez helyes, de van akinek ez bőven elegendő, annak meg nyugodtan mehet fejről két első, meg két hátsó ovál, azt csókolom. Így kap egy kis mélyet is, aztán örül mint majom a farkának :D. Nem lehet mindenkinek az audiofil hangzást erőltetni.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19620) Swiss_audio válasza attila666 (#19618) üzenetére


Swiss_audio
tag

Annyit hozzátudok szólni én is, hogy Skoda Felíciám van és én is hasonlóan jártam mint te.
[link] én ez alapján építettem meg nem rég a panelt, és aztán végre bekerült a hertz, amit rooland fórumtárstól szereztem be.
Még vissza van az ajtó rezgéscsillapítása,kellene 1 USB fej, meg 1 jó hangú jó árú 4 csatis erősítő is, de így is rengeteg a különbség.

A gyakorlottabb emberektől kérdezném, hogy hogyan szokták az erősítőket a kocsihoz fogatni? (itt arra utalnék, hogy láttam olyat hogy kasztnihoz lemezcsavarral csavarozták, de ha cserélni kell az erősítőt akkor tele lesz fúrva a kocsi lyukakkal? :( )

[ Szerkesztve ]

(#19621) shteer válasza gabber01 (#19614) üzenetére


shteer
titán

jó lenne az is, ha ugyanazokat a hangokat jobb és bal oldalról ugyanakkor hallanád. de nem fogod. összezagyválja a zenét a hátsó rész

..szerintem jónak tűnik

(#19622) Joe fiú válasza attila666 (#19618) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ízlések, és az ajtó kérdése hogyan van rögzítve, legcélszerűbb kiemelőgyűrűvel kicsit magad felé döntve beépíteni, ez lenne a legideálisabb, magassugárzót szintén a te ízlésednek megfelelően helyezed el attől függően honnan szól éppen a legjobban.
1.5mm2-es kábel elég lesz,azt hogy az erősítőddel, hogy fog szólni az passz, azt senki nem tudná neked megmondani.
Szivacsot rakhatsz be,ha neked úgy tetszik, szerintem a jelenlevők közül nem sokaknak van benn, nekem pl. pont van a hangszóró mögött.
Ki lehet fogni jó áron használtba a szetteket,ha nem sietsz nagyon,az elmúlt időszakban elég sok jóárasított volt ezekből,konkrétan én is adtam el MX-t.

gabber01: Szvsz. halál felesleges hátulra hangszóró,semmi plusszt nem hoz, csak összekavarja az egész zenét, tudom,mert nekem volt/van is benn kalaptartón hangszóró.
És az is hülyeség,hogy a kalaptartón lévő ovál több mélyt ad, egy normálisan beépített első hangszóró ad annyi mélyet mintha a kalaptartót szétufrkálnád.

[ Szerkesztve ]

(#19623) gabber01 válasza shteer (#19621) üzenetére


gabber01
addikt

nem az lenne a lényege a fejegységnek, vagy az erősítőnek, hogy ezt megoldja normálisan? :S
amúgy ha már vkinek úgy van hogy már van bent hátul van mondjuk ovál, azt nem lehet megoldani, hogy hátra csak a mélyek menjenek? így talán kicsit lehetne javítani az összképen.

Joe fiú: hát, lehet eddig csak rossz első szettekkel találkoztam, de egyiknek sem volt normális mélye, ellenben egy jobb ovállal...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19624) shteer válasza gabber01 (#19623) üzenetére


shteer
titán

lényegében nem

amúgy ha már vkinek úgy van hogy már van bent hátul van mondjuk ovál, azt nem lehet megoldani, hogy hátra csak a mélyek menjenek?

az ovál ad mélyet?

..szerintem jónak tűnik

(#19625) gabber01 válasza shteer (#19624) üzenetére


gabber01
addikt

mihez képest :) az elsőkhöz képest igen, az. nyílván nem kell egy szubhoz hasonlítani.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19626) shteer válasza gabber01 (#19625) üzenetére


shteer
titán

akkor meg minek? azt a hangtartományt kiadja a front kick pár

..szerintem jónak tűnik

(#19627) gabber01 válasza shteer (#19626) üzenetére


gabber01
addikt

hát nem tudom, lehet kiadják, de én azokból még normális mélyet puffogáson kívül nem hallottam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19628) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ilyen autoba kellenenek hangfalak. Nem klasszikusra lesz hasznalva, szoval nem vajtfulueknek kell a hangfal. A lenyeg h lehessen dongetni, de azert ne valami hangos recseges jojjon belole.
Nem szertnek vagyonokat ra kolteni.

Mit ajanlotok?
Koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19629) Cxgrav válasza adamssss (#19628) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Komoly a gép :C

Picture me Rollin' by 2pac

(#19630) footy válasza gabber01 (#19619) üzenetére


footy
addikt

Nem akar itt senki semmit erőltetni, ha valaki tanácsot kér, az kap. Viszont ha szeretnél hátsó hangszórókat beépíteni, senki nem fog meggátolni, de helyeselést ne várj.

(#19628) adamssss
A gyári rendszert hallottad már?

(#19631) shteer válasza gabber01 (#19627) üzenetére


shteer
titán

lehet. De inkabb nem.
Egy jol beepitett kick tobbet ad a kalaptartos fszkodasnal..

Az hogy te meg hallottal ilyet.. maganugy :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#19632) zolikaDB válasza shteer (#19631) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy debrecni kollega Morel Elate-je olyat produkált (ELÖL), h majdnem kiestem a kocsiból. Úgy éreztem, elég egy első szett is :D

(#19633) dreed válasza zolikaDB (#19632) üzenetére


dreed
tag

Esetleg?
[link]

Üdv: Károly

(#19634) gabber01 válasza zolikaDB (#19632) üzenetére


gabber01
addikt

200k-s cuccokkal könnyű vagdalkozni...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19635) MunezXBK válasza dreed (#19633) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt milyen erősítő szolgálja ki? :U

(#19636) footy válasza gabber01 (#19634) üzenetére


footy
addikt

Hallottal mar panellel beepitett Hertz DSK165-t vagy AS MX165-t?

(#19637) gabber01 válasza footy (#19636) üzenetére


gabber01
addikt

Sajnos ezekhez konkrétan még nem volt szerencsém. :(
Bár sok jót hallottam róluk.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#19638) trencsy


trencsy
csendes tag

Sziasztok!

Hatalmas problémával szembesültem, remélem valaki tud nekem segíteni.

Ma bepróbáltam az első szetthez való erősítőmet -ALPINE 3552
Minden ok, de amikor a hangerőt 1-ről 0-ra, vagy épp fordítva 0-ról 1-re teketem pukkan egyet az egész rendszerem.

Hátul is vagy egy HIFONICS erősítőm.Ha külön-külön vannak bedugva a fejbe nem csinálják csakis együtt.
Földhurokra gondolok, de ezt így hogyan tudom orvosolni???

Már közös testeléssel is próbálkoztam, de semmi változás sajnos :( :(

MINDEN ÖTLETET MEGHALLGATOK, ami segíthet a problémán!!

Előre is köszönet.

-trencsy

(#19639) zolikaDB válasza gabber01 (#19634) üzenetére


zolikaDB
veterán

A pelda meg a vagdalkozas mas es mas fogalom. Foleg ugy, h egy par gyari Opel hangszorom van. De en pl a kozeljovoben is egy DSK-ESK-MX szinten megallok. Eleg. Sub nelkul is.

(#19640) footy válasza trencsy (#19638) üzenetére


footy
addikt

Nezd meg a testeleseket.

(#19641) trencsy válasza footy (#19640) üzenetére


trencsy
csendes tag

Megtörtént, még a közös test sem oldott meg semmit :F :F

(#19642) gabo01 válasza trencsy (#19641) üzenetére


gabo01
senior tag

SMD bizti? :U

(#19643) trencsy válasza gabo01 (#19642) üzenetére


trencsy
csendes tag

Akkor külön-külön is pukkanna a rendszer.
Csak a kettő együtt okozza ....

(#19644) adamssss válasza footy (#19630) üzenetére


adamssss
veterán

Ja. Hallottam.(10 even at) :) Szerinted az eleg?

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19645) footy válasza adamssss (#19644) üzenetére


footy
addikt

Egyene valogatja, hogy kinek mi az eleg. Abból indultam ki, hogy a kocsiba hangfalat akarsz venni. Ha uj rendszert szeretnel, akkor ird le mi az elkepzeles/elvaras es hogy mennyid van ra.

(#19646) shteer válasza footy (#19645) üzenetére


shteer
titán

hangfal autóba :K

;]

..szerintem jónak tűnik

(#19647) k-feri65 válasza trencsy (#19638) üzenetére


k-feri65
senior tag

ha az alpi 3552-ön a vágást "fixedre--teszed akkor is pukkan??

értem én de le sz@..m

(#19648) trencsy válasza k-feri65 (#19647) üzenetére


trencsy
csendes tag

Na ezt még nem próbáltam, az mi célt szolgál amúgy?
Nem volt még vele dolgom...

Köszi, holnap reggel meglesem :)

(#19649) adamssss válasza footy (#19645) üzenetére


adamssss
veterán

A kocsiban levoket kicserelni valami utosebbekre.
Tenyleg nem szeretnek batar nagy dobozokat a csomagtartoba. Csak szimplan uj hangflakat a regiek helyere.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#19650) trencsy válasza trencsy (#19648) üzenetére


trencsy
csendes tag

Nem bírtam reggelig és kipróbáltam, sajnos nem változott a dolog :(

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.