Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Az-X válasza codilandi (#18749) üzenetére


Az-X
őstag

Sajna én nem leszek... illetve nem sajna mert sokkal jobb helyen leszek :))

:)

(#18752) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ez a kis aranyos mire elég? :) u-Dimension mini

(#18753) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hülye kérdések zsinórban:
- Első szettet hány csatornás erősítővel érdemes hajtani? (2 vagy 4)
- egy erősítő vagy külön erősítő az első szetthez és külön egy a ládához pro és kontra?
- 4 Ohm vs 2 Ohm közti pro és kontra? (az oké, hogy 2 Ohm-al többet lehet kihajtani)

(#18754) gabo01 válasza cOxeR (#18753) üzenetére


gabo01
senior tag

Az alapkérdés szerintem az, hogy aktív vagy passzív rendszert szeretnél!
A passzívnál elég egy 4 csatornás erősítő a szetthez és a ládához!
Az aktívnál kell egy 4 csatornás a szetthez meg egy másik erősítő a ládához (2 csatornás hidalva vagy monoblock)! :K ;)

(#18755) k-feri65 válasza codilandi (#18749) üzenetére


k-feri65
senior tag

na jóóó
kimegyek

értem én de le sz@..m

(#18756) cOxeR válasza gabo01 (#18754) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy passzív rendszert még mindig át lehet alakítani aktívvá... szerintem marad a 4 csatornás erősítő amiben gondolkodnom kell.

(#18757) Joe fiú válasza zolikaDB (#18752) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Kb. arra mint az én Alpine-om, érzékenyebb első szett hajtására ha fejegységnél jobb hangot akarsz,másra nem nagyon.

(#18758) Mitre válasza Az-X (#18751) üzenetére


Mitre
csendes tag

Most meg lejánbúcsú lesz vagy mi??? :)) :)) :DD :DDD

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18759) orbano válasza cOxeR (#18756) üzenetére


orbano
félisten

így van. ahhoz bármikor vehetsz egy direkt szubhajtásra "kitalált" erősítőt pluszban, ha aktívvá konvertálsz. de várjál te eleve aktív fejeket nézegettél, az a minimum, hogy kukázod a gyári passzív hangváltót :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18760) cOxeR válasza orbano (#18759) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jajjjajjj, azt a pénztemető mindenségit a világnak. :))
Még jönnek akkor jujj kérdések...
Aktív rendszernél kikerülnek a hangváltók, és az erősítőn kerül beállításra, hogy milyen tartományok kerüljenek továbbításra a szettek felé?
Itt jön az ezerr + egy millió állítási lehetőség, hogy mit engedsz rá, és mi az amit még érdemes, mi az amit meg már nem ad ki rendesen.
Hétvégén nekilátok excelt készíteni, hogy lássam, húzhassam a strigulát, hogy mi mit vont maga után, és mi mennyibe fáj.
Igen a fontos, nem tudtam átszervezni a mai napomat, úgyhogy sajna ma nem jutok ki a Lurdy-hoz. :(

(#18761) orbano válasza cOxeR (#18760) üzenetére


orbano
félisten

nem, nem az erősítőn, hanem a fejen. amiket említettünk, mind aktív fejek, erre lettek kitalálva.
egy komplett, mélynomyós aktív rendszerhez, ami kell:

1db jó fej
1db 4 csatis erősítő a szettnek
1db 2 utas szett
---------------------------------
1db 2 csatis erősítő, vagy monoblock
1db mélyláda

majd írd meg mire kb. mennyit számoltál, hátha lehet faragni a büdzsén, aztán meglátod meddig akarsz ebben elmenni :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18762) Az-X válasza Mitre (#18758) üzenetére


Az-X
őstag

Reméljük nem búcsú :DDD

:)

(#18763) cOxeR válasza orbano (#18761) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szóval akkor kimeneti csatornánként lehet a fejről állítani.

Feltolom az excelt majd a tárhelyemre, és akkor akinek van affinitása, az megkukkanthatja, és bele is túrhat... :) (írok majd típusokat is, mindenhova, és azokat is meg lehet "köpködni", hogy jó választás, vagy eszembe ne jusson)

Amit még nem tudok, hangszóró beépítésénél milyen költségeken kell gondolkozni? Már ha nem egy műanyag átalakító + kiemelőben gondolkodnék...

Erősítő elhelyezés... melyiket hova, ha két erősítőről beszélünk?
Használom a csomagtartómat, tehát ott azért szeretném, ha megmaradna a lehetőség, hogy a ládát kiteszem, és pakolok és viszek benne dolgokat...
Egyet az ülés alá, egyet a hátsó üléstámlára?

(#18764) orbano válasza cOxeR (#18763) üzenetére


orbano
félisten

nekem minden az ülés alatt van. logikus mindkettőt előre rakni, mivel az erősítőig kétféle kábel kell (táp, RCA), onnan tovább viszont csaj egy (hsz kábel).
egy teljes beépítésre számolj egy szakinál mondjuk 3-4 munkanapot.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18765) cOxeR válasza orbano (#18764) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én is az ülés alá pakolásban gondolkodnék, a csomagtér szabadon maradása miatt...
Kérdés, hogy fér el a két ülés alatt az 1-1 erősítő...
Méreteket is nézek akkor a táblázatba, meg lemérem a kocsiban a helyet.
Már a költségvetés duplájánál tartok... lesz mit lehúzni.
Milyen napidíjjal számoljak?

[ Szerkesztve ]

(#18766) orbano válasza cOxeR (#18765) üzenetére


orbano
félisten

2 erősítő, 2 ülés. hol a gond? :)
Szakállnak most 20k a napidíja, nem tudom másnál mennyi.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18767) cOxeR válasza orbano (#18766) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) na jó de ha kilóg előre is és hátra is?
Jól saccoltam.

(#18768) orbano válasza cOxeR (#18767) üzenetére


orbano
félisten

kisebb erősítőt kell venni :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#18769) Mitre válasza orbano (#18764) üzenetére


Mitre
csendes tag

Akkor Szakálnál egy alap rendszer beépítése PL: 3munkanap x 20 ezer??? 60-80 ezer???? Az kissé combos!!!!!!

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18770) k-feri65 válasza Mitre (#18769) üzenetére


k-feri65
senior tag

miért is??? gépek villany szaktudás....meg ne azért dolgozzunk már hogy elfáradjunk....

értem én de le sz@..m

(#18771) orbano válasza Mitre (#18769) üzenetére


orbano
félisten

Kocsi belsejének szét- majd visszaszerelése, teljes tápkábelezés (fejegységhez is), fejegység beszerelés, hangszórókábelezés (ez ajtófüggő hogy mennyi idő), bitumenezés, ajtónapelezés, magassugárzó panelezés, erősítő beszerelése, mélyláda készítése? Ha kiszámolod, plusz ha hozzáveszed, hogy ezekkel mennyit javul a hangzás (pl panel, szigetelés), akkor rájössz, hogy többet ér, mint egy 2x jobb fejegység, vagy drágább erősítő/hangszóró. Persze nem biztos, hogy Szakáll a legolcsóbb, de legalább jó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18772) cOxeR válasza Mitre (#18769) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hol van ez a 27 ezres óradíjaktól, amit néhol látni lehet? :U

(#18773) Soma01 válasza cOxeR (#18772) üzenetére


Soma01
veterán

Hát igen! Ez csak 2500 ft/óra. Igy nem is olyan sok. Egy autoszerelö is minimum ennyiert dolgozik. De a 3nap nem sok? 8ora miert nem eleg erre?

(#18774) orbano válasza Soma01 (#18773) üzenetére


orbano
félisten

ki kell belezni totál a kocsit (műszerfalat, plafont kivéve ofkorsz)
le kell venni az ajtókat, leszedni az ajtókárpitot
CNC-vel ki kell vágni egy panelt, ki kell gittelni, bőrözni
ezt még egyszer piciben a magasnak, ehhez le kell szedni mondjuk az a oszlop takaróját
szét kell ak özépkonzolt, kesztűtartót szedni, hogy be tudj kábelezni az akksitól
be kell húzni a hangszórókábeleket
minden kábelt bandázsolni kell
le kell szabni egy mélyládaának valót, össze kell belőle állítani egy ládát
be kell bitumenezni alaposan az ajtót

ha ez neked meg van 8 óra alatt úgy, hogy az igényes, minőségi munka, akkor javaslom rohadt gyorsan állj be autóhifi szerelőnek!

az autószerelőm 4500-6000 között mozog óradíjban, egy másik, aki hondás körökben etalonnak számít kb. 8000/h.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18775) Mitre válasza orbano (#18771) üzenetére


Mitre
csendes tag

Jajaj jogos azért! Még jó hogy ezt én mind megcsináltam itthon, codilandi segítségével :DD :DD :DD :DD :DD :DD így nem vagyok rövidebb 80 ezerrel. nyilván azért nincsennek kifordítva a mélyközepeim meg panelezve de igényesen befaragruk azért meg kiszigeteltük. :DDD

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18776) Mitre válasza cOxeR (#18763) üzenetére


Mitre
csendes tag

Nekem a hátsó ülés háttámláján van!!! az kb semmi helyet nem vesz el a csomagtartóból
hátránya: figyelni kell ha enyhe túlzással de pl:téglát kutyát cementes zsákot lapátot létrát meg ilyen szarokat szállítanál ne vágd hozzá az erősítőhöz.

Én pl oda szoktam tenni egy táskát hogy egy fékezésnél ne szálljanak bele a fentiekben említett dolgok.
NAGYOBB hátránya hogy ha jó rca kábelt akarsz akkor megdrágítja a dolgot!!! mindenből hosszabb kell hangszóróvezeték meg tápkábel.

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18777) Mitre válasza Mitre (#18776) üzenetére


Mitre
csendes tag

Ja és könnyebb volt beszerelni mint az ülés alá beügyeskedni!!! nekem ez is szempont volt mert én csináltam :DD :DD :DDD

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18778) Soma01 válasza Mitre (#18775) üzenetére


Soma01
veterán

Mennyi idö volt? Mert inkább ez az általános beszereles mint a fentebbi. Amugy az én autoszerelöm nekem ennyit számol óránként. A márkaszervizekben olyan 8 - 10 ezer 1 óra ami nekem már horror.

(#18779) orbano válasza Soma01 (#18778) üzenetére


orbano
félisten

"Mert inkább ez az általános beszereles mint a fentebbi"

Mi az az általános beszerelés és mi az a fentebbi?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18780) Victoryus válasza orbano (#18774) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem mondod komolyan, hogy ennyit keresnek? Ennyit még programozóként se keresnék óránként. Nemhogy a mostani munkahelyemen kb 700/óra... Tényleg szakmunkásnak kellett volna menni nem egyetemre.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#18781) #25954560 válasza Victoryus (#18780) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem ennyit keresnek, ennyit kell kifizetned. ebbol lejon a muhely koltsege pl.

(#18782) zolikaDB


zolikaDB
veterán

ebay-en érdemes nézelődni?
Ez az AS MX 60.4 1 nap múlva lejár, és 16.5€... Sehol nem írja, h hibás lenne, sőt. (keine Kratze)
uDimension Element 100€ ingyen postával az EU-ba.

[ Szerkesztve ]

(#18783) Mitre válasza Soma01 (#18778) üzenetére


Mitre
csendes tag

Hát nem is tudom! mindig olyan este 7 től csináltuk hajnal 2ig:-) 3 alkalommal kb
A sok idő azzal ment el hogy mindig akadályokba ütköztünk.olyan nehéz volt az ajtóba behúzni a vezetéket úgy h ne barmoljunk szét semmit hogy az másik autónál kajak behúzatnám szerelővel hogy annyit csináljon meg. Nem tudom vállalnak e ilyet?

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18784) Mitre válasza Mitre (#18783) üzenetére


Mitre
csendes tag

Na ki az aki tuti jön este Lurdyba??? Mert ha nem nagyon lesztek kint akkor nem megyünk!

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18785) Mitre válasza orbano (#18779) üzenetére


Mitre
csendes tag

Szerintem arra gondol hogy panelek nélkül és gyári helyekre beszerelve.

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#18786) zolikaDB válasza zolikaDB (#18782) üzenetére


zolikaDB
veterán

Bocs, Element pont, h drága... :(

(#18787) cicmanyek válasza Mitre (#18784) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Én mindjárt indulok...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18788) Soma01 válasza orbano (#18779) üzenetére


Soma01
veterán

CNCvel vagy.a nelkül ajtó meg A oszlop panel... Amit te leirtal,arra ertettem,hogy nem az a legálltalánosabb.

(#18789) Soma01 válasza Mitre (#18785) üzenetére


Soma01
veterán

Így van!

(#18790) orbano válasza Victoryus (#18780) üzenetére


orbano
félisten

muhely, szerszamok, licenszdijak az automarkaknak...

A vér nem válik VAZZE!™

(#18791) orbano válasza zolikaDB (#18782) üzenetére


orbano
félisten

itthon 29e, 300euros arfolyammal nem nagy biznisz ebayrol megvenni :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#18792) orbano válasza Soma01 (#18788) üzenetére


orbano
félisten

hat, en panel nelkul nem is gondolkodnek aktiv rendszerben draga fejjel meg 4 csatis erositovel... folosleges. olyan mint ha otthoni audiofil rendszer epitenel, es a hangsugarzokat kiszedned a hangfalakbol es feldrotoznad egy letrara...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18793) Soma01 válasza orbano (#18790) üzenetére


Soma01
veterán

"licenszdijak az automarkaknak" :F Autóhifi beszereléshez? Ezt nem értem, tudsz példát mondani?
De gondolom azért egy CNC esztergát vagy marót nem vett...

Amúgy meg tök mindegy. Mindenki oda és annak viszi akihez akarja és annyit fizet érte amennyi pénztől már ő maga nyugodt lesz és azt gondolja, hogy nem gagyit kap.

(#18794) Soma01 válasza orbano (#18792) üzenetére


Soma01
veterán

Mondjuk ez igaz. :K

(#18795) orbano válasza Soma01 (#18793) üzenetére


orbano
félisten

Ja en az autiszerelorol beszeltem :D

Szakallnak speciel van cnc maroja :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#18796) Soma01 válasza orbano (#18795) üzenetére


Soma01
veterán

:DDD :DDD
:))
...mindegy. Értem. :C

(#18797) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Na igen az autohifi nem olcsó dolog ha nem tudod magad megcsinálni , akkor keményen perkálni kell...
A saját kocsim ajtajait 7 hétvége alatt csináltam meg , mert ugye az E36-os BMW-ben nincs az ajtóban hangszóróhely és az elektromos ablakemelő is a legrosszabb helyen van...ha ezt elviszem egy beszerelő műhelybe az nem állt volna meg csak nagyon komoly összegekből.
A magas miatt meg szét van furkálva az "A" oszlop borításom , mert sehol nem szólt kielégítően.
Annak a felhelyezése nem nagy szám , de a sok órai hallgatózást azt mennyiért számolnák fel?
Szóval aki nem maga csinálja ezeket , de mégis komolyabb tervei vannak , annak nagyon mélyen zsebbe kell nyúlnia.
Ja és az ajtóm még mindig nem tökéletes , de én már nem állok neki újra , mert akkor mdf-ből kellene az egész alsó kárpitrészt legyártanom , ahhoz meg nekem már sem időm nincs se türelmem.
Kétségtelen tény , hogy be lehet rakni egy pár hangszórót pár óra alatt is , de hogy mitől fog az úgy szólni ahogyan kell , azt csak rengeteg tanulással és próbálkozással lehet elsajátítani és ennek ára van.
Vagy ráfordított években , vagy megfelelő mennyiségű kp.tulajdonlásával , amit hajlandó is valaki rááldozni.
Lehet hüledezni , hogy a napi 20k sok vagy kevés , én azt mondom , hogy ez nem sok a felhalmozott tudáshoz mérten.
Vagy a saját utamat járom , (mit én) és csak évek alatt lesz jó rendszerem , vagy kifizetem annak aki ért hozzá.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18798) cicmanyek


cicmanyek
aktív tag

Ja és meghallgattam tegnap egy Krüger und Matz szettet , ha rendesen megküldik nagyot tud ám villantani... :DD
A 15k vételárat abszolút megéri , de fejről semmiképpen nem szabad meghajtani , de ha van kraft akkor komolyat tud szólni.
Jó a Germániumot nem adnám oda érte de a Hertz DSK a közelébe nem jöhet... :DD

[ Szerkesztve ]

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18799) cOxeR


cOxeR
Ármester

Nekem meg a bilibe lógott a kezem az excel elkészítése során.... úgyhogy inkább fel sem töltöm.... mert olyan összeg jött ki, ami vállalhatatlan...
Erősítőből olyat találtam, ami az olvasottak alapján szimpatikus, az AS 200.4 és a 300.2, de mindegyik batár, no meg persze meglehetősen drágák is...
Azért nekiláttam a szükséges pénzmag elkülönítésének.

(#18800) k-feri65 válasza cicmanyek (#18798) üzenetére


k-feri65
senior tag

:C

értem én de le sz@..m

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.