Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) orbano válasza k-feri65 (#18548) üzenetére


orbano
félisten

vagyunk ezzel még így páran :DDD

A vér nem válik VAZZE!™

(#18552) Az-X válasza k-feri65 (#18548) üzenetére


Az-X
őstag

Már én is :D

:)

(#18553) nyikoláj


nyikoláj
tag

Hi!

Egy kis segítséget szeretnék kérni a választáshoz.

A terv a következő: a mostani első ajtóban lévő gyári szettemet szeretném a hátra és a helyére ezek közül vmelyiket beszereltetni + a fejegység + vmi szolid mély ami egy kicsit kiegészíti az összképet. Javarészt deep-house-t hallgatok (egy kis vokál, trombita, zongora, konga), de mellette szokott lenni még mindenféle elektronikus (tech-house, dnb, liquid funk, stb.), plusz egy kis ambient-chill, lounge. A paradoxos srácokat kérdeztem ők a Pioneert dícsérték nagyon és említették, hogy a JBL jó lehet...

A keret szűk 70eFt, nem sok de nem szeretnék mindenfélét megvenni amit mepróbálnak rámsózni. Az AudioSystem MX165-öt olvastam, hogy mindenki dícséri, ezért vagyok kíváncsi a többire...

Van esetleg vkinek vmi tapasztalata az alábbi típusokkal?

[Kenwood KDC-316UR]
[Pioneer DEH-1400UB]

[Clarion SRE-1722S]
[JVC CS VS-607U]
[JBL GT6-6C]
[Pioneer TS-A171Ci]
[Hertz DSK 165.2]
[JBL GTO-6508C]

[BLAUPUNKT GTb 8A]

Előre is köszi a válaszokat...

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#18554) rooland válasza Az-X (#18552) üzenetére


rooland
senior tag

Legénybúcsú van és fórumot nézel? Az a nemsemmi... :DDD

(#18555) Soma01 válasza nyikoláj (#18553) üzenetére


Soma01
veterán

"Javarészt deep-house-t hallgatok" :C Meg esetleg egy kis acid jazz? Nekem nagyon bejön! :K
"plusz egy kis ambient-chill, lounge" Nagyon jó az is! Ezeket szeretem én is mostanában. Ezektől nem leszel ideges, nagyon megnyugtat.

[ Szerkesztve ]

(#18556) orbano válasza nyikoláj (#18553) üzenetére


orbano
félisten

pioneer 1400, audio system jó lesz. a mostani első szettedet meg az apró rovatba rakd, vagy a szemetesbe, de semmiképpen se szereld be!
engem régen ezekről a JBL-ekről lebeszéltek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18557) cicmanyek válasza orbano (#18556) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ezekre a zenékre jó az , nyilván jazzre nem , de housera csapatni kiváló... :D

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18558) orbano válasza cicmanyek (#18557) üzenetére


orbano
félisten

de arra meg nem jobb az AS?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18559) eddie17 válasza orbano (#18531) üzenetére


eddie17
addikt

Ez lehetséges, én is erre gyanakodom.

aneda: Nem erősítős az antennám. Megpróbálom.

Talas: Köszi a tippeket.

orbano: Hírből sem ismeri a kisvárosom a mélygarázst. :)

Hooper: Természetesen nagyon jó kis fejegység, életemben először nem működik valami amit frissen, újonnan vettem meg.

(#18560) cicmanyek válasza orbano (#18558) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Fene se tudja...

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18561) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Van valakinek tapasztalata Glow 4075-el es/vagy Morel tempo 6-ossal? Akar egyutt, akar kulon, mas komponenesekkel szettben, mindegy. UDimension Elementhez kepest milyen? (tudom, nem biztos, h sokaknak volt egymas utan ilyen)

[ Szerkesztve ]

(#18562) k-feri65 válasza zolikaDB (#18561) üzenetére


k-feri65
senior tag

Én morel, milleniumot. dotech-et, és tempót is hallottam. ezekből a tempo, más fajta autóban zenélt, Az első kettő ugyan abban a kocsiban,,, nekem tetszett mindnek a hangja.

értem én de le sz@..m

(#18563) Soma01 válasza aneda (#18532) üzenetére


Soma01
veterán

Keresel még erősítőt?
Én nézegetem még, jól elvagyok vele. De már megint egy MAC-et találtam, de érdemes megnézni: 15e az ára. Egy Udimension Junior RM V41 Erősítővel ment, ez nyomta a mélyet hídba kötve. (http://racing-bazar.hu-n árulják)
"macAudio MacSonic 2125
A német macAudio cég erősítője árban már nem a legolcsóbbak közé tartozik. Kinézete elegáns, nagyon jól mutat a közepén működéskor pirosan világító "macAudio" felirat. Teljesítménye 2 x 125 W RMS, 2 ohm stabil, így 2 x 200 W-ot ad le, míg hídban 4 ohmon 1 x 400 W-ot, 14,4 V feszültségen mérve. A készülék 10-16 V tápfeszültség között használható tökéletesen, és két darab 25 A-es biztosíték védi. Magas és alacsony jelszintről egyaránt működtethető. A lesugárzott mélytartományba 45 Hz-en avatkozhatunk be, 0-6 dB fokozatmentes kiemeléssel. Alul-, illetve felüláteresztő szűrővel, 50 és 300 Hz között illeszthetjük a többi komponenshez. Hangszóró- és tápcsatlakozói aranyozottak, jól szerelhetőek, csupasz kábelvégeket fogadnak. Hang Lussier: nagyon tiszta bőgőhang, precíz, részletező, szinte hallani a hangszer testét. Ez a készülék produkálta a legszebb mélyeket. A zongora nem rossz, de nem közvetít igazán érzelmeket, bár virtuóz, profi játékot közvetít. Egy kiállítás képei: jó az összkép, de igazából a mélyek hengerlik le az embert - gyorsak, feszesek, ütősek. A hegedűsök kissé öszszemosódnak. Összességében energikus előadás. Beatles: az ének enyhén balra csúszott, de nem visít. Az elektromos gitárban megvan az erő. Megint csak a mély szekció - basszusgitár, lábdob - szól lenyűgözően, de ez nem megy a zenei részletek rovására. Érdekes, hogy nem sietnek a fiúk, húzósan, keményen, ütemesen játszanak. Tracy Chapman: nagyon jól kijönnek az apró, árnyalatnyi hangok, egységes a produkció. Lehetne érzelemdúsabb az énekhang. A lábdob megint félelmetesen jó, és a kongák is remekül szólnak. "

Ez alapján nem tűnik rossznak mélyláda hajtásra. ...pláne ennyi pénzért.

(#18564) aneda válasza Soma01 (#18563) üzenetére


aneda
aktív tag

Szerintem összekeversz valakivel... :)
De van eladó erősítőm, egy Phase Linear PB FOUR, esetleg egy Audison Millenium Power.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#18565) nyikoláj válasza Soma01 (#18555) üzenetére


nyikoláj
tag

Az Acid Jazz jóóó... "Ééééérteeeem?" :D

(#18566) Soma01 válasza aneda (#18564) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, bocs!! ;) :B dreed-nek akartam, csak ugyan az a avatarotok. :U

(#18567) Soma01 válasza nyikoláj (#18565) üzenetére


Soma01
veterán

Vágom. :DDD
Nekem AS van. Nem bántam meg. Szerintem nem jársz vele rosszul te sem. De egy mély láda kell, egy pontos kis zárt láda.

(#18568) nyikoláj válasza Soma01 (#18567) üzenetére


nyikoláj
tag

Esetleg a Kenwood KDC-316UR + Pioneer TS-A171Ci kombináció is jó lehet (a műszerfalam szürke és kicsit normálisabban nézne ki talán a Kenwood ill. 6e-rel olcsób is vagy a DEH 1400UB annyival jobban szól?)? Tehát akkor ez a Blaupunkt láda teljesen kizárt, hogy jó legyen? A másik amit még akartam kérdezni, hogy mi a különbség a Band-Pass és a Bass-Reflex ládák között, melyik miért és mikor-mihez jobb (ezt [MPX BOX 112 + MPX 2000] és ezt [Mac Audio MPX 112BP] találtam csak így már szűkös a keret)?

(#18569) Soma01 válasza nyikoláj (#18568) üzenetére


Soma01
veterán

Sajna nem ismerem ezeket. Nincs nagy tapasztalatom. Van itt aki sokat hallott már szerintem rájuk hallgass. Csak, hogy megkavarjalak, ;] aki nekem szerelte a hifit az a Kicx ICQ-6.2-t ajánlotta ebben az árkategóriában.
Mély ládából szerintem olvass utána ezeknek. Nálam Band-pass kilőve a mérete és a sávos kiemelése miatt. Reflex láda jó lehet, ha gyári, vagy jól el van találva a mérete. A jó hangszóró azért fontos. Én zárt ládát fogok berakni a kocsiba. De mondom, egy jó reflex ládával nem lesz bajod.

(#18570) Osynho


Osynho
addikt

Kedves hozzáértők!
Van egy Absolute 300-as bass reflex ládám, aminek nem tetszik a hangja. Gondolom most többen írjátok majd, hogy persze, hiszen Mac. :DDD
Szóval kissé pontatlannak tartom a hangját, kicsit mintha maszatolná a mélyeket, és nagyon egyformán szólnak a különböző hangszerek. Az ereje bőven elég, de sok zene alatt nem szól szépen. Tünci-tüncire pl f@sza :)
Ezelőtt egy Mac 4051 hajtotta, az piskóta volt hozzá, most egy Magnat RX44-em van, ezzel lényegesen jobban teszi a dolgát, de még nem az igazi. :B
Az adatai: TSP: 32hz/0,52/56l/92db. A problémámra vajon megoldás lenne-e egy zárt láda, illetve való-e ehhez a hangszóróhoz egyáltalán ez a fajta doboz? Ha igen, mekkora kellene?
Sokféle zenét hallgatok, a kemény metáltól az elektronikus zenéig, de fontos lenne, hogy pontos legyen a hangja, ugyanakkor szeretném, ha mélyre is menne, ezért félek kicsit a zárt ládától. Szedán autóban van egyébként.
Itthon mennyire nehéz elkészíteni egy ládát? Valószínűleg tudnék olcsón mdf-et szerezni.

(#18571) nyikoláj válasza orbano (#18556) üzenetére


nyikoláj
tag

(#18568)-hoz esetleg vmi ötlet? :)

(#18572) Soma01 válasza nyikoláj (#18568) üzenetére


Soma01
veterán

A JBL GTO-ról meg jókat olvastam. Az a gond, hogy nekünk kell a pontosság az akusztikus beütés miatt és a mélyek is kellenek. Szóval a gagyi hamar kiadja majd a gyengeségét.

(#18573) cicmanyek válasza Osynho (#18570) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Pedig az Absolute egy jó nyomó.
Itt a baj a sedannal lesz. Nem lehet előre megmondani melyik lesz a tuti.
Azt tudom javasolni , hogy próbálj be minél több ládát , mert ez így csak lutri.
Ha komolyat akarsz és van v.kinek az ismerőseid közül próbáld ki a Carpower Sonic-ot.Na az zártban is elképesztő mélyre megy és tol is rendesen.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18574) Osynho válasza cicmanyek (#18573) üzenetére


Osynho
addikt

62,5e? :DDD nem az én kategóriám. :D Mekkora zárt láda kellene az Absolute-hoz? Szedtem le egy tervező programot, de hülyeségek jönnek ki. :\

[ Szerkesztve ]

(#18575) orbano válasza Osynho (#18570) üzenetére


orbano
félisten

dugaszold be a nyílást tisztességesen, aztán meglátod :) otthoni hangfalaknál bevált próbálkozás a zárttá tétel tesztelésére. az eredmény kevesebb, kevésbé mélyre menő, de pontosabb mély lehet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18576) orbano válasza nyikoláj (#18568) üzenetére


orbano
félisten

Én csak azt tudom, hogy azzal a pioval tuti nem nyúlsz mellé :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#18577) nyikoláj válasza Soma01 (#18572) üzenetére


nyikoláj
tag

Jaja, én anno egyik ismerősöm gyári JBL-jét hallottam (Peugeot 206), de meglepően nem volt olyan rossz...

Úgy érzem még olvasgatnom meg kérdezősködnöm kell kicsit... :)

(#18578) nyikoláj válasza orbano (#18576) üzenetére


nyikoláj
tag

Mondjuk ahogy néztem a Pio leírását az kezeli a wav-ot a (Kenwood pedig csak az aac-t) ami mondjuk ha fullos mégis jobb minőség mint modjuk egy 320-as mp3. De sok más különbséget nem találtam ami egyik vagy a másik mellett szólna.

(#18579) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hol találok a neten olyan "listát", ahol megnézhetem, h hol és mikor lesz valamilyen autóhifis megmozdulás Magyarországon 2012-ben? Pl néztem a HUMMA-t, ott semmi, 2009-es naptár van...

(#18580) Soma01 válasza nyikoláj (#18578) üzenetére


Soma01
veterán

Eddig hogyan gondoltad elkölteni a pénzt? Mert én arra gondoltam, hogy vehetnél egy 4 csatis erősítőt (pl. Magnat RX44 erősítő, használtan 20k ért szerintem vihető, ahol én néztem, kis alku...) Mély ládákat meg próbálgatod (mert 70-ből nem jön ki csak fej+szett+erő) amíg lesz rá pénzed. :F

(#18581) nyikoláj válasza Soma01 (#18580) üzenetére


nyikoláj
tag

Hát a konkrét tervem az volt, hogy Kenwood KDC-316UR (22e) + Pio Pioneer TS-A171Ci (21e) + előbbiek beszerelése + mély kábelezése a Paradox-nál (kb 16e). A Blaupunkt (23e) mély úgy jött a képbe, hogy a legtöbb helyen azt olvastam, hogy korrekt hangú kis láda és gondoltam elég lesz az nekem a gyári szett után és legalább gari is lesz így mindenre és ezzel együtt megáll az egész 80e körül...

Viszont vmi ilyesmi lenne szimpatikus (30e-ig) [Mac Audio Fire + Mac 2061].

(#18582) Soma01 válasza nyikoláj (#18581) üzenetére


Soma01
veterán

Ez olcsóbb, de más az erősítő hozzá: [link] Szerintem ahhoz a ládához elég. 200W vs 180W rms.

(#18583) nyikoláj válasza Soma01 (#18582) üzenetére


nyikoláj
tag

Igen ez így még jobban tetszik mint amit én linkeltem, viszont nem tudom mi lenne a járható út, hogy biztosra menjek, semmi baja a cuccnak. 200km-t nem nagyon szeretnék menni, hogy meghallgassam. :) Körül kell néznem még rendesen aprón meg mindenfelé hátha Pest-Vác közelében is találok vmi hasonló jót. Ha tudsz ilyesmiről akkor ne tartsd vissza! :) Jöhet akár priviben is...

(#18584) orbano válasza zolikaDB (#18579) üzenetére


orbano
félisten

Sqpa.hu

A vér nem válik VAZZE!™

(#18585) Soma01 válasza nyikoláj (#18583) üzenetére


Soma01
veterán

Arra gondoltam, hogy abból a 30-ból amit a mélyre szántál, lehet jobb lenne az a Magnat RX44 erősítő kb.20ért (Pesten van), plusz egy olyan láda, már ha eddig azt nézted ki. Mert az az erősítő hajtaná az első szettedet is és a mély ládára is jobb, mint amiket az előző két mély ládás hirdetésben adnak hozzá. Szóval mégis csak kéne neked az a Magnat vagy más ilyen árú, ilyen teljesítményű, minőségű erősítő. Ha más tud ilyen eladót, ne fogja vissza magát! :C

(#18586) Nordik


Nordik
őstag

Van egy Clatronic fejegysegem amin van egy antenna dugo. Ide van jelenleg csatlakoztatva az antenna. Emellett a masik kabelkotegen szinten talaltam egy kek antenna kabelt, ez mire valo? Egy plusz antennat tudok rakotne a sima antenna erositesere? Vagy egyik kivaltja a masikat?

(#18587) Soma01 válasza Soma01 (#18585) üzenetére


Soma01
veterán

Egy hasonló ládát láttam 12ért. [link] De keresek pont olyat is.
Szóval nem sokkal drágább így sem, de jóval jobb viszont.

(#18588) k-feri65 válasza nyikoláj (#18583) üzenetére


k-feri65
senior tag

rx 44,erő,,,dld 500+ láda,,,krüger& metz első szett...ez eddig 20+15+14..30 ból meg kilehet fogni jó fejeket..ha nem is ujjonan, de itt meg a CS-en megbízható emberek árulnak,,,

vagy ha nem az rx-et veszed, Boci szokott 10 körül árulni magnatból 4 csatisakat...
sőőt ha az sq felé kacsintgatsz, vannak jó hangú régebbi alpin erők 3554..3553..3555..10-15ft ért

értem én de le sz@..m

(#18589) zolikaDB válasza orbano (#18584) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mester, a google megint kisegített, tegnap már álmos voltam:
2012-es autóhifis versenyek -> [link]

(#18591) Nordik válasza Nordik (#18586) üzenetére


Nordik
őstag

Valaki?

(#18592) k-feri65 válasza Nordik (#18591) üzenetére


k-feri65
senior tag

az első amit irtál az antenna dugó, vagy kék színű antenna vezérlő szál????
Mert van antenna dugó, ahova az antenna koax kábelét dugod,,
és van egy kék szál amin akkor jön ki pozitív ha felkapcsolod a fejegységet,,ide kötöd az erősítőt(ket)
és van még egy kék, vagy kékfehér, amin akkor van áram, ha a rádió szól...cd-nél nincs.

de lehet a szineket nem pontosan írtam, de kék felé hajlik a szin.

na megyek reszelni...

[ Szerkesztve ]

értem én de le sz@..m

(#18593) zolikaDB válasza k-feri65 (#18592) üzenetére


zolikaDB
veterán

Mi jót dógozol?

(#18594) zolikaDB


zolikaDB
veterán

CS-en hogyan tudok az autóm oldalánál linket beilleszteni normálisan? 404-es hibával nem nyitja meg... [A: URL]ide írom a linket[/A] és nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#18595) Soma01 válasza k-feri65 (#18588) üzenetére


Soma01
veterán

"dld 500+ láda" ütni fog rendesen! :K :D
"Boci szokott 10 körül árulni magnatból 4 csatisakat"
RX44-től gagyibb nem kell szerintem, ha az első szett is arról megy. Vagy ilyet is szokott árulni? Nem ismerem, hol szokta árulni? Itt a PH-n?

(#18596) Soma01


Soma01
veterán

Na, van itt egy jó láda!! Audio System MX 12 Plus. Ez inkább minőségi, de akkorát lehet nem szól mint a DLD 500. De érezni fogod és elég is szerintem, ha nem akarod lebontani a kocsit. Ennyiért ajándék. Meg kell nézni, hogy milyen állapotban van.

[ Szerkesztve ]

(#18597) Soma01


Soma01
veterán

Nézz körül itt a PH-n, itt is vannak jó cuccok. pl. Audio System MX 165 Plus Bp. 15-16e-ért szerintem vihető.

(#18598) k-feri65 válasza zolikaDB (#18593) üzenetére


k-feri65
senior tag

free-air-osítottam a helix-p8-at a kalaptartón.

értem én de le sz@..m

(#18599) nyikoláj válasza Soma01 (#18585) üzenetére


nyikoláj
tag

Igazából azért akarom csak a mélyet meghajtani erősítővel mert nem nagyon akartam az első szett miatt a csomagtartó felől előre bekábeleztetni az autót (nem tudom mennyi plusz költség lenne). Gondolom az nem nagyon megoldható, hogy az első szett az erősítőről menjen úgy, hogy az eredeti kábelezést használjam. Még számolnom kell ugye a mély kábelezésével, a beébítőkerettel, ha kell akkor a kiemelő gyűrűvel szereléssel stb stb. A másik, hogy nem nagyon szeretném darabokban hanem ha lehet inkább egyben az egészet. Persze az is igaz, hogy az lenne a tuti ha minden erősítőről menne, viszont az előzőkből még kihagytam, hogy pont azért néztem a JBL-eket mert azok 92dB-esek és hátha jobb lesz az a fejegységről meghajtva mint vmi más, de persze nem vetem el az ötletet csak még számolgatnom kell... De ha tudsz vmi jót az jöhet folyamatosan! :)

(#18600) orbano válasza nyikoláj (#18599) üzenetére


orbano
félisten

Anyos ules ala rakd az erositot, fele annyi kabel kell

A vér nem válik VAZZE!™

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.