Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) orbano válasza akos86 (#19098) üzenetére


orbano
félisten

még ha tudnánk a kocsi típusát, ismernénk a rendszer összes komponensét és a zenei ízlésedet, akkor sem feltétlenül lenne aki megmondaná. ki kell próbálni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19102) akos86 válasza orbano (#19101) üzenetére


akos86
aktív tag

1994 opel astra f ferdehátú

panasonic mp3as fejegység 4*50 watt névleges teljesítménnyel.

hangszóró elől pioneer ts g 1721 hátul ts g 1321i

zenei ízlésvilágom elég bő :) (főleg progresszív, house minimal zenéket hallgatok)

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#19103) MunezXBK válasza akos86 (#19102) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Hátra nem kéne semmi. :U Előre egy értelmes komponens szett, hátra láda.

(#19104) orbano válasza akos86 (#19102) üzenetére


orbano
félisten

a hátsó kis szutykok teljességgel feleslegesek. szedd ki, aztán próbálj be aktív ládákat hátra.
a 4x50 watt pedig nem névleges teljesítmény, hanem maximális :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#19105) akos86 válasza orbano (#19104) üzenetére


akos86
aktív tag

Valamivel próbálkozom akkor. Köszönöm az eddigi tanácsokat.

3dfx, gone but never forgotten...

(#19106) harcikoca


harcikoca
senior tag

Mivel tudnám az autórádióm antennáját erősíteni? Szinte semmit nem fog be. (normálisan)

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#19107) footy válasza harcikoca (#19106) üzenetére


footy
addikt

Fantomtáp

(#19108) harcikoca válasza footy (#19107) üzenetére


harcikoca
senior tag

ilyet lehet házilag gyártani? :DDD

AMD+Ati powee'R

(#19109) m47rules válasza Banán polo9N (#19081) üzenetére


m47rules
tag

Na hát Genesis4CH nekem is jó lenne, nézem már egy ideje, de senki sem akarja eladni nekem :N

(#19110) johndeegwed


johndeegwed
tag

Crunch Drive V-3004 SE megér 10ezret???????

(#19111) orbano válasza m47rules (#19109) üzenetére


orbano
félisten

nemcsoda :D xcbikernek van egy, környékezzétek meg valami jó ajánlattal :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#19112) whited


whited
addikt

Valaki nem tudja esetleg, hogy fusion ca ip-500-t merre lehet még találni használtba?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#19113) johndeegwed válasza whited (#19112) üzenetére


johndeegwed
tag

Ide hiába irsz ''okosak'' elvannak itt magugnak .
Énsem kapok már választ 1 het kérdéseimre .
Azt ajánlom keress más fórumot mert itt nem valami segítő készek.

Kérdésedre a válasz pedig az hogy keresgess racingbazar.hu-n

(#19114) footy válasza johndeegwed (#19113) üzenetére


footy
addikt

Itt sem es mashol sem ismer mindenki minden cuccot, plane nem minden kombinacioban.
Ezert erdemes olyan cuccokat valasztani amik kiprobaltak es bevaltak az itteni usereknek.
Ha megmondod mennyid van a hifire, biztosan kapsz ajanlast.

(#19115) gabo01 válasza johndeegwed (#19089) üzenetére


gabo01
senior tag

Csak, hogy ne mondhasd, hogy senki nem válaszol a kérdésedre! :N :DDD
Nagyon sok oka lehet a generátorzajnak:
- smd biztosíték hiba a fejegységben
- kidörzsölődött valamelyik kábeled és szedi a zajt
- rca csatlakozó hiba az erősítőben
- közel van a táp és az rca kábel
- rossz testelés
- stb............

(#19116) orbano válasza footy (#19114) üzenetére


orbano
félisten

de már ezer és egy tanácsot kapott. persze nem olyan válaszokat kapott, amikre vágyott, így most mi vagyunk a hülyék, mert leszarjuk, hogy a szerintünk feleslegesen fejlesztett rendszerébe megéri-e tízezerért egy kétszázhuszonhetedik legalja erősítő, amit szerintem a kutya se ismer. leírtuk már mindenkinek ezerszer, hogy nem erősítőtípusokat, meg márkákat, meg wattokat kell vásárolni, hanem egy hifi _RENDSZERT_. Most ő ezt képtelen felfogni, és persze ezért is mi vagyunk a hülyék :W

A vér nem válik VAZZE!™

(#19117) zolikaDB válasza orbano (#19116) üzenetére


zolikaDB
veterán

:R És milyen igazad van!

(#19118) footy


footy
addikt

Ha mar itt vagyok, van egy perverz kerdesem. Az asszony kocsijaba akarok valami muzsikat rakni. A fej valoszinu klari 788 lesz a szett pedig Herz DSK165.
A kerdes : :)
A szettet fejrol hajtva lehet-e vagni?

(#19119) Joe fiú válasza footy (#19118) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Ha tud a fejed hpf vágást akkor lehet,de szvsz semmi értelme nincs..ott van a herthez a passzív váltó, kivéve ha aktívba akarod használod, de erősítő nélkül annak sincs értelme szerintem.

(#19120) johndeegwed válasza gabo01 (#19115) üzenetére


johndeegwed
tag

Gabo utolag is köszönöm a tanácsok értelmes érthető válasz ez az amire vágytam anno.
Mostmár kiderült hogy a fejegységben keletkezett hibba ami orvolsova lessz

(#19121) johndeegwed válasza orbano (#19116) üzenetére


johndeegwed
tag

És te amugy mibül gondolod hogy tőled kértem tanácsot????
Tán azt gondolod te vagy itt 1 edül?
Másik pedig hogy a te tanácsaidra nem vagyok kiváncsi.

(#19122) shteer válasza johndeegwed (#19121) üzenetére


shteer
titán

(#19123) m47rules válasza shteer (#19122) üzenetére


m47rules
tag

:DDD

(#19124) Joe fiú válasza shteer (#19122) üzenetére


Joe fiú
senior tag

:D :C

(#19125) orbano válasza Joe fiú (#19119) üzenetére


orbano
félisten

ha semmiképpen sem akar erősítőt, akkor is nyilván jobb minőséget ér el, ha nem a gyári keresztezési frekin vágja, hanem valami jobban testhezállóbbon. pláne ha még időkorrt is tud állítani.

A vér nem válik VAZZE!™

(#19126) Joe fiú válasza orbano (#19125) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Időkorrt a passzív váltónál is ugyanúgy tud állítani.

(#19127) orbano válasza Joe fiú (#19126) üzenetére


orbano
félisten

átlagos váltónál csak oldalanként, de nem csatornánként... a biampolható hangváltó meg ritka azért... illetve fölösleges, mert ritka, hogy pont a gyári váltó frekije legyen a tökéletes...

A vér nem válik VAZZE!™

(#19128) Joe fiú válasza orbano (#19127) üzenetére


Joe fiú
senior tag

De a Hertznek pont,hogy biampolható a váltója, mindenesetre nekem tetszik úgy a passzív váltó,ahogy azt a tervezőmérnökök beállították,lehet ha aktív vágást halanék az is tetszene,de részemről feleslegesnek érzem.

(#19129) orbano válasza Joe fiú (#19128) üzenetére


orbano
félisten

de ha egyszer van egy aktív feje, még ha ugyanazt a cross frekit is állítja be, biztosan jobb lesz, mert kihagy egy tucat (gagyi) áramköri elemet a jelútból. de jó sannszal tud egy normális fázismentet találni jobb linearitással, mint a gyári alap.
nyilván ha nem aktív feje lenne, fölöslegesen ruházna be egyre, de ha már van neki...

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19130) Stehe válasza Joe fiú (#19057) üzenetére


Stehe
aktív tag

Kis kimaradás után válaszolok. Amíg távol voltam, végiggondoltam a lehetőségeket, így arra jutottam megfogadom a tanácsotokat, és egy uDimension szettet veszek, egy használt erősítővel (ill. hátra semmit).
De ezek szerint az itt hirdetett Alpine erősítő nem elég... :-( Az element szettre 60W RMS teljesítmény írnak, ezt mekkora erősítővel kell meghajtani? Létezik az a szabály, hogy a hangszóró teljesítményének kb. 2x-esének kell lennie, mint az erősítőnek, de legalább 1,5x-ese. Kinéztem az alábbi MacAudio erősítőt is, ez jó lehet a szetthez? Erre viszont 4x80W-ot írnak, az okozhat problémát (hogy az erősítő teljesítménye nagyobb a hangfalénál)? Ill. milyen Watt tartományban nézegessek használt erősítőket?
A hangszóró ill. fejegységhez ragaszkodom újonnan, de erősítőnél nem probléma, ha használt...

(#19131) Stehe


Stehe
aktív tag

Ill. ajánlottak még használtan egy Alpine F306. A leírás 4x30W@4Ohm-ot ír, bridgelve 2x80W@4ohm. A bridgelés jelentős minőségvesztéssel jár?

(#19132) orbano válasza Stehe (#19130) üzenetére


orbano
félisten

no újfent tisztázzuk, lehet ez bele kéne venni azt első hozzászólásba:
a hangszórónak nincs teljesítménye. terhelhetősége van. az a 60 watt azt jelenti, hogy tartósan, károsodás nélkül egy csatornánként 60 wattot leadó erősítőt képes elviselni. ez lehet egy 60 wattos erősítő csutkára tekerve, vagy egy 120 wattos fele gain-en.
ami fontos, az a szett érzékenysége. ez mutatja meg, hogy "1 wattnyi elektromos energiából" hány decibeles hangerő lesz (ok, ez nagyon konyhanyelv, egy fizikus hanyattesik de szerintem érthető a lényeg).
Tekintve hogy egy érzékeny, 90-91db környéki hangszóróról van szó, 60 wattal hajtva igen csúnya halláskárosodást tudna okozni.
Az ökölszabály egyébként az, hogy a _szükséges_ teljesíményhez képest kell túlméretezni az erősítőt. nekem pl. egy érzéketlenebb szettem van: 86 decibeles, azaz több, mint kétszeres teljesítmény kell ugyanahhoz a hangerőhöz, mint az udimension element esetében. ezt egy 4x50 wattos erősítővel hajtom úgy, hogy az erősítőn a gain minimumon van. ergo egy 4x25 wattos alpine elvileg simán jó kell, hogy legyen az element szetthez.
a macaudiot pedig felejtsd el! és a wattokat is!!!

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19133) Joe fiú válasza orbano (#19129) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Igen, boccs, nem néztem utána pontosan,hogy ez a klárika aktív. :R

(#19134) harcikoca


harcikoca
senior tag

az erősítőt és az akkumulátort összekötő tápkábelen lévő biztosítéknak, vagy nemis tudom miaz, mi a szerepe? :)

AMD+Ati powee'R

(#19135) Soma01


Soma01
veterán

Én is kérdeznék egyet. Érvéghüvelyt szoktak tenni az autóhifis tápkábelekre?

(#19136) cicmanyek válasza harcikoca (#19134) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Hogyha zárlat lesz(pl kidörzsölődik a tápkábel ), akkor megszakítja az áram útját.
Ha szerencséd van nem fog kiégni az autó.
Úgyhogy elég fontos.
Méretezni pedig úgy szokták , hogy az erősítőn található biztosítékok összege x1,5.
És a tápkábelt meg úgy méretezik , hogy az erősítőn található biztosítékok összegét veszik , és megkell mérni milyen hosszú tápkábel lesz

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19137) cicmanyek válasza Soma01 (#19135) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nem feltétlenül , sőt általában nem.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#19138) Captor válasza harcikoca (#19134) üzenetére


Captor
tag

Közel az akkumulátorhoz levő biztosítéknak az a szerepe, hogy megvédje a kigyulladástól az autót ha véletlen letestelne a tápkábel (zárlat).
Az erősítő közelében levő pedig az erősítőt védi ha nem lenne benne beépítve. Persze ez el is hagyható ha ez az egy fogyasztó van a tápkábelen és az akksinál lévő biztosíték nem nagyobb.

(#19139) Soma01 válasza cicmanyek (#19137) üzenetére


Soma01
veterán

Van ennek valami oka?
Nem jobb úgy a kapcsolat? Jobban meg lehet húzni a befogató csavart, erősebben szorít. A befogásnál a sima kábelt meg eléggé szétnyomja a csavar. Nem?
Csak elmélkedek, nem a tapasztalat beszél belőlem. :DDD

(#19140) Soma01 válasza cicmanyek (#19136) üzenetére


Soma01
veterán

Erre a táblázatra találtam egy "számológépet" is. Ott meg lehet adni több kábelt, ampert, kábel hosszat...

(#19141) Petyka3


Petyka3
aktív tag

Sziasztok! MNC DevilX-ről van valakinek gyakorlati tapasztalata?

(#19142) orbano válasza Petyka3 (#19141) üzenetére


orbano
félisten

Elég sok termék van ezen széria alatt, melyikről beszéljünk le? :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19143) Petyka3 válasza orbano (#19142) üzenetére


Petyka3
aktív tag

A 16cm-ről :D Nem várok csodákat, de valami olcsó példányban gondolkodok :) Általában mindig használt cuccokat veszek, de sajnos hangszórót nem merek így venni, érthető okokból. :DD

(#19144) gabo01 válasza Petyka3 (#19143) üzenetére


gabo01
senior tag

Pedig ha kipróbálod és működik akkor nyugodtan vehetsz használtat! :K ;)

(#19145) Petyka3 válasza gabo01 (#19144) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Igen, kimondtad, ha kipróbálom, de erre sajnos nem mindig van lehetőség. Néztem az árakat és ami jó lenne pl Hertz, Pio senki nem akarja eladni, érthető okokból. SAL, MNC akad dögivel, de azt a plusz ezerötszázat, amennyivel többe kerül boltban, simán megér sztem. Jelenleg az ajtóban egy JVC CS-V624 van, ezt szeretném lecserélni. Levált a gumiperem rész és az előző tulaj így használta, megragasztottam sziloplaszttal. Valószínű megéghetett a tekercs is, mert ha "felnyomom"' a basszust, szegényke recseg az alacsony frekiknél. Ne állati hangerőre gondoljatok, csak kulturáltan. A fejegység egy LG-LAC-M5600R, ennek elég sz.r hangja volt, így csak a vonalkimenetét használom, egészen jól feljavult egy Impact LK 454-el. Hátul a kalaptartóban van két Sony XS-F693G Xplod, szal nagy a zűrzavar :DD

(#19146) gabo01 válasza Petyka3 (#19145) üzenetére


gabo01
senior tag

Nem tudom mennyi a keret! De egész jókat láttam mostanában használtan!
Pl:
Audio System
Carpower
Helix
Carpower

(#19147) Soma01 válasza Petyka3 (#19145) üzenetére


Soma01
veterán

Ha van már erősítőd is, akkor vegyél rendes szettet! Ne ilyen 3 betűseket! (DLS kivétel :DDD )

(#19148) Soma01 válasza Petyka3 (#19145) üzenetére


Soma01
veterán

Alpine is van féláron: [link]

(#19149) orbano válasza Petyka3 (#19143) üzenetére


orbano
félisten

tehát inkább újonnan veszel valamit, ami biztosan rossz. a használtnál legalább megadod az esélyt hogy jó legyen :D
hertz, pio... haggyadmá :) gabo mester által linkeltek közül érdemes az audio systemet megnézni, mondjuk ennyiért használtan inkább udimension element, de alkudni kell és akkor már jó.

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#19150) k-feri65


k-feri65
senior tag

:DD

értem én de le sz@..m

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.