Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18151) Az-X válasza orbano (#18146) üzenetére


Az-X
őstag

Szívemből szóltál! :R

johndeegwed: Ember! Könyörgöm leírtuk, hogy mit kell tenned, hogy jól szóljon. Ha most kitalálsz még 50 variációt a hangszóróid elhelyezésére és bekötésére, akkor sem fogjuk azt mondani, hogy az úgy jó. NEM JÓÓ!!! KI KELL SZERELNI ŐKET! Utána pedig egy rendes rendszert építeni. Ha ez neked nem tetszik, akkor tégy a belátásod szerint. De utána ne gyere panaszkodni, hogy nem lett jobb!

:)

(#18152) Hooper válasza footy (#18150) üzenetére


Hooper
őstag

Rendben, végülis 6 pénzért (+anyag) megcsinálják a 2 ajtót ami nem vészes munkadíj.

Most már csak 1 bogár van a fülemben:
Egy ilyen alap szettnél érdemes-e a 20on ezret szigetelésre költeni, produkál-e hallható, érezhető különbsèg.

[ Szerkesztve ]

(#18153) Az-X válasza Hooper (#18152) üzenetére


Az-X
őstag

Máshogy tedd fel a kérdést!!! Beszélhetünk e egyáltalán minőségi zenehallgatásró szigetelés nélkül???

:)

(#18154) footy válasza Hooper (#18152) üzenetére


footy
addikt

Szakavatott tollából: Teljes értékű komponens...?

Olvasd el, utána mérlegelj. ;)

(#18155) LaptopSystem válasza orbano (#18147) üzenetére

ok elfelejtem :K

tudnátok nekem ajánlani egy tutit?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#18156) orbano válasza Hooper (#18152) üzenetére


orbano
félisten

produkál.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18157) orbano


orbano
félisten

Neotech KHS-154-et ismeri valaki?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18158) johndeegwed válasza Osynho (#18149) üzenetére


johndeegwed
tag

Akkor ha jól ártem amit mondtok a fejröl 1talán nem kéne szóljon semmi mert beleronditt erősitőbe. De azért gondoltam én hogy fejesröl is prögjön valami mert a hanszórók már bevannak épitve. gondoltam necsak disz legyen. akkor semmikép ne kössem ovalokat + hatsó ajtovbanokat semmire???????
Továbbá ha hagnváltóra szükségem van akkor adjatok néhány tippet a vásárláshoz

(#18159) Hooper válasza Az-X (#18153) üzenetére


Hooper
őstag

Értettem Uram! :))
Akkor STP silver megy az ajtóba a DSK mellé :U

(#18160) Benvik


Benvik
csendes tag

Hali!

Nem biztos ,hogy szabad ezt tennem: U-dimension pro xt2, Jr 4.300, és egy jr 2.370 eladó.

benvik@freemail.hu ha esetleg valakinek.

Ha szabálytalan akkor le vele :-)

(#18161) krisztian7


krisztian7
tag

Elkezdtem a hifi építést a kocsiban. Vettem egy pioneer 2310ub-s fejegységet egy citroen xsara-ba. az első szettet szeretném kicserélni, mert hangilag nem a legjobb és nem csak magas hangerőn, hanem egyszerűen nem tetszik ahogy szól. Mivel sok utánaolvasás után tudom, hogy nagyon fontos a megfelelő zajszigetelés, de pénzem nincs arra, hogy most teljesen leszigeteljem az ajtókat. ezért úgy gondoltam veszek csak a hangszórók mögé legalább. Erre mit ajánlanátok? Néztem dynamat-ot is 3200-ért vagy silent coat-ot. ez kb 1000Ft. Mivel lényegesen olcsóbb és nem olvastam rosszakat róla, így vehetek ilyet? nem fogok csalódni benne?
Illetve az első hangszóró mindenképp komponens lenne, de jó lenne használtan. Érdemes ilyet venni? Van itt egy infinity 6520cs, de nincs hozzá hangváltó. Ez 10 lenne plusz hangváltó. Megéri ennyiért? egyáltalán lehet értelmes hangváltót venni hozzá,3-4 körül. A hangszóróra kb 15-öt szánnék nagyon max.
Erősítőre talán később futja, de nem most, tudom ez sokat javítana, főleg elektronikusabb zenéhez. de most pillanatnyilag nem a hangerő a lényeg

[ Szerkesztve ]

(#18162) cicmanyek válasza krisztian7 (#18161) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Ha csak a hangszóró mögé teszel , azzal nem mész semmire , mert bármilyen hihetetlen is nem ott fog rezonálni.
Ha nincs pénz az egészre , akkor ne csináld , de ha szánsz rá 9-10k-t akkor abból kapsz egy tekercs 30 cm széles soudabandot ami elég a 2 első ajtóra komolyabb pontokon 2-3 rétegben , így ezzel tudsz hatásos zajcsillapítást produkálni .
Itt mutatok egy képet hogy az előző kocsimban hogyan csináltam a SB-el , és nem volt rossz.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18163) codilandi válasza cicmanyek (#18162) üzenetére


codilandi
tag

Ezt csak megerősíteni tudom!!!

30cm széles Soudaband, most 8500Ft-ért vettük.

1 tekercs ---> Opel Astra G első két ajtó - a külső lemeznél mindenhol 2, de inkább 3, valahol 4 réteg is van, plusz a belső lemez lezárva fullra, van ahol 2 rétegben... Nagyon jól működik, érdemes ezt a pénzt rászánni :K

Cicmanyek Gratulálok az eredményedhez :K :C

sajnos nem tudtam kimenni, mert ballagáson voltam :DDD bánom, mert jó verseny volt, ahogy nézem :O

(#18164) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Fejegységről meg lehet hajtani egy X-ion 165-ös szettet szerintetek? (amíg nincs erősítő) Vagy ha nem is lesz, erősítő az gáz és pénz kidobás az a szett, mert csak erősítővel mutatja meg magát?
Ja, a fej: Pioneer MVH-1400ub

(#18165) orbano válasza krisztian7 (#18161) üzenetére


orbano
félisten

nem csak elektronikus zenéhez kell az erősítő. sőt. az erésítő nem azért kell, hogy hangosabb legyen, meg jobban lehessen dübörögtetni.

Soma01: ennél sokkal gyengébb hangszórókhoz is kell az erősítő. Talán egy A4-es papírlap, vagy egy 200 forintos érme az a szint, aminél nem számít az erősítő :)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18166) orbano válasza codilandi (#18163) üzenetére


orbano
félisten

Bánhatod, elég jó volt a felhozatal :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#18167) orbano


orbano
félisten

Lassan összeállnak az RCA-k, amik esélyesek lehetnek a kocsiba:
Excalibur
Hivox
Kácsa KCO-IS1

Várom esetleg a további javaslatokat a 20k/2pár körüli kategóriában. Főleg olyan érdekel, amit el lehet hozni valahonnan próbára.

Kösz

A vér nem válik VAZZE!™

(#18168) cicmanyek válasza codilandi (#18163) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Köszönöm.
Folyamatosan egész nap állítgattuk , mert előző nap este 5-kor lett készen a fejegységem.
Pénteken lőttünk egy beállítást a Lurdyban és szombaton meg még vagy 3-t.
A végére már elkezdett jól szólni... :D

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#18169) Soma01 válasza orbano (#18165) üzenetére


Soma01
veterán

Én tudsz ajánlani valami jó minőségű első szettet (pop, rap zenére) ami könnyen hajtható, tehát akár fejről is? (gondolom az érzékenységen múlik) 40-50k ft közt.

(#18170) orbano válasza Soma01 (#18169) üzenetére


orbano
félisten

Szerintem ahhoz a fejhez elég lesz valami olcsóbb mulatság, mondjuk egy uDimension Element 6-os, annak jó dögös a mélye. A különbség mehet az jatókba/erősítőre, hogy ki is jöjjön belőle az a dög.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18171) Hooper válasza orbano (#18170) üzenetére


Hooper
őstag

Ha kompromisszumot kéne kötni (anyagiak miatt) és a rászánt keretből, a a lehetőségekhez mérten kihozni egy jó kis upgradet a gyárihoz képest (nem készülök hangnyomó versenyre meg kiállításra pusztán pluszt szeretnék vinni laikus/amatőr szinten a zenehallgatásba) akkor a fennmaradó összeget az első ajtó szigetelésére vagy valami egyszerűbb erőlködőre költsem?
Én jelenleg az ajtóra voksolok (többek közt ennek lehet akkor is lesz hatása -hőszigetelés/zajszűrés amikor épp nem megy a hifi :D) az eddig olvasottak alapján, de hezitálok.

[ Szerkesztve ]

(#18172) Joe fiú válasza Hooper (#18171) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Elsőkörben ajtószigetelés és normális beépítés legyen a cél, ha később lesz rá keret,akkor pedig egy erősítő.

(#18173) orbano válasza Hooper (#18171) üzenetére


orbano
félisten

egyikünk sem készül itt hangnyomás versenyre. a többire a kolléga már válaszolt.
zaj/hőszigetelés szempontjából legfeljebb placebó hatása lesz, de a hangszórók hangjával csodát tesz. otthoni hifiben is dobozba van rakva a hangszóró, nem egy lukacsos fémkeretbe. nem véletlenül.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18174) Hooper


Hooper
őstag

értem, köszönöm.. remélem nem hezitálok többet :D

Banyek Joe.. nagyon szemezek az eladó MX szetteddel..de a 63mm szerintem épp nem férne be :W

(#18175) orbano válasza Hooper (#18174) üzenetére


orbano
félisten

kiemelő kerettel biztosan befér, de az element jobb :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#18176) Hooper válasza orbano (#18175) üzenetére


Hooper
őstag

Elementet nem nagyon láttam sehol.. na meg drágább is...
bár most bejaánlották árajánlatba az SPG 17CS Alpine-t

óóafenébe.. vennék inkább egy csokor virágot asszonynak :DDD

ha a keret magasabb akkor az ajtó gyári rácsába ütközne és azt kéne átalakítani nem?

[ Szerkesztve ]

(#18177) orbano válasza Hooper (#18176) üzenetére


orbano
félisten

drágább? 30e forint, ahogy az általad belinkelt szett is. amit ki is ajánlott? aki el akarja neked adni?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18178) Hooper válasza orbano (#18177) üzenetére


Hooper
őstag

Azért mondtam hogy 23hoz képest az element +7.. de elgondolkoztam rajta mert már ígyis-úgyis nézegetem a 30as katetgóriát.
De szerintem hagyom a fenébe.. a DSKban sem fogok remélem csalódni.. főleg hogy nem is magamnak veszem :D

(#18179) orbano válasza Hooper (#18178) üzenetére


orbano
félisten

idézek Tőled: "40-50k ft közt". Most akkor 23, 30, vagy 40-50? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#18180) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!

Erősítő vásárlás előtt állok és a Blaupunkt márkától néztem ki két modellt.
A GTA 4 Special és az EMA 455 között szeretnék dönteni, de nem tudom melyikkel járnék jobban. Mindegyik négycsatornás, azonos árban vannak és 1 év gari van rájuk.
Melyiket válasszam és miért?

Kinéztem egy szubcsövet is szintén a Blaupunkt-tól.
A GTt 1200 SC a kiszemelt. Erről mi a véleményetek?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#18181) orbano válasza rudeee (#18180) üzenetére


orbano
félisten

Én mondjuk nem ismerem őket, de sokat segítene, ha leírnád a hifi többi komponensét, amihez veszed. Illetve a kocsi típusát, valamint a hallgatott/kedvelt zenei műfajokat.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18182) Hooper válasza orbano (#18179) üzenetére


Hooper
őstag

én első körben mikor még egy szót nem olvastam a témában ugy voltam vele hogy 50ért szeretnék egy fej+első szett kombót.

50ből kijött a pio1400 + a DSK beszereléssel, és meggyőztek hogy mennyire jó lesz nekem szigeteléssel és azt még rááldoztam, így a vége 75 lett.

Csak felmerült bennem pár dolog, hogy a szigetelés árát egy annyival drágább hangszóróba fektessem, lehet ezért maradt meg a "40-50". De inkább a szigetelés mellett tettem le a voksom.

(off: most nézem tavaly év végén 15körül volt a DSK ára? :Y )

(#18183) Norbi14 válasza Hooper (#18182) üzenetére


Norbi14
senior tag

Igen olcsó volt régen a dsk, én 12ért vettem újonnan :)

(#18184) rudeee válasza orbano (#18181) üzenetére


rudeee
őstag

Egy régebbi Suzuki Swift 5 ajtósba szeretném a hifit.
Elöl van a műszerfalban két kisebb hangszóró és hátul a csomagtérnél két új JBL 10 centis két utas hangszóró.
Ezek most mind a fejegységre vannak kötve. Basszus egyáltalán nincsen (ez nem is meglepő), valamint 20-as hangerő felett már elfogy a nafta a fejegységből és torzítani kezd. A hangerő nem valami nagy ezen a szinten.
A fejegység egy Sony DriveS CDX-GT410U (50w*4)

Ezért szeretnék egy 4 csatornás erősítőt és egy subcsövet/subládát hogy legyen mély hang és a fejegységet megszabadítsam a hátsó két hangszóró terhelésétől.

Zenéből: pop, rock, dance, haus ami leginkább hallgatott.
Nagy igényeim nincsenek, csak egy elfogadható szinten szólaljon meg a rendszer.

(#18185) orbano válasza rudeee (#18184) üzenetére


orbano
félisten

az elfogadható szint mit takar? kéne valami viszonyítási alap. otthon miről hallgatsz zenét?

A vér nem válik VAZZE!™

(#18186) orbano válasza Hooper (#18182) üzenetére


orbano
félisten

ehhehe most nézem az egyik hozzászólást neked tulajdonítottam egy másik kolléga helyett, bocs :))

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#18187) Hooper válasza Norbi14 (#18183) üzenetére


Hooper
őstag

Remélem tudásban nem a 10ezres kategória :P
mert akkor keresek olyat ami 1éve is 20ezres volt :DDD

(#18188) rudeee válasza orbano (#18185) üzenetére


rudeee
őstag

Otthon 5.1-es házimoziról hallgatok zenét, vagy a Creative 2.1-es rendszeremről amit egy Audigy 2 ZS lát el jelekkel.

Autóba igazából csak annyit szeretnék, hogy legyenek magas, közép és mély hangok. (A magas és közép jelenleg is megvan.) A mély hiányzik és a fejegység nem bírja kiszolgálni együtt az első és hátsó hangszórókat. Ebből adódik hogy a 4 csatornás erősítőre kötve a hátsó két hangszóró menne, plusz hídba a szubcső. Nagyobb hangerő lenne így elérhető és mindenképpen tisztább lenne mint a fejegységről hajtva - szerintem.
A komponensek amit írtam elvileg belépőszintű modellnek számítanak de mégis van márkájuk.
Azért írtam hogy hátha tud valaki véleményt mondani az összeállított cuccokról, hogy ez így jó lesz-e vagy valamit át kéne gondolnom. Mit gondolsz/mit gondoltok?

(#18189) Norbi14 válasza Hooper (#18187) üzenetére


Norbi14
senior tag

Tudásban nem, valaki írta, hogy miért volt annyi akkoriban, de csak itthon. Ha most 20ezrem lenne én Audio System 165MX-et vennék.

(#18190) orbano válasza rudeee (#18188) üzenetére


orbano
félisten

szerintem elég az első két hangszóró plusz egy láda. próbálj be valami aktív ládát megvétel előtt, próbáld meg összehozni az első hangszórókkal. ha már úgyis hátulról dübörgés lesz, akkor legalább legyen olcsó. gondolom a fejben van hpf és lpf is, így kellően meg tudod vágni az első hangszórót is (mondjuk egy 120hz-es vágás már elég ahhoz, hogy a fejegység erősítője ne haljon bele a mélyhangok erősítésébe).

A vér nem válik VAZZE!™

(#18191) Hooper válasza Norbi14 (#18189) üzenetére


Hooper
őstag

Úgy érzem újabb dilemmába kerülök......

AS, vagy DSK..DSK vagy AS :D

(#18192) orbano válasza Hooper (#18191) üzenetére


orbano
félisten

uDimension :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#18193) G.Zs. válasza Hooper (#18191) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Mindenképp AS. Egy nagyságrenddel jobb hangja van mint a Hertz-nek. :K

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#18194) Hooper válasza orbano (#18192) üzenetére


Hooper
őstag

Vazze :DDD

Az nem fér bele az árba :(
De ígérem magamnak majd azt veszek
Asszony vagy DSKt vagy ASt kap :D

Bár lehet az AS se fér be..de ott a magasság ami necc.. 1mm-en múlhat? :D
Ajtóműanyag elemnek maradnia kéne :S

Elektronikus zene menne inkább.. hangosabb azt olvastam "tesztben" de a mélyei is ütősebbek?
98dB ha jól emlékszem, tehát a fej jobban megtudja hajtani?

[ Szerkesztve ]

(#18195) harylmu


harylmu
őstag

sziasztok. szeretném a régi kazettás szar fejegységet lecserélni egy citroen xsara kocsiban. évjárat 1999 asszem.

egyik ismerősöm egy ilyet eladna 20 ezerért, szinte zsír új: blaupunkt bronx mp75
megnézegettem, de nem túl szimpatikus valamiért.

kb 20-30 rugóért szeretnék valami olyat amin van jack a mobil miatt (ezt gondolom Aux-Jack átalakítóval szokták megoldani), meg az usb is tök jó lenne pendrive miatt. valami menő világítás is pozitívum. tudnátok mondani 1-2 tippet, hogy mik lehetnének jók?

ja amúgy azt se nagyon vágom, hogy ezek minden kocsiba belemennek? hallottam ilyet, hogy beépítő keret ha nem lenne passzentos, de hátha nem kell rá.

(#18196) orbano válasza Hooper (#18194) üzenetére


orbano
félisten

tuti nincs meg 98dB, 91-93 max.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18197) footy válasza Hooper (#18194) üzenetére


footy
addikt

Azt azért vedd figyelembe, hogy a hangszóróknak csak a beépítési mélységét adják meg, tehát a kosár azon része ami felfekszik a kiemelő keretre, az nincs beleszámolva. Erre pár mm-t még számolj, alkalmanként tesznek a kosár szélére még szivacsot is, valamint a membránkitérést is vedd figyelembe.(A kitérés nem szokta meghaladni a kosárra rakott szivacs magasságát)

(#18198) harylmu válasza harylmu (#18195) üzenetére


harylmu
őstag

mondjuk most nézem, hogy a beépítő keret kemény ezer forintos tétel. :) az nem baj

[ Szerkesztve ]

(#18199) Hooper válasza orbano (#18196) üzenetére


Hooper
őstag

valami ilyesmi rémlett. Az AShez nem sok helyen találtam meg a részletes specet.
A hertz 93, erre úgy emlékszem h érzékenyebbnek mondtátok.

footy - akkor valószínű nem fér be. Új kiemelő keret kb 25ezer, az meg kicsit erős :D

műanyag elemet kitudják úgy vágni hogy a szetthez kapott rács kandikáljon ki mögüle? vagy az nagyon kontár módon néz ki?
(A mostani ilyen, és 14cm átmérőjű az a tésztaszűrő rajta :D)

[ Szerkesztve ]

(#18200) codilandi


codilandi
tag

Alakul a 3 út ... :U Talán már a hétvégén meg is szólal. Komponensek titkosak :U

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.