Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1176) thyeby válasza Madmax81 (#1175) üzenetére


thyeby
őstag

Hmm: Úgy látom, Te jól meg tudod csinálni, de elmagyarázni nem. Azt hiszem, okos lenne egyeztetni: A deszka lapja nem kérdéses. Az oldala az magyarul a vastagsága, vagy széle, az éle pedig a lap és az oldal találkozása. Nem vagyok biztos benne, de mint ha keveredne a magyarázatodban. Ha elég időt szentelnék rá, biztosan rájönnék, mit is üzentél a jó derékszögeléssel kapcsolatban - de sajnos nagyon kevés időm van. Megy az idő itt nagyon a kompjútereléssel, este 10 óra van, és még nem vacsoráltam. (Lehet, hogy reggeli lesz belőle...) Eszembe jutott egy mondás: Aki tudja, műveli, aki nem tudja, tanítja. (tanárember vagyok)

A gyalum gyári. (metabo). Nem a kés és az asztal páruzamjával van baj, hanem az orsó elállítódik. A kurblin egy körbetekerés az 2 mm asztalmozgatás. Látom, hogy a kurbli másképp áll. Lehet, hogy az a baj, hogy befújtam orsóolajozóval, mert azóta állítódik el - utóbb a gépkönyvben rábukkantam, hogy az orsót be ne olajozzuk. Vajon hogyan lehetne azt az olajat onnan leszedni? Várjak sokat, míg lekopik?

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.