Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) Sonja


Sonja
veterán

A Samsung Galaxy Tab 3-at már elő lehet itt rendelni, 65eHUF-ért.

Szvsz inkább egy Nexus 7, mint ez.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#35952) keszo válasza Simba86 (#35950) üzenetére


keszo
őstag

volt régebben egy tabom talán ainol paladin, azon se volt alapból.
és csak azt a típusút lehetett feltenni amelyik ikonképe az a kis szatyor volt ( nem tudom a verz. számát )
és nem volt szabad frissíteni

Attila

(#35953) this is life válasza Kunsztler (#35949) üzenetére


this is life
Ármester

Az meg ki fia borja? Azert olyat kene javallani itthonrol ahol van szerviz es support is..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35954) Zeki válasza this is life (#35946) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, nyilván belföldön a garancia miatt érdemes venni.
Pl Auchanban 17 volt valami eccerű tablet.

(#35955) kelzsoca válasza Simba86 (#35950) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, akkor a varázsló sem jönne be.

(#35956) LK


LK
addikt

Sziasztok!
Édesanyám most ment nyugdíjba,és gondoltuk néha-néha tabletezéssel is elüthetné néha az időt.
Ezeken gondolkodok: WayteQ xTAB-100dci illetve , MyAudio 916QI (4magos) , MyAudio 916DCC (ez olcsóbb) . Van egy kis bajom ezekkel, árukeresőben illetve máshol találtam negatív visszajelzéseket a vevőktől. Ügyfélszolgálatuk nem valami jó. Ha van tippetek szívesen fogadnám. Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#35957) this is life válasza LK (#35956) üzenetére


this is life
Ármester

Ha szereted anyukadat myaudiot inkabb ne , a 4 magos tabja alig erosebb mint egy rk3066al szerelt 2 magos, csak joval dragabb, a myaudio 916dcc a myaudio talan egyetlen olyan termeke amire nincs panasz , a wayteq talan meg nem kaphato, de ha minden jol mukodik benne akkor talan erd2mes lesz azt venni, 3g-s tab es a wayteqnek Kelzsoca vezetesevel jo moding es okosito tabora van kis hazankban. A myaudio szervize amugy valoban szinte a 0-val egyenlo, 3-5 hetig ulnek az eszkozokon amit lead az ember , aztan vagy ugy kapod vissza ahogy leadtad , vagy ha nagy hibaja van akkor money back vagy csereutalvany. Amugy a 916dcc talan az egyetlen termekuk ami viszonylag gond mentes. Markas tabon nem gondolkodtal ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35958) LK válasza this is life (#35957) üzenetére


LK
addikt

Köszi a segítséget. Márkás alatt mit kell érteni? 60 nál többet meg nem nagyon fogunk tudni rákölteni. Szerintem ebből nem telik márkásra. Ár-érték arányban wayteq van ami még jó,és Myaudio is,de ez az említett problémák miatt törölve.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#35959) Nova96


Nova96
őstag

Üdv, kb. egy fél éve jártam itt, de akkor kicsit csalódottan távoztam. De, újra feltenném a kérdést.
A nagy felbontású tabletek még mindig nem használhatóak? Ha, igen melyik a bestbuy?
És mennyire esélyes, hogy akár egy 10-bites 1080p blu-ray is lejátszik ? :D

Szerk:
Ezt, néztem én is, de olvastam, hogy a nagy bites fájlokat nem szereti... én meg 90% arra használnám. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35960) Kunsztler válasza Nova96 (#35959) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Én ezt fogom venni Cube U30GT2 10.1 inch Quad Core RK3188

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#35961) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Egyébként megbízható oldal http://www.geekbuying.com/ oldal?
Vagy ?

Nexus 5

(#35962) Zeki válasza Nova96 (#35959) üzenetére


Zeki
nagyúr

blurayt nem játszik le egyik sem.
Mi a frásznak nagy bitsűrűség arra a kis kijelzőre?
Fogod a géped, és előtte átkonvertálod.

(#35963) Zeki


Zeki
nagyúr

Tessék, másik olcsó tablet itthonról:
http://bolt.mediamarkt.hu/ajanlat/Tablet_PC/DPS_DREAM_7_tablet/1097352/

a garanciát kell megkérdezni tőlük. fészbúk, szkájp, kérdéses, nem látom elöl a kamerát.
Az ilyen kínából 55-60 dollár postával.

(#35964) tjb007 válasza Nova96 (#35959) üzenetére


tjb007
nagyúr

"mennyire esélyes, hogy akár egy 10-bites 1080p blu-ray is lejátszik ?"

Azt már akkor is lejátszották (Allwinner A10 vagy AML8726-M1/M3), amikor a kétmagos chipek még sehol sem voltak.

(#35962) CineDOG1

Mielőtt valamire azt mondod, hogy nem lehet olvass utána :)

"Mi a frásznak nagy bitsűrűség arra a kis kijelzőre?"

Nem írta egy szóval sem, hogy a tablet kijelzőjén szeretné nézni. Meg amúgy is, az ő dolga, hogy mit, min, és hogyan szeretne nézni.

[ Szerkesztve ]

(#35965) Nova96 válasza tjb007 (#35964) üzenetére


Nova96
őstag

Értem, köszi...ezt nem tudtam. :B Mindenhol mást lehet olvasni.
Akkor, bármelyiket választom lefogja játszani?De, inkább megkérdezném mi a best buy? :R

CineDOG1 tjb007-nál van a pont egy szóval se mondtam, hogy a tableten akarom használni..de azon is fogom.
Nem tudom mennyire ismert nálad az anime világa, de ott a br-t videókat főleg a 10-bitesek szeretik jó nagy bit sűrűséggel kiadni. Persze nem mindet, de a kisebb bitrátával rendelkezők jelentősen rondább. És az átkonvertálásnál is ezt éred el. :R

(#35966) Arthur997 válasza Kunsztler (#35961) üzenetére


Arthur997
csendes tag

Szerintem igen, csak jó tapasztalatom van velük. A rendelés visszaigazolástól, a végig nyomon követhető tracking számig minden OK. Korrekt csapat.

(#35967) aneda


aneda
aktív tag

Üdv Urak!

Kérnék egy ajánlást, milyen tabletet vegyek a következő specifikációkkal:
- M.o.-i beszerzés
- 8-10", esetleg 7"
- normális kijelző (lehetőleg ne TN), 840x480-as felbontás kizárva
- normális előlapi kamera Skype számára
- normális összeszerelés, minőségérzet

Árról nem tudok nyilatkozni, vennék drágábbat is, de nem célom szórni a pénzt, ha nem muszáj, mindenesetre max. 65k.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#35968) halisa válasza aneda (#35967) üzenetére


halisa
tag

Nexus 7 esetleg?

(#35969) aneda válasza halisa (#35968) üzenetére


aneda
aktív tag

Gondoltam rá, a MediaMarkt webshopban 60k, igaz ugyanitt van Samsung P3110 GALAXY TAB 50k-ért, ill, Lenovo IdeaTab A2107A 50k-ért, ezek nem tudom mennyire alternatívák.
Az szimpi hogy ezek "márkás" gépek, de ellenük szól a 7" méret, szerintem jó lenne egy kicsit nagyobb.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#35970) tjb007 válasza Nova96 (#35965) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Akkor, bármelyiket választom lefogja játszani?"

Ha nincsen szoftveresen valami nagyon elbaltázva, akkor igen, lefogja játszani gyakorlatilag mindegyik.

(#35971) Tannhauser


Tannhauser
csendes tag

14 éves lánynak kellene ajándékba 7" tablet, max. 100 USD áron.

Zenehallgatás, YouTube, Skype és játékok lennének a fő felhasználási területei. A játékok nem annyira 3D csillivilli csodák, inkább egyszerűbbek.

Az Ainol NOVO7 Crystal I-et néztem ki, de már alig lehet kapni. Mindenhol a Crystal II van, de arról nem olvastam jókat. Crystal I megrendelése esetén tartok attól, hogy nem is lesz már raktáron és szívás lesz a vége.

Van a Crystal I-nek értelmes alternatívája?

(#35972) Nova96 válasza tjb007 (#35970) üzenetére


Nova96
őstag

Értem,és egy utolsó kérdés.
A közeljövőben 1-2 hónapon belül, lesz valami nagy újítás új proci vagy hasonló amire érdemes várni, vagy nem? :R

(#35973) this is life válasza LK (#35958) üzenetére


this is life
Ármester

Markas a samu p3110 7colos megbizhato darad, aztan lenne a nexus7 eros hw szinten 7 col az n7-bol a refurbished most jo aron van, de igaz ez a samura is . Ha alacsonyabb a keret akkor lehet a prestigio multipad2 8 colos keszuleke,prestigio multipad 10.1 wifi verzio (bar enn3k kicsit halk a filmek alatt a hangszoroja) concorde novum,modecom freetab 1002,1003 , ha turelmes vagy wayteq 100dci ....ezek tavol keleti tabok kisebb nagyobb nyugokkel,de boven tures hataron belul viszont legalabb van szerviz es support...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35974) this is life válasza Nova96 (#35972) üzenetére


this is life
Ármester

Ha hinni lehet a pletykaknak akkor az amlogic 4 magosa igen utos lesz ,s lassan jonnek hozzank is az rk3188 sockal szerelt tabok is..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35975) Kobe


Kobe
veterán

ez a chuwi v88 egyre jobban kezd tetszeni. A mérete és felbontása gyak megegyezik az iPad minivel - én azt tlaáltam a leghasználhatóbbnak, a 7 colos elég kicsi, a 10 colos túl nagy mindennapi utazáshoz, ez kellemes középkategória

Egy jó kis review

(#35976) student válasza Kobe (#35975) üzenetére


student
őstag

fasz cuccnak tünik de én azért kivárok egy magyar garis kínait :D

(#35977) Kobe válasza student (#35976) üzenetére


Kobe
veterán

ainolnál pl nem szokott gond lenni belőle, a csomag visszaküldése ami drága lehet. ezt a gyártót nem ismerem nagyon, de lehet bepróbálom, bár pár hét múlva közvetlen a gyártótól be tudom szerezni, remélem odakint azért olcsóbb / nincs szállítás, ki lehet próbálni. Ha ainol lenne azonnal rendelném....

[ Szerkesztve ]

(#35978) vbbb válasza this is life (#35944) üzenetére


vbbb
őstag

Köszi!

Időközben meg én is nézelődtem és átgondoltam az igényeket, vagyis lejjebb vettem a képernyő méretét 7"-ra mert mégiscsak kényelmesebb elő tudom kapni a fotós táskából na meg a készenléti idő ugye. A nagyobb tárhely se jön rosszul a raw fájlok miatt.

BlackBerry PlayBook 64GB

(#35949) Kunsztler

Neked is köszi, bár sajnos az Amazon-on és az eBay-en se találtam ilyen tablet-et. Sőt, UK-ban sehol sem. :(

(#35979) Oldman2 válasza Kobe (#35975) üzenetére


Oldman2
veterán

Off topicnak írom, de igazából nem az.

Eddig volt 7"-os (Nexus 7), 9,7" (iPad) most van egy 7,9"-os (iPad Mini).

Előzőleg én is azt hittem kényelmesebb lesz hordozni a Mini-t, ami igaz is, de... számomra sokkal kevésbé olvasható ez a méret mint a 9,7"-os volt.

Most éppen emiatt vissza szeretnék visszaváltani a nagyobb, nehezebb és kevésbé hordozható, de számomra mégis megfelelőbb kijelző méretre.

(#35980) Kobe válasza Oldman2 (#35979) üzenetére


Kobe
veterán

az a baj hogy ezeknél leginkább a vastag keret veszi el a helyet. Nekem se lenne bajom a 10 colossal, ha a kijelző körül nem lenne 2-3 centi vastag káva, teljesen használható méret lenne, viszont a kávával együtt már elég böszme méret egy kézben tartani (fő felhasználás pl metrón olvasni, ahol egyik kezeddel mindig kapaszkodni kell), ha valamelyik egység sugarú lény meg meglök (mert szülni ugye nem szokás :) ) akkor a 10 colos csoda elég könnyen kifordul a kezedből, aztán nyekk

(#35981) Oldman2 válasza Kobe (#35980) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudom, értem.

Mindkettőnknek igaza van, neked a fő gond a méret, nekem már a szemem tökéletlensége.

De nem árt ezt is figyelembe venni annak, aki most gondolkozik (pláne ha a nagyszülőknek akar ) vásárláson.

(#35982) Nyusziman válasza jani32 (#35890) üzenetére


Nyusziman
tag

HY!

Látom Te is foglalkozol a colorovo citytab vision 10.1 tabbal.

Kérdésem, hogy a supporttal mi lesz a helyzet?? (rom, firmware) Van ötleted???

Tesztet hol olvastál róla???

Ez jónak tűnő készülék és még topic sincs hozzá!!

üdv Nyusziman

(#35983) Treff86


Treff86
csendes tag

Köszönöm szépen a segítségeteket, így már lehet elgondolkozok rajta, hogy spórolok még, és samsungot veszek...bár a prestigio 10.1 ultimate is nagyon vonz, főleg a két éves garancia miatt, vagy a bluepanther 10.1 tabja és persze legjobban a sencor...annak ha jól tudom jön a nagyfelbontású testvére...ha a márka megbízható lehet megérné várni rá...ha tudtok bármelyikről vmi bíztatót kérlek írjátok meg..meg persze azt is, ha vmelyik nagyon nem jó ötlet.
És még egy kérdésem lenne...nézelődtem neten és látom, hogy már vannak 13.3as tabletek..itt kicsit többet is szánnék rá, hiszen az már akár a laptopot is kiváltja...amit eddig láttam az a yarvik és az archos..a cél továbbra is pdf+mp3 és filmnézés felirattal. Így mi a véleméynetek ezekről a tabletekről? Még ha dokkoló is lenne hozzá, és nem lenne egy vagyon az maga lenne az álom..de arra még várni kell pár évet.

(#35984) pocokxx válasza pocokxx (#35312) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem is olyan rég kerestem egy tabletet minél olcsóbban (50 alatt) amiben van 3g, gps. ERRŐL mi a véleményetek?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35985) LK válasza this is life (#35973) üzenetére


LK
addikt

Szia! Sokat segítettél eddig.Köszi :R MODE COM FreeTAB 1003 , CONCORDE Tab NOVUM 9.7 közül fogok választani. FreeTAB-ból fekete és szürke is van. Az egyik 4:3 a másik 16:10 képarányú,és kb. 10 rongy a különbség köztük,de hardveresen egyformák :F Gondolom külső 3G modemmel lehet velük netezni. Megnézem a tesztjeiket,ha egyáltalán vannak,de nem ismerem a szoftveres- és szervíztámogatásukat, az ugye nem derül ki a tesztből....

Ha van valakinek a fenti kettő tabletből valamelyik,kérem szóljon

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#35986) Magnat válasza pocokxx (#35984) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Voda Smarttab 7et találsz 30-35k körül, sztem sokkal jobb vétel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#35987) jani32 válasza Nyusziman (#35982) üzenetére


jani32
tag

Szia!

Colorovo vision egyik teszt videóval.

A másik teszt.

Egy kis reklám.

Hivatalos oldal.

Amit még ezen felül lehet tudni (hivatalos levél a Colorovo-tól: a gép nem rootolt, a rom-ot nem fogják publikussá tenni, és még nem döntötték el, hogy lesz 4.2 vagy sem.)

Sajnos felhasználói véleményt, fórumot még nem találtam róla, a jelek szerint a támogatottsága kb. nulla ;)

MIndezzel együtt az összbenyomásom szerint jó masina, de ez még nem elég ahhoz, hogy meg is vegyem :)

(#35988) pocokxx válasza Magnat (#35986) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

De az Vodafüggő, nem? Vagy 3gnél nincs ilyen?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#35989) Zeki válasza pocokxx (#35988) üzenetére


Zeki
nagyúr

A telefon rész gondolom hálózatra zárható.

(#35990) Zeki válasza jani32 (#35987) üzenetére


Zeki
nagyúr

1 millió féle tab van, nem is tudom minek olyanokkal szemezni, ami nem baba garanciás, supportos, megbízható.
Kivéve ha valaki nagyon olcsó tabletet keres, akkor 60 dollárért kap. Csak aztán ne reklamáljon.

(#35991) Magnat válasza pocokxx (#35988) üzenetére


Magnat
veterán

A gyári 3.2 igen, de van rá működő ICS meg JB (utóbbin a kamerák nem működnek), azokkal független.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#35992) Nyusziman válasza jani32 (#35987) üzenetére


Nyusziman
tag

Köszi a választ!

Akkor ez is felejtős lesz.

Nem tudom h 10.colban milyet vegyek!!

Modecom FreeTAB 1014 IPS X4+ erről a gépről vki infoval rendelkezik???

(#35993) this is life válasza LK (#35985) üzenetére


this is life
Ármester

Szia !

A concorderol a sajat oldalukon van forum ott olvashatsz a novumrol, a modecomrol eddig semmi erdemi info. Talan a concorde mellett szolna hog magyar ceg es ha gond lenne akkor csak bemesz pestre a szervizukbe es egybol keznel van az asztal.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35994) jani32 válasza Nyusziman (#35992) üzenetére


jani32
tag

Igazából, nem biztos, hogy felejtős a Colorovo Vision, csak annyit szerettem volna mondani, hogy egyelőre kevés az infó (nekem) a vásárláshoz.

Ettől még lehet best buy is, csak éppen pillanatnyilag nem tudunk róla :D

Az említett Modecom 1014 ütős cucc lesz. De ki tudja mikor jelenik meg a hazai piacon, és hogy utána mikor lesznek tesztek.

(#35995) z0d1AK válasza Nyusziman (#35992) üzenetére


z0d1AK
veterán

Így ránézésre ez a Modecom FreeTAB 1014 IPS X4+ bizony a Pipo Max-M9!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35996) Nyusziman


Nyusziman
tag

Megnéztem a két tablet tesztjét (Google fordítóval)

Modecom Freetab 1002 ips x2: (kb:50.000huf)

http://www.tabletmaniak.pl/84792/test-modecom-freetab-1002-ips-x2/

Colorovo CityTab Vision 10.1 (kb:63.000huf)

http://www.tabletmaniak.pl/85118/test-colorovo-citytab-vision/

Közös mindegyik gépben, hogy NULLLLAAA SUPPORTja van!!!!

Amennyiben e kettő gép közül választanék, úgy romot, illetve javítást egyikre se lehet találni??

Milyen gépet ajánlanátok 10.1 colban és úgy 65.000huf-ig???

(#35997) tjb007 válasza Nyusziman (#35996) üzenetére


tjb007
nagyúr

WayteQ xTAB-100dci, bár még nem vásárolható meg, de elméletileg a héten már elérhető lesz.
Ennél a support miatt aztán tényleg nem kell aggódni.

(#35998) LK válasza this is life (#35993) üzenetére


LK
addikt

Köszi. Sztem. Concorde lesz. Csao

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#35999) jani32 válasza Nyusziman (#35996) üzenetére


jani32
tag

A tabletek árát felcserélted, de persze ez semmit sem változtat a lényegen ;)

A Colorovo-hoz hozzátartozik, hogy a gyártó a feltett kérdéseimre 30 percen belül érdemben válaszolt.

(#36000) polar-x válasza tjb007 (#35997) üzenetére


polar-x
tag

Alig várom már hogy kipróbálható legyen valamelyik üzletben! :C Ami engem leginkább izgat az a kijelző minősége! Ha lesz olyan mint a Tab 2-10.1-é akkor veszem is meg azonnal :DD :DD

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.