Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35551) z0d1AK válasza mexel (#35550) üzenetére


z0d1AK
veterán

Tehát maradva az eredeti felvetésnél, nem magával a betűvel van a baj, hanem azzal, hogy látszanak a pixelek. Ami egyébként így van ez tény, ezt senki sem vitatta.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35552) this is life válasza mexel (#35550) üzenetére


this is life
Ármester

Kiallnek zodiak mellett , nekem egy hd samu tab van es akarhogy eroltetem a szemem nagyito nelkul nem latszodnak a pixelek,mondjuk amiatt mert kb 40-50 cm-rol hasznalom a tabot, es nem nagyitoval vizslatom a kijelzot. A hd boven eleg a tobbi csak eroforras pazarlasra kell..meg a kijelzo fetishben szenvedoknek... :DDD

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35553) Mtbsrác válasza Mtbsrác (#35281) üzenetére


Mtbsrác
senior tag

Tehát senki erre.

(#35554) keszo válasza Mtbsrác (#35553) üzenetére


keszo
őstag

próbáld ki mobil wifivel, úgy mit produkál ha vissza esik a net sebességed

Attila

(#35555) derrik


derrik
őstag

Sziasztok!
Kinéztem magamnak egy tabot Navon Raptor 8
-külső 3g modem támogatás van e?
-akkumulátor kapacitás /6000 mAh/?
ha valaki tudná a választ megköszönném!

(#35556) z0d1AK válasza Mtbsrác (#35553) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ezerszer leírtuk már, hogy az ilyen fantomgyártótól (csak készülék van, de márka nem) vesz készüléket, az az ilyen problémáival egyedül marad. Nincs magyar support rá, a közösségben meg ebből a szempontból nem lehet bízni, mert ha nincs ilyen készüléke, akkor nagy valószínűséggel nem tudja majd a megoldást.

A legegyszerűbb, ha ezzel a gonddal visszaviszed garanciája.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35557) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok

Egy 708DCC+-al szemezgetek, van ehhez hasonlo tudasu (IPS, min 1024x600, giga ram) de olcsobb hazai alternativa?

Koszi szepen

(#35558) bel6


bel6
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új tabletet. Már van pár tipp (Galapad7 v Prestigio Pro Duo), de hátha ti tudtok jobb, olcsóbb szebb stb. alternatívát.

Alapkövetelmény:
- micro SD bővíthetőség (backup, tárhely)
- micro v. mini hdmi (muvi, media, nagy képernyőn)
- emberi sebességű hardver (6-7 fullos weboldal meg se kottyanjon)
(persze ez optimalizáció kérdése is ahogy olvasom tőletek)
- magyar bolt garival
- ips vagy hasonló nagy betekintésű kijelző
- 800x480-nál nagyobb felbontás (ez inkább csak a fejlődés érzése miatt, mert a mostanin se zavar ez a felbontás pl olvasásnál)

Illetve ha ti is csak ezt a kettőt látjátok lehetőségként akkor melyiket?
Vagy megjelenik-e a közeljövőben hasonló, amire érdemes várni?

Köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#35559) Melack


Melack
veterán

Milyen használt tabletet javasoltok, ami bírja is a konyhai kiképzést (főzésnél lenne rajta film nézve + receptek), és 7"-os. Nem kell csúcsszuper, de 4.0.4 vagy nagyobb Android jó lenne rá, ami nem akad. Túl sokat szeretnék?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35560) z0d1AK válasza Melack (#35559) üzenetére


z0d1AK
veterán

,, 4.0.4 vagy nagyobb Android jó lenne rá, ami nem akad"
Az S4-en is meg-meg akad az Android, legolcsóbb tabletektől ne várj sokat.
Egyébként nem tudom, hogy mennyit költenél rá, de célszerű lehet akár 20-ért venni egy újat, szinte bármelyiket, egyik se nagyon lesz jobb a másiknál.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35561) masholnap válasza Oldman2 (#35525) üzenetére


masholnap
senior tag

gondoltam, hátha valaki ápdét a témában :D

(#35562) rii


rii
nagyúr

sziasztok

van olyan "tablet", ami mondjuk Samsung Galaxy S3 méretű (nem a mini)
- tud Wi-Fi-t
- tud GPS-t
- nem kell 3G
- és bőven 50.000 alatt van ... mivel hobbieszköz lenne, ezért jó lenne megúszni 20.000 körül ... )))-.

gondolom a 3G hiánya miatt nem tud satelite-s térképet, mert azt offlineban tárolni kva sok lenne ... vagyis tablet tudhat 3G-t? .-/

a samsung galaxy wifi 5.0 nagyon tetszene ... csak az ára sok ... van ebből korábbi verzió is még?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35563) fateless válasza rii (#35562) üzenetére


fateless
veterán

Talán androidos GPS-ként keresve könnyebben ráakadhatsz ilyen készülékre - gondolom.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35564) z0d1AK válasza rii (#35562) üzenetére


z0d1AK
veterán

WayteQ xTAB-50.

- tud Wi-Fi-t
- tud GPS-t
- nem kell 3G
- és bőven 50.000 alatt van ... mivel hobbieszköz lenne, ezért jó lenne megúszni 20.000 körül ... )))-. ✔ 28.000 ft újonnan.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35565) elmouse


elmouse
aktív tag

Itt is felteszem a kérdésem, hátha...

Amikor a tabletemet rádugom a TV-re HDMI-n keresztül, akkor ugye a hangot is azon keresztül küldi. Van olyan videólejátszó ahol lehet választani audió kimenetet? Vagy esetleg valami külső progi ami belenyúl a beállításokba?
Igazából HDMI-DVI átalakítóval akarom rádugni a tabletet egy monitorra, de így nincs hang. Azt akarom, hogy a hang a 3.5-es jacken jöjjön ki.
Bármilyen megoldásra vevő vagyok.

Ka nama kaa lajerama!

(#35566) Zeki


Zeki
nagyúr

(#35567) |AP|


|AP|
veterán

Elméletileg 3 héten belül rendelhető lesz. Tetszik a mérete, IPS kijelző, RK3188, 2Gb Ram, 4000mAh
Cube U30GT2 Mini2

Ígéretesnek hangzik és az ára is baráti.

(#35568) Crytek


Crytek
veterán

Az müködne vajon hogy a táblagépemre (cube u30gt) otgvel wifi vevőt raknék vajon jó lenne?

Next PC Upgrade: 2022

(#35569) Melack válasza z0d1AK (#35560) üzenetére


Melack
veterán

Ok, ezt kifejtem bővebben: a jelenlegi tabon (ICOO D50) 4.0.3. van, és alkalmasint totál megkattan - a kép megakad, a görgetés leáll, majd hirtelen újraindul, az óra nincs szinkronban, alkalmasint random gyári alapra teszi magát. Nah ezt szeretném elkerülni. DSP Dreamet is néztem, meg ConCord Tab-ot is.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#35570) tjb007 válasza elmouse (#35565) üzenetére


tjb007
nagyúr

Próbáld ki ezt: [link]

(#35568) Crytek

Nem működne.

(#35571) zso85


zso85
tag

Sziasztok.
Cube U30GT2 vagy U9GT5 vásárlásán töröm a fejem.
Gondolom ezeket csak Kíná-ból lehet rendelni.
Honnan érdemes,és mennyi idő a szállítása???

Aki szivárványt akar látni, annak el kell viselnie az esőt is.

(#35572) elmouse válasza tjb007 (#35570) üzenetére


elmouse
aktív tag

Nem sikerült :( Mindenféle módon próbáltam, de nem.
BTW ehhez nem kellene root jog? Bár nem kérte.

Ka nama kaa lajerama!

(#35573) tjb007 válasza elmouse (#35572) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nem kérte, akkor nem is kell neki.

(#35574) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
kis segítséget kérnék, ha van..

tabletbe bedugok egy sima jack dugós hangszórót (más félét nem is lehet) és ez lezárja a tablet mikrofonját
szal skype közben a partnerem nem hall engem...ha kiveszem a hangszórót, akkor jó a mikrofon

csak a tablet hangszórója nagyon gyenge, ezért akartam rákötni egy erősebbet

mi lehet ez? :F

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#35575) Mike88 válasza elmouse (#35565) üzenetére


Mike88
senior tag

Egy androidos miniPC erre a célra? Kb. 10k, s legalább nem a tablet van gyötörve ilyesmire. Az rajta lehet állandóan a monitoron/TV-n, 2W fogyasztás. Azzal egyébként megtudod oldani, mert felismerik az USB-s hangkártyákat (kb. +900Ft), így van analóg hangkimeneted. Kell egy USB-HUB (aktív) s mehet rá kamera, joypad, egér, bill., külső winchester, pendrive stb. A tablet nem fogja felismerni a hangkártyát, szóval azzal kár próbálkozni.
Akkor lenne járható út, ha a tablet hangkártyaként, tehát egy kimeneti eszközként ismerné föl a 3.5 jack kimenetet, s egy másik hangkimenetnek a HDMI-n közvetített hangot, ha ez így meglenne, akkor tudnád a beállításokban a hang opció alatt változtatni a kimenetet, de a tableteken az android "nem így működik". MiniPC-n ezt változtatni tudod, amennyiben rá van dugva egy USB-s hangkártya, akkor a hangnál kitudod választani a kimeneti eszközt HDMI vagy sound card.

Gerrog! Csak arra tudok gondolni, hogy négy pólusú a jack aljzat, szóval a jackre ki van vezetve a mikrofon is, de azt nem tudom, hogy ez a megoldás mennyire elterjedt, sőt, hogy egyáltalán létezik-e, mindenesetre a jelenségre illene ez.
Esetleg nincs otthon egy headset? Azon ugyebár van mikrofon, négy pólusú a jack. Kilehetne próbálni, hogy azzal hallanak-e a "túloldalon" ha igen, akkor nagy valószínűséggel ez baj.

[ Szerkesztve ]

(#35576) tonnoka


tonnoka
tag

Hello!

Ismét Icoo d70pro2 probléma...
Végre megérkezett a gyári töltőjéhez az EU-US adapter, és egyáltalán nem is tölti...telefont tölt, de ezt a szart nem. 850 mA-es Nokia töltő kb. 70%-ig tölti fel jópár óra alatt, feljebb nem... Mi lehet a gond? Akksi vagy micsoda?
USB-ről is úgy tölt, hogy pl. a notebookomról nem, az asztali gépem előlapi USB-jén nem, de a hátsó alaplapi USB már tölti... Help me!!! :R

[ Szerkesztve ]

(#35577) CHIPman válasza tonnoka (#35576) üzenetére


CHIPman
nagyúr

850mA édeskevés ezekhez, 2A-es van hozzá gondolom alapból. Az átalakítónak nincs valami átviteli korlátja?
Az USB-s gondnál meg szerintem az van, hogy a hátlapi USB-d USB3, az pedig már több, mint 1A-t tud leadni.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#35578) Mike88 válasza tonnoka (#35576) üzenetére


Mike88
senior tag

Én még mindig amondó vagyok, hogy az amperitással vannak bajok! Azért, mert 2000mAh van írva a kínai töltőre, attól még nem jelenti azt, hogy igaz. Mindegyikre ezt írják, valamelyik valóban az, valamelyik meg nem. Meg kéne próbálni egy olyan töltővel, amiről biztosan tudod, hogy 2000mAh-s.
CHIPman, ha a telefont tudja róla tölteni, akkor nincs az átvitellel gond, de ilyen értelemben egyébként sincsen. Kontakt hiba mostanában előfordul, valamit elbalf.szoskodtak a gyárban, de az egy szikével könnyen megoldható, de nyilván nem erről van szó, hisz mint mondta a telefont tudja vele tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#35579) fateless válasza tonnoka (#35576) üzenetére


fateless
veterán

Nem, ez ilyen. A D70 Pro II nagyon nagy szórással készült. Még van nálam egy, az épp egész normális, de a másik elég gáz volt. Együtt jöttek.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35580) gerrog válasza Mike88 (#35575) üzenetére


gerrog
aktív tag

hali

a headset az mikrofon és hangszóró is egyben, ugye?

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

(#35581) CHIPman válasza Mike88 (#35578) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ezért írtam korlátot, az én külső akkum se tud 1A-nél többel tölteni, 1,2A-nél már lekapcsol pár perc után. És mivel ha jól tévedek az átalakítóban van transzformátor, elképzelhető, hogy az nem bír el ekkora áramot.
(#35580) gerrog: Nyilván nem, ez lenne a gond. :D

hardverapro.hu/tag/chipman

(#35582) Mike88 válasza gerrog (#35580) üzenetére


Mike88
senior tag

Igen!
CHIPman, félreértettelek, fordítva gondoltam a dolgot, így igen, ez elképzelhető, de én 2Ah-s töltővel töltöttem a PRO II-t s nem volt probléma, s az valóban 2Ah-s töltő volt.

(#35583) tonnoka válasza Mike88 (#35582) üzenetére


tonnoka
tag

Köszönöm a válaszokat :R
És hol tudok beszerezni istenbizony 2 Ah-s töltőt?
Közben helyesbítek, hülyeséget írtam:
A Nokia töltő 1200 mA-es, és az tölti. A moto defy töltője ami 850 mA-es, az nem tölti egyáltalán. Tehát ez az 1A-s dolog igaz lehet, viszont akkor meg a gyári töltő nem ér semmit, mert ezek szerint 1A-t sem ad le. Az átalakítóról sajnos nincs infom, nincs rajta semmi jelölés vagy írás.

(#35584) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok

hülye kérdés, de szerintetek a kedveltebb és normálisabb kínai márkáknak van "márkaboltja" pl thaiföldön ? illetve ott helyben vajh olcsóbban meg lehet venni ?

(#35585) csibe1 válasza tonnoka (#35583) üzenetére


csibe1
addikt

Hálózati USB tablet töltő (2A)

Esetleg ez jó lehet.Kérdezz rá.
Amúgy miért ezt a tabletet választottad?

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#35586) elmouse válasza Mike88 (#35575) üzenetére


elmouse
aktív tag

Köszi a választ. Igazából nyaraláshoz kell majd, mert nem akarom az egész Brazos HTPC-met magammal cipelni. Valszeg veszek valami átalakító eszközt.

Ka nama kaa lajerama!

(#35587) tonnoka válasza csibe1 (#35585) üzenetére


tonnoka
tag

Köszönöm!
Mer' olcsó volt :) 18-ért jutottam hozzá így zsír újonnan...amúgy nincs vele baj, csak ez az akku meg töltő mizéria. Akkut már találtam ebayen hozzá 5000 mAh-at, ugye a gyári az 2500 benne, lehet megpróbálom majd megtuningolni kicsit etéren.

(#35588) tvamos


tvamos
nagyúr

Tudnatok nekem ajanlani valami franko tabletot ugy... 40 korul?
Ajandekba lesz, jatekra, (nem 3D, inkabb Smurfs szintu,) meg filmezesre.
Ebbol kovetkezik, hogy menjen out-of-box, es legyen kartyafoglalat rajta.
Nem kell IPS, meg hiper sebesseg, de az 1G RAM + 8G (inkabb 16) ROM kell.
Kosz a segitseget, elore is!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#35589) z0d1AK válasza tonnoka (#35587) üzenetére


z0d1AK
veterán

Na azért azt ne hidd, hogy ezt csak így tuningolni lehet akkumulátor szinten. Nem hiszem, hogy ha gyárilag 2500-as került bele, akkor van hozzá 5000 mAh-es, már csak azért sem, mert ott valószínűleg már méretben is nagyobb telepről beszélünk. Ha kifejezetten abba a tabletbe való, akkor valószínűleg az játszik, ami sok kínainál, hogy hazudnak róla és közel nem 5000 mAh-es.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35590) jani32


jani32
tag

Sziasztok!

Ismeri valaki ezt a márkát, vagy konkrétan ezt a modellt (Manta mid1004)?

MÁsik kérdésem, hogy IPS és IPS közötti vizuális különbséget minőségben jelezhet az, hogy az egyik 5 a másik 10 ujjat képes érzékelni? Tehát pl a 10 ujjasak jobban néznek ki? Vagy abszolút nincs összefüggés?

Kösssz

(#35591) z0d1AK válasza tvamos (#35588) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nézz Galaxy Tab 2 7.0-t. Itt már elég olcsó, ott északra talán még olcsóbb lehet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35592) z0d1AK válasza jani32 (#35590) üzenetére


z0d1AK
veterán

Inkább érzékenységben lehet különbség a 10 és az 5 ujjas kijelzők között. Ellenben azért nem árt tudni, hogy IPS és IPS között is lehet minőségbeli különbség, ami akár látható is lehet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35593) tonnoka válasza z0d1AK (#35589) üzenetére


tonnoka
tag

Tudom, dimenzióiban nagyobb, mert a szélessége 11 mm-el több, a hossza meg a vastagsága ugyanaz. Egy próbát megér, ha végre sikerül szereznem egy normális töltőt hozzá, akkor leírom a tapasztalatokat ide :)
A nokia töltővel (1200 mA) most egész éjjel töltöttem, így felkúszott a töltöttsége 79%-ra, tehát a 70%-hoz képest kb. plusz 8 óra töltéssel értem még el 9%-ot :)
Ma rámérek a gyári töltőjére, hogy mennyit ad le, ha esetleg az adapterrel volt baj, megpróbálom valahogy "európaiasítani" .

[ Szerkesztve ]

(#35594) Viki84


Viki84
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Vásárolnék egy tablet pc-t, de eléggé kezdő vagyok a témában, ezért lenne pár kérdésem.

Láttam, hogy vannak olyanok amik rendelkeznek gps-sel is. Leírná valaki, hogy ez hogy működik? Mennyire használható egy csak gps készülékhez képest?

Mely márkák kerülendők/ajánlottak?

50-60ezer forintos árban mit ajánlotok? GPS és gps nélküli modellt is.

Előre is köszönöm!

(#35595) z0d1AK válasza Viki84 (#35594) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából a GPS nagyjából ugyan úgy tud működni rajtuk megfelelő szoftverrel, mint a hagyományos, dedikált navigációs eszközökön, éppen csak nagyobb méretűek.
50-60 között én a helyedben Nexus 7-et, vagy Galaxy Tab 2 7.0-t választanék.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35596) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Végül is melyik a jobb ebook olvasásra a Nexus 7 vagy a samsung 2.7 tab ez max 60 ezer forintig?

(#35597) z0d1AK válasza qwertly (#35596) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az eBook olvasásra a legjobb az eInkl kijelző, nem a tablet. Egyébként mind a kettő jó lehet, legalábbis a betekintési szögekkel nem lesz baj. Esetleg a nagyobb felbontás miatt a Nexus 7 egy fokkal szebb is lehet, bár kérdés, hogy ez sima szövegnél mennyire mérvadó.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35598) Viki84 válasza z0d1AK (#35595) üzenetére


Viki84
tag

Köszönöm a választ! Jól használható a tablet GPS? Gondolok itt arra, hogy gyorsan megtalálja-e a jelet, vagy gyakran elveszti?
Elég a 7-es kijelző? Ezen az áron vannak nagyobbak is, de gondolom egyébként meg nem egy Nexus-sal vagy Samsung-gal egy kategória.
A Nexus és a Samsung eltérő processzora között mennyi különbség van? Használat közben mennyire érzékelhető?
Bocsi a sok kérdésért, de most kezdtem beleásni magam a témába, és szeretnék körültekintően választani :)

(#35599) qwertly válasza z0d1AK (#35597) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!Köszi a választ,ebook olvasásra azért akarok androidos tablettet mert több funkciója van és én amennyit olvasok arra tökéletesen jó egy jó minőségű képernyővel rendelkező tablet is.Minek olyan sok "kacat" vennem.

(#35600) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Nem szeretném végigolvasni az egész fórumot.. Tablet vásárlásán agyalok, ahogy nézem nekem 4 magos, SGX544MP2-es gép lenne a legjobb :) Ahol a kínaiak SGX544MP-t tüntetnek fel, az 1 magos GPU-t mutat, MP2 pedig 2 magosat? Sebességben az MP kb. fele az MP2-ének?

Általános használatra (film, játék, eBook, net) 7,9" vagy 9,7" az ajánlottabb? A közel 10"-osaknak Retina kijelzővel a felbontásuk is sokkal nagyobb..

A kínaiak ha jól látom nem favorizálják a GPS-t és a Bluetooth-ot, ezek sokszor jól jönnek, lehet érdemesebb Samsung gépre gyűjteni?

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.