Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) Zeki válasza Ace owner (#35397) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, tehát az ebayes eladóval cserélnél, meg még picit ráfizetsz?
:)

(#35402) Ace owner válasza Zeki (#35401) üzenetére


Ace owner
addikt

Dehogy. Az ebayt felvetettem csak, mint alternatíva. Hátha megérné.

Galaxy Fold 4

(#35403) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.
Komoly gondom lenne.
Van egy M-tech aTAB7s készülékem szeretem semmibajom vele, amire nekem kell arra megfelel.

Viszont kéne egy kis root rá, ami csak azután lehetne megoldható, ha fel tudnám tenni a chipsett drivert.
ami ugye az rk29sdk névre halgat (Rockship) csakhogy sem a gyártó oldalánnincs ilyen driver sem sehol.
Még a Rockchip oldalán sem találtam drivert.

Nem tudja valaki a megoldást, hogy ne ismeretlen eszközként szerepeljen a kütyüm, hanem felismertként és tudjam végre rootolni?

Renault power

(#35404) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Érdekes, most keresgéltem a hamarosan érkező wayteq tabletről, és itt már árral együtt, rendelhető státuszban van: [link]
Persze a 31 napos átvételi idő az nem túl bíztató, viszont az, hogy ennyi az ára, az már igen. Eddig 65k-ról volt szó itt a fórumban várhatóan, csak azért lepődtem meg.

(#35405) z0d1AK válasza Mr. Teddy (#35404) üzenetére


z0d1AK
veterán

Felesleges örülni. Nincs mögötte valóságtartalom. Nem lesz olcsóbb az xTAB-100dci, 65 ezer marad az ára és nincs 31 nap hátra a megjelenésig sem.

Ez pont az a hozzá nem értő túlbuzgóság, amit korábban ezzel kapcsolatban már írtam. A sajtóközlemények alapján felteszik a terméket, hogy minél több előrendelést vegyenek fel rá. Ez esetben is hiába rendeled elő 53-ért, 1,5 hét múlva ha készleten lesz, akkor felhívnak azzal a mesével, hogy a gyártó emelte az árát, így 65 lett, kell, nem kell.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35406) zso79 válasza z0d1AK (#35405) üzenetére


zso79
őstag

Való igaz! Ha jól emlékszem forintra ennyiért volt fent náluk a 3g nélküli... Szerintem csak lecserélték a leírást.

(#35408) Joeemourinho


Joeemourinho
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek Goclever t76-osa?
Vagy valakinek hasonló ami gps.-es!
2 hete küzdök vele, hogy menjen a Gps, de semmi!
Még a szervíztől is kértem ajánlatot, hogy nézzenek már rá mi lehet vele, de válaszra sem méltatnak!

Egyáltalán még a keresést sem indítja megfelelően! (szerintem!) Legalábbis a keresés ideje elindul, de Valami kis mocorgásnak kellene lennie a célpontba vett föld bolygón..., de semmi...

Nem panelben kerestetem a műholdat, és jó fél óra után sem moccan semmi, és még 2 letöltött progi sem talál műholdat!

Vagy csepelen már az sincs? :F

Köszi:

Joee

(#35409) Podpupi válasza rob210 (#35403) üzenetére


Podpupi
tag

Szia. Ime egy megoldás a tab-ra: [link] meg plussz root-ra ha nem menne:[link].

Már régen elmultam 18+......... (:[ORIGIN: podpupi,STEAM: hunpupi,BF:podpupi

(#35410) laszlohu válasza Joeemourinho (#35408) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem nincs, de a beállításokban bekapcsoltad a gps - t, ált. alapból ki van kapcsolva.

(#35411) rob210 válasza Podpupi (#35409) üzenetére


rob210
nagyúr

köszi holnap megpróbálom ,ma már nincs időm.
:R

Renault power

(#35412) Crytek


Crytek
veterán

Na elég jókat olvasni a cube U30GT2-ről

"A játékok közül feltettem a játékok közül: The Amazing Spider-Man, The Dark Knight Rises, Asphalt 7, Real Racing 2, GTA3 HD, ezek tökéletesen futnak, nem akadoznak."

Ez jó hír mivel a régi Cube on nem futottak a gameloftos játékok és a GTA 3 is "szét volt" esve mintha nem lenne a képernyő méretre optimalizálva vagy nem is tudom.

Annak akinek U30GT 2-je van azoktól kérdezem:

Wifivel nincs gond? Tehát youtube videokat folyamatosan játssza le nem töltöget 3 másodpercenként ?
Hangja milyen nem halk stb?
És ha kinából rendeltétek nem volt rá vám+áfa?

Ha ezekkel nincs gond akkor cserélem a régit mert van de minek!

Next PC Upgrade: 2022

(#35413) mexel válasza Crytek (#35412) üzenetére


mexel
veterán

Lekopogom, nekem a wifivel nincs gond idáig, az akksi is igen sokáig bírja. A hangszórója nem a leghangosabb, és nekem a Skype is recseg ha beszélek , vagy a mikrofon rossz, vagy valami nem kompatibilis a skyp-al. Más igazi hibát nem találtam. A Mali MP4 helyett lehetne benne valami jobb GPU, de ezzel is elmennek nagyjából a dolgok. A Proci bőven elég lenne, sőt, ahogy nézem az info programokat szinte soha nem megy max-on, általában fél alatti tempókon döcög.

Most akarok venni egy ugyanilyen chipsetes, de 9.7-es retina kijelzőset, sajnos ez a 10.1 a páromnak elég nagy, nem éri át. Most nézegetem milyen legyen :)

(#35414) Joeemourinho válasza laszlohu (#35410) üzenetére


Joeemourinho
csendes tag

sajnos nincs a beállításokban olyan, hogy gps!!!
:-)

Vicces de tényleg nincs!
nan:
1. wifi- wifi hálók
2. ethernet settings - semmi
3. adathasználat - korlát beállítása
4. továbbiak: itt van olyan, hogy repülőgép üzemmód, ethernet, vpn, mobilhálózatok, fm transmitter

vpn.- (nem tom mi, valamit jelszavat kell beállítani.... ez lenne az?)
mobilhálózatok, adatbarangolás használata, automatikus, de sokba kerülhet.... de engedélyeztem

többi meg biztos nem az... :W

személyes / helyszolgáltatásokban van olyan hogy gps, de engelyezze helymeghatározás céljából a műholdak használatát, ez ki van pipantva!

[ Szerkesztve ]

(#35415) zebede válasza Joeemourinho (#35414) üzenetére


zebede
őstag

Szerintem a gebasz a rom updated miatt van (olvastam az R83.2 topikban hogy csináltad), úgy kellene csinálnod ahogy a goclever oldalán le van írva.
Ha akkor se működik a gps, vissza gariba...

(#35416) Joeemourinho válasza zebede (#35415) üzenetére


Joeemourinho
csendes tag

Szia!

Akkor szerinted is meg kell csinálni a roomot.? Aélkül nem fog működni?

De sajnos ott meg elakadok, hogy rom managerrel hogyan kell, mert simán nem fut le:
- e signature verification failed
:O :O

(#35417) zebede válasza Joeemourinho (#35416) üzenetére


zebede
őstag

[link]

A fenti GoCleveres linken lévő leírás szerint csináld. Szó sincs ott rom manager-ről.
Sajnos többet nem tudok segíteni, mert nekem R83.2 van, abban nincs gps.

[ Szerkesztve ]

(#35418) Joeemourinho válasza zebede (#35417) üzenetére


Joeemourinho
csendes tag

a kézi 3g-re gondolsz?
Azt kell megcsinálni?

Mert az update már megvolt!
Viszont a wifi be volt kapcsolva akárhányszor csak műholdat vadásztam!!!

Lehet, hogy ez volt a gond?

:W

(#35419) zebede válasza Joeemourinho (#35418) üzenetére


zebede
őstag

Szerintem nagyon nem vagy képben. Keress valakit a környezetedben, akinek több tapasztalata van android-tablet téren.
Csináljatok egy factory resetet és a leírás szerint sorban rakjátok fel a frissítéseket.

Gondolom az se mindegy hogy T76GPS, vagy T76GPSTV a készüléked.

Ennél egyszerűbb rom update-el, mint ami ezeknél a goclever tableteknél van, én még nem találkoztam...

[ Szerkesztve ]

(#35420) Joeemourinho válasza zebede (#35419) üzenetére


Joeemourinho
csendes tag

Sajnos, ez sem nyert!
Nem értek hozzá jó látod :( , az első tabom, meg első gps.-m is egyben!
Apn.-t semmit nem talál, de már tényleg nem tudom mit csináljak!

Csepelen vagy környékén nem tudsz valakit aki beállítaná!
Fizetek érte csak menne már!!!

(#35421) troland26


troland26
őstag

Urak szeretnék venni egy tabletet olyan 40-50k környékén ..lehet használt is . Igazából olvasgatni szerettem volna , de egy ebook olvasóra kiadni huszonezret sajnálnék , ezért arra gondoltam , hogy egy tablet pont jó lenne erre a célra ill számtalan más dologra is tudnám még használni . Szóval valamilyen normális gyártó minőségi darabját szeretném magamévá tenni ..fontos szempont lenne még a GPS a tab-ba ,, .. Szerintetek mit érdemes venni ? Nézegettem a Samsung és a Nexus 7-es tabletjét ezek kb ugyanolyan áron mozognak illetve az Asus memo pad ot ill az ACER Iconia Tab B1-A71 est ezek kb 10k val olcsóbbak , de talán a célnak megfelelnek ... . Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni ? Vagy van egyéb javaslat ?

(#35422) Rawulf


Rawulf
őstag

CUBE

U30GT2:

U9GT5 kit:

;)

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#35423) this is life válasza troland26 (#35421) üzenetére


this is life
Ármester

A samsung akkor ha a bovithetoseg szamit neked, a nexus7 akkor ha az egyik legerosebb hw-val nyomulnal amin garantaltan egy evig sw support van, es hatalmas fejlesztoi bazis, az acer pedig akkor ha sporolni akarsz a penzeddel es a hw-rel is, a 3 kozul az a leggyengebb lancszem.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35424) troland26 válasza this is life (#35423) üzenetére


troland26
őstag

aham oks és az Asus memo pad ? nem találtam magyar tesztet sajna róla :)

(#35425) mexel válasza Rawulf (#35422) üzenetére


mexel
veterán

Az U30GT2-höz kaptál fülest és OTG kábelt is? Nekem csak egy töltő és egy adatkábel volt a dobozban :(((
Én a Pandawillről rendeltem. Te honnan?

Egyébként ezt a 4.1.1-es romot érdemes felrakni. Ez jól megy, a 4.2.2-ből még hiányzik egy-két dolog. Ha esetleg nem megy a csere, írj privit, elmondom hogy megy, nagyon egyszerű ennél a darabnál.

Mondjuk megnéztem gyorsan a Pandawill oldalán, a csomag tartalmánál nem is írtak mást, csak töltőt (ami nem saját) és adatkábelt.

[ Szerkesztve ]

(#35426) Kobe


Kobe
veterán

Sztetek van ra vslami esely hogy az ainol a jovoben kijon egy rk3188as socos, 10.colos geppel? Kb milyen idotavlatban valtoznak ezek a szeriak?

(#35427) this is life válasza troland26 (#35424) üzenetére


this is life
Ármester

Bar en sem talaltam sok infot rola de jonak tunik csak hianyzik belole a blutyuk es gps se... [link] de van micro hdmi es sd slot...sajna helyetted nem donthetek,csak javasolhatok az pedig az n7 ha eleg a 16 giga...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35428) troland26 válasza this is life (#35427) üzenetére


troland26
őstag

Igen elég a 16 gb és gyanítom nexus lesz ..köszi a segítséget :R

(#35429) Rawulf válasza mexel (#35425) üzenetére


Rawulf
őstag

"Please state the nature of the medical emergency."

(#35430) b0bcat válasza troland26 (#35424) üzenetére


b0bcat
addikt

A 7 collos Memo Pad-et nem javaslom. Nagyon gyenge minőségű a kijelzője.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35431) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Sziasztok!

Elég rég nézelődtem erre, mert a saját tabletemmel szenvedtem, így nem teljesen vagyok képben a mai helyzetet illetően.

Reményeim szerint visszakapom a pénzemet a myaudiotól (75ezer), így újra tabletvásárlásba fognék ebben az árkategóriában. Max +20k.

Ami fontos lenne: 8-9-10 coll között mozogjon, szép kijelző, akadásmentes használat. Játékra filmre pdf-ekre és netezésre lenne használva. Mit tudnátok ajánlani? Végső esetben nexus7 mellett voksolok, de ha lehet nagyobb tabletet szeretnék.

Előre is köszönöm. :)

(#35432) Rawulf válasza XDModesty (#35431) üzenetére


Rawulf
őstag

Cube U9GT5 :)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#35433) XDModesty válasza Rawulf (#35432) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Ez ilyen Kínából rendelő móka nem? Az nálam ki van zárva, itthoni gari alapkövetelmény a myaudios tapasztalataim alapján...

(#35434) this is life válasza XDModesty (#35431) üzenetére


this is life
Ármester

Ha fontos a jo uzemido akkor samu p5110 pro hosszu uzemido10ora,2 ev gari haztol,hazig, jo kijelzo pls lcd,eros wifi,nagy felhasznaloi bazis,cm romok, es esetleg ubuntu ra,beigert 4.2x,kontra csak 2 mag,no hdmi nem alkothato ra,nix usb csak atalakitoval..asus memopad smart pro tegra3 ,jo kijelzo ips,gari szinten haztol hazig, hdmi,usb port,kontra kb 5 ora koruli uzemido, lenovo a2109 pro tegra3, alu hatlap,magnezium vaz,hdmi,usb port, kontra tn panel,kicsit gyengebb wifi,6 ora koruli uzemido...

Az arak samu ,asus 90 korul , lenovo 80 korul

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35435) elmouse válasza XDModesty (#35431) üzenetére


elmouse
aktív tag

Én a Modecom Freetab 1002-őt használom. Már lassan egy hete. :-)
Eddig meg vagyok vele elégedve. Netezésre és képregényolvasásra használom leginkább, de zenét is hallgattam már rajta. Filmeket MX Player-rel rendben viszi.
Gyengéi a hangszórók, borzalmasak.
Még mini-HDMI kábelt kell beszereznem és akkor a tévére kötésről is be tudok számolni.

Ka nama kaa lajerama!

(#35436) this is life válasza elmouse (#35435) üzenetére


this is life
Ármester

Ha ra tud szanni egy kicsivel tobb penzt akkor inkabb markas gepet javalott venni... nekem is myaudio volt es akkor megfogadtam soha tobbet noname gyarto ki tudja milyen eszkoze... nem bantani akarom a modecomot ,de egy het hasznalat még keves infot szolgaltat az embernek, nalam a myszutyok is jonak indult de aztan jottek a gondok. Mondjuk a modecom nagyonnutos azzal a blutyuk billentyu/ tab fedellel, nem szeretem a feher szinu cuccokat de be kell vallani tetszetos darab. Tenyleg akksi idovel hogy birja magat ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35437) elmouse válasza this is life (#35436) üzenetére


elmouse
aktív tag

Azt még csak most méricskélem. Most telepítettem fel akksi statisztikás progit.
Amúgy meg teljesen igazad van, az egy hét tényleg kevés.

[ Szerkesztve ]

Ka nama kaa lajerama!

(#35438) this is life válasza elmouse (#35437) üzenetére


this is life
Ármester

:R az elejen en is bator voltam a myadiomtabbal es mertem ajanlani, banom is ,de 3 honap alatt at ertekelodott a velemenyem. A mostani tabom mar 3 honapos, de batran merem ajanlani , ebben nem csalodtam, de szerintem akinek ajanlom az se fog. Amugy gratula a modecomhoz ,remelem minden oke marad vele. Az akksit meg tudod nezni a beallitasok/ akkumlator menupont alatt is..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35439) XDModesty válasza this is life (#35438) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Neked most milyen tabot van? És a myaudiora neked visszafizették a pénzed?

(#35440) turho


turho
addikt

Nem nagyon pörög az ainl tab-os topic, és mivel többek problémája, szeretném ide is beírni.
Ainol Sparkom van, leküzdöttem a betegségeit, cseréltm benne wifi-antennát is, stb.
Feltettem rá a legfrissebb 04.22-i szoftvert is.
Igenám, itt kezdődött a gond.
Flash Player 11.1 van telepítve a tabra, eddig remekül mentek a youtube videok asztali nézetben is (gyári Böngészőt használok).
Mostmár nem mennek, egy kis kék bigyó hirdeti fennhangon, hogy elavult a flash. De hát, leszedni ugye nem lehet....
Milyen lehetséges megoldások vannak ilyenkor? Teljesen zavaros számomra ez a flash-dolog. 11.1-esnél frissebbről meg nem tudok.
Segítsetek, aki hasonló cipőben van, pls.

Eladó dolgaim, ultraritka high End ACR ISOSTATIC RP-400 mk2 hangdoboz (beszámítok), Cannondale XL E-BIKE extrákkal.

(#35441) laszlohu válasza XDModesty (#35431) üzenetére


laszlohu
addikt

Én ezt ajánlom, pár kisebb hibájától eltekintve,
a kezdeti összeszerelési gondokat javították :

[link]

(#35442) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Az Aldis tabletről mi a véleményetek?
Lesz valami CC speedhez hasonló mostanában 30-50 e között? Nekem tetszene, de nem sok jót olvastam róla itt..

(#35443) Webistvan


Webistvan
csendes tag

Egy kérdés akik külső billentyűzetet használnak.:
Íráskor a virtuális bill. is megjelenik? Vagy pedig a tab látja hogy külső bill van csatlakoztatva és ekkor Nem ajánlja fel a saját bill.jét?
(mert hogy ugy kezdünk írni, hogy klikk az írás helyre és feljön a virtualbill.) :F

(#35444) z0d1AK válasza Webistvan (#35443) üzenetére


z0d1AK
veterán

Én eddig amit használtam billentyűzeteket, azoknál nem volt gond ezzel, a virtuális billentyűzet inaktív volt ilyenkor.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35445) XDModesty válasza Webistvan (#35443) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Rögtön felismeri, nem hozza be a virtuális billentyűzetet. :)

(#35446) laszlohu


laszlohu
addikt

hamarosan megjelenik a Samsung galaxy tab 2 7.0(P3110) utódja, vagyis ráncfelvarráson esett át :

[Samsung Galaxy tab 3 7.0"]

2 féle verzióban lesz kapható, 3G - s és csak wifis verzió
A Wifis előbb, a 3G - st Júniusra ígérik.

a proci 1.2 Ghz - esre növekedett magonként,
kétféle memóriával lesz kapható : 8Gb ,16 Gb

(#35447) z0d1AK válasza laszlohu (#35446) üzenetére


z0d1AK
veterán

Már most azt is tudni, hogy Marvell PXA986 SoC lesz benne. Nem ismerem, így nem tudom, hogy mennyire lesz erőteljesebb az előző generációban található processzornál. Kicsit nekem úgy tűnik, hogy igazából csak új házba tették a Galaxy Tab 2 7.0-t, illetve persze jött a 16 Gbájt upgrade, valamint az új proci. De igazi előrelépés nincs. Ennek megfelelően az ár is szinte biztos, hogy marad olcsón, valahol ott nyithat majd, mint az előző modell, 85 (wifi) /110 (3G) ezer forint körül, illetve nem lepődnék meg, ha ebből a 8 Gbájtos nem lenne Magyarországon.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#35448) laszlohu válasza z0d1AK (#35447) üzenetére


laszlohu
addikt

Az előző modellre 1.0 Ghz - et írtak magonként (P3110),
erre meg 1.2 Ghz - et.

(#35449) laszlohu


laszlohu
addikt

Ezenkívül Vivante GC1000 -es GPU.

(#35450) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

Rendeltem egy Overmax TB-08 II táblát de egy Overmax TB-08 III (Z) gépet kaptam helyette. A kérdésem az lenne, hogy most jobban vagy sz@rabbúl jártam-e; mind minőség mind hardverileg? Neten sehol semmi viszont a gyártó honlapján külön kezeli a két gépet. Válaszokat előre is köszönöm! :R

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.