Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) erahurka válasza volandy (#81995) üzenetére


erahurka
félisten

Elég kevés helyen fogadják el, de van egy olyan, hogy Paysafecard. Az lényegében kápéból csinál név nélkül neten elkölthető kódot. G2A és a PlayStation Network elfogadja, de fizikai holmit kiszállító boltot még nem láttam amivel menne. G2A-n mondjuk lehet kapni feltöltő kártyákat, szóval lehet több lépésben megoldható.

(#82002) volandy válasza erahurka (#82001) üzenetére


volandy
senior tag

Okké! Köszi!

(#82003) Azie válasza Dr.NX (#82000) üzenetére


Azie
őstag

inkább nem akarom :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#82004) EmThor válasza nyesix (#81997) üzenetére


EmThor
addikt

Pont ezen gondolkodok, hogy 3gb ram kellene emiatt a régebbi modell jobbnak tűnik. Új nem is tudom lesz e. Huawei valóban kiesik a play store miatt.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#82005) cidalain válasza nyesix (#81997) üzenetére


cidalain
veterán

Hivatalosan nem hozták hozzánk a 3GB-os verziót.
Abban a boltban valszeg szürkeimportos, bolti garis a készülék. Ha neked ez elég a vásárláshoz, akkor hajrá.

Huawei. Amik a botrány előtt kint voltak a piacon azokon van play store, és marad is (Mediapad T5, M5 szeriák).

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82006) fanci


fanci
tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik a jobb a kèt tablet közül?
[link]
[link]

(#82007) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
PDF- és Ebook olvasásra, WiFi-n online filmnézésre (HBOGo, Netflix) keresek nem csillió forintért 10 "-os tablettet.
Használtan, jó alaputban 40 eFt alatti áron ezeket találtam hirtelen:
- Teclast T20 (4/64GB/4G (B20 nélkül??))
- Lenovo M10 (2/16GB, LTE)
- Samsung Tab A 2019 (2/32GB)
- Huawei MediaPad T5 10 (2/16GB)

Melyiket érdemes választani, esetleg tudtok ajánlani mást?
GPS megléte előny.

[ Szerkesztve ]

(#82008) kbyte1024 válasza fanci (#82006) üzenetére


kbyte1024
addikt

Egyértelmű hogy a Huawei. Az a snapi 450vas egy oskovulet.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82009) kbyte1024 válasza Jabby (#82007) üzenetére


kbyte1024
addikt

Mivel filmnézés a fő szempont a T20 jó lehet.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82010) cidalain válasza kbyte1024 (#82008) üzenetére


cidalain
veterán

Egyetértek, én is az M5 Lite-ot venném a kettő közül

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82011) Jabby válasza kbyte1024 (#82009) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, a vas alapján én is azért tettem az első helyre, csak a régi, Adroid 7-es OS amitől félek.

(#82012) kbyte1024 válasza Jabby (#82011) üzenetére


kbyte1024
addikt

A Lenovo szeret 1000éves vassal dolgozni,nyaljanak sót :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82013) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Hordozható TV nek szeretnék egy nagyobb tabletet.
Van erre esetleg ajánlott modell?

■ Hány hüvelykes legyen a kijelző?
Minnél nagyobb.
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Új
■ Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció?
Mindegy.
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.)
TV, film, NET
■ Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? (Lehetőleg konkrét összeget írj).
50.000

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#82014) minek?:S válasza minek?:S (#81716) üzenetére


minek?:S
őstag

Üdv Urak!

Előre is elnézést az off-ért, de nem tudom hol tudnám feltenni a kérdésem, hiszen külön Huawei MediaPad T5(10.1") topicot nem találtam, sem tartozékokkal foglalkozó-t sem. Maga a kérdés annyi volna, hogy a fent említett tablethez lehet-e kapni ISO kiosztású billentyűzetet? Eddig csak ANSI-t láttam mindenhol. Akár ebay is szóba jöhet.

Annak is örülök, ha átirányítotok egy jobb csoportba, de nekem ötletem nem volt. Előre is köszi a segítséget és elnézést még egyszer.

Üdv.:M.

(#82015) kbyte1024 válasza DonThomasino (#82013) üzenetére


kbyte1024
addikt

hát 50-ből majdnem ki jön egy Teclast M30

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82016) Somatom válasza minek?:S (#82014) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez itt nem OFF.
Nem értem. Úgy látom, hogy a T5 10 -nek nincs dedikált billentyűzet portja. Vagyis, csak kékfogon, vagy USB -n tud hozzá csatlakozni. Ezen belül tök mindegy, hogy milyen kiosztású billentyűzetet veszel. Max. szoftveresen remapolni kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82017) minek?:S válasza Somatom (#82016) üzenetére


minek?:S
őstag

Akkor kicsit megnyugodtam. Tabokban egyáltalán nem vagyok otthon, így pl arról sem hallottam, hogy konkrét dedikált billentyűzet portok vannak. [link] Ezt találtuk, ami jó is lenne, ha a kiosztás jó lenne. Igazából arra kéne, hogy egyetemre bevinni jegyzetelni, mert mégiscsak könnyebb -ha nem is kényelmesebb a gépelés- cincálni ide-oda, mint egy laptopot. Ezért kéne az "magyar kiosztás" és tok páros.

Ha esetleg tudsz ötleteket adni, hogy külön hogy oldható meg, azt is szívesen venném, de úgy nem nagyon érdekli ismerősömet a dolog, fő a praktika.

Mondjuk sokat ez a "remap" sem mondott így elsőre. :B

Üdv.:M.

(#82018) Somatom válasza minek?:S (#82017) üzenetére


Somatom
veterán

Pl. az enyémnek az alján is vannak érintkezők, amikkel a gyári billentyűzethez kapcsolódik. Persze, azokból zéró esély van Magyar kiosztásút találni. Az enyémen gyárilag egyáltalán nem volt "Íí" karakter. Erre való a remap. Egy alkalmazás segítségével megváltoztatható a billentyűzet betüinek a "jelentése" a rendszerben. Gombokhoz, gombkombinációkhoz más karaktereket, vagy funkciókat (pl. médiavezérlés, alkalmazásindítás) rendelhetünk. Így lett "Íí" betűm. 10" -os tabokhoz sokféle, univerzális, billentyűzetes tok van. Nem kell, hogy kifejezetten T5 -höz való legyen. Elég, ha a rögzítés nem takar ki semmilyen portot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82019) nagyfejü


nagyfejü
őstag

Sziasztok!
Van egy Samsung Galaxy Tab S 8.4 SM-T700 Tablet.
Ha rádugom a pc re csippan egyet és ennyi. Nem látja a pc , nincs a tabon az ablak ahol választani lehetne usb kapcsolatot.
Eddig müködött , most valamiért nem. Tehát engedélyezve ven ami kellene a kapcsolathoz.
Valami ötlet?
üdv

(#82020) cidalain válasza nagyfejü (#82019) üzenetére


cidalain
veterán

A PC csippan, vagy a tab. Ha a PC akkor olyan hang, mint amikor pendriveot dugsz be? Tablet töltődik közben?
(Joker tipp: próbáld ki másik, minőségi kábellel, úgyis ez lesz a hiba)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82021) nagyfejü válasza cidalain (#82020) üzenetére


nagyfejü
őstag

szia!
A tab csippan. próbáltam másik kábellel sőt másik op rendszerrel is .
és semmi.

(#82022) cidalain válasza nagyfejü (#82021) üzenetére


cidalain
veterán

Kár, nem ezekre a válaszokra számítottam. Akármi is lehet a gond. Itt egy Samu útmutató (angolul), próbáld végigjátszani: [link]
Mondjuk van olyan opció is hogy rossz a tab usb portja, vidd szervizbe, de azért nem valószínű, mert tölteni gondolom tudod, illetve csippan bedugáskor, tehát érzékel valamit

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82023) kbyte1024 válasza nagyfejü (#82021) üzenetére


kbyte1024
addikt

Esetleg egy reset?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82024) Viktor77


Viktor77
titán

Kéne valami 8"-as tablet, csak filmnézésre. Van valami BB most?
Legyen fHD, minimum 3/32-es, normális fényerővel. Az Alldocube M8-at majdnem megrendeltem, de itt olvastam, hogy fényereje az nincs neki. Ja, és ne ilyen Allwinner meg Speadtrum SoC legyen benne.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82025) cidalain válasza Viktor77 (#82024) üzenetére


cidalain
veterán

A normális fényerő kütéri napos időben való használatra kell? Ekkor nagyjából minden elvérzik egyébként többé-kevésbé kompromisszumosak. 1-2 modellt lehetne ajánlani max, 8" esetén még annyit se.

Hiába mondanám a Chuwi hi9 Pro-t is, az sem nagyon erős fényű. Mondjuk a Mi Pad 4-em fényereje nem rossz, viszont ez meg foglalkozós az elején a gyári rom cseréje miatt.

Szerintem nyugodtan rendelj kínait, hisz jó áron vannak, nem kínai 8"-os meg itthon sincs fullHD-ben, ellenben a fényerő hasonlóan gyatra. Ha beltérben használod, akkor szerintem vállalhatónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82026) kbyte1024 válasza Viktor77 (#82024) üzenetére


kbyte1024
addikt

Teclas M89 Pro pl.vahy szintén Teclas M8

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82027) Viktor77 válasza cidalain (#82025) üzenetére


Viktor77
titán

Jobban belegondolva, igazad van. Full sötétben lesz használva (elalvás elött 1 film, vagy 1-2 sorozatrész), az MXPlayer pl. max 6-7-esre van tekerve most az S7-esemen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#82028) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok! Egy 8" -os tabletet szeretnék venni a páromnak, napi használatra. Több óra / nap szokta használni, de semmi extra igénybevétel, csak a szokásos social media és egyszerűbb játékok. Azért vannak kritériumok, amelyeknek jó lenne ha megfelelne, pl. min 2 GB RAM, 4G LTE (B 20 legyen) normális kijelző és processzor. Ár max 55 ezer Ft.
Tudom, hogy karcsú a választék, de hátha van jó ötletetek. Én első körben egy Lenovot láttam valahol.
Ha minden kötél szakad, akkor szóba jöhet használt is, de csak ha teljesen hibátlan, újszerű állapotú.

OnePlus 12

(#82029) need


need
addikt

sziasztok...

Olvasgatva a fórumot jellemzően inkább a vásárlási tippek vannak jellemzően..
Voltam már itt korábban tanácsot kérni és szeretnénk újból ezt kérni..
Szükségem volna egy olyan applikációra amivel le tudnám korlátozni
a Lenovo tableten a Beállítások részért teljes egészében. Csak én tudjak hozzá férni jelkóddal vagy pin korddal vagy bármi mással. (uralmas már hogy a kur*va kölyök bele piszkál) Ha esetleg nem jó helyen érdeklődök akkor küldjetek oda :D

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#82030) cidalain válasza need (#82029) üzenetére


cidalain
veterán

Ez itt a te topikod: [link]
Hacsak nem tudsz több felhasználót beállítani a tabletbe (nyilván a gyereket koorlátozott jogokkal), akkor max csak szoftveres megoldás marad

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82031) RichieTri


RichieTri
senior tag

Kedves Fórumtársak!

Kérlek segítsetek Tab választásban.

Leginkább tartalom fogyasztásra használnám. Net, film, YT, stb.. Játékra ritkán.

Új készüléket szeretnék, 10"os méretében.
Hosszú távra terveznék vele.
Itthon venném.
Max összeg:100ezer,de inkább 80...

Köszi szépen!

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#82032) kbyte1024 válasza RichieTri (#82031) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ha itthon venned a Huawei szeriait javaslom, azok időalloak.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82033) need válasza cidalain (#82030) üzenetére


need
addikt

köszi a segítséget és az útba igazítást..! :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#82034) Eraah


Eraah
tag

Sziasztok!

Hány hüvelykes legyen a kijelző?
10 Körül, de ez nincs kőbe vésve.
Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
Új
Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy külföldi beszerzés (pl. eMAG, Amazon, kínai webshopok stb.) is opció?
Itthon, lehetőleg megbízható helyről. Ha tudtok helyet javasolni, annak is örülnék. :R
Mire szeretnéd majd leginkább használni?
Anyukámnak lenne, így csak alap általános felhasználás, internetezés, youtube.
Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum?
55.000-60.000ft

Köszi szépen az ajánlást! :U
Üdv,
Ati

[ Szerkesztve ]

(#82035) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, létezik olyan ajánlott tablet ami dual simes?

(#82036) cidalain válasza Eraah (#82034) üzenetére


cidalain
veterán

Huawei mediapad T5, akciósan 60-ért szokott lenni.
Előnye hogy 3GB ram van benne, és fullHD a kijelzője, és nyolcmagos. Ami olcsóbb az sajnos kevesebb ramos, és a kijelző is gyengébb, és a proci is. Tehát hosszabb távot nézve ez érné meg legjobban ebből a keretből

(#82035) ben-ga
Létezik dual SIM tablet, de amit hirtelen találtam az elég gyengus, és csak 3G képes. A jófajta tabok mind csak 1 kártyát kezelnek.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82037) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo TB-X103F tabletem es eszmeletlenul lassu. Probaltam Gyari vissza allitast a beallitasok menubol es recoveryn keresztul is de nem segitett. Van esetleg valami otletetek amit megprobalhatnek?
Vagy csak egy custom rom a jarhato ut? (xda-n neztem, van ra lineage os 14.1)

(#82038) cidalain válasza XanD3R (#82037) üzenetére


cidalain
veterán

Igen a Lenovo nem túl jól optimalizálta a SW-t, így a nem túl sok 2GB ram miatt lassúnak tűnhet a tab. Belépő szintű a vas egyébként (ami ez alatt van, az nagyjából hulladék), így a soc sem egy erőgép, de ahhoz elég hogy a rendszert elvigye általános használat mellett akadásmentesen.
Igen a custom rom jó ötlet lehet, mert valószínűleg a Lenovo gyári szoftvere a legnagyobb fék a rendszerben jelenleg.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82039) kbyte1024 válasza cidalain (#82038) üzenetére


kbyte1024
addikt

Szerintem a módosított rom után se várjon csodát.Egyszeruen gyenge a vas.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#82040) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Samsung Galaxy Tab S 10.5-om otodik evet tapossa kb, es mar elegge lassunak tunik, illetve az akumulatoros uzemidon is meglatszik, hogy nem eppen mai csirkerol van szo.
Maximum 140k-ig koltenek utodjara.

Olyan tabletet keresek, amely:

- AMOLED kijelzovel renelkezik
- Van benne egy jelenlegi standard-ok szerint is legalabb kozepkategorias SoC
- Hosszu termektamogatasi ciklussal rendelkezik
- 4-6GB RAM van benne
- Lehetoseg szerint a gyari rendszer a legkvesebb bloat vackot tartalmazza. Nekem igazabol egy Android One programban resztvevo gyari modositatlan Android megfelelne.

Fokent filmezesre (Netflix/HBO GO/RTLMost+/Amazon Prime Video/YouTube), zenehallgatasra (Spotify/Deezer/TIDAL), internetezesre hasznalnank, illetve neha neha jatekra (nem a maximalis reszletesseg a fontos).

Ujnak kellene lennie. Nem problema ha eMAG-rol/Alza-rol/amazonrol kell rendelni. :)

Koszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#82041) lacko6 válasza Neil Watts (#82040) üzenetére


lacko6
senior tag

Amoled samsung s5e wifi 140e.

(#82042) cidalain válasza Neil Watts (#82040) üzenetére


cidalain
veterán

+1 a Samu S5e típusra

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82043) stickrs


stickrs
senior tag

Hello, Samsung Tab A T590 3gb-s megfelelhet átlagos napi felhasználásra ( böngészés, youtube, face)? Ez 240 eur lenne. Esetleg van ettől jobb választás ilyen árban? Mivel ez 2018-as modell, meddig lehet szerintetek még újan kapni? Üdv

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#82044) cidalain válasza stickrs (#82043) üzenetére


cidalain
veterán

Megfelel persze, ajánlott is.
Itthon akciósan 75000 körül szokott lenni a wifi only verzió, szóval a 240 euro is rendben van kb. Passz hogy meddig kapható még.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#82045) nOvOp


nOvOp
senior tag

Huawei media t5-höz szeretnék tokot, vmi ilyesmit. A lényeg, hogy könnyű legyen és kihajtható. Van vkinek ajánlata?
Most egy ilyet vettem, de állati nehéz, főleg billentyűzettel, de anélkül is. Pl. ha csak olvassni szeretnék már kényelmetlen, hiába veszem ki a billentyázetet. Nem kell, hogy illeszkedjen a billentyűzet, elég ha meg lehet állítani, a billentyűzetet max. elé teszem.

(#82046) atos30 válasza nOvOp (#82045) üzenetére


atos30
aktív tag

Én a T5- re ilyet [link] vettem. A samsungon is hasonló van csak az gyári. Könnyen kézben lehet tartani. Mágneses.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#82047) Somatom válasza atos30 (#82046) üzenetére


Somatom
veterán

A Teclast M16 -é is ilyen. Nagyon útálom. Alacsonyan támaszt, nyeklik, labilis. A T10 -hez egy ilyet vettem. Ez is mágneses és sokkal stabilabb. Nagy bánatom, hogy a 11,6" miatt az M16 -hoz nem lehet ilyet szerezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#82048) nOvOp válasza atos30 (#82046) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi mindkettőtöknek!

(#82049) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok, a gyakorlott tabletezőktől kérdezném:
a telefon mellé a nagyobb méret miatt vennék egy 8-10 collos tabletet, nem folyamatos használatra, nem filmezésre, nem tudom melyiket próbáljam ki...?

(#82050) cidalain válasza ben-ga (#82049) üzenetére


cidalain
veterán

Itthonról mondjuk Huawei Mediapad T5: 8 mag, 3 GB ram, 10" 1920x1200 px kijelző, 60e Ft akciósan. Ez alatt gyengébb alap gépek vannak HD kijelzőfelbontással. Kínából van még pár lehetőség Teclast, Chuwi vonalon 40e alatt ha ez szóba jöhet

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.