Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Tomi0703 válasza bl4ze (#68999) üzenetére


Tomi0703
őstag

Most nezem, a gearbestes 130 dodosba ugyanaz a hardver mint ami az X80 Proba van, a banggoodos pedig 4+64-es. Ugyhogy ne a gbrol vegye a kollega. :)

[ Szerkesztve ]

(#69002) varmi2 válasza Tomi0703 (#69001) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó a banggood.com, mindig megjött a rendelés ép állapotban.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#69003) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Max 55e-körül kellene 9-10" táblagép. Inkább munkára lenne használva, szövegszerkesztés. Nézegettem több márkát, de nem nagyon tudok dönteni, melyikre lenne érdemes beruházni.
Valakinek valami tapasztalata ilyen téren, árban?
Előre is köszi.

(#69004) VD válasza #34322688 (#69003) üzenetére


VD
őstag

Saját tapasztalat: munkához, csak billentyűzetest és abból is olyat ami notebook kialakítású! Az utólagos billentyűzetes tokok, meg dokkolók, használhatatlanok és iszonyat kényelmetlenek hosszútávon!
Próbálkoztam sok mindennel (Samsung Note, iPAD) de nálam az ASUS transformer pad-ok váltak be a legjobban. De sajnos nincs folytatásuk és 1-2 évesek a legutolsó verziók (TF303, TF103). Cserébe viszont használtan kifoghatóak 30-50 körül.

(#69005) zadir1


zadir1
tag

Sziasztok!
7 éves kisfiamnak szeretnék egy strapabíró táblagépet. Előző egy dps volt, 20 cm-ről leesett a laminált padlóra és a kijelzőnek annyi lett. Előtte egy ugyancsak olcsóbb kategőriájú volt, ugyanúgy járt.
max 30 ezerig kellene egy legalább 8gb-os , de ami valamilyen szinten ütés és gyerekálló :)

(#69006) SzinaCat


SzinaCat
csendes tag

Sziasztok! Nincs tapasztalatom tabletek terén, ezért is szeretném a véleményeteket kérni.

Ami fix a vásárlással kapcsolatban, hogy újonnan szeretnék venni és lehetőleg minél tartósabbat, minél jobb üzemidővel. Itthon vásárolnám meg, illetve munkához használnám (office, excel, pp, skype, internet).

Egyelőre egy Asus ZenPad Z380C-1A049A-t néztem ki egy WPOWER 7-8" billentyűzetes tablet tokkal. A kérdésem tehát az, hogy szerintetek a kitűzött célnak szerintetek ez a tablet megteszi a magáét, vagy olcsóbb/erősebb tabletet ajánlotok?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#69007) cidalain válasza zadir1 (#69005) üzenetére


cidalain
veterán

felejtsd el az ütésállóságot. azok amit ezt gyárilag tudják ipari kivitelűek, és nem 20, de még 200e Ft is kevés rájuk. szóval olcsót vegyél, és rá ebayről valami szilikon tokot. de ha képernyővel pont az asztal sarkára esik, akkor a szilikon tok sem fogja megvédeni. esetleg még tempered glass fólia a szilikon tok mellé.

Lenovo A7-10F 23 környéke, ez alatt már csak gagyik vannak.
Szilikon tok kb 1500, tempered glass kb 1500 szintén (ebayről, kínából)

(#69006) SzinaCat
Office, Excel munka célra nem biztos hogy az android a jó megoldás. A Wpower billes tokkal van tapasztalatom, arra jó hogy anyukám emailt írjon vele, de munkára alkalmatlan szerintem.
Mekkora keretösszeg van a projektre?
Ez a belépő szintű Win-es tablet pl nagyon túllőne a célon?

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69008) Dendytv válasza xido (#68900) üzenetére


Dendytv
senior tag

Ez sajnos igaz de nem minden esetben pl volt ezelőtt 6-7 éve az LG nem volt valami jo márka (telefonokból) viszont monitor meg TV-kből egész jók voltak és mostanra meg már ők is milyen kis menő telókat csinálnak (személyes vélemény)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#69009) SzinaCat válasza cidalain (#69007) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

A keretösszeg másodlagos, a lényeg, hogy a kitűzött feladatra alkalmas legyen. :) A normális office használat és a normális billentyűzet viszont mindenképp elsődleges.
Ez nyilván jelenti azt is, hogy ennyi szerencsével nézhetnék valami csúcskategóriás tabletet is, de túllőni nem akarok a célon, én viszont ezt behatározni sajnos magamtól nem tudom.

(#69010) cidalain válasza SzinaCat (#69009) üzenetére


cidalain
veterán

ha a normális office, és bill a legfontosabb feltétel, akkor mindenképpen Windows vonalon nézelődj.
(én még nem találtam olyan normális android appot ami 100%-ban kezelte volna az office fájlokat. olvasásra van pár, de hogy szerkeszteni is tudjam korrekten az még álom)
Acer, Lenovo kínálatában vannak ilyen 2in1 gyári billentyűs termékek 60-120e Ft között különböző kiépítésben. Ezek kemény billentyűsek, összerakva mármár laptop érzése van az embernek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69011) SzinaCat válasza cidalain (#69010) üzenetére


SzinaCat
csendes tag

Rendben, akkor ezen a vonalon kezdek el nézelődni, köszönöm szépen a segítséget! :)

(#69012) csurgoi válasza zadir1 (#69005) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Talán ez valamennyire felfogja az ütést:
[link]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#69013) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Amúgy az ilyen touchpados billeknél a touchpad hogy szuperál? Valakinek van róla tapasztalata? Chuwiéról (Hi8) találtam videót, az egyikben elég jó volt, a másikban viszont eléggé darabos volt az egér mozgása.

(#69014) leonaprofi


leonaprofi
tag

Sziasztok!

Milyen tabletet tudnátok ajánlani 60-70 ezerért? 9-10"-os kellene, elég a Wifi, de inkább böngészés lenne, néha játék, fontos lenne a hosszútávú megbízhatóság.

Köszönöm előre is a segítséget.

Üdv,
Leon

(#69015) keszo válasza leonaprofi (#69014) üzenetére


keszo
őstag

[link]

Attila

(#69016) keszo válasza leonaprofi (#69014) üzenetére


keszo
őstag

Talán még ez is
[link]

Attila

(#69017) cs1rk3


cs1rk3
tag

Sziasztok gondolkodom egy dual os tableten.ezen a kettőn gondolkodom. ONDA V919 Air 2/32 GB vagy Chuwi HI 8 pro? Szerintetek melyik érné meg?

(#69018) #34322688


#34322688
törölt tag

Sziasztok.
Szerintetek melyiket érné meg jobban megvenni: Samsung Galaxy Tab E T560 vagy Asus ZenPad 10 Z300C?
Vagy valami más tipus ami jobban megéri, ilyen árkategóriában?

(#69019) Neck válasza Tomi0703 (#68996) üzenetére


Neck
veterán

Azt nem tudjátok esetleg, hogy mi a különbség
a Teclast X80 Pro 32GB
és a Teclast X80 Power 32GB
között?

Vagy mit érdemes venni ilyen árkategóriában? Az itthoni 30 ezres tabletek kb fele ennyit sem tudnak... De még 40 rugóért sem...

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#69020) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv elvtársak!

VAn egy acer tablet nálam:
Iconia A1-810

Azt vele gond, hogy nem töltötte be a rendszert a tablet. Nyomtam neki egy törlést. wipe data

Azóta csak a Erasing és a zöld robot fogad csak ... akárhányszor újra ki be kapcsolom.. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#69021) superg válasza Neck (#69019) üzenetére


superg
senior tag

Azt hiszem csak a metal külsőben különbözik a power [link]
Chuwi Hi8 Pro van még

(#69022) SupaCow


SupaCow
tag

Szép napot mindenkinek

Szeretnék tabletet venni a páromnak, 40k a képzeletbeli határ
Amire használni fogja: Facebook, képek nézegetése, youtube

Szeretnék tanácsot kérni mert a héten nem lesz időm belemerülni a témába és gondoltam hátha van aki már körbejárta és csípőből mond nekem 2-3 típust.

Előre is köszönöm a segítséget.

f: @geboleather

(#69023) Neck válasza superg (#69021) üzenetére


Neck
veterán

Aha. Akkor a simát veszem anyósnak, a Metal hátlap miatt panaszkodnak a Wifire. Igazából csak netezni fogja használni, meg képeket nézegetni, esetleg TeCső (gy.k. Youtube). A Chuwi Hi8 pro is jónak tűnik, de olyan hülye neve van, hogy még az anyósnak is feltűnik majd, hogy mennyire kínai. :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#69024) leonaprofi válasza keszo (#69016) üzenetére


leonaprofi
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget, de inkább újat vennék. Jöhet ajánlat 8 colosra is és max 80 ezerig. Esetleg valamilyen Samsung?

Köszönettel,
Leon

[ Szerkesztve ]

(#69025) cotag


cotag
senior tag

Teclast x16 plus.
Random újraindulások és semmivel nem köthető össze.
Mitől lehet??

(#69026) csendes válasza leonaprofi (#69024) üzenetére


csendes
őstag

Most éppen akciósan: [SAMSUNG Galaxy Tab A 10.1 (2016)]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#69027) Tomi0703 válasza Neck (#69023) üzenetére


Tomi0703
őstag

Ha meg el a kupon es az akcio 64$-ert el tudod hozni az X80 Prot.[link]
Amugy azonos ar eseten a Chuwit vennem. Jobb a kijelzoje.

(#69028) Neck válasza Tomi0703 (#69027) üzenetére


Neck
veterán

Coupon is invalid for the product with PROMO or VIP tag...

Amúgy van Chuwi is pont ugyanannyiért. Miben jobb a Chuwi kijelzője?

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#69029) Tomi0703 válasza Neck (#69028) üzenetére


Tomi0703
őstag

Mobil appban csinaltad?
Hat nezz osszehasonlito videokat. Erosebb a max fenyereje, kontrasztosabb, stb. En sajnos a gyenge angolommal ennyit vettem ki.

[ Szerkesztve ]

(#69030) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok. A Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016) -ot néztem ki. Amire kellene, facebook, böngészés, youtube, néha egy kis játék (kisebb játékok pl. kártya). Tehát leginkább netezésre használnám. Szerintetek megéri megvenni? Mediaba most elég jó áron van. Ahogy néztem nem olyan gyenge a hardvere ezért az árért. Van valakinek tapasztalata vele? Akku idő, kijelző stb?

Néztem még a Tab S2 9.7-et, de ez duplája az A-nak. Amire nekem kell szerintem nem éri meg ezt a felárat, bár azt nem tudom, hogy mennyire érződik a két gép között a kijelző és a ram különbség.

Ti melyiket ajánlanátok? 2-3 év múlva az A hardvere is elég lesz még a "normális használhatósághoz", vagy érdemesebb inkább most befektetni a drágább S2-be?

(#69031) cidalain válasza Gabesz1019 (#69030) üzenetére


cidalain
veterán

Tokmindegy, ne hosszu tavra tervezz:
A-t 2 ev mulva fogod cserelni (kinoni), S2-t mondjuk 3-4 ev. Ezt mondjuk az ara is tukrozi, de fene tudja milyen fejlodes varhato.

A-ban fHD kijelzo es 2 giga ram van, ami mar elegendo arra amire szeretned. Nem tudom hogy a Samu android 6.0-ja mennyire memoriazabalora sikerult, de azert gondolom atlagos hasznalathoz azert jo a gep.

Nem tudom mennyire vagy Samu parti, de Asus Z300M azert jelentosen olcsobb, hasonlo parameterekkel. A kijelzofelbontas ugyan csak HD, de ez meg hozhat pozitivumot teljesitmenyben, es akkuidoben. A celjaidnak pl ez is teljesen megfelelne (facebook, youtube, netezgetes)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69032) Gabesz1019 válasza cidalain (#69031) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszönöm. Samsung telefonom van előtte is az volt. 2 Tv is van a házban ami Samsung, meg vagyok elégedve a készülékekkel szóval ezért is nézegettem a Samsungokat. Valószínű, hogy akkor A lesz belőle. Holnap elmegyek a Mediaba hátha ki van rakva, megnézem a kijelzőt, bár netezés közben szerintem annyira nem észrevehető az alacsonyabb felbontás az S2-höz képest. Az a -1 GB ram pedig talán inkább csak játékoknál jönne ki, arra meg sokat nem fogom használni.

(#69033) Arlekim


Arlekim
aktív tag

Sziasztok!
Hasznalt, 10" körüli androidos tabletet szeretnek venni, a segitsegeteket kernem a valasztasban, mert mar vettem egy vacakot.
Navigaciora, es headsettel telefonalasra hasznalnam, legyen nagyon jo a gps vetel.
Fo szempont hogy 20k +-10k legyen az ara, es ha belefer, legyen kornyezeti fenyerzekelo benne. Koszonom. :)

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#69034) cidalain válasza Gabesz1019 (#69032) üzenetére


cidalain
veterán

A felbontassal nem lesz bajod, nem fog pixelesnek tunni. (Bar vannak olyan emberek akik szerint 10" csak 4k vagy efelett nem pixeles _ az nem baj hogy ilyen meg nincs, o marpedig addig akkor inkabb nem vesz semmit)

(#69033) Arlekim
Inkabb a 30-hoz kozel keresgelj, 15-20 kozott 7" hasznaltak vannak, 20 korultol kezdodnek a 8"-osok. Ha szerencsed van 30 korul talalsz 10-est, de lehet hogy le kell menned 8"-ra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69035) cotag válasza Poplacsek (#68951) üzenetére


cotag
senior tag

Na az enyém már el sem indul. Kuka ez...

(#69036) xido válasza csendes (#69026) üzenetére


xido
csendes tag

Baszki..ezzel szemezek egy ideje..ez idáig a legdurvább jóár,amit 2-3 hét alatt láttam,köszi a linket...

hülye kérdés..van egy játék,aminek a gépigényét nem elégíti már ki egy note 2...se egy huawei 7 lite..
megnéztem emulátorral,ami galaxy s5 mobilnak adta ki magát..azt már kompatibilisnek talált a progi..
viszont ez a tablet van olyan szinten,mint ez s5 mobil?

(#69037) cotag válasza bl4ze (#68959) üzenetére


cotag
senior tag

Nekem május 6...
Szóval néztem de nem melegszik fel, mégis
simán negyedóránként újraindul netezés közben, film nézés közben pedig nem...
Lövésem nincs mi a baja. Valaki segítene?
Teclast x16 plus...

(#69038) superg válasza cotag (#69037) üzenetére


superg
senior tag

melegedést programmal nézted?

(#69039) cotag válasza superg (#69038) üzenetére


cotag
senior tag

Igen cpu-z.
Közben antutu ment. Amig futott, egyszer sem indult újra. Max 75fok volt.
Ez tuti nem melegedés miatt van. De akkor mitől?

(#69040) xido válasza csendes (#69026) üzenetére


xido
csendes tag

Na mielőtt valaki potyára menne MM-be az akciós samsung gta miatt..a honlappal eltérően náluk személyesen 80e...talán az online házhoz rendeléssel lesz 70..csak az ugye meg legalább 1 hét,mire kivánszorog vele valami futár..

(#69041) csendes válasza xido (#69040) üzenetére


csendes
őstag

Ha online megrendelted volna, és kiválasztottad volna a személyes átvételt egy olyan üzletből ahol van, akkor nem mentél volna potyára. Ma reggel még több budapesti üzletben átvehető.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#69042) xido válasza csendes (#69041) üzenetére


xido
csendes tag

Ahhá..hogy ez nem csak kiszállításnál..jó tudni..szerencsémre nem potyára mentem,telefonáltam előtte,de a plusz infó jól jött,köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#69043) Szmeby


Szmeby
tag

Sziasztok, 8 col körüli tabletet keresek hosszú üzemidővel, 3GB RAMmal. Többnyire általános használatra lesz fogva, billentyűzet nem fontos, de az nem árt ha mondjuk az átlagnál szebb fotókat lő (ez már csak apróság). Nem szeretnénk egyhamar lecserélni, jó lenne, ha sokáig pöccre indulnának az appok, nem fagyna be a böngésző egy húzósabb tartalomtól. Szóval egy jó ár/érték arányú kütyü kéne hosszútávra.
Előre is köszönöm a javaslatokat.

(#69044) xido


xido
csendes tag

Na még egy off..emag-nál is brutál akciós ez a samsung gta 10,1

Emag sg t580

[ Szerkesztve ]

(#69045) Darabokra


Darabokra
senior tag

Sziasztok! nem tudom, hogy mennyire vág témába, de olyan kérdésem lenne, hogy a hardverapron foglalkozik e valaki LG G8 v490 tablet kijelzőcserével? válaszokat köszi, bocs ha rossz topicba tettem a kérdést.

(#69046) Arlekim válasza cidalain (#69034) üzenetére


Arlekim
aktív tag

Koszönöm.
Nincs esetleg konkret tipus, ami fenyerzekelos, es stabil a gps-e?

Windows 95 was unable to detect your keyboard. Press F1 to retry or F2 to abort.

(#69047) cidalain válasza Arlekim (#69046) üzenetére


cidalain
veterán

Tableteknel eleg ritka a fenyerzekelo. Hirtelen nem is tudok olyat mondani, ami hasznaltan beleferhet a keretedbe.

Stabil GPS? Talan inkabb azok amik Snapdragon procival szereltek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#69048) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Tableteknél ha nem írja az FM rádiót, akkor az nincs egyáltalán, vagy van, ahol ez lemarad csak? Valami egyszerű 7-10" Tab kellene FM rádióval, wifivel, 3,5 kimenettel hangszóróhoz. Olcsóbb lenne, mint a ronda wifi rádiók, PC aktív hangfal meg van is.
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#69049) keszo válasza Arlekim (#69046) üzenetére


keszo
őstag

Szerintem ilyesmit keres.
[link]

Attila

(#69050) cotag


cotag
senior tag

teclast x16 firmware update hogy a fenébe kell..
Egy rar fájl tölthető le hozzá, de ez vmi más mint eddig a telcsiken a zip megoldás.
Valaki csináltál? Tudja hogy kell?

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.