Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) tibor2010 válasza bl4ze (#83999) üzenetére


tibor2010
tag

Itt mutatja 0:45-től:
[link]
Ezen meg a vágott rész jobbra van és kifelé néz.

(#84002) cidalain válasza kem (#83998) üzenetére


cidalain
veterán

Nem hiszem, hogy lenne android frissítés arra a tabletre.
Mennie kellene android 6-on minden kommunikációs appnak, azért annyira nincs elhagyatva.
Az appok viszont lehetnek alavultak, menj be a play áruházba, és egyenként frissítsd azokat, amelyekkel probléma van.
Végszükség esetén factory reset, majd újra belakni a legszükségesebb appokkal. (Ez esetben google fiókot megjegyezni, mert FR után ugyanazzal kell visszalépni!)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84003) Dr.NX válasza kem (#83998) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mit értesz azalatt, hogy nem mennek a kommunikációs appok?
Ez egy nagyon gyenge hardver, nem biztos, hogy bármilyen frissítés segít rajta.
Szerintem kár rá időt pazarolni, inkább vegyetek egy újabbat.
Ha mégis próbálkoznál, ezek a lépések:
1. Bootloader unlock
Install custom TWRP recovery
2.
Install custom ROM (LineageOS 14.1)
De ez is csak Android 7.1.2.

Elfogadom a sütiket.

(#84004) bl4ze válasza tibor2010 (#84001) üzenetére


bl4ze
veterán

Na nekem pontosan így, én más videón is ezt láttam+a piktogram is így mutatja, hogy a jobb sarkán legyen felül a "kivágás"
Ma már egy Telenor kártyával is próbáltam : nem ismeri fel, nem látja :(
Ez döbbenet.
Digi,Telenor és Telekom domino : egyet sem ismer fel, nem látja..... :F

.:. bl4ze .:.

(#84005) kem válasza Dr.NX (#84003) üzenetére


kem
addikt

Ugy ertem, Viber, messanger meg ilyenek leallnak mielott elindulnanak rendesen, de ilyen nyomi jatekok gond nelkul futnak meg alap appok pl Google Photos, es szinkronizal is rendesen. Volt amit mar ujra is telepitett, de nem segitett. Most azt latom a Google Play-ben, hogy legalabb 13 appot frissiteni kellene, de nem akarja csak ugy csinal mintha.
Lehet, hogy nem felel meg minimal kovetelmenyeknek ezert nem sikerul, vagy ha ez nem igy van akkor az SD kartyara gyanakszom meg.

Van neki egy Samsung teloja de annak meg nem mukodik a kihangositoja mert akkor nem hallunk semmit, a headset meg eleg zajos. Inkabb akkor arra megyek ra, ezt csak tartaleknak szerettem volna helyrehozni mert most nagyon sok csaladi elinteznivalonk akadt es amikor lemerul jo ha van meg valami. Most itt leszek egy darabig megprobalok ratenni ujabbat hatha, de sokat nem fogok vele kuzdeni max 8-10 orat.

Koszonom a gyors valaszt!

cidalain: Koszi a valaszt neked is, szerintem eloszor resetelem akkor egy backup utan. Lehet, hogy a kartyanak van valami problemaja amiatt nem tudnak az appok frissulni. Lehet, hogy nem megfeleloen lett kicserelve a telefon es a tablet kozott, mert valami remlik, hogy upgradeltuk 2017 fele a microSD-t, de a tobbiek szerint nem.

Köszi!

(#84006) Dr.NX válasza kem (#84005) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szerintem is célszerűbb egy ful reset, aztán csak a legszükségesebbeket vissza. Az én Tab 3 8 Plusomon nem lehet SD-re telepíteni az appokat, szerintem a sima Tab 3 8-ra sem, mindenesetre jobb kivenni, mert okozhat galibát.

Elfogadom a sütiket.

(#84008) baal-amiga válasza zolko74 (#84007) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Jól értelmezem, hogy nincs hd netflix?
Már majdnem bedobtam a kosárba a Prot...

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#84009) Dr.NX válasza baal-amiga (#84008) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kínai tabletek nem tudják a HD Netflixet, kivéve néhány Huaweit.
Netflix oldala a HD kompatibilis eszközökről: [link]

Elfogadom a sütiket.

(#84010) baal-amiga válasza Dr.NX (#84009) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Köszi, ez nem jó hír.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#84011) Aldorfin


Aldorfin
csendes tag

m16hoz tokot tudtok ajánlani?

egyébként kösz a tippet Somatom! nagyon tetszik!

(#84012) Somatom válasza Aldorfin (#84011) üzenetére


Somatom
veterán

Milyet szeretnél? Van ez a fajta, de én inkább egy ilyet szeretnék feketében:
Amazon
Ali
Sajnos, én nem tudok ilyen helyekről rendelni. Hálás lennék, ha vki esetleg tudna nekem rendelni Bp. -i átvétellel, vagy Foxpostra továbbküldéssel és természetesen megfizetném a költségeket, meg a fáradozását.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84013) bpmcwap válasza tibor2010 (#84000) üzenetére


bpmcwap
senior tag

4 féle képpen lehet beletenni a sim kártyát, én már mind a négy féle képpen próbáltam, mindig végig játszottam a videotbanlévőt, sőt mindig újra is indítottam. Mindezt 3 különböző kártyával, de semmi. Akinek van ilyen és működik is, az elmondhatná hogyan van benne a kártya és milyen kártya megy - bár utóbbi ha jól értem t-online...

Túrista vagyok

(#84014) gergovass_


gergovass_
csendes tag

Sziasztok!

Tabletet vásárolnék és ehhez kérnék némi segítséget. Olvasgattam a fórumot, és azt látom, hogy nincs túl nagy választék ezen a fronton.

-10", új készülék, külföldi beszerzés nem probléma, filmezésre, böngészésre lenne használva, max. 70 ezer ft-ot szánnék rá.
Nézegettem néhányat ( [link] [link] [link] ). Ezek közül esetleg valamelyik megéri-e az árát?

Köszönöm a válaszokat! :R

(#84015) cidalain válasza gergovass_ (#84014) üzenetére


cidalain
veterán

Alapvetően mindegyik megéri az árát.
Nekem a Snapdragon 660 soc miatt az X Neo tetszik, ugyanakkor az a legdrágább, abban csak 4 GB ram van, így a legkevésbé jó a három közül ár-érték arányban. Ugyanakkor ha kupon van rá, akkor 60 körül már jónak mondanám.
A másik kettő kb egyforma gép, van amiben az egyik jobb kicsit, van amiben a másik

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84016) baal-amiga válasza cidalain (#84015) üzenetére


baal-amiga
senior tag

A Neoról a tesztek is jókat írnak, de Cz raktárról 84k? :Y

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#84017) Aldorfin válasza Somatom (#84012) üzenetére


Aldorfin
csendes tag

köszi!
szerinted ez por ellen is védhet, vagy van arra valami komolyabb védelmet adó tok is? amúgy amelyiket gondolod magadnak szívesen rendelek neked...

(#84018) bl4ze válasza Aldorfin (#84017) üzenetére


bl4ze
veterán

ha valaki a 8" Teclast P80X tableten törné a fejét igen jó akció van rá most EU raktárból :
Kupon: RNYOSW7DIBRL +2$ store kupon!
[link]
Teclast P80X 8 inch Tablet Android 9.0!

.:. bl4ze .:.

(#84019) beni121


beni121
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a Galaxy Tab A7 mellett döntöttem. :R

Ebben az árkategóriában (90) teljesen rendben van, (vodafone céges előfizuval 55ért hoztam el).

Tabletnél nem mérvadó, de ahhoz képest a kamera is rendben van.

A kijelzőt szokni kell, mármint, hogy azért a telefonom (Galaxy Note9), de még a régi(Note4) panelje sokkal jobb képet ad, de ebben a kategóriában ne is várjunk csodát. Egyáltalán nem rossz, csak tudni kell mit veszünk.

Összeszerelés, hardver, készülékház stb teljesen rendben van.

A megszokott Samsung minőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#84020) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Ipad 9.7" 2017 tabletet (már amennyiben nem lesz javítható) váltanék droidos tabletre.
Suliban word gépelésre használtam külső billentyűzet tel es tanulasra bongeszesre. Ugyanerre lenne. Egyrészt nem tudom hogy apple billentyűzet használható droidossal vagy így attol meg kell valnom? Másrészt milyen alternativak vannak kb.70 k ig?

F.K.T.

(#84021) gergovass_ válasza cidalain (#84015) üzenetére


gergovass_
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Ezeken kívül más alternatíva esetleg a hazai piacrol? [link] Ha csak a hardveres részét nézem, akkor a feljebb linkelt tabletek a Samsung szintjén mozognak. Nyilván a garancia, frissítések megdobják az árat, de ennyit számítana? Vagy elnéztem valamit és sokkal jobb hardver és szoftver szinten a Samsung pl? Elnézést a sok kérdésért, de a hazai és a külföldi felhozatalt böngészve azt látom, hogy itthon nem igazán van arany közép. :F

(#84022) Dr.NX válasza psg5 (#84020) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az összefoglalóból a Teclast M16-ot (11,6") vagy T30-at (10,1") nézd meg. Most éppen nincsenek EU raktárból, nézz körül Aliexpressen is.
Ha a billentyűzeted Bluetooth-on kapcsolódik, szerintem kell működnie Androiddal is, de várd meg hátha ezt tapasztalatból meg tudja erősíteni.

Elfogadom a sütiket.

(#84023) Dr.NX válasza gergovass_ (#84021) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem jó a linked.

Elfogadom a sütiket.

(#84024) gergovass_ válasza Dr.NX (#84023) üzenetére


gergovass_
csendes tag

Elnézést, 'Samsung Galaxy Tab S6 Lite P615 tablet, Exynos 9611 Octa-Core processzorral, 10.4" TFT, 4GB RAM, 64GB, 8 MP, Wi-Fi + 4G/LTE, Android 10.0'. Egy ilyet akartam linkelni, csak az értetlenségem miatt. Oké, ehhez jár S-pen is, de nekem akkor is furcsa, hogy hardveresen közel azonosak, mégis sokkal drágább a Samsung. Mert teszteket olvasgatva ez a Samsung sem hibatlan, és a fentebb linkelt tabletekhez képest dupla a szorzó árban. Hol néztem el a dolgot? :Y :F

(#84025) bl4ze válasza Dr.NX (#84022) üzenetére


bl4ze
veterán

P20HD van most akcióban EU raktár a minap 129.90 USD volt akciósan. 10"

.:. bl4ze .:.

(#84026) psg5 válasza Dr.NX (#84022) üzenetére


psg5
veterán

Koszi. Külföldi vasarlas nem jatszik.

F.K.T.

(#84027) Somatom válasza psg5 (#84020) üzenetére


Somatom
veterán

Ha kékfogon, vagy USB -n csatlakozik, akkor működnie kell. Van Apple BT billem. Az Í és a 0 felcserélődik, External Keyboard Helper pro -val lehet remapolni és akkor a funkcióbillentyűk is működni fognak.

Aldorfin:
Nem hiszem, hogy por ellen jobban védene, mint a gyári billentyűzetes tok. Köszönöm a felajánlást! Most ezerrel melózok, később jelentkezek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84028) psg5 válasza Somatom (#84027) üzenetére


psg5
veterán

Koszi ez jo hir!

F.K.T.

(#84029) cidalain válasza gergovass_ (#84024) üzenetére


cidalain
veterán

Az azért 1 kategóriával jobb. Samunál főleg az S szériánál a 2 év hazai gari mellett kapsz 3 év szoftvertámogatást elég gyakori biztonsági és bugfix csomagokkal, minimum egy android főverzió frissítést. A kínaiaknál semmi ilyen. Se biztonsági frissítés, se bugfix.

Samu A szériát mondanám itthonról, ami árban közelebb van az említett kínai vasakhoz, de azért a 70-es áron felül van. És nyers teljesítményben a hardver ugyan kisebb, de várhatóan a szoftver sokkal stabilabb, mint a kínaiaktól (emiatt összességében akár fluidabbnak is tűnhet a Samu) - most azért írok ennyi feltételes módot, mert konkrétan ezek közül egyik kínai gép sem volt a kezemben.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84030) Dottorei válasza gergovass_ (#84024) üzenetére


Dottorei
tag

irreális árak vannak most meg főleg, én várok kicsit

(#84031) Carvus válasza bpmcwap (#84013) üzenetére


Carvus
senior tag

Sajnos kiprobálás óta nem volt nálam, de úgy lett jó, ahogy a piktogram mutatta, tehát függölegesen. Ma vagy holnap a kezembe kerül, akkor lefotózom Nektek. :U

(#84032) zolko74 válasza cidalain (#84029) üzenetére


zolko74
tag

Az IPlay30 TechTablets tesztben azt mondja, hogy az IPlay20 kapott frissítéseket amin nagyon meglepődött.

(#84033) cidalain válasza zolko74 (#84032) üzenetére


cidalain
veterán

Nem csodálom, hogy meglepődött :)
Mondjuk ez pont arra elég, hogy ne lehessen elmondani hogy soha nem jön frissítés. Mondjuk ha egy-két darab éppen jön az is messze elmarad pl egy Samu frissítési rendhez képest.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84034) cidalain


cidalain
veterán

Van most egy elég ígéretes tab itthon, ami pariban van a kínaiakkal
Blakview Tab 8, 10" fullHD, 4/64 GB, SC9863A soc, LTE, B20 támogatott, akciósan 60k, 1 év hazai garancia, Euronicsban.
[link]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84035) zolko74 válasza cidalain (#84034) üzenetére


zolko74
tag

Az árdiagram szerint egy hónapja pár napig 44.900 Ft volt. Lehet érdemes figyelni ha valakit érdekel.

(#84036) Dr.NX válasza cidalain (#84034) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ezt a névadási zsenialitást, egy 10" modell nevébe belerakni egy 8-ast...gyáá. :W Annyi betű és szám közül választhattak volna.

Elfogadom a sütiket.

(#84037) Zsolt7981 válasza cidalain (#84034) üzenetére


Zsolt7981
tag

Nálam ez a spreadtrum processzor kizáró ok lenne. Ahogy nézem a külföldi teszteket, ezt még a snapdragon 450 is agyonveri, és nem csak játékban, hanem általános élményben is. Én messzire elkerülném.

(gyakorlati tapasztalatom a konkrét típussal nincs, de valamikor 5-6 éve volt egy galaxy tabom, amit szereltek spreadtrum és snapdragon procival is, és már akkor is a legalja volt ez a gyártó, még a belépőszintű sd-hez képest is)

(#84038) Aldorfin válasza Somatom (#84027) üzenetére


Aldorfin
csendes tag

gyári billentyűzetes tokot honnan érdemes rendelni a tablet mellé?

(#84039) Somatom válasza Aldorfin (#84038) üzenetére


Somatom
veterán

Azt hittem, egyből azzal vetted. Sztem ugyanúgy csájna oldalakról kell rendelni. Banggood, Geekbuying, stb. De, nem biztos, hogy megéri. Sem, mint billentyűzet, sem mint tok nem egy kitalált darab.
A kijelző a billentyűzetre csukódik rá.
Valamelyik Magyar karakter nincs benne gyárilag, EKH -rel kellett belefaragnom.
Állandóan nyavajog, hogy állítsak be a rendszerben billentyűzetet a fizikaihoz. Nem érti meg, hogy az EKH -t akarom használni hozzá. Csak, ugyebár az EKH a rendszerben virtuális billentyűzet, ez zavarja meg a buksiját.
A fedlap nem támasztja jól a tabot, nyeklik-nyaklik az egész miskulancia.
Sosem lehet tudni, hogy mikor kapcsol be a kijelző, ha rá van csukva a billentyűzetre.
Olyan hátul beakasztós tok, amilyet korábban linkeltem, van nekem egy másik tabomhoz. Az sokkal használhatóbb, mint ennek a gyári billentyűzetese. Ha kell a kompaktság, akkor jó a gyári, de én inkább külön billentyűzetet használok (abból már úgyis van itthon pár :) ).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#84040) cidalain válasza Zsolt7981 (#84037) üzenetére


cidalain
veterán

Hogyne, de a mostni olcsóbb kínaiakat is ezzel szállítják, hasonló áron 45-60 között, problémásabban intézhető garival, bizonytalanul hosszú szállítási idővel. Netezni, facebookolni meg SC soc-cal is lehet, és nem kell egy valag pénzt kiadni egy tabért.
Nem tudom milyen lehet, nem próbáltam. Csak szembejött tegnap, árgrafikont sem néztem, hogy ez még olcsóbb is volt. De ennyiért úgy hogy hű gyorsan kell homeofficra, olcsón, elég jó opció hogy elballagsz a boltba, és elhozod.

Dr.NX
Most nem szabadott volna elfogadni a randomgenerátor első változatát :DDD

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84041) M.Ildiko


M.Ildiko
tag

Teclast M30 pro tabletemet ma kaptam meg. 6 nap alatt ért ide a spanyol raktárból. 19-en rendeltem. A várakozásokkal ellentétben van magyar támogatás, azonnal felismerte a digis simet, volte használatát kijelzi, és nagyon gyorsan felépül a kapcsolat. Tehát telefonálni is lehet vele és gondolom használja a völgyet. A hívás minőségéről még nem tudok nyilatkozni. A csomagolás kifogástalan, egy baj volt, simnyitó tűt nem mellékeltek. Elméletben két simet és egy memóriakártyát lehet beletenni. Valaki nem tudta a sajátjánál felismerhetővé tenni a kártyákat. Neki mondanám, hogy nálam először a memot, utánna a 2. Simet, aztán az 1-es simet kell a keretbe rakni, úgy, hogy az 1-es van legbelül. Bár azt írták, hogy mikro SIM kell, de az nem fér csak a nano. Összességében egy kicsit többet kaptam, remélem ez még sokáig így marad. Ha esetleg van kérdésetek ezzel a modellel kapcsolatban, próbálok válaszolni.

(#84042) MPeter87


MPeter87
őstag

Sziasztok,

Teclast P20HD helyett tudtok esetleg ajánlani olyan tabot, amit játákra jobb választás lehet?
Árban hasonló szinten vagy esetleg 50 körül.
Más elvárás nem nagyon van.
Ha nincs és ilyen clash of clans vagy king of avalon jellegűek a P20HD-n is simán mennek, akkor az is jó lesz. :)

(#84043) Dr.NX válasza MPeter87 (#84042) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Összefoglalóból nagy hirtelen a Teclast M40-et mondanám.

Elfogadom a sütiket.

(#84044) MPeter87 válasza Dr.NX (#84043) üzenetére


MPeter87
őstag

Köszi a tippet!
Nézelődtem közben és az Alldocube iPlay 30 is szembejött. Az ezekben lévő chip-ek nem mondanak semmit, de egy kis keresgélés alapján az M40-ben lévő jobbnak tűnik. Láttam, hogy beharangozták az iPlay 40-et is, amiben viszont már ugyanez a chip lesz és elvileg valami hasonló áron. Szerinted érdemes lehet várni rá? Vagy ez ilyen Xiaomi-hoz hasonló beharangozzuk aztán majd fél év múlva elérhető lesz jellegű dolog? :D
A többi spec kevésbé érdekes amúgy, a 4 vs 6 GB ram nem hat meg, talán még az akksi lehet érdekes a 6000 vs 7000 mAh-val, de inkább a SOC legyen jobbik féle, aztán a többi körítés úgysem vészesen gyenge..

(#84045) Dottorei válasza Dr.NX (#84043) üzenetére


Dottorei
tag

erre még rájön a vám nem? (vagy eu-prio?)

[ Szerkesztve ]

(#84046) cidalain válasza MPeter87 (#84044) üzenetére


cidalain
veterán

Hát, az iPlay 30 most jött ki novemberben, így nem gondolnám, hogy az iPlay 40 holnapután fog kijönni. Simán lehet ez nyár is.

Dottorei
Igen, jófelé kapizsgálsz, EU Priority Line szállítással nem jön rá semmi extra költség.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#84047) g0dl


g0dl
addikt

A Teclast és hasonló kínai tableteknél milyen hosszú élettartamra lehet számítani hw szempontból? Nem avulásra, hanem tönkremenetelre értem.
Ha jól sejtem szoftver támogatás nem nagyon jön, és alternatív firmware (lineageos pl.) sem nagyon létezik. Android 10l még akár kb. 3-4 évig elmegy szerintem, de a biztonsági frissítések hiánya problémás.

(#84048) MPeter87 válasza cidalain (#84046) üzenetére


MPeter87
őstag

Hm, akkor te is az M40-re szavazol, jól sejtem?

(#84049) tibor2010 válasza g0dl (#84047) üzenetére


tibor2010
tag

Hardver szempontból az akku minősége és valós kapacitása a legnagyobb probléma. Csalnak vele rendesen. Mondjuk a Samsung is csak 500 töltési ciklust garantál, ami nem túl acélos, de azért 4-6 évet ki szoktak bírni. Noname gyártóknál ez jó, ha 2 év.

(#84050) cidalain válasza MPeter87 (#84048) üzenetére


cidalain
veterán

Inkább. Bár erről az Unisoc Tiger soc-ról vajmi kevés tapasztalatom van, még tesztolvasás szinten sem.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.