Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93001) Dr.NX válasza shut-u (#92998) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kíváncsiságból kérdezem, mégis hogy törölte a rendszert róla?
Azért azt nem lehet csak úgy félrenyomni.

Elfogadom a sütiket.

(#93002) shut-u válasza Dr.NX (#93001) üzenetére


shut-u
csendes tag

Őszintén nem tudom. Örök rejtély marad

(#93003) cidalain válasza shut-u (#93002) üzenetére


cidalain
veterán

itt van egy hasonló hiba megoldása, igaz ez MemoPad 7, de a lényeg átültethető a tiédre is, mert megvan az ahhoz való romod, úgy vettem le.

aztán persze lehetséges hardverhiba is, ha a memóriachip meghal/ vagy a rendszerpartíció összekuszálódik vagy olvashatatlan lesz valami hardverhiba miatt, akkor olyannak tűnik mintha törölte volna a user a rendszert, persze nyilván nem (nem is tud ilyet véletlenül). ebben az esetben ha a fejünk tetejére is állunk, ebből már nem lesz jó tablet.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93005) Dr.NX válasza Gabesz87 (#93004) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ne hergeljük már egymást légyszi.

Egyébként tapasztalatból, a TFT kijelző a Samsungnál egyáltalán nem rossz az IPS-hez képest, sőt szerintem meg sem lehet mondani a különbséget.
Én legalábbis S7 FE-n nézek filmet és nagyon meg vagyok vele elégedve.

Elfogadom a sütiket.

(#93006) tlala válasza Dr.NX (#93005) üzenetére


tlala
addikt

Nem voltam rest, elvittem a Lenovot, hogy a Samsung mellé tegyem. A Samsungban a legjobb TFT kijelző van, amit valaha láttam, és egyetértek azzal, amit a pasas a videós tesztben mond: mindössze kicsi a különbség, a Lenovo kijelzője kicsit fényesebb, kicsit jobb a betekintési szöge - ennyi.
De én le is zártam a magam részéről ezt a szálat, mindössze empátiával viszonyulok mindazok felé, akik szintén budget tabletet keresnek, és szembesülnek azzal, hogy a végére ez a két használható készülék marad. Szerintem is kár hergelni bármelyik irányába a topicot, mert bármelyiket veszi is meg valaki, egy jó budget készüléket kap.
Ezért készítettem a tényszerű táblázatot, illetve írtam le, hogy melyiknél mi a pro/kontra, hogy megkönnyítsem a döntést másoknak.

A táblázatban annyi az elírás, hogy mindkét lenovos ár alzás.

(#93016) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Tegnap megérkezett a Lenovo tab p11 gen2, elkezdtem " belakni ", mondjuk azt szokni kell hogy ez egy tablet, volt már kezemben tablet, de csak rövid ideig.
Gondolkodom hozzá való billentyűzet vásárlásán.
Ha jól néztem akkor Ez az lenne, viszont felmerül a kérdés hogy az ékezetes karakterek bevitele megoldható a billentyűzet-ről, vagy azt a virtuális billentyűzet oldja meg?
Illetve egér Bluetooth-on keresztül is támogatott?
Vagy csak USB-n?

Egyébként eddigi tapasztalataim jók, végülis a 4K videók lejátszása sem gond neki, annyi hogy olyankor Szoftveres dekodólást használ, észre vehető mert hirtelen mind az összes CPU mag a maxon jár.

[ Szerkesztve ]

(#93017) Dr.NX válasza aprokaroka87 (#93016) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

External Keyboard Helper Pro-val bármilyen billentyűt vagy billentyűkombinációt lehet remapolni. Akár alkalmazásindítást is lehet billentyűhöz rendelni.
Egér mehet BT-ról is.
Arra figyelj, hogy amit vennél, az nem eredeti Lenovo, az eredeti ez lenne:
https://www.lenovo.com/us/en/p/accessories-and-software/tablet-accessories/tablet-accessories_android-tablets/zg38c04516

Elfogadom a sütiket.

(#93018) aprokaroka87 válasza Dr.NX (#93017) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem köszönöm, akkor megnézem itthon lehet-e kapni a billentyűzetet.

(#93019) tlala


tlala
addikt

P11-hez melyik generációs pen használható?

(#93020) kunberci


kunberci
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy Alldocube iPlay 50 Mini Pro-hoz milyen tokot szoktatok használni, ha hátizsákba is lenne hordva, ami a kijelzőt is védi?
Köszönettel.

(#93021) RedCactus válasza tlala (#93019) üzenetére


RedCactus
senior tag

P11 2nd Gen-hez Precision Pen 2 (2023)

(#93022) Bferibörs válasza tlala (#93019) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát én a Blackview tab 18- hoz vettem egy tollat. Mit ne mondjak számomra egy lapát sz@r, semmivel nem tud többet mint egy gumis végű toll. De legalább kopog a kijelzőn,meg szép nagy.😂
Tény,hogy kb.annyit várnék el tőle mint a Samsung s23 u telóm toll kezelése. Elmondhatom,hogy12.800- ért van egy f@ sza fehér tollam.
Szóval gondold át,hogy többet tud e mint az enyém.🤔 ( ja és ugye tölteni is kell.) 😂
[kép]

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#93023) Beni2360 válasza kunberci (#93020) üzenetére


Beni2360
félisten

Keress vissza én is már 2x osztottam. Flip tok , meg van egy bélelt zippes tartóm ha van hely nagyon véd mindentől. :C

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#93024) kunberci válasza Beni2360 (#93023) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mindkettőt szoktad használni, ha cipelni kell?
Ilyet néztem első nekifutásra:[link].

(#93025) Beni2360 válasza kunberci (#93024) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem a flipp tok rajta van fedő nélkül. Levágtam mert nem volt annó sima szilikon tok. Ha elviszem magammal teszem a zippes tokba. Kívülre ha kell elfér a madzagos agyba dugós füles. Egy állandó tok kell mert nekem anélkül vékony és törékenynek, kicsúszik a kézből érzésem volt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#93026) kunberci válasza Beni2360 (#93025) üzenetére


kunberci
aktív tag

Akkor szilikon tok, plusz zippes tok lenne az ideálisabb?

(#93027) snooze válasza Beni2360 (#93025) üzenetére


snooze
veterán

ma érkezett az aliról egy szilikon tok..kemény 1036ft volt..🙂

GO Gunners!!!

(#93028) Beni2360 válasza kunberci (#93026) üzenetére


Beni2360
félisten

Ja, meg H9- üveg az elejére.
Nekem a flipp tokkal már 420gr lett a súlya, ez már sok volt ezért vágtam le.
Ráadásul a pro nehezebb mint a sima.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#93029) Beni2360 válasza snooze (#93027) üzenetére


Beni2360
félisten

Tudom de ez a hátsó rész jobb mint a szilikon tok. Mivel másodlagos tab nálam, a fő használatra az m9-s van már így marad.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#93030) cidalain válasza Bferibörs (#93022) üzenetére


cidalain
veterán

Biztosan többet tud, mert a Blackview sima kapacitív kijelzős, az oda kapható tollak tényleg csak annyit tudnak, mint az ujjad.
A P11-hez van spéci toll, spéci érintési technológiával. Mint a Samu S szériánál az S-Pen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93031) Dr.NX válasza cidalain (#93030) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Pedig a Blackview Tab 18 is elvileg spéci pennel jön, más kérdés, hogy milyen.
https://www.blackview.hk/products/item/tab18
Magnetic S Pen Gen 2
4096-level Pressure Sensitivity
Natural Pen-to-Paper Experience

Elfogadom a sütiket.

(#93032) Bferibörs válasza Dr.NX (#93031) üzenetére


Bferibörs
addikt

Szinte semmit nem találtam a neten róla,csak ilyeneket,kérdeztem is itt anno,hogy,hogy lehet vezérelni,mert a beállításokban semmit nem találtam.

A lényeg,hogy nem éri meg az árát, simán pótolja egy gumis hegyű ceruza ha valaki pld. pontosabban szeretne rajzolni mint az ujjával.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#93033) cidalain válasza Dr.NX (#93031) üzenetére


cidalain
veterán

Tyű, ez kimaradt.
Azt írják hogy ez is nyomásérzékeny, meg minden, szóval azt gondolná az ember, hogy valahogy ennek akkor többet kéne tudnia, mint egy sima 500 ft-os kapacitív, bumszli végű műanyag pálcikának. Valami nem kerek akkor.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#93034) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért az se semmi hogy vannak appok amik máig sem kezelik jól a tabletes nézetet.

(#93035) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

1 negatívum van eddig nekem a lenovo tab p11 gen2 esetén,mégpedig az alsó navigációs sáv...
De ahogy olvasom,nem csak nekem okoz gondot,van amikor kitakar egy " gombot "
Nova launchert használok, de azzal sem tűnik el.
Ha esetleg valaki rud megoldást akkor várom az ötleteket.

Aki ezt ki találta az se volt teljesen normális....
Én a 3 gombos navigációs megoldást használom,de van hogy el sem tűnik....

[ Szerkesztve ]

(#93036) Hency77 válasza Dr.NX (#93017) üzenetére


Hency77
tag

Szia! Sziasztok! Nekem is szintúgy ez a modell van ami Neked! Januárban vásároltam,az eddigi tapasztalataim jók,egy ami nem tetszik az: Amikor hosszabb ideig nem nyúlok hozzá,leteszi magát alvó módba,és akkor képernyőkoppintásra nem ébred a kijelző csak bekapcsológombra! Ilyenkor az értesítések is késnek pár percet. Gondolom ez valami akku kímélés,mert ha töltőn van akkor nincs ez. A kérdésem az lenne,hogy ki lehet ezt valahogy kapcsolni? Néztem az akku beállításokat,de ott nem találtam konkrét beállítást erre. Köszönöm a válaszod,de ha esetleg más valaki tudna segíteni kérem írjon! Szép napot! :R :R

Hency

(#93037) Dr.NX válasza Hency77 (#93036) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Szia,
pontosan melyik tabletről beszélsz?

Elfogadom a sütiket.

(#93038) Hency77 válasza Dr.NX (#93037) üzenetére


Hency77
tag

Szia! Lenovo tab p11. 2nd gen

Hency

(#93039) Dr.NX válasza Hency77 (#93038) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nekem nincs ilyen tabletem, nem is írtam, hogy lenne.
Majd valaki más biztos meg tudja válaszolni, akinek viszont van.

Elfogadom a sütiket.

(#93040) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Alldocube iplay 50 mini pro-n pontosan melyik streamek nem mennek a netflixen kivül az L1. hiányában? Köszönöm!

GO Gunners!!!

(#93041) Hency77 válasza Dr.NX (#93039) üzenetére


Hency77
tag

Elnézést összekevertem a hozzászólásokat!

Hency

(#93042) snooze válasza snooze (#93040) üzenetére


snooze
veterán

pontositok:hd helyett sd-be ..

GO Gunners!!!

(#93043) jilian


jilian
addikt

Hello,

adott egy s8 tab ultra, :((( tegnap este rányomtam a frissítésre...erre ma reggel kéri a feloldó mintát....persze mindig az ujjammal oldottam fel az elmúlt fél évben....

Ilyenkor mi a teendő?
A telefonommal sikerült megkerestetni de nincs olyan opció hogy feloldás. [kép]

(#93044) Dr.NX válasza jilian (#93043) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Meg kell adni a feloldó mintát.
A Samsungnál amúgy is minden bekapcsolásnál kéri.

Elfogadom a sütiket.

(#93045) aprokaroka87 válasza Dr.NX (#93044) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem csak ott, szerintem ez alap Android dolog.

(#93046) rothfb válasza aprokaroka87 (#93045) üzenetére


rothfb
veterán

Nem alap. Ki is lehet kapcsolni. Én csak itthon használom a tabletet, ezért nincs rá semmilyen kód, minta, jelszó bekapcsolva. Nfc sincs benne, de ha lenne sem használnám egy tabletben. Ugye nfc-s fizetésnél kell valamilyen képernyőzárat beállítani.

(#93047) Rigormortiis válasza Dr.NX (#93044) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Nekem pin kód van, így nem kér feloldó mintát :D

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#93048) aprokaroka87 válasza rothfb (#93046) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mármint hogy ne legyen semmilyen minta,kód, jelszó,azt igen,viszont arc vagz ujjlenyomat esetén már kötelező.

(#93049) rothfb válasza aprokaroka87 (#93048) üzenetére


rothfb
veterán

Persze, hogy akkor már kötelező. Hiszen ha nem ismeri fel az arcod vagy az ujjlenyomatod bármi miatt, a pin, jelszó vagy minta megadásával be tudj lépni.

(#93050) jilian válasza Dr.NX (#93044) üzenetére


jilian
addikt

Ujjlenyomattal oldottam mindig is fel, de valamikor a búrámat előbb felismerte ha úgy esett rá a fény. Sosem használtam a kódot. :U

De most ne ebbe menjünk bele.
Mi a sz@rt tudok most csinálni? Nem tudom a kódot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.