Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) Ödike


Ödike
tag

Helló Mesterek!
Már szétmegy a fejem a nagy okosságtól, de nem tudom, hogy milyen tablet lenne a legjobb vétel számomra.Kérem, aki tud az segítsen egy kicsit.

Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8 - 10
Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? Mindenképpen újat, lehetőleg minél több garanciával.
Itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? Itthon kell megvenni, kell az ÁFÁs számla.
Mire szeretnéd majd leginkább használni? Leginkább net, film, néha egy kicsit office, PDF nézegetés szerkesztés.
Mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 75eFT (nem kell mindet elköltenem, de fölé nem akarok menni)

3G nem életbevágó, de a GPS az sajna kell. Kijelző IPS.
Wayteq és Prestigio termékeket nézegettem eddig, és a tesztjeik sem voltak rosszak. Ezek közül választanék, de ezekből is annyi van hogy csak na.

Ha kérhetem, akkor egy 3G képes, és egy anélküli készüléket is javasoljatok.

Előre is köszönöm! :R

Voltam már jobban is, de szarabbul még soha.

(#43002) motoflug válasza gps76 (#42993) üzenetére


motoflug
őstag

Az Alcorról elég sok rossz tapasztalatot olvastam. (Wi-fi,érintési problémák..)

(#43003) tjb007 válasza mima1017 (#42999) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 4 Quantum 10.1

(#43000) motoflug

Hamarosan érkezik róla a teszt itt a Mobilarénán (is).

(#43001) Ödike

Acer Iconia Tab A1-810 (a 3G-sre is)
Ha nagyobb kell, illetve jobb/erősebb, akkor többet kell rá áldoznod.

(#43004) koldus312


koldus312
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Navon P explorer 3g tabom. Azt szeretném kérdezni, ha összekötöm a Pcvel akkor miért nem látom a rendszermappákat, fileket csak fénykép letöltés stb mappakat?

(#43005) M@rdel válasza motoflug (#43000) üzenetére


M@rdel
őstag

Természetesen, azért utána olvastam! :-)
Nem szoktam egy vélemény alapján dönteni.
A saját árszinvonalán szerintem egy egész jó kis készüléknek néz ki.

(#43006) tjb007 válasza koldus312 (#43004) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azért nem látod (és nem is fogod), mert a rendszerpartíciók nem tárhelyként/SD kártyaként funkcionálnak.
Ha a rendszerfájlokkal szeretnél babrálni, akkor azt magán a készüléken tudod megtenni, persze csak rootolás után.

(#43007) atala


atala
addikt

Az ismerősöm is szeretne a gyerekének venni egy tabletet, és ezt nézte ki.
[link]

Szinte csak alap játékok (angry birds, temple run, stb )futtatására, e-book olvasásra kellene. Ez mennyire használható? Többet nem nagyon szánna rá. Esetleg más helyette, ami jobban megéri?

Mindenképpen itthonról kell.

Esetleg még ez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#43008) tjb007 válasza atala (#43007) üzenetére


tjb007
nagyúr

Inkább ezt: [link]

(#43009) atala válasza tjb007 (#43008) üzenetére


atala
addikt

Pedig már megörült a fehérnek. (lánynak lesz)
Mi az amiatt nem ajánlod az overmax quattor 7-et?

(#43010) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok
Az uj Nexus 7 FHD helyett van más alternatíva, azonos ár/értékben?
(kamera minősége, és előlapi kamera fontos lenne)
köszi

(#43011) Gzolo válasza Hooper (#43010) üzenetére


Gzolo
senior tag

Ha nincs kőbe vésve a 7", akkor Lg G Pad 8.3 .

(#43012) -KP-


-KP-
addikt

unokaöcsémnek vennék ajándékba egy tabletet. még fiatal, csak játékra használná. játékok alatt sokat számít, hogy 1 vagy 2gb rammal veszem a készüléket?

(#43013) parandroid válasza -KP- (#43012) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért te is érzed, hogy ez olyan kérdés, mint a gamer pc-k esete, ugye? Van, akinek már a passziánsz is játék, meg van, aki csak a legújabb címeket hajlandó játszani, és epilepsziás rohamot kap 60 fps alatt full hd-ben. Nyilván más a hardverigény mindkét esetben. Nem kicsit. Szóval a Cut the Rope el fog menni kényelmesen akármiylen gépen, de mindig lesznek játékok, amik a legjobbakat is megfektetik.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#43014) this is life válasza tjb007 (#42994) üzenetére


this is life
Ármester

Igazad van :R mar faradt voltam , emiatt a krait elfelejtodott, a cyclonrol bevallom oszinten nem hallottam, az a57-rol meg nincs ismeretem hogy hasznalja e valamelyik sock gyarto. Tenyleg az aml 4 magos cortex a15-rol van valami hir ? Mas en is neztem az asus rk specifikaciojat erdekes hogy gps-t is irnak hozza ???[link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43015) this is life válasza gps76 (#42993) üzenetére


this is life
Ármester

Ha mar nexus csere akkor inkabb erre [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43016) senki11


senki11
aktív tag

Üdv! Sikerült végre választanom egy kb. számomra megfelelő tabot (alcor zest 933), de a vásárlás előtt lenne még egy kérdésem. Nekem főként pdf kezelésre, munkához elengedhetetlen dokumentumok olvasására fog kelleni. Eddig az ilyesmit terlészetesen pc-n végeztem, de mostanság eléggé fárasztja a kijelző a szememet. Várhatok a tabletezéstől valami pozitívumot ilyen téren? Úgy értem jobban kíméli a majd a retina kijelző a retinámat mint az lcd? :D

(#43017) this is life válasza senki11 (#43016) üzenetére


this is life
Ármester

Nem ! Nekem ugyan ugy elfarad a szemem a sok olvasatol mint a pc tft monitora elott, ami jo lenne olvasasra az az e-ink kijelzo de olyan tab nincs,csak ebook reader, meg aztan feny is kell hogy lassa az ember mi van a kijelzon(e-inknel).

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43018) krisz12356 válasza tjb007 (#42985) üzenetére


krisz12356
tag

köszi a segítséget...a g padnál fontos a nagyobb kijelzője bár ezt még élőben kell eldöntenem ,hogy mi a kényelmesebb,meg ,hogy ez az 1,3 col nagy különbség-e .... ami miatt jobban tetszik a nexus az a fényerő és hogy biztosabb a frissítés mint az lg-re...nem tudod,hogy meddig lesz támogatva az lg?... 4.4-et megkapja?

(#43019) mexel válasza tjb007 (#43008) üzenetére


mexel
veterán

Ez a kütyü amit ajánlottál mennyvel rosszabb mint egy kínából rendelt, esetleg kicsit drágább 7"-os gép? A Pipo S1 pro-ból lehet rendelek egyet, ( csak félek nem ér ide karácsonyig) és még valami 7"-os kellene de nagyon fontos lenne szép (IPS) kijelző, a jó wifi és a jó akku. Melyik az ami ennek a 3 kritériumnak megfelel a kínai csodák közül?
A Prestigo és Concorde darabok mennyire használhatóak? Ezekre nem kellene várni, és van itthoni gari is. (ajándékba lennének szülőknek, és jó lenne ha karácsonyig ideérnének)

(#43020) SZN


SZN
tag

Üdv!

Szeretnék egy kis segítséget. Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mit akarok. A legelején az új nexus 7-est néztem, de utána az jutott eszembe, lehet hogy kicsi lesz a kijelző, de a hardver azért odavág. Utána néztem nagyobb kijelzőt, mint a LG GPad 8.3, de az már drága. Ha olcsóbbat néztem, mint a Wayteq, Myaudio, Prestigo melyeknek már tűrhetőbb az ára és a kijelző, felbontás is oké, de ott meg a hardver gyenge. (Hosszútávra tervezek) (Játszani nem akarok rajta!!!!!)

Szóval valaki győzzön meg arról, hogy mi lenne a megfelelő számomra!

Bocsánat mindenkitől, a választ előre is köszönöm!

(#43021) senki11 válasza this is life (#43017) üzenetére


senki11
aktív tag

Pedig ez az amiben bíztam. Így akkor talán fölösleges is a tablet. (főleg, hogy van egy netbookom) :( E-ink-et ismerem. Van két Kindle-m is.

(#43022) krisz12356 válasza SZN (#43020) üzenetére


krisz12356
tag

az új nexus 7 ugyanannyiba kerül mint az lg g pad 8.3...próbáld ki az lg-t és a nexus-t is, én is ezek között vacillálok..mindenképpen az lg-t választanám de a frissítések miatt nem tudom ,hogy megéri-e...a nexusnál nem tudom eldönteni,hogy 7 " az kicsi vagy elég :D

UI:ha megvennéd egyiket kérlek írd meg privátban a véleményedet

(#43023) tjb007 válasza atala (#43009) üzenetére


tjb007
nagyúr

Hiába négymagos, gyengébb az általam linkeltnél, plusz drágább is, pedig semennyivel sem nyújt többet.

(#43014) this is life

Elérhetőségről írtál, nem használatról :)
Az Amlogic négymagosa meg "csak" Cortex-A9-es lesz, friss infó pedig nincs róla (lehet, hogy már nem is lesz belőle semmi sem).
GPS-t meg szinte bármelyik SoC mellé lehet rakni, szóval ezen olyan nagy csodálkozni való nincsen.

(#43018) krisz12356

A 4.4-et biztosan meg fogja kapni, szinte biztosan az utána következőt is, de hogy azután mi lesz senki sem fogja tudni megmondani.

(#43019) mexel

Annyival, hogy ez nem IPS kijelzős és "csak" kétmagos, viszont 2 év garancia jár mellé.

(#43024) mikersz1


mikersz1
senior tag

Hali.
Két tabletet néztem ki. Egyik a Prestigio MultiPad 2 Pro Duo 7.0 másik pedig a Prestigio MultiPad 7.0 Ultra Duo 8GB.
A kérdésem az lenne, hogy melyik a chipset miben jobb?
ARM Cortex A9 Amlogic AML8726-MXS vs. ARM Cortex A9, Rockchip RK3066.

(#43025) this is life válasza tjb007 (#43023) üzenetére


this is life
Ármester

Megadom magam :) :R igazad van...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#43026) mexel válasza tjb007 (#43023) üzenetére


mexel
veterán

köszi! Néztem még ezt a Concorde és ezt a Wayteq darabot is, ezek elvileg IPS-el vannak, de kisebb akksival. Mennyit bír pl youtube-net-játék alatt egy 3000-3200-as akksis kütyü?
Ez a 2 mennyivel roszabb jobb, az akksin és garin kívül? Ezeknél a daraboknál amik itthon kaphatók vannak nagy minőségbeli szórások?

Nekem ha itthon veszem nettó áron meglenne, így meggondolandó most a kínai behozatal. valamivel olcsóbb lenne még talán úgy is kintről, és erősebb procival kapnám, de a minőségben nagy a szórás sajnos és az időtényező is fontos. Ha meg vámolnak akkor még rosszabb a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#43027) mexel


mexel
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből. Közben nézegettem tovább, és találtam Prestigo-t is ips-el, 4000-es akksival és 2 év garival. Ez is jónak tűnik. Már csak azt kellene eldönteni hogy melyik gyártmány (Prestigo, Alcatel, Wayteq, Concorde, stb a jobb)
Alap használatra + alap játékokra ezek gondolom elegendőek.
Ami még érdekelne engem is hogy milyen, vagy mennyivel rosszabb az ARM Cortex A9 Amlogic AML8726-MXS az ARM Cortex A9, Rockchip RK3066-nál? árban nincs nagy különbség, de gondolom az utóbbi a jobb.

(#43028) keszo válasza mexel (#43027) üzenetére


keszo
őstag

Ha jól értelmezem a két adatlapot akkor az amlogic talán egy hajszálnyival jobb:

Rockchip
Amlogic

Attila

(#43029) SteveButabi


SteveButabi
csendes tag

Hello!

Segítséget szeretnék kérni tablet vásárlásban. Bár IT-s vagyok, de tablet eddig kb 2x volt a kezemben, de nem is nekem lesz, hanem lányaimnak (6 és 8évesek).
Új darab kell, Magyarországról, 7coll vagy nagyobb, ez tehát nem számít, szeretném megúszni minél olcsóbban nyilván, nem azért mert rajtuk akarok spórolni, de mégis csak gyerek kezébe lesz és van máshol is helye a pénznek, szóval 50k-ig biztos nem akarok elmenni, 20-30k-ra gondoltam, esetleg ha nagyon megéri kicsit többet is rá tudok szánni, meggyőzhető vagyok.
Mire kell: youtube, játék(egyszerűbbek de esetenként 3D-sek), 720p nézés wifin asztali gép vinyójáról.
Annyi okosság van, hogy szépen skálázódik felfelé a tudás az árral együtt, nem igazán tudom mire van szükség is mire nem.
Ami tuti nem kell: GPS, bluetooth, 3G
Ami érdekes lehet:
-hátlapi cam(biztos vannak app-ok, amivel képet lehet manipulálni, és akkor lehet vicces a dolog),
-IPS kijelző(azt hallottam jó a betekintési szöge, és hát ketten nyúznák/filmeznének rajta),
-2 mag(asztali gépben ugye mindig fut valami a háttérben, amiért kell a plussz mag, nemtom itt is ennyire létszükséglet e, gondolom igen)
-normális hangszóró(ne egy merő suttogás meg recsegés legyen egy mesenézés)

Előre is köszönöm a supportot!

(#43030) atala válasza tjb007 (#43023) üzenetére


atala
addikt

Ok, köszi, akkor a Prestigio lesz.

[ Szerkesztve ]

(#43031) Simba86 válasza mexel (#43019) üzenetére


Simba86
senior tag

írtam neked ajánlást én is, de nem vetted figyelembe... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#43032) mexel


mexel
veterán

Azt hiszem ezt a Prestigo-t választanám, remélem karácsonyig lehet majd még kapni.
Nincs valami köztudott típushibája?

Simba86: bocs, lehet hogy átsiklottam felette, már nézem is, megvan. Megkeresem a blogod és olvasom hamarosan.
Miközben itt írkálok még 100 felé kell rohangáljak, csak szorít az idő. illetve talán már nem a rendeléssel kapcsolatban ha mégis itthon vásárolok.

Az aniol tetszik, de sok helyen nem fire, hanem flame néven látom. Már nézegettem is. Megéri az árát?

[ Szerkesztve ]

(#43033) Simba86 válasza mexel (#43032) üzenetére


Simba86
senior tag

42967-es hsz ;)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#43034) tjb007 válasza mikersz1 (#43024) üzenetére


tjb007
nagyúr

& (#43027) mexel

Az RK3066 az AML8726-MX-hez képest annyiban tér el, hogy a processzormagok órajele 100MHz-cel magasabb, és a GPU-ban lévő fragment processzorok száma is dupla annyi, azaz kettő helyett négy.
Lefordítva ez annyit jelent, hogy ha játékra kell, akkor inkább RK3066.

(#43028) keszo

Pont fordítva.

(#43035) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
35-42k-s 7,9-8"-os kategóriában Xtab-79qci-nél van jobb vétel?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#43036) mexel


mexel
veterán

Köszönöm az infókat. A WayteQ xTAB-700qci levő ATM7029 SoC-ról elég rosszakat olvastam. Tényleg felejtős?

(#43037) z0d1AK válasza mexel (#43036) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ha internetezel és videózol, akkor nincs vele gond, arra bőven elég. Éppen csak a játék az, amivel vannak gondok bőven.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#43038) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Megy valakinek a 79qci-n a Real Racing 3?Játszhatatlan és ki is dob kezdő képernyőre ami elég vicces,mer egy ATab8D-n meg vígan futott,pedig az csak két magvas gyengébb soc-vel.Már a menübe is szaggat :U

(#43039) SZN


SZN
tag

Mindenkinek ajánlom, aki nem tudja élőben megnézni a tableteket, hogy rajzolja le a kiválasztott készülékek méreteit egy papírra. (Tudom, hogy nevetséges de ez egy egyszerű megoldás) Én ez alapján kizártam a 7"-os tabletokat, egyszerűen kicsik!

(#43040) mikersz1 válasza tjb007 (#43034) üzenetére


mikersz1
senior tag

Köszi, akkor meg van a nyertes.

(#43041) Milka 78 válasza Milka 78 (#43038) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az normális,hogy a az AnTuTu és a Memory Booster is 512mb memóriát jelez 1 gb helyet?Tipikus kevés memóriás lassulásaim vannak,mint a myaudio 708dr-nél.Ott dobott ki komolyabb játékoknál kezdő képernyőre.

(#43042) S0m30n3


S0m30n3
aktív tag

Üdv!

Ismerősömnek kéne egy tablet, legalább 7"-es, bár szerintem 8 is lehet akár. Netezésre, alap dolgokra használná szerintem, na meg persze a legjobb legyen az árkategóriában. 40k Ft a felső határ.

Látom mostanában a WayteQ xTAB-79qci -t ajánljátok, ugyanakkor ha jól veszem ki, akkor ebben nincs GPS vevő. A kérdésem az lenne, hogy GPS vevővel mit ajánlanátok? És GPS vevő nélkül még mindig a WayteQ xTAB-79qci a legjobb választás? Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

(#43043) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Ha a tabletet usb-n laptophoz kötöm, akkor milyen progik kellenek, hogy pl a telepített appokat le tudjam menteni pc-re, frissíteni tudjam az oprendszerét (nem mint ha a beépített nem csinálná meg)... Meg egyáltalán. Tudjam buzerálni kicsit :) Milyen lehetőségek vannak?

Létezik e valahol leírás arról, hogy az android beépített programjai pl mondok valamit: Rendszer ui, mobiladatok, Acernidus, Google One time minit... stb.atb. induló dolgok amikről azt sem tudom eszik vagy isszák... vajon mire is jók? Létezik ilyen iromány? Nem merem tiltani amiről fogalmam sincs.

All in one toolbox szépen elindul bootal. Vajon root nélkül ez a progi valóban tiltani tudja a felesleges általam megjelölt boot folyamatokat? :U

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43044) mexel válasza SZN (#43039) üzenetére


mexel
veterán

Én mindig 10"-ost akartam, mert azt mondtam hülyeség a 7-es mert kicsi. Aztán vettem is egy Cube U30GT2-t ami 10"-os, és jó gépnek volt mondható. Egy volt vele a baj: nagy volt. A párom nem is használta. Most egy céges 7"-os HTC Flyer van nálunk. Ennek nagyon szép a képe, pedig csak 1024x600-as. Arra amire itthon használom (net ágyban, esetleg pár youtube videó a páromnál) arra bőven jó. Sokkal inkább kézre áll mint a 10-es. Mondjuk én pc párti vagyok, nem is használom a tabletet másra.
Úgy döntöttünk itthonra csak egy 7-es gépet veszünk majd, és most karácsonyra a szülőnek is 7-es tablet lesz mert most pl a telefonon játszogat. A 10-esre ő is azt mondta hogy nagy, a 7-es tetszett neki.
Kár hogy az R3188-ból IPS panellal nagy akksival nem találok. Talán még egy 8-as körüli tabot is megnézek, de azt nem tudom kényelmesebb-e mint a 7-es.

Most már a tapasztalatok alapján nem merném így egyértelműen kijelenteni hogy csak 10" és a hetes kicsi, mert nem biztos hogy igaz.

(#43045) sagesz93 válasza mexel (#43044) üzenetére


sagesz93
addikt

chuwi v88
Én a képarány miatt is választottam inkább ezt a 8"-t (volt 7" és 10" géppel is már dolgom), nekem ez nagyon ideális.
rk3188, IPS, az akksija is baromi jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#43046) mexel


mexel
veterán

Megnézek még egy 9,7-est is, azt még átéri a kéz. Erről a Wayteqről van vélemény, tapasztalat?
Igaz lehet a 10000-es akksi? Elég soknak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#43047) kelzsoca válasza mexel (#43046) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, ekkora az akkumulátor a készülékben.

(#43041) Milka 78

Vidd vissza a készüléket oda, ahol vásároltad, és kérj cserét, mert ez valószínűleg hibás.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#43048) Belabaa


Belabaa
tag

Elkezdték árulni a wayteq xtab-79qci táblagépet. Én is vásároltam. Keresek hozzá root jogot,de nem találok. Még nem készült hozzá ugy hiszem. Kérném szépen kelzsoca-t vagy valamelyik másik szakit, hogy készítsen hozzá. Vagy útmutatást adni,hogyan kellene csinálni. Esetleg nyitni a gépnek egy új topikot is.

[ Szerkesztve ]

(#43049) hjanos1 válasza Milka 78 (#43041) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ha ennyit jelez ki és a Beállítások -> Alkalmazások -> Futó fül alatt is ennyit látsz összesen!, akkor valószínűleg tényleg annyi van benne. Ez nem tudom hogyan lehet, hiszen 1GB RAM van benne. Real Racing egyébként nem dob ki, játszható (valószínűleg az 512MB memória miatt csinálja - ami elég egyedi eset és nyilvánvalóan hibás). Azt javaslom, hogy minél előbb cseréld ki, nyugodtan hivatkozz arra, hogy nincs benne annyi memória, mint amennyinek kéne.

(#43048) Belabaa: Már készül rá a ClockworkMod recovery és a root csomag ;)

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#43050) venesia


venesia
csendes tag

Hogy egy kicsit feldobjam a választékot én most rendeltem egy Lenovo Yoga 8 tabletet az amazon.co.uk -ról 69 e szállítással együtt. Formabontó darab. Specifikációiban hasonlít az acer iconia a1 -hez. Érdemes ismerkedni vele.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.