Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) Haja válasza Öcsielvtárs (#91000) üzenetére


Haja
tag

Köszönöm. Igen, az lesz megoldás szerintem. Csak hát itt meg farkába harap a kígyó, mert - számomra érthetetlen módon - egyre többen hagyják le a jack kimenetet.
Mindenesetre ez a feature akkor szűkíti kört :) Ha jól nézem kb. ezek maradnak:
- Samsung S6 Lite
- Lenovo M10 gen3
- Samsung A8
- Lenovo P11 G2 (? - ennél valahol írják, valahol nem)

Haja

(#91002) gyulaszu válasza Dr.NX (#90989) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Ha már a banggood-ra tereltetek, elkezdtem nézegetni jobban.
A többi márka inkább felejtős?

Valamint a kijelző méret / akku méret viszonya az üzemidőhöz képest milyen? Többet tud a nagyobb akku a nagyobb kijelző ellenére?

gyulaszu

(#91004) Dr.NX válasza Dr.NX (#90994) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kipróbáltam, a Samsung S7 FE sem tud dual audiót.
Csatlakozik mindkét füleshez, de csak az utoljára csatlakozott kapja a hangot.

Elfogadom a sütiket.

(#91005) Haja válasza Dr.NX (#91004) üzenetére


Haja
tag

Köszönöm szépen! Akkor elengedem ezt a témát :)
Jack dugóval akkor szerintem marad az S6 Lite.

Üdv!
Haja

(#91006) onkelz


onkelz
aktív tag

Van ötletetek, hogy Realme tabhez hol tudék Pesten tokot venni?Lehetőség szerint nem webshopból, hanem boltból.

(#91007) vacs válasza onkelz (#91006) üzenetére


vacs
veterán

Ha nem találsz, akkor Aliexpress-ről 15 napos szállítással vettem én Xiaomi pad 5-re.

(^)(>.<)(^)

(#91008) erahurka válasza onkelz (#91006) üzenetére


erahurka
félisten

GSM boltok. De szerintem webáruházban nagyobb az esély.

(#91009) Öcsielvtárs válasza onkelz (#91006) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Hívd fel őket, elvileg van helyszíni vásárlás.

[link]

Samsung A54

(#91010) bakvarnyu


bakvarnyu
újonc

Vennék egy 6 GB/128 GB Redmi Pad tabletet, mert a régi Ipad 4-em mára szinte használhatatlan lett. Unom az ios korlátait, meg a túlárazott kiegészítőit. Ám hogy lehet azt elfogadni, hogy csak két év szoftverfrissítés jár a Redmihez? Legalább 5 évig nem szeretném cserélni.

(#91011) vacs válasza bakvarnyu (#91010) üzenetére


vacs
veterán

A Redmi egy alsó kategóriás cucc, az ipad pedig csúcs.
Ennek megfelelő a support, nem összehasonlítható a két eszköz!

(^)(>.<)(^)

(#91012) bakvarnyu


bakvarnyu
újonc

Hülyeség, az alsó kategória az valami 30-40 ezres névtelen gép, ami akadozva megy. Ennek a Redminek kifejezetten jók a specifikációi.Csak a szoftver támogatás ideje, ami nem tetszik. De ahogy nézem a többi androidos gépre sem adnak többet .

(#91013) erahurka válasza bakvarnyu (#91012) üzenetére


erahurka
félisten

Más se ad sokkal többet. 3 év max. De ettől még nem válik használhatatlanná, a legtöbb app mai napig Android 7-en is megy ha jól tudom.

(#91014) vacs válasza bakvarnyu (#91012) üzenetére


vacs
veterán

Ha már ilyen szépen fogalmazol, akkor én is leírom, hogy hülyeséget beszélsz, kb 50 alatt van a belépő kategória (itthonról, gyári garanciával), tudod az infláció!
Ezek fölött az alsó kategória, Redmi is van 3 giga rammal. Viszont 6 gigásat hivatalosan nem forgalmazzák itthon, ha jól tudom!
Ha 3-4-5 év support kell, akkor felső kategóriás Samsung kell neked!

(^)(>.<)(^)

(#91015) Dr.NX válasza bakvarnyu (#91010) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nézd meg a Samsung Galaxy Tab S szériát is, ott adják a leghosszabb supportot Android vonalon.

Elfogadom a sütiket.

(#91016) Rigormortiis válasza erahurka (#91013) üzenetére


Rigormortiis
addikt

A Samsungomra 4 év főverzió +1 biztonsági frissítés van.

Mondjuk out-of-date rendszerrel nem szívesen bankolnék, hiába működnek az appok.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#91017) erahurka válasza Rigormortiis (#91016) üzenetére


erahurka
félisten

Jó lenne amúgy ha a biztonsági frissítéseket a Google kezelné és azok jönnének 5-10 évig is akár.

(#91018) Rigormortiis válasza erahurka (#91017) üzenetére


Rigormortiis
addikt

És ez melyik gyártónak lenne jó? ;] Akinek fontos a hosszú távú support (és en bloc a szoftveres lehetőségek), Samsungot vesz, minden másra ott vannak az olcsóbb alternatívák.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#91019) erahurka válasza Rigormortiis (#91018) üzenetére


erahurka
félisten

Kit érdekelnek a gyártók? A fenntarthatóság lassan fontossá kéne hogy váljon. Ezzel ki lehetne tolni sok eszköz élettartamát.

(#91020) Somatom válasza erahurka (#91019) üzenetére


Somatom
veterán

Kit érdekel a hosszú élettartam? Legfeljebb a user -t, meg a környezetvédőket. A fogyasztói társadalom fenntarthatóságának alapja az, hogy vásárolj. Minél többet, minél gyakrabban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91021) erahurka válasza Somatom (#91020) üzenetére


erahurka
félisten

Ok de lassan tényleg el kell kezdeni komolyabban foglalkozni a fenntarthatósággal mert ki fogjuk irtani magunkat.

(#91022) Somatom válasza erahurka (#91021) üzenetére


Somatom
veterán

Így, így! Pl. nem rendelünk, szállíttatunk kütyüket a bolygó másik feléről.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91023) cidalain válasza Somatom (#91022) üzenetére


cidalain
veterán

Magyar embernek magyar tabletet!
Őőőő...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#91024) Somatom válasza cidalain (#91023) üzenetére


Somatom
veterán

:K
Ennyit a fenntarthatóságról! :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91025) cidalain válasza Somatom (#91024) üzenetére


cidalain
veterán

Sokkal jobb egyébként a távol keleten gyártatni egy marék rizsért, gyerekekkel, így legalább azok a szerencsétlenek nem vesznek össze minden szart, amivel szennyezik a bolygót.
Irony OFF

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#91026) Somatom válasza cidalain (#91025) üzenetére


Somatom
veterán

"Nem értem", hogy miért kell nekik egy marék rizsért dolgozniuk. Miért ne kaphatnának az emberek ugyanazért a munkáért, ugyanannyi pénzt az egész világon? Talán, mert a marék rizsen tartásuk hozzájárul a mi jólétünkhöz? Ezt az állapotot értjük fenntarthatóság alatt?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#91027) kopi72 válasza kacsento1 (#90968) üzenetére


kopi72
aktív tag

Az en 2. ilyen tabletem tegnap meg is jott, most biztositast sem kotottem ra, minden nagyon klassz!

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91028) kacsento1 válasza kopi72 (#91027) üzenetére


kacsento1
senior tag

Nálam sajnos még semmi változás nincs ez ügyben. Lassan tényleg vissza mondom.

[ Szerkesztve ]

(#91029) kopi72


kopi72
aktív tag

Most h lett nekem is egy sajat tabletem (sosem volt meg csak a felesegemnek es a gyerekeknek vettem eddig ilyeneket) szoval nagyon tetszik a felemelesi bekapcsolasi dolog a ALLDOCUBE iPlay 50 Pro-nal... En meg ilyent nem lattam, es ami nagyon durva, 1 nap alatt 1% esik csak a toltes igy kb, futo programokkal..
nagyon fasza a sztereo hangszoro is, es nagyon jo, h van automata fenyero szabalyozas is rajta... Es piszok jok wifin a 1080P videok..

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#91030) norbuska82


norbuska82
újonc

Sziasztok!
ALLDOCUBE iPlay 50 Pro-t szeretnék rendelni
https://hu.banggood.com/Alldocube-iPlay-50-Pro-Helio-G99-Octa-Core-8GB-RAM-128GB-ROM-4G-LTE-10_4-Inch-2K-Screen-Android-12-Tablet-p-1982728.html?cur_warehouse=CZ&ID=6246444&rmmds=search
most 62 re írja, tudnátok esetleg kódokat hogy levigyem az árát?

(#91031) Beni2360 válasza norbuska82 (#91030) üzenetére


Beni2360
félisten

Olcsóbb ha dodoban fizetsz.
Geekbuyngon is nezzél körűl.
Most lassulási gondok vannak a BG- nél olvass vissza.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#91032) NightLord válasza kacsento1 (#91028) üzenetére


NightLord
tag

Nalam sem mozdul a cucc. Folyamatosan azzal hitegetnek, h 48 ora mulva visszajeleznek.. nemtom meddig birom cernaval :)

(#91033) need


need
addikt

Sziasztok..

Van egy Teclast M40 Pro tablet a gyereknek.. kb. 1 éves.. mostanában azt vettük észre hogy nem akarja tölteni vagy csak nagyon nehezen.. mit lehetne vele kezdeni..?
Cseréltem már töltőt és kábelt is..de nem nagyon akarja az igazságot..!
Van valamilyen program amivel rá lehelne nézni az aksijára..? Vagy valakinek van valami ötlete...?

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#91034) vacs válasza need (#91033) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
A töltő csatlakozót nézd meg, hogy nincs-e benne szösz, ami miatt nem csúszik be rendesen a kábel. Fogvàjòval piszkáld ki, ha van.

(^)(>.<)(^)

(#91035) need válasza vacs (#91034) üzenetére


need
addikt

ezt csináltam most pont.. megtakarítottam de most éppen nem tölt..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#91036) vacs válasza need (#91035) üzenetére


vacs
veterán

AccuBattery appot tedd fel, de több nap használat is kell neki, mire kielemzi az aksi valódi állapotát!

(^)(>.<)(^)

(#91037) need válasza vacs (#91036) üzenetére


need
addikt

felraktam és most nézegetem.. pár mp. tölt majd megáll.. most egy másik töltővel nézem azzal tölti most..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#91038) kacsento1 válasza NightLord (#91032) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én mondjuk még nem írtam rájuk. Te mióta vársz rá?

(#91039) kacsento1 válasza norbuska82 (#91030) üzenetére


kacsento1
senior tag

Én 14.-e óta várom, hogy mozduljon valamerre a rendelésem.

(#91040) NightLord válasza kacsento1 (#91039) üzenetére


NightLord
tag

En is 14-en rendeltem. Mar tobbszor rajuk irtam chaten, de semmi ertelmeset nem tudtak modnani, csak hogy varjak turelemmel es sorry.

[ Szerkesztve ]

(#91041) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Ide is beteszem, jobban illik ebbe a topicba.

Tudtok segíteni?

Minden évben előjön nálam ez a téma, hogy valami eszközt szeretnék, aminek egész nagy a kijelzője, és este az égyban tanulhatnék.

Pont ezért inkább tablet felé nyúlnák, nem Ebook olvasó felé, mert talán olcsóbban megúsznám.

Semmi másra nem kellene, mint legyen egy normálisabb kijelzője, valami alap rendszer amire lehet pdf és ebook olvasót tenni. A tárhely sem lényeg, férjen el rajta pár könyv, akár SD kártyán is.

Ha lassú sem baj, olvasgatásra lenne.

Az Ebook olvasók drágák. Én 10" körül szeretném megúszni valami újabb olcsóbb gyengébb hardverrel, ami Brand new, not used.

Van valami tipp esetleg hogy mit lehetne? A bármelyik filléres kínai tablet nem játszik, mert azok nagyon fosok, nincs playstore, vagy hekkelt, és tele van kémprogrammal :)

Köszi!

(#91042) blueye válasza coolpet (#91041) üzenetére


blueye
veterán

Nézz át ide ha mégis Kindle mellett döntenél:
[link]
[link]
vagy itt olvass vissza az ALLDOCUBE iPlay 50 Pro-ról

[ Szerkesztve ]

(#91043) coolpet válasza blueye (#91042) üzenetére


coolpet
senior tag

Köszi!

Ebook reader nem játszik, ez az Alldocube meg nagyon overkill lenne amire használnám.

Amazon fire HD 10-ről vélemény?

(#91044) erahurka válasza coolpet (#91043) üzenetére


erahurka
félisten

Full HD kijelző alá ne menj 10"-on.

(#91045) vacs válasza coolpet (#91041) üzenetére


vacs
veterán

Honor Pad 8, 6/128GB ?
hardverapro.hu-n van 75-ért új, bontatlan, garanciás.

(^)(>.<)(^)

(#91046) coolpet válasza vacs (#91045) üzenetére


coolpet
senior tag

Nem, nem :) Én újan szeretnék valami 10" gagyit, 20-30K-ért. Itthoni EU-s raktárból is jó.

Egyénként az amazon Fire HD 10 az milyen? Ha tudnék szerezni?

(#91047) vacs válasza coolpet (#91046) üzenetére


vacs
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#91048) ebayer válasza coolpet (#91046) üzenetére


ebayer
tag

A Fire HD 10 jócskán kívül esik a kereteden (hacsak nem találsz valami hiper-szuper extra kedvezményes akciót :D). Az ára függ attól is, hogy reklámos vagy reklámmentes változatot veszel. Gyárilag nincs rajta Google Play Store, bár nem hivatalosan fel lehet rá tenni. 3 GB RAM nem túl sok, de e-book-okhoz elég kell, hogy legyen. Nincs magyar nyelv.

(#91049) coolpet válasza ebayer (#91048) üzenetére


coolpet
senior tag

jó állapotú használtban is jó, reklámok nem izgatnak ha vannak, store sem, ha lehet rá tenni epub/mobi/ pdf readert, és az angol sem gond.

Csak nincs sehol unión belül.

(#91050) cidalain válasza coolpet (#91046) üzenetére


cidalain
veterán

Nem akarsz gagyit. Lehet hogy alap dologra használnád, de ha megfekteti egy 100 megás pdf, és 2 perc mire megnyitja, utána a lapozás is döcögős, és ehhez szar kijelző, rövid üzemidő, és dögnehéz készülék párosul, akkor belegondolva nem ez kell neked. Ez 20-30k kínából. A jobbakért ott is ki kell csengetni 40-50k-t, itthon meg még több.

Ha mégis ilyen gagyi kell, akkor ahhoz szerintem senki nem ajánl itt konkrét gépet, ez a kategória nem ajánlható. Ebben az esetben tényleg vegyél bármit kínából amit gondolsz, és olvasd el a user review-kat, talán segít behatárolni mire számíthatsz.

Vagy engedd el az ÚJ dolgot, és tényleg vegyél használt cuccot, de akkor abban legyen egy fokkal okésabb hw. Ez esetben android 7-8, 3GB ram vonalat tekintsd alapnak, de ennyiért használtan sem fér bele a 10" fullHD szerintem.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.