Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) 6030D


6030D
Ármester

Sziasztok!

Szerintetek autóba, fejtámlára, gyerekmese nézéshez elég egy Lenovo M8 HD, vagy érdemesebb a nagyobb méret és/vagy felbontás. Másra nemigen használnánk, max napi dolgok átpörgetése (fb, insta, hírek, mailek).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86002) cidalain válasza 6030D (#86001) üzenetére


cidalain
veterán

Csak mesének elég 2 GB ram.
A többi viszont pont nyögős lesz 2 GB rammal. Ehhez a 3 azért kellene. Lenovo M8 fullHD az Alzáról tudja ezt, és akkor még a kijelző is jobb.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86003) meri válasza insyde5 (#85996) üzenetére


meri
aktív tag

S6 is szuper, pláne, ha bill is van hozzá ennyiért (ilyenem van). Az OneUI 4.0 erre is érkezik, akárcsak az Android 12.

uff

(#86004) helixP


helixP
nagyúr

Alldocube 30 Pro-hoz egy kérdés. Kellene ennek rezegnie? :DDD

(#86005) Luissimo válasza Jarod1 (#85991) üzenetére


Luissimo
veterán

Én igen, használok P20 HD tabot.

Semmi bajom vele.
A 4 giga RAM is remekül teszi dolgát, semmi akadást nem tapasztalok, meloban, levelekyoutube vanced, streaming, netradio, zenehalgatas kocsiban navigacio.
Stb.
Mostis erről pötyögök.
Simán megéri az árát.

Aki szerint nem ajánlatos, az szerintem még nem használta😃

(#86006) insyde5 válasza plömplöm (#85998) üzenetére


insyde5
aktív tag

Van egy Asus MeMo Pad 8" "ocskavas". Hasonló erőművel szerelve. Nagyon jó kis gép :C .... a gyereknek. :) . Nagyon lassú, nem lehet vele konkrétan semmit olyat csinálni amit Ma egy átlag felhasználó szeretne. A droid itt is 4 es. Nem frissül semmi. Komp. Problémák egyre többször van. Már a reset se segít szegényen. Ellenben van 1 nagyon erős előnye: Plexi erősségű az érintő kijelzője. Hajlik mint a mogyorófa vessző, de nem törik. Gyereknek " jatszósnak" keresve se találsz jobbat😁. Nálunk nagy kincs

(#86007) cidalain válasza insyde5 (#86006) üzenetére


cidalain
veterán

Játszósnak? Jaja, gyurmázni biztos jól lehet rajta ;]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86008) insyde5 válasza cidalain (#86007) üzenetére


insyde5
aktív tag

nem nem, bekapcsol, kb 3 óra kijelző időt tud ( 7-8 év után ). Yt nagy kompromisszummal fut ( kizárólag szülői felügyelet melett ). Annyiba benne, hogy gyurma is szokott rajta lenni :), de még sosem volt gond a lemosásával :K :))

(#86009) Dr.NX válasza Luissimo (#86005) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Kicsivel kerül csak többe (kb. 20 USD) az újabb, modernebb SoC-kal (T610) szerelt modell (pl. Teclast M40 SE), ami kb. másfél-kétszer gyorsabb. Akkor meg már inkább azt vegye, aki jó ár/érték arányt keres.

Elfogadom a sütiket.

(#86010) eckmester


eckmester
tag

Üdv. Tablet vásárlás előtt kettőre szűkült a lehetséges tabok száma. Eben kérek segítséget.A felhasználás internet, film, könyvek, néha játék.
https://edigital.hu/wifi-tablet/lenovo-tab-p11-tb-j606f-110-qhd-2k-ips-4gb128gb-wi-fi-tablet-grey-android-10-p831869
https://edigital.hu/wifi-tablet/samsung-galaxy-tab-s6-lite-104-sm-p610-wifi-464gb-tablet-szurke-android-p758111

(#86011) Dr.NX válasza eckmester (#86010) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Mind a kettő jó.
Érdemes lenne egy boltban megnyomogatni mindkettőt, hátha az egyik jobban megtetszik.

Elfogadom a sütiket.

(#86012) plömplöm válasza insyde5 (#86006) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi, igazándiból arra keresem a választ, hogy nincs-e az adott termék agyához újabb android verzió, de úgy látszik, ezt más sem tudja :)
akár valami generic fw is jó lehetne, ezért írtam, hogy a 3g funkció mehetne a levesbe

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#86013) Dr.NX válasza plömplöm (#86012) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nincs olyan, hogy one size fits all generic fw, mint pl. a Windows.
Ezekhez a noname tabokhoz nem szoktak custom firmware-t se csinálni, meg egyébként is az újabb verziók jellemzően nagyobbak is, ergo még kevesebb szabad RAM maradna abból az 1 gigából.

Elfogadom a sütiket.

(#86014) plömplöm válasza Dr.NX (#86013) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi, én abból indultam ki, hogy ha van olyan, hogy pld dd-wrt meg gargoyle, ami nem típus-, hanem soc-specifikus, hanem akkor hátha van ilyen is, és hát 1GB rammal még manapság is gyártanak telefonokat és tableteket, és mivel megvan a gyári fw is, ha mégse lenne jobb, akkor menne vissza a gyári és kész. de ha nincs, akkor nincs :) . az biztos, hogy kb egy órát guglizgattam már, mielőtt itt rákérdeztem volna, és azért kérdeztem rá, mert nem találtam... :R

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#86015) Somatom válasza plömplöm (#86014) üzenetére


Somatom
veterán

Jól látod, pontosan ugyanúgy van, mint bármilyen más ARM eszköznél (pl. egy routernél). A hardverelemekhez kell portolni a firmware -t. Csakhogy egy router -hez sokkal könnyebb, mivel kevesebb hardverelemből áll. Ráadásul a zárt forráskódú ARM GPU -val sem kell megküzdeni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86016) Luissimo válasza Dr.NX (#86009) üzenetére


Luissimo
veterán

Perszehogy
Nemis azèrt irtam.
Èn már a pandèmia kezdete ota nyuzom, ès jol bevàlt, csak jelezniszerettemvolna 😃

(#86017) Jarod1


Jarod1
addikt

Alldocube iPlay 30 Pro

Erről a márkáról mi a vélemény? Van valakinek ilyen? mennyire megbízható?

(#86018) F.B.I. válasza Jarod1 (#86017) üzenetére


F.B.I.
veterán

Használtam, teljesen jó cucc. Annyi, hogy Netflix csak SD lesz rajta.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#86019) helixP válasza Jarod1 (#86017) üzenetére


helixP
nagyúr

Tegnap jött meg.
Műanyag, de becsületesen össze van rakva, gombok, SIM slot oké. Kijelzője átlagon felüli, jól veszi az érintéseket, az egész müködés gyors, folyamatos.
WiFi nem volt teljesen probléma mentes, szakadozott, de ez talán inkább szólt a Xiaomi jelerősítőnek.
Akksi egy ciklus után nagyon ígéretes.
4G-t nem teszteltem.
Annyit nem tudok, hogy kellene-e rezegnie? :DDD

(#86020) Dr.NX válasza Dr.NX (#85990) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Realme Pad review by GSMArena

Elfogadom a sütiket.

(#86021) Mátésum


Mátésum
aktív tag

Sziasztok. Umax VisionBook 10c lte, vagy Huawei MediaPad T5, 2 gb (akár 16 gb tárral). Igazából csak 3 kamera képét fogják nézni anyósék, monitor helyett lenne, viszont a kamera app jó lenne, ha megbízhatóan működne, és viszonylag értelmes időn belül reagálna. Köszönöm!

(#86022) Somatom válasza Mátésum (#86021) üzenetére


Somatom
veterán

A 2GB -os T5 attól is letérdel, ha többször próbálok nagyítani a Google Térképen. Törölni kell a recent app listet és akkor egy kicsit működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86023) eckmester


eckmester
tag

Üdv. Megrendeltem egy Galaxy tab s6 lite készüléket. Vennék rá fóliát, de nem tudom, hogy ennél mit jelent az íves vagy nem íves kialakítás.

(#86024) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

50-60 ezer forintért milyen Samsung tabletet javasoltok? Lehetőleg Android 11-es frissítési lehetőséggel.

(#86025) Dr.NX válasza timelord1987 (#86024) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Lásd összefoglaló.
■ Hány hüvelykes legyen a kijelző? 8" vagy 10"?
■ Új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni?
■ Mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, filmnézés, böngészés, stb.)

Elfogadom a sütiket.

(#86026) cidalain válasza timelord1987 (#86024) üzenetére


cidalain
veterán

Az árkategória alapján leginkább használtat.
Hacsaknem a Samsung A7 Lite, de alapból akció nélkül ez is 60 fölött van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86027) timelord1987 válasza Dr.NX (#86025) üzenetére


timelord1987
őstag

10 hüvelykes kijelző
Újat szeretnék
Játék, filmnézés, Facebook és YouTube lenne használva.
Maximum 100 ezer forintig tudok árban elmenni.

(#86028) Dr.NX válasza timelord1987 (#86027) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ennek egészen pontosan egy tablet felel meg, a
Samsung Galaxy Tab A7 10.4 T500 Snapdragon 662 3/32GB 7040 mAh 2000x1200 Android 10 247.6x157.4x7mm 476 g - 70 ezer Ft
Játék csak módjával, hardverigényes játékok röcögni fognak.

Elfogadom a sütiket.

(#86029) ®abstract® válasza timelord1987 (#86027) üzenetére


®abstract®
őstag

van itt egy erdekes tablet [link] teszt.
idehaza van kedvezo aron: [link] erdemes lehet megfontolni :K
igaz,jatekra gyenge a hardver..

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#86030) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Október 3-án a Samsung S6 Lite -30% akcióban lesz.
(Kb. 90 ezer Ft)

Elfogadom a sütiket.

(#86031) Jarod1


Jarod1
addikt

No én is Tablettet nézegetek, MM be szétnéztem milyen méretek vannak és rájöttem nekem a 10 es bazi nagy lenne, Teclast M40 et néztem vagy B max....huawei en google hiány miatt kilőve

Sim kártya, youtube, filmnézegetés,sorozat Digiionline, talán ránézek a Netflixre
8.7 SAMU A7 lesz a befutó, jövő kedden érkezik.

majd kiderül, Tokot honnan szoktatok rendelni, tudtok vmi jó boltot?

Thanx J ügynök:)

(#86032) f_sanyee válasza Jarod1 (#86031) üzenetére


f_sanyee
senior tag

filmet nézni pont a nagyobb kijelzőn jó, nem? :D olvasgatásra kényelmesebb lehet a kissebb.

(#86033) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Kapható jelenleg olyan tablet, ami kimagasló hangminőségben, valami jobb hangchip van benne? Képernyő méret 7-10" közötti legyen, és fontos lenne a jack csatlakozó! Köszönöm :R

(#86034) eckmester


eckmester
tag

Érdekes lesz ez a Galaxy S6 lite 30%-os akció, mivel sehol nincs készleten. Rendeltem egyet, de 3 napja nem ért el a boltba a raktárból.

(#86035) kisbogyo


kisbogyo
csendes tag

Sziasztok! Van egy Navon Platinum 10" talán 2010-es tabletem, amin már nem tudom frissíteni a play áruházat sem. 4.1.1-es android verzióval. Lehet ezzel még valamit kezdeni? Mármint jelenleg arra akarnám rávenni, hogy a PLay-áruházból tudjak letölteni rá.

(#86036) aprokaroka87 válasza kisbogyo (#86035) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Esetleg apkmirror-on nézz szét, de ne lepődj meg ha azon már szinte semmi nem lesz elérhető.

Őskori vacak...

(#86037) cidalain válasza dlaj (#86033) üzenetére


cidalain
veterán

Durvább samukban van Harman Kardon rendszer, de a Lenovo P11-ben is 4 hangszóró van (a Proban biztos, de asszem a simában is).
Meg az új Xiaomi Mi Pad 5-ben is 4 hangszóró van. Hallani egyiket sem hallottam, így összehasonlítási alapom nincs, de a 100 alatti tabokban 1 max 2 hangszóró van, ami semmi extra, és az sem mindegy hogyan tartod a hangzás miatt (pl nekem alul van a kettő, így csak állítva jó hallgatni, fektetve egy oldalról jön)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86038) dlaj válasza cidalain (#86037) üzenetére


dlaj
őstag

Köszönöm a választ!
Valójában külső hangrendszerre szeretném kikötni, azért írtam a jack csatlakozót.
Minden esetre a keresgéléshez jó tippeket adtál! :R

(#86039) Beni2360 válasza dlaj (#86038) üzenetére


Beni2360
félisten

Igazából egy jack kimenetre küldött hang fülesekre van optimalizálva és nem hang rendszerhez ami 4-8 Ohm tartományig van és a fülesek meg jóval magasabb Ohm-tartományban dolgoznak. Sosem lesz az igazi szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#86040) dlaj válasza Beni2360 (#86039) üzenetére


dlaj
őstag

Valószínűleg halk lesz. Talán Bluetooth-on jobb lesz.

(#86041) matrix23


matrix23
tag

Sziasztok!
Pár hónapja vettünk egy Huawei MediaPad T5 10.1" Wi-Fi 32GB /2GB RAM tabletet netezni.
A baj az vele hogy nagyon lassú. Nem tudom hogy ezekbe lehet RAM-ot bővíteni? Mondjuk ha 2 helyett 4 lenne benne valamivel azért gyorsabb kéne legyen.
Tud ebben valaki segíteni?
Köszi előre is :R

(#86042) Somatom válasza matrix23 (#86041) üzenetére


Somatom
veterán

Nem lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#86043) atos30 válasza matrix23 (#86041) üzenetére


atos30
aktív tag

Nekem a 3GB RAM- os verzió volt. Az döccenés nélkül vitte a netezést/ youtube- ot.
Ha csak netezni kell, akkor Chrome böngésző helyett próbálj ki egy Operát vagy Firefoxot.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#86044) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!

Rendelkezem egy Huawei MediaPad T3 10 AGS-L09 tablettel, ami kezd kiidegelni. (Lassu, meg mittudomen... kibirom.) A legnagyobb gondom az, hogy a youtubon egy csomo videonal kiirja, hogy csak az alkalmazas legutolso verziojaval tekintheto meg video. Letezik erre megoldas valahogy?

Bocs, ha ez itt OT! Nem talaltam T3 topicot.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#86045) Dr.NX válasza dlaj (#86033) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Ha lehet hinni a https://www.gsmarena.com/realme_pad-11084.php [link] specifikációnak, 24-bit/192kHz audio-t írnak és van jackje is. A tesztekben dicsérik a hangját.
Csak még nem lehet kapni.

Elfogadom a sütiket.

(#86046) Dr.NX válasza tvamos (#86044) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Hát telepítsd az alkalmazás legutolsó verzióját.
Problem solved. :)

Elfogadom a sütiket.

(#86047) cidalain válasza tvamos (#86044) üzenetére


cidalain
veterán

Persze: frissíted a yt appot :)
Vagy törlöd a francba, és böngészővel yt-ozol. Vagy alternatív yt appot teszel fel a gépre.
(Egyébként én sose futottam bele ilyen videóba, ami igényelte a legfrissebb verziót, szerencsére)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#86048) matrix23 válasza Somatom (#86042) üzenetére


matrix23
tag

ez elszomorító :(
megmondom őszintén azt hittem hogy megoldható.
mert ebbe úgy van hogy egybe van az alaplappal? nem mint külön alkatrész?

(#86049) matrix23 válasza atos30 (#86043) üzenetére


matrix23
tag

rendben köszi , megpróbálom, hátha gyorsul valamit

(#86050) Dr.NX válasza matrix23 (#86048) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Rá van forrasztva az alaplapra.

Elfogadom a sütiket.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.