Hirdetés

2024. szeptember 16., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-07-30 14:39:09

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. július

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) Dinomano


Dinomano
senior tag

Esetleg van olyan olcsó, jó kínai tablet van, amin lehet hobbiszinten rajzolgatni?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#94002) Dr.NX válasza Dinomano (#94001) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Minden tabra lehet hobbiszinten rajzolgatni.
Csak amelyik spéci tollal van, az tud nyomásérzékelést, dőlésszöget érzékelni, stb.
A sima tabletekre meg olyan, mintha az ujjaddal rajzolgatnál.

Elfogadom a sütiket.

(#94003) Öcsielvtárs válasza Dinomano (#94001) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

70k itthon a Lenovo, amihez gyárilag adnak tollat.

[link]

ThinkPad

(#94004) Dinomano válasza Öcsielvtárs (#94003) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm az infót!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#94005) Whysperer válasza cidalain (#93956) üzenetére


Whysperer
addikt

Netflix superül fut rajta, de a Disney+ nem akar. valahogy össze akad elvileg a Lenovo atmost valamivel elvileg vag ynem tudom. több mint 1 órán át próbáltam a helpdeskesekkel mindent. Nem sikerült

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94006) F-ECT$


F-ECT$
titán

Egy Lenovo tabletben szeretnék akuut cseréltetni Bp-en. Van ajánlott bolt?

A modell: Lenovo Tab M10 HD TB-X306X. (Itteni ajánlás alapján vettem anno.)

A Fixity telefon alapján 20k körüli összegett mondott, de csak utángyártott akkut rakna bele. Esetleg van más lehetőség?

Dive ever, work never.

(#94007) Dinomano válasza cidalain (#93999) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönök minden segítséget, mai nappal rendeltem iPlay50 Mini-t Ali-s Spanyol raktárból! :)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#94008) csudri


csudri
őstag

Teclast p30T
[link]
Ez jött most szembe, 33k HUF.

71 éves anyámnak böngészésre, Facebook, Messenger, meg ha a kölykeim ott vannak, akkor Spotify jó lehet?

(#94009) 5leteseN válasza csudri (#94008) üzenetére


5leteseN
senior tag

A Spotyfy-t nem tudom, de az FHd-nak(1080x1920) illene meglenni, és hát az nincs meg.

Ez a szintés NoName termék viszont tudja:
Headwolf WPad 5 Android 14 Tablet 10.1 inch 4+4GB RAM 128GB Rom 5500 mAh WIFI Tablet PC Support WideVine L1

Az AnTuTu-ját hirtelen nem találom, de papíron azokra amiket elvársz, szerintem jó.

A linkelt eladót nem ismerem, csak az ár miatt tettem be(tájékozódásként), a józan óvatosság célszerű. Vásárlás saját felelősségre(mint mindig)!
Van a Banggood-nál is.

Közben annyit találtam, hogy a Teclas-nál (CPU: Allwinner A523) több AnTuTu-pontot tud az Unisoc 606-os: 267528 pont.

[ Szerkesztve ]

(#94010) Dr.NX válasza csudri (#94008) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Csak ha nagyon ki akarsz babrálni vele.
Ez valami őrület lassű lehet.

Elfogadom a sütiket.

(#94011) borbar válasza mert_csokis (#93992) üzenetére


borbar
tag

12-s Android alatt se egy víruskereső, se egy launcher nem működik "rendesen".

(#94012) Thunderzolee

Alldocube iPlay Mini Pro NFE Napidroidon akciós megint.
Szerintem ennél olcsóbb már nem lesz.
Múlt pénteken rendeltem én is egyet, akkor még 63ezerre jött ki, most még kevesebb.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#94013) Silent77 válasza Thunderzolee (#94012) üzenetére


Silent77
veterán

Alin olcsóbb volt, reggel 9-kor lett vége.
$117.07 ~ 42.700Ft, 256GB verzió $126.85

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#94014) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt álok. Lenovo Tab M10 plus (ZAAM0165GR) 70k-ért vs. Galaxy Tab A9+ (SM-X210NZAAEUE) 83k-ért? Sorozatnézés, némi játék (semmi komoly gépigénnyel).
Az időtállóság miatt vacillálok a két készülék között, nem hiszem, hogy a Lenovo ne lenne elég. Ér annyival többet a Samu?
Köszi a segítséget!
W.

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#94015) eshe válasza Warpig (#94014) üzenetére


eshe
tag

A samu csak szoftver támogatásban ad többet,ha csak arra használod amit írtál akkor nem.

(#94016) Dr.NX válasza Warpig (#94014) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A Samsungnak 90 Hz-es képernyője és szignifikánsan erősebb hardvere van, szerintem megéri azt a kevés felárat.

Elfogadom a sütiket.

(#94017) punky10 válasza Warpig (#94014) üzenetére


punky10
addikt

Ha az időtállóság miatt vacillálsz,akkor ne tedd!A Lenovo terméktámogatása meg sem közelíti a Samuét.

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#94018) cidalain válasza punky10 (#94017) üzenetére


cidalain
veterán

A terméktámogatás túl van lihegve. 3-4 év után úgyis cserélsz gépet.
Nagyjából tökmindegy hogy a gépet egy 3 évvel ezelőtti androiddal dobod ki, vagy egy frissel. A Samu ugyan frissen tartható szoftveresen, de ez nem jelenti azt, hogy amikor 3 év múlva lejár a sw-es követés akkor még 3-4 évig elpötyögsz vele.
Az elsődleges szempontnak szerintem annak kell lennie, hogy a következő 2 évben tudja azt, amit most (!) szeretnél. Ezek közül a legszimpibbet kell venni (ez akár árazásban is lehet szimpatikus). Nem kell azon agyalni, hogy vajon 2 év múlva hátha majd komoly 3D játékokat akarok futtatni, vagy 7 multitaskos összetett feladatokat, meg hogy esetleg levigye a szemetet.
Ha időközben változik az egyéni követelmény, és a már meglévő tab tudja, akkor nyert ügy van. Ha nem tudja, akkor feljebb kell váltani, meglévőt eladni (1-2 évesen a tabletek simán eladhatók).

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#94019) wurci


wurci
tag

Sziasztok!

Köszönöm a sok iránymutatást, összefoglalót. Hosszas olvasgatás után úgy tervezem végre veszek az Alzán egy Lenovo Tab P11 LTE (2nd Gen) 6GB/128GB szürke tabletet egy Lenovo Precision Pen 2-vel.

Általános használatra tervezem, böngészés, filmnézés, jegyzetelés, játékra nagyon ritkán vagy nem. A jegyzetelés fontos, illetve a mobilnet is. Tudom ebben csak 4G-van de hasonló áron nem találtam olyan tabletet amiben 5G van már és a többi tulajdonsága hasonló.

Két kérdésben szeretném még segítséget kérni:
1. Ebben az ársávban van-e bármi más tablet amit jó lenne ha megnéznék?
2. Tudjátok, hogy hol lehet hozzá megvenni a Lenovo billentyűzetet? Itthon nem igazán találtam forgalmazót. Vagy más megoldás után kell néznem?

Köszönöm!

Márk

[ Szerkesztve ]

(#94020) mert_csokis válasza borbar (#94011) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Egy kicsit kezd már unalmas lenni ez a szoftver fétis.
Ma anyám elé álltam a farbával, miközben a hideg meggylevest szürcsöltem. Mondtam is neki, hogy készülhet az armageddonra, mert 12-es android alatt se egy víruskereső, se egy launcher nem működik rendesen.
Szóval dobhatjuk ki a nemrég, postával együtt 49e-ért vett Honor Pad 8-ast. Ő sem értette...
Nincs azzal gond, ha valakinek arra merevedik, vagy egész egyszerűen akkor nyugodt a lelke, ha a legfrissebb android van az eszközén.
De amilyen szinten ez túl van már lihegve, az nevetséges. Napi átlagfelhasználásra teljesen mindegy, hogy 12-es vagy 14-es android fut-e az adott eszközön, ha egyébként a hardver gördülékeny használatot biztosít. De ide egyébként szabadon beilleszthető bármelyik android verzió az utóbbi évekből.
(Miközben emberek vígan használnak 7-8 éves telefonokat is, hiba nélkül.)
Szerinted egy nyugdíjast mennyire érdekel ez? Vagy mennyire releváns dolog ez neki?
Amikor azért használja a tabletet (már amikor bekapcsolja), hogy ne a telefonon kelljen kaparászni. Nyilván egy YT videó megtekintése is nagyobb élmény tableten.
Google böngésző, kis YT, meg a szokásos csevegő app-ok illetve Facebook. Ezzel le is fedtük a kívánalmakat. Pont.
Víruskereső meg launcher? Hova? Minek?
Ne bohóckodjunk már.
Részemről lezártam ezt a dolgot, szerintem így is túl lett már tolva. A lényeg, hogy lehet miből válogatni. Nincs azzal gond, ha valakinek ez fontos, csak ne adjuk már elő úgy, mintha világméretű probléma lenne.

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#94021) f_sanyee válasza mert_csokis (#94020) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Gondolom a frissitestagadók a Windowst sem frissitik, mert jovanazugy.
Az hogy téged nem, érdekel, az a te dolgod, de ne legyen már gond ha másnak ez számít.

(#94022) Promi válasza mert_csokis (#94020) üzenetére


Promi
aktív tag

Maximálisan egyet értek veled. Engem még az iritál, mikor az appok energia fogyasztásán lovagolnak, hogy melyik mennyire szivja az akksit. Mintha nem volna áram sehol. Akkor is ott vannak a powerbankok. :(((

f_sanyee!
Azért az Android rendszert ne keverjük már a Windowsal.

[ Szerkesztve ]

(#94023) f_sanyee válasza Promi (#94022) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Miért? Mindkettő egy operációs rendszer, az egyik az mobil a másik pedig kevésbé mobil eszközökön elterjedt, a lényegén nem változtat.

(#94024) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !
Huawei M5 10,2" tablet 64 GB-os verzió.

Így 2024-ben érezhető különbség lenne váltani erről egy Xiaomi Pad 6-ra ? vagy Samsung A9+ -ra ? Telekomnál kedvezményesen tudnék venni most...
Teljesítményben kb. azonos szinten van a kettő ?

(#94025) Dr.NX válasza Tomessz85 (#94024) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem egyértelmű számomra, hogy melyik modellt írod, mert 10,2" Huawei nincs, esetleg 10,1" M5 lite vagy T5.
De ezeknél egy Xiaomi Pad 6 mindenképpen sokkal jobb, a Samsung is.
A kettő közül a Xiaomi a drágább, de a jobb is.
[link]

Elfogadom a sütiket.

(#94026) Tomessz85 válasza Dr.NX (#94025) üzenetére


Tomessz85
tag

Elírtam 10,8" lesz az M5

Köszönöm. Gardenscapes elkezdett szakadozva futni rajta sajnos :( pedig az azért nem egy AAA játék ...

(#94027) wurci válasza wurci (#94019) üzenetére


wurci
tag

Sziasztok! Bocs a nyomakodásért:

ERRE esetleg valaki?

Köszi :)

(#94028) ÖregMackó válasza mert_csokis (#94020) üzenetére


ÖregMackó
tag

Vicces, hogy voltam olyan mobilos csoportban ahol több frissen vásárolt mobil tulajdonosa már másnap azzal sírta tele a topicot, hogy még mindig nem kapott frissítést... Még a beállításokat is csak nagyjából ismerte..

(#94029) eshe válasza wurci (#94027) üzenetére


eshe
tag

A ceruza lekorlátozza a lehetőségeket ,főleg ebben az árkategóriában.Ajánlhatnánk a Samu s sorozatát,vagy az új mi tab prót ,de csak a Lenovo ad ennyiért használhatót.Itt nincs olyan kinálat mint a telefonoknál .Van még a yoga ,ahhoz jár a billentyűzet is.

(#94030) Promi válasza wurci (#94027) üzenetére


Promi
aktív tag

Én saját személyes véleményem. Mikor tabletem vagy telefonom nem Samsung volt, mindég volt egyfajta hiány érzetem. Tehát én már csak Samut veszek. Lehetne boncolgatni, dehát miért stb. nekem ez a márka vált be, még ha túl árazott is.

(#94031) eshe válasza eshe (#94029) üzenetére


eshe
tag

Javitva , :N a yogahoz sem jár mindegyikhez a billenyűzet alapból.
Az aliról rendelhető a Lenovókhoz tokkal egybeépitett billentyűzet.

(#94032) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok Androidos tablet topic Valakinek van ötlete,hogy a Netlifx / Prime müködik a Lenovo tableten. csak a Disney+ nem akar. Evvel mit lehet kezdeni? Minden feltételnek megfelel a Tablet. Arra tippelnek,hogy a Lenovo Atmos lehet a baj,de nem is az ,hanem elindula Disney+ minden csak mikor lejátszani akarok valamit, akkor nem akarja elindítani. Error 36-39. Viszont kb 1 órát voltunk telefonos beszégletésben és próbáltuk IT-s emberrel megoldani és megnéztük a Tabletet. Minden egyes feltételnek megfelelő a Tablet. Esetleg nincs valakinek ötlete? :R :R

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94033) wurci válasza eshe (#94031) üzenetére


wurci
tag

Köszönöm, köszönöm a segítséget eshe, Promi, értem a helyzetet. Megyek előre ezzel a Lenovóval :).

Alinál ha jól látom ugye az eredeti Lenovo keyboardot nem fogom megtalálni :) ? Kiröhöghettek nyugodtan a kérdésért, még nem rendeltem aliról sose :)).

(#94034) eshe válasza wurci (#94033) üzenetére


eshe
tag

A Lenovo is kinai ,úgy hogy nem esélytelen.Lehet még próbálkozni a német amazonon is.Mivel ezek bluetoothon csatlakoznak ,elvileg bármilyen akár asztali méret is csatlakoztathatók.Nemtudom mit szeretnél rajta gépelni,de ezeken elég nyomorult írni.

(#94035) eshe válasza Whysperer (#94032) üzenetére


eshe
tag

Próbáld meg böngészőből a lejátszást,ha így megy akkor nem az atmossal van gond.

(#94036) Chiller válasza Dr.NX (#93923) üzenetére


Chiller
őstag

Sziasztok,

végül Lenovo P12 matt display + toll lett a befutó.Úgy döntöttem nem várok tovább a Xiaomi pad 6 max-ra amúgy is jóval drágább lenne... Teclast-ot meg végül nem vállaltam be (kijelző miatt).

Tapogattam nézegettem mintaboltokban a tableteket, és rájöttem hogy kell a matt kijelző és ekkora is elég lesz nekem. Árban meg még belefér... így tokkal, ceruzával, garival jó árban le tudtam csapni egy újra. Jack dugó hiányát sajnálom csak, de jobbára úgyis Bluetooth-szal lesz használva a repcsin.
Már meg is érkezett, eddig elégedett vagyok vele.

Köszönöm szépen a tanácsokat, ötleteket, ajánlásokat. :R
Üdv.: C

[ Szerkesztve ]

(#94037) wurci válasza eshe (#94034) üzenetére


wurci
tag

Szuper, köszi, minden világos!

(#94038) Whysperer válasza eshe (#94035) üzenetére


Whysperer
addikt

Okés ha nálam lesz a tablet megnézem. :R :R

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94039) Dinomano válasza cidalain (#93999) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönök minden segítséget! Ma megjött az Alldocube tablet, töltővel, tokkal, kábellel, blutetooth-os billentyűzettel, USB-C - USB átalakítóval, érintős tollal. Spanyol Ali-s raktárból. Beüzemeltük, össze is szinkronizált telefonnal. Szép képe van, fotót is elfogadhatót csinál. :DD

/(^_^)____7=--- - - >|

(#94040) ÖregMackó válasza Whysperer (#94032) üzenetére


ÖregMackó
tag

Nálam a Netflix csinálta ugyanezt egy tablettel, az applikáció szépen ment, de a lejátszás a kiválasztott filmnél nem indult el. Végül arra jöttem rá, hogy olyan domaint használ ami a Telekom DNS szerverén nem létezett, ha a routerben átírtam a DNS-t a Google címére 8.8.8.8-ra mindjárt beindult a stream lejátszás is.

(#94041) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Nem jártam még ebben a topikban, szóval az első hozzászólásom, és egyben kérdésem is. :)
A jövő héten érkezik majd, egy Xiaomi Redmi Pad SE, a 6GB/128GB-os változatból.
Aki majd használni fogja, egy olyan 70 évét betöltött személy lesz, aki még az életében nem fogott a kezében ilyen cuccot. Ezért kérdezném, hogy tud e valaki olyan linket, ahol ennek a tabletnek van valamilyen magyar nyelvű, részletesebb használati utasítása?
Sajnos, a hivatalos oldalon elérhető anyag [link] , szó szerint szart sem ér :D , mert az a pár magyar nyelvű oldal, tele van jogi információkkal, EU-szabályozásokkal, biztonsági információkkal, miközben érdemi információ a tablet használatáról mindössze egy mondat, hogy kapcsolja be, és kövesse a képernyőn megjelenő utasításokat. Köszönjük Emese! :DDD
Az érintett használ ugyan egy androidos telefont, a legszükségesebbekkel elboldogul azon, de jó lenne valami részletesebb leírás a tabletről is, kb. olyan szintű, mint ami a telefonok esetében elérhetők.
Esetleg melyik Xiaomi telefon kézikönyve lenne ajánlott ilyen célra, ami esetleg segítséget jelenthetne?
Előre is köszi a segítséget.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#94042) Whysperer válasza ÖregMackó (#94040) üzenetére


Whysperer
addikt

Megnézem ,de néztem DIGI-s nettel és az sem ,de ránézek köszi
:R :R

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94043) cidalain válasza pendre54 (#94041) üzenetére


cidalain
veterán

Konkrét használati utasítás?
Bekapcs, kikapcs, hang fel-le ami egyedi egy készüléknél.
Minden más android, amit úgy kell kezelni, mint a telóján. Egy általános androidos howto-t keress, ne a konkrét típusra.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#94044) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni!
Jelenleg egy Huawei MediaPad M3 8,4" Android 7.0 tabletet használok. 1,5 éve lett benne cserélve az akkumulátor, addig bírta a sajátja, de elkezdte csinálni, hogy 10%nál kikapcsol, 80%ig töltöm, de ha bekapcsolom akkor teljes töltöttséget mutat. Nem szeretnék ismét aksi cserét.
Olvastam az összefoglalót.
Ebben a méretben 8" a legjobbnak a Lenovo Legion tabot írja. De az talán túl jó arra amire én használnám és nem is olcsó, de mivel nem egy évre venném az árával talán még megbarátkoznék. Samsung Galaxy Tab A9 LTE 8gb/128gb szimpatikusnak tűnik.
MediaTek processzor az mennyire lehet jó?
Mire használnám: YouTube, de azt is inkább hallgatom mint nézem, online rádiók, podcastok, Facebook, e-mail, Messenger, böngészés. Erre használom jelenleg a Huawei-t is.
Esetleg tudtok valami mást?
Gondolkodtam, hogy veszek valami régebbi okostelefont ami erős hardverrel rendelkezik, de nagyobb a kijelzője.
Ja és csak magyarországon forgalmazott készülék jöhet szóba és ha lehet akkor új.
Hát kb ennyi.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#94045) mert_csokis válasza f_sanyee (#94021) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Látom, hogy az utolsó mondatot már nem sikerült elolvasni.
Inkább arra figyelnék a helyedben, hogy ha állítasz valamit egy szakmai fórumon (link), annak legalább nézz utána, mielőtt leírod. Mert mások lehet, hogy az alapján hoznak majd döntést.
Én megtettem helyetted is. A Max app Android 5.1 vagy újabb szoftverrel rendelkező eszközökön fut.

Air Jordan 1 Low G (DD9315-101) 42-es méretben eladó

(#94046) f_sanyee válasza mert_csokis (#94045) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Köszi, hogy megnézted helyettem, de az emlegetett 2018-as huawei mediapad t5-ön továbbra sem megy, valószínüleg a kínaibb tableteken régi androiddal más a helyzet.

(#94047) cidalain válasza f_sanyee (#94046) üzenetére


cidalain
veterán

Azért mert Huawei: Redditen írnak olyat, hogy semmilyen Huawei eszközön nem fut a Max. Se régin, se újon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#94048) Targis75


Targis75
csendes tag

Üdv!

Az alábbi tabletem van:Philips PI4010GB1 4.2 Droid van rajt. Nem egy mai vas, honnan lehet ehhez még használható programot letölteni? Nagy elvárások nincsenek ebook olvasó, böngésző,navi,esetleg játékok. Köszönöm ha segitesz.

Bgabor

(#94049) Dr.NX válasza Targis75 (#94048) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Sehonnan.
1 GB-os őskövület, megérett a cserére.

Elfogadom a sütiket.

(#94050) Dinomano válasza Targis75 (#94048) üzenetére


Dinomano
senior tag

Esetleg vadászol valami android-os oldalt, ahol régi 4.2-es androidra való alkalmazások vannak. Navi talán mehet rajt, esetleg régi játék, és e-booknak használható. Netre már valószínű, hogy nem jó. Kb. egy YT oldaltól behalna...

/(^_^)____7=--- - - >|

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.