Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

Sziasztok mivel a munkáltatóm még a XX. században él így sajnos magamnak kell beruháznom egy tabletre, hogy megkönnyítsem a mindennapi munkám.
Egy olyan tabletre lenne szükségem ami:
Minél nagyobb, ami belefér a keretbe. (Álom a 10+")
Használt készülék mivel szűk a keret.
Hol nagyobb hol kisebb pdf formátumú terveket szeretnék megnyitni rajta kint az építkezésen jegyzetelni a pdfekere illetve rajzolni rájuk.
A költségeket szeretném minél alacsonyabban tartani mivel csak a munkához kellene így érthető okokból nem szeretnék többet költeni rá a keleténél, max. 50 k-ra gondoltam első körön, de ha kevesebbért is van alkalmas erre a feladatra az is szuper lenne.
Ennyiért lehet találni a fent felsorolt elvárásoknak megfelelő tabletet? A képernyő mérete olyan szinten másodlagos, hogy ha nem fér bele a fent említett keretbe megfelelő teljesítményű tablet akkor abban az esetben a kijelző méretén csökkentenék mint elvárás :)

Krisztián

(#92002) cidalain válasza Krisztián980 (#92001) üzenetére


cidalain
veterán

A belerajzolás a szűk keresztmetszet.
Ezt nem lehet akármivel jól megcsinálni, csak tollas tablettel. Sima tablet bumszli végű 500 forintos cerkával erre alkalmatlan szerintem. És mivel terep, ezért jó fényerejű esetleg különböző védettséggel rendelkező tablet lenne ideális, de már a spéci toll sincs 100k alatti kategóriában.

A legjobb egy Samsung Galaxy Tab Active lenne, de ebből a 3-mas széria kicsi 8"-os mérete is 150k. A 2-es széria régi, és kis felbontású, így rajzok megjelenítésére nem ideális, nagyítgatni kell. Egyébként jó cucc, néha én is nyomogatok ilyet melóban. Passz létezik e használtan eladó, szerintem nem nagyon.

Ha a védelmeket lehagyjuk, de cserébe 10"+, akkor Samu S6 Lite (2022), ami már 120k körül megvan. Ennél olcsóbban erre a célra új gépet nem fogsz találni.
Hasznátan szóba jöhet az S6 Lite korábbi kiadása pl, de a keretet ehhez is meg kell kicsit toldani majd.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92003) Zalaym


Zalaym
tag

Sziasztok!
xiaomi Pad 6-hoz tudtok ajánlani tollat/pent?
Vagy van esetleg kimondottan ajánlott pen?

Nem kellene extra fícsör, csak gyors jegyzeteket firkálni képekre. :R

(#92004) trd3000gt


trd3000gt
csendes tag

Sziasztok!
Van egy régi tabletünk.Lenovo Tab 2 A8 50F.
Nem enged már a googleplay ről még egy youtube alkalmazást se letölteni,azt irja hogy ezzel a rendszerrel nem kompatibilis.(Android 5.1 van rajta)Ezzel már semmit nem lehet kezdeni?
Kisgyereknek gondoltuk hogy odaadjuk mesét nézni.
:R

(#92005) Dr.NX válasza trd3000gt (#92004) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Custom ROM-mal lehetne szórakozni, de nem éri meg az időráfordítást.

Elfogadom a sütiket.

(#92006) cidalain válasza trd3000gt (#92004) üzenetére


cidalain
veterán

ugyanilyen helyett (ugyanemiatt a probléma miatt) kapott anyukám egy Alldocube iPlay Minit.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92007) vacs válasza trd3000gt (#92004) üzenetére


vacs
veterán

Valóban csere érett már a Tab, de előtte egy Newpipe-ot próbálj meg!

(^)(>.<)(^)

(#92008) trd3000gt


trd3000gt
csendes tag

Köszönöm,megnézem! :R

(#92009) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Pár hét használat után Alldocube iPlay 50 Mini Pro.

Minden oké vele, nekem egyedül a Wifi tűnik gyengenek, ott ahol a Poco F4 GT többet tud.

Azonos 2,4-es Wifin lassabb, néha legyengül a jel.

A fém ház szerintem sokat árnyékol.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92010) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

A Best Buy topikból:
LENOVO Tab M9 9" 32GB WiFi Szürke Tablet + tok (ZAC30045GR)
52.489 Ft helyett 39.999 Ft
ÁK: 51e-től

Elfogadom a sütiket.

(#92011) [lAyCsI] válasza Dr.NX (#92010) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Pont most néztem én is, ellenben a 3Gb elég kárcsú...

-= No way back from Here =-

(#92012) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Anyukámnak szeretnék vásárolni egy jó ár/érték arányú tabletet 60 000 Ft körüli összegben. Internetezésre, hírek olvasására lenne használva. A tablethez jó lenne, ha tudnék egy normális tokot is venni, ami védi a kijelzőt. Mivel én a tabletekkel nem vagyok képben ezért tudnátok nekem ajánlani?

Köszönöm előre is a segítséget!

(#92013) TeebyKay válasza Dr.NX (#92010) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nagyon alap felhasználásra (okos eszköz távirányító, spotify bluetooth hangfalra) és ebook olvasásra van most jobb ár-érték arányú vétel?

(#92014) Dr.NX válasza [lAyCsI] (#92011) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

A 32 GB tárhely és HD felbontás is karcsú.
Ez annak jó, aki nagyon olcsón szeretne márkásabb tabletet.

Elfogadom a sütiket.

(#92015) Dr.NX válasza fogirobi (#92012) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Banggoodról vagy Aliról Alldocube iPlay 50 Pro (10,4") vagy 50 Mini (8,4").
Kicsit többért hazai beszerzésből Realme Pad vagy Redmi Pad.

Elfogadom a sütiket.

(#92016) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

A Nova launcher tudja vagy az Iplay 40H, hirtelen nem tudom... a tablet mozdításával feloldotta a kijelzőt, nem kellett nyomkodni. Vajon hol lelem meg ezt az opciót?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#92017) cidalain válasza TripleB (#92016) üzenetére


cidalain
veterán

iPlay50 Miniben ezt a gyári rendszer tudja, így talán a 40H-ban is ott keresném, nem a Novában.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92018) TripleB válasza cidalain (#92017) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm! Túrom egy ideje a beállításokat, de egyelőre nem találom.
Feltettem a legutolsó firmware-t ésgyalultam mindent vele.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#92019) Dr.NX válasza TripleB (#92018) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Van a Beállításoknak is keresője, oda írd be, hogy move to wake, vagy ugyanez magyarul, pl. "felébreszt".

Elfogadom a sütiket.

(#92020) TripleB válasza Dr.NX (#92019) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm, már megtörtént "feléled", "felébreszt" stb szavakkal. Még túrom a lehetőségeket.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#92021) Beni2360 válasza fogirobi (#92012) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem kösz az iplay 50 mini mellett egy Lenovo Tab M9 4GB/64GB szürke + tok és fólia | alza.hu m9 4/64 GB tabom van tokkal együtt az Alzan vettem még súlyara és méretre pont jó. A 10"-s már nehéz és nem tudtam egy kézben tartani. Ahhoz képest, hogy csak HD tökéletes képe van és az aksi is jól bírja a gyürődést. És most kicsit olcsóbb is mint vettem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92022) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Mivel nincs még az Alldocube-nak saját topikja...
Mini Pro: kaptatok ma ti is egy frissítést? [kép]
Nekem elmolyolt azzal a 6,64 MB-vel majd' félórát.
És igazából ki sem derült számomra, hogy mi frissült

gyulaszu

(#92023) Graphics válasza gyulaszu (#92022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézem, máris.

Nem jött még.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92024) Graphics válasza gyulaszu (#92022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ideért.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92025) gyulaszu válasza Graphics (#92024) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Neked meddig tartott?
Számodra kiderült, hogy mi frissült?

gyulaszu

(#92026) Graphics válasza gyulaszu (#92025) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sokáig szöszölt vele. De amúgy örömteli, hogy már 2 apróbb frissítés is jött.

Sok mindent nem találtam még. [link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92027) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Hozzám került egy Huawei MediaPad M3 Lite 8 tablet azzal, hogya a rajta lévő képeket le kellene menteni (nincs benne SD kártya)

Első lépésben több órán keresztül töltöttem, amikor is visszajelző LED zölden világított.
Nos első bekapcsoláskor kérte a mintát, hogy rajzoljam le. Na a minta formája megvolt emlékeimben, de ugye nem mindegy honnan kezdve van rajzolva, így a második irányú rajzolás után ami természetesen szintén nem volt jó eszembe jutott, hogy mi van akkor, ha pont ellenkező oldalon / TAB tetején kell rajzolni a mintát és nem az alján, így leraktam a TAB-ot az asztalra, odasétáltam a papírkához, amit ideadtak a TAB-bal amire lerajzolták a mintát, de mire visszaértem a TAB képernyője teljesen sötét lett és egyetlen gombnyomásra sem éled fel a kijelző.
Power gombot kb. 7 másodpercig nyomva tartva rezzen egyet a TAB, de változás nem történik. Ha eközben töltőre van dugva, akkor a rezzenéskor elalszik a zöld LED, majd kis idő múlva újra világít. PC dugva CD meghajtót élesít a rendszerben, amiről lehetne telepíteni a HiSuite-ot és a 7 másodperces power nyomás után a CD meghajtó eltűnik, majd a zöld LED újbóli világításával egy időben megjelenik ismét, tehát ez a hosszú nyomás újraindítást generál és nem kikapcsolja a készüléket.

Nos innen kellene némi help, hogyan tudnék képet varázsolni erre az eszközre vagy elérni, hogy kikapcsoljon és recovery menübe be tudja lépni egy wipe cache-t eszközöli...de ugye a képernyő sötétsége a nagyobbik probléma, amit nem is tudok mire vélni :F

read-only mode on the forum

(#92028) Dr.NX válasza gyulaszu (#92022) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Nem kell saját topik, a Teclastnak sem indokolt, arra a pár hozzászólásra ami pár havonta beesik.
Nekem sem derült ki, hogy mi frissült, a security update date biztosan nem, az maradt
5 July 2023
a custom built version is
alps-mp-t0.mp1-V11.71

Elfogadom a sütiket.

(#92029) ÖregMackó válasza TripleB (#92020) üzenetére


ÖregMackó
tag

Nálam iplay 50pro-nál, beállítás - megjelenés - speciális - felébresztéshez emelje meg bekapcsolt állapotú.... Ennek köszönhetően, ha megemelem a tetejét, felébred....

(#92030) gyulaszu válasza Dr.NX (#92028) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Megtaláltam, a buildszám változott: [kép]

gyulaszu

(#92031) kpityu2 válasza AtHoS (#92027) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezt nézted? [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#92032) Graphics válasza gyulaszu (#92030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezt már a frissítésnél is írta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92033) TripleB válasza ÖregMackó (#92029) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm, ebből a firmware-ből ezek szerint kikerült ez a lehetőség sajnos. Már a fejlesztő beállításoktól kezdve mindent áttúram és itt már nincs olyan opció. :(
Veszek bele egy új akkut, aztán ha úgy adódik, el fogom adni.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#92034) AtHoS válasza kpityu2 (#92031) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lényegében igen, mert minden gombkombinációt is végigpróbáltam, hogy vakon ki tudjam kapcsolni, de szerintem csak újraindítást sikerült elérnem . Viszont nem tudom mennyi idő kell neki, hogy magától lemerüljön

Mondjuk a kijelző tetején a LED csak akkor világít, ha töltést kap a mikroUSB csatlakozón keresztül. Egyébként sötét marad az is

Kértem egy kis háttérinfót a tabletről:

Ha sokái, hosszabb ideig áll a készülék, akkor be lehet kapcsolni, de rövid ideig működik csak ~5perc vagy kevesebb, utána bepixelesedik és besötétül a képernyő.

Ez erősen HW hibára utal szerintem.

Ismerős valakinek ilyen hibajelenség? lehet ezzel kezdeni valamit, hogy a rajta lévő adatokat le lehessen menteni?

Természetesen USB debugging és társai nem volt eszközölve a készüléken

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#92035) gyulaszu válasza Graphics (#92032) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Igen, látszott ez a karaktersorozat, de hogy ez buildszám lenne, az nem látszott sehol.. :R
... egyébként mit jelent a buildszám?
Tényleg belefér egy build 6,64 MB-ba?

gyulaszu

(#92036) ÖregMackó válasza gyulaszu (#92035) üzenetére


ÖregMackó
tag

A buildszám az adott firmware verziószáma. A 6,64 MB valószínűleg csak az aktuálisan változott programrészlet.

[ Szerkesztve ]

(#92037) kpityu2 válasza AtHoS (#92034) üzenetére


kpityu2
őstag

Hát, ha adatokat akarsz lementeni akkor jó eséllyel csak ADB-n keresztül fog menni. Ha barátságban vagy a forrasztópákával akkor csinálhatsz USB JIG dugót (gugliban keress rá) én a bootloopos samsungot azzal bizgattam, mert volt, hogy csak a 10. alkalomra indult. ADB-n keresztül azt hiszem remote screen is lehetséges, de már nem emlékszem hogyan, régen foglalkoztam vele.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#92038) TeebyKay válasza TeebyKay (#92013) üzenetére


TeebyKay
őstag

Megpróbálom máshogy kérdezni:

Főleg ebook olvasásra és nagyon alap egyéb felhasználásra milyen alap tablet ajánlott? (őszíntén szólva az alldocube mini árát is sokallom kicsit)
Mit érdemes nézni esetleg most black fridaynél?

(#92039) maestro87 válasza gyulaszu (#92022) üzenetére


maestro87
őstag

Nálam a frissítés kijavított egy idegesítő hibát: eddig ha egy alkalmazásban baloldalt volt egy "hamburger menü" és kézmozdulattal akartam megnyitni, akkor folyton eggyel visszalépett az app-ban vagy egyszerűen kilépett az app-ból. Most ez a hiba megszűnt. :)
De a téma színek személyre szabhatósága sajnos még most se került a frissítésbe. :(

(#92040) Dr.NX válasza TeebyKay (#92038) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Alldocube mini. Olvasáshoz jobb egy e-book reader, de ha tabletet akarsz, abból 8" körüli fog kelleni, kényelmesebb azon olvasni. Meg hát a felbontás is jobb.

"Mit érdemes nézni esetleg most black fridaynél?"
Az árakat. :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#92041) TeebyKay válasza Dr.NX (#92040) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi. Az ebook olvasók sokkal drágábbak és másra nem is alkalmasak, a semminél jobb megoldásnak gondolok egy ilyen belépő szintű tabletet.

"Az árakat. :DDD"
Oké inkább nem kérdeztem semmit... :D

(#92042) Dr.NX


Dr.NX
Topikgazda

Aki nagyon olcsón szeretne nem túl jó :DDD tabletet, a hardverapróra most került fel egy csomó Teclast P25T 10" és P80T 8" (Alzás).

Elfogadom a sütiket.

(#92043) AtHoS válasza kpityu2 (#92037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Minden mindegy alapon "bal felső" - "jobb alsó" sarok fix pontokkal picit csavartam az egész készüléken a "jobb felső" sarok enyhén lefelé és értelem szerűen a "bal alsó" sarok enyhén felfelé mozgatásával és lőn világosság, lett fain kép.

File manager plus segítségével indítottam egy FTP szervert a TAB-on és másolom le a DCIM mappát (csekély 8.8 GB) most. HW-es hiba lesz, csak nem tudom, hogy valamelyik forrasztás engedett el vagy a kijelző szalagkábele, esetleg annak csatlakozása a szar. De az adatok a lényeg, remélem végigmegy a másolás. 5GHz-es hálót nem is próbáltam be, nyomtam egyből 2.4GHz-re.

Esetleg valakit tudtok, aki ilyen kütyüket "operál"? Hátha javítható a problémája

read-only mode on the forum

(#92044) cidalain válasza AtHoS (#92043) üzenetére


cidalain
veterán

Youtube szétszedős videó, aztán megcsinálod magad.
5+ éves gépre nem akarsz 10ezer forintos szervízóradíjjal javítást fizetni

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92045) Nordik


Nordik
őstag

Telekomtol szeretnek részletre vásárolni androidos tabletet. Nem kell komoly felhasználásra, egy kozepkategorias gépet szeretnek.

Aki ismeri a náluk kapható készletet mit ajánl? Lenovo M10 Plus? Vagy a Telekom sajátja? Esetleg Samsung fronton A7 vagy A8?

Lenovorol jókat olvastam, viszont ha tudtok mást szívesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

(#92046) cidalain


cidalain
veterán

Banggoodon 11.11 akcióban már most vehető az akciós áron.
Iplay 50 mini 95 USD
Iplay 50 mini Pro 140 USD
50 darabos ez az akciós készlet, utána emelik az árat. Még kb 30-30 elérhető
A sima mini ezen az áron nagyon oké, ha valakinek low budget gép kell. Gyereknek is oké hardcore játékot kivéve.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92047) Beni2360 válasza cidalain (#92046) üzenetére


Beni2360
félisten

Alin 132,65$-ra jön ki az iplay 50 mini pro.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#92048) cidalain válasza Beni2360 (#92047) üzenetére


cidalain
veterán

Mini Pro-ra Banggoodon be lehet próbálni a BGDBI112 kupont 130 USD-ért

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#92049) vacs


vacs
veterán

Alldocube iPlay 50 mini Pro
Ár: 112.29 $
Kupon: 11SALE15 vagy 11OT11
link

(^)(>.<)(^)

(#92050) Reynaldo válasza vacs (#92049) üzenetére


Reynaldo
kezdő

Érdekes, pár órája a 11SALE15 kóddal nekem $114.44 volt, de már nem veszi be ezeket a kódokat egyiket se.
Végülis $121.44-ért sikerült megrendelni extra kód nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.