Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) XtremLor válasza #03372544 (#56997) üzenetére


XtremLor
őstag

2000 az mar nem 1500 :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#57002) #03372544 válasza gps76 (#57000) üzenetére


#03372544
törölt tag

Az LG rendszere elég jól optimalizált, meglepően jól fut 1Gb rammal is.
Nekem a 7"-os g pad van, szintén s400 + 1Gb ram + HD felbontás, de nincs rá panasz egyelőre.

Néha még reszponzívabbnak is érzem a telefonomnál, pedig az 2Gb ram, erősebb (bár régebbi, s4pro) SoC, igaz FHD felbontás mellett.

(#57003) cidalain válasza gps76 (#57000) üzenetére


cidalain
veterán

Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy az LG az a gyarto, aki pont nem rakja tele minden szarral a tabjait. Samu, lenovo, acer, wayteq tipusaihoz kepest legalabbis...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57004) gps76 válasza #03372544 (#57002) üzenetére


gps76
őstag

Persze jól optimalizált,volt nekem is 7-es gpad-om,csak egy ilyet az ember nem számológépnek használ,hanem tartalomfogyasztásra,játszani nem játszottam rajta,de csak netezzéssel be tudtam akasztani rendesen,pedig nem 100 oldalt nyitottam meg.
Mindegy én nem veszek 1 GB-ost mégegyszer,inkább gyűjtögetek hozzá még,és akkor nem kell tab-ot nézegetnem fél év múlva.

cidalain: Azért tesz bele bazárt Ő is rendesen,a G2 2 GB ellenére szabad ram 700 körül van,bekapcs után nemsokkal...

[ Szerkesztve ]

(#57005) cidalain válasza gps76 (#57004) üzenetére


cidalain
veterán

A tabokrol volt szo, nem a telefonokrol :)
A tab memoriajanak harmada nekem mindig szabad.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57006) gps76 válasza cidalain (#57005) üzenetére


gps76
őstag

Tudom,csak hasonlatnak írtam. Na az harmad fogy el hamar,ha használod is,nem csak a főképernyőt nézegeted. Vagy,ha meg is marad,akkor meg másnak a rovására.
Mindegy,nem sok értelme vitatkozni rajta.

Kínai tabletből a Pipo P8-al találkozott már valaki élőben?

[ Szerkesztve ]

(#57007) makoss válasza kissj83 (#56999) üzenetére


makoss
addikt

Szia!

Van erről teszt valahol? Nem nagyon találok :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#57008) hans989


hans989
tag

Sziasztok, egyetemista húgomnak szánt tablet kiválasztásában kérném a segítségeteket:

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 9-10 hüvelykes
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? újat
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? a lényeg megbízható helyről legyen, de egyébként debreceni lakos vagyok
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (tan)könyv olvasásra, internetezésre igen; filmezésre, játszásra nem.
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? kb. 35-40 ezret

- előnyt jelentene továbbá egy helyett a két év garancia (és a jó szervízháttér)
- sim kártyát nem szeretnék beletenni
- mobil internetre szintén nincs szükség (a kolijában és itthon is van wifi)
- gps nem kell
- a fényképező minősége szintén nem fontos
- microSD kártyával lehessen bővíteni
- procit, ram-ot, rom-ot rátok bízom

Elsőre a WayteQ xTAB 9-et néztem ki neki, de ez árban 10-15 ezerrel a büdzsé felett van.
Ezért ha van jó ötletetek azzal nagyon sokat segítenétek!
Előre is köszi a segítséget, tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#57009) villamos


villamos
őstag

Sziasztok!
Egy tabletet szeretnék vásárolni. Az igények:
- netezni, filmezni, játszani
- olyan 40-50eFt legyen itthonról, újonnan
- 3G képes legyen, kizárólag normál sim lehet
- Intel kizárva
- mikro SD foglalat
- IPS kijelző 7" vagy 8"
- nagy tárhely, 16GB

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#57010) cidalain válasza gps76 (#57006) üzenetére


cidalain
veterán

Nalam 500 a szabad inditaskor, es hasznalat kozben meg 2-300 elfogy ebbol, van tartalek. Nem akarok vitatkozni, de ez egy atlagos tablet hasznalonak boven elegendo. Ha ez valakinek nem eleg, akkor extrem felhasznalo, aki rosszul merte fel az igenyeit, es ehhez merten nem a megfelelo tabot valasztotta. Neki nem megfelelo, de nem azert mert a tab szar, hanem mert nincs kozos halmaza az igenyekkel.

Ugyanez a vita mindenben megvan. Nezz be az Lcd teve topicba, ott aztmondjak hogy 55" es 400e alatt nem erdemes tvt venni mert szar. :)

Aki egy autoval 200-zal akar menni az persze hogy szarozza a szuzukit, de aki csak 70 elzotyogne a boltig, annak untig eleg, sot 1000x jobb a babettanal :)

Es ezt az irast nem vitainditonak szanom, hanem inkabb azert hogy a tabletvasarlas legfontosabb kerdese a mire fogom hasznalni. Ha itt valaki alulbecsul akkor kinlodas lesz. Ha viszont a penz miatt ad lejjebb az igenyekbol, akkor is kilodas lesz. De mindket esetre igaz, hogy rosszul valasztott. Es mint mindenben ittis feltetlenul igaz az, hogy eroteljes felhasznalashoz az arlista tetejerol kell valasztani, ami 2-3-szor dragabb mint az atlag. Vqgy 8-10-szer dragabb mint a legolcsobb

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#57011) gps76 válasza cidalain (#57010) üzenetére


gps76
őstag

Teljesen igazad van,csak bizakodik az ember hátha van az olcsóbbak közt is "nagyobb igényeknek" megfelelő. Mert érdekes a Memopad is az 1 GB-al meg a 3745-ös Intel procival sokszor szalad mint a szél,van amikor meg akad,kivágnám

(#57012) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok! Megér egy Asus tf701t használtan 75 ezret? Esetleg Lenovo Miix 2 (10-inch) szintén 75-ért? Lenovo yoga 2 10 70-ért?

[ Szerkesztve ]

(#57013) munkhart


munkhart
csendes tag

Sziasztok!Van nálam eggy myaudio series 9 a908A Tablet romot cseréltek rajta legyes féle cm10!A következő történt,eljut a boot-ig megjelenik a cm 10 betöltés aztánn semmi!Viszont a cwm-et nem lehet elérni pedig van rajta!Ha valaki találkozott már ilyennel kérem segitsen!

(#57014) #03372544 válasza dudi6 (#57012) üzenetére


#03372544
törölt tag

Ezt az ASUS-t megveheted közvetlen a gyártótól 79ért, igaz felújított de legalább garanciát kapsz rá.
Azért olvasd el mit jelent náluk a "felújított", sokszor simán csak visszaküldött vagy másra cserélt darab, nem is ilyet akartak venni, stb.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#57015) mexicanraven válasza kissj83 (#56999) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

LG G-Pad 7.0-án is ilyen, nexus 7-en pörgött, az optimalizáció lett szerintem elb*szva. :))

when the sun shines, we'll shine together

(#57016) tikki


tikki
csendes tag

Köszönöm az eddigi segítséget!

És akkor mi értelme van a rootolásnak, ha torrentről leszedett teljes programokat fel lehet telepíteni a tabletre, és még kártyára is...?

(#57017) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Évnyitó kedvezmények vannak az eMag-nál!
Ha valakit esetleg érdekelne!

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#57018) tjb007 válasza gps76 (#56988) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az iPon, és az Aqua is forgalmazza (többek között).

(#57008) hans989

Olyat, ami ajánlott is lenne ennyiért nem kapsz.

(#57009) villamos

Ha az Alcor Access O819M (fontos infó) normál SIM-es, akkor az, ha viszont nem, akkor meg semmi. Gyakorlatilag ma már szinte az összes 3G-s modell micro SIM foglalatos, az itthon elérhető minimum 16GB-os modellekkel is ez a helyzet.

(#57019) zrek válasza zrek (#55571) üzenetére


zrek
csendes tag

Tanulságképp megírom nektek, hogy jártam.
Még dec. elején rendeltem wink play 8 GPS gépet az emag-nál (30 ezerért). De nem GPS-eset küldtek (itt kértem tanácsot tőletek http://prohardver.hu/tema/android-os_tablet-ek/hsz_55571-55571.html )
Írtam nekik, hogy küldjenek egy olyat, amit ígértek (GPS-est), vagy adjanak árengedményt.
Nem válaszoltak, felhívtam őket, 25 perc várakoztatás után beszéltem velük...Visszaküldtem, és izgultam, hogy mi lesz. Sokáig semmi, újabb 25 perces várakoztatásos telefon néhány nap múlva. Megint sokáig semmi, azt se tudtam, hogy visszaért-e hozzájuk (és elismerik-e, hogy visszaért).
45 perces várakoztatásos (!) újabb telefonálás... Náluk van a tablet, de a szervíz még nem vizsgálta be. Nem, nem tudják biztosan, hogy volt-e benne GPS és hogyha küldenek másikat, akkor lesz-e benne. "A GPS csak akkor megy, ha van wifikapcsolat" mondták, nekem kellett felvilágosítanom őket, hogy az nem úgy megy.
Pár napja írtam nekik ismét, hogy hol a pénz, illetve hogy még mindig árusítják a webáruházban a GPS-es verziójú tabletet, küldjenek már egyet (mert egyébként tetszett).
Na, erre tegnap visszautalták a pénzt, és itt a lényeg: ugyanazon az URL-en már egy kukk sincs róla, hogy GPS lenne a tabletben!!
Megnézhetitek, ez a link:
http://www.emag.hu/wink-play-tablagep-quad-core-1-3ghz-es-processzorral-8-ips-1gb-ddr3-8gb-wi-fi-gps-bluetooth-android-4-4-2-kit-kat-feher-ezustszurke-play-8ips/pd/DDLYWBBBM/
Még a link is tartalmazza, hogy "gps".

A sejtésem, hogy senkinek (!) sem küldek ki GPS-es verziót, csak hitegettek vele, néhányan meg bevették a maszlagot, hogy a wifis helymeghatározás (IP alapján) az a GPS! Kíváncsi vagyok hány ember nyugodott bele. Vajon igazam van, senkinek nem volt benne GPS, vagy én csak egy szerencsétlenebb csoportba kerültem? Ha valaki kapott ilyen tabletet az Emagtól, kíváncsi vagyok a tapasztalataira. Köszi!

(#57020) keszo válasza zrek (#57019) üzenetére


keszo
őstag

Én azt olvasom hogy GPS:nem

Attila

(#57021) hans989 válasza tjb007 (#57018) üzenetére


hans989
tag

Köszönöm a felvilágosítást, ezekszerint a büdzsén emelni kell.
Akkor viszont közelítsük úgy meg a dolgot, hogy:
egy új, (8,4)-9-10 hüvelykes, kizárólag könyv olvasásra, és internetezésre használt
(sim kártya, mobil internet és gps nélküli) tabletet manapság mennyi pénzből lehet megvenni?
Vagyis melyik tabletet ajánljátok erre a célra?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#57022) zrek válasza keszo (#57020) üzenetére


zrek
csendes tag

Hát épp ez az, ha 3 nappal ezelőtt nézted meg volna ezt a linket, akkor nemcsak, hogy GPS:igen -t láttál volna ott, hanem egy részletes leírást is, hogy milyen jó is a GPS, íme (lementettem):

(#57023) villamos válasza tjb007 (#57018) üzenetére


villamos
őstag

"ma már szinte az összes 3G-s modell micro SIM foglalatos"
Menjenek a fenébe, tényleg. :W
Most emiatt nem fogom a sim kártyámat vagdosni, mert akkor meg a normál simes usb kulcsba nem fog passzolni.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#57024) chibi_pie


chibi_pie
újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy tabletet venni elsősorban jegyzetelésre, böngészésre, pdf/diasor olvasására, plusz közösségi oldalak (facebook, tumblr) használatához. Játszani nem nagyon, sorozatot nézni ha bírja, akkor szeretnék rajta. Kinéztem pár tabletet, de lenne 1-2 kérdésem. Ők a kiszemeltek:
Asus MeMoPad ME572C-1G003A
Asus Transformer Pad TF103CX-1B006A
Asus MeMO Pad 8 ME181C-1B004A
Az első versenyző a leírások szerint 2GB rammal jön, de 7", a többi (ha nem néztem el) akkor 1GB. Kérdés az, hogy a fent leírt célokra elég az 1GB ram meg az a proci és inkább nagyobb kijelzőt válasszak, vagy maradjak az elsőnél, mert az jobb(nak tűnik, de nem értek hozzá).
Esetleg ha tudtok valamit a megbízhatóságról, akkor azért is hálás lennék. Vagy ha egy célnak megfelelő tudással rendelkező akármilyen más olcsóbb új gépet tudtok javasolni, itthoni beszerzéssel, akkor azt is megköszönném. Kijelző méretben jobbak örülnék a 8" vagy nagyobbnak ha az árba belefér, Wifi mindenképp, 3G ahogy az ár hozza, és 40-65 ezer között szeretnék rászánni.

Köszönöm a válaszokat,
Heni

(#57025) Viktor77 válasza villamos (#57023) üzenetére


Viktor77
titán

1. Kapni átalakítót, ami ugyanaz mint a 2-es pontban.
2. Ha veszel sim kártyát, akkor elöször a bankkártya méretüből töröd ugye ki, aztán meg még egy keretből, aminek a segitségével bele tudod tenni a kulcsodba.

Ezen látszik is.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#57026) tjb007 válasza hans989 (#57021) üzenetére


tjb007
nagyúr

A 8,4 hüvelyk pont a felsőkategóriára jellemző, annyira meg gondolom nem szeretnél a büdzsén emelni.
50-55 ezer forint körül mennek az ajánlott 8 és 10 hüvelykes modellek (van 33-ért is, de az most hiánycikk, nem nagyon kapható), tehát ennyit rá kell szánni.
A 8 hüvelykesek közül az LG G Pad 8.0, és az ASUS MeMO Pad 8 (ME181C/CX), és a Lenovo A8 ajánlott; a 10 hüvelykesek közül pedig a Lenovo A10, és az ASUS Transformer Pad TF103CX ajánlott. Esetleg érdemes lehet ránézni még a Prestigio MultiPad Wize 5002-re, amit már 40 ezer forintért is el lehet hozni, bár túl sok tapasztalat egyelőre nem áll rendelkezésre.

(#57024) chibi_pie

Az ME572C nem csak jobbnak tűnik, hanem az is. Hármójuk közül ebben van a legjobb, legnagyobb felbontású kijelzőpanel, a legtöbb RAM, és a legerősebb processzor. Ha elég a 7 hüvelyk is, akkor maradj ennél; ha pedig kicsinek találod, akkor a másik kettő közül válaszd ki a leginkább megfelelőt.

(#57027) csmat válasza hans989 (#57021) üzenetére


csmat
senior tag

Nézd meg az lg 8.3, újra lehet kapni, de nem egy vadi új típus, de 2 gb ram van benne, felbontása is jó.

A proci mennyire elavult benne??

(#57028) tikki


tikki
csendes tag

Re:
Köszönöm az eddigi segítséget!

És akkor mi értelme van a rootolásnak, ha torrentről leszedett teljes programokat fel lehet telepíteni a tabletre, és még kártyára is...?

(#57029) zso73


zso73
veterán

Sziasztok .
Ebook olvasásra keresek tabot. 40 eFt környékén. 7-10" És tényleg fontos a megbízhatóság ! Mit ajánlotok ? Itthon venném, garanciával.

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#57030) tjb007 válasza tikki (#57028) üzenetére


tjb007
nagyúr

[link]

(#57029) zso73

LG G Pad 7.0

(#57031) touretteguy


touretteguy
újonc

Sziasztok!

Tablet vásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni ezzel kapcsolatban!
Szempontok:
-10'-os kijelző
-mindegy, hogy új vagy használt
-itthon vásárolnám meg
-filmezés, böngészés, olvasás lennének a fő funkciói
-80-90e Ft-ot szánok rá

Fontos a jó üzemidő, és ha lenne HDMI rajta, nagyon boldog lennék :)
Esetleg még Windows 8.1-es készülék is szóba jöhet.

Köszönöm a segítségeteket!

(#57032) q2w3 válasza gps76 (#57011) üzenetére


q2w3
senior tag

Én amazonon kis akció keretében 90ért tudtam venni Nvidia Shield Tabletet. Ha Galaxy Tab S-t meg Z3-at néztél, akkor ez még véleményem szerint jobb is. Erősebb akksi, igaz játék közben merül, de amúgy jól bírja, minden fut rajta, nem melegszik, masszív és nincs olyan érzésed hogy kettétörik a kezedben. És kb nexus után leginkább STOCK android.

(#57033) mnidl


mnidl
újonc

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a családban van egy Alcor Access D786M tablet amivel eddig nem volt probléma. Szeretnénk egy hasonlót venni, amit az Alcor Zest D746I személyében interneten ki is néztünk. Viszont az alacsonyabb ára miatt felmerült a kérdés, hogy hozza-e majd, amit a másik? Ha csak a háttértár mérete és az Android különbözik, akkor gyakorlatilag gyorsaságban tudja ugyanazt, ugye? Attól hogy SD kártyáról olvassa majd a lejátszani valót még nem fog döcögni, ugye?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#57034) gps76 válasza q2w3 (#57032) üzenetére


gps76
őstag

Azt nem bírnám kivárni míg ideér. Találtál valami problémát eddig?

(#57035) browing


browing
csendes tag

Heló
Segítségeteket szeretném kérni tablet vásárlás ügyileg.
A faterom a munkájához venne egyet de csak windowsos jöhet szóba.
A kollégája ezt javasolta neki: [Fujitsu Stylistic M532]
Az lenne a kérdésem, hogy egy kb 70Ezres árkategóriában van-e jobb?

Az elvárásai nem nagyok: Legyen windowsos, minél erősebb az aksi, és 10 coll nagyobb képernyő, és új.
Van-e ebben az árkategóriában abszolút nyerő választás amellyel nem lehet mellé lőni?

Köszi előre is a választ.

U.I: Tudom, hogy ez anroidos topik, de ahogy láttam itt egy kicsivel nagyobb az élet, szóval gondoltam megkérdezem itt is hátha itt hamarabb kapok választ a téma szakértőitől.

(#57036) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Sziasztok!

Soha nem volt tabletem, nem is foglalkoztam velük, most viszont a barátnőm szeretne egyet, és kéne segítenem neki :)
Leginkább nagyobb méretű szkennelt PDF könyvek olvasására használná (fontos, hogy gyorsan kezelje őket, lehessen ide-oda ugrálni, lapozni várakozás nélkül). Emellett persze internet, film esetleg, játék nem kifejezetten cél.

Egyéb jellenemzők:
- 10"
- minimum 8-10 óra üzemidő
- 3G (ott is kell net, ahol nincs wifi)
- 2 Giga ram
- 32 G tárhely, vagy bővíthetőség
- billenytűzet csatlakoztatható legyen (bár ez gondolom már alap)
- új legyen
- legyen izmos, évek múlva is használható
- ár nem annyira számít, persze minél olcsóbban teljesíti ezeket a feltételeket annál jobb

Kérdés, van-e értelme ilyen kínai Cube tablet-et nézni aliexpresszen, amik mondjuk papírforma szerint kétharmad annyiért hozzák azt a szintet, amit a nevesebb itthon kapható eszközök?
(attól, hogy nem annyira fontos az ár, azért az ár-érték arány az) :)
Előre is köszi!

(#57037) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Milyen 8" tabletet ajánlotok 45kig? Medimarktban venném. Lenovo a5500at néztem.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#57038) kalozhun100 válasza kalozhun100 (#57037) üzenetére


kalozhun100
őstag

Wayteq 8Q-val egy a baj rohadt halk.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#57039) q2w3 válasza gps76 (#57034) üzenetére


q2w3
senior tag

Semmi gondja sincs. Még 5.0 kicsit laggos volt viszont dec 23án kiadták rá az 5.0.1et és azóta hasít. Hát nekem 5 nap volt Franciaországból, de most németben is ugyan annyi, onnan 3 nap alatt kb megjön. Max Z3at tartanám mellette egyenrangúnak, de én már baromira meguntam a sony felületet és inkább 20al olcsóbban ezt választottam + beépített stylus + Nvidia GRID + Gamestream. Szerintem legjobb 8as tablet a piacon.

(#57040) bostone válasza q2w3 (#57039) üzenetére


bostone
addikt

Milyen sebességű nettel használható a grid? Itthonról is működik mókolás nélkül?
Alkalmazások (játékok) simán futnak külső sd-ről?

(#57041) gps76 válasza q2w3 (#57039) üzenetére


gps76
őstag

Én meg pont azért nézegetem a Z3 Compact tabletet,mert Z2-t használok,és ez a telefon - meg a Z1,Z1C is,amik voltak nekem az elmúlt időben - amit nem kell mókolni,buherálni,hogy normálisan szaladjon rajta minden,egy hónap után is. Egyedül az Adaway miatt rootoltam,más minden jól megy benne,nem kell piszkálni.Meg sok kis apróság van, amihez nagyon hozzá tud szokni az ember.

(#57042) tjb007 válasza touretteguy (#57031) üzenetére


tjb007
nagyúr

Androiddal ASUS Transformer Pad TF303K, Windows 8.1-gyel pedig ennyiért a Lenovo Miix 2 10-et kaphatod meg. Mindkettőn van HDMI kimenet.

(#57032) q2w3

Papíron valóban kisebb akku van a Tab S 8.4-ben, és a Z3 Tablet Compactban is, üzemidő tekintetében viszont a Z3 elég szépen túlteljesíti, még a Tab S 8.4-et is. Persze ennek meg is van az ára, ami a töltés idejében mutatkozik meg.
A masszívsággal meg nem hinném, hogy bárkinek is gondja lenne bármelyiknél is.

(#57033) mnidl

Igen, ugyanazt fogja hozni.

(#57035) browing

Először is ez nem Windowsos, másodszor pedig ennyiért nem igazán van olyan, amit nyerő választásnak lehetne nevezni, főleg akkor, ha az a 70 ezer árkategória maximum 70 ezret takar.

(#57036) DooDoo21

Samsung Galaxy Tab S 10.5 (SM-T805), vagy esetleg még az ASUS Transformer Pad TF303CL.
Ha nem sürgős és tudsz várni a vásárlással, akkor a másik opció az, hogy megvárod az idei modelleket és azok közül választasz. Én inkább ezt javasolnám, idén azért megint több mindenben lesz előrelépés.

(#57037) kalozhun100

Az a gond, hogy a Media Markt online kínálata nem egyezik az üzletek kínálatával, így elég nehéz erre válaszolni.

(#57043) q2w3 válasza bostone (#57040) üzenetére


q2w3
senior tag

Elvileg 10mbites net elég. Én egy sima UPCs router mögül 2.4ghz es frekvencián simán tudok játszani 720pn.Nem érezni semmi késést. Jobban megy mint ha a saját gépemmel csinálnám ( abban szerintem kicsit lassú ehhez a hálókártya). Néha kicsit laggos egy egy alkalommal de amúgy fasza. Rákötöttem egy x360 controllert és azzal szoktam játszani. Nemrég vettem egy 32 gigás Samsung Evo Class10 Micro Sdt, ezzel nagyon jól megy. Annyi hogy NTFSre kell fromázni és szeretni fogja.

Ezen sem kellett semmit bütykölni. A root szükségét sem érzem. November vége óta van meg és semmenyire sem lassult be.

Igen azt olvastam hogy a Z3 nagyon jól bírja szuflával, de ezt sem sikerült még nap vége előtt lemeríteni. Átlagban 1-2 óra játék mellett elmegy , 4 órát. Ha pedig csak tanulok rajta akkor 8 óra felett volt a kijelző idő.

[ Szerkesztve ]

(#57044) kalozhun100 válasza tjb007 (#57042) üzenetére


kalozhun100
őstag

Akkor tudnál ajánlani 40k körül olyat ami nem a mediamarktban van? Csak mert MM-be van most 10%os kuponom, de akkor nem használom el.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#57045) tjb007 válasza kalozhun100 (#57044) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 4 Quantum 8.0 3G, Lenovo A8 (Wi-Fi only)

(#57046) stargazer


stargazer
senior tag

Sziasztok!

- hány hüvelykes legyen a kijelző? 10 körül
- új, vagy használt készüléket szeretnél vásárolni? új
- itthon szeretnéd megvásárolni, vagy a külföldről való beszerzés is opció? inkább itthon
- mire szeretnéd majd leginkább használni? (játék, internet, filmnézés stb.) internet, filmek, játék - de nem 3D: és itt egy kérdés, pl a facebook-os farmville fog menni rajta? Mert ha jól tudom a böngészők nem támogatják a flash-t? Van ennek a játéknak esetleg valami natív kliense?
- mekkora pénzösszeget szánsz rá maximum? 120-130
- egyéb: rendes garancia legyen rá
- tárhely: nem lényeg, 16gb is maximálisan elegendő

- szivem szerint maradnék a referenciagépnél (inkább nexus 10 esetleg 9), lehet itthon normális hivatalos garanciával venni olyat? (nekem nem úgy tűnik, de ettől még lehet hogy igen).

- nem tudom lehet-e előnyt kovácsolni esetleg abból hogy a TV is Samsung. nézegettem ezeket a samsung tableteket, és bár abszolút nem értem mi a különbség a tab, a note, tab pro, tab s között, de talán lehet macera nélkül tv-vel összehangolni vagy ilyesmi?

- ezen a szinten van olyan ami már szépen hasít? mármint csak netezésre kell meg ilyenek de az jó lenne ha gyors lenne

kösziiiii!

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#57047) bostone válasza q2w3 (#57043) üzenetére


bostone
addikt

Hogyan működik hivatalosan a szervizelés, ha netán szükség volna rá? Európai központba küldöd (ha létezik ilyen) vagy a nagy vízen túl, esetleg az amazon boltja?
A vibrálás nem jelentkezett nálad, vagy a frissítés javította?
A kütyü sarkai épek, nincs repedés?
A rendszer folyamatossága, alkalmazások, böngészés, játékok terén tényleg annyira hibátlan, mint amekkora lóerőt belepakoltak? A lalipop jobban teljesít, mint a kitkat?

[ Szerkesztve ]

(#57048) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok,

A következő prociknál mi a sorrend?

Qualcomm Snapdragon 600 1.7 GHz Quad-Core 2 gb ram
Intel® Atom™ Z3745 Quad-Core 1,33 GHz 1 gb ram
Intel® Atom™ Quad-Core 1.8 GHz 2 gb ram
MTK8121 Quad-Core 1,3 GHz 1 gb ram

Ezekhez képest a samsung 8.4 mennyivel erősebb?
LG 8.0-nál mi van ami erősebb és szebb képű? Csak a samsung 8.4, sony z3?

Csak mert a Párom venne egy tabot. Most lg 8.0-van de nem túlzottan elégedett vele, kijelzője "nem elég éles" néha megakad szerinte.

Lg 8.3 mennyire elavult már így, hogy közel két éve dobták piacra?

:R

(#57049) gps76 válasza csmat (#57048) üzenetére


gps76
őstag

A legutolsót tedd az első helyre,az a sorrend. A Gpad 8.3-al nem jársz rosszul,csak üzemidőre nem nagy eresztés.

(#57050) B.F.G.


B.F.G.
senior tag

Van egy noname Androidos tablett ami sajnos nem indul be, csak a kezdő képernyőig jut el sajnos a recovery menübe sem lehet belépni, sem a hangerő le + power gomb, sem a Hangerő fel + power gomb hosszan nyomva nem működik, nem történik semmi.
A tablett megáll a kezdőképernyőnél...
Próbáltam már asztali pc-re is rácsatlakoztatni usb-vel, de sajnos nem talál hozzá drivert ami az miatt is lehet, mert nem bootolbe meg a tablett, mert mikor bebootolt akkor felismerte a gép.

Van esetleg valami ötletetek, hogy hogy lehetne életre kelteni?
(reset gomb sajnos nincs rajta)
Köszönöm előre is s segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.