Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-14 09:52:23

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. június

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) Kobe válasza keszo (#35050) üzenetére


Kobe
veterán

hát kb 50-55K, felette nem nagyon

(#35052) this is life válasza Kobe (#35049) üzenetére


this is life
Ármester

40000 korul lesz ,vagy van az extremben prestigio multipad2 8 colos az ips....[link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35053) keszo válasza Kobe (#35051) üzenetére


keszo
őstag

Talán valami ilyesmi.
Prestigio MultiPad 8.0 Ultra Duo PMP5880D

Attila

(#35054) keszo


keszo
őstag

Esetleg még ez, ha nem túl sürgős.
http://www.bluechip.hu/termek/wayteq-xtab-100dci

Attila

(#35055) Chaser válasza Kobe (#35049) üzenetére


Chaser
titán

Az ainol tabok sok itthon kapható cuccnál jobbak, nem ritkán számottevően olcsóbban :P Persze nem mind, de van sok jó gépük.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35056) Webistvan válasza jani32 (#35048) üzenetére


Webistvan
csendes tag

Annyibol jobb a helyzetem hogy nem utazáshoz kell. Csak hogy ne kelljen bekapcsolni az asztali pc-t gyors netezéshez. Állandó töltésközelben lenne.

A tabra rá lehet csatlakoztatni egy usb hub-ot? hogy egyszerre használjunk billegeret, plusz összekötve a pc-vel fájlmásoláskor. Na meg még amilyen hardvert felismer.

(#35057) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok!

Valaki hozzáértő meg tudná írni, hogy a MediaTek MT6589 hol helyezkedik el a SoC-ok evolúciós fáján? Megbízható chipek, nem bugosak, mint anno az Allwinner A10-es? Vagy ez nem a SoC-tól függ, hanem a rom-tól?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#35058) San398 válasza Mr. Teddy (#35046) üzenetére


San398
őstag

Nálam megy szépen a videó egy PIPO M8-on MX Playerrel.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#35059) this is life válasza Mittu88 (#35057) üzenetére


this is life
Ármester

Nem a soc szokott bugos lenni hanem a ra irt optimalizalatlan android, a kozepmezonyben van az mt soc mert van amiben jobb mint az rk3066,de sok mindenben gyengebb. Pro gps,gsm modul...stb, kontra gyengebb gpu/cpu...stb tjb fentebb valahol jobban kifejtette a kulombsegeket...[link]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35060) Mittu88 válasza this is life (#35059) üzenetére


Mittu88
senior tag

köszi szépen!

(#35061) this is life válasza Mittu88 (#35060) üzenetére


this is life
Ármester

Szivesen :))[mt soc] [rk soc]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35062) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Vettem egy Icoo D70 proII-t, van egy kis problémám vele, mégpedig a következő:
Az első töltésnél nagyon nehezen kezdett el tölteni, előtte csak egy akksi jel volt a kijelzőn, mellette egy felkiáltójel háromszögben...aztán mostanra nagy nehezen feltöltöttem, 99%-ról azonban kb. 5 perc alatt lemerült....bár tudom, hogy legendásan gyenge az akksija, azért ez mégis kevés.
Szoftveres lehet a hiba, vagy akkucsere? A tablet zsír új.

Előre is köszi! :R

(#35063) Kobe válasza Chaser (#35055) üzenetére


Kobe
veterán

és pillanatok alatt tönkre is megy az akksijuk, aztán kuka....nem véletlen hogy nem keresem őket.

(#35064) Mike88 válasza Mr. Teddy (#35046) üzenetére


Mike88
senior tag

Pipo S3 és Nextway F7 hardveres dekódolás mellett megfelelően lejátssza. Ugyebár mindkettő RK3066, szóval a Wayteq is lazán elboldogul majd vele. Szoftveresen nyilvánvalóan nem játssza le megfelelően, de ezt nem is lehet elvárni tőle, talán majd az RK3188, de ezen is csak azok görcsölnek, akik miniPC-t használnak s azon is az XBMC-t futtatják, az más kérdés, hogy abból is van már hardveres dekódolással megáldott, de tesztben van jelenleg, így sokan nem találnak rá.

Tonnoka! Egyértelműen nem normális a jelenség, de ez nyilvánvaló. Ugye a hozzáadott töltővel próbáltad tölteni... ha igen, akkor esetleg ha tudod, próbáld bemérni a töltőt, hogy hány ampert ad le, azzal is lehet probléma. 1.5-2Ah-s töltővel kellene próbálnod feltölteni. Mennyi időt vett igénybe a feltöltés?
Egynél előfordult az, hogy mikor bekapcsoltam kb. 30%-on állt az aksi, majd egy újraindítás után felugrott 80% körüli értékre, majd rohamosan csökkent a %.

[ Szerkesztve ]

(#35065) Chaser válasza Kobe (#35063) üzenetére


Chaser
titán

Ezért erre páran rácáfolnának:) És ha tönkre is megy egy idő után veszel bele. Az meg megint másik dolog, amiket itthon árulnak a nagyokat kivéve, pl samu, asus, ugyanolyan kínai gépek az esetek 90%-ában, csak saját logoval. És a vicc, ált-ban gagyikat brandelnek, persze mert ott nagyobb a haszon. Én eddig egy 7" és egy 10" ainolt vettem, Crystal és Hero, mindkettő nagyon korrekt volt. A hero kijelzője legalább olyan minőségű, mint ami 100k-s samuban van. akkuidő is jó volt, wifi is, alapból 4.1, jó minőség. Na most ez itthon duplája. Talán majd az új wayteq 10" javít egy kicsit az arányokon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35066) Kobe válasza Chaser (#35065) üzenetére


Kobe
veterán

A hero 2 eleg elgondolkoztato, az igaz, de az akksiidorol nem irnak sehol rola. A samu galaxy tab 2 hoz viszonyitva meg annal is jobban kellene birni 12-13%kal, kerdes gyakorlatban ez hogy megy.

a tablet procikat nem ismerem annyira, csak tom hogy most mar azokat is ilzen quadcoreral szerelik. Kerdes, ami az ainolban van az normalisabb fajta, amiket mas keszulekbe is rakosgatnak, vagy valami butabb valtozata az igazan utosoknek

(#35067) Mr. Teddy válasza Mike88 (#35064) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Köszönöm az infótÍ! :R

Tehát a Rockchip RK3066 SoC-val szerelt jószágok akkor mindegyike lejátsza hardveresen. Szoftveres vagy hardveres nekem mindegy, a lényeg hogy menjen, csak nem tudtam mi az a paraméter, amit nézzek, de így okés a dolog :)

(#35068) paolinho válasza paolinho (#35039) üzenetére


paolinho
őstag

Na, "hatalmas zseni" vagyok. Találtam több működő ROM-ot is (Eken W70, MaPan), és ezeket cserélgetve kerestem a legjobbat, aztán ráleltem egy Jelly Bean-re, ami a WM8850-hez lett kreálva, és ezt miután feltelepítettem, úgy "kiütötte" a gépet, hogy azóta se kép, se hang. Nem indul újra, így nem tudom visszatenni az uccsó jól működő RAM-ot sem. Mit lehet ilyenkor csinálni? Van esetleg valaki itt akkora spíler, hogy erre valami tippet adjon? Ja a tábla: 7" Android 4.0 Capacitive Touch 1.2GHz HDMI 4GB Mid Tablet WiFi/3G Flash WM8850

(#35069) Chaser válasza Kobe (#35066) üzenetére


Chaser
titán

Sztem heroból bőven jó a 2 magos verzió. Nem mértem pontos akkuidőt, 5 óra felett simán. Ami fontosabb, készenlétben nem merült le pár nap alatt mint sok kínai tab teszi. Néhány %-ot esett naponta. A k_vad verzióban elég gyengusz az igp, bár volt aki azt mondta sok játéknak még elég az is. Én nem adnék így a másik SoC-ért felárat. Ami a két magosban van, az egy kiforrott SoC. Teljesen jó volt vele netezni, majdnem mint pc-n.

szerk: És én csak a gyári rom-mal használtam, vannak rá jobb hackelt romok is.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35070) Kobe válasza Chaser (#35069) üzenetére


Kobe
veterán

de van valami benchmark a tablet procikról h az ember össze tudja nézni legalább ?

(#35071) Chaser válasza Kobe (#35070) üzenetére


Chaser
titán

Hát azok nem sokat érnek sztem. Az ilyen antutu meg más se. Ha utána olvasgatsz akkor tudod melyik kb mit tud, de az optimalizáción rengeteg dolog múlik.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35072) this is life válasza Kobe (#35070) üzenetére


this is life
Ármester

Hiaba a benchmark ,az csak a nyers erot mutatja, ha meg elcseszik az optimalizaciot akkor a plusz ero a mukodeshez kell,hogy erobol tegye, emiatt az akksi ido rovidul meg. A tokeletes a jo hw es oprimalizacio lenne...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35073) keszo válasza Kobe (#35070) üzenetére


keszo
őstag

Szia
Én nem látom értelmét, mert olyat nem lehet csinálni, hogy pl. egy samu alapba berakni a különböző tab. procikat. Mert csak így lenne értelme az összehasonlításnak.

Attila

(#35074) Kobe válasza keszo (#35073) üzenetére


Kobe
veterán

hát, szgépeknél azért elég rendesen működik ez, pl itt a PH n is az összes teszt úgy működik, hogy 1 fajta alplapban tesztelnek le 8-10 féle procit vagy VGA t és az úgy kapott eredményeket állítják sorrendbe :)

de notebookoknál is ugyanez a helyzet....nem hiszem hogy tabletre ne lenne olyan összehasonlítás, táblázatszerűleg összefoglalva hogy X gép ezzel a procival és X gép ezzel ennyi és ennyi pontot ért el

(#35075) Chaser válasza Kobe (#35074) üzenetére


Chaser
titán

Olyan van, csak taboknál nagyon nem mind1 milyen a sw-es háttér. Ugyanaz a tab teljesen eltérő értékeket produkálhat különböző rom-okkal. Sztem ne bonyolítsd túl...maradva a hero-nál, a 10" pl mindenre elég ami ma kellhet. Neteztem, filmeztem, játszottam vele. 1080p filmet is vitte gond nélkül. Ami tabnál inkább fontosabb, milyen pl a touch felület, mennyire melegedik. Ezek is teljesen rendben voltak nála. Nekem nagy volt hordozni, amúgy nem adtam volna el.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35076) Kobe válasza Chaser (#35075) üzenetére


Kobe
veterán

ez ok, csak pl ainolos topikban írtak oylat hogy a régi hero 1 erősebb mint a hero 2, ami nekem elég érdekes, tekintve hogy a hero 2 már quad coreos, nem dual....

(#35077) this is life válasza Kobe (#35076) üzenetére


this is life
Ármester

A quad corenal se mindegy milyen mert amelyik atm7029,alwinner a31 soc-ot hasznal alig furgebb meg a teszteken is mint a rk3066 a 2 magjaval. Ami jo lesz az a rk3188..a tobbinel 1-2dolgot elcsesztek a soc osszeallitasanal. Hol a gyenge gpu,40nm csikszelesseg,hol a regebbi cortex magok...ez kb olyan mint az amd a6 ot ossze hasonlitana az intel i7 el ..mindketto 4 mag de megse egyforma teljesitmeny..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35078) so86


so86
tag

Sziasztok!

Nos már többször nekifutottam ennek a témának, több irányból megközelítve. Most már leredukáltam az elvárásokat teljesen, lévén, hogy van okostelefon, mac asztali gép, pc laptop, tehát egyetlen funkcióra keresek bestbuy tabletet:
Könyvek, magazinok olvasására.
Cirka 100 könyvet felhalmoztam már, nagyjából kettőt voltam képes gépen elolvasni. Ezek nagyrészt PDF-ek, de ez lehet szkennelt is sokszor.

Tehát a fő szempont, hogy ezeket vigye folyékonyan, 8-10" talán nem lenne rossz, és persze némi megbízhatóság, support. Nincs márka-, processzor-, kijelzőfétisem, se előítéletem.

Van valaki aki ugyanerre keresett tabletet és talált is megfelelőt? Illetve mi(ke)t javasolnátok?

[ Szerkesztve ]

(#35079) Webistvan


Webistvan
csendes tag

Valaki megnézné hogy a tabok lejátszák a http://www.gametrailers.com/ -on lévő videokat?!
Köszi!

(#35080) keszo válasza so86 (#35078) üzenetére


keszo
őstag

Samsung Galaxy Note 2 10.1
iPad

Attila

(#35081) Chaser válasza Kobe (#35076) üzenetére


Chaser
titán

Ezt mondtam. Heroból 2 magos oké, ára is jó. A 4 magosnál ott kezdődik a gond, magonként 1Ghz, és c2c is lassabb mint a 2 magos verzióban levő cpu. Gpu-ja is elég gyeszura. Az említett k_vad SoC-ra sztem nem nagyon optimalizáltak amúgy se sokan.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35082) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Tabletet hogy érdemes tárolni, amikor éppen nem használom? simán menjen aksiról, úgyis hibernál felkiáltással, vagy legyen töltőre dugva mindig amikor használaton kívül van mint a laptopok?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#35083) keszo válasza Hintalow (#35082) üzenetére


keszo
őstag

Még a laptopokat se úgy kell tárolni.

Attila

(#35084) |AP|


|AP|
veterán

Ezt láttam ma Veletech-en, a Wayteq standján:

Wayteq xTAB-70qci
[link]
[link]
[link]

Nekem már a 70dci is elég lenne, viszont azok a műanyagok, meg a nyekergés, alkatrészek mozgolódása engem elriasztott.
Most itt van ez, alu házban (meg sem nyekken, masszív kis jószág), kb. 4 hét múlva érkezik, ugyanúgy 35-ért, mint a 70dci.

IPS, 1280x800, négy mag, HDMI, SD bővítés, jó összeszerelés, ez így papíron okés, de:

1. Az ATM7029 mennyire gáz? Ugyan nem a végleges szoft volt rajta, de azért meg-megröccent már a menüben is... fentebb is volt róla szó, hogy nem igazán jól optimalizálható. Nekem már az is elég lenne, ha hozná az RK3066 szintjét. Szóval legalább ott azért tart sebességben?
2. 3000mAh akksi.... hááát, meglátjuk mennyire lesz elég
3. full alu ház: nem recseg, nem ropog, nagyon masszív, viszont nem árt ez a wifi képességeknek? (kint a kiállításon végülis nem volt gond a jelerősséggel)

35-ért viszont elgondolkodtató ajánlat lesz.

(#35085) Chaser válasza |AP| (#35084) üzenetére


Chaser
titán

Ezért olcsó, mert olyan a SoC amilyen. HDMI ezen már van?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35086) |AP| válasza Chaser (#35085) üzenetére


|AP|
veterán

pont erre irányult a kérdés :)

Mennyire vállalható ez a SOC egy RK3066-hoz képest?
HDMI egyébként van.

(#35087) wwhy válasza |AP| (#35084) üzenetére


wwhy
veterán

Hoppá :) Ezt én is megvárom :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#35088) Chaser válasza |AP| (#35086) üzenetére


Chaser
titán

Ha optimalizáják és nem röcög azért vállalható. Fentebb mondták, hogy a 4 magos ainol Hero lassabb a tulajok szerint mint a 2 magos. A 2 magos verzióban valamivel gyengébb SoC van mint az RK3066, vga-ja biztos lassabb. Összességében ha olyan szintre hozzák, hogy net gördülékeny, filmek nem akadnak, akkor HDMI-vel azért jó vétel lesz alu dobozban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#35089) Mike88 válasza Webistvan (#35079) üzenetére


Mike88
senior tag

Le, persze. DE! Elvileg van külön app is az oldalhoz.

(#35090) tjb007 válasza |AP| (#35086) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Mennyire vállalható ez a SOC egy RK3066-hoz képest?"

Ez a SoC olyan mint a Kinder tojás, nem tudhatod, hogy mit kapsz.
A probléma ott kezdődik, hogy nem tisztázott a processzormagok kiléte sem. Az Actions oldalán az szerepel, hogy Cortex-A9@1,3GHz, a kereskedők szerint Cortex-A7@1,5GHz, mások szerint pedig Cortex-A5@1,2GHz. Egy biztos, az Actions jó nagyon hazudott, mert a 7029-ben biztosan nem Cortex-A9-es magok vannak, hanem valami gyengébb (több dolog is bizonyítja), de hogy Cortex-A7 vagy Cortex-A5 azt nem tudni pontosan. Eddig is csak a kevésbé ajánlott chipek közé tartozott, ezek után meg aztán még inkább kerülendő.
Én még mindig azt amondó vagyok, hogy az ATM7029-cel szemben az RK3066 még mindig jobb választás.
────────────────────────────────────────────────────
Ha már SoC téma.
Az Amlogic is bemutatta az első négymagos chipjét, az AML8726-M8-at, ami úgy néz ki, hogy még az RK3188-nál is erősebb lesz.
Nagyjából azt hozzá mint a Rockchip, 28nm-es csíkszélesség, Cortex-A9-es magok maximum 2GHz-es órajelen, de nem az unalomig ismert és használt Mali-400 lesz benne, hanem egy meg nem nevezett következő generációs ARM GPU (amiről pontos információk még nincsenek, de már rajta vagyok a témán. Egyesek szerint Mali-450, de az ugye se nem új-, se nem következő generációs). A 4K lejátszást ez is tudni fogja, de a többiektől eltérően ez kifelé is menni fog, nem úgy mint az A31-nél.

[ Szerkesztve ]

(#35091) azbest válasza tjb007 (#35090) üzenetére


azbest
félisten

Az amlogic-nál minden soc-ot AML8726-nak hívnak? A néhány éves risc magos médiajátszóm lévőt is így hívják, csak -H a vége :) Keresésnél nem egyszerűsíti a helyzetet a sok hasonló elnevezés.

(#35092) anniediamond


anniediamond
csendes tag

Navon Raptor 8-ról valaki valamit?
8", 1024 x 768 pixel, Gorilla Glass, Rockchip RK3066, 1600 Mhz, 2 magos, Mali-400MP, RAM 1GB, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Akkumlátor 6000 mAh.
Most 32.900 Ft.
Várom a véleményeket akárkitől.

(#35093) fateless válasza tjb007 (#35090) üzenetére


fateless
veterán

Várjuk az infókat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#35094) b0bcat válasza anniediamond (#35092) üzenetére


b0bcat
addikt

Ez túl jól hangzik ahhoz, hogy igaz legyen. :U Nekem volt már Navon gépem. Annyira nem volt gáz, de nem is voltam maradéktalanul elégedett vele. Gyenge volt.

Kíváncsi leszek erre a modellre. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#35095) anniediamond


anniediamond
csendes tag

engem is nagyon érdekelne, sajna még sehol semmit nem lehet róla olvasni...

(#35096) this is life válasza Webistvan (#35079) üzenetére


this is life
Ármester

A galaxy tab 2 lejatsza ha ez jelent valamit...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#35097) janakbacsi


janakbacsi
őstag

ainol novo 7 aurora kijelzője "kakukk" lett. ki kellene cserélni, van valakinek ötlete, hogy budapesten hol tudnák ezt megcsinálni jutányos áron? aliexpress-en meg tudtám venni a kijelzőt, de biztosan tudni szeretném, hogy az e a hibája.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#35098) Kobe válasza tjb007 (#35090) üzenetére


Kobe
veterán

Es ezek az uj socok kb mennyi ido alatt terjednek el megjelenes utana gyakorlatban is ?

(#35099) tjb007 válasza Kobe (#35098) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pár hónap, jelen esetben a harmadik negyedévben várható, tehát nyár-ősz eleje.

(#35100) Darko_addict


Darko_addict
őstag

Sziasztok!

Nehezemre esik objektívnek lenni, most határozatlan vagyok.
Az ASUS TF300T és a Note 10.1 N8010 áll egymással szemben. Egyiknek a legnagyobb előnye a billentyűzet és az abba épített akku, a másiknak pedig a 2GB RAM a hardverébe. Többi képessége nagyjából hasonló nekik. Telefonból már csak 2GB RAM-osat vennék, de kibelezett szoftverrel elég 1GB is jelenleg. Billentyűzet használata sok esetben kényelmes, illetve ASUS-ból a 32GB-os modellről lenne szó.

Mit gondoltok? :)

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.