Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-18 14:02:33

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) Attix70 válasza kovacspityu2 (#33000) üzenetére


Attix70
aktív tag

A 7"-os nem 4/3 arányú , hasonlítsd össze őket.
Közel 50%-al nagyobb a kijelző felülete.
Amúgy nekem tökéletes a felbontása.
Ebay-ről vettem 152 dodoért.
üdv,

[ Szerkesztve ]

Próbáljuk meg a mondatokat NAGYbetűvel kezdeni

(#33002) z0d1AK válasza kovacspityu2 (#33000) üzenetére


z0d1AK
veterán

Amennyiben feltétel a 8", úgy kizárt, hogy jobb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#33003) csibe1 válasza kovacspityu2 (#33000) üzenetére


csibe1
addikt

Nincs semmi gond azzal a felbontással 8"-on szvsz,és az akksi is 6000 mAh ami jóval nagyobb,mint ebben a méretben szokásos.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#33004) Arthur997


Arthur997
csendes tag

Erről tudtok valamit? GoClever R83.2

(#33005) tjb007 válasza Arthur997 (#33004) üzenetére


tjb007
nagyúr

Pont a mai Tesco újságban láttam, 35e forintért osztogatják ami végül is jó ár érte mert papírom nem rossz, a szoftveres rész már egy más kérdés.

(#33006) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok!

Remélem jó helyen járok a kérdésemmel,
10 colos tabletből, melyik a legjobb vétel kb 100 ezres kategóriában?

Főként netezésre, filmnézésre, ritkán játékra lenne használva.
Kell 3G és wifi is.

(#33007) Arthur997 válasza tjb007 (#33005) üzenetére


Arthur997
csendes tag

Azzal mi a gond?

(#33008) tjb007 válasza Arthur997 (#33007) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha szerencséd van akkor semmi, vagyis inkább nem sok.

(#33009) Shoo válasza Ropman (#32994) üzenetére


Shoo
senior tag

Nahh igen, de van jobb. Már csak azt kéne tudni, hogy mikor jelenik meg: [link]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#33010) eckmester válasza Shoo (#33009) üzenetére


eckmester
tag

Keress rá erre a csodára a YouTube-on és csodát látsz.

(#33011) this is life válasza Shoo (#33009) üzenetére


this is life
Ármester

Azert ovatosan,lehet tudni ki a soc gyartoja,csak nehogy alwinner legyen..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33012) Shoo válasza eckmester (#33010) üzenetére


Shoo
senior tag

Mire gondolsz?

Bár most látom, hogy A31el szerelt...valahogy nem szimpatikus nekem az A31
(#33011) this is life Azt mondják onda v972 klón, ami allwinneres

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#33013) this is life válasza Shoo (#33012) üzenetére


this is life
Ármester

Akkor felejtos , a7 magokkal megy ahogy olvasgattam kicsit elbaltaztak ezt a 4 magos sockot,varj inkabb egy rk soc,tiomap,tegra,exynos,...stbre,vagy egy markas gep 2 maggal es ugyanaz a felhasznaloi elmeny...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33014) csibe1 válasza Attix70 (#33001) üzenetére


csibe1
addikt

Írhatnál róla egy bemutatót logoutra miután megkaptad.
Főleg az üzemidő érdekelne a nagyobb akksi miatt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#33015) eckmester válasza Shoo (#33012) üzenetére


eckmester
tag

Szaggat, vibrál. Egy másik kínai csodával hasonlítják össze.

(#33016) rvn_10


rvn_10
senior tag

Sziasztok. Olyan gondom lenne, hogy a tabletem elfelejti az időt. Mindig be kell állítani bekapcsolás után. Clocksyncet használok, de jó lenne ha nem kellene mindig állítgatni.

Válaszokat előre is köszönöm.

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#33017) tjb007 válasza Shoo (#33009) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ez nem más mint egy átcímkézett (mint kb. az összes Archos tablet) ONDA V972, azt meg akár most is meg tudod vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#33018) Shoo válasza tjb007 (#33017) üzenetére


Shoo
senior tag

Nahh igen, majd nézek valami márkásabbat...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#33019) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,
Barátnőm szülinapjára vennék tabletet max 40-45 e ft (ez már nagyon plafon, lehet olcsóbb is megfelelne neki). Van itthon szgépünk, de kényelmesebb lenne neki a tabot hordani. 3g, bluetooth nem feltétel, de jó ha van, wifi legyen stabil, és 7"-8"lenne az ideális(Lehetőleg IPS), bár én szemeztem a 9,7"-osokkal is, de azt hallom, hogy az már nagy meg nehéz fogni, nem fér el táskában stb...pedig szerintem egy képernyő sosem lehet elég nagy...
Utazáshoz használnánk legtöbbet, mert hosszú út során a fotókat szeretném lementeni. 2,5"-os külső USB-s vinyóm van, milyen megoldás létezik ezzel? Film is menne rajta ritkán,skype ill egyszerűbb játékok.
Mit javasoltok?
-Concorde Tab Play 16 Gb erről senki nem ír, ennyire gagyi a Concorde?
-WayteQ 70 dci?

fontos lenne számomra a stabilitás, nem feltétlenül ROM-oznék. Kínai Ainol-ban érdemes gondolkodni?

[ Szerkesztve ]

(#33020) Fandango válasza gonger (#33019) üzenetére


Fandango
veterán

ConCorde Tab PLAY-rol egy par honappal ezelott volt szo eleg sokat, azota mar jott ki jobb tulajdonsagokkal biro keszulek igy nem igazan kerul mar emlitesre (nekem is ez a keszulek van). Keveset hasznalom jelenleg, de semmi problemam nincs vele. A wifire panaszkodtak egyesek hogy gyenge, a fem hatlap miatt, de ez is egyeni preferencia kerdese. Akksi idotartam atlagosnak mondhato.

[ Szerkesztve ]

(#33021) gonger válasza Fandango (#33020) üzenetére


gonger
senior tag

melyik lenne a jobb tulajdonsággal bíró készülék amit érdemes mellette megnéznem?
azért is tetszene a 9,7-es kijelző, mert ahhoz már lehet normális billentyűzetes tokot illeszteni.

[ Szerkesztve ]

(#33022) this is life válasza gonger (#33019) üzenetére


this is life
Ármester

Esetleg megnezheted a prestigio prime duot is,de a wyateq se rossz valasztas ,a cc playnek a wifijere panaszkodnak,nem egy wb erzekenysegu...a kulsos vinyohoz ,kulso tapos hub kell majd... a nagyobb kijelzosek vastagabb arban vannak...pl prestigio ultimate 10.1,cc novum ha tudsz meg olyat venni,az overmaxot es a myaudiot felejtsd el...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33023) Fandango válasza gonger (#33021) üzenetére


Fandango
veterán

Nem mernek ajanlani semmit, mert amiota megvan a PLAY nem koveten aktivan a tableteket, vannak itt nalam tapasztaltabb emberek akik tudnak ajanlani biztos valamit.

(#33024) this is life válasza capafog23 (#33006) üzenetére


this is life
Ármester

100 k korul a lenovo a2109 + mifi kb 105000,a tobbi csak dragabb lesz,ha ha nem markas kell prestigio ultimate 10.1 beepitett 3gvel....67000 asus memopad 10 sm@rt + mifi 120000 acer iconia a211 118000

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33025) Mcfery válasza kovacspityu2 (#33000) üzenetére


Mcfery
tag

Miért kell trollkodni?
Miért kell elrontani más örömét?
Megvette, használja egészséggel!
Segíts ha tudsz, de ne cikizz!!!!!!!!!

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vagyunk kételyekkel! :-)

(#33026) Shoo válasza this is life (#33024) üzenetére


Shoo
senior tag

De azt is megteheti, hogy vesz egy használt androidos készüléket, ami független és tetheringeli a netet...

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#33027) kovacspityu2 válasza Mcfery (#33025) üzenetére


kovacspityu2
tag

OLvasd vissza rendesen az üzeneteme légyszíves mielőtt Te kezdesz el bárkit piszkálni. A "Szerintem" azt jelenti, hogy ez az én egyéni véleményem! Semmmiféle negatív jelzőt sem használok, egyszerűen a saját véleményemet mondtam el kultúrált hangnemben. Szerintem ez teljesen rendben van. Se trollkodás, se pedig cikizés nem volt benne.

(#33028) Attici


Attici
őstag

9.7"-osban most milyet érdemes venni?
A Window N90 jó gép?
Legfontosabb az ár/érték arány.
SmartQ-ban nem találtam semmit. Az ő9.7"-osaik már elég régiek. Nem jöttek ki már egy ideje ebben a méretben. Pedig a Q8-assal nagyon meg vagyok elégedve. Egy ilyesmi masina kellene csak nagyobban.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#33029) eckmester


eckmester
tag

Üdv. 808dcc ledva a szervízbe, de nekem kell egy tab. Aki úgy érzi, hogy tudja a választ, ne titkolja. P 7.0 ProDuo vagy W 70 dci ?

(#33030) this is life válasza eckmester (#33029) üzenetére


this is life
Ármester

döntsd el pénz feldobassal, biztos mindkettőnek van előnye , hátránya , nem egyszerű döntés az biztos ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33031) nextman


nextman
aktív tag

Ainol novo-rol mik a velemenyek?
Jo a kategoriajaban?

(#33032) eckmester válasza this is life (#33030) üzenetére


eckmester
tag

Tőled ennél komolyabbat várok, föleg mint volt sorstárstól.

(#33033) violentSt válasza eckmester (#33029) üzenetére


violentSt
tag

a mostani pro duom is megadta magat (nem egy volt mar a kezeim kozott)
a tapasztalatom szerint sok a hibas koztuk... illetve az akkori szeria nem volt meggyozo
ha van lehetoseged tesztelni es kifogsz egy hibatlan pledanyt akkor nyert ugyed van
wayteq cuccokat is hasznaltam szvsz nincs veluk kulonosebb gond de ott is ki lehet fogni a hibasat
a dontest meg tenyleg neked kell meghozni a prok es kontrak alapjan
teljesitmenyben kozel azonosak (szvsz rk3066 picit erosebb nehany 3Ds alkalmazasban)

pro duo: hdmi, uzemidoben talan picit tobbet bir, 2 ev haztol hazig gar
wayteq: hd kijelzo, JB
bar a pro duora is igerik a JB-t (kozel 3 honapja, nem tudom lesz e belole valami)

(#33034) crue válasza violentSt (#33033) üzenetére


crue
őstag

A wayteq-re is csak ígérik a JB-t egyelőre.

(#33035) tjb007 válasza crue (#33034) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ugyan nem hivatalos JB de CM10 és 10.1 már van rá.

[ Szerkesztve ]

(#33036) Crondore


Crondore
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van itthon elérhető tablet az alábbi speccel:
- dualcore
- 10+ cool :)
- 3g
- a lényeg majdnem lemaradt max 60-65 ezer...

Idősebb hölgynek kellene, hogy ha elutazik itthon(Magyarországon) :) pihenni, akkor legyen net elérhetősége szórakozás gyanánt.

Köszi a válaszokat.

cRo

[ Szerkesztve ]

(#33037) tjb007 válasza Crondore (#33036) üzenetére


tjb007
nagyúr

Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate (PMP7100D3G_DUO)

(#33038) this is life válasza eckmester (#33032) üzenetére


this is life
Ármester

Nehez donteni azert is irtam amit,mert mindkettonek van erenye es hibaja,a penz feldobos dolgot azert emlitettem,mert ha e ket tablet kozott kell donteni bevallom nem tudok, talan a wayteq lenne mert magyar fejlesztoi kozossege is van es pesten elerheto telephelyu ceg,ez nem tudom van e a prestigional,vagy csak valaki importalja aztan csokolom,ami meg a wayteq mellett szolna hogy a navik vilagaban nem ismeretlenek ,bar ok nem gyartok ,de az oszetetteb muszaki cikkekel ne ma kezdtek foglalkkzni,nema semmibol elotuno hazai forgalmazok. Ha ezeket teszem merlegre akkor ok a nyerok,mert muszaki parameterek alapjan egyforma a ket tab,igy csak esz erveket lehet egymas mellett vagy ellen felsorakoztatni...a prestigio 2 ev garija nem tudom mennyire sullyosan nyom a latba,nalam kevesbe...mert bar elvileg regebbi ceg ok is kb 8-10 evesek de itthon a tavalyi ev vegen tuntek fel..Most leirtama merleg ket oldalat ,ha nekem kene a nem konnyu dontest meghoznom akkor wayteq,de ha anyagilag birod akkor samsung galaxy tab 2 p3110 ,en se veletlenul nem vettem kinai tabletet,nem volt lelkem szenvedni ,mokolni en csak hasznalni akarom :) de nem bantam meg,még ha tobb mint ketszer tobbe kerult mint a myaudio szutyka...amugy nekem p5110 lett...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33039) eckmester válasza this is life (#33038) üzenetére


eckmester
tag

Na ez már válasz. Köszönöm.

(#33040) gonger válasza this is life (#33038) üzenetére


gonger
senior tag

Na igen! Ez nagy kérdés, hogy kínai legyen vagy koreai? :-)
samsung galaxy tab 2 p3110 vs egy erős Ainol, mait én is fenntartásokkal kezelnék.. Vagy ott van a Wayteq dci70-ese jó áron.. fene se tudja... árban meg jó nagy különbség van, kérdés, hogy megéri e azt a többletet a samsung... ez a dilemmám nekem is, pedig pár napon belül döntenem kell...

[ Szerkesztve ]

(#33041) Mankó


Mankó
veterán

Kolegam vett egy modecom freetab x2 10.1-es tabot, aminek a kepernyojen mar kikapcsolt allapotban is lathato egy folt, ami bekapcsolaskor mintha valtoztatna az alakjat. Ezert holnap vissza viszi, ha a csere modell is ilyen lesz, akkor helyette kinezett egy prestigo 10-es tabot, aminek mva kepernyoje van. En nem ajanlottam neki, tekintve hogy nekem ips-es nexus 7em van, amivel tokelestesen meg vagyok elegedve.
Esetleg velemeny errol a modecom tabrol?
Tudtok neki ajanlani egy megbizhato 10.1-es tabot max 70 ezres kategoriaban? Pro, kontra is legyen, ha nem nagy keres!

Koszi

[ Szerkesztve ]

(#33042) xcsaba1975 válasza kovacspityu2 (#33027) üzenetére


xcsaba1975
tag

A véleményed kulturált volt, csak kérdés mennyire hasznos? Te mit vettél volna??? Vedd meg, oszt meg a tapasztalataidat,és segíts másokat a döntésben!!! Ennyi.

(#33043) kovacspityu2 válasza xcsaba1975 (#33042) üzenetére


kovacspityu2
tag

Na látod, ez a felesleges amit most írtál. Ha zavart volna privátba írod. Az enyém egy vélemény volt egy tablettel kapcsolatosan, de a tied egy személyes érzés a hozzászólásommal kapcsolatosan. Ha kérdezte volna, biztosan ajánlok neki. Ezt vette kész. A véleményemmel és tapasztalatommal ahol csak tudok segítek és nem spórolok az idővel. Szívesen teszem, mert nekem is jólesne, ha más segítene a szükségben.

(#33044) Stephan89 válasza this is life (#32985) üzenetére


Stephan89
aktív tag

Akkor azt mondod jól járnék vele? Viszont ha kint veszem, akkor csak május vége - június eleje lesz belőle így. Addigra ki tudja mi lesz még a piacon...

De egy 7 inches Samsung mindenképp jobban tetszik mint valamilyen kínai márka. Még ha kicsit drágább is. Processzorról meg, ha szépen működik a kezelőfelület, lehet rajta filmet nézni (HD-t is) meg netezni, skypeolni kicsit játszani már jó. Akksi időben is úgy olvastam a mobilarénás tesztben, hogy köröket ver a 3-5 óráig elketyegő gépekre...

(#33045) this is life válasza Stephan89 (#33044) üzenetére


this is life
Ármester

Pontos valaszt a forumjaban levok tudnanak adni,de ha a 10.1 bol indulok ki ,nem minden a proci tempo,a samu bar 1ghz de az optimalizacio miatt sokkal gyorsabb mint a kinai tabok,pedig a szintetikus tesztekben elvileg lassabb,uzemidoben szinten zenesz. Ha az a kerdes barkinek is hogy egy kinai 40-45 ert vagy egy samu 7 col 60 ert akkor ha lehetosege van ra az embernek anyagilag akkor inkabb a koreaiak mellett tegye le a voksat. Neked is batranmerem ajanlani ,mi t markaban es mint eszkozben nem csalodtam,ez a best buy es nem az amaelyik olcso,mert akar hogy nezem vagy olcso ,vagy jo lehet egy tab a 2 egyutt nem megy ...

Tudom az enyem a p3110 nagy tesoja es nekem ez a viszonyitasi alap,ezen tempo jo 7000 akksival lazan 10 ora mukodes,skype hiba nelkul megy,videokat hiba nelkul viszi,igaz mxplayert hasznalok hardveres video kodolassal ,es szofveres audio kodolassal..en egy elegedett vasarla vagyok :)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33046) gonger válasza this is life (#33045) üzenetére


gonger
senior tag

Én is szemezek a P3110-el.Párom is használná, női táskában is elfér, lehet venni hozzá(ha jól tudom) USB-s billentyűzete is.
2 kérdésem azonban lenne:
-Hogyan tudom megoldani, hogy USB-s 2,5"külső vinyót kössek hozzá?
Ma néztem ezt a kis tabot a MM-ban, és vmi egyedi Samsung csatija van.
-Át lehet alakítani azt úgy hogy külső tápos USB hubon hozzá tudjak kötni SD kártyaolvasót és egy külső vinyót is egyszerre? A tabról tudnék a 2 külső eszköz között fájlokat mozgatni?

(#33047) this is life válasza gonger (#33046) üzenetére


this is life
Ármester

Kell hozza egy otg kabel ez utangyartottban 2500ft es egy kulso tapos usb hub,mert a sima hubot nem engedi csatlakoztatni a tul nagy fogyasztas miatt...elvileg mennie kell ezzela modszerrel,merta lemezkezeloben egyszerre 5-6 eszkozt engedne latni...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#33048) gonger válasza this is life (#33047) üzenetére


gonger
senior tag

ez Ok, de a samsung-os csatlakozóról USB-re alakító OTG kábel létezik? MM-ban ezt nem tudták megmondani.
ez a külső tápos hub azt jelenti, hogy (konnektorba dugva) adapterről adja a tápot a vinyónak majd? (nem volt még ilyennel dolgom)

[ Szerkesztve ]

(#33049) pandor


pandor
tag

Sziasztok

30e alatti 7"-es kategóriában most melyik az ajánlott vétel (gyereknek lesz általános - zene, film, játék - használatra, semmi buhera)?
Az edigital listáját nézve az alábbiak játszanak:

ConCorde Tab ONE 8GB / 19.900 Ft
DPS Dream 7 / 21.900 Ft
MyAudio Series 7 708W 8GB / 23.900 Ft
ConCorde Tab ONE 16GB / 24.900 Ft
DPS Dual 7 / 26.900 Ft
MyAudio Series 7 716W 16GB / 27.900 Ft
MyAudio Series 7 708DCC 8GB / 29.900 Ft

Esetleg más (Tescos, stb) kínálatban előforduló modell?

Köszönöm a segítséget

(#33050) tjb007 válasza gonger (#33048) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ilyenre van/lesz szükséged: [link]

"ez a külső tápos hub azt jelenti, hogy (konnektorba dugva) adapterről adja a tápot a vinyónak majd?"

Igen, persze ha nem olyan külső HDD -ről van aminek van saját adaptere (mondjuk ez inkább a 3,5 -re igaz).

(#33049) pandor

Ha nem sürgősen kell akkor inkább várd meg a WayteQ xTAB-700dc -t, a hónap közepe-vége felé lesz megvásárolható.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.